Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#26 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

newone wrote:NO COMMENT!
Ova ti je najpametnija što si rekao.............jedina vrijedna čitanja od sveg što napisa...........
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#27 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

chuchumbamayumbe wrote:A sta je to LALA LAND? :)
LALA LAND je svijet u kojem tvoja ljudska malenkost mentalno habituje.
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#28 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

palermo wrote:
newone wrote:NO COMMENT!
Ova ti je najpametnija što si rekao.............jedina vrijedna čitanja od sveg što napisa...........
Pa eto napisi i ti nesto pametnije, mozda se i Evropske Unije dokopamo.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#29 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by chuchumbamayumbe »

newone wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A sta je to LALA LAND? :)
LALA LAND je svijet u kojem tvoja ljudska malenkost mentalno habituje.
Zasto to drug? U Sarajevu zivim, a da je LALA LAND, nije da nije. Ipak, zbog mjesta mog zivljenja sam u neku ruku i nasao shodno da kazem moje misljenje, a ti mi opet nista ne odgovori i ne dade nikakav komentar, osim lala ovo, ono...
Opet ti kazem, ovdje jeste jebeno do zla Boga, kriza, prezivljavanje, ali neke stvari koje si napisao naprosto ne stoje. Ili da kazem ovako, neko ko to procita mogao bi na osnovu toga donijeti mnostvo pogresnih zakljucaka. Koji opet nisu daleko od istine, ali mi je tvoj post, mogu li reci, o Bosni i Bosancima, vise zvucao kao vic ili zajebancija, prije nego fakticko stanje.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#30 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by fantom slobode »

Ovo gore bi pogled iz Amerike na jednu daleku zemlju.U ovome slucaju Bosna.Steta sto je samo daleko, pa se slika iskrivljuje.A i ne dolazi se tako cesto.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#31 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

newone wrote:
palermo wrote:
newone wrote:NO COMMENT!
Ova ti je najpametnija što si rekao.............jedina vrijedna čitanja od sveg što napisa...........
Pa eto napisi i ti nesto pametnije, mozda se i Evropske Unije dokopamo.
Pa jarane, pošto si se ti već dočepao Evropske Unije pusti nas da ovdje pomalo gmižemo prema njoj.A ne mogu da ti napišem ništa pametnije, trenutno chardžiram kartice.......................
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#32 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

Amerika ti nije jos uvijek u EU, ali iz tvoje getho perspektive, mislim da je sasvim sve jedno.
Niti ijedan post ovdje ne stavim da bih se nekome ismijavao ili da bih pravio viceve o Bosancima,
vec da vas animiram da se pokrenete i uradite nesto da vam bude bolje. Ali hajde, valjda sama cinjenica da sam dijasporac kod mnogih
stvara gnusanje i fobiju, sto opet sa svoje strane dovoljno govori da vam je u Bosni zaista lose.
Bio sam spomenuo automobile i mobitele. Ovdje vam sunarodnjaci kupuju Audije na javnim drazbama za tri do cetiri hiljade dolara, a zatim ih prevoze preko okeana u kontejnerima do Sarajeva i prodaju vam ih za 21 000 km. I sa drugim automobilima je ista stvar. Ovdje ti je Nokia N95 cetiri stotine dolara u prodavnici, a kod vas je i do 1800 km. Primjera je bezbroj.
Pa zar ne zelite imati normalnu drzavu i normalnu vlast pa da ako nista kupujete robu po svjetskim cijenama, a ne da vas levate koje kakve ublehe i pljackaju.
Ali eto Palermo, sobzirom da ti je bas dobro, samo ti chardzaj svoje kreditne kartice tipa BAM, Visa electron i slicno. Neka ti je sa srecom.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

newone wrote:Amerika ti nije jos uvijek u EU, ali iz tvoje getho perspektive, mislim da je sasvim sve jedno.
Niti ijedan post ovdje ne stavim da bih se nekome ismijavao ili da bih pravio viceve o Bosancima,
vec da vas animiram da se pokrenete i uradite nesto da vam bude bolje. Ali hajde, valjda sama cinjenica da sam dijasporac kod mnogih
stvara gnusanje i fobiju, sto opet sa svoje strane dovoljno govori da vam je u Bosni zaista lose.
Bio sam spomenuo automobile i mobitele. Ovdje vam sunarodnjaci kupuju Audije na javnim drazbama za tri do cetiri hiljade dolara, a zatim ih prevoze preko okeana u kontejnerima do Sarajeva i prodaju vam ih za 21 000 km. I sa drugim automobilima je ista stvar. Ovdje ti je Nokia N95 cetiri stotine dolara u prodavnici, a kod vas je i do 1800 km. Primjera je bezbroj.
Pa zar ne zelite imati normalnu drzavu i normalnu vlast pa da ako nista kupujete robu po svjetskim cijenama, a ne da vas levate koje kakve ublehe i pljackaju.
Ali eto Palermo, sobzirom da ti je bas dobro, samo ti chardzaj svoje kreditne kartice tipa BAM, Visa electron i slicno. Neka ti je sa srecom.


