Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#3001 Re: Cijene stanova All about

Post by Jay Gatsby »

filter74 wrote:
Američka ambasada i Importanne su na Marindvoru praktično, s tim da administrativno pripadaju Novom Sarajevu. Nije to isto kao Hrasno ili Bosmal, ni blizu ...

Ni Šip ni Grdonj nisu u centru Grada, i samo administrativno pripadaju općini Centar (nisu u 15 minuta hoda od glavne transferzale). To sam ja i rekao.
Lokacija ljudima ima različitu težinu. Nekome je npr. područje oko hotela Bristol daleko bolje i lakše za život od života u npr. nekoj staroj kući/zgradi na Mejtašu (15-ak minuta hoda uzbrdo).
filter74
Posts: 84
Joined: 03/02/2013 03:03

#3002 Re: Cijene stanova All about

Post by filter74 »

Nemam ja zivaca za vas novokomponovane gradjane koji su uspjeli kupiti stan u samom centru.
Nemam stan u centru, ja sam raja sa Mojmila, ali bih ga želio jednog dana imati. Sad ako ga nemam, trebam jelde da pljujem po svakome ko ga ima, i da nipodaštavam i relativiziram sve.
Moramo početi stvari postavljati na pravo mjesto, cijeniti prave vrijednosti i prestati biti LJUBOMORNI na one koji su bolji od nas. Meni je neko bolji od mene, velika inspiracija, a nikako objekt mržnje, kako je ovdje na forumu prečesto slučaj.
Divim se svome zetu i sestri koji su uspjeli da adekvatno riješe stambeno pitanje, i abd na putu sam da i ja riješim isto na pravi način. Ako su moji roditelji bili osuđeni na Mojmilo, ne moram biti i ja.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#3003 Re: Cijene stanova All about

Post by kockica_kockica »

filter74 wrote:
Nemam ja zivaca za vas novokomponovane gradjane koji su uspjeli kupiti stan u samom centru.
Nemam stan u centru, ja sam raja sa Mojmila, ali bih ga želio jednog dana imati. Sad ako ga nemam, trebam jelde da pljujem po svakome ko ga ima, i da nipodaštavam i relativiziram sve.
Moramo početi stvari postavljati na pravo mjesto, cijeniti prave vrijednosti i prestati biti LJUBOMORNI na one koji su bolji od nas. Meni je neko bolji od mene, velika inspiracija, a nikako objekt mržnje, kako je ovdje na forumu prečesto slučaj.
Divim se svome zetu i sestri koji su uspjeli da adekvatno riješe stambeno pitanje, i abd na putu sam da i ja riješim isto na pravi način. Ako su moji roditelji bili osuđeni na Mojmilo, ne moram biti i ja.
Joj joj... ostvarenje snova zivjeti u Centru grada... najveci uspjeh zivjeti u Centru grada...
Druze nemoj se ljutiti, ali meni je uspjeh to sto sam zavrsila fakultet, sto imam lijep posao, prijatelje s kojima mogu ubiti vrijeme podijeliti dobro i lose, imati sve one male stvari sto cine zivot ljepsim i sretnijim...

I kad sam mogla da biram u kojem dijelu grada zelim zivjeti nisam izabrala centar. Smijesno mi je koliki snobizam i malogradjanstina vlada u ovom gradu.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3004 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

filter74 wrote:
Nemam ja zivaca za vas novokomponovane gradjane koji su uspjeli kupiti stan u samom centru.
Nemam stan u centru, ja sam raja sa Mojmila, ali bih ga želio jednog dana imati. Sad ako ga nemam, trebam jelde da pljujem po svakome ko ga ima, i da nipodaštavam i relativiziram sve.
Moramo početi stvari postavljati na pravo mjesto, cijeniti prave vrijednosti i prestati biti LJUBOMORNI na one koji su bolji od nas. Meni je neko bolji od mene, velika inspiracija, a nikako objekt mržnje, kako je ovdje na forumu prečesto slučaj.
Divim se svome zetu i sestri koji su uspjeli da adekvatno riješe stambeno pitanje, i abd na putu sam da i ja riješim isto na pravi način. Ako su moji roditelji bili osuđeni na Mojmilo, ne moram biti i ja.
Poštujem tvoj stav ali moram ti priznati da je malograđanski i ograničen k'o balkon. Jedini koji vrijeđa si ti ovdje, čovjek se fino javio i pita kako se kreću stanovi na Stupu, htio ti to priznati ili ne to je novogradnja, o kakvoj kvaliteti se radi ja i ti to ne možemo znati jer ne živimo tu.

