Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
vladimir_spajkic
Posts: 36
Joined: 20/10/2011 14:10

#8076 Re: Cijene stanova All about

Post by vladimir_spajkic »

Test1234 wrote: 14/01/2022 12:40
alica.k wrote: 14/01/2022 12:01

U maju 2020 u jeku korone 129k dala za stan - eno covjek identican (sprat, orijentacija, identican stan) prodaje u drugom ulazu za 189k (sumnjam da ce ga prodati za te pare ali poenta je da mu ga je agencija na to procijenila). I sto je najgore, dolaze ljudi, gledaju.

Ne znam sta se desava s cijenama i dokle ce ovako. Ne znam kako mlada osoba da napravi sebi uslovan zivot ovdje. I svi se pitaju sto idu...
To je već godinama, neki su čekali i čekali, taktizirali misleći da će cijene spasti, da su visoko nerealne, pogotovo za vrijeme korone, mnogi su trljali ruke, međutim..uzalud!
Ovim trendom nisam siguran da će se ikad zaustaviti rast cijena, jer je to i globalni problem ako gledamo EU.
Nisam siguran da će se trend promijeniti pa barem za SA jer je to glavni grad, ostala mjesta, sve je moguće.
Cijene rastu zbog odnosa ponude i potražnje, to je prvi razlog. I onda svi ostali koji su navedeni ovdje, glavni grad, dijaspora, nedostatak novogradnje, ograničeno teritorijalno širenje, politička situacija, rast svjetskih cijena. Ne možete sada napisati, ja platio toliko i toliko a sada je toliko i toliko, porasla cijena. Ja sam platio 2003 g. 750 KM kvadrat, sada je 2.500 KM ali ja to "mrtav" kapital. Osim ako nisi kupio 120, 150 m2 pa sada prodaš pola i kapitaliziraš. Meni su tada govorili a ja bio u blagom šoku da su to jako niske cijene i da će nekretnina u Sarajevu vrijediti 3 x više, i da će onda tek to biti realne cijene.

Što insan taktizira i čeka ? Zato što želi sa manje para da kupi veću nekretninu, na boljoj lokaciji, da mu ostane za auto, da mu nije velika rata, da kupi i kakvu zemlju, vikendicu itd, itd. Niko se ničega ne želi odreći, svi hoće a ne mogu i nemaju. A stambeni prostor u današnje (ne)vrijeme je modernom insanu samo spavaona i ništa više.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#8077 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

xamp wrote: 14/01/2022 14:58
madesa wrote: 14/01/2022 14:39 prvi mogu misliti cijenu. Drugi je bas simpa ali se treba uvaliti za renoviranje.Treci nista posebno a cetvrti necu ni da komentarisem :D

Posto zivim blizu i ove zgrade su top , parking ispred obezbjedjen plus toplane. Grad za 2 min a opet nisi u samom centru. Da imam pare ovaj bi ganjao :D

https://www.olx.ba/artikal/45867407/tro ... ova-73-m2/

Ovdje opet vidimo pokusaj prevare od strane agencije gdje pise da je "Stan je u potpunosti adaptiran 2018" . Ovo je moglo biti 2008 a ne 2018.Samo pogledajte elemente u kuhinji a za hodnik necu ni da pricam. Prije rata :D
Nemoj bit bezobrazan. Ljudi imali pare, ali nisu imali ukusa... imam ja par poznanika koji su renovirali stan unazad 2-3 godine... izgleda kao 2005.
Jesi stvarno naivan i mislis da je ova kuhinja iz 2018 :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8078 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

crveni_makovi wrote: 14/01/2022 13:15 @ovo_malo_duse
Hvala. To je tvoje iskustvo, tvoj kontekst i tvoje mišljenje. Za moj kontekst nije relevantno ali poštujem da je to tvoja stvarnost i da se sve tako odigralo.
Ja mogu potvrditi ovo iskustvo @ovo_malo_duse

