JEZZZZZAAAAAAA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Alfons Kauders

#51 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by Alfons Kauders » 03/09/2008 16:55

JThomas wrote:pa vi protestujte zbog queer festivala :dance:

a ovo će, kad god da bude, proći bez riječi :dance: pa "naši" su, jesu li ili nisu :dance:
sta se iko ima dizati zbog queer festivala... :D dvosmisleno... :D

ionako nas sve jebu 18 godina... :D i nas koji necemo, i one koji hoce... :D a gay zajednica u bih prolazi isto... :D i njih, da prostite, jebu ko i nas... :D

JThomas

#52 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by JThomas » 03/09/2008 17:02

o tome tema 50 strana nakucana za dva dana, a ovdje tek tri strane.

jasan pokazatelj tendencije naroda da se najviše zanima i nervira za najnebitnije stvari...a baje kupe kajmak, sam kažeš, već 18 godina :dance:

ali neka, glavno je da su naši.

Alfons Kauders

#53 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by Alfons Kauders » 03/09/2008 17:49

JThomas wrote:o tome tema 50 strana nakucana za dva dana, a ovdje tek tri strane.

jasan pokazatelj tendencije naroda da se najviše zanima i nervira za najnebitnije stvari...a baje kupe kajmak, sam kažeš, već 18 godina :dance:

ali neka, glavno je da su naši.
pa to je to, zato mi i jeste drago kada sebi dignu plate... ljudi moji mi imamo najuspjesnije politicare na svijetu, svaki put dobiju na izborima, pa naravno da su dobri i da zasluzuju 7000 mjesecno...

al neka, idite slobodno ganjajte pedere po gradu, lijepite plakate, pa onda mami i tati kuci, u 30 i nekoj, bez posla, porodice i mozga...

adisio

#54 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by adisio » 03/09/2008 20:35

Obaramo rekorde na sve strane !!! Naprijed Vlada! :-D

convict

#55 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by convict » 03/09/2008 21:14

Sta hocete, ko da je najgora stvar na svijetu da PDV ode jos 5%.
Sta bi da dodju ove komunjare pa da okrecu krmad na raznju pored dzamije ili da nam zabrane djeci vjeronauku u obdanistima

mostarac

#56 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by mostarac » 03/09/2008 22:44

convict wrote:Sta hocete, ko da je najgora stvar na svijetu da PDV ode jos 5%.
Sta bi da dodju ove komunjare pa da okrecu krmad na raznju pored dzamije ili da nam zabrane djeci vjeronauku u obdanistima
:D :D :D

beka_mo

#57 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by beka_mo » 03/09/2008 23:48

Ja nisam komunjara,ali nikad ne bi dopustila vjeronauku u djecijem vrticu. Moje djete ide na vjeronauk jednom tjedno(4,5god mu je)ali to nije u vrticu. .
Kako bi ti svom djetetu objasnio kad te pita/tata zasto moji drugovi idu u jedan kutak sa vjerouciteljicom u crnoj haljini a ja u drugom kutku cekam ....
Ma tema da se odmah nasekiram. I tu je politika umjesala svoje prste,treba budzetski uhljebiti tolike vjeroucitelje sva 3 naroda.
Znam da nije tema.ali morala sam bacit komentar.

nikad_izvini

#58 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by nikad_izvini » 04/09/2008 00:22

Ups, bolje da sam ispao glup, nego da sam ispao iz voza :roll: Nije imao smajlija, pa naletih :skoljka: Do mene :run:
Last edited by nikad_izvini on 04/09/2008 00:57, edited 1 time in total.

JThomas

#59 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by JThomas » 04/09/2008 00:45

pa dragi ljudi...sarkazam, jeste li ikad čuli za taj pojam?

bar se nadam

convict

#60 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by convict » 04/09/2008 00:55

U pravu si JThomas. Nazalost, toliko ih je koji stvarno ovako razmisljaju da to vise nije smijesno

beka_mo

#61 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by beka_mo » 04/09/2008 00:57

nikad_izvini wrote:
Da si pismen, shvatio bi da to nije 5%; Ako je PDV bio 17% a onda se poveća na 21 ili 22%, :D
Ali nisi, pa me ne čudi.
Da si pismen, isplatilo bi se sa tobom raspravljati, ali nisi, pa neću :D

Čuj priče, komunjare okreću krme na ražnju pored džamije :D :D :D :D :D :D :D Ova je najgora priča, sa dna kace, sa koljena na koljeno.

Štash, BiH, zemlja lakovjernih debila :run:
JThomas wrote:pa dragi ljudi...sarkazam, jeste li ikad čuli za taj pojam?

bar se nadam
Ne nije on cuo za taj pojam,nit zna matematiku,ni ekonomiju,al eto brate filozofira o dzamiji i vjeronauci u vrticu. nidje veze pricha.

