Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#12026 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Haris.ba wrote: 03/12/2022 10:06
_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2022 09:38 Malta je za Dobrinju klasa dvije iznad.
Ali, Malta nema terminal goriva ko Dobrinja. :run:
Zato ima paromlin i silose, a i to još malo dok ne sjebu Klas.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#12027 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Malta je sljedeće na redu za uništenje to je sigurno. Stup, A.Polje, Otoka, ČVila... Hronološki, primjećuje se obrazac. Malta i Socijalno su načeti
elk
Posts: 2804
Joined: 14/08/2006 12:03

#12028 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

Sve je to subjektivno i stvar navike. Imam raje iz starog grada, nikad nisu bili na dobrinji :lol:
Jedan bukvalno zivi 3 minute od slatkog (kako on kaze), nizbrdo doduse. Ja ne bih tu zivio nema para. Najbolje je puno love, dobra kuca i selo. Za nas malo starije jelte :mrgreen:
I ja sam u mladjim danima visio u centru. To je normalno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#12029 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2022 10:13
Haris.ba wrote: 03/12/2022 10:06

Ali, Malta nema terminal goriva ko Dobrinja. :run:
:lol:

Samo sad ce nagurat zgrade u Marka Marulica i to ce biti prilican haos.

Mislim da je onda naredna parcela gdje su cigani ono sto je gorilo ljetos.
Pa ne mozes ocekivati da bruku raje sa Malte fura istu pricu. Sve blizu, Hampton Balkana, ovo ono, a da neko ne skonta da gradi.

Citav koridor uz zeljeznicu je bio privredni koridor. Firme propale, i naravno da ce se izgraditi.

Na Malti je sada prekid sjeverne longitudinale i cep saobracaja. To kad se izgradi bice bolje.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#12030 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Ma šega pričati o nečemu u gradu gdje je Vijećnica-Ilidža 12 km.

To ko onaj vic kad su se amerikanac i Mujo hvalili ko ima veće imanje. Kaže amerikanac imam imanje, ne mogu ga obići autom za tri dana. Na to će Mujo, imam i ja takvo auto :mrgreen:

Nije grad velik, nego je infrastruktura loša. I niko ništa ne radi da je poboljša. Samo kvadrati... Jbg ga :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#12031 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

sabanss wrote: 03/12/2022 10:41 Ma šega pričati o nečemu u gradu gdje je Vijećnica-Ilidža 12 km.

To ko onaj vic kad su se amerikanac i Mujo hvalili ko ima veće imanje. Kaže amerikanac imam imanje, ne mogu ga obići autom za tri dana. Na to će Mujo, imam i ja takvo auto :mrgreen:

Nije grad velik, nego je infrastruktura loša. I niko ništa ne radi da je poboljša. Samo kvadrati... Jbg ga :D
Pa nije da ne radi. Recimo, Efendic je na misice progurao prosirenje Dzemala Bijedica na 4 trake. A plan je bio cesta 2 trake. Sada saobracajna rupa u Novom Sarajevu. Ocito je tu problem.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#12032 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Sjeverna longitudinala i I i IX transverzala pa ćemo pričati o nečemu. Od željeznice se nažalost odustalo. I to su samo saobraćajnice, ostalih sadržaja sigurno neće biti.

Mene boli što smo se pomirili sa tim. Normalno nam je da nemamo gradski saobraćaj, da šest kilometara vozimo 45 minuta, da imamo jedan ili dva parka u čitavom gradu i niti jedan normalan trg, da trosobni stanovi imaju manje od 50 kvadrata, da zrak mora biti katastrofa... Raja onda priča o razlici Malte i Dobrinje. Isti klinac. Jbg ga, ili se pomiriti ili odseliti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12033 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 03/12/2022 10:38
Pa ne mozes ocekivati da bruku raje sa Malte fura istu pricu. Sve blizu, Hampton Balkana, ovo ono, a da neko ne skonta da gradi.

Citav koridor uz zeljeznicu je bio privredni koridor. Firme propale, i naravno da ce se izgraditi.

