Telekom operateri krse prava svojih klijenata

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#1 Telekom operateri krse prava svojih klijenata

Post by burekodsira »

Konacno.... ovo sam vazio ima par godina:

U Udruzenju potrosaca BiH tvrde da sva tri telekom operatera u BiH krse prava potrosaca time sto ogranicavaju vrijeme u kojem se moraju potrositi sredstva s dopune za mobitel.

- Od uvodjenja mobilne telefonije telekomi u Federaciji i RS nezakonito ogranicavaju finansijska sredstva korisnika takozvanih prepaid paketa. Naime, poslije isteka dva mjeseca od dana dopune, ako niste nabavili novu, kartica se blokira i korisnik ne moze pozivati sa svog mobitela - objasnjava Mesud Lakota, sekretar Udruzenja.

On tvrdi da takvo ponasanja nema zakonsko uporiste te da je ogranicavanje finansijskih sredstava bez saglasnosti vlasnika, suprotno Deklaraciji UN-a u dijelu
koji se odnosi na zabranu ekonomskog i drugog pritiska na gradjane radi ostvarivanja profita.

Lakota istice da je u zemljema EU ovaj oblik ekonomskog pritiska ukinut 1998. godine, kada su njemacki telekom operateri izgubili parnicu pa su morali skinuti vremensko ogranicenje sredstava na kartici.


Sta kazete? Jedan val tuzbi i kod nas ce prekinuti :x
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2

Post by Truba »

vidi
i u njemačkoj ukinuli :D

a znaju se pozivati an cijene u europi :x :x :x :x
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#3

Post by newone »

I u Americi mislim da nema tog ogranicenja na prepaid kartice. Mada ih ovdje inace samo djeca koriste i turisti.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#4

Post by campa_xxx »

Svi pred telecom u Ponedjeljak :D :D :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5

Post by Bobi »

Ma jok...u ponedeljak svi u 12 sati poslati zahtjev za provjeru stanja kredita(racuna)...najjeftinije a za njih naj...:D...neshto...:D.Moze i onaj besplatni broj za korisnike :mrgreen: .
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#6

Post by to_the_roots »

newone wrote:I u Americi mislim da nema tog ogranicenja na prepaid kartice. Mada ih ovdje inace samo djeca koriste i turisti.

eto. u bosni svi. i bas je prepaid zakon.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#7

Post by Amazonka27 »

Pa meni nisu ukinuli pozive nego su mi uzeli kompletan broj...kumila molila...trazila da ponovo kupim svoj broj...i nisu mi dali...kaze...ko ti je kriv sto si zaboravila napuniti kredit...i ode broj u 3pm
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by hitman05 »

Pa hajde da napravimo neku anketu i posaljemo rezultate Udruzenju potrosaca, da damo neki doprinos ukidanju tog vremenskog roka. Evo pozivam moderatora da napravi anketu, pa da glasamo.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#9

Post by Umjetnik a »

Amazonka27 wrote:Pa meni nisu ukinuli pozive nego su mi uzeli kompletan broj...kumila molila...trazila da ponovo kupim svoj broj...i nisu mi dali...kaze...ko ti je kriv sto si zaboravila napuniti kredit...i ode broj u 3pm
a je li ti broj onako bio poželja
lahko pamtljiv
ono svak bi ga volio
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10

Post by burekodsira »

hitman05 wrote:Pa hajde da napravimo neku anketu i posaljemo rezultate Udruzenju potrosaca, da damo neki doprinos ukidanju tog vremenskog roka. Evo pozivam moderatora da napravi anketu, pa da glasamo.
recimo anketa na sa-x stanici, ne na forumu, kako bi bila ozbiljnija... ili jos bolje napraviti anketu u par gradova. ima ovdje raje "od svakle" na forumu, pa napraviti neki formular s par pitanja i ko hoce nek se javi da uradi anketu s 5-10 ljudi iz svoje mahale tako da ce se nakupiti i onda poslati udruzenju potrosaca, medijima, itd
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by hitman05 »

Evo "zakuhalo se", ista tema je obradjena i u dzepobranu. Bilo bi dobro, dok je jos svjeze, da se napravi anketa da ljudi glasaju. Jos jednom molim admine/moderatore da naprave anketu na stranici.
Lu2DJ3ak
Posts: 34
Joined: 15/01/2007 19:21

#12

Post by Lu2DJ3ak »

ajmo na proteste!! Pon. simbolicno u 5 do 12! :x :lol: :lol:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#13

Post by burekodsira »

treba se zaliti i rak-u...

a sta je za anketu? malo su nas komsije omele pa nije bas aktuelna tema ali je treba razvikati.
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by hitman05 »

burekodsira wrote:treba se zaliti i rak-u...

a sta je za anketu? malo su nas komsije omele pa nije bas aktuelna tema ali je treba razvikati.
Rak nece nista uraditi, jer je na strani operatera. Jedino moze pomoci tuzba udruzenja potrosaca protiv operatera i naravno dobijanje te tuzbe, a da bi dobili tu tuzbu potrebna je odgovarajuca podrska. BH Telecom ne priznaje nista osim BIH zakona, koji je naravno star i ne pokriva na odgovarajuc nacin oblast telekomunikacija. Naravno, operateri to koriste, ne prizanaju ni zenevske konvencije, koje bi trebale biti iznad bilo kakvog zakona. To samo pokazuje koliko BH Telekom brine o svojim korisnicima, kako fino to voli reci glasnogovornica, naravno pare su ono o cemu oni brinu.
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#15

Post by newone »

to_the_roots wrote:
newone wrote:I u Americi mislim da nema tog ogranicenja na prepaid kartice. Mada ih ovdje inace samo djeca koriste i turisti.

eto. u bosni svi. i bas je prepaid zakon.

Super, nek te i dalje finansijski gule!!!! :lol:
Post Reply