Aldi i LIDL u BiH????

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked

Aldi/Lidl u BiH????

Da
337
67%
Samo Aldi
16
3%
Samo Lidl
67
13%
Ni jedan!
80
16%
 
Total votes: 500

User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2301 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by konektovan »

teskeredzic_22 wrote: 12/11/2022 10:39
konektovan wrote: 10/11/2022 18:10

Ljudi kontaju valjda je lidl humanitarna ustanova,..da dijele dzaba svoje proizvode. :mrgreen:
Lidl na Krku 2019 godine kada sam tamo ljetovao je bio cjenovno jednak svakom sarajevskom Bingu u tom momentu izuzev piva i žestokih pića koji su bili skuplji. Vino je bilo jednake cijene.
Izuzev svojih robnih marki, gotovo sve ostalo je skupljje od binga. 2022 godina, Ploče, više puta :mrgreen:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2302 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by teskeredzic_22 »

konektovan wrote: 12/11/2022 11:29
teskeredzic_22 wrote: 12/11/2022 10:39

Lidl na Krku 2019 godine kada sam tamo ljetovao je bio cjenovno jednak svakom sarajevskom Bingu u tom momentu izuzev piva i žestokih pića koji su bili skuplji. Vino je bilo jednake cijene.
Izuzev svojih robnih marki, gotovo sve ostalo je skupljje od binga. 2022 godina, Ploče, više puta :mrgreen:
Ne oporvgavam te.

Generalno nikad se nisam navikao (halalio) na hrvatske cijene pogotovo u sezoni na moru (svaki incidentni odlazak na ljetovanje van Hrvatske doduše me iduće godine brže-bolje vrati u Hr) i dosta su skuplji od nas.

Ali ovo sto sam ti napisao je istina.
Znaci sve se moze , moze Lidl ali i moze i Bingo.
Ako ti ove godine ne moras baciti zaradu od 50 miliona da bi zadrzao bilo kakvu poziciju (kupce , potrosnju , poziciju , povlastice kod drzave ako ikakve postoje) zasto bi ih bacao.

Bingo je na vrhuncu moci on ima nesto prostora u RS-u da se siri na racun Korta ili Tropika ali RS (pogotovo istocni dio) je slabo naseljen i nema tu neke velike racunice.

Dakle Lidl ce mu uzeti dio kupaca bas kao sto je Bingo preuzeo od Konzuma i Mercatora sve one kojima su nakon inflacije Konzum i Mercator postali skupi.

Ne mislim da sudbina Binga zavisi od Lidla , ona zavisi iskljucivo od nasljednika tj.ko ce njome upravljati u buducnosti , novi vlasnici dionica , da li ce biti prodata ili ostati onako kako je sada.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2303 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Haris033 »

sarajevsko_pivo wrote: 12/11/2022 10:33
Haris033 wrote: 10/11/2022 19:07

Slažem se.. Crvena jabuka je trenutno najbolji supermarket u BiH :thumbup:

A za ove što kažu da mislim da od Lidla očekujem humanitarnu,mogu samo reći hmmm 🤔 :-D
Bio ove godine u Makarskoj, Posušju i Metkoviću.. Za BiMgo po svemu svjetlosnu godinu ispred.
Pretjeruješ. Meni je drago sto je Bingo nas i da imamo jak domaći lanac. Bingo ove godine pravi promet veći od milijardu eura
Pa naravno da će napraviti promet od milijardu KM kada nemaju konkurencije i kada su poklopili sve bolje lokacije.
Zato im je kvalitet proizvoda te usluga katastrofa!
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2304 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by fusion_ba »

Nisu baš poklopili konkurenciju, zapravo jesu u FBiH.
U RS bih rekao da je Tropic malo jači. Pogotovo u BL gdje na svakom ćošku imaju "Moj Market", a Bingo samo jedan market i to na periferiji grada.
HelaS
Posts: 5661
Joined: 22/09/2018 13:21

#2305 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by HelaS »

Haris033 wrote: 12/11/2022 20:00
sarajevsko_pivo wrote: 12/11/2022 10:33

Pretjeruješ. Meni je drago sto je Bingo nas i da imamo jak domaći lanac. Bingo ove godine pravi promet veći od milijardu eura
Pa naravno da će napraviti promet od milijardu KM kada nemaju konkurencije i kada su poklopili sve bolje lokacije.
Zato im je kvalitet proizvoda te usluga katastrofa!
Ne, nego imaju najveći broj trgovina, i najveći broj velikih trgovina. Konzum, npr. ima puno malih trgovina tipa "granap", Mercator slično, itd.

