Aldi i LIDL u BiH????

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked

Aldi/Lidl u BiH????

Da
337
67%
Samo Aldi
16
3%
Samo Lidl
67
13%
Ni jedan!
80
16%
 
Total votes: 500

TheRedhead
Posts: 809
Joined: 09/02/2015 18:27

#2576 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by TheRedhead »

Horke wrote: 12/01/2023 09:53
mk ultra wrote: 11/01/2023 16:52

bilo ko je došao sa strane (ala DM npr) nije prodavao ništa dodžaba, već +/- 3% unutar cijene svih ostalih

tako da ne očekujem nikakve ekstremitete

nisam nešto vidio da su npr u HR daleko skuplji nego svi ostali? ili se varam
Dovedu trgovačku marku i onda bude itekako jeftinije. Prije nego je došao DM cijene tableta za mašinu za suđe su bile kao da su zlatne. Calgonit je bio i 30 km. Došao DM i njihove tablete 5-6 km bile, pri čemu je i veće pakovanje. Tad su pale cijene i drugih tableta. Tako da nije baš da ne igra značajnu ulogu u cijenama. Ovo je jedan od n primjera.
Ocito nije nikad usao u DM, inace bi znao razliku u cijeni i kvaliteti izmedju DM proizvoda i ostalih. DM pakovanja uvijek budu kvalitetnija i povoljnija.
maxell_sarajevo
Posts: 2221
Joined: 08/02/2008 19:19

#2577 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by maxell_sarajevo »

Šta mi onda možemo očekivati bez autoputa, sa velikim PDV-om, lošom logistikom...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2578 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Ramzess Veliki »

made_in_sarajevo wrote: 12/01/2023 10:14
Ramzess Veliki wrote: 12/01/2023 09:37 LIDL ulazi da bi utrpavao hrvatske proizvode, centrala Lidla je u Zagrebu, management u ovom kod nas su Jozo, Mate itd. U centrali u Sarajevu bosnjaci mogu raditi na odrzavanju i kuhati kavice.

Ovaj LIDL nije svabe ni vidio i neka ga grade u Sirokom. :thumbup:
:lol: :lol: Sjedi pet nemoj vise, doci ce ti Jozo na san :lol:

Sta se bojite lidla, imate bimgo da kupujete i dalje. Inace koliko bimga briga za lidlom govori da je odjednom poceo plate povecavati i naknade davati i praviti DC u Sarajevu.

Inace lidl dolazi da satare bosnjake i gledaj cuda lidl bih je za sebe, nema veze sa hrvatskom i srbijom osim obuke ljudi na sistem rada. Eh tu je napad na bosnjake, sto u lidlu u kod svabe nema lezanja i kafa po 30min. Tacno se zna ko sta radi i kako se radi zato mnogi koji su poletili u lidl dali otkaze nakon kojeg mjeseca.

Inace lidl bruku svojih marki ima koje im pakuje bubam tommy majoneza. Ali pakovanje, reklama, polica i odma jeftinije.
Pa sto nema u LIDL-u bosnjaka u upravi? :thumbup:
Mene taj spomenuti Mate na razgovoru za posao upitao da li imam jos veze sa talibanima jer sam bio Proj. Manager u NATO bazi u Afghanistanu, islamofobicar mali. :thumbup:
Dobar sam NATO-u toliko da su me trazili da gradim vojnu bazu, nisam malom Mati da izgradim samoposlugu. :mrgreen: A prigovor se ulaze Anti u Zagrebu. :thumbup:

Ako nije tako neka LIDL u Sarajevu zaposli managera muslimana, ako nisu islamofobicni. :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#2579 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by made_in_sarajevo »

Ramzess Veliki wrote: 12/01/2023 11:20
made_in_sarajevo wrote: 12/01/2023 10:14

:lol: :lol: Sjedi pet nemoj vise, doci ce ti Jozo na san :lol:

Sta se bojite lidla, imate bimgo da kupujete i dalje. Inace koliko bimga briga za lidlom govori da je odjednom poceo plate povecavati i naknade davati i praviti DC u Sarajevu.