_veleposlanik

#62 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by _veleposlanik » 04/09/2008 02:39

nikad_izvini wrote:
Ups, bolje da sam ispao glup, nego da sam ispao iz voza :roll: Nije imao smajlija, pa naletih :skoljka: Do mene :run:
hehehe

nikad_izvini, ti ne nauci lekciju :D

u prvi mah mi nije izgledalo na sarkazam, jer nedostaje makar jedan smajo... a ne bi bilo ni trunke chudno da je convict mislio ozbiljno...

ako ne, pogledajte s vremena na vrijeme komentare na clanke SA-X... ili ima dosta zajebanata sto se vole sprdati na taj nacin, ili nam je nacija jos uvijek "bolesna"... :-) :)

zalizani

#63 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by zalizani » 04/09/2008 04:34

Šutiš i vičeš riba Image

van Basten

#64 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by van Basten » 04/09/2008 17:33

izgleda da smo došli u fazu sarkazma... a faza djelovanja će nastupiti ili za 2 godine (uz generalne pripreme 05.10.) ili kada PDV bude 45%, litra ulja 6,8KM, litra benzina 9,67KM, kvadrat stana 3.500KM na Ilidži, vekna hljeba 4,12KM, a penzija prosječna (ne i poslanička naravno) 213KM......
za to vrijeme Branković će i dalje tražiti rješenje problema... bolje to nego da da ostavku, jer ako je da ko bi onda tražio rješenje da nas izvuče iz blata?
Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas... :-)

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#65 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by grunt » 04/09/2008 17:37

van Basten wrote:izgleda da smo došli u fazu sarkazma... a faza djelovanja će nastupiti ili za 2 godine (uz generalne pripreme 05.10.) ili kada PDV bude 45%, litra ulja 6,8KM, litra benzina 9,67KM, kvadrat stana 3.500KM na Ilidži, vekna hljeba 4,12KM, a penzija prosječna (ne i poslanička naravno) 213KM......
za to vrijeme Branković će i dalje tražiti rješenje problema... bolje to nego da da ostavku, jer ako je da ko bi onda tražio rješenje da nas izvuče iz blata?
Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas... :-)
Europa je vec otputovala bez nas,samo nam mazu oci pa to ne vidimo!

pepeljara

#66 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by pepeljara » 04/09/2008 17:41

_veleposlanik wrote:
mIRCerka wrote:
_veleposlanik wrote:strasna tema.....

nego imam jedno pitanje (ne znam, mozda je do mene):

STA SE DESILO SA 7000+KM PLATAMA?? jesmo li to vec preboljeli ili sam propustio demonstracije i smjene???

(nismo ni poceli rjesavati jedna govna, odmah nas ubacuju u nova. tako se jedino i moze...)
nije se desilo nista. desio se SFF. Desice se MESS. Zraka i Igara. Hljeba za ove poslovice vise nema.
ne znam da li da stavm :D ili :( , jos malo pa ce narod i bez hljeba navici :roll:

ma kad smo uspjeli oprostiti plate, izduracemo i taj j.beni PDV, sta fali 3-4% vise, ko neka sila... :-) :-) :-)

Taman da malo smrsamo:)

tovarish

#67 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by tovarish » 06/09/2008 09:48

Ono što je svima poznato jeste da nama treba jedna velika promjena, nešto poput revolucije po uzoru na Francusku revoluciju. Međutim, jedino što mi zajedničko sa Francuzima iz tog perioda imamo jeste lošu vlast i više ništa. Mislim da je kod nas nešto takvo jednostavno nemoguće. Nemamo jaku intelektualnu elitu koja će voditi narod, nemamo narod željan upijanja znanja od takvih ljudi, nemamo medije koji će širiti takve ideje, nemamo narod koji je spreman odbaciti vjerske vođe, one vođe koji se brinu oko svega osim o vjeri.
Neshvatljiva je činjenica da su Francuzi, kao veliki tradicionalisti odlučili ubiti svog kralja kojeg su stotinama godina gledali kao u božanstvo kako bi im bilo bolje. Sa druge strane naša stoka neće da se buni protiv ovih skorojevića. Naš narod jednostavno prestane razmišljati kad čuju tri magične riječi: komunizam, rat i entitet. Na taj ih je način vrlo lako kontrolirati i tako ovu zemlju voditi u propast.

nina-eli

#68 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by nina-eli » 08/09/2008 12:09