Mada su informacije koje @s.pivo ima informacije iz Berlina :-)
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#2306 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by jednonogi_Jack »

HelaS wrote: 12/11/2022 23:57
Haris033 wrote: 12/11/2022 20:00

Pa naravno da će napraviti promet od milijardu KM kada nemaju konkurencije i kada su poklopili sve bolje lokacije.
Zato im je kvalitet proizvoda te usluga katastrofa!
Ne, nego imaju najveći broj trgovina, i najveći broj velikih trgovina. Konzum, npr. ima puno malih trgovina tipa "granap", Mercator slično, itd.

Mada su informacije koje @s.pivo ima informacije iz Berlina :-)
Iz berlinske štampe?
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#2307 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by sarajevsko_pivo »

Haris033 wrote: 12/11/2022 20:00
sarajevsko_pivo wrote: 12/11/2022 10:33

Pretjeruješ. Meni je drago sto je Bingo nas i da imamo jak domaći lanac. Bingo ove godine pravi promet veći od milijardu eura
Pa naravno da će napraviti promet od milijardu KM kada nemaju konkurencije i kada su poklopili sve bolje lokacije.
Zato im je kvalitet proizvoda te usluga katastrofa!
Nije KM već EU. Prošle godine su imali promet od 675 miliona eura ove će sigurno preko milijarde ipak je ogromna inflacija plus oni su se dalje širili.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2308 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 12/11/2022 11:29
teskeredzic_22 wrote: 12/11/2022 10:39

Lidl na Krku 2019 godine kada sam tamo ljetovao je bio cjenovno jednak svakom sarajevskom Bingu u tom momentu izuzev piva i žestokih pića koji su bili skuplji. Vino je bilo jednake cijene.
Izuzev svojih robnih marki, gotovo sve ostalo je skupljje od binga. 2022 godina, Ploče, više puta :mrgreen:
Skuplje je sve u hrvackoj
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2309 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Haris033 »

Jesu neke stvari neznatno skuplje u Lidl Hr, ali neke i nisu, s tim da bi Lidl u BiH 100% bio mnogo jeftiniji od ušljivog BiMga.
Neka BiMga i neka kupije u njemu ko hoće i neka ostvaruje dobit od 100 milijardi KM, ali kada Lidl dođe, moja noga u BiMgo više kročiti neće.. :izet:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#2310 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by studeni76 »

[quote1=Haris033
Jesu neke stvari neznatno skuplje u Lidl Hr, ali neke i nisu, s tim da bi Lidl u BiH 100% bio mnogo jeftiniji od ušljivog BiMga.
Neka BiMga i neka kupije u njemu ko hoće i neka ostvaruje dobit od 100 milijardi KM, ali kada Lidl dođe, moja noga u BiMgo više kročiti neće.. :izet:
[/quote]

Meni ljudi poput tebe nisu jasni. Ako ti se nesto tako gadi, zašto ga koristiš!? Mislim ono barem kod nas ima izbora, marketa na svakom ćošku. Apsolutno nije tesko izbjec seljački Bingo
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#2311 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by PaulTracy »

