BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
matsuda
Posts: 484
Joined: 13/07/2011 18:55

#3401 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by matsuda »

Naslovnica wrote:Neki dan uzeh, nakon dužeg vremena, Milkosov jogurt FARMA 3,2%mm.
Kao i mlijeko, vrhunski proizvod.
BIO.
Sadržaj je više ličio na razvodnjeni kefir, nego na jogurt. Rijetko, vodenasto, ni J od onog jogurta kojeg se sjećam.
Totalno razočarenje!
Da li je neko imao sličnih negativnih iskustava u posljednje vrijeme sa ovim proizvodom?
Kotam da nije do skladištenja i Bingovih frižidera?
Kupljen je u Bingu AP.

I ja sam nedavno kupio milkosov jogurt (plavi)... Kupljen u Bingu. Uglavnom - uzas, bio je vise gust nego suhi sir, nisam mogao iz flase 'nageti' kako treba, a kad jesam zamalo se nisam udavio (ovo je bilo u voznji)... Generalno, za kucu kupujem onaj u kesici i nikada nisam imao problema, ali eto prvi put nakon nekoliko godina da sam kupio ovaj u flasi...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3402 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

perfect_guy wrote:
StupskaBitanga wrote:jel bio neko u interexu ovo koji dan jel to sada Bingo ili je i dalje interex?
cijene i dalje interexove, ali se pojavljuje asortiman bingo proizvoda
po akcijama i reklamama piše i interex i bingo pa valjda dok nenaprave inventure ne očiste i ne stave bingove oznake
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3403 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mayab »

Danas u Interexu Pofalici cujem od kasirke, 22.inventura,a 24.postaju Bingo
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3404 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

mayab wrote:Danas u Interexu Pofalici cujem od kasirke, 22.inventura,a 24.postaju Bingo
Ja neki dan bio tamo, skontao da je još uvijek Interex i lagano se ( ne kupivši ništa) ispario. Poslije sam otišao do Bingo-a na A.P...




:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3405 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Država wrote:
mayab wrote:Danas u Interexu Pofalici cujem od kasirke, 22.inventura,a 24.postaju Bingo
Ja neki dan bio tamo, skontao da je još uvijek Interex i lagano se ( ne kupivši ništa) ispario. Poslije sam otišao do Bingo-a na A.P...




:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
nema potrebe sve je to bingo samo objekti nisu prebačeni a sav profit ide bingu
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3406 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

StupskaBitanga wrote:
Država wrote:
mayab wrote:Danas u Interexu Pofalici cujem od kasirke, 22.inventura,a 24.postaju Bingo
Ja neki dan bio tamo, skontao da je još uvijek Interex i lagano se ( ne kupivši ništa) ispario. Poslije sam otišao do Bingo-a na A.P...




:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
nema potrebe sve je to bingo samo objekti nisu prebačeni a sav profit ide bingu
Ma stipu to. Sigurno je sigurno...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3407 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Joj, kupujmo domace, punimo vrece nasih "Bosnjaka", a to sto radnike iskoristavaju da im rade za platu od 350-400KM je nevazno, jer je "vazno da imaju posao", a sto ne mogu s tom platom rezije pokriti, a samo sanjati mogu da odu negdje na odmor...
Da ne kazem da rade vise od 8h dnevno, da cesto ne mogu iskoristiti pauzu...ma da, bitno je kupovati domace ...
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3408 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Walther »

Nisrin wrote:Joj, kupujmo domace, punimo vrece nasih "Bosnjaka", a to sto radnike iskoristavaju da im rade za platu od 350-400KM je nevazno, jer je "vazno da imaju posao", a sto ne mogu s tom platom rezije pokriti, a samo sanjati mogu da odu negdje na odmor...
Da ne kazem da rade vise od 8h dnevno, da cesto ne mogu iskoristiti pauzu...ma da, bitno je kupovati domace ...
a sta mislis da radis kad kupujes strano? osim sto placas duplo za taj privilegij?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3409 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Walther wrote:
Nisrin wrote:Joj, kupujmo domace, punimo vrece nasih "Bosnjaka", a to sto radnike iskoristavaju da im rade za platu od 350-400KM je nevazno, jer je "vazno da imaju posao", a sto ne mogu s tom platom rezije pokriti, a samo sanjati mogu da odu negdje na odmor...
Da ne kazem da rade vise od 8h dnevno, da cesto ne mogu iskoristiti pauzu...ma da, bitno je kupovati domace ...
a sta mislis da radis kad kupujes strano? osim sto placas duplo za taj privilegij?

