BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4876 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Bingo sladoledi odlicni..1650ml za 6-7KM, ukusni i razlicitih okusa, dosta podsjeca na quattro :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4877 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

Je li iko isao u Bazar?

P.S. Je li ovo narod, po ko zna koji put, poistvojecuje porijeklo sirovine i porijeklo proizvoda :-)
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4878 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Nisrin wrote:Bingo sladoledi odlicni..1650ml za 6-7KM, ukusni i razlicitih okusa, dosta podsjeca na quattro :D
Mislim da se Bingo sladoledi uglavnom proizvode u Sloveniji. Prošle godine se čini mi se jedan okus proizvodio u BiH, jagoda ili tako nešto, ostali su bili uvozni. Ne znam kakva je situacija ove godine.
Last edited by kox on 17/05/2016 08:03, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4879 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4880 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

_BataZiv_0809 wrote:Je li iko isao u Bazar?

P.S. Je li ovo narod, po ko zna koji put, poistvojecuje porijeklo sirovine i porijeklo proizvoda :-)
Išao sam ja, meni odgovara jer je malo kupaca pa brzo završim kupovinu. Cijene su tu negdje kao i u ostalim tržnim centrima ali bude i nekih akcija (npr. Princess kisela 2l 0,65 feninga, Fit keks itd.). Imaš i temu o Bazaru ovdje negdje.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#4881 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nepass »

Nisrin wrote:Bingo sladoledi odlicni..1650ml za 6-7KM, ukusni i razlicitih okusa, dosta podsjeca na quattro :D
Ima li u amku kupiti?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#4882 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MAN-lion's coach »

Voćarov peanut butter crunchy... solidan nije zagušljivac (ono da se lijepi po ustima i grlu do smrti).
Jeste porijeklo Kina , ali šta se može...
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#4883 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

A Digi wrote:Image
:thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4884 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

Image

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4885 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dustaban »

mayab wrote::lol:
Image
:thumbup:
To je to, svaka cast na ovom raskrinkavanju.
Hajde sad opet hvalite Tisal i one prepakovane kemikalije...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4886 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Haj' kad neko nema pojma, to nije problem, naučit će. Ali kad mu objasniš, nacrtaš i obojiš temperama da lakše skonta a on i dalje po svom, to je već tužno.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4887 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dustaban »

Onako uprosceno kazano imamo neke sljedece tri vrste "domacih" proizvoda:

1) Fake domaci proizvodi sa naljepljenim logom na proizvode napravljene vani (npr. BIRA televizori);
2) Prepakovane (i eventualno preradjene) uvozne sirovine pod domacim brendom (npr. sva kafa i higijenski proizvodi);
3) Proizvodi pod stranim imenom, ali na bazi domacih sirovina (npr. MEGLE mlijeko).

I sad ja vas pitam: sta je veci patriotizam - kupovati "strano" MEGLE mlijeko ili "domacu" kafu?!

(uzeti u obzir cijenu uvoza i sta od ovoga zaposljava vise nasih radnika)

Ja mislim da bi prava stvar bila kad bi neko uslikao u Svedskoj samoposluzi maline na kojima pise "made in BiH"!
:wink:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4888 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by burekodsira »

morel ovo

Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4889 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

dustaban wrote:Onako uprosceno kazano imamo neke sljedece tri vrste "domacih" proizvoda:

1) Fake domaci proizvodi sa naljepljenim logom na proizvode napravljene vani (npr. BIRA televizori);
2) Prepakovane (i eventualno preradjene) uvozne sirovine pod domacim brendom (npr. sva kafa i higijenski proizvodi);
3) Proizvodi pod stranim imenom, ali na bazi domacih sirovina (npr. MEGLE mlijeko).

I sad ja vas pitam: sta je veci patriotizam - kupovati "strano" MEGLE mlijeko ili "domacu" kafu?!

(uzeti u obzir cijenu uvoza i sta od ovoga zaposljava vise nasih radnika)

Ja mislim da bi prava stvar bila kad bi neko uslikao u Svedskoj samoposluzi maline na kojima pise "made in BiH"!
:wink:
Jbg nije sve tako crno. Imas domacih proizvoda, proizvedeni u BiH, od domacih sirovina.
Djaba, to je tako. Globalizacija. Na nama je da se borimo kako znamo i umijemo.

Kafa i kikiriki - dijete u osnovnoj skoli uci i zna da toga kod nas nema. Dakle, niko nikoga ne zeli prevariti. Ako neko misli da kafa raste na visočkim poljima, to je njegov problem.

Tu kafu neko mora dovuci iz brazila, ispeći, izmljeti, zapakovati itd. Na tebi je hoces li tu uslugu platiti nekome domacem ili nekome iz hrvatske ili srbije ili nekom trecem - koji je btw isto to sve uradio, kao i ovaj nas. Ja cu radije nekome nasem platiti. Ipak neko zivi od toga.