Haris033 wrote: 13/11/2022 11:13 Jesu neke stvari neznatno skuplje u Lidl Hr, ali neke i nisu, s tim da bi Lidl u BiH 100% bio mnogo jeftiniji od ušljivog BiMga.
Neka BiMga i neka kupije u njemu ko hoće i neka ostvaruje dobit od 100 milijardi KM, ali kada Lidl dođe, moja noga u BiMgo više kročiti neće.. :izet:
Samo ti podržavaj LIDL, njemačke, austrijske, italijanske i ostale pljačkaše naše države. Daleko od toga da je Bingo sjajan ali to je ipak naš čovjek koji dobit ulaže u BiH.
Šta stranci rade, šta su to oni donijeli BiH? Donijeli su Unicredit, Raiffaisen, Sparkasse, Grawe, Wiener osiguranje... Sve kompanije koje ne proizvode ništa, ne stvaraju novu vrijednost već samo iz države izvlače novac građana BiH.
Ali Bosancima to nije dovoljno, oni bi i LIDL i Deutsche Telekom i mnoge strane kompanije da nam dođu jer su im svjetske kompanije i brendovi WOOOOW. Deutsche/Hrvatski Telekom u Hrvatskoj po kvartalu ostvaruje dobit od ca 150 miliona kuna, zašto bi i mi bili budale i dali im svoj telekom i godišnju zaradu preko 50 miliona KM??
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#2312 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Ozimician »

PaulTracy wrote: 14/11/2022 00:00
Haris033 wrote: 13/11/2022 11:13 Jesu neke stvari neznatno skuplje u Lidl Hr, ali neke i nisu, s tim da bi Lidl u BiH 100% bio mnogo jeftiniji od ušljivog BiMga.
Neka BiMga i neka kupije u njemu ko hoće i neka ostvaruje dobit od 100 milijardi KM, ali kada Lidl dođe, moja noga u BiMgo više kročiti neće.. :izet:
Samo ti podržavaj LIDL, njemačke, austrijske, italijanske i ostale pljačkaše naše države. Daleko od toga da je Bingo sjajan ali to je ipak naš čovjek koji dobit ulaže u BiH.
Šta stranci rade, šta su to oni donijeli BiH? Donijeli su Unicredit, Raiffaisen, Sparkasse, Grawe, Wiener osiguranje... Sve kompanije koje ne proizvode ništa, ne stvaraju novu vrijednost već samo iz države izvlače novac građana BiH.
Ali Bosancima to nije dovoljno, oni bi i LIDL i Deutsche Telekom i mnoge strane kompanije da nam dođu jer su im svjetske kompanije i brendovi WOOOOW. Deutsche/Hrvatski Telekom u Hrvatskoj po kvartalu ostvaruje dobit od ca 150 miliona kuna, zašto bi i mi bili budale i dali im svoj telekom i godišnju zaradu preko 50 miliona KM??
Voli čovjek kolonijalizam.

LIDL je svakako pozitivna stvar radi konkurencije i na tržištu roba i na tržištu rada.

Ono što je također evidentno jeste da Bingo zaradu ulaže u domaću porizvodnju, hotele, stanogradnju, itd.
Čak imaju i ZOO vrt.

Čisto sumnjam da će LIDL ili bilo koji drugi strani lanac investirati dalje u BiH i diverzificirati poslovanje.

Malo koji narod ima toliku količinu mržnje / nepovjerenja prema nečemu svom kao mi.
Da smo najbolji - nismo. Da smo najgori - nismo.

Radnici u Bingu su trenutno jedni od najzadovoljnijih u državi, ako se nekad radilo za 300 KM - 12h - više se ne radi i Bingo ide u pravom smijeru.

Kao što neko reče - nekad su kolonizatori donosili infrastrukturu, a danas donose "sistem vrijednosti".

