Marx se vraća na velika vrata!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
medvjed23
Posts: 26821
Joined: 16/07/2010 13:49

#76 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by medvjed23 »

ako ne mogu da rade?
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#77 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

A ko kaze da je zivot siromasnog manje vazan molim te???? Poenta je da svi doprinosimo drustvu i da budemo shodno tome placeni, a ne da 50% jebene populacije bude na grbaci 3% privatnika i ostalih u realnom sektoru sto je sada slucaj??? Ko opravdava tako nesto da mi ga je vidjeti da u rudniku radi bar jedan dan!!!!!
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#78 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

medvjed23 wrote:ako ne mogu da rade?
Sta znaci ne mogu da rade molim te lijepo? To je dosta sirok pojam!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#79 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

toure123 wrote:
medvjed23 wrote:ako ne mogu da rade?
Sta znaci ne mogu da rade molim te lijepo? To je dosta sirok pojam!
Praviš se lud pojasnio sam, urođene i stečene bolesti i stanja recimo.
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#80 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
toure123 wrote:
medvjed23 wrote:ako ne mogu da rade?
Sta znaci ne mogu da rade molim te lijepo? To je dosta sirok pojam!
Praviš se lud pojasnio sam, urođene i stečene bolesti i stanja recimo.
A koliki procenat ljudi cini dio populacije u Bosni? Manje id 1% ! Mozda cak nije ni 0.1% Sto se mene tice ti ljudi bi imali sva prava i osiguran normalan zivot bez obzira na sve. Medjutim do tih ljudi u ovakvom sistemu novac koji mi odvajamo uopce ne dolazi!


Opet kazem 40000 radno sposobnih ljudi *40 KM ,za zdravstveno osiguranje 1.6 miliona KM mjesecno. Jel hoces da kazes da sa tako minimalnim izdvajanjem ne bismo.mogli osigurati bolnice na nivou Njemacke i bolje i da ne bismo mogli takvim ljudima omoguciti normalan zivot?

Govorimo o prosjecnom BH gradicu od 40000 stanovnika!

P.S. i da , izdvajanja za zdravstveno koje svaki pojedinac izdvaja za sve su daleko veca , a bolnice nam izgledaju kao stale! Plate ljekara su 800 KM.

Da se ti mozda ne pravis lud?
User avatar
medvjed23
Posts: 26821
Joined: 16/07/2010 13:49

#81 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by medvjed23 »

toure123 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
toure123 wrote: Sta znaci ne mogu da rade molim te lijepo? To je dosta sirok pojam!
Praviš se lud pojasnio sam, urođene i stečene bolesti i stanja recimo.
A koliki procenat ljudi cini dio populacije u Bosni? Manje id 1% ! Mozda cak nije ni 0.1% Sto se mene tice ti ljudi bi imali sva prava i osiguran normalan zivot bez obzira na sve. Medjutim do tih ljudi u ovakvom sistemu novac koji mi odvajamo uopce ne dolazi!
a ko bi im osigurao normalan život?
toure123 wrote:
Dakle, libertarijanizam. Drzavu svesti na minimum. Nezavisno sudstvo, vojska i policija je sve sto trebamo. Sve ostalo gurnuti u stranu i pustiti ljude da rade i zive svoje zivote.
sudije, vojnici ili policajci?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#82 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

toure123 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: A koliki procenat ljudi cini dio populacije u Bosni? Manje id 1% ! Mozda cak nije ni 0.1% Sto se mene tice ti ljudi bi imali sva prava i osiguran normalan zivot bez obzira na sve. Medjutim do tih ljudi u ovakvom sistemu novac koji mi odvajamo uopce ne dolazi!


Opet kazem 40000 radno sposobnih ljudi *40 KM ,za zdravstveno osiguranje 1.6 miliona KM mjesecno. Jel hoces da kazes da sa tako minimalnim izdvajanjem ne bismo.mogli osigurati bolnice na nivou Njemacke i bolje i da ne bismo mogli takvim ljudima omoguciti normalan zivot?

Govorimo o prosjecnom BH gradicu od 40000 stanovnika!