Inace lidl dolazi da satare bosnjake i gledaj cuda lidl bih je za sebe, nema veze sa hrvatskom i srbijom osim obuke ljudi na sistem rada. Eh tu je napad na bosnjake, sto u lidlu u kod svabe nema lezanja i kafa po 30min. Tacno se zna ko sta radi i kako se radi zato mnogi koji su poletili u lidl dali otkaze nakon kojeg mjeseca.

Inace lidl bruku svojih marki ima koje im pakuje bubam tommy majoneza. Ali pakovanje, reklama, polica i odma jeftinije.
Pa sto nema u LIDL-u bosnjaka u upravi? :thumbup:
Mene taj spomenuti Mate na razgovoru za posao upitao da li imam jos veze sa talibanima jer sam bio Proj. Manager u NATO bazi u Afghanistanu, islamofobicar mali. :thumbup:
Dobar sam NATO-u toliko da su me trazili da gradim vojnu bazu, nisam malom Mati da izgradim samoposlugu. :mrgreen: A prigovor se ulaze Anti u Zagrebu. :thumbup:

Ako nije tako neka LIDL u Sarajevu zaposli managera muslimana, ako nisu islamofobicni. :thumbup:
ma kazem ti sjedi odlican, evo 5 :lol: :lol: :lol:

medju 3 ili 4 u svijetu trgovacka lanca, lidl posluje po cijelom svijetu u raznim drzavama i religijama, ali zato ovdje imaju na pik na bosnjake jer su bosnjaci. posto je tebi bitno da li ima bosnjaka mozda ipak tu lezi odgovor zasto im nisi dovoljno dobar. ipak lidl trazi jednostavo, znas li raditi dakle kratko DA ili NE i da li mozes ispostovati njihove uslove koje traze.

inace lidl bih ima svoju upravu, lidl bih nema veze sa lidlom hrvatska ili srbija osim obuke koja se radi za zaposlene. zaposleni u lidl bih rade samo za teritoriju bosne i hercegovine, kao sto lidl hrvatska radi samo za hrvatsku. dakle ne moze neki bosnjak,srbin ili hrvat upravljati, raditi bilo sta za teritoriju druge drzave.

dakle ipak tvrdis samo jer si bosnjak da te mrze, a ti si bas sve njihove uslove ispunio, zadate rokove bi ispunio, ugradio bi svaku zicu, sijalicu, bravu, saraf koji oni zahtjevaju.


cisto onako da se zna, posto smo mi najpametniji i svi nas mrze jer smo mi tako rekli. lidl ako ne nadje u drzavi firmu koja ce im ispuniti sve uslove, firme iz hrvatske,srbije, slovenije,austrije ce jedva docekati da otvore firmu sa par zaposlenih, izgrade lidl i sutra rade na odrzavanju samo lidla. tesko je to dobacit kad je najbitnije da li bosnjak tu sjedi
Do77
Posts: 46
Joined: 09/01/2019 12:07

#2580 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Do77 »

Ako Ramzes ne trolla,ovo je najjači upis na jednoj temi u povijesti foruma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10769
Joined: 27/04/2021 22:52

#2581 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by tramvajtrojka »

Ramzess Veliki wrote: 12/01/2023 11:20
made_in_sarajevo wrote: 12/01/2023 10:14

:lol: :lol: Sjedi pet nemoj vise, doci ce ti Jozo na san :lol:

Sta se bojite lidla, imate bimgo da kupujete i dalje. Inace koliko bimga briga za lidlom govori da je odjednom poceo plate povecavati i naknade davati i praviti DC u Sarajevu.

Inace lidl dolazi da satare bosnjake i gledaj cuda lidl bih je za sebe, nema veze sa hrvatskom i srbijom osim obuke ljudi na sistem rada. Eh tu je napad na bosnjake, sto u lidlu u kod svabe nema lezanja i kafa po 30min. Tacno se zna ko sta radi i kako se radi zato mnogi koji su poletili u lidl dali otkaze nakon kojeg mjeseca.

