Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
breuer
Posts: 7202
Joined: 06/07/2009 15:44

#7451 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

Ni meni nije jasno što se kritikuje BB, čuo sam da su bili neki problematični tipovi dole iz Nusreta Šišića, ali nikad nisam čuo da je gore bilo belaja ili sl. Na kraju krajeva, kineska ambasada je odmah tu...

Drugo je Muhameda Hadžijahića i Jukićeva, tamo ima svega sigurno, iako, ljude koje znam da tamo žive, ni riječi žalbe ili sl.
User avatar
donnie_darko
Posts: 1027
Joined: 11/11/2017 22:49

#7452 Re: Cijene stanova All about

Post by donnie_darko »

breuer wrote: 08/09/2021 21:20 Ni meni nije jasno što se kritikuje BB, čuo sam da su bili neki problematični tipovi dole iz Nusreta Šišića, ali nikad nisam čuo da je gore bilo belaja ili sl. Na kraju krajeva, kineska ambasada je odmah tu...

Drugo je Muhameda Hadžijahića i Jukićeva, tamo ima svega sigurno, iako, ljude koje znam da tamo žive, ni riječi žalbe ili sl.
Pa eto 'smrdi' grah iz javne kuhinje onaj sahatak ujutro pa ne valja... :-)
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#7453 Re: Cijene stanova All about

Post by TotallyDifferent_Not »

donnie_darko wrote: 08/09/2021 21:15 @TotallyDifferent_Not Bus ti je svakih 20 minuta, Kosevsko-dom armije i obrnuto. Autobus staje liijevo 60m desno 30m od te zgrade koju si postavio. Taxi stajaliste desno 30m od zgrade. U ULICI bukvalno imas mesnicu, dva marketa, 2-3 piljare, 2 frizerska salona, postu, apoteku, 3 kafica/kafane, pizzeriu, kontejneri za smecu na dobvat ruke, bila je i pekara ali kao sto rekoh zatvorena je. Tu je i skola, djecije igraliste..
Autom do bascarsije u najvecoj guzvi mi je trebalo 10-15 minuta. Isao sam bezbroj puta i pjese do carsije ali ti ne bih preporucivao :D Sve u svemu ne izbjegavaj naselje kao naselje, iz prve ruke ti kazem Brace Begic i KB je kultura naselje. Gledaj samo to da li ti se svidja/ne svidja stan i njegova cijena.
Okej baš si me re-uvjerio 😂 hvala ti puno, vidio sam da ima svega korisnog u blizini zato mi se lokacija i svidjela, i znam da je blizu stanica i to, još mi blizu faksa pa mogu pješke baš vrh…
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#7454 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

breuer wrote: 08/09/2021 21:20 Ni meni nije jasno što se kritikuje BB, čuo sam da su bili neki problematični tipovi dole iz Nusreta Šišića, ali nikad nisam čuo da je gore bilo belaja ili sl. Na kraju krajeva, kineska ambasada je odmah tu...

Drugo je Muhameda Hadžijahića i Jukićeva, tamo ima svega sigurno, iako, ljude koje znam da tamo žive, ni riječi žalbe ili sl.
Bila je porodica Matulovic tu, ali su sada u zatvoru... Tako da se vratilo na staru, sigurno naselje... Najgori dio KB je ulica Jukiceva, ali ni tu nije bilo nikada problema za ljudi koji zive tuda... Samo je malo ruznije bilo zbog veceg broja roma, ali su se ti romi raselili svugdje po gradu i svako naselje ima svoj dio koji je ljepsi i manje ljepsi... Dok su se mobiteli i pare otimali po Velikom partu, marin dvoru, grbavici itd, KB je bila milina za zivjet jer gore tih slucajeva nije bilo... Matulovici su malo promijenili tu sliku, ali ih vise nema.
breuer
Posts: 7202
Joined: 06/07/2009 15:44

#7455 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

e bravo, za te Matuloviće sam i čuo po medijima...bi mi čudno jer znam dosta raje odozgo, fini porodični ljudi, nikad nisu ništa spominjali...
moee
Posts: 1389
Joined: 07/06/2011 10:44