P.S. i da , izdvajanja za zdravstveno koje svaki pojedinac izdvaja za sve su daleko veca , a bolnice nam izgledaju kao stale! Plate ljekara su 800 KM.

Da se ti mozda ne pravis lud?
Aha dođosmo ipak da ne treba sve pustiti na ulici da pocrkaju, ok, dobar napredak.
Plate ljekara, barem u KS, su daleko veće od 800K, čak i sestre imaju daleko veće. Na kraju BiH nije mjerilo za bilo šta.

Eh, ja se ne pravim lud, ti skačeš sa tvrdnje na tvrdnju bez da obrazložiš kako i šta.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 22/03/2018 20:09, edited 1 time in total.
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#83 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
toure123 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: A koliki procenat ljudi cini dio populacije u Bosni? Manje id 1% ! Mozda cak nije ni 0.1% Sto se mene tice ti ljudi bi imali sva prava i osiguran normalan zivot bez obzira na sve. Medjutim do tih ljudi u ovakvom sistemu novac koji mi odvajamo uopce ne dolazi!


Opet kazem 40000 radno sposobnih ljudi *40 KM ,za zdravstveno osiguranje 1.6 miliona KM mjesecno. Jel hoces da kazes da sa tako minimalnim izdvajanjem ne bismo.mogli osigurati bolnice na nivou Njemacke i bolje i da ne bismo mogli takvim ljudima omoguciti normalan zivot?

Govorimo o prosjecnom BH gradicu od 40000 stanovnika!

P.S. i da , izdvajanja za zdravstveno koje svaki pojedinac izdvaja za sve su daleko veca , a bolnice nam izgledaju kao stale! Plate ljekara su 800 KM.

Da se ti mozda ne pravis lud?
Aha dođosmo ipak da ne treba sve pustiti na ulici da pocrkaju, ok, dobar napredak.
Plate ljekara, barem u KS, su daleko veće od 800K, čak i sestre imaju daleko veće. Na kraju BiH nije mjerilo za bilo šta.

EN, ja se ne pravim lud, ti skačeš sa tvrdnje na tvrdnju bez da obrazložiš kako i šta.

Jeste u Sarajevu jer se vama sliva kompletna zarada od svih doprinosa koji se uplacuju. Da vam nije administratcije i drzavnih aparata malo sutra bi vi imali to sto imate. Odvojeni ste od stvarnog zivota totalno!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#84 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

toure123 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Aha dođosmo ipak da ne treba sve pustiti na ulici da pocrkaju, ok, dobar napredak.
Plate ljekara, barem u KS, su daleko veće od 800K, čak i sestre imaju daleko veće. Na kraju BiH nije mjerilo za bilo šta.

EN, ja se ne pravim lud, ti skačeš sa tvrdnje na tvrdnju bez da obrazložiš kako i šta.

Jeste u Sarajevu jer se vama sliva kompletna zarada od svih doprinosa koji se uplacuju. Da vam nije administratcije i drzavnih aparata malo sutra bi vi imali to sto imate. Odvojeni ste od stvarnog zivota totalno!

Aaaa pa tako reci, to tebe žulja. Sada sve što pričaš ima smisla. :mrgreen: kakav kapitalizam i rad od zvijezde do zvijezde, Sarajevo je problem. :lol:
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#85 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

@medvjed23 a ko bi im osigurao normalan život?


Odgovor je valjda ocit. Ja nisam niti u jednom trenutku rekao da drzava ne treba da postoji, vec da se ona treba svesti na minimalni oblik:

Sudstvo, policija i vojska.


Za takvo nesto je i vise nego dovoljno izdvajati nekih 10% od svih gradjana komplet. Kod nas ovdje se uzima na sta god stize. Problem je u:

- Akcizama
- PDV
- Uplatama za doprinose (penziono i zdravstveno)
- Kojekakvi jos pasivni nameti koji su se uveli u zadnjih 5-10 godina

Sve ostalo se moze na neki nacin opravdati ali pod uslovom da se tacno zna u sta se trosi taj novac.
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#86 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:A ko kaze da je zivot siromasnog manje vazan molim te???? Poenta je da svi doprinosimo drustvu i da budemo shodno tome placeni, a ne da 50% jebene populacije bude na grbaci 3% privatnika i ostalih u realnom sektoru sto je sada slucaj??? Ko opravdava tako nesto da mi ga je vidjeti da u rudniku radi bar jedan dan!!!!!

