Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7651 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

Je li opravdano ili su te greskom optuzili za krsenje pravila?
LoThaR
Posts: 5
Joined: 10/04/2021 20:28

#7652 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by LoThaR »

Je li opravdano ili su te greskom optuzili za krsenje pravila?
Neznam, dobio sam doaciju od 110 eura pa su mi onda trazili sliku od dokumenta i dokaz zasto sam taj novac dobio i to sam im jucer poslao i danas kada sam usao u PayPal imam sta da vidm da su mi blokirali racun
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7653 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

LoThaR wrote: 10/04/2021 20:38
Je li opravdano ili su te greskom optuzili za krsenje pravila?
Neznam, dobio sam doaciju od 110 eura pa su mi onda trazili sliku od dokumenta i dokaz zasto sam taj novac dobio i to sam im jucer poslao i danas kada sam usao u PayPal imam sta da vidm da su mi blokirali racun
E svasta, pisi im na email al mislim da se tu malo sta moze uraditi. Svejedno probaj.
LoThaR
Posts: 5
Joined: 10/04/2021 20:28

#7654 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by LoThaR »

E svasta, pisi im na email al mislim da se tu malo sta moze uraditi. Svejedno probaj.
Moze li biti zbog velikog iznosa, kolike iznose vi na forumu inace saljete?

Ovo sam dobio na email
We need some information from you.
Why do we need this information?
We noticed some significant changes to your account activity. We require some information from you to understand this kind of account activity better.
We've also temporarily limited certain features in your PayPal account.

Currently, you won’t be able to:
Send payments
Withdraw funds
What should you do?
Log in to your PayPal account and provide the information we've requested.

Log In to PayPal
If you're unable to submit the required information on or before 24 May 2021 or if we notice additional changes in your account activity, your access will be further limited.
What happens next?
After you’ve submitted the information, we’ll review and get back to you regarding the status of your account within 3 business days.

We appreciate your attention to this matter.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1070
Joined: 30/09/2020 14:34

#7655 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by xPaco1337 »

LoThaR wrote: 10/04/2021 20:38
Je li opravdano ili su te greskom optuzili za krsenje pravila?
Neznam, dobio sam doaciju od 110 eura pa su mi onda trazili sliku od dokumenta i dokaz zasto sam taj novac dobio i to sam im jucer poslao i danas kada sam usao u PayPal imam sta da vidm da su mi blokirali racun
Imao sam prijatelja i u Srbiji i u Njemackoj gdje zbog donacija na Twitchu su im blokirali PayPal pa su se mjesec dana natezali sa PayPalom,slali sve moguce potvrde iz banke,pasose,licne dok su im odblokirali jos ovaj iz Njemacke je zvao Njemacki PayPal i sa njima pricao preko telefona...Tako da pripremi se :izet:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7656 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

LoThaR wrote: 10/04/2021 21:10
E svasta, pisi im na email al mislim da se tu malo sta moze uraditi. Svejedno probaj.
Moze li biti zbog velikog iznosa, kolike iznose vi na forumu inace saljete?

Ovo sam dobio na email
We need some information from you.
Why do we need this information?
We noticed some significant changes to your account activity. We require some information from you to understand this kind of account activity better.
We've also temporarily limited certain features in your PayPal account.

Currently, you won’t be able to:
Send payments
Withdraw funds
What should you do?
Log in to your PayPal account and provide the information we've requested.

Log In to PayPal
If you're unable to submit the required information on or before 24 May 2021 or if we notice additional changes in your account activity, your access will be further limited.
What happens next?
After you’ve submitted the information, we’ll review and get back to you regarding the status of your account within 3 business days.

We appreciate your attention to this matter.
Ma nije do iznosa, to je sitnis. Evo rece drugi formas da se to vec desavalo.

Sta je problem sa tim donacijama pa se tako blokira?
LoThaR
Posts: 5
Joined: 10/04/2021 20:28

#7657 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by LoThaR »

Sta je problem sa tim donacijama pa se tako blokira?
Ja sam dobijao donacije sa Patreona i nisam imao problem ali to su bile 20-30$ donacije, na LiberaPay sam dobio 110$ i odma su me blokirali cak sam i na mobitel dobio obavjestenje o blokadi.
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#7658 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TinNBANFL »

da li jos uvijek postoji 30 dana pending na Friends and family transakcije( kada ja primam novac)
edinc1991
Posts: 16
Joined: 20/05/2019 17:18

#7659 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by edinc1991 »

