Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#12076 Re: Cijene stanova All about

Post by Dino79 »

BadBoy wrote: 06/12/2022 22:57
nlt wrote: 06/12/2022 11:55 Kako je Dobrinja daleko. Od čega daleko?
Sjedneš na komercijalu i za 2 KM si u gradu. Parking bi te skuplje izašao

Ko će se bolan komercijalom vozat pa to je ispod časti
Didier wrote: 06/12/2022 12:04 Image

Evo pogled s ogledala :D
Gledaj prostora za gradnju :D
Naravno da ima prostora za gradnju. Vise ne vaze standardi i pravila iz SFRJ. Zato je potpuno legalno da se popune ovi parkovi i parkinzi .

Uporedite samo Tibru na stupu i Alipssino C fazu ili Dibrinju. I vidjecete koliko ima prostora za novu gradnju.
Beli belcan
Posts: 116
Joined: 12/10/2022 15:39

#12077 Re: Cijene stanova All about

Post by Beli belcan »

Ma ko ce se busem vozat, fino dzipom u grad, zena ima svoje auto, sad cu i malom uzet nesto nek dijete ima po gradu da se voza. Javni je svakako za raju, zato je bolje u gradu zivit, blize centru, nista to Dobrinja, ilidza, daleko je to od grada.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#12078 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Sid the sloth wrote: 06/12/2022 08:47
Thorgerson wrote: 06/12/2022 02:24 Mnogi ce u buducnosti se otimati za Dobrinju.

Na Dobrinji gradnje vise nema. Zasto?

Da bi gradili na Dobrinji, morate
- ili unistiti djeciji park
- ili uzeti ljudima parking

Hajde da vidimo ko ce se to usuditi.


Ostaje jedino kupovina kuca i gradnja manjih zgrada. Sto je sasvim ok.

Jer na Dobrinji se nece desiti da vam nikne nekakav sarajevo tower od 156 spratova.

Druga naselja su specificna jer su imala fabrike. Te fabrike se unistavaju ili su unistene i prave se zgrade.

Na Dobrinji nije bilo toga, jer je od samog pocetka planirano da bude naselje za zivot, porodicni.

Navedite jos jedno naselje gdje dijete moze doci do skole bez da prelazi hrpu cesta i pjesackih. Na Dobrinji jedno 30% djece uopste ne mora prelaziti cestu nikako do skole.
Hahahahahahaah ti iz Svicarske pises?
Cuj ko ce, Efendic prvi.
Efendic ie nacelnik vec koliko 4 mandat, pa?
Sto se tice terminala, to bas i nije Dobrinja.

I mislio sam da sam bio jasan, ali evo buduci da si malo spor.

Ja govorim o tome da je Dobrinja planski pravljena, te da nema prostora izmedju postojecih zgrada da se prave nove. Odnosno ima prostor, ali to su parkovi i parkinzi.

Pa eto, da vidimo

P.S. FYI Efendic odnosno opstina je nedavno htjela prosiriti parking na jednom dijelu koji nije ni park, nego livada (gdje je po RP planiran objekqt)...pa eto potrazi sam da vidis kako je to zavrsilo.
I pazi, pricamo dakle o dijelu gdje se po RP moze praviti objekat, samo je raja navikla da je to zelenilo i livada. Pa je ogromna frka napravljena.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#12079 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Steta je sto je Ilidza poprilicno unakazena.

Ono naselje je moglo biti prelijepo. Samo da je nakon rata obnovljeno. I da nista nije dirano.

Priroda, rijeka, ravnica, suma, Vrelo Bosne, aleja...bukvalno kao jedan veliki park.

Al je poprilicno nepovratno unistena.

One zgrade duz Zeljeznice. Fuj. Nikakvog reda, sklada. Uzas. Uzas.
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#12080 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Thorgerson wrote: 08/12/2022 01:39
Sid the sloth wrote: 06/12/2022 08:47

Hahahahahahaah ti iz Svicarske pises?
Cuj ko ce, Efendic prvi.
Efendic ie nacelnik vec koliko 4 mandat, pa?
Sto se tice terminala, to bas i nije Dobrinja.