Na Malti je sada prekid sjeverne longitudinale i cep saobracaja. To kad se izgradi bice bolje.
Ma i treba ono popunit stanogradnjom, ali stanogradnjom kakva dominira na Malti-6-7 spratova max.

My 50 cents...mislim meni je svejedno u smislu da me nece pogadjati licno, nisam tu vec nekoliko godina, a uskoro se vezem za skroz drugu lokaciju u gradu, ali od svih lokacija gdje sam zivio u Sarajevu, Malta-Socijalno mi je overall najbolja. Mozda jedino da mi je M. Dvor bolji, ali starost zgrade i nedostatak parkinga su bas ozbiljne boljke.

Doduse ni na Malti nije neka pljacka za parking.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12034 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Ma i ja sam cisto subjektivan. A namjenjao sam se stanova i nemam predrasude prema novom gradu.

Cak sam cesto govorio da je npr alipasino poprilicno potcijenjeno mjesto za zivot, kao neki sirotinjski kvart. A u stvari se radi o velikoj koncentraciji ljudi na malom mjestu, ali sadrzajno je sasvim ok i ok lokacija, jer je dobro povezano sa ostatkom grada.

Ali evo poslije dvije godine zivota kod hitne, moram reci da je lokacijski i sadrzajno savrseno. Al fkt, nikad u zivotu nisam imao osjecaj da je SVE sto mi treba pod nogom. Trzni centri, teretane, apoteke od kojih jedna dezurna, setaliste, djeciji parkovi, skola, vrtici pa i fakulteti na 15 minuta hoda.

Ono sto i ja strepim jeste na sta ce izaci to sa stanogradnjom. Nije da ce mi neki mastodont niknuti pod prozorom, ali najvise mi je sta ce biti sa saobracajem u mirovanju.

Evo ljudi vec zive u sarajevo toweru i zasad ne vidim neku drasticnu razliku. Ustvari ikakvu. Istina, nije popunjen, al navecer je oko cetvrtine, petine svjetala upaljeno i ne vjerujem da ce ikad biti maks popunjeno.

Malta-socijalno je vrlo sarena sto se tice stanova. Ima iz svih perioda pa se moze naci svega. Sibica, bijele zgrade u E Sehovica, cetverospratnice u paromlinskoj, starih nekoliko u Igmanskoj, novogradnja kod razvojne banke... Pa i na socijalnom, izbubani neboderi itd itd.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12035 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Ma odlicna lokacija za zivot, sve tu je pod rukom, sav sadrzaj koji covjeku treba ti je na 5-10 minuta hoda, jos ako ti je posao blizu, ti si ubo dzek pot. Imam stvarno dobra iskustva sa tom mikrolokacijom.

Tower i ostali mastodonti jesu prijetnja tom naselju, jer se cijeli prostor Vase Miskina Crnog i pojasa oko Merkatora planira sa visokom stanogradnjom.

Ali te zgrade po sadasnjem stanju stvari rijetko do nikad ce zaista i biti popunjene ljudima koji tu zaista i zive. Dok su ovakvi trendovi naravno. Do kad ce trajati to je vec druga stvar
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#12036 Re: Cijene stanova All about

Post by John Cleese »

Haris.ba wrote: 03/12/2022 10:06
_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2022 09:38 Malta je za Dobrinju klasa dvije iznad.
Ali, Malta nema terminal goriva ko Dobrinja. :run:
Ima Green Oil, kod Uniprometa :D
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#12037 Re: Cijene stanova All about

Post by John Cleese »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2022 22:19
Haris.ba wrote: 02/12/2022 19:10 Pa zato odes i pogledas kakav je investitor. Na kraju krajeve zato i jeste ova tema. Da se razmjene informacije.

Eno, treba da se pravi zgrada 20 spratova kod Merkatora. Neko ce kupiti odmah, neko na kraju.
Zatvorice pogled i sunce susjednoj Unipromet prema istoku.
Jebat ce Unipromet tacnije
Parcela je dovoljno udaljena da se to ne mora desiti - pod uvjetom da blagovremeno i kako valja urade proracun insolacije :D
Seawolf
Posts: 7727
Joined: 14/06/2012 22:59

#12038 Re: Cijene stanova All about

Post by Seawolf »

Jedno brzo pitanje: Ove cijene stanova u novogradnji kojima baratate ovdje, jesu li sa uračunatim PDV-om, ili nisu?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#12039 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Mnogi ce u buducnosti se otimati za Dobrinju.