a, pa okle ću ja znati da si ti amerikanac...........znači niks evropa, ti zdimio čak preko bare.....................
Ma znaš šta jarane, svako ima pravo na svoj izbor života, eve rečemo ja sam živio u toj Evropskoj Uniji pa se vrn'o nazad, i mogu ti reći da se uopšte nisam zajeb'o, kad bi i ti smogao malo hrabrosti i imao veća muda nego što su ti vidio bih da i ovdje ima nafake........al naravno ima bogami i siromaštva, kriminala, ima i toga da nas levati ova naša rodbina i dijaspore :D al oduzmemo mi to njima na tegobu života koji imaju u stranjskom svijetu pa se puno ne jezijetimo, još ti je u nas ostalo nešto onog merhameta.Pa eto, ako si naumio da nas pokrećeš ,ti bujrum, u našu majčicu Bosnu ( i naravno Hercegovinu) pa ćemo da guramo zajednički.
I ne palamudi o dijaspori i gnušanju prema njima, srećom toliko je sjajnih ljudi koji danas žive u dijaspori i koji na sve načine pomažu ovoj zemlji,koji su iskonski vezani za nju, da nema potrebe da nas podsjećaš kako mi gledamo na naše ljude u stranjskom svijetu. Ono istini za volju,većina tih ne palamudi
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#34 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

newone wrote:Amerika ti nije jos uvijek u EU, ali iz tvoje getho perspektive, mislim da je sasvim sve jedno.
Niti ijedan post ovdje ne stavim da bih se nekome ismijavao ili da bih pravio viceve o Bosancima,
vec da vas animiram da se pokrenete i uradite nesto da vam bude bolje. Ali hajde, valjda sama cinjenica da sam dijasporac kod mnogih
stvara gnusanje i fobiju, sto opet sa svoje strane dovoljno govori da vam je u Bosni zaista lose.
Bio sam spomenuo automobile i mobitele. Ovdje vam sunarodnjaci kupuju Audije na javnim drazbama za tri do cetiri hiljade dolara, a zatim ih prevoze preko okeana u kontejnerima do Sarajeva i prodaju vam ih za 21 000 km. I sa drugim automobilima je ista stvar. Ovdje ti je Nokia N95 cetiri stotine dolara u prodavnici, a kod vas je i do 1800 km. Primjera je bezbroj.
Pa zar ne zelite imati normalnu drzavu i normalnu vlast pa da ako nista kupujete robu po svjetskim cijenama, a ne da vas levate koje kakve ublehe i pljackaju.
Ali eto Palermo, sobzirom da ti je bas dobro, samo ti chardzaj svoje kreditne kartice tipa BAM, Visa electron i slicno. Neka ti je sa srecom.
Ne znam i ne kuzim zasto su diasporci tako nepozeljni u BiH..evo ovako razmisljam...mi jos dolazimo u BiH jedanput na godinu, nasa dijeca jedanput na 3 ili 4 godine( dosta jih uopce ne zele dolaziti)....i cak ne govore bosanski/hrvatski...a kako ce tek onda biti sa dijecom nase dijece...tada nas nece vise biti u BiH....Nadam se da ce te tada biti najsretniji!!!!
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