Inace lidl bruku svojih marki ima koje im pakuje bubam tommy majoneza. Ali pakovanje, reklama, polica i odma jeftinije.
Pa sto nema u LIDL-u bosnjaka u upravi? :thumbup:
Mene taj spomenuti Mate na razgovoru za posao upitao da li imam jos veze sa talibanima jer sam bio Proj. Manager u NATO bazi u Afghanistanu, islamofobicar mali. :thumbup:
Dobar sam NATO-u toliko da su me trazili da gradim vojnu bazu, nisam malom Mati da izgradim samoposlugu. :mrgreen: A prigovor se ulaze Anti u Zagrebu. :thumbup:

Ako nije tako neka LIDL u Sarajevu zaposli managera muslimana, ako nisu islamofobicni. :thumbup:
Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
mc-twin
Posts: 3355
Joined: 18/04/2009 23:47

#2582 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by mc-twin »

Mi ne zasluzujemo da smo u blizini Europe, a kamoli u njenom sastavu. Za nepovjerovati...
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2583 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Haris033 »

Radije ću ostavljati pare Mati, nego Brankovićevom sinu, retardu :izet: :-D
User avatar
video
Posts: 6839
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2584 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by video »

Haris033 wrote: 12/01/2023 16:52 Radije ću ostavljati pare Mati, nego Brankovićevom sinu, retardu :izet: :-D
Samo kako ih Efendic dovede u NG :thumbup:

Ko zna, zna


















:D
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#2585 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by PaulTracy »

Haris033 wrote: 12/01/2023 16:52 Radije ću ostavljati pare Mati, nego Brankovićevom sinu, retardu :izet: :-D
Neovisno o ovoj temi, meni je zanimljivo kako ljudi misle da ako isele iz BiH da su ga šuknuli Bakiru, Fadilu,Miloradu, Draganu, "robovlasnicima"... Isto tako misle da ga šukaju nekom domaćem privredniku ako ne kupuju njegove proizvode ili u njegovom marketu.
Svi gore nabrojani ljudi su milioneri i boli njih briga da se sutra sve raspadne,para imaju za nekoliko života, odoše oni u Istanbul, Beograd, Zagreb, nahebao je obični narod koji zbog dobi ili nekih drugih razloga nema gdje da ode.
TheRedhead
Posts: 809
Joined: 09/02/2015 18:27

#2586 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by TheRedhead »

video wrote: 12/01/2023 16:56
Haris033 wrote: 12/01/2023 16:52 Radije ću ostavljati pare Mati, nego Brankovićevom sinu, retardu :izet: :-D
Samo kako ih Efendic dovede u NG :thumbup:

Ko zna, zna





:D
ono poslije Lidla, i Fisa, cesta se raspada, asfaltirao lik pola ceste, nije mogao zavrsiti do Safeta Zajke hahahaha kritican lik jedino.
User avatar
video
Posts: 6839
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2587 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by video »

TheRedhead wrote: 12/01/2023 20:44
video wrote: 12/01/2023 16:56

Samo kako ih Efendic dovede u NG :thumbup:

Ko zna, zna





:D
ono poslije Lidla, i Fisa, cesta se raspada, asfaltirao lik pola ceste, nije mogao zavrsiti do Safeta Zajke hahahaha kritican lik jedino.
Ma ja to nesto Haretu, znam da voli semu...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2588 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Matijevic_Vlado »

Pa ko je sada majoriziran u BiH? Jednima se smijali pa se sada okrenulo kolo srece.
frngla
Posts: 3222
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2589 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by frngla »

fusion_ba wrote: 12/01/2023 10:20 Pored toga za LIDL već dugo rade proizvođači iz BiH koji za njih pakuju proizvode a LIDL ih stavlja na tržište Srbije i Hrvatske.
Npr Pak Rampart im pakuje napolitanke.

