Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7976 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cassius »

nekitamolik313 wrote: 05/01/2022 09:20 Cao raja, punoljetan sam i zelim da otvorim racun u banci.
Vjerovatno ce to biti RF banka. Sada mene zanima sta trebam reci kada dodjem tamo. Htio bih i da napravim paypal da imam ako bude zatrebalo sta da kupim online. Citao sam ovaj podforum ali opet ne boli da upitam nekoga ko zna bolje od mene. By the way, srednjoskolac sam. Ne zamjerite ako nesto zvuci glupo. Hvala!
Racun u banci, insistirat na Visa Electron kartici i to je to. Stavis 10KM na racun :D Kad budes spajao karticu sa paypal, skinut ce ti nesto para s tog racuna i to je to.
nekitamolik313
Posts: 4
Joined: 05/01/2022 09:17

#7977 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nekitamolik313 »

cassius wrote: 05/01/2022 11:58
nekitamolik313 wrote: 05/01/2022 09:20 Cao raja, punoljetan sam i zelim da otvorim racun u banci.
Vjerovatno ce to biti RF banka. Sada mene zanima sta trebam reci kada dodjem tamo. Htio bih i da napravim paypal da imam ako bude zatrebalo sta da kupim online. Citao sam ovaj podforum ali opet ne boli da upitam nekoga ko zna bolje od mene. By the way, srednjoskolac sam. Ne zamjerite ako nesto zvuci glupo. Hvala!
Racun u banci, insistirat na Visa Electron kartici i to je to. Stavis 10KM na racun :D Kad budes spajao karticu sa paypal, skinut ce ti nesto para s tog racuna i to je to.
Rekli su kao da ovaj studentski paket nema pravo na Visa karticu jedino ako imam neku vrstu primanja i da ce mi skidati 5KM svako 30 dana sto mi nije okej za nekoga ko nema primanja. Gospodja koja je razgovarala sa mnom nije ni znala sta je PayPal. Pitao sam postoji li neka alternativa rekli su da nema. Boze moj kasnije nekada povezati Visu sa ovom sto cu dobiti (vjerovatno Mastercard debitna)…
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7978 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cassius »

nekitamolik313 wrote: 05/01/2022 13:26
cassius wrote: 05/01/2022 11:58

Racun u banci, insistirat na Visa Electron kartici i to je to. Stavis 10KM na racun :D Kad budes spajao karticu sa paypal, skinut ce ti nesto para s tog racuna i to je to.
Rekli su kao da ovaj studentski paket nema pravo na Visa karticu jedino ako imam neku vrstu primanja i da ce mi skidati 5KM svako 30 dana sto mi nije okej za nekoga ko nema primanja. Gospodja koja je razgovarala sa mnom nije ni znala sta je PayPal. Pitao sam postoji li neka alternativa rekli su da nema. Boze moj kasnije nekada povezati Visu sa ovom sto cu dobiti (vjerovatno Mastercard debitna)…
Pa nemoj otvarat kod njih, otidi u Sberbanku ili neku drugu , koja ce ti rado otvoriti. Mislim da je u Sber odrzavanje studentskog racuna, 0 KM. ili 2Km, nisam siguran.
nekitamolik313
Posts: 4
Joined: 05/01/2022 09:17

#7979 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nekitamolik313 »

elq wrote: 05/01/2022 13:29 Visa i master mogu placat sa paypalom al samo visa moze primat pare a pp tj ako ti neko posalje pare na pp i povuces ih na karticu
Mogu li ja uz ovu Master sto cu dobiti kasnije nekada zatraziti i Visu koju su rekli da mogu dobiti ali kada budem imao konstantna primanja pa da primam novac i sve opcije sto normalna Visa nudi?
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7980 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

nekitamolik313 wrote: 05/01/2022 13:35
elq wrote: 05/01/2022 13:29 Visa i master mogu placat sa paypalom al samo visa moze primat pare a pp tj ako ti neko posalje pare na pp i povuces ih na karticu
Mogu li ja uz ovu Master sto cu dobiti kasnije nekada zatraziti i Visu koju su rekli da mogu dobiti ali kada budem imao konstantna primanja pa da primam novac i sve opcije sto normalna Visa nudi?
Mozes. Samo vidi da nije VISA kreditna koja nije direktno vezana za tekuci racun jer kod nje je malo drugacije. Nekad je RF davao i VISA i Maestro vezane za isti racun, ne znam jel to moze i dalje kod njih.
nekitamolik313
Posts: 4
Joined: 05/01/2022 09:17

#7981 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nekitamolik313 »

