Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

experiment

#26 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by experiment » 15/05/2017 15:25

ovo je novo, online alat za fakture/račune i ponude/predračune.. faktura.ba sa svakog racunara pristupas, kao gmail i facebook, i stalno se unapređuje :izet:
jednostavno je i pregledno, statistike download pdf, pregled po korisnicima/klijentima... vrijedi probati

dinoo1898

#27 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by dinoo1898 » 15/05/2017 23:27

Knjigovodstvena agencija u kojoj sam ja zaposlen i koja ima preko 100+ klijenata koristi E-line za sve oblike drustava i nemamo nekih posebnih zamjerki. Mnogo stvari koje smo sugerisali i koje olaksavaju rad su nam besplatno i implementirali... Sve preporuke zaista, omjer cijene i kvaliteta je po mom misljenju neuporediv u odnosu na Pantheon.

PRO165

#28 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by PRO165 » 17/05/2017 12:55

E-line vs Pantheon : Nije to baš uporedivo.
Uz dužno poštovanje prema momcima iz E-linea koju većinu lično poznajem Pantheon je program značajno više klase. Vjerujete da mogu napisati sada knjigu i o jednom i o drugom i to samo da se raspišem onako iz glave.
Opet da kažem kada ne preporučujem Pantheon onda preporučujem E-line.
Pantheon je puno kompleksniji program i za klasično računovodstvo je "overkill". Međutim, radiš li šta naprednije ne znam niti jedan lokalni ili regionalni program sa približnom funkcionalnošću Panthenona.
Fundamentalne razlike u pristupu su sljedeće: Pantheon nije off-shelf proizvod kao većina lokanih/regionalnih softvera. On zahtjeva ozbiljniju implementaciju. To znači da se bolje prilagodi vašim potrebama i onda gledano već u srednjem roku (druga i treća godina) iskazue svoje cost/benfit prednosti.
Ja gledam sa strane vlasnika firme, odnosno biznisa koji želi da se razvija ali u startu ne zna kako će ići njegov razvoj. Pantheon je tu dobra platforma.
Zašto? Zato što, recimo, postoji Panthen LX koji ugrubo sa implementacijom košta 400-600 KM a ima kompletno "robno" poslovanje: veleprodaju, maloprodaja, podršku za fiskalne kase, te ima blagajničko poslovanje, komisiju, zatim tzv robne pakete (normativi/sastavnice - otkucaš jedna artikal, razduži skladište po normativu-recepturi), izvještaje za sve to tipa: Prometi po artiklima, po kupcima - kako detaljno tako pojedniačno. Plus i u toj najjeftinijoj verziji imaš "kreator izvještaja". Dakle, praviš izvještaje onako kako tebi i šta tebi odgovara i treba. U ovoj verziji nema računovodstva, ona je namjenjena za male firme koje imaju eksterno računovodsto i "nose" papire.

U jačim verzijama postoji kompletno okruženje za razvoj - cijeli programski jezik. U prevodu "samo je nebo granica". Naravno sve ostalo od knjiženja, stalnih sredstava, kadrovske evidencije, prozvodnje itd. je prisutno.
Znači, kako rasteš možeš ostati na istoj platformi u poznatom ekosistemu koristeći već prethodno stečeno iskustvo u punoj mjeri.

Kad dođemo do ozbiljne priče a još uvijek prizemnih cifri(mjere se hiljadama ali ne i desetinama hiljada) mi pričamo o: konsolidovanim bilansima, napredom "custom made" izvještavanju, BI, vertikalnim rješenjima kao što su DMS, CRM, WMS, e-commerce..
Zatim o prisutnosti u regiji (sve zemlje bivše Juge+još okoline), veliki broj partnera za podršku, mnogo gotovih dodataka na tržištu

Ima Pantheon i puno mana: česte greške u funkconalnostima od verzije do verzije kao posljedica kompleksnosti, podrška može biti katastrofa zavisno od partnera koji vam je pruža...