I mislio sam da sam bio jasan, ali evo buduci da si malo spor.

Ja govorim o tome da je Dobrinja planski pravljena, te da nema prostora izmedju postojecih zgrada da se prave nove. Odnosno ima prostor, ali to su parkovi i parkinzi.

Pa eto, da vidimo

P.S. FYI Efendic odnosno opstina je nedavno htjela prosiriti parking na jednom dijelu koji nije ni park, nego livada (gdje je po RP planiran objekqt)...pa eto potrazi sam da vidis kako je to zavrsilo.
I pazi, pricamo dakle o dijelu gdje se po RP moze praviti objekat, samo je raja navikla da je to zelenilo i livada. Pa je ogromna frka napravljena.
Imas selam od Efendica koji ne unistava zelene povrsine
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ogorcen ... /220616121

Ti se malo pravis Svabo. Cuj Dobrinja planska i nema prostora izmedju zgrada za dodatne zgrade, hahahaha. Kad si ti zadnji put bio u Sarajevu?
Jesi li vidio gdje sve nicu zgrade? Jesi li vidio onu bijelu zgradu na C.Vili izmedju Vjetrenjace i Capital towera? Ta zgrada je nikla bukvalno na malo zelene povrsine izmedju glavne ceste i drugih zgrada. Ti nas malo trolas iz Svabije, ne mogu naci drugo objasnjenje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#12081 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote: 08/12/2022 01:58 Steta je sto je Ilidza poprilicno unakazena.

Ono naselje je moglo biti prelijepo. Samo da je nakon rata obnovljeno. I da nista nije dirano.

Priroda, rijeka, ravnica, suma, Vrelo Bosne, aleja...bukvalno kao jedan veliki park.

Al je poprilicno nepovratno unistena.

One zgrade duz Zeljeznice. Fuj. Nikakvog reda, sklada. Uzas. Uzas.
A sto bi bila obnavljana? Ako mislis na centar Ilidze, on je samo malo ostecen paljevinama stanova prije reintegracije.

Poslije rata je u centru pored Zeljeznice napravljeno oko 5 zgrada. I ne vidim neki veliki problem u njima.

Nize u Otesu je cak vjerovatno najljepsa gradnja.

Urbanisticki najveci problem su naselja u ravnici na obodima starih naselja. I to je individualna gradnja.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#12082 Re: Cijene stanova All about

Post by neki »

Sid the sloth wrote: 08/12/2022 11:38 Jesi li vidio gdje sve nicu zgrade? Jesi li vidio onu bijelu zgradu na C.Vili izmedju Vjetrenjace i Capital towera? Ta zgrada je nikla bukvalno na malo zelene povrsine izmedju glavne ceste i drugih zgrada. Ti nas malo trolas iz Svabije, ne mogu naci drugo objasnjenje.
Ne bi vjerovao, ali ta zgrada na Č.Vili o kojoj govoriš je bila planirana i po RP od 80tih
User avatar
sime_cipol
Posts: 16248
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#12083 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Nedavno na Vojnickom prodat stan od 58 m² za 150k. Stanje izvorno, iz '89 :D
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#12084 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

sime_cipol wrote: 08/12/2022 13:59 Nedavno na Vojnickom prodat stan od 58 m² za 150k. Stanje izvorno, iz '89 :D
Pa to sam i rekao. 2500 ko halva i usudio bih se reći u odnosu na ostatak ponude džabe
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#12085 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Sid the sloth wrote: 08/12/2022 11:38
Thorgerson wrote: 08/12/2022 01:39
Efendic ie nacelnik vec koliko 4 mandat, pa?
Sto se tice terminala, to bas i nije Dobrinja.

I mislio sam da sam bio jasan, ali evo buduci da si malo spor.

Ja govorim o tome da je Dobrinja planski pravljena, te da nema prostora izmedju postojecih zgrada da se prave nove. Odnosno ima prostor, ali to su parkovi i parkinzi.