P.S. Ovo komentarišu likovi koji iz istih razloga ne toče gorivo na HIFI - ali im nije mrsko natočiti na Gazpromu. :-)
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2313 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by mayab »

Ozimician wrote: 14/11/2022 00:12
PaulTracy wrote: 14/11/2022 00:00
Spoiler
Show
Samo ti podržavaj LIDL, njemačke, austrijske, italijanske i ostale pljačkaše naše države. Daleko od toga da je Bingo sjajan ali to je ipak naš čovjek koji dobit ulaže u BiH.
Šta stranci rade, šta su to oni donijeli BiH? Donijeli su Unicredit, Raiffaisen, Sparkasse, Grawe, Wiener osiguranje... Sve kompanije koje ne proizvode ništa, ne stvaraju novu vrijednost već samo iz države izvlače novac građana BiH.
Ali Bosancima to nije dovoljno, oni bi i LIDL i Deutsche Telekom i mnoge strane kompanije da nam dođu jer su im svjetske kompanije i brendovi WOOOOW. Deutsche/Hrvatski Telekom u Hrvatskoj po kvartalu ostvaruje dobit od ca 150 miliona kuna, zašto bi i mi bili budale i dali im svoj telekom i godišnju zaradu preko 50 miliona KM??
Spoiler
Show
Voli čovjek kolonijalizam.

LIDL je svakako pozitivna stvar radi konkurencije i na tržištu roba i na tržištu rada.

Ono što je također evidentno jeste da Bingo zaradu ulaže u domaću porizvodnju, hotele, stanogradnju, itd.
Čak imaju i ZOO vrt.

Čisto sumnjam da će LIDL ili bilo koji drugi strani lanac investirati dalje u BiH i diverzificirati poslovanje.


Malo koji narod ima toliku količinu mržnje / nepovjerenja prema nečemu svom kao mi.
Da smo najbolji - nismo. Da smo najgori - nismo.
Spoiler
Show
Radnici u Bingu su trenutno jedni od najzadovoljnijih u državi, ako se nekad radilo za 300 KM - 12h - više se ne radi i Bingo ide u pravom smijeru.

Kao što neko reče - nekad su kolonizatori donosili infrastrukturu, a danas donose "sistem vrijednosti".

P.S. Ovo komentarišu likovi koji iz istih razloga ne toče gorivo na HIFI - ali im nije mrsko natočiti na Gazpromu. :-)
Vezano za ovo šta nisam pokrio , samo pročitaj ovaj ulomak iz definicije KORUPCIJE
Srž korupcije sastoji se u tome, da pojedinci ili skupine nekažnjeno krše pravila koja, u pravilu vrijede za sve članove društva.
Na taj način postaju konkurentniji na tržištu od onih koji igraju po pravilima.
Rezultat je negativna selekcija, tj. narušavanje djelovanja tržišnog mehanizma selekcije po sposobnosti, što vodi do sporijeg gospodarskog napretka i slabljenja države.
Korupcija je osnovni uzrok propasti civilizacija i država. Kada većina građana shvati, da žive u zajednici gdje netko može raditi što želi, a drugi moraju poštovati pravila, nestaje ljubav prema takvoj zajednici i spremnost za žrtvovanje, te zajednica polako, ali sigurno propada.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2314 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by VladaFBiH »

PaulTracy wrote: 14/11/2022 00:00
Haris033 wrote: 13/11/2022 11:13 Jesu neke stvari neznatno skuplje u Lidl Hr, ali neke i nisu, s tim da bi Lidl u BiH 100% bio mnogo jeftiniji od ušljivog BiMga.
Neka BiMga i neka kupije u njemu ko hoće i neka ostvaruje dobit od 100 milijardi KM, ali kada Lidl dođe, moja noga u BiMgo više kročiti neće.. :izet:
Samo ti podržavaj LIDL, njemačke, austrijske, italijanske i ostale pljačkaše naše države. Daleko od toga da je Bingo sjajan ali to je ipak naš čovjek koji dobit ulaže u BiH.
Šta stranci rade, šta su to oni donijeli BiH? Donijeli su Unicredit, Raiffaisen, Sparkasse, Grawe, Wiener osiguranje... Sve kompanije koje ne proizvode ništa, ne stvaraju novu vrijednost već samo iz države izvlače novac građana BiH.
Ali Bosancima to nije dovoljno, oni bi i LIDL i Deutsche Telekom i mnoge strane kompanije da nam dođu jer su im svjetske kompanije i brendovi WOOOOW. Deutsche/Hrvatski Telekom u Hrvatskoj po kvartalu ostvaruje dobit od ca 150 miliona kuna, zašto bi i mi bili budale i dali im svoj telekom i godišnju zaradu preko 50 miliona KM??
zbog uhljeba, neradnika i stranačkog zapošljavanja? zbog toga što je prije 10. godina vrijedio preko milijarde a sada možda 300 miliona? zbog toga što nije sposoban ni zadržati lidersku poziciju koja mu je bila Bogom dana? Zbog toga što je pije 10 godina imao skoro 150 miliona dobiti a sada jedva 50?
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#2315 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by ElRe »