Na Dobrinji gradnje vise nema. Zasto?

Da bi gradili na Dobrinji, morate
- ili unistiti djeciji park
- ili uzeti ljudima parking

Hajde da vidimo ko ce se to usuditi.

Ostaje jedino kupovina kuca i gradnja manjih zgrada. Sto je sasvim ok.

Jer na Dobrinji se nece desiti da vam nikne nekakav sarajevo tower od 156 spratova.

Druga naselja su specificna jer su imala fabrike. Te fabrike se unistavaju ili su unistene i prave se zgrade.

Na Dobrinji nije bilo toga, jer je od samog pocetka planirano da bude naselje za zivot, porodicni.

Navedite jos jedno naselje gdje dijete moze doci do skole bez da prelazi hrpu cesta i pjesackih. Na Dobrinji jedno 30% djece uopste ne mora prelaziti cestu nikako do skole.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#12040 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Thorgerson wrote: 06/12/2022 02:24 Mnogi ce u buducnosti se otimati za Dobrinju.

Na Dobrinji gradnje vise nema. Zasto?

Da bi gradili na Dobrinji, morate
- ili unistiti djeciji park
- ili uzeti ljudima parking

Hajde da vidimo ko ce se to usuditi.


Ostaje jedino kupovina kuca i gradnja manjih zgrada. Sto je sasvim ok.

Jer na Dobrinji se nece desiti da vam nikne nekakav sarajevo tower od 156 spratova.

Druga naselja su specificna jer su imala fabrike. Te fabrike se unistavaju ili su unistene i prave se zgrade.

Na Dobrinji nije bilo toga, jer je od samog pocetka planirano da bude naselje za zivot, porodicni.

Navedite jos jedno naselje gdje dijete moze doci do skole bez da prelazi hrpu cesta i pjesackih. Na Dobrinji jedno 30% djece uopste ne mora prelaziti cestu nikako do skole.
Hahahahahahaah ti iz Svicarske pises?
Cuj ko ce, Efendic prvi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#12041 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Kupujte stanove po Dobrinji. Mozda to smanji pritisak na Maltu. Hvala lijepo.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#12042 Re: Cijene stanova All about

Post by EasyMan »

Dobra je Dobrinja, al daleko :roll:

Ja nasao par stanova dole koje bi mogao poklopiti na proljece, ali kad se sjetim jutarnje i poslijepodnevne spice i guzve, jedva i do"Otoke" izdrzim. Ko bi do dole :roll:
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#12043 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Sid the sloth wrote: 06/12/2022 08:47
Thorgerson wrote: 06/12/2022 02:24 Mnogi ce u buducnosti se otimati za Dobrinju.

Na Dobrinji gradnje vise nema. Zasto?

Da bi gradili na Dobrinji, morate
- ili unistiti djeciji park
- ili uzeti ljudima parking

Hajde da vidimo ko ce se to usuditi.


Ostaje jedino kupovina kuca i gradnja manjih zgrada. Sto je sasvim ok.

Jer na Dobrinji se nece desiti da vam nikne nekakav sarajevo tower od 156 spratova.

Druga naselja su specificna jer su imala fabrike. Te fabrike se unistavaju ili su unistene i prave se zgrade.

Na Dobrinji nije bilo toga, jer je od samog pocetka planirano da bude naselje za zivot, porodicni.

