BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#4601 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madridist »

Meni je Milkosov Ayran odlican.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4602 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

madridist wrote:Meni je Milkosov Ayran odlican.
odlican, ali, ja pravim "AYRANČINU" :)
litra kiselog, 3-4 dobre cesne bijelog luka sitno narezane, soli. promuckati i ostaviti u frizider satak, da se ohladi.zveknes to, i obori ti pritisak na 60/40 :P
oka otvoriti ne mozes narednih 2-3 sata.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4603 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

AmADin_gospo wrote:
madridist wrote:Meni je Milkosov Ayran odlican.
odlican, ali, ja pravim "AYRANČINU" :)
litra kiselog, 3-4 dobre cesne bijelog luka sitno narezane, soli. promuckati i ostaviti u frizider satak, da se ohladi.zveknes to, i obori ti pritisak na 60/40 :P
oka otvoriti ne mozes narednih 2-3 sata.
Kako se bijeli luk "ponasa"? Od nekoga sam cuo da nema mirisa kad se popije, je li to tacno? Ne bih isprobavao :D

Da pohvalim i Milkosov grcki tip jogurta. Po meni je odlican. Nedavno se vratio iz Amerike i u rangu mi je sa Cobani grckim jogurtom. Drago mi je da domaci rade takve proizvode. :thumbup:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#4604 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Pirija »

svidjao se vama ili ne svidjao i dalje je isti ko sto je bio
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4605 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

Pirija wrote:svidjao se vama ili ne svidjao i dalje je isti ko sto je bio
Ljudi navikli na drugi tip kefira koji se pravi standardno. Ovaj Milkosov se pravi na ovaj nacin 55 godina i to je rijedak prehrambeni proizvod koji je uz sarajevsko pivo prepoznatljiv na Balkanu a iz Sarajeva je. Vise ga vole i cijene u Srbiji i Hrvatskoj nego ovdje. Kazem da nije cudno jer je ovaj proizvod specifican i pravi se od originalnih kefirnih zrnaca i veoma je osjetljiv s obzirom na rok trajanja i uslove cuvanja. Bolji je za probavni trakt nego sva ona izvikana pica sa raznim kulturama ali vrijeme cini svoje pa se polako zaboravlja a raja kupuje druge koji nisu ni slicni nasem, sarajevskom.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4606 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

strong69 wrote:I da dodam, pogotovo ne bih kupio proizvod beogradskog IMLEK-a, odnosno njihove podruznice u BOSANSKOJ Dubici.
Najbolje da se zatvore pa sve NAŠE ljude poslati kućama i X drugih što imaju krave i prodaju mlijeko toj mljekari. Logika? :-)
AmADin_gospo wrote:kad konzum napravi fabriku pa sam ude proizvodio, onda možda kupim K-plus, do tada....


BOJKOT ! :D
Onda bojkotujmo i Bingo robnu marku - i oni imaju X proizvoda sto za njih neko drugi proizvodi!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#4607 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Amazonka27 »

samo sto se i ta K marka nalazi i u hrvatskoj...pa kada npr. Jami jufke (made in BiH) pod K markom prodaju u Hr onda je OK, a kad te iste jufke prodaju ovdje onda Bojkot??? To samo pokazuje koliko malo znate a busate se u patriotska prsa.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4608 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The 51st State »

SHTEVELEC wrote:
Milkosov kefir je beton, bio i ostao.
Bio, sada kupis i jednom bude odlican, drugi put gadan, treci put vodenast, pa opet zakacis jedan dobar... Kupov'o ga non stop, nisam uopste pio jogurt, u zadnje vrijeme sam odust'o, ne daju mi se pare za nesto sto malo popijem i bacim... Ista im je stvar sa pavlakom, jednom dobra, drugi put k'o da je puna pijeska, dok ne otvoris ne znas sta je unutra
to je znak kvalitete i da je prirodan kefir bez konzervansa, bakterija radi..., problem je u uslovima drzanja na polici pa vjerovatno "prevre".
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4609 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Al ja ne mogu onog ajrana okusit...kako ono neko moze pit...bljak :cry:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4610 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

probook wrote:Onda bojkotujmo i Bingo robnu marku - i oni imaju X proizvoda sto za njih neko drugi proizvodi!
Ista stvar, i lično, njihovo bojkotujem.