Tako da priča da dolaze prodavati hrvatske proizvode ne pije vodu. Na kraju krajeva uvijek postoji izbor da se kupi domaće.
Ja sam u Srbiji u Lidlu kupovao suho meso, proizvođač Menprom :bih:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2590 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by VladaFBiH »

PaulTracy wrote: 12/01/2023 16:59
Haris033 wrote: 12/01/2023 16:52 Radije ću ostavljati pare Mati, nego Brankovićevom sinu, retardu :izet: :-D
Neovisno o ovoj temi, meni je zanimljivo kako ljudi misle da ako isele iz BiH da su ga šuknuli Bakiru, Fadilu,Miloradu, Draganu, "robovlasnicima"... Isto tako misle da ga šukaju nekom domaćem privredniku ako ne kupuju njegove proizvode ili u njegovom marketu.
Svi gore nabrojani ljudi su milioneri i boli njih briga da se sutra sve raspadne,para imaju za nekoliko života, odoše oni u Istanbul, Beograd, Zagreb, nahebao je obični narod koji zbog dobi ili nekih drugih razloga nema gdje da ode.
odlično pitanje i dobit ćeš "retardirane" odgovore na njega od ovih što vole uvozno više nego "hljeba se najesti" jer ne daju našem "tajkunu" pare
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2591 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Casual's »

tramvajtrojka wrote: 12/01/2023 14:22
Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
"TEHNOGRAD" d.o.o. za građevinarstvo i inženjering Tuzla
Ime Ružić Danijel
Položaj Direktor :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2592 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by VladaFBiH »

Casual's wrote: 13/01/2023 09:57
tramvajtrojka wrote: 12/01/2023 14:22
Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
"TEHNOGRAD" d.o.o. za građevinarstvo i inženjering Tuzla
Ime Ružić Danijel
Položaj Direktor :mrgreen: :mrgreen:
Vlasnik Mesud Hasagić (NP)
Vlasnik Esma Hodžić (NP)
Vlasnik Sead Muratović (NP)
Vlasnik Safija Dizdar (NP)
Vlasnik Emina Kesić (NP)
Zastupnik Mešetović Ademir, Direktor
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#2593 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by p206 »

TheRedhead wrote: 11/01/2023 20:07 Zasto se ne bi radovali? ne razumijem to spustanje veselja ljudima?! jel se mora sve pokvariti?
ako je vas zivot los i depresivan i samo hocete da spustate ljude zadrzite za sebe

sta smo svasta prosli i sta prolazimo bez obzira kako se glasa i sto su ljudi slinavi bez trunke pobune, pustite nas ma miru radovat cemo se svemu i svacemu a vi svoje negativnost i toksicnosti zadrzite u svojim glavama
:thumbup:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2594 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by boshniak »

Ima li koji forumaš da je otišao na Lidl obuku da na malo prenese utiske. Ili nema kod švabe vremena ni da se ogleda a kamoli da pise po forumu :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#2595 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by sarajevsko_pivo »

boshniak wrote: 13/01/2023 10:25 Ima li koji forumaš da je otišao na Lidl obuku da na malo prenese utiske. Ili nema kod švabe vremena ni da se ogleda a kamoli da pise po forumu :D
Ja znam dvije osobe koje su bile na obuci u Hrvatskoj. Oba su dala otkaz kazu horor moras nositi odjelu a tamo slazes banane. Radi se 60 sati isto tako je u Njemackoj ako si Area Manager. Rekli su mi da je plata veoma dobra, dobijes auto i karticu za gorivo koji mozes i privatno koristiti.

Znaci sve je do osobe nekom to pase, drugom ne.