pita wrote:
newone wrote:Amerika ti nije jos uvijek u EU, ali iz tvoje getho perspektive, mislim da je sasvim sve jedno.
Niti ijedan post ovdje ne stavim da bih se nekome ismijavao ili da bih pravio viceve o Bosancima,
vec da vas animiram da se pokrenete i uradite nesto da vam bude bolje. Ali hajde, valjda sama cinjenica da sam dijasporac kod mnogih
stvara gnusanje i fobiju, sto opet sa svoje strane dovoljno govori da vam je u Bosni zaista lose.
Bio sam spomenuo automobile i mobitele. Ovdje vam sunarodnjaci kupuju Audije na javnim drazbama za tri do cetiri hiljade dolara, a zatim ih prevoze preko okeana u kontejnerima do Sarajeva i prodaju vam ih za 21 000 km. I sa drugim automobilima je ista stvar. Ovdje ti je Nokia N95 cetiri stotine dolara u prodavnici, a kod vas je i do 1800 km. Primjera je bezbroj.
Pa zar ne zelite imati normalnu drzavu i normalnu vlast pa da ako nista kupujete robu po svjetskim cijenama, a ne da vas levate koje kakve ublehe i pljackaju.
Ali eto Palermo, sobzirom da ti je bas dobro, samo ti chardzaj svoje kreditne kartice tipa BAM, Visa electron i slicno. Neka ti je sa srecom.
Ne znam i ne kuzim zasto su diasporci tako nepozeljni u BiH..evo ovako razmisljam...mi jos dolazimo u BiH jedanput na godinu, nasa dijeca jedanput na 3 ili 4 godine( dosta jih uopce ne zele dolaziti)....i cak ne govore bosanski/hrvatski...a kako ce tek onda biti sa dijecom nase dijece...tada nas nece vise biti u BiH....Nadam se da ce te tada biti najsretniji!!!!
a što se vi volite generalizirati, bolan nisi ti nikakav dijasporac, ti si čo'jek koji je registriran na forumu pod nickom pita.........i živiš u stranjskom svijetu.I ja prema tebi imam odnos kao i prema svakom, ko je ovdje ili ko je tamo, sa nekim bi pio kahvu a sa nekim ne bi, a nešto mislim da bi mi ti mnogo palamudio pa ne znam da l bi mi ta kahva baš najbolje sjela
nemoj da sebi laskate i da mislite da ste tipični predstavnici dijaspore, jok, vi samo ovdje palamudite..........
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#36 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by Truba »

amerika u martu izgubila 88 000 radnim mjesta :D
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#37 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

komi wrote:amerika u martu izgubila 88 000 radnim mjesta :D
Dok su izgubili ta radna mjesta su otvorili 5 puta vise novih radnih mjesta....dok u bih se samo gube...vrhunac gospodarstva je benzinska crpka, kafic, autootpad in trznica :-)
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#38 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

tesko je pita objasniti ljudima koji su zatvoreni u Bosni i nemaju dodir sa vanjskim svijetom kako u stvari zaista funkcionisu u kapitalizmu. Americki work force broji preko 100 000 zaposlenih. Kada 80 000 tih istih izgubi posao je nista u poredjenju sa tri i po miliona stanovnika u Bosni i pola miliona nezaposlenih. U Americi je recesija i to je dio ekonomskog ciklusa i nista novo. Desava se to svakih osam do deset godina. I opet su se svi na noge digli u Americi i alarmantno je stanje zbog ovako lose ekonomije u zemlji, a u Bosni politicare boli neka stvar sto je pola miliona neuposlenih i sto se taj broj stalno povecava.
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#39 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

newone wrote:tesko je pita objasniti ljudima koji su zatvoreni u Bosni i nemaju dodir sa vanjskim svijetom kako u stvari zaista funkcionisu u kapitalizmu. Americki work force broji preko 100 000 zaposlenih. Kada 80 000 tih istih izgubi posao je nista u poredjenju sa tri i po miliona stanovnika u Bosni i pola miliona nezaposlenih. U Americi je recesija i to je dio ekonomskog ciklusa i nista novo. Desava se to svakih osam do deset godina. I opet su se svi na noge digli u Americi i alarmantno je stanje zbog ovako lose ekonomije u zemlji, a u Bosni politicare boli neka stvar sto je pola miliona neuposlenih i sto se taj broj stalno povecava.
Da slazem se da je problem izolacija ljudi u Bih..ali cini mi se da i njih boli za to sto se dogodja..ne vidim da se neko osobito buni..ne kuzim odakle ta pasivnost do zivota...???
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#40 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

newone wrote:tesko je pita objasniti ljudima koji su zatvoreni u Bosni i nemaju dodir sa vanjskim svijetom kako u stvari zaista funkcionisu u kapitalizmu. Americki work force broji preko 100 000 zaposlenih. Kada 80 000 tih istih izgubi posao je nista u poredjenju sa tri i po miliona stanovnika u Bosni i pola miliona nezaposlenih. U Americi je recesija i to je dio ekonomskog ciklusa i nista novo. Desava se to svakih osam do deset godina. I opet su se svi na noge digli u Americi i alarmantno je stanje zbog ovako lose ekonomije u zemlji, a u Bosni politicare boli neka stvar sto je pola miliona neuposlenih i sto se taj broj stalno povecava.
a, đes to čit'o.............čuj k'o biva ciklus, đah imaš, đah nemaš...............
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#41 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