Pozdrav svima da li je legalno slati frekventno novac preko Paypala odnosno imao bih nekoliko slanja u narednim danima da li se to treba prijavljivati nekom ili se moze slati regularno kovac bez prepreka?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7660 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cassius »

edinc1991 wrote: 13/04/2021 13:51 Pozdrav svima da li je legalno slati frekventno novac preko Paypala odnosno imao bih nekoliko slanja u narednim danima da li se to treba prijavljivati nekom ili se moze slati regularno kovac bez prepreka?
Jest, moze. Ako saljes, moras imat pare na racunu i to je to.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#7661 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Zdravo ekipa, može pomoć molim vas

Imam Paypal account godinama. Uvijek mi radi, nemam tu problema.
Međutim, evo u razgovoru s nekoliko prijatelja saznajem da oni nemaju nikakve "fees" - tačnije, kad im neko uplati npr 200 dolara, njima i legne 200 dolara.

Meni kad neko uplati 200 dolara nakon mjesec dana čekanja legne $190,90. Nakon toga, ako odmah tražim transfer funds, ide još -$5 (što je normalno).

Isto tako, ako ja nekome šaljem novac, bez obzira da li izaberem da šaljem prijatelju ili plaćam proizvod/uslugu, opet mi uzima fee (na $10 poslanih, ja platim još oko $2,2)

Ništa mi nije jasno... Pregledao sam sve moguće opcije koje paypal nudi i ne mogu da skontam zbog čega se ovo meni dešava, a drugima ne.



PS: Plaćanja su i domaća i međunarodna


Evo npr plaćanja drugim osobama... Svi navedeni su iz hrvatske, ovo 25€ je oboje plaćeno u razmaku od manje od minutu.
Svima je poslano "sending to friend"
Image

Evo primjer naplate iz USA $200
Image
User avatar
xPaco1337
Posts: 1070
Joined: 30/09/2020 14:34

#7662 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by xPaco1337 »

Amerika nema fees uopste kad se salje ja mislim,za Europske drzave ne znam 100% ali PayPal opcenito je poznat po tome i nisu đaba dobili ime PayPal Mafia...Transfer Funds na karticu uzima 10KM tako je od uvijek (ako ne cekas onaj automatski svakog prvog) i to je u Bosni samo :-)
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#7663 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

cb1994 wrote: 07/04/2021 21:08
Može se primiti na Mastercard novac ako imaš makar jednu Visa karticu povezanu. Ako nemaš, e onda ne može. :)
Kod me ne može ni tako. Verifikovane obe.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#7664 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

xPaco1337 wrote: 14/04/2021 11:49 Amerika nema fees uopste kad se salje ja mislim,za Europske drzave ne znam 100% ali PayPal opcenito je poznat po tome i nisu đaba dobili ime PayPal Mafia...Transfer Funds na karticu uzima 10KM tako je od uvijek (ako ne cekas onaj automatski svakog prvog) i to je u Bosni samo :-)
Nije meni problem tih 10KM za transfer, to znam
Nego sve ostalo. Vidiš da svaku uplatu i isplatu ja plaćam nekakve fees...
OlleGunnar
Posts: 1
Joined: 15/04/2021 14:06

#7665 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by OlleGunnar »

Pozdrav,

Vec godinama koristim PayPal, ali u posljednje vrijeme su cesti problemi sa transakcijama, bilo da su automatske svakog 1. u mjesecu ili one koje ja odobrim. Za transakcije vec godinama koristim Sparkasse i sve je bilo OK, bez ikakvih problema.

Postoji li neko ogranicenje ili uticaj od strane nasih banaka i slicno?

Hvala
klokanica
Posts: 3
Joined: 15/04/2021 14:48

#7666 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by klokanica »

Upravo sam provela 5 sati između PayPala i Sparkasse banke pokušavajući otkriti zašto ne mogu prenijeti svoja sredstva. U punoj frustraciji nazvala sam svoju lokalnu podružnicu i obaviještena sam da Sparkasse ima tehničkih problema s njihovom internom komunikacijskom mrežom. Očigledno, čak i unutar banke ne mogu pristupiti računima. Njihovi IT stručnjaci rade na tom problemu, pa sam zamoljena da pričekam i pokušam ponovo danas ili sutra.

Barem mi je tako rečeno. Ako problem ne bude riješen do sutra, tražit ću drugu banku.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7667 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

klokanica wrote: 15/04/2021 14:55 Upravo sam provela 5 sati između PayPala i Sparkasse banke pokušavajući otkriti zašto ne mogu prenijeti svoja sredstva. U punoj frustraciji nazvala sam svoju lokalnu podružnicu i obaviještena sam da Sparkasse ima tehničkih problema s njihovom internom komunikacijskom mrežom. Očigledno, čak i unutar banke ne mogu pristupiti računima. Njihovi IT stručnjaci rade na tom problemu, pa sam zamoljena da pričekam i pokušam ponovo danas ili sutra.