Čitaš li ti sebe šta pišeš? Prvo kažeš jedno pa onda sam sebe demantuješ.
filter74 wrote:Sarajevo se sastoji od 4 gradske općine : Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad. Čak i udaljeniji dijelovi ovih općina nisu grad u užem smislu.
filter74 wrote:Novo Sarajevo i Novi Grad su u principu predgrađa
filter74 wrote:Sarajevo je u trenutku izgradnje Dobrinje imalo 500 godina historije i to velike i značajne
A za Ilidžu kažeš da je mjesto kraj Sarajeva gdje su do jučer pasle krave, znas li ti koliko je ta Ilidža starija od tog tvog centra?
Prošetaj malo do Vratnika ili Bistrika pa ćeš po prezimenima ljudi vidjeti koliko je tu pravih Sarajlija.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#3005 Re: Cijene stanova All about

Post by lavic »

sema911s wrote:decki i djevojke mozel mala pomoc koliko se sada realno krecu cijene stanova na aerodromskom naselju ul. akifa seremete posto otplacujem ovaj kredit i htjeli bi nesto,., 8-) pa u pricu sa bankom oni kazu da kvadrat kosta 1000KM e sada taj stan ima i garazu 8m2, povrsina 1 etaze je38m2 +potkorovlje nekih 30m2 i kada to saberu kazu da je cijena ukupne nekretnine 52000km kada bi isla pod hipoteka,. radio sam dugo u banici i ta matematika mi ide poprilicno dobro al kako oni to i sta racunaju nekontamm :lol: banka je raiffeisen ako moze odg na pp ko je strucniji

hvalaa
Sema,
kad se nekretnina stavlja pod hipoteku,onda se uzima njena gradjevinska vrijednost ane trzisna, tako da 1000KM/m2 je OK. Ne jebu oni tebe to je tako. U istom sam belaju.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3006 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

JThomas wrote:ispade sarajevo manje od zenice :lol:
Čuj od Zenice pa po ovom zaključku Sarajevo je kasaba za Zenicu :lol:
Da se ne uvrijede Zeničani protiv Zenice nemam ništa...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3007 Re: Cijene stanova All about

Post by Comrad »

@filter74, koliko imas godina?

Razmisljanje ti je u najmanju ruku smijesno. Jesi li ti ikad bio van Sarajeva? Jesi li bio eto barem u susjednom Zagrebu ili Beogradu? Da ne idemo dalje. I btw. nekada su i po carsiji hodale krave.

Gradovi se bolan sire i sam grad nije bitan, vec ljudi koji u njemu zive.
Nemoj se uvrijediti, ali evo npr. ti si papak, ti ces ostati papak bio ti na Mojmilu il skupio pare za stan na Marijin Dvoru.
Isto tako imas super ljudi iz nekakvih sela, koji su kulturniji od pola grada.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3008 Re: Cijene stanova All about

Post by VjecitiStudent »

Čemu uopšte svađa?
Tužna istina o današnjem Sarajevu je da od Tabije do Vrela Bosne, vrlo malo ima dijelova grada koji su ugodni za život, gdje svi građani od 7 do 87 mogu udobno da žive.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3009 Re: Cijene stanova All about

Post by madner »

Filter je 100% u pravu.

Ipak je traumaticno zivjeti na Mojmilu. :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3010 Re: Cijene stanova All about

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Čemu uopšte svađa?
Tužna istina o današnjem Sarajevu je da od Tabije do Vrela Bosne, vrlo malo ima dijelova grada koji su ugodni za život, gdje svi građani od 7 do 87 mogu udobno da žive.
da ali kada vidiš da recimo prave stanove na pijaci Heco dođe ti da se ubiješ
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#3011 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

StupskaBitanga wrote: da ali kada vidiš da recimo prave stanove na pijaci Heco dođe ti da se ubiješ
Al' odmah. Hajde sto ce biti stanovi nego me zanima profil ljudi koji ce ih kupiti i kolika im mora biti cjena...

Doduse, ti stanovi imaju i svojih prednosti. Jefitno voce/povrce ti je uvijek nadohvat ruke :D
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3012 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

StupskaBitanga wrote:
VjecitiStudent wrote:Čemu uopšte svađa?
Tužna istina o današnjem Sarajevu je da od Tabije do Vrela Bosne, vrlo malo ima dijelova grada koji su ugodni za život, gdje svi građani od 7 do 87 mogu udobno da žive.
da ali kada vidiš da recimo prave stanove na pijaci Heco dođe ti da se ubiješ
Gdje na Heci? Nije valjda da onu sklameriju od zgrade preuređuje u stambeni objekat :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3013 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Tamo bi samo dinamit rijesio problem...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3014 Re: Cijene stanova All about

Post by StupskaBitanga »

sabanss wrote:
StupskaBitanga wrote: da ali kada vidiš da recimo prave stanove na pijaci Heco dođe ti da se ubiješ
Al' odmah. Hajde sto ce biti stanovi nego me zanima profil ljudi koji ce ih kupiti i kolika im mora biti cjena...

