Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
brkos
Posts: 4
Joined: 21/02/2009 12:28

#1 Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by brkos »

Molio bih sve koji su malo vise upoznati da mi dadnu svoje misljenje i stav o firmama koje vrse izvodjenje gradjevinskih poslova, cijenam gradjevinskog materijala, cijenam gradnje po m2 i sl. Znaci radi se o rekonstrukciji, odnosno dizanju jednog sprata kuce sa potkrovljem ali mislim da je to nebitno...
Unaprijed hvala svima!!
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by valter.ba »

Imas vec nekoliko slicnih tema ali niko ni habera :D I mene muce iste brige :-x :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by BarbaDue »

Mogu da kazem da sam dobio predracun od nekoliko građevinskih firmi iz Goražda za izgradnju kuce.
Kuca bi se sastojala u prizemlju od garaže i poslovnog prostora, slijedi sprat i potkrovlje.
Trazim od firme da mi sagradi kucu po "sistemu ljuc u ruke" ali stim da mi bude opremljen
samo stan gdje bi stanovao, znaci za pocetak poslovni prostor i potkrovlje nece biti opremljeno.
Stan bi bio opremljen sa stolarijom vali plasticna unutra drvena. Parket bi bio u svim prostorijama
osim u kuhinji i kupatilu. Struja i voda sve da je OK. Kupatilo bi naravno bilo opremljeno.
Kuca je dimenzija 8.8x8.5 a cijena je 77.000 KM +-2000 u zavisnosti od gr. firme.
nonca
Posts: 140
Joined: 11/02/2009 21:40

#4 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by nonca »

brkos wrote:Molio bih sve koji su malo vise upoznati da mi dadnu svoje misljenje i stav o firmama koje vrse izvodjenje gradjevinskih poslova, cijenam gradjevinskog materijala, cijenam gradnje po m2 i sl. Znaci radi se o rekonstrukciji, odnosno dizanju jednog sprata kuce sa potkrovljem ali mislim da je to nebitno...
Unaprijed hvala svima!!

pitanje ti je OK, ali neces dobiti odgovor,,,

svakom inzenjeru od kojeg trazis ove info, moras priloziti TACAN opis i predmjer radova, na kojoj visini radis, kakav je prisup objektu, dimenzije, i ONO sto najvise utice na cijenu je vrsta materijala, marka betona, koje cigle, koji crijep,,,,

znaci, uzmi projekat u ruke, i do arhitekte ili inzenjera, da ti da ponudu u dvije-tri varijante da ti olaksa izbor!

cheers!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by chuchumbamayumbe »

Sto ne ganjate ove montazne?!
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#6 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by valter.ba »

Pa ne mogu montaznu dizati na postojeci sprat :lol: ili mogu :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#7 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by chuchumbamayumbe »

valter.ba wrote:Pa ne mogu montaznu dizati na postojeci sprat :lol: ili mogu :lol:
Jbga, letimicno preletih pogledom i zadrzah se najvise kod Barbinog posta...
8-)
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#8 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by illuminated »

valter.ba wrote:Pa ne mogu montaznu dizati na postojeci sprat :lol: ili mogu :lol:
da, itekako.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#9 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by zelenashica »

predračun za moju nekad planiranu kuću veličine 8mx12m..prizemlje(garaža,dnevni boravak,kuhinja,trpezarija,kupatilo,ostava,stepenište i kotlovnica )+sprat kao potkrovlje sa kupatilom,i tri spavaće sobe po raub sistemu je 41000KM.... :-) ...Naravno cijene variraju od firme do firme,kao i sve ostalo.........
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#10 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by ld »

upravo pripremam gradnju kuce,10x12,prizemlje,tj polu-ukopana garaza sa podrumom
te,sprat sa potkrovljem
majstorske ruke,zidanje,ploca,krov,i grubo malterisanje ce biti 11.500 km
par drugih ponuda su se vrtile oko 13.000 km

za materijal,beton,cigla,armatura,crijep,grede ce biti izmedju 25.000-30.000 km,dobicu za koji dan tacnu cifru

nakon zidanja preporucuje se da kuce pregodini,tj.da se ne zatvara,da bi se kvalitetno isusila,te iduce godine da se rade fini radovi
opremanje kupatila,normlne neku velicine 3x4 sa rukama je oko 5.000 km
parket bukov sa rukama oko 40 km po kvadratu
kod ugarka u visokom pvc stolarija je jako kvalitetna prozor 100x130,ovo je okvirni podatak,kosta nekih 350 km
sve u svemu kontam sa finim radovima jos 40.000 iduce godine
za fasadu nebi mogao da kazem,to planiram tek za dvije,tri godine akoBogda,ako bude zivota i zdravlja
veka
Posts: 29
Joined: 26/08/2009 12:42