#7456 Re: Cijene stanova All about

Post by moee »

Rođak mi ima stan u M. Hadzijahica, tacno iznad stana gdje su braca Matulovic zivjela 🤣

To je bio show, ali njega nisu dirali. Kaze da su znali naplacivati javni parking ispred zgrade (susjednog ulaza) 😀

Sad u tom stanu zivi neka zena, ali ni ona nije 100% svoja, hahah.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#7457 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

moee wrote: 13/09/2021 21:54 Rođak mi ima stan u M. Hadzijahica, tacno iznad stana gdje su braca Matulovic zivjela 🤣

To je bio show, ali njega nisu dirali. Kaze da su znali naplacivati javni parking ispred zgrade (susjednog ulaza) 😀

Sad u tom stanu zivi neka zena, ali ni ona nije 100% svoja, hahah.
Oduzet im je taj stan prije par godina. Jedan od brace je u zatvoru a jedan se ozenio za zenu stariju 15-20godina od njega i zivjeli su u stanu u zgradi iznad... bilo je pitanje kad ce biti istjerani iz tog stana jer nije njihov.
Sada je zena negdje van Sa, a ovi su po zatvorima.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#7458 Re: Cijene stanova All about

Post by Dr Kova »

donnie_darko wrote: 08/09/2021 21:15 @TotallyDifferent_Not Bus ti je svakih 20 minuta, Kosevsko-dom armije i obrnuto. Autobus staje liijevo 60m desno 30m od te zgrade koju si postavio. Taxi stajaliste desno 30m od zgrade. U ULICI bukvalno imas mesnicu, dva marketa, 2-3 piljare, 2 frizerska salona, postu, apoteku, 3 kafica/kafane, pizzeriu, kontejneri za smecu na dobvat ruke, bila je i pekara ali kao sto rekoh zatvorena je. Tu je i skola, djecije igraliste..
Autom do bascarsije u najvecoj guzvi mi je trebalo 10-15 minuta. Isao sam bezbroj puta i pjese do carsije ali ti ne bih preporucivao :D Sve u svemu ne izbjegavaj naselje kao naselje, iz prve ruke ti kazem Brace Begic i KB je kultura naselje. Gledaj samo to da li ti se svidja/ne svidja stan i njegova cijena.
Bravo. Živim na Koševskom od 94. i potvrđujem sve napisano :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7459 Re: Cijene stanova All about

Post by foxlife »

Buckethead wrote: 14/09/2021 10:45
donnie_darko wrote: 08/09/2021 21:15 @TotallyDifferent_Not Bus ti je svakih 20 minuta, Kosevsko-dom armije i obrnuto. Autobus staje liijevo 60m desno 30m od te zgrade koju si postavio. Taxi stajaliste desno 30m od zgrade. U ULICI bukvalno imas mesnicu, dva marketa, 2-3 piljare, 2 frizerska salona, postu, apoteku, 3 kafica/kafane, pizzeriu, kontejneri za smecu na dobvat ruke, bila je i pekara ali kao sto rekoh zatvorena je. Tu je i skola, djecije igraliste..
Autom do bascarsije u najvecoj guzvi mi je trebalo 10-15 minuta. Isao sam bezbroj puta i pjese do carsije ali ti ne bih preporucivao :D Sve u svemu ne izbjegavaj naselje kao naselje, iz prve ruke ti kazem Brace Begic i KB je kultura naselje. Gledaj samo to da li ti se svidja/ne svidja stan i njegova cijena.
Bravo. Živim na Koševskom od 94. i potvrđujem sve napisano :thumbup:
Tebi ne treba bus ti otrcis do ilidze ako treba 😂
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#7460 Re: Cijene stanova All about

Post by Dr Kova »

foxlife wrote:

Tebi ne treba bus ti otrcis do ilidze ako treba 😂
:lol: :lol: :thumbup:
m94n
Posts: 134
Joined: 20/11/2020 17:22

#7461 Re: Cijene stanova All about

Post by m94n »

Da li ima neko ovdje a da je kupio stan koji je gradio Fond Kantona Sarajevo za izgradnju stanova?
Da li je generalno zadovoljan? Kakav je kvalitet gradnje?
sejo_78
Posts: 5
Joined: 14/06/2021 18:32