Doduse, ti stanovi imaju i svojih prednosti. Jefitno voce/povrce ti je uvijek nadohvat ruke :D
i smrad
Gdje na Heci? Nije valjda da onu sklameriju od zgrade preuređuje u stambeni objekat :lol:
da onu nezavršenu i cijena je 1250-1500+PDV
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#3015 Re: Cijene stanova All about

Post by Morales »

Jel ima neko web str.te novogradnje??
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3016 Re: Cijene stanova All about

Post by StupskaBitanga »

Morales wrote:Jel ima neko web str.te novogradnje??
ta firma nema ni račun u banci da nije blokiran a web site je misaona imenica
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#3017 Re: Cijene stanova All about

Post by oliver mlakar »

neki dan išao u nina stan na stupu...ama da je džaba no passaran
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3018 Re: Cijene stanova All about

Post by StupskaBitanga »

oliver mlakar wrote:neki dan išao u nina stan na stupu...ama da je džaba no passaran
Grade na novoj lokaciji ovdje kod Gažde
balooon
Posts: 114
Joined: 10/02/2010 19:56

#3019 Re: Cijene stanova All about

Post by balooon »

je li u zadnja vrijeme ko uzimao stan na dobrinji..koliko se krece kvadrat stana na dobrinji ako bi mi neko mogao reci?..starogradnja ili novogradnja svejedno..mada bi prije starogradnju..
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3020 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

Niko mi ne odgovori ono u vezi Tibre na Stupu, jesu li ono sve njihove zgrade ili ima više investitora? Pošto niču zgrade k'o gljive poslije kiše i koliko je keša otprilike kvadrat?
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3021 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

balooon wrote:je li u zadnja vrijeme ko uzimao stan na dobrinji..koliko se krece kvadrat stana na dobrinji ako bi mi neko mogao reci?..starogradnja ili novogradnja svejedno..mada bi prije starogradnju..
Vrati se prethodnih par stranica pisala je raja već o Dobrinji...
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#3022 Re: Cijene stanova All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

filter74 wrote:Imati nov stan u centru ili novu kucu u Starom Gradu je privilegija koju nema i ne može imati svako. Nije to snobizam, nego jedan vrlo realan pokazatelj necijeg uspjeha ili neuspjeha u životu. Statusni simbol za gradane.
Ovog puta ne bih ni spomenuo da je veliki postotak "uspješnih" kuću i sve ostalo naslijedilo od oca, običan je šibicar koji nema ni završenu srednju školu kako treba. :oops: :-D
Koji uspjeh u vražiju mater!?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3023 Re: Cijene stanova All about

Post by madner »

Ama trol vas lozi, sta vam je.
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#3024 Re: Cijene stanova All about

Post by iamia »

filter74 wrote:Imati nov stan u centru ili novu kucu u Starom Gradu je privilegija koju nema i ne može imati svako. Nije to snobizam, nego jedan vrlo realan pokazatelj necijeg uspjeha ili neuspjeha u životu. Statusni simbol za gradane.


svagdje u svijetu uspjesni ljudi sele svoje familije izvan gradova. jedan beverly hills je upravo to, hills!( brdo.)
isto ce biti i sa sarajevom.
za 20 godina, statusni simbol ce biti ako imas vilu u handzicima.
dosadit ce ljudima slati djecu u skole gdje ih dileri droge mogu sresti na ulici.
dosadit ce ljudima nalaziti opljackane stanove i kuce poslije svakog odmora.
jednostavno ce pokupiti svoju djecu i zenu i nastaniti se u mirnijoj okolini.
u gradu ce ostati samo samci, nezenje, studenti. i slicni.
filter74
Posts: 84
Joined: 03/02/2013 03:03

#3025 Re: Cijene stanova All about

Post by filter74 »

svagdje u svijetu uspjesni ljudi sele svoje familije izvan gradova. jedan beverly hills je upravo to, hills!( brdo.)
isto ce biti i sa sarajevom.
za 20 godina, statusni simbol ce biti ako imas vilu u handzicima.
dosadit ce ljudima slati djecu u skole gdje ih dileri droge mogu sresti na ulici.
dosadit ce ljudima nalaziti opljackane stanove i kuce poslije svakog odmora.
jednostavno ce pokupiti svoju djecu i zenu i nastaniti se u mirnijoj okolini.
u gradu ce ostati samo samci, nezenje, studenti. i slicni.
Sarajevo i BiH nisu Amerika i malo ćeš se načekati dok tako bude. Dotada jedno 50 do 100 godina centar grada je statusni simbol, a ovo što pričaš je čisto nipodaštavanje, omalovažavanje i ljubomora. :wink:
Post Reply