Bh. proizvodi široke potrošnje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

MOSALJOZE

#4001 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE » 31/07/2015 01:23

Samo naprijed to ce donijeti puno dobrog ovoj zemlji :bih:

mmaar

#4002 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mmaar » 31/07/2015 01:30

MOSALJOZE wrote:Samo naprijed to ce donijeti puno dobrog ovoj zemlji :bih:
Neka razbojnici i tajkuni koji zlostaljaju i izrabljuju radnike misle o dobru ove zemlje, koja jeste, kao sto smo danas vidjeli, samo njihova zemlja i zemlja po njihovoj mjeri, ne i zemlja radnicke klase.

MOSALJOZE

#4003 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE » 31/07/2015 01:59

Podrzavajmo rvatsko i srpsko zarad bolje buducnosti :bih:

mmaar

#4004 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mmaar » 31/07/2015 02:46

MOSALJOZE wrote:Podrzavajmo rvatsko i srpsko zarad bolje buducnosti :bih:
S tajkunima, izrabljivacima i ugnjetacima, svakako buducnosti nema, tako da je svejedno cije i suludo bi bilo nakon svega prema njima pokazivati solidarnost. Koliko im je stalo do ove zemlje i ovog naroda, vidjeli smo danas. Oni neka se brinu i cuvaju ovu zemlju, neka se odricu za opste dobro i neka njihova djeca malo ginu za nju, jer radnici ionako nemaju sta izgubiti, a dosta su gubili. I neka se nose u trzisnoj utakmici sa njemackim, austrijskim, talijanskim firmama, jer oni vole da se pozivaju na "evropsku buducnost".

bhnapoleon1

#4005 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bhnapoleon1 » 31/07/2015 22:59

Sole Mio ledeni caj od breskve baš dobar, na neki nacin osjeti se breskva. Pise da Hepok pakuje proizvodi

StupskaBitanga

#4006 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga » 01/08/2015 11:03

Ja sam taj probao manje pakovanje u Amku je 0.80 a ne znam imaju li ono vece. Bas cu potražiti

emirolini

#4007 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini » 01/08/2015 11:22

Narodu nikad u glavu pametna!

Narod kupuje njihove proizvode da im pomognu a oni ne pomazu sami sebi... ovo je iz Dite...

Image

StupskaBitanga

#4008 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga » 01/08/2015 13:06

Sve je to rezultat enormne marketinške kampanje
Recimo u Bingu eno u katalogu ne možeš otvoriti da ne vidiš Janu vodu ili njihov ice tea

Mohamad Sissoko

#4009 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Mohamad Sissoko » 01/08/2015 13:11

emirolini wrote:Narodu nikad u glavu pametna!

Narod kupuje njihove proizvode da im pomognu a oni ne pomazu sami sebi... ovo je iz Dite...

Image

Mogu samo reci, jbem ih glupe.
Kako smo mi retardiran narod. :zjev:

AmADin_gospo

#4010 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo » 03/08/2015 09:44

Zašto stoko ZAŠTO sjebete svoj proizvod pa kukate, kako vam je opala proizvodnja i kako su ljudi počeli da kupuju uvozne proizvode....

komad mesa veličine palca, saft .... i ove "žile" il kako se več nazvati može...

Image

Image

"Kupujmo domače, domače je kvalitetno"... kupit ću kurac, a ne domače....

Naslovnica

#4011 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica » 03/08/2015 10:20

Tačno tako.
Fuj.

Thorgerson

#4012 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson » 03/08/2015 10:48

StupskaBitanga wrote:Sve je to rezultat enormne marketinške kampanje
Recimo u Bingu eno u katalogu ne možeš otvoriti da ne vidiš Janu vodu ili njihov ice tea
Da ne govorimo o tome da npr. mi nemamo one vode sa nekim okusima, tipa limun, jagoda sta ja znam. Barem koliko ja znam. Ne mislim na gazirano, nego na one obicne vode sa okusima. Mislim meni su te vode bljak, ali ocito raja to kupuje, voli dok su ih pune police i frizideri...

Janu ne znam jesam li dva put u zivotu kupio - jer sam morao i nije bilo druge, ali kazem ima i do nasih proizvodjaca.

Ne mozes imati prijeratnu ambalazu, nikakvu reklamu, web stranicu, odnos s potrosacima i nadati se necemu, nadati se da je narod obavezan da kupuje tvoju vodu jer eto ti si domaci. Da, neki ce kupovati, ali neki nece. Neko voli lijep dizajn flase i etikete, pa ce bas zbog toga kupiti tu flasicu.

Ne smiju se nasi proizvodjaci uspavati i umisliti, eh mi smo domaci i imate da kupujete nase. Kvalitet prvo - pa onda cemo o ljubavi i patriotizmu.