Saka wrote: 05/01/2022 14:33
nekitamolik313 wrote: 05/01/2022 13:35

Mogu li ja uz ovu Master sto cu dobiti kasnije nekada zatraziti i Visu koju su rekli da mogu dobiti ali kada budem imao konstantna primanja pa da primam novac i sve opcije sto normalna Visa nudi?
Mozes. Samo vidi da nije VISA kreditna koja nije direktno vezana za tekuci racun jer kod nje je malo drugacije. Nekad je RF davao i VISA i Maestro vezane za isti racun, ne znam jel to moze i dalje kod njih.
Hvala tebi i ostalim ljudima na izdvojenom vremenu da mi odgovorite i pomognete. Hvala zaista od pomoci mi je bio svaki odgovor i ne zamjerite sta!
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#7982 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Emilija Kovačev »

Pozdrav svima,

Vječito pitanje: koja je banka najbolja za Paypal. :roll:

U posljednje vrijeme čitam i ovdje i mnoge ove grupe po FB, razna su iskustva, da postajem samo više zbunjena.

Nakon što su mi u Sparkasse, čiji sam bila klijent, rekli da mi ne preporučuju Visu i Paypal da se ne zapetljavamo ni ja ni oni sa potvrdama i poreznom, jer se ne radi o velikim iznosima, krenula sam u novu potragu.
Radi se o tome da ne bih imala česta prebacivanja sa Paypal na karticu, niti bi bili veliki iznosi. Inače ne bih bježala od te dokumentacije, ali za sitne iznose ne znam kako bih to ni izvela. :-)

Nakon svih čitanja, BBI prepaid kartica mi se učinila povoljna, ali sad me ovo sve zbunilo.
antigovernment wrote: 14/10/2021 19:28 Neke potencijalne novosti za BBI Prepaid Visa karticu:
Od nedavno je izgleda i cijena porasla i sada košta 20KM, a sve ostalo što se tiče provizije je ostalo isto.
Bitnija stvar od skuplje kartice je ta da nije uopšte više opcija za povezivanje paypala. Danas mi gospođe na šalteru fino rekle da bih odmah morao dostaviti papire iz porezne, tako da ako to ne želim uraditi, bolje je da ni ne otvaram.
Ako neko ima nekih konkretnih prijedloga koji bi mogli proći, bilo bi od velike pomoći, jer gadi mi se Raiffeisen više..
EasyMan wrote: 03/12/2021 15:06 U BBI banci nema prepaid visa kartica, ima li neka druga banka ove kartice?
Ima li neko da je u skorije vrijeme tražio karticu kod njih a da nije naišao na poteškoće? Ovaj posljednji post je star mjesec dana. Je li to možda do poslovnice, ili je tako?

Po FB grupama, vidim da preporučuju i Intesu, koje nema kod mene.
Sberbank kao sljedeći izbor odmah u startu traži potvrdu o uplatama pri samom otvaranju računa (ako sam dobro shvatila ovo https://www.sberbank.ba/bs/stanovnistvo/tekuci-racun)
NLB djeluje kao solidna opcija. Je li ima neko friška iskustva o ostvaranju računa, uzimanju kartica kod njih? Kako oni traže potvrde o transferu? Je li ima neka cifra optimalna koja im je neznatna da bi tražili potvrde, ili to rade za sve ili nasumice?

Hvala na komentarima.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7983 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EasyMan »

Emilija Kovačev wrote: 13/01/2022 11:46 Pozdrav svima,

Vječito pitanje: koja je banka najbolja za Paypal. :roll:

U posljednje vrijeme čitam i ovdje i mnoge ove grupe po FB, razna su iskustva, da postajem samo više zbunjena.

Nakon što su mi u Sparkasse, čiji sam bila klijent, rekli da mi ne preporučuju Visu i Paypal da se ne zapetljavamo ni ja ni oni sa potvrdama i poreznom, jer se ne radi o velikim iznosima, krenula sam u novu potragu.
Radi se o tome da ne bih imala česta prebacivanja sa Paypal na karticu, niti bi bili veliki iznosi. Inače ne bih bježala od te dokumentacije, ali za sitne iznose ne znam kako bih to ni izvela. :-)