I u slucaju Sarajeva i drugdje.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8079 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

hadzinicasa wrote: 14/01/2022 15:32
crveni_makovi wrote: 14/01/2022 13:15 @ovo_malo_duse
Hvala. To je tvoje iskustvo, tvoj kontekst i tvoje mišljenje. Za moj kontekst nije relevantno ali poštujem da je to tvoja stvarnost i da se sve tako odigralo.
Ja mogu potvrditi ovo iskustvo @ovo_malo_duse

I u slucaju Sarajeva i drugdje.
Vjerujem oboje.
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#8080 Re: Cijene stanova All about

Post by dostavljac »

Ja sam dobro i prosao onda prosle godine 65 kk za 34 kvadrata...na Cengic vili na drugom spratu... Ti isti stanovi se sada hladno prodaju po 95 ili vise :-) :-)
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#8081 Re: Cijene stanova All about

Post by betametazon »

madesa wrote: 14/01/2022 08:25 ovaj u Odobasinoj se prodaje ja mislim vec neke 4 godine . Visoko prizemlje plus nema balkona , zato i stoji dugo ovoliko ,planuo bi do sada :D da valja :-D
na slici je fin, mozda se moze spustiti jos

Jbg za ove pare...dje bolje, sta bolje...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8082 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

wrote: 14/01/2022 13:05 Trosoban penthouse 140m2, u centru Sarajeva (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/43267566/2858921
Dnevni boravak, kuhinja i lokacija .. super.. sve ostalo .ne.. pogled, na Ferhadija nebo. :-) to je sve.. I, odgovara familiji bez djece..
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#8083 Re: Cijene stanova All about

Post by geralt »

ovo_malo_duse wrote: 14/01/2022 12:49 Ovo je nigdje veze konstatacija. Bilo gdje na svijetu, naravno uz par izuzetaka je kupovina stana na kredit, odnosno rata za stan ili kucu na ducgorocni kredit MANJA od rente za stan ili kucu iste kvadrature u istom dijelu grada..

Postoje izuzetci u dijelovima gradova gdje zivi bas milionerska klasa ali generalno pravilo je tako. Govorim za zapadnu Europu a dijelom i nove dzave tipa Ceske i Poljske. Na balkanu to pravilo ne vazi.

Od krize 2013 kad su rente pocele padati pa do danas a pogotvo u zadnjih 5-6 godina u EU imas na snazi vrlo malu kamatu 1 do 2,5 % a u nekim drzavama( Skandinavija) cak i negativnu rentu na stambene kredite.
U zapadnim zemljama postoji nezgodna "caka", a to je da banka trazi da odredjeni postotak vrijednosti stana platis unaprijed parama koje si ustedio (down payment), prije nego sto ti odobri kredit. U gradovima kao sto je Stokholm to iznosi od 50 000 EUR pa navise, sto je za mnoge ljude nemoguc iznos za ustediti.
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#8084 Re: Cijene stanova All about

Post by kenan77 »

pozz..daj neko dobar stan do 150 000 KM da zna gdje ima..svejedno,novogradnja ili starogradnja renoviran..
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#8085 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

geralt wrote: 14/01/2022 20:35
ovo_malo_duse wrote: 14/01/2022 12:49 Ovo je nigdje veze konstatacija. Bilo gdje na svijetu, naravno uz par izuzetaka je kupovina stana na kredit, odnosno rata za stan ili kucu na ducgorocni kredit MANJA od rente za stan ili kucu iste kvadrature u istom dijelu grada..

Postoje izuzetci u dijelovima gradova gdje zivi bas milionerska klasa ali generalno pravilo je tako. Govorim za zapadnu Europu a dijelom i nove dzave tipa Ceske i Poljske. Na balkanu to pravilo ne vazi.

Od krize 2013 kad su rente pocele padati pa do danas a pogotvo u zadnjih 5-6 godina u EU imas na snazi vrlo malu kamatu 1 do 2,5 % a u nekim drzavama( Skandinavija) cak i negativnu rentu na stambene kredite.
U zapadnim zemljama postoji nezgodna "caka", a to je da banka trazi da odredjeni postotak vrijednosti stana platis unaprijed parama koje si ustedio (down payment), prije nego sto ti odobri kredit. U gradovima kao sto je Stokholm to iznosi od 50 000 EUR pa navise, sto je za mnoge ljude nemoguc iznos za ustediti.
U EU cijena rente ide gore, nikako dole. Isto tako su i cijene nekretnina, zemljista za izgradnju otisle u nebo. Ove godine imamo rast kamate, najavljuju povecanje do 0,4%.

