Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
juka7
Posts: 27
Joined: 03/02/2021 01:40

#6551 Re: Cijene stanova All about

Post by juka7 »

drndalo wrote: 18/02/2021 22:21
juka7 wrote: 18/02/2021 19:37
Chmoljo wrote: 17/02/2021 08:13 Mislis koliko para?

Onda pitanje treba fino postaviti :mrgreen:

A ako je to, onda je pitanje toliko siroko postavljeno da mu je nemoguce dati odgovor, jer je ogromna razlika u cijeni izmedju npr. dobrinje 4 i dobrinje 5. Da ne spominjem spratnost, je li devastiran bio u ratu, ima li lift i sl. A nista od toga nije naveo.

Zato sam i mislio da pita ono sto mu odgovorih.
Konkretno dobrinja2 je u pitanju, pitala sam iz razloga jer ako pitas bilo koju agenciju (barem koliko ja znam) reci ce ti da je kvadrat na dobrinji 2000, ali meni je jako cudno to nekako ne vjerujem da ce vjestak toliko procijeniti zato sam pitala od prilike kolko procjenjuju kada npr kupis stan platis i onda ti npr dođe vjestak da procijeni radi placanja poreza da li je to ta cijena od prilike ili dobijes manje ili vise hehe mislim na razliku bare. 10-20k ako je toliko onda je bitna stvar. I mislim da se moze iskoristiti u pregovorima oko cijene stana. Opet kazem samo pitam ne mora mi se nuzno dati odgovor.
Ako se sta nije debelo promijenilo, kopiju ugovora predas komisiji, ako se to slaze s njihovim podacima o prosjecima cijena, onda ga priznaju. Svakako izadju na teren da jos bace pogled. To je kod mene izgledalo otprilike ovako. Pozvonili, nisu ni usli, s vrata rekli osjeti se lak za parket, pod rekonstrukcijom je, -8%. Ima lift, +6%. Starost zgrade, -14%. Total: -16%. Osnovica za porez, cijena iz ugovora, umanjena za 16% nalaza komisije. Plativo 8/15 dana (ne sjecam se tacno) od dana prijema rjesenja.
Znaci da ipak imaju neki prosjek cijena hmmm.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6552 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Te cijene se ne moraju uskladiti. Platit ces porez, koliko vjestak procijeni, a ti se s vlasnikom cjenkaj.. preko agenta -naravno.
Agent, advertazira stanove. pokazuje po zelji moguceg kupca, troshi benzin, placa kiriju za svoj poslovno prostor itd, i sto je najvaznije- ti ne morash s vlaznikom direktno da pricas.. jer bi se potukli nakon prvog susreta i bilo koje kritike, da mu uputish na njegovu - najbolju nektretninu u gradu a i sire. :zoka:
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#6553 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Oni izlaze da procijene samo da ne pokusavas njih zajebati tj. da nisi platio ispod cijene, ako si platio preko cijene oni ce uzeti vecu cijenu u obzir.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6554 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Ama ne ide to tako.

Ne odredjuje vjestak osnovicu za porez nego opstinska komisija. Mene su samo nazvali i pitali par stvari i to je to. (Koja vanjska stolarija, kakvi su podovi i sl).

Koliko znam, osnovica ne moze biti niza od placenog iznosa u ugovoru. Postoji oslobadjanje odredjenih kategorija i to je to.
drndalo wrote: 18/02/2021 22:21
Ako se sta nije debelo promijenilo, kopiju ugovora predas komisiji, ako se to slaze s njihovim podacima o prosjecima cijena, onda ga priznaju. Svakako izadju na teren da jos bace pogled. To je kod mene izgledalo otprilike ovako. Pozvonili, nisu ni usli, s vrata rekli osjeti se lak za parket, pod rekonstrukcijom je, -8%. Ima lift, +6%. Starost zgrade, -14%. Total: -16%. Osnovica za porez, cijena iz ugovora, umanjena za 16% nalaza komisije. Plativo 8/15 dana (ne sjecam se tacno) od dana prijema rjesenja.
Ne znam kad si kupovao, ali ne znam da je meni ista umanjivano na taj nacin, vec je konstatovano da komisija prihvata cijenu navedenu u ugovoru. Vjestak je procijenio na nesto malo vise.