DaShip je napisao tako, sto se tice vrijednosti zivota.

50% nezaposlenih??

Radnici tih privatnika su ti koji direktno doprinose i proizvode tim privatnicima lovu. A kako im nasi privatnici vracaju??
Tako sto im daju 500km plate, kukaju kako im drzava namece poreze a vozaju auta od 200 000km, i to vise takvih auta. Samo porez na profit stoki uvest, ko god daje platu ispod 1000 km
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#87 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

@Drvosjeca iz Dejcica

Ma vjeruj da meni Sarajevo nije problem. Volim taj grad kao i svoj, roditelj mi je jedan iz Sarajeva i nema ljepseg grada. Ali sta dusmani od njega uradise.

Boli me cinjenica da ja i svi mi zajedno odvajamo za zdravstvo, penziono, PDV, akzice a ceste su nam pune rupa. Bolnice kako rekoh kao stale izgledaju. Pola mojih prijatelja je otislo iz BiH sto je zalosno.

Ja sam ostao da se borim. Na svaki moguci nacin cu prozvati bilo kojeg neradnika i ko se god kaci na budzet.

Ovaj nas sistem ce se jednom urusit sam u sebe jer ovdje niko ne radi i ovdje 50% populacije zivi od kredita, penzioneri nam zive od kredita.

Pravi istinski kapitalizam i libertarijanizam je jedini nacin da se oslobodimo sakala zvani EU i MMF kredita, a bez rada se nista nece postici. Ko mi god kaze sta cemo sa "nesposobnim" i "bolesnim" taj se 100% grebe od sistem zvani drzava!
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#88 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

Benjo34 wrote:
toure123 wrote:A ko kaze da je zivot siromasnog manje vazan molim te???? Poenta je da svi doprinosimo drustvu i da budemo shodno tome placeni, a ne da 50% jebene populacije bude na grbaci 3% privatnika i ostalih u realnom sektoru sto je sada slucaj??? Ko opravdava tako nesto da mi ga je vidjeti da u rudniku radi bar jedan dan!!!!!

DaShip je napisao tako, sto se tice vrijednosti zivota.

50% nezaposlenih??

Radnici tih privatnika su ti koji direktno doprinose i proizvode tim privatnicima lovu. A kako im nasi privatnici vracaju??
Tako sto im daju 500km plate, kukaju kako im drzava namece poreze a vozaju auta od 200 000km, i to vise takvih auta. Samo porez na profit stoki uvest, ko god daje platu ispod 1000 km
Pa hajde , izvoli, budi i ti privatnik kada je to tako lahko kako ti kazes. Lahko je reci voza auto od 200k blablabla.. Hajde ucini nesto da i ti postanes takav???

Najlakse je srati a nista nikad ne uradit!

Sta tebe sprijecava da budes privatnik ? Kreni sa malo pa ces imati vise kasnije!

Jedino sto te mozda sprecava jer si ljenguza i nemas ideja, a kako rekoh najlakse je srati!

P.S. Nemoj mi samo reci kako ne mozes, jer nije da ne mozes nego ne zelis! Ja sam od 0 krenuo , od nicega bukvalno i stvorio sam nesto!
Last edited by toure123 on 22/03/2018 20:22, edited 1 time in total.
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#89 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:@Drvosjeca iz Dejcica

Ma vjeruj da meni Sarajevo nije problem. Volim taj grad kao i svoj, roditelj mi je jedan iz Sarajeva i nema ljepseg grada. Ali sta dusmani od njega uradise.

Boli me cinjenica da ja i svi mi zajedno odvajamo za zdravstvo, penziono, PDV, akzice a ceste su nam pune rupa. Bolnice kako rekoh kao stale izgledaju. Pola mojih prijatelja je otislo iz BiH sto je zalosno.

Ja sam ostao da se borim. Na svaki moguci nacin cu prozvati bilo kojeg neradnika i ko se god kaci na budzet.