Da se moze kupiti stan bez sopstvenog kapitala, da ali pozeljno je imati lovu za porez, notara i ostale sitnice.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#8086 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

VladaFBiH wrote: 14/01/2022 15:10
madesa wrote: 14/01/2022 14:39

prvi mogu misliti cijenu. Drugi je bas simpa ali se treba uvaliti za renoviranje.Treci nista posebno a cetvrti necu ni da komentarisem :D

Posto zivim blizu i ove zgrade su top , parking ispred obezbjedjen plus toplane. Grad za 2 min a opet nisi u samom centru. Da imam pare ovaj bi ganjao :D

https://www.olx.ba/artikal/45867407/tro ... ova-73-m2/

Ovdje opet vidimo pokusaj prevare od strane agencije gdje pise da je "Stan je u potpunosti adaptiran 2018" . Ovo je moglo biti 2008 a ne 2018.Samo pogledajte elemente u kuhinji a za hodnik necu ni da pricam. Prije rata :D
kakve su ovo divlje nadogradnje na zgradi :shock: :shock: :shock: :shock: ?!?! Adaptiranje ne mora podrazumijevati da je mijenjao kuhinju :) i fakat je baš iz tog doba koje si naveo :) mada ako pogledaš sliku broj 11 i vidiš buđ iznad prozora vidiš da je sve napravljeno kako treba :run:

Zgrada je u očajnom stanju (fasada otpada a vlaga je napala odozdo i odozgo) sa očajnim nadogradnjama i definitivno je precijenjen bez obzira na lokaciju
Upravu si vala kad vidis sliku gdje je vlaga plus ima nadogradnje , bog zna u kakvom je stanju ovo sve.
Imam pitanje u vezi nadogradnje, ko izdaje saglasnost i ostalo sve. Mogu li stanari te zgrade da zabrane ?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8087 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

madesa wrote: 15/01/2022 09:46
VladaFBiH wrote: 14/01/2022 15:10

kakve su ovo divlje nadogradnje na zgradi :shock: :shock: :shock: :shock: ?!?! Adaptiranje ne mora podrazumijevati da je mijenjao kuhinju :) i fakat je baš iz tog doba koje si naveo :) mada ako pogledaš sliku broj 11 i vidiš buđ iznad prozora vidiš da je sve napravljeno kako treba :run:

Zgrada je u očajnom stanju (fasada otpada a vlaga je napala odozdo i odozgo) sa očajnim nadogradnjama i definitivno je precijenjen bez obzira na lokaciju
Upravu si vala kad vidis sliku gdje je vlaga plus ima nadogradnje , bog zna u kakvom je stanju ovo sve.
Imam pitanje u vezi nadogradnje, ko izdaje saglasnost i ostalo sve. Mogu li stanari te zgrade da zabrane ?
A moj @madesa

te nadogradnje su ti mahom radili likovi s ratnim zaslugama i razni gospodari rata i mira. Ja se trudim da zaboravim kad mi se to objasnjava gdje je cija nadogradnja prćija a sve su redom takvi likovi i tu su stanari mogli samo mahati krilima.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8088 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

I sad je tako.

Ali evo, da se pretvaramo da zivimo u normalnoj drzavi. Nadjes zgradu gdje bi htio/la nadogradnju. Potrebna ti je i saglasnost stanara, urbanisticka, projekat sa pecatom, krov je tvoj i sam ga pravis i odrzavas. Imali smo i iz opstine neku dozvolu al se ne sjecam za sta.

Izvor: zivjeli u kupljenoj nadogradnji na Dobrinji, ovo su papiri koje smo dobili. Gdja je radila u urbanistickom pa sebi sredila. Sranari u zgradi potkupljeni u biti, prema njenim rijecima. Na Dobrinji su u to vrijeme postojale samo 2 legalne nadogradnje i to je bila jedna od njih (druga je bila od Alme Cardzic 😂😂😂), ne znam kako je sad.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#8089 Re: Cijene stanova All about

Post by Gray »

Ja živim u novogradnji, i iskreno, samo bih opet novogradnju gledao, pa makar i lošije lokacije, vjerovatno ću za 5-10 godina prodati ovaj stan da uzmem tada neki u novogradnji.