I sve funkcionise na nacin kod nktara se zakljucuju ugovori-primjerak se dostavlja nadleznoj opstinskoj poreskoj upravi-oni salju opstini-komisija konstatuje stanje i salju svoje misljenje poreskoj-poreska izdaje nalog za placanje.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6555 Re: Cijene stanova All about

Post by Guadalajara »

juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Vidiš koliko je para materijal, koliko je klozet novi, stolarija...koliko majstori uzimaju... I još cijenu golih kvadrata/lokaciju... I imaš okvirnu vrijednost... :)

Za 140k možeš naci bolje od Dobrinje :D
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6556 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Chmoljo wrote: 19/02/2021 00:41 Ama ne ide to tako.

Ne odredjuje vjestak osnovicu za porez nego opstinska komisija. Mene su samo nazvali i pitali par stvari i to je to. (Koja vanjska stolarija, kakvi su podovi i sl).

Koliko znam, osnovica ne moze biti niza od placenog iznosa u ugovoru. Postoji oslobadjanje odredjenih kategorija i to je to.
drndalo wrote: 18/02/2021 22:21
Ako se sta nije debelo promijenilo, kopiju ugovora predas komisiji, ako se to slaze s njihovim podacima o prosjecima cijena, onda ga priznaju. Svakako izadju na teren da jos bace pogled. To je kod mene izgledalo otprilike ovako. Pozvonili, nisu ni usli, s vrata rekli osjeti se lak za parket, pod rekonstrukcijom je, -8%. Ima lift, +6%. Starost zgrade, -14%. Total: -16%. Osnovica za porez, cijena iz ugovora, umanjena za 16% nalaza komisije. Plativo 8/15 dana (ne sjecam se tacno) od dana prijema rjesenja.
Ne znam kad si kupovao, ali ne znam da je meni ista umanjivano na taj nacin, vec je konstatovano da komisija prihvata cijenu navedenu u ugovoru. Vjestak je procijenio na nesto malo vise.

I sve funkcionise na nacin kod nktara se zakljucuju ugovori-primjerak se dostavlja nadleznoj opstinskoj poreskoj upravi-oni salju opstini-komisija konstatuje stanje i salju svoje misljenje poreskoj-poreska izdaje nalog za placanje.
Davno. 2004. Novi Grad. Komisija, 3 clana. Doslovno ovako bilo. Moguce da su mijenjali metodologiju/pravilnik.

@juka7 naprotiv, ti zelis da ti komisija procijeni stan na 110 kKM cak i ako je placen 140, jer 5% na promet stana placas na tih 110, umjesto na 140. Ne znam kakvog vjestaka spominjes, nikakav vjestak se tu ne pojavljuje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#6557 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 19/02/2021 00:41 Koliko znam, osnovica ne moze biti niza od placenog iznosa u ugovoru.
Bas tako. Volio bih vidjeti junaka koji je uspio platiti manje od izracuna iz ugovora.

Drzavi je vazno samo da je ne zakines fiktivno niskom cijenom. A vece cijene, to je trziste. :D
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#6558 Re: Cijene stanova All about

Post by madner »

Banka ima svog vjestaka, tu ti treba veca cifra da mozes dobiti 1xx% kredita.

Opstina, tu gledas sto manje da bude. Odvrnes osigurace, kazes mora se sve renovirati i tako to.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#6559 Re: Cijene stanova All about

Post by Ci-Nick »

Ja sam u kupoprodajnom ugovoru naveo manji iznos,.. na nagovor drugih ljudi.
Došla komisija, pogledali stan, stiglo rješenje,.. ko da su znali koliko je plaćen. Nešto sitno u moju korist.
Odem preuzeti rješenje u opštinu.
Kažem previše je procjenjen stan, kaže sekretarica,.. da mogu popričati sa šefom.
Zna se kako se priča sa šefom.. :lol:
Odlučim u sekundi da više volim uplatiti u budžet nego njemu u džep.
juka7
Posts: 27
Joined: 03/02/2021 01:40