Pa eto, da vidimo

P.S. FYI Efendic odnosno opstina je nedavno htjela prosiriti parking na jednom dijelu koji nije ni park, nego livada (gdje je po RP planiran objekqt)...pa eto potrazi sam da vidis kako je to zavrsilo.
I pazi, pricamo dakle o dijelu gdje se po RP moze praviti objekat, samo je raja navikla da je to zelenilo i livada. Pa je ogromna frka napravljena.
Imas selam od Efendica koji ne unistava zelene povrsine
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ogorcen ... /220616121

Ti se malo pravis Svabo. Cuj Dobrinja planska i nema prostora izmedju zgrada za dodatne zgrade, hahahaha. Kad si ti zadnji put bio u Sarajevu?
Jesi li vidio gdje sve nicu zgrade? Jesi li vidio onu bijelu zgradu na C.Vili izmedju Vjetrenjace i Capital towera? Ta zgrada je nikla bukvalno na malo zelene povrsine izmedju glavne ceste i drugih zgrada. Ti nas malo trolas iz Svabije, ne mogu naci drugo objasnjenje.
Kakve Svabije, ne razumijem?

Pisem jer o ovima stvarima znam. Ti ocito ne znas.

I nisam rekao da nema prostora, nego da nema prostora za gradnju zgrada. To su dvije razlicite stvari.

Dakle, da ponovim jos jednom. Prema rp nema gradnje po parkinzima i parkovima. Sta ti tu nije jasno? To su javne povrsine. Gdje god je privatna povrsina tu ima pravo vlasnik da pravi sta hoce.

Moze li se rp promjeniti. Ah cuj. Sve se moze promjeniti.

Samo evo ajde da vidimo ko ce ljudima npr uzeti 200 parking mjesta ili da unisti djeciji park. Kazem opet, nije nemoguce, ali eto ajde da vidimo tu glavu koja ce to pokusati.

Kazem ti, htjeli da na zelenoj povrsini prave parking. Ljudi izasli i prekinuli radove.

I kakve veze ima to na cvili sa Dobrinjom? Stavise mislim da je po rp tu i bilo ono planirano da se pravi.

P.S. Za tvoju info, znam jedno 5 investitora koji bi se ubili da izgrade zgrade na Dobrinji. Al ne moze. Zasto? Pa nema gdje haha. Imas ove opcije:
- kupiti privatnu kucu i praviti zgradu, ljudi traze milione.
- onaj dio od imzita moras izmjestari dalekovod, ne smije se graditi nista ispod, plus vlasnik trazi ...bolje da ne znas
- dio tamo u naselju kod dzamije ispid skole, kod bazena sad, ima nesto privatnog zemljista, vlasnici isto traze malo bogatstvo

Investitoru se ne isplati.

A ako uzmemo samu Dobrinju koja je vec izgradjena tu ne mozes ni prismrditi. Jer kazem ti. Imas red zgrada, pa igraliste, park, parking, garazu, pa zgrade... i gdje, kako ces staviti zgradu? I po kojem osnovu.

Kazem ti, ne bavi se stvarima o kojima nemas pojma. I da barem upitas, da naucis sta, nego ono bahato odmah.
challmander
Posts: 350
Joined: 09/01/2022 11:42

#12086 Re: Cijene stanova All about

Post by challmander »

Gdje sad ima novogradnje u Sarajevu, tj da je u izgradnji ili da se planira? Ja znam za park residence, onu tibrinu kod Grasa i ona mala zgrada pored Zeljinog stadiona.
cable_stayed_bridge
Posts: 142
Joined: 03/09/2018 17:46

#12087 Re: Cijene stanova All about

Post by cable_stayed_bridge »

Gradi se nešto u Vogošći i na Šipu, te ovo na Dobrinji prema Aerodromskom koliko znam
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#12088 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

challmander wrote: 11/12/2022 10:28 Gdje sad ima novogradnje u Sarajevu, tj da je u izgradnji ili da se planira? Ja znam za park residence, onu tibrinu kod Grasa i ona mala zgrada pored Zeljinog stadiona.
U Otesu pored Zeljeznice imas Vejvs i Ilidza rezidens.