palermo wrote:
newone wrote:tesko je pita objasniti ljudima koji su zatvoreni u Bosni i nemaju dodir sa vanjskim svijetom kako u stvari zaista funkcionisu u kapitalizmu. Americki work force broji preko 100 000 zaposlenih. Kada 80 000 tih istih izgubi posao je nista u poredjenju sa tri i po miliona stanovnika u Bosni i pola miliona nezaposlenih. U Americi je recesija i to je dio ekonomskog ciklusa i nista novo. Desava se to svakih osam do deset godina. I opet su se svi na noge digli u Americi i alarmantno je stanje zbog ovako lose ekonomije u zemlji, a u Bosni politicare boli neka stvar sto je pola miliona neuposlenih i sto se taj broj stalno povecava.
a, đes to čit'o.............čuj k'o biva ciklus, đah imaš, đah nemaš...............
???? sto je pisac htio da kaze :D
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#42 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

Pasivnost iz razloga sto su Bosanci kroz svoju istoriju uvijek bili ugnjetavani i to tako seze i hiljadu godina u proslost. Oni ne znaju ni za sta drugo nego za ugnjetavanje. Nikada nisu zivjeli u slobodnom drustvu i nemaju iskustva sa istim. Ono sto imaju kao istorijsko pamcenje je teror drzave nad pojedincem i cijelom zajednicom u svakom pogledu. Kod Bosanaca je samo ono neka je ziva glava, a za sve ostalo, lako cemo. I zato nema pomaka naprijed. Oni misle da je demokratija samo izaci na izbore i onako nekoga zaokruziti na spisku reda radi. Recimo znam jednu osobu u Bosni koja izadje na izbore i onako bez ikakve veze zaokruzi bilo koga i na moje pitanje zasto to radi odgovor je da joj se uopste ne izlazi na izbore i da ne bi glasala jer nema za koga glasati posto su svi lopovi, ali izadje i bez veze glasa jer se plasi da ce je policija privesti ako to ne uradi tj. ako ne glasa. Ljudi su tamo uzasno prestraseni. Taj strah je genetski ukodiran vec generacijama kod ljudi.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by Truba »

newone wrote:Pasivnost iz razloga sto su Bosanci kroz svoju istoriju uvijek bili ugnjetavani i to tako seze i hiljadu godina u proslost. Oni ne znaju ni za sta drugo nego za ugnjetavanje. Nikada nisu zivjeli u slobodnom drustvu i nemaju iskustva sa istim. Ono sto imaju kao istorijsko pamcenje je teror drzave nad pojedincem i cijelom zajednicom u svakom pogledu. Kod Bosanaca je samo ono neka je ziva glava, a za sve ostalo, lako cemo. I zato nema pomaka naprijed. Oni misle da je demokratija samo izaci na izbore i onako nekoga zaokruziti na spisku reda radi. Recimo znam jednu osobu u Bosni koja izadje na izbore i onako bez ikakve veze zaokruzi bilo koga i na moje pitanje zasto to radi odgovor je da joj se uopste ne izlazi na izbore i da ne bi glasala jer nema za koga glasati posto su svi lopovi, ali izadje i bez veze glasa jer se plasi da ce je policija privesti ako to ne uradi tj. ako ne glasa. Ljudi su tamo uzasno prestraseni. Taj strah je genetski ukodiran vec generacijama kod ljudi.
pa prije 19 godina nisamo mogli glasati

u očima istorije to je treptaj leptira na buri... nebitno

kako ljudi ne mogu shvatiti kakvu moć imaju za vrijeme izbora :cry: :sad:

u hercegovini u većinskim hrvatskim krajevima jedna osoba glasa za čitave zaseoke i sela :cry: :cry: :cry: :cry:
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#44 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by newone »

nije samo u pitanju glasanje. Naveo sam samo jedan primjer u moru primjera koji docarava strah kod obicnog Bosanskog covjeka. I nije dovoljno samo izaci na izbore. Mozda jeste u Njemackoj ili Austriji, ali u Bosni, svi se maksimalno moraju angazovati negdje i politicki misliti, moraju se ljudi na svim nivoima organizovati, prosvjedovati, traziti svoja prava po svim osnovama. Dzaba cekati cetiri godine do novih izbora, pa opet cetiri godine i sve tako,....,ma zivot tako prodje.
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#45 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