Bosna i Hercegovina ima neelasticnu potraznju. Zasto je to tako, mogu samo spekulisati. Ne poznajem nijedno istrazivanje koje je provedeno i to potvrdjuje. Po mojoj procjeni istorija igra veliku ulogu kod naseg stanovnistva. Karakter i mentaliteti su oblikovani godinama na jedan isti nacin. Zatim, manipulacija je osnov politike na kojoj se zasniva cjelokupna drzava. A ovim stanovnistvom je vrlo lako manipulisati.
Iz svega toga zakljucak: da bi budzet mogao podrzati drzavne potrebe nakon umanjenja carina i ostalih prihoda, te da bi se mogla odrzati drzavna administracija kao glavni potrosac, potrebno je povecati prihode kroz pdv. Stanovnistvo nema buntovnicki karakter i nece reagovati, sa tim se kalkulise. Firme usljed neelasticne potraznje ce prodavati samo dijelom manju kolicinu proizvoda, ali ce iskorisiti povecanje cijena kroz pdv i zaracunati vecu marzu. Time ce zarada svesti se na slican nivo kao sto je bila i prije poskupljenja. Na kraju, krug se zatvara opet kod potrosaca, on svakako nema prava, nije zasticen, nebitan je u cijelom krugu jer je potpuno izmanipulisan, a laganim ali sigurnim oduzimanjem svih vlastitih prava i ne zna da moze biti drugacije. Profitira drzava, profitiraju firme. Firme ne ostvaruju ogromne zarade u Bosni i Hercegovini, barem ne u apsolutnim iznosima, ali su sasvim dovoljne da bi se zadrzale u Bosni i Hercegovini i prihvatile cjelokupno drzavno-administrativno "izivljavanje".
Eto, moje skromno misljenje, i savjet: nemojte misliti da ne moze biti gore i od 21%. Sve cinjenice ukazuju da moze.

Barcafan

#69 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by Barcafan » 09/09/2008 21:58

stanje u bosni i hercegovini je stanje koje njeni građani zaslužuju

vlada ne dolazi sa marsa vlada dolazi iz naroda

ako narod ne valja ne valja vlada

narod ne smije da se bije sa vladom jer ih je strah za poslove i pozicije koje su kupili od vlade

ovi siromasnij koji bi zeljeli nesto da ucine nikada nece naici na podrsku ovih koji su kupili svoje poslove

vlada će ostati ista sve dok bosanci ne promijene stanje u svojoj glavi i u svojoj kući

svaki drugi bosanac bi bio govno u vladi samo kad bi se dočepao funkcije

kad se rodiš - prvo što čuješ je turbo folk

kad počneš da razumiješ govor - prvo što čuješ su psovke pred kojima nekom ko prvi put čuje razum staje

kad počneš da hodaš - ideš kod komšije u krađu aršlama (jabuka krušaka i ostalog) - (to ti je sinko jedna njaša fijena tradijecija)

kad još malo poodrasteš čuješ kako ti stari govori - ma svi kradu pa krao bi i ja...

kad još malo porasteš - i ti počneš da govoriš - ma svi kradu krao bi i ja...

dođeš u srednju, ne ide matematika - središ to na "ljucki način" sa profom - "on dobar i ti dobar"

dođeš na fakultet - stari ti izganja sa dekanom da te prime (nemoj se ti tamo kačit puno u tom udruženju studenata - šuti i uživaj)

završiš fakultet - daidža ti "sredi posao" u državnoj firmi (šuti i uživaj) - u međuvremenu si već postao prodana duša koja "ne grize ruku koja je hrani"

učlaniš se u stranku - (dajdža ti sredi da budeš sekretar - šutiš i uživaš)

unaprijede te (sad preko amidže) na veću funkciju - još više šutiš i još više uživaš

uđeš u općinsko vijeće - sad si bos - ostali su ovce koje treba šišati

udđeš u državni parlament - uživaš, šutiš, ponekad glasaš (kako ti dajdža kaže) - sad si faca - kolko si zafrkan nemoš da pričaš ni sa kim

rodiš djecu - njima preneseš sva svoja iskustva i viđenja života

djeca ti postanu još veća govna i drogeri - guzonjini sinovi

kad se dobro udebljaš od silne hrane koju si trpao u svoj masni trbuh tokom cijele karijere -

odeš kod doktora - odneseš mu bocu loze da se malo osvježi (reda radi) i naravno da tebe malo bolje pogleda

shvatiš da si se prodao za komad mesa, par tona metala, i nekoliko tona cemente i betona...
umreš ko govno...

zato je to tako...

beka_mo

#70 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by beka_mo » 09/09/2008 23:16