#6560 Re: Cijene stanova All about

Post by juka7 »

Guadalajara wrote: 19/02/2021 00:56
juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Vidiš koliko je para materijal, koliko je klozet novi, stolarija...koliko majstori uzimaju... I još cijenu golih kvadrata/lokaciju... I imaš okvirnu vrijednost... :)

Za 140k možeš naci bolje od Dobrinje :D
e ne znam, mi smo tu dobrinju zbog djece htjeli i kvadrati su bitni, ne bih bas 50 kvadrata, a ovamo blize je i skuplje puno samo Alipasino se moze naci jeftinije
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6561 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

Opcinske komsije rade na slijdeći način, imaju sistem u kome vide koliko je prosjecna cijena stan u tom dijelu poreko porezne.

I onda gledaju da li je stan napucan ili je za renoviranja i onda to ide gore ili dole, ali ne manje od cijene iz ugovora.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#6562 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

Jah al sta se desava ako komisija dodje nakon sto ti sredis stan?
Ili izlaze odmah?


Evo npr ja imam majstore na stand by i samo cekam stan, kupim, zavrsim sve, uvedem ih u stan da rade, zavrse posao i tek onda dodje komisija. Ima li takvih slucajeva?
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#6563 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Zasto ne bi da ti procijeni 110k? Ako placas 5% poreza bolje ti je nize da procijene. + postoje neke cijene po kvadratu u opstini koje niko mijenjati ne moze, ali se procjena smanjuje u odnosu na stanje stana (ima lift/nema lift, sprat, trebal renovirat il ne, prilaz ulici, koliko mokrih cvorova, kakvi su podovi, ima li grijanje, podrumske prostorije - ovo je sve sto su meni gledali) edit: gledali su i kakva je drvenarija, i parking situaciju ispred zgrade, i balkon i kakav je.

U augustu - procijenili mi 1200KM vise nego sto sam platila i ja presretna bila.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6564 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

VenomousV wrote: 19/02/2021 09:21 Jah al sta se desava ako komisija dodje nakon sto ti sredis stan?
Ili izlaze odmah?


Evo npr ja imam majstore na stand by i samo cekam stan, kupim, zavrsim sve, uvedem ih u stan da rade, zavrse posao i tek onda dodje komisija. Ima li takvih slucajeva?
Ama ko da se ne vidi je li tek renovirano ili nije :mrgreen: a kazem ti, meni nisu ni dolazili. Ti ljudi ba u dusu znaju svaku zgradu, samo su im bitne neke stvari koje malo mijenjaju cijenu. Ostalo je sve u pet deka.

Osim toga, vas dvoje ste mladji od 38, bice tu oslobadjanja od poreza, za vas dvoje 45 kvadrata. Sklepajte blizance i eto 75 kvadrata tax free :lol:
User avatar
geralt
Posts: 5201
Joined: 14/09/2017 12:45

#6565 Re: Cijene stanova All about

Post by geralt »

VenomousV wrote: 19/02/2021 09:21 Jah al sta se desava ako komisija dodje nakon sto ti sredis stan?
Ili izlaze odmah?


Evo npr ja imam majstore na stand by i samo cekam stan, kupim, zavrsim sve, uvedem ih u stan da rade, zavrse posao i tek onda dodje komisija. Ima li takvih slucajeva?
Rjesenje je da drzis majstore jos malo na stand by :)