Kupujem iskljucivo sto je kvalitetnije, ne kazem da ne kupujem i domace! Ali u Konzumu su koliko-toliko bolji uslovi za radnike od Binga ili Hoseta ili Robota, dok se recimo moze pohvaliti odnos prema radnicima u Amku...cak postuju i porodiljsko! :D
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3410 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Walther »

Nisrin wrote:
Walther wrote:
Nisrin wrote:Joj, kupujmo domace, punimo vrece nasih "Bosnjaka", a to sto radnike iskoristavaju da im rade za platu od 350-400KM je nevazno, jer je "vazno da imaju posao", a sto ne mogu s tom platom rezije pokriti, a samo sanjati mogu da odu negdje na odmor...
Da ne kazem da rade vise od 8h dnevno, da cesto ne mogu iskoristiti pauzu...ma da, bitno je kupovati domace ...
a sta mislis da radis kad kupujes strano? osim sto placas duplo za taj privilegij?

Kupujem iskljucivo sto je kvalitetnije, ne kazem da ne kupujem i domace! Ali u Konzumu su koliko-toliko bolji uslovi za radnike od Binga ili Hoseta ili Robota, dok se recimo moze pohvaliti odnos prema radnicima u Amku...cak postuju i porodiljsko! :D
"kvalitetnije" je jako sirok pojam... generalno "kvalitet" u pomenutim ducanima svakako neces dobiti :wink: radi se o masovnoj proizvodnji gdje je prioritet cijena, sve ostalo je marketing

kao i taj "koliko-toliko" kad pomenuti ostane jedini trgovac na trzištu
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#3411 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by eluna »

Hajvan wrote:a sad da malo kudim:

nijedan proizvod koji sam probao od Poljorada nije mi se svidio.
- dao sam priliku nijihovom Maslacu u dva navrata; ali to je strašno kako to neugodno miriše prilikom topljenja ( djeluje mi kao da mješaju sa biljnim mastima, te bi stoga cijena trebala biti znatno jeftinija- a nije, a proizvod bi se trebao zvat "maslo" a ne "maslac"). To više ne kupujem

- prije par dana sam kupio tvrdi sir istog prozivđača; takođe ima neki čudan šmek na koji nisam navikao (ovo može biti sujektivni osjecaj); mislim da ću ostati na tvrdim sirevima Mljekare Livno (Gorica, Gouda, Livanjski)
mislim da se kod tebe radi o onom "o ukusima se ne raspravlja" :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3412 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Walther wrote:
"kvalitetnije" je jako sirok pojam... generalno "kvalitet" u pomenutim ducanima svakako neces dobiti :wink: radi se o masovnoj proizvodnji gdje je prioritet cijena, sve ostalo je marketing

kao i taj "koliko-toliko" kad pomenuti ostane jedini trgovac na trzištu

Da, ali nije ti isti Milkosov RAZBLAZENI jogurt i Meggle ili Dukat koji su hrvatski proizvodi ali imaju bolje i gusce jogurte...ili kad kupis Dukat maslac i Poljoradov koji ima cudan miris? U tom smislu mislim na kvalitetnije...svaki put se razocaram u nase proizvode, iako tu i tamo nadjem nesto vrijedno paznje...