Lift i garaža ispod zgrade su toliki komfor da se toga više ne bih mogao odreći :D
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#8090 Re: Cijene stanova All about

Post by ovo_malo_duse »

geralt wrote: 14/01/2022 20:35
ovo_malo_duse wrote: 14/01/2022 12:49 Ovo je nigdje veze konstatacija. Bilo gdje na svijetu, naravno uz par izuzetaka je kupovina stana na kredit, odnosno rata za stan ili kucu na ducgorocni kredit MANJA od rente za stan ili kucu iste kvadrature u istom dijelu grada..

Postoje izuzetci u dijelovima gradova gdje zivi bas milionerska klasa ali generalno pravilo je tako. Govorim za zapadnu Europu a dijelom i nove dzave tipa Ceske i Poljske. Na balkanu to pravilo ne vazi.

Od krize 2013 kad su rente pocele padati pa do danas a pogotvo u zadnjih 5-6 godina u EU imas na snazi vrlo malu kamatu 1 do 2,5 % a u nekim drzavama( Skandinavija) cak i negativnu rentu na stambene kredite.
U zapadnim zemljama postoji nezgodna "caka", a to je da banka trazi da odredjeni postotak vrijednosti stana platis unaprijed parama koje si ustedio (down payment), prije nego sto ti odobri kredit. U gradovima kao sto je Stokholm to iznosi od 50 000 EUR pa navise, sto je za mnoge ljude nemoguc iznos za ustediti.
Zavisno od drzave do drzave od 5- 10 % zakonski odredjeno da moras imat za uplatu. Osim toga opet od drzave do dezave 60 do 80% procjenjene vrijednosti je stambeni kredit sa malom kamatom od 0 do 2-3 % koje daju stambeni kreditne kuce a ostalih 20% je kredit od banke obicno varijabilna kamata koja je obicno 4-5 puta veca. Sve to ide kriz isti banku al je odnos 20-80
E sad u EU je tu gdje gule mozes ti nemat nikakvih uplatu daje banka i to al oderace te na ovih prvih 20% vise nego sve ostalo zato se preferira da imas svojih prvih 20%..
Zavisi od toga gdje i sta de kupuje, znam kamaru raje koja je kupila po tim uvjetima i zbog ovog stalno povecanja iz godine u godinu prodali i kupili ponovo gdje im je iz prve kupovione ostala
uplata za sljedcu uplatu i sad placaju samo stambeni za malom fixnom kamatom.
User avatar
bronhy
Posts: 306
Joined: 01/08/2017 12:24

#8091 Re: Cijene stanova All about

Post by bronhy »

Postoje li porezne olaksice za kupovinu nekretnine za mlade koji nisu u braku u TK? Cini mi se da su u Sarajevu oslobodjenji poreza do 30m2.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#8092 Re: Cijene stanova All about

Post by betametazon »

kenan77 wrote: 15/01/2022 08:57 pozz..daj neko dobar stan do 150 000 KM da zna gdje ima..svejedno,novogradnja ili starogradnja renoviran..
Stani u red momak, ovdje svi ostali traze (manje/vise) isto to :mrgreen:
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#8093 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Gray wrote: 15/01/2022 12:50 Ja živim u novogradnji, i iskreno, samo bih opet novogradnju gledao, pa makar i lošije lokacije, vjerovatno ću za 5-10 godina prodati ovaj stan da uzmem tada neki u novogradnji.