Ja sam imao slicnu situaciju, gdje mi je stan stajao mjesec dana prazan i nerenoviran cekajuci komisiju. Iskoristio sam to vrijeme za neke "destruktivne" radove kao sto je obijanje starih plocica. Naravno, moras proracunati da li ti se to isplati, i da li te vise kosta dodatna kirija (ako iznajmljujes) ili razlika u porezu koji ces platiti.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#6566 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
tržište ne benda realnu procjenu, agenti zbunjuju ističući sporedne, beznačajne, stvari da opravdaju cijenu, a o glupostima niko ne razmišlja.
možeš kupiti dobar stan ali ga moraš znati prepoznati. bitne greške u postavkama se ne mogu otkloniti renoviranjem.
kreni od toga da su svi renovirani stanovi skupi ili preskupi. ne dozvoli agentu da ti predlaže/reklamira šaltanje prostorija da dobiješ više soba a kuhinju smjestiš u plakar u hodnik, i ne dozvoli da hvali renovirane elektroinstalacije.
- kada uđeš u stan u polurenoviranom, izvornom ili lošem stanju, obrati pažnju na oblik, veličinu, povezanost i osvijetljenost/osunčanje prostorija.
- da li ima etažno plinsko grijanje ili centralno.
- kod polurenoviranih stanova provjeriš koja kombinacija ovih stavki je temeljito renovirana: 1.vanjska stolarija, 2.kupatilo, 3.kuhinja,
4.podne obloge, 5. kombi bojler sa radijatorima. (ovo su najskuplje stavke i ako su dvije urađene to je velika prednost).
- u starijim zgradama(prije 70-ih) obrati pažnju i na rad/mrdanje podnih obloga dok hodaš, da utvrdiš da li je podloga čvrsti sloj ili neka vrsta 'šute'.
moee
Posts: 1395
Joined: 07/06/2011 10:44

#6567 Re: Cijene stanova All about

Post by moee »

juka7 wrote: 19/02/2021 08:19
Guadalajara wrote: 19/02/2021 00:56
juka7 wrote: 19/02/2021 00:14 Znam da je centar ali ne bih da platim stan 140k i onda dođe vjestak i procijeni 110k haha, valjda ima neka realna procjena a ne da svako zacijeni kolko želi. Nisam od onih ljudi koji bi da kupe nibud zasto ali ne bih ni da bacam pare. I agent to sto mi pokaze stan potrosi 30 min na razgovor i uzme proviziju 5k od stana mislim jadno. Kolko drugi ljudi rade dok zarade toliko para. Sad smo u fazi trazenja stana i ako pokazes malo veci interes za stan zovu bas cesto da se poprilicno neugodno osjecam, jer prvo ne moram odgovorit isti dan drugo za svoj novac biram, ne znam da li su prije korone toliko "navaljivali" na kupce. Sve u svemu tesko je kupit dobar stan. xd
Vidiš koliko je para materijal, koliko je klozet novi, stolarija...koliko majstori uzimaju... I još cijenu golih kvadrata/lokaciju... I imaš okvirnu vrijednost... :)

Za 140k možeš naci bolje od Dobrinje :D
e ne znam, mi smo tu dobrinju zbog djece htjeli i kvadrati su bitni, ne bih bas 50 kvadrata, a ovamo blize je i skuplje puno samo Alipasino se moze naci jeftinije
Ja sam prije 3 godine kupio stan bas na D2. To je daleko najbolja lokacija na cijeloj Dobrinji.
Sto se tice procjene, "vjestaci" dolaze zbog banke i iznosa kredita i tu je bitno da je procjena sto veca, ako se kupuje na kredit. Iznos procjene tog vjestaka nema veze sa visinom poreza ili cijenom koju dogovaras sa vlasnikom stana ili agentom. Porez se placa na iznos koji procijeni opstinska komisija. Procjena se uglavnom uklapa u placeni iznos, osim ako u ugovoru nije namjerno umanjen iznos.

Sto se cijena tice, na D2 su manji stanovi cca 2000 KM/m2, a veci nesto malo jeftiniji (izvorno stanje). Renovirani stanovi su skuplji...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#6568 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

Chmoljo wrote: 19/02/2021 09:41
VenomousV wrote: 19/02/2021 09:21 Jah al sta se desava ako komisija dodje nakon sto ti sredis stan?
Ili izlaze odmah?


Evo npr ja imam majstore na stand by i samo cekam stan, kupim, zavrsim sve, uvedem ih u stan da rade, zavrse posao i tek onda dodje komisija. Ima li takvih slucajeva?
Ama ko da se ne vidi je li tek renovirano ili nije :mrgreen: a kazem ti, meni nisu ni dolazili. Ti ljudi ba u dusu znaju svaku zgradu, samo su im bitne neke stvari koje malo mijenjaju cijenu. Ostalo je sve u pet deka.