Ovaj nas sistem ce se jednom urusit sam u sebe jer ovdje niko ne radi i ovdje 50% populacije zivi od kredita, penzioneri nam zive od kredita.

Pravi istinski kapitalizam i libertarijanizam je jedini nacin da se oslobodimo sakala zvani EU i MMF kredita, a bez rada se nista nece postici. Ko mi god kaze sta cemo sa "nesposobnim" i "bolesnim" taj se 100% grebe od sistem zvani drzava!
Bosna je nakaradna drzava, pare se trose neravnomjerno i nepotrebno na veliku administraciju. Porezi koje imamo bi odlicno bili utroseni da imamo bolju vlast. Nenamjenski sr trosi

Omladina odlazi zbog malih plata, a razlog zbog koje su plate male je taj sto privatnici ne zele da daju vecu platu. Ima se za 6 mercesesa s klase a nema se za platu radnika 1000 km, omladina to vidi i zato ode, ode tamo gdje ce mu neko dat novce pristojne za zivot, i ne samo to. Imamo privatnike koji se ponasaju kao stoke ( nema trudnickog, nema bolovanja, psovanje i necovjecno postupanje prema radnicima itd)
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#90 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

@Benjo34 ti se opet kacis za privatnika

Sad ti kazem, hajde bujrum postani i ti taj famozni privatnik i vozaj auto od 1 milion sto se mene tice, ako mislis da je tako lagano! Sve dok ti se drzava ne natovari na grbacu!
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#91 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:
Benjo34 wrote:
toure123 wrote:A ko kaze da je zivot siromasnog manje vazan molim te???? Poenta je da svi doprinosimo drustvu i da budemo shodno tome placeni, a ne da 50% jebene populacije bude na grbaci 3% privatnika i ostalih u realnom sektoru sto je sada slucaj??? Ko opravdava tako nesto da mi ga je vidjeti da u rudniku radi bar jedan dan!!!!!

DaShip je napisao tako, sto se tice vrijednosti zivota.

50% nezaposlenih??

Radnici tih privatnika su ti koji direktno doprinose i proizvode tim privatnicima lovu. A kako im nasi privatnici vracaju??
Tako sto im daju 500km plate, kukaju kako im drzava namece poreze a vozaju auta od 200 000km, i to vise takvih auta. Samo porez na profit stoki uvest, ko god daje platu ispod 1000 km
Pa hajde , izvoli, budi i ti privatnik kada je to tako lahko kako ti kazes. Lahko je reci voza auto od 200k blablabla.. Hajde ucini nesto da i ti postanes takav???

Najlakse je srati a nista nikad ne uradit!

Sta tebe sprijecava da budes privatnik ? Kreni sa malo pa ces imati vise kasnije!

Jedino sto te mozda sprecava jer si ljenguza i nemas ideja, a kako rekoh najlakse je srati!
Sprecava me sto nemam para a nisam u SDA.
Sprecava me sto na javne pozive za opstinske posticaje za pokretanje vlastitog biznisa, novac dobiju stalno isti ljudi iz stranke, svake godine
Sprecava me to sto nemam dovoljno imovine da stavim pod hipoteku da bi pokrenuo nesto
Jel ti treba jos???
Ti si ocito stranacki kadar cim ti je tako bajno.
Da, boli te sto govorim istinu, omladina odlazi jer su privatnici uglavnom nepismena stoka, vecina ratni profiteri koji bi da mu raja radi za 500 km a on vozi auto od 200 000 km i govori kako ne moze dat vecu platu. E pa nek uzivaju, raja ode, na kraju cete se vi prokleti stvorovi morat zasukat pa radit sami sebi il cete fatat penzionere da vam rade, ako do tad ne uvedete masine za reciklazu i ne pobijete ih jer ih toboze vi hranite
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#92 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

1. Niti sam ikada bio u zivotu stranacki kadar , niti clan iti jedne stranke. Gadi mi se pomisao na politiku
2. A zasto ne bi krenuo od poljoprivrede da zaradis novac kao ja ??? Ja sam radio maline punih 9 godina i ko konj sam radio da bi zaradio sebi za studija i za hljeba? Najlakse je reci ne mogu ne mogu ne mogu, a mozes itekako!