Ovdje su svi preporucivali onaj Nutt-nesto-eurokrem, ono je nista do rastopljena cokolada, 10x je bolja Linolada, pa cak i Takovo...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#3413 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Nisrin wrote:
Walther wrote:
"kvalitetnije" je jako sirok pojam... generalno "kvalitet" u pomenutim ducanima svakako neces dobiti :wink: radi se o masovnoj proizvodnji gdje je prioritet cijena, sve ostalo je marketing

kao i taj "koliko-toliko" kad pomenuti ostane jedini trgovac na trzištu

Da, ali nije ti isti Milkosov RAZBLAZENI jogurt i Meggle ili Dukat koji su hrvatski proizvodi ali imaju bolje i gusce jogurte...ili kad kupis Dukat maslac i Poljoradov koji ima cudan miris? U tom smislu mislim na kvalitetnije...svaki put se razocaram u nase proizvode, iako tu i tamo nadjem nesto vrijedno paznje...

Ovdje su svi preporucivali onaj Nutt-nesto-eurokrem, ono je nista do rastopljena cokolada, 10x je bolja Linolada, pa cak i Takovo...
Meni lično je Milkosov jogurt trenutno najbolji na tržištu a Gold Nutt medju najboljim kremovima ali ukusi se razlikuju. A Meggle i Dukat jogurte proizvode takodje u BiH (Bihać i Gradačac), za Dukatov puter nisam siguran (mljekara Tuzla koju su kupili i ugasili prebacivši proizvodnju u Gradačac je pravila puter, ne znam da li su nastavili), Takovo eurokrem pravi u Trebinju tako da nije ni previše bitno...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3414 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by johntra »

Da se tuspasim za ovaj Agrokomercov eurokrem...dobar... :thumbup:
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3415 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ciprol »

Nisrin wrote:
Walther wrote:
"kvalitetnije" je jako sirok pojam... generalno "kvalitet" u pomenutim ducanima svakako neces dobiti :wink: radi se o masovnoj proizvodnji gdje je prioritet cijena, sve ostalo je marketing

kao i taj "koliko-toliko" kad pomenuti ostane jedini trgovac na trzištu

Da, ali nije ti isti Milkosov RAZBLAZENI jogurt i Meggle ili Dukat koji su hrvatski proizvodi ali imaju bolje i gusce jogurte...ili kad kupis Dukat maslac i Poljoradov koji ima cudan miris? U tom smislu mislim na kvalitetnije...svaki put se razocaram u nase proizvode, iako tu i tamo nadjem nesto vrijedno paznje...

Ovdje su svi preporucivali onaj Nutt-nesto-eurokrem, ono je nista do rastopljena cokolada, 10x je bolja Linolada, pa cak i Takovo...
Zadnje 2 godine kupujem Milkosov jogurt i nemam primjedbi na kvalitet ili "RAZBLAŽENjE". Eurokrem, koji god da je isto ga dođe na kraju, samo ko će više aroma dodati. Poljoradov maslac ima miris mladog masla i meni je upravo zbog tog bolji od bilo kojeg drugog maslaca.
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#3416 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ciki4 »

Godinama kupujem Milkos jogurt u kesi,2,8mm.Istina da nekad bude rijedak,a nekad gust kao i prije,ali mi okus odgovara,nije preblag,a ni previše kiseo.Mlijeko,pavlaka - megle,maslac stalno drugi,nisam jos pronašla onaj pravi :) poljorad mi isto ne odgovara mirisom, ako neko ima preporuku za neki drugi domaći maslac, rado bih probala. Takodjer, u potrazi sam za kvalitetnim domaćim kikiriki puterom,da nema puno šećera,odnosno da je navedeno na deklaraciji koliko čega ima jer ovo dosad sto sam vidjela nije navedeno,ali se osjeti da je krcat šećerom.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#3417 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by m_l »

Mislim da smo daleko najsiromasniji kad su slatkisi u pitanju, a i ono sto se proizvodi je jako loseg kvaliteta.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3418 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by safran »