Barem mi je tako rečeno. Ako problem ne bude riješen do sutra, tražit ću drugu banku.
ok ?

Niko nema razumijevanja sekunde, svi bi da im bude odmah. Neće Sparkasse propasti bez tebe i tvojih transakcija.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#7668 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

Je li ikom radi automatic withdrawal sa Intesinom Visa karticom?
Meni prestao radit ima 2 mjeseca
klokanica
Posts: 3
Joined: 15/04/2021 14:48

#7669 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by klokanica »

liaar wrote: 15/04/2021 15:40
klokanica wrote: 15/04/2021 14:55 Upravo sam provela 5 sati između PayPala i Sparkasse banke pokušavajući otkriti zašto ne mogu prenijeti svoja sredstva. U punoj frustraciji nazvala sam svoju lokalnu podružnicu i obaviještena sam da Sparkasse ima tehničkih problema s njihovom internom komunikacijskom mrežom. Očigledno, čak i unutar banke ne mogu pristupiti računima. Njihovi IT stručnjaci rade na tom problemu, pa sam zamoljena da pričekam i pokušam ponovo danas ili sutra.

Barem mi je tako rečeno. Ako problem ne bude riješen do sutra, tražit ću drugu banku.
ok ?

Niko nema razumijevanja sekunde, svi bi da im bude odmah. Neće Sparkasse propasti bez tebe i tvojih transakcija.
Moje razumijevanje prestalo je nakon što su ignorirali moje zahtjeve za informacijama više od 5 sati, unatoč tome što sam im rekla da je moja situacija hitna neću ulaziti u detalje). A informacije koje sam napokon dobila bile su i pogrešne. Sparkasse već postavlja ograničenje od 24 do 48 sati na dolazne uplate, a kada buljite u hrpu računa, vaše je strpljenje istrošeno.

Drugo, plaćamo mjesečne naknade da bismo imali račun, a time očekujemo da nam računi funkcioniraju bez stalnih problema. Već sam imala nekoliko problema sa Sparkasseom i prošli put suočila sam se s istim duljim odgodama. Imam više od 20 godina iskustva u radu u financijskom sektoru, a to uključuje nekoliko glavnih banaka. Znam koliko je vremena potrebno za odgovaranje na upite klijenta.

Usput ću spomenuti, ako nastavimo prihvaćati niske razine usluge, to je sve što ćemo ikad dobiti. Sve što želim je funkcionirajući račun i s obzirom na to da plaćam mjesečnu naknadu za ovu uslugu, zašto ne bih inzistirala na onome što plaćam? Ne tražim poseban tretman. Jednostavno želim ono što plaćam i ono što mi je obećano kad sam otvorila račun.
klokanica
Posts: 3
Joined: 15/04/2021 14:48

#7670 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by klokanica »

ma_zdra'o wrote: 15/04/2021 18:41 Je li ikom radi automatic withdrawal sa Intesinom Visa karticom?
Meni prestao radit ima 2 mjeseca
Nažalost ne. Pitala sam ih o tome prije nekoliko dana i još uvijek nemaju ažurirane informacije.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#7671 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by llull »

Koristi li ko Fiverr i Paypal skupa ? Ne mogu nikako da povucem novac sa Fiverr-a na Paypal.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#7672 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Liska »

cb1994 wrote: 08/04/2021 11:22
Liska wrote: 08/04/2021 08:02 Hvala obojici na savjetu, sad bar znam gdje je bio problem i kako ga pokušati riješiti.
Jesi kontaktirao PayPal? Message Center i problem riješen.
Mada ako su ti obe kartice Mastercard onda je jasno u čemu je problem bio.
Kontaktirao ih, ali nikakvog odgovora. U međuvremenu sam riješio problem, registrirao visa karticu i nema problema više,
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7673 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

ma_zdra'o wrote: 15/04/2021 18:41 Je li ikom radi automatic withdrawal sa Intesinom Visa karticom?
Meni prestao radit ima 2 mjeseca
Intesi su uplate sa Paypala blokirane zbog FBA (nije porezna kako sam nedavno naveo) otprilike 2 mjeseca unazad, rješava se problem.
enrique83
Posts: 190
Joined: 25/02/2012 14:24

#7674 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by enrique83 »

Šta je FBA?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7675 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

enrique83 wrote: 16/04/2021 12:03 Šta je FBA?
Valjda nesto tipa federalna bankarska agencija.
Post Reply