Dakle, ponoviću ono od početka Pantheon nije direktno usporediv sa E-line kao ni sa mnogim drugim lokalnim/regionalniom programima i kad pravite cost/benefit analizu morate znati o čemu govorite.

zforumas

#29 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by zforumas » 17/05/2017 13:02

Uh kad se sjetim sati provdenih sa Harijem i Nedzadom uz Line.sys i derivate pa poslije uz Cloud soluciju. Dugo se to razvijalo i jos se uvijek razvija, drago mi je da ima i nasih ljudi koji rade nesto tako. Imaju par caka koje cak ni Pantheon nema (ili nije imao dok sam bio u svemu tome).

Naravno da se ne mogu porediti sa Pantheonom kao sto se ni Pantheon ne moze porediti sa SAP-om.

ITNet

#30 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by ITNet » 17/05/2017 14:34

Navision :wink:

zforumas

#31 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by zforumas » 17/05/2017 14:38

ITNet wrote:Navision :wink:
Za neku svakodnevnu upotrebu je smor zesci a i za njega treba jako dobar i intenzivan trening da bi se pohvatale bar neke naprednije stvari. Ali ode ovo daleko, covjek ce struku promijeniti ako bude nas slusao :mrgreen:

Medoxba

#32 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by Medoxba » 17/05/2017 16:00

Mi imamo marketing agenciju i koristimo http://www.faktura.baservis i realno smo prezadovoljni nakon Excela i Worda i smaranja sa fakturama i hiljadu foldera, moja preporuka svima.

PRO165

#33 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by PRO165 » 18/05/2017 02:11

Baš mi je drago što spomenuste NAV. Znam za prelaze sa NAV-a na Pantheon a znam i sa Pantheona na NAV. Radi se o uporedivim programima. Ali i ovdje Pantheon ima značajnu prednost u izvještavanju i prilagođenosti BH zakonima. A tek cijena NAV-a, pogotovu kad se dohvatimo doprogramiranja. Za "maksimalan užitak tu su" Solution developer + Application builder - 36 hiljada dolara.
(http://www.boyerassoc.com/microsoft-dyn ... v-pricing/) - evo i link da ne bude da bubam cijene. Istina da ovo ne treba firmi koja samo koristi aplikaciju, ali šta mislite koliko vam naplati programerska kuća koja mora kupiti ovaj alat da bi za vas nešto prilagođavala.

A sad nešto za ove što koriste faktura.ba:

Pogledajte šta vam E-line nudi za 30KM mjesečno(RM modul). (https://www.eline.ba/BA/Cjenovnik)

Evo i još jedno domaće a dovoljno dobro riješenje (http://bts.co.ba/billans-licence/)

Medoxba

#34 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by Medoxba » 18/05/2017 16:12

Pantheon je super za velike firme i grupacije, koristio sam ga u firmi gdje sam radio ranije, sigurno kvalitetno i profesionalno rješenje.

Ova Faktura.ba je odlična za male i srednje firme, a isto je domaće rješenje, neki su naši ljudi. Još je ovo sve online, nema downloada softwarea nikakvog, cloud rješenje.
Nama je odlična, Pantheon nam je preskup i "preširok" za ovu vrstu poslovanja, mada bih i Pantheon preporučio velikim grupacijama i kompanijama sigurno.

Evo kako izgleda Faktura.ba:
http://i.imgur.com/uTRjINh.jpg
http://i.imgur.com/EnVn7Pl.jpg

KB9

#35 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by KB9 » 21/05/2017 10:28

infonet je prilicno dobra opcija

sheikh

#36 Re: Pitanje: preporuke za program za racunovodstvo

Post by sheikh » 30/05/2017 11:08

Spin koristim, prilično zadovoljan. Bivši korisnik Pantheona, jako dobar, ali za tu cijenu ja očekujem mnogo više.

Post Reply