Ovdje mozes citati sta Svabe pisu koji rade isti posao u Lidlu. https://www.glassdoor.de/Bewertungen/Li ... -E7428.htm
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2596 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Casual's »

VladaFBiH wrote: 13/01/2023 10:11
Casual's wrote: 13/01/2023 09:57

"TEHNOGRAD" d.o.o. za građevinarstvo i inženjering Tuzla
Ime Ružić Danijel
Položaj Direktor :mrgreen: :mrgreen:
Vlasnik Mesud Hasagić (NP)
Vlasnik Esma Hodžić (NP)
Vlasnik Sead Muratović (NP)
Vlasnik Safija Dizdar (NP)
Vlasnik Emina Kesić (NP)
Zastupnik Mešetović Ademir, Direktor
Odakle ti to iskopa. Firma ima 31 osnivača. :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2597 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Ramzess Veliki »

tramvajtrojka wrote: 12/01/2023 14:22
Ramzess Veliki wrote: 12/01/2023 11:20

Pa sto nema u LIDL-u bosnjaka u upravi? :thumbup:
Mene taj spomenuti Mate na razgovoru za posao upitao da li imam jos veze sa talibanima jer sam bio Proj. Manager u NATO bazi u Afghanistanu, islamofobicar mali. :thumbup:
Dobar sam NATO-u toliko da su me trazili da gradim vojnu bazu, nisam malom Mati da izgradim samoposlugu. :mrgreen: A prigovor se ulaze Anti u Zagrebu. :thumbup:

Ako nije tako neka LIDL u Sarajevu zaposli managera muslimana, ako nisu islamofobicni. :thumbup:
Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
Kakve veze ima to sa menadzmentom koji odlucuje koja se roba prodaje i ko se zaposljava?

Na tenderu prosla najniza ponuda, to se od svabe ne moze sakriti. Odabir izvodjaca jer su velike pare u pitanju dostavlja se na odluku top managementu, prvim ljudima ispod stakeholdersa.

Nemoj pametovat ziv bio i ako komentiras drzi se onoga sto sam napisao, a to nema veze sa procesom izbora izvodjaca radova nego procesom uposljavanja menadzmenta firme.
Do77
Posts: 46
Joined: 09/01/2019 12:07

#2598 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Do77 »

Ramzess Veliki wrote: 13/01/2023 12:28
tramvajtrojka wrote: 12/01/2023 14:22

Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
Kakve veze ima to sa menadzmentom koji odlucuje koja se roba prodaje i ko se zaposljava?

Na tenderu prosla najniza ponuda, to se od svabe ne moze sakriti. Odabir izvodjaca jer su velike pare u pitanju dostavlja se na odluku top managementu, prvim ljudima ispod stakeholdersa.

Nemoj pametovat ziv bio i ako komentiras drzi se onoga sto sam napisao, a to nema veze sa procesom izbora izvodjaca radova nego procesom uposljavanja menadzmenta firme.
Ja ti evo citam postove i nikako da shvatim koja je tvoja poenta tj.sta hoces da kazes
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2599 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by detroit-mercy »

Znaci Aldi i Lidl zavjera protiv Bosnjaka :gunjastajl:
E jesu se nameracili da has uniste al' evo hin kurac :mrgreen:
User avatar
Comandini
Posts: 229
Joined: 08/02/2012 00:13

#2600 Re: Aldi i LIDL u BiH????

Post by Comandini »

Ramzess Veliki wrote: 13/01/2023 12:28
tramvajtrojka wrote: 12/01/2023 14:22

Image

znaci tuzlanski tehnograd je znao vrtiti cevape i ispeci kahvu kad je prosao na tenderu kod Mate :mrgreen: :mrgreen:
Kakve veze ima to sa menadzmentom koji odlucuje koja se roba prodaje i ko se zaposljava?

Na tenderu prosla najniza ponuda, to se od svabe ne moze sakriti. Odabir izvodjaca jer su velike pare u pitanju dostavlja se na odluku top managementu, prvim ljudima ispod stakeholdersa.

Nemoj pametovat ziv bio i ako komentiras drzi se onoga sto sam napisao, a to nema veze sa procesom izbora izvodjaca radova nego procesom uposljavanja menadzmenta firme.
Ramzess, molim te, pokreni zalbu i javi se u medije s ovim - firma ipak nije mala tako da bi morali reagovati na negativian publicitet pa bi mali Mate morao najebati.
Locked