Ovdje je glavni problem ova glupa naljepnica, koja kaze proizvedeno u BiH. Jbg. Treba naljepnica djelimično proizvedeno u BiH. :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4890 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

dustaban wrote: Ja mislim da bi prava stvar bila kad bi neko uslikao u Svedskoj samoposluzi maline na kojima pise "made in BiH"!
:wink:
rijetko da ćeš to igdje vidjeti, jerbo radi načina skladištenja, bobičasto voče se preferira prodavati u državi iz domače proizvodnje ili neke susjedne države do koje ima kvalitetna transportna mreža, radi svježine, a ovo naše večinom ide u proizvodnju ili kod nas na pijacu/supermarkete
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4891 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dustaban »

burekodsira wrote:morel ovo

Image
:thumbup:

Dakle to je to!
Jebo ovu pricu "ja kupujem u Bingu i tamo mi je sve super sto je domace..."
Prava prica je ovo, kad nesto nase stane ponosito na njemacku policu. Sve cestitke onome ko je "kriv" za ove jagode...
Satoshi_Nakamoto
Posts: 18
Joined: 27/08/2014 19:49

#4892 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Satoshi_Nakamoto »

Image


Odličan, sve preporuke! :thumbup:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#4893 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madridist »

Klasov Farmer je vrh,od Milkosa Ayran isto,od Vispaka Zlatna dzezva daleko najbolja mljevena kafa ,od Meglea maltene sve i mlijeko i kisela vrhnja te zdenke i vajkremi apsolutno prva liga,onaj maslac za mazanje isto mada nisam siguran da ga od nas u Bihacu rade.
Pivo Tuzlanske pivare ,meni ne treba bolje.
Sto se prehrane tice mi smo u ovih 20 godina od rata naovamo napravili nevjerovatan uspjeh kad se zna da jedan vuce a trojica ne daju...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4894 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Matijevic_Vlado »

E jbg Tuzlanske, da si reko Bihacke il Sarajevske pa hajde
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#4895 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madridist »

Matijevic_Vlado wrote:E jbg Tuzlanske, da si reko Bihacke il Sarajevske pa hajde
Tuzlanski kanton remembers :mrgreen:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4896 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

madridist wrote:Klasov Farmer je vrh,od Milkosa Ayran isto,od Vispaka Zlatna dzezva daleko najbolja mljevena kafa ,od Meglea maltene sve i mlijeko i kisela vrhnja te zdenke i vajkremi apsolutno prva liga,onaj maslac za mazanje isto mada nisam siguran da ga od nas u Bihacu rade.
Pivo Tuzlanske pivare ,meni ne treba bolje.
Sto se prehrane tice mi smo u ovih 20 godina od rata naovamo napravili nevjerovatan uspjeh kad se zna da jedan vuce a trojica ne daju...
Čisto kao informacija, Megle ne pravi zdenku (Bel Ami ili kako se vec zove) ni puter u Bihacu, uvoze se iz Njemacke :) Sa ostalim se uglavnom slazem, pogotovo sa zadnjom recenicom.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#4897 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ci-Nick »

Država wrote:BIMAL ponovo "okićen" zlatom na Novosadskom sajmu


Brčanski brend jestivog ulja BIMAL ponovo je okićen brojnim zlatnim medaljama za kvalitet na 83. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu.

Image

Ocjenjivanjem kvaliteta, koje se tradicionalno izvodi u okviru najvećeg sajamskog događaja poljoprivrede i prehrambene industrije u regiji, stručna komisija je dodijelila zlatnu medalju za jestivo rafinisano suncokretovo ulje BIMAL u pakovanjima od 1 l, 2 l, 5 l i 10 litara te zlatnu medalju za ekstra djevičansko maslinovo ulje BIMAL u staklenoj boci od 0,75 litara.

Pored ovih, kompanija BIMAL je dobila nagradu u vidu velikog šampionskog pehara Novosadskog sajma za visoki kvalitet jestivih rafinisanih ulja suncokreta i ekstra djevičanskog maslinovog ulja, kao i konstantno učešće u ocjenjivanju kvaliteta jestivih ulja.

„Zlatne medalje za brend BIMAL i praznanje za kompaniju BIMAL su još jedna potvrda akademske zajednice i industrije za ono što kompanija BIMAL gradi dugi niz godina, a to je proizvod jestivog ulja koji ispunjava svjetske standarde kvaliteta te je kao takav dostupan i domaćim potrošačima“, naglasila je povodom dodjele nagrada Nataša Pucar, direktor korporativnih komunikacija BIMAL-a.



:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Treba Bimalu dodjeliti još jednu nagradu:
Dijamatsku plaketu za pljačkanje malih dioničara !
Donijeli su odluku ( a sve po šupljem zakonu) koristeći klauzulu prisilne prodaje "otkupe" dionice od malih dioničara po 8,35 KM,.... iako je knjigovodstvena vrijednost dionice preko 30 KM i dobit samo u posljenje dvije godine 5,40 KM po dionici.
FUJ DOMAĆE ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Last edited by Ci-Nick on 24/05/2016 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4898 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

na ovim fantomskim nagradama bimalu se najbolje vidi da je sve potplačeno.
ko god je jednom Bimal kupio, nikad više nije ponovio sličnu glupost. goreg ulja u životu vidio nisam.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4899 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

fakat jest smece
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4900 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

AmADin_gospo wrote:na ovim fantomskim nagradama bimalu se najbolje vidi da je sve potplačeno.
ko god je jednom Bimal kupio, nikad više nije ponovio sličnu glupost. goreg ulja u životu vidio nisam.

naspem maloprije jednu kapljicu, ono se razlije po cijeloj tavi?wtf!!! zvijezda izmislila ulje za bimal...
Post Reply