Osim toga, vas dvoje ste mladji od 38, bice tu oslobadjanja od poreza, za vas dvoje 45 kvadrata. Sklepajte blizance i eto 75 kvadrata tax free :lol:
Nista od toga, nismo oslobodjeni placanja poreza. Ja imala stan i prodala, sad digli oboje kredite (nenamjenske) i trazimo vise od godinu dana da kupimo faking stan :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6569 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

E jbg, nije beznacajna cifra. Za te pare se moze neka veca stavka skinuti sa dnevnog reda.

A mnogo vam srece zelim. Mi smo to rijesili prije nekoliko mjeseci i vrlo dobro znamo kakve se sve ruine prodaju.

Moj jedini savjet je da obavezno obidjete i vidite iz prve ruke. Slike mogu zavarati. Mi smo mislili da je ovaj nas losiji nego sto jeste. Tek kad smo dosli vidjeli smo potencijal i skontali da je to to.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#6570 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

E da, još jedan problem sa cijenama stanova. Ljudi su neobično nafurani na potpuna renoviranja, tako da ne uspiju prepoznati običan stan u kojem se može normalno stanovati bez ikakvih velikih radova. Brkaju čistoću sa renoviranjem. Sve što funkcioniše nije potrebno mijenjati.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#6571 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

Chmoljo wrote: 19/02/2021 11:43 E jbg, nije beznacajna cifra. Za te pare se moze neka veca stavka skinuti sa dnevnog reda.

A mnogo vam srece zelim. Mi smo to rijesili prije nekoliko mjeseci i vrlo dobro znamo kakve se sve ruine prodaju.

Moj jedini savjet je da obavezno obidjete i vidite iz prve ruke. Slike mogu zavarati. Mi smo mislili da je ovaj nas losiji nego sto jeste. Tek kad smo dosli vidjeli smo potencijal i skontali da je to to.
Upravo to, nije beznacajna cifra. Ima par stanova koje bismo vjerovatno kupili da nije poreza al' ljudi inace kenjaju zbog dvije-tri hiljade. Prodaju stanove u izvornom stanju k'o da su zlatom optoceni. Boli me briga jel odlicno izvorno stanje kad ga ja komplet moram srediti. Izadji ba u susret, meni te dvije-tri hiljade puno znace jer trebam platiti taj faking porez a ti neces puno izgubiti :-) Zato sam ja svoj stan u jednom danu prodala jer ne cigancim zbog par hiljada :roll:

Inace obisli smo hejbet stanova. Vecinom su stanovi bili dobri na slikama a ocajni uzivo... I opet ono, traze pare k'o da je ulaz u Dzennet iz njihovog stana
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#6572 Re: Cijene stanova All about

Post by forumstiv »

Kako se računa vrijednost stana u usporedbi sa plaćom zna li iko ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6573 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Mislis kreditna sposobnost ili...?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6574 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Interier stana se moze srediti-- ali, komshije--teze... :zoka:
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#6575 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

VenomousV wrote: 19/02/2021 12:32
Upravo to, nije beznacajna cifra. Ima par stanova koje bismo vjerovatno kupili da nije poreza al' ljudi inace kenjaju zbog dvije-tri hiljade. Prodaju stanove u izvornom stanju k'o da su zlatom optoceni. Boli me briga jel odlicno izvorno stanje kad ga ja komplet moram srediti. Izadji ba u susret, meni te dvije-tri hiljade puno znace jer trebam platiti taj faking porez a ti neces puno izgubiti :-) Zato sam ja svoj stan u jednom danu prodala jer ne cigancim zbog par hiljada :roll:

Inace obisli smo hejbet stanova. Vecinom su stanovi bili dobri na slikama a ocajni uzivo... I opet ono, traze pare k'o da je ulaz u Dzennet iz njihovog stana
Eto, da nisi cigancila zbog par hiljada sad bi taman imala tih par hiljada za porez :D
Post Reply