#7463 Re: Cijene stanova All about

Post by sejo_78 »

Pozdrav, da li mi neko može pomoći kako najpametnije proći kroz proces promjene stana? Zbog dolaska djeteta želimo da kupimo veći stan a kredit je tek oko 30% otplaćen.
Kojim se to redoslijedom radi inače? Prvo prodati stan i zatvoriti kredit pa kupiti drugi stan, ili se drugi već može kupiti na neki način (dići kredit u istoj ili drugoj banci)?
Veliki nam je problem sa stvarima jer se nemamo gdje useliti u međuvremenu (osim da rentamo) ali šta onda sa kućanskim aparatima, krevetom, itd. Generalno ako imate neke savjete za ovako nešto bili bi vrlo zahvalni. Dugo traje proces prodaje a posebno izbora i kupovine stana pa ne znamo gdje da počnemo.

PS: razmislili bismo i o zamjeni stana pa čak i da smo na gubitku nekoliko hiljada KM. Da li neke agencije otkupljuju stanove i daju druge u zamjenu i da li biste preporučili tako nešto?
User avatar
drndalo
Posts: 22792
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7464 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Nemam sad bas vremena za trunjenje, a bice i drugih savjetnika, ali banci (ako ste kreditno sposobni) je san takva musterija, koja dokupljuje kredita jos... A moze da ga vraca...

Ja bih na vasem mjestu prvo prosao po banci (bankama) sa idejom o daljem kreditu. I vidio kako disu i sta nude za takvu kombinaciju. Onda na osnovu toga razmisljati o prodaji/rentanju sadasnjeg stana...

Ne znam da iko od agencija otkupljuje stanove, mozda neka trilateralna kombinacija, ali to je tesko uklopiti...
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#7465 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

sejo_78 wrote: 25/10/2021 19:36 Pozdrav, da li mi neko može pomoći kako najpametnije proći kroz proces promjene stana? Zbog dolaska djeteta želimo da kupimo veći stan a kredit je tek oko 30% otplaćen.
Kojim se to redoslijedom radi inače? Prvo prodati stan i zatvoriti kredit pa kupiti drugi stan, ili se drugi već može kupiti na neki način (dići kredit u istoj ili drugoj banci)?
Veliki nam je problem sa stvarima jer se nemamo gdje useliti u međuvremenu (osim da rentamo) ali šta onda sa kućanskim aparatima, krevetom, itd. Generalno ako imate neke savjete za ovako nešto bili bi vrlo zahvalni. Dugo traje proces prodaje a posebno izbora i kupovine stana pa ne znamo gdje da počnemo.

PS: razmislili bismo i o zamjeni stana pa čak i da smo na gubitku nekoliko hiljada KM. Da li neke agencije otkupljuju stanove i daju druge u zamjenu i da li biste preporučili tako nešto?
Ja mislim da je finansijski najbolja opcija prodaja nekretnine.zatvranje kredita.
Renta druge nekretnine, potraga za stanom i kupovina novog stana.
Renta nekretnine 500KM mjesec = 6000KM/god
Solidno vremena da se nadje odgovarajući stan(sto je na kraju najbitnije) , gdje se može cjenakti i ovih 6000 skinuti. Proci sve banke i izabrati najbolju opciju.
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#7466 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

sale07 wrote: 25/10/2021 21:05
sejo_78 wrote: 25/10/2021 19:36 Pozdrav, da li mi neko može pomoći kako najpametnije proći kroz proces promjene stana? Zbog dolaska djeteta želimo da kupimo veći stan a kredit je tek oko 30% otplaćen.
Kojim se to redoslijedom radi inače? Prvo prodati stan i zatvoriti kredit pa kupiti drugi stan, ili se drugi već može kupiti na neki način (dići kredit u istoj ili drugoj banci)?
Veliki nam je problem sa stvarima jer se nemamo gdje useliti u međuvremenu (osim da rentamo) ali šta onda sa kućanskim aparatima, krevetom, itd. Generalno ako imate neke savjete za ovako nešto bili bi vrlo zahvalni. Dugo traje proces prodaje a posebno izbora i kupovine stana pa ne znamo gdje da počnemo.