teskeredzic_22 wrote: 12/11/2022 10:39 Lidl na Krku 2019 godine kada sam tamo ljetovao je bio cjenovno jednak svakom sarajevskom Bingu u tom momentu izuzev piva i žestokih pića koji su bili skuplji. Vino je bilo jednake cijene.
Neće se LidlBH referisati prema Lidlu DE ili Lidl SLO. Referenca će mu biti tržište BiH. Naravno u prvim mjesecima će imati nešto niže cijene određenih proizvoda kako bi se stekao utisak diskont marketa pa će biti nešto slično kao u Srbiji sa cijenama piletine... Nakon par mjeseci sve će se novelisati sa ostalim maloprodajnim lancima.
Bitno je da će se zaposliti nekoliko stotina radnika, da će biti uposlena građevnisna mehanizacija, da će dobavljači dobiti sigurnig platišu.
Pošto sam često u Srbiji poslom, Lidl SRB ima slične cijena kao i Maxi, DIS, Idea, Aman...
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#2316 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by elk »

Idemo zadnji, dajemo najmanje, uzimamo najvise. Kako bi onaj njihov moto? :D
Neka lidla. Sto prije da se otvori. Trebao je i ranije. I bauhas isto. Ne dadose mafijasi.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2317 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by teskeredzic_22 »

ElRe wrote: 14/11/2022 08:26
teskeredzic_22 wrote: 12/11/2022 10:39 Lidl na Krku 2019 godine kada sam tamo ljetovao je bio cjenovno jednak svakom sarajevskom Bingu u tom momentu izuzev piva i žestokih pića koji su bili skuplji. Vino je bilo jednake cijene.
Neće se LidlBH referisati prema Lidlu DE ili Lidl SLO. Referenca će mu biti tržište BiH. Naravno u prvim mjesecima će imati nešto niže cijene određenih proizvoda kako bi se stekao utisak diskont marketa pa će biti nešto slično kao u Srbiji sa cijenama piletine... Nakon par mjeseci sve će se novelisati sa ostalim maloprodajnim lancima.
Bitno je da će se zaposliti nekoliko stotina radnika, da će biti uposlena građevnisna mehanizacija, da će dobavljači dobiti sigurnig platišu.
Pošto sam često u Srbiji poslom, Lidl SRB ima slične cijena kao i Maxi, DIS, Idea, Aman...
I ne zanima me to nešto previše.
Ovo što sada tržni centri rade je pljačka.
Ni Lidl nije Karitas , zašto bi prodavao nešto za marku niže ako ne mora ?

Dugoročno je ok da je Lidl tu jer su različiti izvori nabavke u odnosu na Bingo pa može doći do neke različite strategije i kod jednih i kod drugih.

Nas je 3 miliona , jedan čovjek može popiti kilu kafe , kupiti dvije šteke cigara ,pojesti 10 kg hljeba mjesečno i sl , računica je jasna , možeš imati hiljade marketa ali nas je tri miliona.