Nakon svih čitanja, BBI prepaid kartica mi se učinila povoljna, ali sad me ovo sve zbunilo.
antigovernment wrote: 14/10/2021 19:28 Neke potencijalne novosti za BBI Prepaid Visa karticu:
Od nedavno je izgleda i cijena porasla i sada košta 20KM, a sve ostalo što se tiče provizije je ostalo isto.
Bitnija stvar od skuplje kartice je ta da nije uopšte više opcija za povezivanje paypala. Danas mi gospođe na šalteru fino rekle da bih odmah morao dostaviti papire iz porezne, tako da ako to ne želim uraditi, bolje je da ni ne otvaram.
Ako neko ima nekih konkretnih prijedloga koji bi mogli proći, bilo bi od velike pomoći, jer gadi mi se Raiffeisen više..
EasyMan wrote: 03/12/2021 15:06 U BBI banci nema prepaid visa kartica, ima li neka druga banka ove kartice?
Ima li neko da je u skorije vrijeme tražio karticu kod njih a da nije naišao na poteškoće? Ovaj posljednji post je star mjesec dana. Je li to možda do poslovnice, ili je tako?

Po FB grupama, vidim da preporučuju i Intesu, koje nema kod mene.
Sberbank kao sljedeći izbor odmah u startu traži potvrdu o uplatama pri samom otvaranju računa (ako sam dobro shvatila ovo https://www.sberbank.ba/bs/stanovnistvo/tekuci-racun)
NLB djeluje kao solidna opcija. Je li ima neko friška iskustva o ostvaranju računa, uzimanju kartica kod njih? Kako oni traže potvrde o transferu? Je li ima neka cifra optimalna koja im je neznatna da bi tražili potvrde, ili to rade za sve ili nasumice?

Hvala na komentarima.
Uzeo sam Prepaid karticu BBI banke, nisu ih imali na stanju nigdje jer je bio neki problem sa cipovima navodno. Meni nije trebao za pp racun nego sam je povezao na google ads i radi super sve.
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#7984 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Emilija Kovačev »

EasyMan wrote: 13/01/2022 12:04

Uzeo sam Prepaid karticu BBI banke, nisu ih imali na stanju nigdje jer je bio neki problem sa cipovima navodno. Meni nije trebao za pp racun nego sam je povezao na google ads i radi super sve.
Hvala na odgovoru. :thumbup:
Jesu li tu tražili kakve potvrde? Jesi li objašnjavao za što ti treba, zanima li ih to previše, i ima li nagovještaja da će kad tražiti neki dokaz?

Ako još ko ima informacija, hvala.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7985 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EasyMan »

Emilija Kovačev wrote: 13/01/2022 12:15
EasyMan wrote: 13/01/2022 12:04

Uzeo sam Prepaid karticu BBI banke, nisu ih imali na stanju nigdje jer je bio neki problem sa cipovima navodno. Meni nije trebao za pp racun nego sam je povezao na google ads i radi super sve.
Hvala na odgovoru. :thumbup:
Jesu li tu tražili kakve potvrde? Jesi li objašnjavao za što ti treba, zanima li ih to previše, i ima li nagovještaja da će kad tražiti neki dokaz?

Ako još ko ima informacija, hvala.
Nista apsolutno, samo standardne papire, cini mi se cips i licna. Ovo je znaci za google ads, za pp ne znam kako je.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#7986 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mega_mashcine »

Ja sam izvadio BBI VISA Prepaid karticu sredinom oktobra, i povezao je na Paypal, za sada nema problema, sve fercera super.
Koštala 20 KM (plus uplatio 10KM na račun zbog povezivanja sa Paypal), nema mjesečne ni godišnje naknade. Trebala mi samo CIPS prijavnica, i dobio karticu bukvalno za 5-10 minuta. Doduše, ja sam već od ranije njihov klijent, i imam njihov Prestige paket, pa ne znam kakvog je to sve imalo utjecaja.
Ali ne vjerujem da ima neke prevelike razlike, ne znam da li ima neka mjesečna naknada, evo sa njihove stranice:

Visa Prepaid Kartica je debitna kartice za koju se vrši reizdavanje. To je unaprijed izrađena Kartica koja ne glasi na ime. BBI Visa Prepaid
Kartica se izdaje odmah na zahtjev uz uplatu minimalnog iznosa na račun potrošnje. Punjenje računa je moguće prenosom sredstava sa
tekućeg računa ili direktnom gotovinskom uplatom.
Ukoliko Kupac kartice nije klijent Banke dužan je od dokumentacije priložiti kopiju LK i CIPS prijavnice ne starije od 3 mjeseca

Kartica i PIN se zajedno uručuju Kupcu prilikom kupovine Kartice. Banka na zahtjev korisnika izdaje jednom mjesečno izvod o učinjenom
prometu po Kartici.