Barcafan wrote:stanje u bosni i hercegovini je stanje koje njeni građani zaslužuju

vlada ne dolazi sa marsa vlada dolazi iz naroda

ako narod ne valja ne valja vlada

narod ne smije da se bije sa vladom jer ih je strah za poslove i pozicije koje su kupili od vlade

ovi siromasnij koji bi zeljeli nesto da ucine nikada nece naici na podrsku ovih koji su kupili svoje poslove

vlada će ostati ista sve dok bosanci ne promijene stanje u svojoj glavi i u svojoj kući

svaki drugi bosanac bi bio govno u vladi samo kad bi se dočepao funkcije

kad se rodiš - prvo što čuješ je turbo folk

kad počneš da razumiješ govor - prvo što čuješ su psovke pred kojima nekom ko prvi put čuje razum staje

kad počneš da hodaš - ideš kod komšije u krađu aršlama (jabuka krušaka i ostalog) - (to ti je sinko jedna njaša fijena tradijecija)

kad još malo poodrasteš čuješ kako ti stari govori - ma svi kradu pa krao bi i ja...

kad još malo porasteš - i ti počneš da govoriš - ma svi kradu krao bi i ja...

dođeš u srednju, ne ide matematika - središ to na "ljucki način" sa profom - "on dobar i ti dobar"

dođeš na fakultet - stari ti izganja sa dekanom da te prime (nemoj se ti tamo kačit puno u tom udruženju studenata - šuti i uživaj)

završiš fakultet - daidža ti "sredi posao" u državnoj firmi (šuti i uživaj) - u međuvremenu si već postao prodana duša koja "ne grize ruku koja je hrani"

učlaniš se u stranku - (dajdža ti sredi da budeš sekretar - šutiš i uživaš)

unaprijede te (sad preko amidže) na veću funkciju - još više šutiš i još više uživaš

uđeš u općinsko vijeće - sad si bos - ostali su ovce koje treba šišati

udđeš u državni parlament - uživaš, šutiš, ponekad glasaš (kako ti dajdža kaže) - sad si faca - kolko si zafrkan nemoš da pričaš ni sa kim

rodiš djecu - njima preneseš sva svoja iskustva i viđenja života

djeca ti postanu još veća govna i drogeri - guzonjini sinovi

kad se dobro udebljaš od silne hrane koju si trpao u svoj masni trbuh tokom cijele karijere -

odeš kod doktora - odneseš mu bocu loze da se malo osvježi (reda radi) i naravno da tebe malo bolje pogleda

shvatiš da si se prodao za komad mesa, par tona metala, i nekoliko tona cemente i betona...
umreš ko govno...

zato je to tako...

:lol: :lol: :lol: Crni humor,ali ima istine u ovome jako puno. Kad bi samo izvrsili reviziju diploma po drzavnoj administraciji i dali im da polazu test sposobnosti pred nekom stranom komisijom,tu bi bilo i onih koji ne znaju ni pisati a kamoli nabrojati predmete koje su "polozili" na fakultetu! zalosno ali istinito!

atko

#71 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by atko » 09/09/2008 23:36

@Barcafan :thumbup:

stonehange

#72 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by stonehange » 12/09/2008 16:18

Odavno se nisam tako sledila kao kada sam čula za to u 60 minuta.Možda me uplašilo samo još više kada sam vidjela ko je bio na čelu komisije koja je odlučivala o nultoj stopi PDV za osnovne namirnice (Sadik Bahtić Bahto).Umalo se nisam pobljuvala.

Oni su očito odavno skužili ovaj narod,pa poslije povećanja plata na 7000 KM koje je izglasano u ljetnoj tišini dok su zrikavci pjevali a mi mislili kako ćemo dva dana do mora i hoćemo li imati za paradajza i benzina...pa što ne bi i ovo prošlo? Šta je ovo u usporedbi s platom od 7000 KM? :lol:

Narod ti je stoka grdna.Tek kada im djeca obole od rahitisa,skorbuta ili beri-berija valjda će se trgnuti.A možda neće ni tada,nego će otići u džamiju ili crkvu da pita boga čime je on to zaslužio?

vedderedi

#73 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by vedderedi » 12/09/2008 16:29

K'o da ce oni stati na 21%, treba navuci love za plate od po preko 7000KM.
Kakav narod, takvi i politicari.
Mozda izadjemo na ulice kad dignu na 50%, ili ce i tada biti, shuti, ne talasaj?

_veleposlanik

#74 Re: JEZZZZZAAAAAAA

Post by _veleposlanik » 13/09/2008 20:56

al ne mogu fakat da vjerujem. evo jos jednom, nije da se prvi put desava, ali jos jednom, ovaj put tako drsko i bezobrazno - povecanje plata za nerad za 100%, i ovolika sutnja???

pa protesti protiv Saje i Mame, i na kraju oni se opet smiju zadnji i sladje (gdje nece biti sladje, duplo sladje :-) )

i to je proslo... danas je nasa najveca preokupacija GAY populacija i njihovo bezobrazno ponasanje i blud, sto nas sve itekako ugrozava.....

kako smo samo plitkoumni, i ne zasluzujemo nista bolje...

Post Reply