Imas u Ljubljanskoj, imas pored Merkatora Socijalno na Vinojug parceli, imas Milkos na mljekari Pofalici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66000
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12089 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 11/12/2022 13:04
challmander wrote: 11/12/2022 10:28 Gdje sad ima novogradnje u Sarajevu, tj da je u izgradnji ili da se planira? Ja znam za park residence, onu tibrinu kod Grasa i ona mala zgrada pored Zeljinog stadiona.
U Otesu pored Zeljeznice imas Vejvs i Ilidza rezidens.

Imas u Ljubljanskoj, imas pored Merkatora Socijalno na Vinojug parceli, imas Milkos na mljekari Pofalici.
Kad se pocinje radit ta na Vinojugu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66000
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12090 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Truba wrote: 06/12/2022 19:20 Lagano i nista na kraju :mrgreen:
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12091 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Ko u malo gleda
Malo i dobije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66000
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12092 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Truba wrote: 11/12/2022 15:11 Ko u malo gleda
Malo i dobije
Ko stedi drugom stedi
Ko se rasipa svi mu pomazu
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#12093 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Thorgerson wrote: 11/12/2022 02:09
Sid the sloth wrote: 08/12/2022 11:38

Imas selam od Efendica koji ne unistava zelene povrsine
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ogorcen ... /220616121

Ti se malo pravis Svabo. Cuj Dobrinja planska i nema prostora izmedju zgrada za dodatne zgrade, hahahaha. Kad si ti zadnji put bio u Sarajevu?
Jesi li vidio gdje sve nicu zgrade? Jesi li vidio onu bijelu zgradu na C.Vili izmedju Vjetrenjace i Capital towera? Ta zgrada je nikla bukvalno na malo zelene povrsine izmedju glavne ceste i drugih zgrada. Ti nas malo trolas iz Svabije, ne mogu naci drugo objasnjenje.
Kakve Svabije, ne razumijem?

Pisem jer o ovima stvarima znam. Ti ocito ne znas.

I nisam rekao da nema prostora, nego da nema prostora za gradnju zgrada. To su dvije razlicite stvari.

Dakle, da ponovim jos jednom. Prema rp nema gradnje po parkinzima i parkovima. Sta ti tu nije jasno? To su javne povrsine. Gdje god je privatna povrsina tu ima pravo vlasnik da pravi sta hoce.

Moze li se rp promjeniti. Ah cuj. Sve se moze promjeniti.

Samo evo ajde da vidimo ko ce ljudima npr uzeti 200 parking mjesta ili da unisti djeciji park. Kazem opet, nije nemoguce, ali eto ajde da vidimo tu glavu koja ce to pokusati.

Kazem ti, htjeli da na zelenoj povrsini prave parking. Ljudi izasli i prekinuli radove.

I kakve veze ima to na cvili sa Dobrinjom? Stavise mislim da je po rp tu i bilo ono planirano da se pravi.

P.S. Za tvoju info, znam jedno 5 investitora koji bi se ubili da izgrade zgrade na Dobrinji. Al ne moze. Zasto? Pa nema gdje haha. Imas ove opcije:
- kupiti privatnu kucu i praviti zgradu, ljudi traze milione.
- onaj dio od imzita moras izmjestari dalekovod, ne smije se graditi nista ispod, plus vlasnik trazi ...bolje da ne znas
- dio tamo u naselju kod dzamije ispid skole, kod bazena sad, ima nesto privatnog zemljista, vlasnici isto traze malo bogatstvo

Investitoru se ne isplati.

A ako uzmemo samu Dobrinju koja je vec izgradjena tu ne mozes ni prismrditi. Jer kazem ti. Imas red zgrada, pa igraliste, park, parking, garazu, pa zgrade... i gdje, kako ces staviti zgradu? I po kojem osnovu.

Kazem ti, ne bavi se stvarima o kojima nemas pojma. I da barem upitas, da naucis sta, nego ono bahato odmah.
Provozaj se malo Sarajevo i pogledaj gdje su sve nikle zgrade u zadnjih 15 godina pa edituj post.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#12094 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 11/12/2022 14:55
Kad se pocinje radit ta na Vinojugu
Jos papirologiju ganjaju.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#12095 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Sid the sloth wrote: 11/12/2022 17:18 Provozaj se malo Sarajevo i pogledaj gdje su sve nikle zgrade u zadnjih 15 godina pa edituj post.
Joj tebe. Pa ja pricam konkretno o Dobrinji.