Ciki ja sam, na forumsku preporuku, probala Pucan puter i sviđa mi se, potrošila i kupila ponovo. Manji je udio masnoće - 70% odn. veći vode i proteina a nisu mu dodati ni antioksidansi tako da se vjerovatno i brže kvari. Svakako provjeri rok pri kupovini. Odličan je kao namaz, kao dodatak jelima, tijestu (buhtle odlične ispale) - inače ne pržim ništa na puteru pa nisam probala kakav je za prženje. Da, i cijenom je naravno povoljniji. U mom lokalnom granapu je 10 KM/kg.
EDIT: kikiriki puter probaj sama napraviti. Treba ti sirovi kikiriki - ima u Bademu. Nije neka mudrost - ima recepata na netu.
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#3419 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by hzsa22 »

Klasove vanilija kiflice otkidaju!
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#3420 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bambi_na_kofeinu »

Vispak čaj od brusnice, ona kutija što liči na seharu, meni odličan.
Prije par godina mi je Vispakov čaj bio grozan, ovo sad me baš obradovalo.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3421 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by safran »

ciki4 wrote:Godinama kupujem Milkos jogurt u kesi,2,8mm.Istina da nekad bude rijedak,a nekad gust kao i prije,ali mi okus odgovara,nije preblag,a ni previše kiseo.Mlijeko,pavlaka - megle,maslac stalno drugi,nisam jos pronašla onaj pravi :) poljorad mi isto ne odgovara mirisom, ako neko ima preporuku za neki drugi domaći maslac, rado bih probala. Takodjer, u potrazi sam za kvalitetnim domaćim kikiriki puterom,da nema puno šećera,odnosno da je navedeno na deklaraciji koliko čega ima jer ovo dosad sto sam vidjela nije navedeno,ali se osjeti da je krcat šećerom.
Evo ti najjednostavniji recept i pogledaj reviews. I možeš koristiti suncokretovo ulje.
http://www.food.com/recipe/homemade-pea ... ter-282211
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#3422 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ciki4 »

safran wrote:
ciki4 wrote:Godinama kupujem Milkos jogurt u kesi,2,8mm.Istina da nekad bude rijedak,a nekad gust kao i prije,ali mi okus odgovara,nije preblag,a ni previše kiseo.Mlijeko,pavlaka - megle,maslac stalno drugi,nisam jos pronašla onaj pravi :) poljorad mi isto ne odgovara mirisom, ako neko ima preporuku za neki drugi domaći maslac, rado bih probala. Takodjer, u potrazi sam za kvalitetnim domaćim kikiriki puterom,da nema puno šećera,odnosno da je navedeno na deklaraciji koliko čega ima jer ovo dosad sto sam vidjela nije navedeno,ali se osjeti da je krcat šećerom.
Evo ti najjednostavniji recept i pogledaj reviews. I možeš koristiti suncokretovo ulje.
http://www.food.com/recipe/homemade-pea ... ter-282211
Pravim odmah danas,hvala :kiss:
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#3423 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Nedavno kupim limenku Mirinde koju pravi Sarajevska pivara.
Često sam vani pio Mirindu tamo početkom 80'tih, ostao mi je taj ukus u mozgu, sjećam ga se.
I kada je pivara tek počela da je radi, dobro su je radili.
Ono što popih neki dan nije ni M od Mirinde!
Pa ima li ko da nedgleda šta oni rade, upropastiše brand svojim fušerajem!
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#3424 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Naslovnica wrote:Nedavno kupim limenku Mirinde koju pravi Sarajevska pivara.
Često sam vani pio Mirindu tamo početkom 80'tih, ostao mi je taj ukus u mozgu, sjećam ga se.
I kada je pivara tek počela da je radi, dobro su je radili.
Ono što popih neki dan nije ni M od Mirinde!
Pa ima li ko da nedgleda šta oni rade, upropastiše brand svojim fušerajem!
Vjerovatno nadgleda Pepsico, mislim da Mirindu rade po njihovoj licenci.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13645
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3425 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JohnnyS »

Mirinda :D Skroz sam zaboravio da postoji to piće :D
Post Reply