K-plus, Bingo, Tropic, Tempo.
strong69 wrote:Kako se bijeli luk "ponasa"? Od nekoga sam cuo da nema mirisa kad se popije, je li to tacno? Ne bih isprobavao :D
lično, bijeli luk obožavam, i jest i mirisati :D

a inače, miris bijelog luka iz usta se "maskira" mliječnim proizvodima (mlijeko, jogurt, kefir). tako da se ne osjeti miris, al osjetiš kad ti pritisak opadne :D :D

meni lično, ova "domača" verzija je za klasu bolja, ali i milkosov Ayran je odličan
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#4611 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by SSemir »

zubi wrote:Nemate vi pojma, kefir je :thumbup:
:thumbup:
http://www.tarzanija.com/kefir-pice-za-mladice/
:mrgreen:
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#4612 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Image
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 675
Joined: 04/04/2013 14:02

#4613 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ČičineBrčine »

Ne znam da li bas u ovu temu spada, ali mi je danas ono "zaparalo" oci.
Prodaje se kao domaci prroizvod (387...) a pakuje se i puni u Aleksandrovcu koji je inace u srcu BiH. :run:
Image Image
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4614 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

ČičineBrčine wrote:Ne znam da li bas u ovu temu spada, ali mi je danas ono "zaparalo" oci.
Prodaje se kao domaci prroizvod (387...) a pakuje se i puni u Aleksandrovcu koji je inace u srcu BiH. :run:
prezvakana tema ali da se ponovi, prodaje se kao domaci brand pa zato koristi 387 bar kod... coca cola se puni u hadzicima ali nema 387 bar kod, nije domaci brend...bira toster se pravi u kini ali ima 387 bar kod jer je domaci brand... 387 bar kod nije nikakva garancija gdje je nesto proizvedeno
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4615 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

Kupuj Hepokove sokove u plavom tetrapaku, oni se proizvode u Mostaru.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#4616 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Bosnjak333 wrote:Kupuj Hepokove sokove u plavom tetrapaku, oni se proizvode u Mostaru.
Strpi se jos malo jer uskoro ce AS GRUPA ponovo poceti proizvodito Swity sokove :bih:
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4617 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

bumerangss wrote:
Bosnjak333 wrote:Kupuj Hepokove sokove u plavom tetrapaku, oni se proizvode u Mostaru.
Strpi se jos malo jer uskoro ce AS GRUPA ponovo poceti proizvodito Swity sokove :bih:
Ma ja sam uvijek kupovao i Swity i Hepok i Vitalis cisto da pomognem svim firmama podjednako. Mislim da su Hepokovi sokovi najkvalitetniji ipak mada je to sve jedno tesko sranje puno nezdravih sastojaka.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4618 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

AS je samo preuzeo distribuciju ne i vlasnistvo vegafruita
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4619 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Co0l »

Image

:thumbup:
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4620 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by gnjev »

Speed sarajevski se pokvario pravo
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4621 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by gnjev »

.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#4622 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

a fakat zasto nigdje nije objavljena vijest o izlasku zotta iz gradacca?

da li bi to trebala da bude vijest?
meni je malo ovaj vijest potresna iako ne kazem ja da je ovo losa ili dobra vijest, ali mislim da je vijest, ali vjerovatno ne odgovara vladajucoj vrhuski. ili je neki deal fadila i jarana mu.

moze li malo detalja o ovome dealu odnosno o izlasku?

znaci zott nikad ni nije ulozio 30 miliona u nova postrojenja nego je to bio neki bosnjak koji je tada dao pare da zott dodje?
i sad oni otisli i ostavili to frajeru? u sustini oni nikad nisu ni bili vlasnici nicega ovdje? je li tako?


ma ja. svi su oprezni, nece niko da investira nista ovdje bez izlazne strategije. jedino sto su banke napravile svoje zgrade i na taj nacin investirale, a sve ostalo ide preko nekoga. nece ljudi da rizikuju ovdje vise. mnogi su popusili kad je rat poceo. volksvagen stotine miliona vjerovatno.
a najbolje mi je kad kao stranu investiciju racunaju kupovinu volksbanke od strane rusa. pa kao rusi investirali milione i milione.....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4623 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by channel10 »

Moze li info o domacem tecnom sapunu koji ne susi kozu :D ? Znam da je nekad bilo price o tome koji susi, a koji ne susi kozu i znam da je bilo da je domaci, a ne strani.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4624 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

Bosnjak333 wrote:
bumerangss wrote:
Bosnjak333 wrote:Kupuj Hepokove sokove u plavom tetrapaku, oni se proizvode u Mostaru.
Strpi se jos malo jer uskoro ce AS GRUPA ponovo poceti proizvodito Swity sokove :bih:
Ma ja sam uvijek kupovao i Swity i Hepok i Vitalis cisto da pomognem svim firmama podjednako. Mislim da su Hepokovi sokovi najkvalitetniji ipak mada je to sve jedno tesko sranje puno nezdravih sastojaka.
Sve otrov do otrova. Sok kupujem samo kada u goste idem :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4625 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Al Swity...imao je i okus kao i naziv.

Ja ne bih taj brend ponovo aktivirao, radije nek nesto novo pokrenu...
Post Reply