PS: razmislili bismo i o zamjeni stana pa čak i da smo na gubitku nekoliko hiljada KM. Da li neke agencije otkupljuju stanove i daju druge u zamjenu i da li biste preporučili tako nešto?
Ja mislim da je finansijski najbolja opcija prodaja nekretnine.zatvranje kredita.
Renta druge nekretnine, potraga za stanom i kupovina novog stana.
Renta nekretnine 500KM mjesec = 6000KM/god
Solidno vremena da se nadje odgovarajući stan(sto je na kraju najbitnije) , gdje se može cjenakti i ovih 6000 skinuti. Proci sve banke i izabrati najbolju opciju.
sve ti je receno :thumbup:
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#7467 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

https://www.olx.ba/artikal/45155978/top ... tari-grad/

pod br 1 ovo je Vrbanjusa a ne Logavina i pod br 2 400 000 za kucu koja je u raspadnutom stanju. Ovo je stvarno postalo presmjesno
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2430
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#7468 Re: Cijene stanova All about

Post by ZyzzSar »

madesa wrote: 26/10/2021 08:43 https://www.olx.ba/artikal/45155978/top ... tari-grad/

pod br 1 ovo je Vrbanjusa a ne Logavina i pod br 2 400 000 za kucu koja je u raspadnutom stanju. Ovo je stvarno postalo presmjesno
bolesno :-)
ne vrijedi ni cetvrtinu ovoga
realno ovu kucu bi trebalo rusiti, gradnja prije 1950
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#7469 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

ZyzzSar wrote: 26/10/2021 08:51
madesa wrote: 26/10/2021 08:43 https://www.olx.ba/artikal/45155978/top ... tari-grad/

pod br 1 ovo je Vrbanjusa a ne Logavina i pod br 2 400 000 za kucu koja je u raspadnutom stanju. Ovo je stvarno postalo presmjesno
bolesno :-)
ne vrijedi ni cetvrtinu ovoga
realno ovu kucu bi trebalo rusiti, gradnja prije 1950
ali opis TOP PONUDA :D
splinter
Posts: 7413
Joined: 08/10/2011 12:28

#7470 Re: Cijene stanova All about

Post by splinter »

madesa wrote: 26/10/2021 08:43 https://www.olx.ba/artikal/45155978/top ... tari-grad/

pod br 1 ovo je Vrbanjusa a ne Logavina i pod br 2 400 000 za kucu koja je u raspadnutom stanju. Ovo je stvarno postalo presmjesno
Pa dobro ovo je negdje na granici Logavine i Vrbanjuše, al u principu sve što je iznad škole već od 20-30 metara je Vrbanjuša u našem žargonu :-D
Vjerovatno misli na Logavina jer pripada toj MZ
Cijena jeste previsoka, a viška je bar sto milja.
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#7471 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

vala ova rusevina ne vrijedi vise od 100 000 KM
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#7472 Re: Cijene stanova All about

Post by simbabimba »

Ljudi procjenjuju iskljucivo i samo lokaciju sto je apsolutno nerealno, a cijene su malo je reci presmijesne, valjda im je svejedno hoce li prodati ili ne. Ja u svom komsiluku u Starom gradu tako vidim kuce koje se godinama kisele na oglasima.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#7473 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

m94n wrote: 21/09/2021 00:36 Da li ima neko ovdje a da je kupio stan koji je gradio Fond Kantona Sarajevo za izgradnju stanova?
Da li je generalno zadovoljan? Kakav je kvalitet gradnje?
Poprilicno znaju sfušeriti. Imam druga na šipu uzeo stan od njih kaze da ih je morao stalno nadgledati. Sad razgledaj dobro stan ili daj nekom građevincu da pogleda.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#7474 Re: Cijene stanova All about

Post by Iker C »

Dokle je ovaj konkurs Vlade KS, ima li neko informacije?
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#7475 Re: Cijene stanova All about

Post by noviclan »

Koji konkurs bio i prosao
Post Reply