Evo ajde nadji mi na Dobrinji novu zgradu da se pravi ili da ima gotov projekat na potezu od Dobrinje 5 do RS-a, ja odmah se odjavljujem sa ovog foruma.

Cekam.

P.S. gdje su se to sve pravile zgrade? Pravile su se tamo gdje je po rp i bilo planirano. To sto kod nas ljudi pri kupovini stana ne pogledaju plan naselja je druga stvar.

Najbolji primjer kod kifle na Malti kad se pravila ona zgrada, Butmir ja mislim.

Digli se stanari kifli, frka, aj na parkingu im prave bla bla...a zgrada tu ucrtana da se pravi ima 30 godina.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#12096 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote: 12/12/2022 10:56
Sid the sloth wrote: 11/12/2022 17:18 Provozaj se malo Sarajevo i pogledaj gdje su sve nikle zgrade u zadnjih 15 godina pa edituj post.
Joj tebe. Pa ja pricam konkretno o Dobrinji.

Evo ajde nadji mi na Dobrinji novu zgradu da se pravi ili da ima gotov projekat na potezu od Dobrinje 5 do RS-a, ja odmah se odjavljujem sa ovog foruma.

Cekam.

P.S. gdje su se to sve pravile zgrade? Pravile su se tamo gdje je po rp i bilo planirano. To sto kod nas ljudi pri kupovini stana ne pogledaju plan naselja je druga stvar.

Najbolji primjer kod kifle na Malti kad se pravila ona zgrada, Butmir ja mislim.

Digli se stanari kifli, frka, aj na parkingu im prave bla bla...a zgrada tu ucrtana da se pravi ima 30 godina.
stanari su i bili sve zaustavili jer je parking, navodno, isknjižen sa zgrade i umjesto sa nekih 120 mjesta sada imaju 40tak na dvije zgrade - ovdje je bilo i prijetnji i svega i nisu bila baš čista posla... ovo sam napisao kako sam čuo od ljudi koji su bili uključeni u priču a zgrada koja je bila "ucrtana" je valjda bila nekoliko puta manja od napravljene (i promijenjeni plan se mijenjao da se poveća zgrada za 2 odnosno 4 sprata jer je trebala biti u nivou sa kiflom)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#12097 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 12/12/2022 11:18 stanari su i bili sve zaustavili jer je parking, navodno, isknjižen sa zgrade i umjesto sa nekih 120 mjesta sada imaju 40tak na dvije zgrade
Ona "nova kifla" ima garaze. Tako, da ko hoce ima rijeseno parkiranje.

Volio bih da vidim zgradu koja je imala parking na sebi uknjizen.
VladaFBiH wrote: 12/12/2022 11:18 a zgrada koja je bila "ucrtana" je valjda bila nekoliko puta manja od napravljene (i promijenjeni plan se mijenjao da se poveća zgrada za 2 odnosno 4 sprata jer je trebala biti u nivou sa kiflom)
Sasvim moguce.
User avatar
ElRe
Posts: 10794
Joined: 12/12/2011 11:28

#12098 Re: Cijene stanova All about

Post by ElRe »

https://www.olx.ba/r/49859818/73495

Rodica od supruge gledala. Zgrada loša, ali stan kvalitetno renoviran.
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#12099 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

ElRe wrote: 13/12/2022 07:30 https://www.olx.ba/r/49859818/73495

Rodica od supruge gledala. Zgrada loša, ali stan kvalitetno renoviran.
puno bolje moze za ove pare
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12100 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

madesa wrote: 13/12/2022 08:06
ElRe wrote: 13/12/2022 07:30 https://www.olx.ba/r/49859818/73495

Rodica od supruge gledala. Zgrada loša, ali stan kvalitetno renoviran.
puno bolje moze za ove pare
Meni je ovo velika kvadratura za samo dvije spavace.

Dobra je lokacija.
Post Reply