komi wrote:
newone wrote:Pasivnost iz razloga sto su Bosanci kroz svoju istoriju uvijek bili ugnjetavani i to tako seze i hiljadu godina u proslost. Oni ne znaju ni za sta drugo nego za ugnjetavanje. Nikada nisu zivjeli u slobodnom drustvu i nemaju iskustva sa istim. Ono sto imaju kao istorijsko pamcenje je teror drzave nad pojedincem i cijelom zajednicom u svakom pogledu. Kod Bosanaca je samo ono neka je ziva glava, a za sve ostalo, lako cemo. I zato nema pomaka naprijed. Oni misle da je demokratija samo izaci na izbore i onako nekoga zaokruziti na spisku reda radi. Recimo znam jednu osobu u Bosni koja izadje na izbore i onako bez ikakve veze zaokruzi bilo koga i na moje pitanje zasto to radi odgovor je da joj se uopste ne izlazi na izbore i da ne bi glasala jer nema za koga glasati posto su svi lopovi, ali izadje i bez veze glasa jer se plasi da ce je policija privesti ako to ne uradi tj. ako ne glasa. Ljudi su tamo uzasno prestraseni. Taj strah je genetski ukodiran vec generacijama kod ljudi.
pa prije 19 godina nisamo mogli glasati

u očima istorije to je treptaj leptira na buri... nebitno

kako ljudi ne mogu shvatiti kakvu moć imaju za vrijeme izbora :cry: :sad:

u hercegovini u većinskim hrvatskim krajevima jedna osoba glasa za čitave zaseoke i sela :cry: :cry: :cry: :cry:
Mi smo onda kao narod osudjeni na unistenje...ocito ne znamo bolje...u bih je ostalo 3 miliona ljudi i jos ni oni ne znaju da se organiziraju i nesto pametno urade...moram reci da sam zalostan kad udjem iz HR u BiH je se mi cini da je razvoj u svakom pogledu se zaustavio prije 50 godina... :?
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by Truba »

kataklizma sveopća
ja nemam riječi... :cry:
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by palermo »

tuga i bol..............i ja ostah bez riječi :music:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#48 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by fantom slobode »

Pita@ otvorio temu, pita@ se trudi da izlijeci svoje komplekse spram Bosne i Sarajeva, stvarno presmjesno.Svi "komentari" pite@ na forumu isti.Svakako ne posjecuje ovu zemlju, njene gradove, ne znam stvarno sta radi ovdje medju onima koji mu se ne svidjaju, blago receno.Najvise ga boli postojanje istih, ali nemocan moze samo da posmatra do kraja svog zivota.Dijaspora nije nikada ni bio, a u drustvu u kome zivi se sigurno ne moze nazvati progresivnim, previse je tu opterecenja na dusi istog. :-) :) :-)
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#49 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by pita »

fantom slobode wrote:Pita@ otvorio temu, pita@ se trudi da izlijeci svoje komplekse spram Bosne i Sarajeva, stvarno presmjesno.Svi "komentari" pite@ na forumu isti.Svakako ne posjecuje ovu zemlju, njene gradove, ne znam stvarno sta radi ovdje medju onima koji mu se ne svidjaju, blago receno.Najvise ga boli postojanje istih, ali nemocan moze samo da posmatra do kraja svog zivota.Dijaspora nije nikada ni bio, a u drustvu u kome zivi se sigurno ne moze nazvati progresivnim, previse je tu opterecenja na dusi istog. :-) :) :-)
Ti si posvadjan sa pamecu i inteligencijom...mislim da komp nije za tebe nego kramp
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#50 Re: Više od pola miliona nezaposlenih u BiH

Post by fantom slobode »

pita wrote:
fantom slobode wrote:Pita@ otvorio temu, pita@ se trudi da izlijeci svoje komplekse spram Bosne i Sarajeva, stvarno presmjesno.Svi "komentari" pite@ na forumu isti.Svakako ne posjecuje ovu zemlju, njene gradove, ne znam stvarno sta radi ovdje medju onima koji mu se ne svidjaju, blago receno.Najvise ga boli postojanje istih, ali nemocan moze samo da posmatra do kraja svog zivota.Dijaspora nije nikada ni bio, a u drustvu u kome zivi se sigurno ne moze nazvati progresivnim, previse je tu opterecenja na dusi istog. :-) :) :-)
Ti si posvadjan sa pamecu i inteligencijom...mislim da komp nije za tebe nego kramp
MIslim da se o tebi sve reklo u gornjem postu.
Post Reply