Lift i garaža ispod zgrade su toliki komfor da se toga više ne bih mogao odreći :D
Isto da kazes da zivis u vili od 500m2 i da bi svakome preporucio :lol:
Ljudi jedva skuckaju kredit za 50m2 stana naravno da nemaju jos 20.000 za garazu. Da pare nisu problem svi bi kupovali u novogradnji i naravno garazu uz stan obavezno.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#8094 Re: Cijene stanova All about

Post by betametazon »

Sid the sloth wrote: 15/01/2022 16:00
Gray wrote: 15/01/2022 12:50 Ja živim u novogradnji, i iskreno, samo bih opet novogradnju gledao, pa makar i lošije lokacije, vjerovatno ću za 5-10 godina prodati ovaj stan da uzmem tada neki u novogradnji.

Lift i garaža ispod zgrade su toliki komfor da se toga više ne bih mogao odreći :D
Isto da kazes da zivis u vili od 500m2 i da bi svakome preporucio :lol:
Ljudi jedva skuckaju kredit za 50m2 stana naravno da nemaju jos 20.000 za garazu. Da pare nisu problem svi bi kupovali u novogradnji i naravno garazu uz stan obavezno.
Pa dobro, ljudi cesto dvoume izmedju novo i starogradnje, uzimajuci u obzir i lokaciju. Npr na marin dvoru i okolici nemas neku novogradnju, imas to sto imas i to je uglavnom stara gradnja...e sad ili to ili npr miljacka dole novogradnja ili bulevar na stupu
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#8095 Re: Cijene stanova All about

Post by Sierra club »

alica.k wrote: 14/01/2022 12:01 U maju 2020 u jeku korone 129k dala za stan - eno covjek identican (sprat, orijentacija, identican stan) prodaje u drugom ulazu za 189k (sumnjam da ce ga prodati za te pare ali poenta je da mu ga je agencija na to procijenila). I sto je najgore, dolaze ljudi, gledaju.

Ne znam sta se desava s cijenama i dokle ce ovako. Ne znam kako mlada osoba da napravi sebi uslovan zivot ovdje. I svi se pitaju sto idu...
Ja sam iz australije, i ovo što pričas je kao da da čitam australski forum. Nema šanse da neko ko ima platu u Sydney-u od nekih $80,000 godišnje (što je neki prosjek), može da ikad kupi kuću. prosječna kuća je $1.5 miliona. A prošle godine cijene kuća su narasle $365,000 za jednu godinu. ili oko $1,000 dnevno.

Znači od 80,000 godišnje plate, 35% ide na porez, onda troškove života i na kraju godine uštediš recimo $15,000 a cijene te godine otišle za $365,000.

Samo što ljudi nepričaju da igdje odsele jer kontaju da nema nigdje bolje.

Evo i članka ako misliš da se šalim.

https://www.afr.com/property/residentia ... 103-p59lgx

Evo da sad doseliš ovdje, ja nemam pojma kako bi živjela/živio. valjda rentaš 10 godina pa kupiš negdje daleko od centra gdje su crnci, pa to otplatiš 30 godina pa onda imaš učešće za neku normalnu kuću. pa onda to 30 godina otplaćuješ. onda si 120 godina star.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8096 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

madesa wrote: 15/01/2022 09:46
VladaFBiH wrote: 14/01/2022 15:10

kakve su ovo divlje nadogradnje na zgradi :shock: :shock: :shock: :shock: ?!?! Adaptiranje ne mora podrazumijevati da je mijenjao kuhinju :) i fakat je baš iz tog doba koje si naveo :) mada ako pogledaš sliku broj 11 i vidiš buđ iznad prozora vidiš da je sve napravljeno kako treba :run:

Zgrada je u očajnom stanju (fasada otpada a vlaga je napala odozdo i odozgo) sa očajnim nadogradnjama i definitivno je precijenjen bez obzira na lokaciju
Upravu si vala kad vidis sliku gdje je vlaga plus ima nadogradnje , bog zna u kakvom je stanju ovo sve.
Imam pitanje u vezi nadogradnje, ko izdaje saglasnost i ostalo sve. Mogu li stanari te zgrade da zabrane ?
U principu većina nadogradnja je nastala poslije rata u periodu totalnog bezvlašća gdje se stanari nisu ništa pitali (istina, tada nisu ni bili vlasnici stanova i zajedničkih prostora)... sada moraš da dobiješ saglasnosti od svih stanara i da se etažira zajednički prostor (krov) te da ti oni prepuste/prodaju svoj udio i tek onda možeš da nešto legalno praviš. Imaš slučajeve u Aerodromskom naselju gdje su stanari gornjih spratova pravili nadogradnje ali maltene niko nije uspio uknjižiti i ostale su ilegalne.
neki
Posts: 6633
Joined: 17/02/2005 07:57