3. Kad zaradis kreni sa necim malim , pa ces vidjeti sto ne moze!

Kako rekoh nije problem sto ne mozes, nego si ljenguza!


4. Ne mozes sve generalizirati i reci da su svi privatnici ratni profiteri ,to je takva besmislica za reci. U mene je otac sluzio vojsku , nikada ni feninga nije dobio od nje nista.
Last edited by toure123 on 22/03/2018 20:32, edited 2 times in total.
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#93 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:@Benjo34 ti se opet kacis za privatnika

Sad ti kazem, hajde bujrum postani i ti taj famozni privatnik i vozaj auto od 1 milion sto se mene tice, ako mislis da je tako lagano! Sve dok ti se drzava ne natovari na grbacu!
Pa rado bi postao al mi se ne lize supak SDA kadrovima da bi postao "posteni privatnik"

Da vam se bar vise natovarila na grbacu, bolje bi svima bilo. Mozda bi raja manje isla u njemacku prat dupeta
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#94 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

Ma s tobom se ne vrijedi raspravljat, a kladim se 100% da si na budzetu. Kakvi privatnici i bakraci!
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#95 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:1. Niti sam ikada bio u zivotu stranacki kadar , niti clan iti jedne stranke. Gadi mi se pomisao na politiku
2. A zasto ne bi krenuo od poljoprivrede da zaradis novac kao ja ??? Ja sam radio maline punih 9 godina i ko konj sam radio da bi zaradio sebi za studija i za hljeba? Najlakse je reci ne mogu ne mogu ne mogu, a mozes itekako!

3. Kad zaradis kreni sa necim malim , pa ces vidjeti sto ne moze!

Kako rekoh nije problem sto ne mozes, nego si ljenguza!


4. Ne mozes sve generalizirati i reci da su svi privatnici ratni profiteri ,to je takva besmislica za reci. U mene je otac sluzio vojsku , nikada ni feninga nije dobio od nje nista.

I da evo odat cu ti tajnu, ja sam u par navrata bio da sam mogao na ulici da zavrsim bez krova nad glavom, ali sam se sam sebi izborio da bi imao!
Gdje mi je zemlja da krenem sa poljoprivredom???
Ne da mi se vise replicirat ti, zaista branis neki svoj stav totalnim glupostima, samo cu ti jednu stvar rec, ako si prema radnicima onakav kako ovdje pises, nek im je Bog na pomoci, ostat ces ubrzo bez njih.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#96 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by DaShip »

medvjed23 wrote:ma dobro, jasan je stav al nije pojašnjeno: šta sa beskorisnim ljudima? pustiti ih da polako skapaju ili, ko hitler, malo ubrzati proces?
Hoćeš reći da su Jevreji bili beskorisni? :run:

Beskoristan čovjek - ne doprinosi društvu
Nepoželjan čovjek - beskoristan a usto parazitira.

Umjesto da se održavaju na "aparatima", bolje bi bilo da se obrazuju na račun države, ali kako bi to funkcionisalo u stvarnom svijetu?Za zanate i ostale poslove koji ne zahtijevaju više obrazovanje, možda, ali na svijetu ne može biti toliko poslova za zanatlije.
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ako ovo možeš opravdati onda se može opravdati i to kada nezaposleni/bolesni dođe u tvoj posjed i rokne te te ti otme sve što posjeduješ i što ti je drago. Stvar je vrlo jednostavna, hipotetički shodno tvojoj analogiji ja sam jači od tebe, odnosno onaj je jači od mene...itd.
Ljudi čine sve da prežive, zato postoje zakoni.
medvjed23 wrote:ako ne mogu da rade?
Šta će onda društvu?Ako se ne mogu baviti fizičkim poslovima, onda se mogu baviti intelektualnim poslovima (dovoljno je samo pogledati Stephen Hawking-a) i obrnuto.Ako ništa ne mogu ne trebaju biti ni teret društvu.Čuo sam da postoji neki čovjek koji neprestano gubi svijest i pamćenje, probudi se i zapiše u dnevnik "Sada sam budan", nekoliko sekundi kasnije opet se probudi "Sada sam potpuno budan" i tako godinama.Retardirani ljudi i ljudi sa sličnim problemima bi trebali biti eutanizovani (pod uslovom da se slažu sa time), ne samo zbog društva, već zbog njihove patnje.
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#97 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