#11 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by veka »

ja radim u građevinskoj firmi pa ako te intersuje pošalji predmjer radova pa ćeš dobiti ponudu.
Moraš tačno znati šta hoćeš.
i napiši gdje se kuća gradi to utiče na cijenu i savjet traži izvođača iz tog grada
balooon
Posts: 114
Joined: 10/02/2010 19:56

#12 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by balooon »

cujem da je gradjevinski materijal bas pojeftinio pa bi volio da znam ako neko ima iskustvo sa gradnjom kuce u zadnje vrijeme interesuje me gradnja kuce u centru sarajeva 8puta9 gradila bi se garaza u prizemlju iznad sprat i visoko potkrovlje dakle firma koja bi mi to uradila kljuc u ruke sa svim unutrasnjim radovima naravno i uz to rusenje postojece male kuce unutrasnji radovi bi bili dakle ni najskuple ni najjeftinije tu mislim na kupatilo parkete itd dakle da nije najskuplje al da je vrhunskog kvaliteta svakako jer ne mislim praviti na kratke staze..i naravno preporuke gradjevinskih firma..hvala
laky74
Posts: 5
Joined: 08/05/2010 10:15

#13 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by laky74 »

moze li mi ko poslati nazive firma koji rade kuće ili linkove firmi
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#14 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by HAVANA »

063/928-551 Edo
Nazovi i probaj...meni je nešto radio .Zadovoljan sam i cijenom i uslugom.
laky74
Posts: 5
Joined: 08/05/2010 10:15

#15 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by laky74 »

hvala odakle je mogu li cijene na pp
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#16 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by HAVANA »

Iz Sarajeva a što se tiče cijene ovo što sam ja radio nije ti nikakvo mjerilo...u pitanju je poslovni objekat sa specifičnim stvarima...
Najbolje ti je nazovi i popričaj...vrlo pristojan i razuman čovjek.
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#17 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by ja2 »

moze li mi neko preporuciti kakvu firmu za izvodjenje gradjevinskih radova? HVala
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#18 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by stidljiv »

ja2 wrote:moze li mi neko preporuciti kakvu firmu za izvodjenje gradjevinskih radova? HVala
http://www.duljevicbih.com/ba/
h_muhamed
Posts: 68
Joined: 25/07/2012 08:31

#19 Re: Cijene gradnje, izvodjaci radova i sl..

Post by h_muhamed »

veka wrote:ja radim u građevinskoj firmi pa ako te intersuje pošalji predmjer radova pa ćeš dobiti ponudu.
Moraš tačno znati šta hoćeš.
i napiši gdje se kuća gradi to utiče na cijenu i savjet traži izvođača iz tog grada
Evo okvirno i opsirno, mislim da ce ti pomoci. Kuca bi se gradila u okolini sarajeva (20km).
Kuca bi bila na principu PRIZEMLJE (ulazni hol, dnevni boravak+trpezarija+kuhinja+ostava, spavaća soba, kupatilo, cipelar, garaza+kotlovnica) = cca 150m2
SPRAT (hodnik, spavaca soba+garderober+kupatilo, 3x djecije sobe, djecije kupatilo, te dva balkona sa dvije strane kuce =150m2 ..SVE UKUPNO oko 300m2
S tim da bi nakon zidanja, pokrivanja, uradjenih svih elektro i vodo instalacija, v.stolarije ubacio na sprat samo sobna vrata a prizemlje bi detaljno radio, tj.parketi, plocice, kupatilo itd itd..
Mislim da ti je dovoljno informacija.
Ako jos nesto treba pitaj..
Ocekujem ponudu :D
hvala
Post Reply