#8097 Re: Cijene stanova All about

Post by neki »

Sierra club wrote: 16/01/2022 19:40
alica.k wrote: 14/01/2022 12:01 U maju 2020 u jeku korone 129k dala za stan - eno covjek identican (sprat, orijentacija, identican stan) prodaje u drugom ulazu za 189k (sumnjam da ce ga prodati za te pare ali poenta je da mu ga je agencija na to procijenila). I sto je najgore, dolaze ljudi, gledaju.

Ne znam sta se desava s cijenama i dokle ce ovako. Ne znam kako mlada osoba da napravi sebi uslovan zivot ovdje. I svi se pitaju sto idu...
Ja sam iz australije, i ovo što pričas je kao da da čitam australski forum. Nema šanse da neko ko ima platu u Sydney-u od nekih $80,000 godišnje (što je neki prosjek), može da ikad kupi kuću. prosječna kuća je $1.5 miliona. A prošle godine cijene kuća su narasle $365,000 za jednu godinu. ili oko $1,000 dnevno.

Znači od 80,000 godišnje plate, 35% ide na porez, onda troškove života i na kraju godine uštediš recimo $15,000 a cijene te godine otišle za $365,000.

Samo što ljudi nepričaju da igdje odsele jer kontaju da nema nigdje bolje.

Evo i članka ako misliš da se šalim.

https://www.afr.com/property/residentia ... 103-p59lgx

Evo da sad doseliš ovdje, ja nemam pojma kako bi živjela/živio. valjda rentaš 10 godina pa kupiš negdje daleko od centra gdje su crnci, pa to otplatiš 30 godina pa onda imaš učešće za neku normalnu kuću. pa onda to 30 godina otplaćuješ. onda si 120 godina star.
Kome je glavni razlog za odlazak u inostranstvo to što od prosječne plate ovdje ne može kupiti stan naivna je budala
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#8098 Re: Cijene stanova All about

Post by lissics »

neki wrote: 17/01/2022 08:55 Kome je glavni razlog za odlazak u inostranstvo to što od prosječne plate ovdje ne može kupiti stan naivna je budala
Sto sam budala? Otisao u inostranstvo i za cetiri godine iskesirao 180k za stan u Sarajevu. Ako sam lud recite mi. Nije u redu da sam lud, a da to ne znam.
neki
Posts: 6633
Joined: 17/02/2005 07:57

#8099 Re: Cijene stanova All about

Post by neki »

lissics wrote: 17/01/2022 09:17
neki wrote: 17/01/2022 08:55 Kome je glavni razlog za odlazak u inostranstvo to što od prosječne plate ovdje ne može kupiti stan naivna je budala
Sto sam budala? Otisao u inostranstvo i za cetiri godine iskesirao 180k za stan u Sarajevu. Ako sam lud recite mi. Nije u redu da sam lud, a da to ne znam.
Miješaš babe i žabe. Ne mislim na odlazak u inostranstvo radi povratka i kupovine stana u Sarajevu, nego radi ideje da se na zapadu od prosječne plate može kupiti stan a ovdje ne
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#8100 Re: Cijene stanova All about

Post by lissics »

neki wrote: 17/01/2022 09:31
lissics wrote: 17/01/2022 09:17

Sto sam budala? Otisao u inostranstvo i za cetiri godine iskesirao 180k za stan u Sarajevu. Ako sam lud recite mi. Nije u redu da sam lud, a da to ne znam.
Miješaš babe i žabe. Ne mislim na odlazak u inostranstvo radi povratka i kupovine stana u Sarajevu, nego radi ideje da se na zapadu od prosječne plate može kupiti stan a ovdje ne
Sto si mislio nisi napisao. Privremeni odlazak u inostranstvo je dobar potez za rjesavanje stambenog pitanja u Bosni.
Post Reply