I puno , puno veći i neriješiv problem je da nas je svakim danom sve manje.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2318 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Haris033 »

❤️Lidl :thumbup:
❤️Muller
❤️IKEA
BiMgo 🤮
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2319 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by konektovan »

Haris033 wrote: 14/11/2022 16:48 ❤️Lidl :thumbup:
❤️Muller
❤️IKEA
BiMgo 🤮
Ikes
Muller
A da izvineš, lidl mi je tek na trećem mjestu. :mrgreen:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2320 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by made_in_sarajevo »

Lidl ce osim vrha direktora sve nase ljudi imati zaposlene, bruku proizcoda ce od domacih kupovati i pakovati u svoje ambalaze ili ce neke direktno ici kao u bingu ili mercatoru. Sta ce lidl cia organizacija izvlace pare i maltretiraju bosnju. Tako preko milijardu ulazu u IT ali slabici su to. Po americi, engleskoj imaju radnje sta ono zna sta je trgovina. One xxl vikend akcije nek prodaju svabama, nas nece prevariti za tako nesto. Nece nas ni prevariti sa procjenom dnevno 200+ slepera na autoputu samo za lidl DC. Maltretiraju kasirke da rade brze i jos mos misliti elektricne paletare im dali. Ista stvar kao telekom nekad sa HS i telemach. Da se oni nisu pojavili telekom bi i danas govorio kako ipak oni znaju najbolje sta nama treba, a to su limiti. Da lidl nije usao ja se smijem.kladiti da bi bingo maksimalno 10% digo uslove za sve ove godine. Odjednom na face tv gostuju, odjednom se plate dizu, odjednom reklame kako su oni domaci...

Uostalom lidl ulazi na trziste po svom, u jednom danu 16 objekata ce biti otvoreno i to je njihov princip rada, najbitnije naucit ce dio bosnja sto budu radili u lidl kako.se radi, imas rok, vrijeme, nema "bogam.ja zapalila nek ide neko drugi na kasu, jasta cu".

Bingo i mercator zajedno mozdaaaaa mogu prici lidl, ali ono lidl ih ne jebe ni 2% realno.

Za kraj placajte ulje 5+km, puter, pavlake, sireve, a ja cu biti izdajnik i kupovati u lidl koji ce ustvari nas da zarobi i pobije. Zato sam ljetos kupio po 3km ulje, puter ispod 5km, italijanski vikend potrefio malo se zajebavo sa sirevima i njihovim cudima. Prije toga za stotinjak maraka xxl vikend mjesec dana rucali kuci. Ali i to je sve laz, umjetno, fuj nad fujevima.

Inace hifa pored sto je stoka lopovska seljacka sda, namjerno su pelet sjebali prije koju godinu, metale i crnu metalurgiju pa i gorivo im medju najskupljim, a kvalitet goriva je vrhunski, al u kurcu :lol: . Ipak mi je draze voziti auto bez skupih kvarova nego sipati "vrhunsko" gorivo hife
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2321 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by fusion_ba »

Ja uvijek prvo biram domaće, ako je jednako kvalitetno kao uvozno. Ne gledam koji je entitet u pitanju.
Druga stvar, neka Lidla čisto da se zaposle radnici ali mi je smiješno to očekivanje kako će Lidl razvaliti konkurenciju. Ako se gledaju cijene u komšiluku, Lidl se nikako ne ističe od ostalih marketa.
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#2322 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by TheRedhead »

uvijek se zna da je konkurencija dobrodosla, kao sto je receno bez nje, domace firme se ubezobraze i jos govore kako bolje ne moze.
Gore spomenuti Telemach je preporodio ponudu ( ne ulazim u to kakvi su sad) ali prije njih su nam prodavali suplju na spor i ogranicen internet medjutim sa njima odjednom svi mogu ...

Tako da ni Lidl nece biti sjajan bajan ali ce neku novinu unijeti imati sigurno neke povoljnije ponude. Pa malo se ode kupiti u Lidl, malo Mercator, malo Bingo i ustedi se, kupi se nesto fino i top.

Kome se ne hoda nek ode u BCC ili neki drugi bingo pa nek iskesira na samo jednu ponudu, njegove pare nek ih baca kako hoce :lol: samo pustite nas ostale da koristimo raznovrsnost
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2323 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by konektovan »

Zna li se ka'će lidl?? :mrgreen:
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#2324 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by sarajevsko_pivo »

konektovan wrote: 15/11/2022 14:42 Zna li se ka'će lidl?? :mrgreen:
2025
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2325 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by beni-bu-man »

24-te
Locked