Navedite jos jedno naselje gdje dijete moze doci do skole bez da prelazi hrpu cesta i pjesackih. Na Dobrinji jedno 30% djece uopste ne mora prelaziti cestu nikako do skole.
Hahahahahahaah ti iz Svicarske pises?
Cuj ko ce, Efendic prvi.
Laughs in terminal :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#12044 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

azdralovic wrote: 06/12/2022 09:54 Laughs in terminal
https://radiosarajevo.ba/vijesti/lokaln ... alo/383978
Općina Novi Grad: Ako se nastavi gradnja zgrade, podići ćemo veliko ogledalo
Image

Cujem da ce Dobrinja dobiti veliko ogledalo. Zna li neko sta o tome vise?
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#12045 Re: Cijene stanova All about

Post by TheGodfather001 »

Vijećaju da li će ogledalo biti sa LED rasvjetom ili će koristiti običnu uličnu rasvjetu. Dobrinja je vlažni san brđana koji su se zaželjeli ravnice i kafane, po prihvatljivoj cijeni.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#12046 Re: Cijene stanova All about

Post by black »

Chmoljo wrote: 02/12/2022 10:55 a nz bogami. mi smo bili slabi sa lovom za renoviranje, tako da je puno preko mojih ruku prešlo. nekim stvarima smo zadovoljni na kraju, nekim nismo.

cifra je bila oko 15.000 ali prije dvije godine i puno toga mi je bilo za dž, jer mi je imao ko raditi. još neka poznanstva gdje mi je bilo jefitnije pa je ispalo sasvim ok. a i vanjsku stolariju i ulazna vrata sam imao zamijenjene tako da je ispalo tako kako je ispalo.

fizika je išla preko mene :D

sada sa jednim kvalitetnim krečenjem i još nekim sitnim detaljima ćemo srediti kako bog zapovijeda.

fino je ono ko može sve pod konac dovesti i useliti, ali mi smo sve svojim rukama stekli i zaradili, odricali se i tako. nismo bili u situaciji da možemo sve, i stan na dobroj lokaciji i kvalitetno renoviranje i da imamo za život i račune.

uselili u stan bez kuhinje, kreveta u spavaćoj, lajsni, unutrašnje stolarije. kupali se, pa nabacimo kesu preko štokova da nije baš hladno, da para sva ne pobjegne. :lol:

neke stvari koje smo ofulali, više i ne primjećujemo. jbnamse :D riješićemo kad budemo mogli i kad nam se bude dalo.

sve ovo hoću reć', jer se bogami ljudi previše opterećuju svim i svačim, da sve mora biti cakum pakum, ultra moderno, jer zaboga obrukaće se pred nekim, ko im bude jednom, dvaput ušao u stan i tako to...

nemojte se ba strunjivati oko jebenog renoviranja. kupite stan na mjestu gdje će vam biti lijepo ili ok živjeti. renovirajte onoliko koliko možete finansijski podnijeti, ali da imate za funkcionalan život u tom stanu. a poslije se krpite. ne kažem da kupujete nekvalitetan materijal ili pravite ćumez. ali pretjeruje se, često više zbog drugih, nego zbog sebe.

prvu godinu nećete ništa, jer se navikavate na ratu kredita :D :lol:
Image

tako je lave, svaka cast :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16323
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#12047 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Chmoljo wrote: 02/12/2022 10:55 a nz bogami. mi smo bili slabi sa lovom za renoviranje, tako da je puno preko mojih ruku prešlo. nekim stvarima smo zadovoljni na kraju, nekim nismo.

cifra je bila oko 15.000 ali prije dvije godine i puno toga mi je bilo za dž, jer mi je imao ko raditi. još neka poznanstva gdje mi je bilo jefitnije pa je ispalo sasvim ok. a i vanjsku stolariju i ulazna vrata sam imao zamijenjene tako da je ispalo tako kako je ispalo.

fizika je išla preko mene :D

sada sa jednim kvalitetnim krečenjem i još nekim sitnim detaljima ćemo srediti kako bog zapovijeda.

fino je ono ko može sve pod konac dovesti i useliti, ali mi smo sve svojim rukama stekli i zaradili, odricali se i tako. nismo bili u situaciji da možemo sve, i stan na dobroj lokaciji i kvalitetno renoviranje i da imamo za život i račune.

uselili u stan bez kuhinje, kreveta u spavaćoj, lajsni, unutrašnje stolarije. kupali se, pa nabacimo kesu preko štokova da nije baš hladno, da para sva ne pobjegne. :lol:

neke stvari koje smo ofulali, više i ne primjećujemo. jbnamse :D riješićemo kad budemo mogli i kad nam se bude dalo.