Lajavikrelac

#4013 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Lajavikrelac » 03/08/2015 10:52

Thorgerson wrote:Da ne govorimo o tome da npr. mi nemamo one vode sa nekim okusima, tipa limun, jagoda sta ja znam. Barem koliko ja znam. Ne mislim na gazirano, nego na one obicne vode sa okusima.
Kako bolan nema?? Ja sam u Dolcu na Lašvi na pumpi kupio vodu sa aromom jabuke i limete domaća proizvodnja neka firma tu iz Dolca mislim, i dobra je :thumbup: Reklama, reklama, reklama :jbt: ali kad imamo buljuk stručnjaka i menaĐera sa kikiriki univerziteta šta je to čudno.... :oops:

Naslovnica

#4014 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica » 03/08/2015 13:53

Odlična ambalaža, odličan kvalitet, ne bi se postidjeli nigdje u svijetu!
Ali marketing NULA bodova (razumijem, nema se para), a prvenstveno naša osviještenost za kupovinu domaćeg proizvoda - draža Jana nego naša Lipa.
Nažalost.
I vjerovatno će i ovo propasti, jer su naprosto drugi previše jaki, a mi previše glupi.

Image
Image

StupskaBitanga

#4015 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga » 03/08/2015 13:56

Treba i insistirati i kod trgovaca na domaćem

[Emma]

#4016 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by [Emma] » 03/08/2015 14:23

Kupila Vitella sok od naranče, naša cedevita, duplo jeftinija od cedevite ali meni iskreno isto sok na razmućivanje. pošećerena voda narančaste boje. :sad:

Zastavnik_dzemo

#4017 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Zastavnik_dzemo » 03/08/2015 15:42

Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.

zubi

#4018 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi » 03/08/2015 15:46

Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

sarajevski kiseljak nije vise nas... kupila jamnica.

Zastavnik_dzemo

#4019 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Zastavnik_dzemo » 03/08/2015 15:49

eto .... samo da se potvrdi da sve treba unistiti i rasprodati.

parappa

#4020 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa » 03/08/2015 16:25

Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

i meni se ponekad cini kao da neko sistematski unistava nasu privredu. ipak ne treba pisati da ne bi kupio ditin deterdzent jer radnica pije stranu vodu.
mozda na trafici pred ulazom nije bilo druge... mozda nesto trece... u svakom slucaju nije firma kriva sto radnici kupuju strane proizvode.
naravno sasvim druga situacija bi bila da doticna ima deterdzent druge, u najgorem slucaju, strane firme kod kuce. onda je otkaz jedino rjesenje...
tako rade u adidasu u njemackoj... ako dodjes u puminim patikama na posao prvo pitaju da li znas za koga radis. ako se to ponovi noga :run:

JanuaryJones

#4021 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones » 03/08/2015 16:33

parappa wrote:

i meni se ponekad cini kao da neko sistematski unistava nasu privredu. ipak ne treba pisati da ne bi kupio ditin deterdzent jer radnica pije stranu vodu.
mozda na trafici pred ulazom nije bilo druge... mozda nesto trece... u svakom slucaju nije firma kriva sto radnici kupuju strane proizvode.
naravno sasvim druga situacija bi bila da doticna ima deterdzent druge, u najgorem slucaju, strane firme kod kuce. onda je otkaz jedino rjesenje...
tako rade u adidasu u njemackoj... ako dodjes u puminim patikama na posao prvo pitaju da li znas za koga radis. ako se to ponovi noga :run:
Uništiš privredu, uništio si državu i njen razlog za postojanje. HB forsira sve što je iz HR i pune njima kase, RS sve što je iz Srbije. I slijepac vidi da ono što se nije postiglo ratom, kat tad će se postići ekonomijom.

JanuaryJones

#4022 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones » 03/08/2015 16:34

Naslovnica wrote:Odlična ambalaža, odličan kvalitet, ne bi se postidjeli nigdje u svijetu!
Ali marketing NULA bodova (razumijem, nema se para), a prvenstveno naša osviještenost za kupovinu domaćeg proizvoda - draža Jana nego naša Lipa.
Nažalost.
I vjerovatno će i ovo propasti, jer su naprosto drugi previše jaki, a mi previše glupi.

Image
Image
Nikad čula za njih. Čija je ovo voda i gdje se ima kupiti?

StupskaBitanga

#4023 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga » 03/08/2015 16:41

Lipa voda ti je Pivovarna Bihać
Imaš u Sarajevu sve njihove proizvode kupiti u Bingu ja sam vidio na Alipašinom i Stup

parappa

#4024 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa » 03/08/2015 16:47

JanuaryJones wrote:
parappa wrote:

Uništiš privredu, uništio si državu i njen razlog za postojanje. HB forsira sve što je iz HR i pune njima kase, RS sve što je iz Srbije. I slijepac vidi da ono što se nije postiglo ratom, kat tad će se postići ekonomijom.
nije mi jasno zasto ti ljudi ne kupuju domace proizvode iz svog "tora". ali izgleda da je ljepse cekati na sadaku iz druge zemlje nego se potruditi da sam nesto ucinis

JanuaryJones

#4025 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones » 03/08/2015 17:05

StupskaBitanga wrote:Lipa voda ti je Pivovarna Bihać
Imaš u Sarajevu sve njihove proizvode kupiti u Bingu ja sam vidio na Alipašinom i Stup
Hvala, probaću :thumbup:

Post Reply