DaShip wrote:
medvjed23 wrote:ma dobro, jasan je stav al nije pojašnjeno: šta sa beskorisnim ljudima? pustiti ih da polako skapaju ili, ko hitler, malo ubrzati proces?
Hoćeš reći da su Jevreji bili beskorisni? :run:

Beskoristan čovjek - ne doprinosi društvu
Nepoželjan čovjek - beskoristan a usto parazitira.

Umjesto da se održavaju na "aparatima", bolje bi bilo da se obrazuju na račun države, ali kako bi to funkcionisalo u stvarnom svijetu?Za zanate i ostale poslove koji ne zahtijevaju više obrazovanje, možda, ali na svijetu ne može biti toliko poslova za zanatlije.
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ako ovo možeš opravdati onda se može opravdati i to kada nezaposleni/bolesni dođe u tvoj posjed i rokne te te ti otme sve što posjeduješ i što ti je drago. Stvar je vrlo jednostavna, hipotetički shodno tvojoj analogiji ja sam jači od tebe, odnosno onaj je jači od mene...itd.
Ljudi čine sve da prežive, zato postoje zakoni.
medvjed23 wrote:ako ne mogu da rade?
Šta će onda društvu?Ako se ne mogu baviti fizičkim poslovima, onda se mogu baviti intelektualnim poslovima (dovoljno je samo pogledati Stephen Hawking-a) i obrnuto.Ako ništa ne mogu ne trebaju biti ni teret društvu.Čuo sam da postoji neki čovjek koji neprestano gubi svijest i pamćenje, probudi se i zapiše u dnevnik "Sada sam budan", nekoliko sekundi kasnije opet se probudi "Sada sam potpuno budan" i tako godinama.Retardirani ljudi i ljudi sa sličnim problemima bi trebali biti eutanizovani (pod uslovom da se slažu sa time), ne samo zbog društva, već zbog njihove patnje.

Adolfe jesi to ti?
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#98 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

@DaShip :thumbup:
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#99 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by toure123 »

Sad slobodno mogu zakljuciti da je @Benjo34 obicni troll, vjerovatno neki isprdak drzavno-politicki koji sjedi vec punih 20 godina iza rata u kancelariji i trlja guzove od budzet :lol:
Benjo34
Posts: 1994
Joined: 21/01/2018 00:49

#100 Re: Marx se vraća na velika vrata!

Post by Benjo34 »

toure123 wrote:Sad slobodno mogu zakljuciti da je @Benjo34 obicni troll, vjerovatno neki isprdak drzavno-politicki koji sjedi vec punih 20 godina iza rata u kancelariji i trlja guzove od budzet :lol:
Benjo34 je 24 godine star, sin borca koji je 2x ranjen u ratu, obolio, i na kraju preminuo kad je ovaj imao 17 godina. Benjo34 je sam sebi snio troskove skolovanja, diplomirao je prije godinu dana i radi u realnom sektoru, tj na grbaci sam svom gazdi jadnom, bavim se marketingom. To sto me nazivas isprdkom mi daje na znanje da nemas argument potkan cinjenicama pa si presao na uvrede, znaci jos jedan, klasicni neobrazovani privatnik-seljacina koja misli da zato sto je uz pomoc stranke postala bogata pa zeli upravljat svime i svacim. Znas ono, privatna svojina, moja firma, moji radnici, moji robovi. Kad nadjes neki argument vrijedan mog repliciranja, rado cu ti odgovorit. Do tad, predlazem da se malo obrazujes, citas. Procitaj zasto mnoge drzave danas teze da budu uredjene kao Svedska i kakve veze ima Svedska i socijalizam. Znas, da malo izadjes iz te ljuske koju sad imas, ljuske zbog koje nam omladina odlazi. Do tad, svako dobro
Post Reply