sve ovo hoću reć', jer se bogami ljudi previše opterećuju svim i svačim, da sve mora biti cakum pakum, ultra moderno, jer zaboga obrukaće se pred nekim, ko im bude jednom, dvaput ušao u stan i tako to...

nemojte se ba strunjivati oko jebenog renoviranja. kupite stan na mjestu gdje će vam biti lijepo ili ok živjeti. renovirajte onoliko koliko možete finansijski podnijeti, ali da imate za funkcionalan život u tom stanu. a poslije se krpite. ne kažem da kupujete nekvalitetan materijal ili pravite ćumez. ali pretjeruje se, često više zbog drugih, nego zbog sebe.

prvu godinu nećete ništa, jer se navikavate na ratu kredita :D :lol:
Story od my Life :D
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12048 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

EasyMan wrote: 06/12/2022 09:53 Dobra je Dobrinja, al daleko :roll:

Ja nasao par stanova dole koje bi mogao poklopiti na proljece, ali kad se sjetim jutarnje i poslijepodnevne spice i guzve, jedva i do"Otoke" izdrzim. Ko bi do dole :roll:
Ja normala pjehe do otoke gdje cesto parkiram
Ili do cvile na tramvaj
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#12049 Re: Cijene stanova All about

Post by EasyMan »

Truba wrote: 06/12/2022 10:43
EasyMan wrote: 06/12/2022 09:53 Dobra je Dobrinja, al daleko :roll:

Ja nasao par stanova dole koje bi mogao poklopiti na proljece, ali kad se sjetim jutarnje i poslijepodnevne spice i guzve, jedva i do"Otoke" izdrzim. Ko bi do dole :roll:
Ja normala pjehe do otoke gdje cesto parkiram
Ili do cvile na tramvaj
Ne mogu ja pjehe s Dobrinje na Marindvor sa zenom i dvoje djece. :D

Nadam se samo da cu naci nesto da valja na potezu Malta - Pofalici. To mi je najbolji dio grada.
User avatar
Didier
Posts: 2205
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#12050 Re: Cijene stanova All about

Post by Didier »

Thorgerson wrote: 06/12/2022 02:24 Mnogi ce u buducnosti se otimati za Dobrinju.

Na Dobrinji gradnje vise nema. Zasto?

Da bi gradili na Dobrinji, morate
- ili unistiti djeciji park
- ili uzeti ljudima parking

Hajde da vidimo ko ce se to usuditi.

Ostaje jedino kupovina kuca i gradnja manjih zgrada. Sto je sasvim ok.

Jer na Dobrinji se nece desiti da vam nikne nekakav sarajevo tower od 156 spratova.

Druga naselja su specificna jer su imala fabrike. Te fabrike se unistavaju ili su unistene i prave se zgrade.

Na Dobrinji nije bilo toga, jer je od samog pocetka planirano da bude naselje za zivot, porodicni.

Navedite jos jedno naselje gdje dijete moze doci do skole bez da prelazi hrpu cesta i pjesackih. Na Dobrinji jedno 30% djece uopste ne mora prelaziti cestu nikako do skole.
Nije baš da nema više mjesta za gradnju. Na Dobrinji IV iza Tereks pumpe se gradi ogromna zgrada na "U", i ona će biti završena 2024. godine, tamo imaš koliko hoćeš površina koje će se izgraditi sve do Binga. I sve će to biti Nova Dobrinja, tako je po prijeratnom planu bilo, i evo sad se samo nastavlja.

U federalnom dijelu imaš cijelu jednu stranu gdje je Mojmilo Brdo. Tu će ljudi prodavati kuće za milion maraka, i gradiće se zgrade.

Pored katoličke crkve imaš zelenilo koje nije ni park, niti bilo šta drugo. Vlasništvo je lika koji živi u onoj kući koja je bila donedavno bukvalno u šumi, a on neće da proda. Čim njega više ne bude, eto ti tu cijeli poslovni centar, a i to je Federacija.

Ono što je dobro je da neće biti visokih zgrada zbog aerodroma. I to je super.
Post Reply