Naknada za izdavanje - 20,00 KM, jednokratno
Godišnja članarina - Bez naknade
Naknada za reizdavanje kartice - 20,00 KM, jednokratno


Još samo voditi računa da deru provizijom ako dižeš na bankomatima, ali meni ne smeta jer karticom plaćati na internetu i POS terminalima.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7987 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EasyMan »

Cini mi se 5KM po dizanju na bankomatu, dizanje u banci na salteru isto naplacuju.
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#7988 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Emilija Kovačev »

Hvala svima na informacijama.

Samo se sad nakupi tih troškova baš. :-D
mega_mashcine wrote: 13/01/2022 15:19 .
.
.

Još samo voditi računa da deru provizijom ako dižeš na bankomatima, ali meni ne smeta jer karticom plaćati na internetu i POS terminalima.
Hvala na opširnosti. Pošto si ti njihov klijent od ranije, možeš li potvrditi da naplaćuju svako dizanje novca i na njihovom bankomatu, a i ovo što pišu kolege ispod? :shock:
Pa šta im onda znači ona BH mreža?

Onda ispada isplativiji račun u NLB, još samo da neko javi imaju li problema s njima i Paypalom.

Ako se ko još javi, bit ću zahvalna. I ovo je dosad bilo od pomoći. :thumbup:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7989 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EasyMan »

Imam papir na kojem tacno pise kolika je provizija u slucaju podizanja novca na bankomatu, u poslovnici ili na bankomatu druge banke. Mozes taj dokument naci na njihovoj stranici. Nema tu nikakvih troskova, platis jednom 20KM i dvije godine koristis bez ikakvih troskova. Mozes placati karticom normalno bez provizije, samo ako dizes keš ide provizija.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#7990 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mega_mashcine »

Emilija Kovačev wrote: 13/01/2022 19:49 Hvala svima na informacijama.

Samo se sad nakupi tih troškova baš. :-D
mega_mashcine wrote: 13/01/2022 15:19 .
.
.

Još samo voditi računa da deru provizijom ako dižeš na bankomatima, ali meni ne smeta jer karticom plaćati na internetu i POS terminalima.
Hvala na opširnosti. Pošto si ti njihov klijent od ranije, možeš li potvrditi da naplaćuju svako dizanje novca i na njihovom bankomatu, a i ovo što pišu kolege ispod? :shock:
Pa šta im onda znači ona BH mreža?

Onda ispada isplativiji račun u NLB, još samo da neko javi imaju li problema s njima i Paypalom.

Ako se ko još javi, bit ću zahvalna. I ovo je dosad bilo od pomoći. :thumbup:
Pa vidi, ja ću ti reći koji paket kod njih imam i koje su mi pogodnosti, a tebi je najbolje pogledati na njihovoj stranici koje još opcije imaju, evo vidim imaju više nekih vrsta VISA kartica. Još bolje ti je nazvati ih na broj 080 020 020 i objasniti za šta ti treba, i pitaj sve šta te interesuje, kolike su naknade itd.

Ja imam kod njih Prestige paket (9.99 KM mjesečna naknada), i uz to Mastercard Gold karticu sa kojom mogu bez provizije dizati na bilo kojem bankomatu u državi. Također i van države gdje se jedino naplaćuje konverzija valuta. Njihova mobilna aplikacija mi je najbolja od naših banaka (barem od onih sa kojima sam imao dodira) - plus imaju i CardGuard aplikaciju, preko koje mogu za bilo koju svoju karticu da zabranim npr. internet plaćanje, ili POS i ATM korištenje, da ograničim države u kojima se smije koristiti itd (ne znam da i jedna druga banka ovo nudi..), plaćanje računa prejednostavno (bukvalno 1 klik). Uz paket imam još i internet i sms bankarstvo, ali to ne koristim, ne treba mi pored mobilne apliakcije. Također, besplatno članstvo u Bihamku.

Eh sad, ta VISA kartica, sa njom naplaćuju svako dizanje na bankomatu ili šalteru banke. Ali meni ne smeta, jer sa njom ni ne dižem novac, nego plaćam na POS aparatima, ili preko interneta, a za što nema provizije.
Sad ako tebi ovo ne odgovara jer planiraš često dizati novac, nazovi ih pa vidi imaju li neku opciju sa nekom drugom VISA karticom gdje nema provizije.
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#7991 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kenan77 »

Pozz svima.intesa kao i sve banke ukinula uplate na paypal..zna li iko ako je u pitanju refund za nesto kupljeno preko paypala da li ce biti realizovan? Hvala
Cashville
Posts: 58
Joined: 07/06/2009 09:14

#7992 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Cashville »

kenan77 wrote: 15/01/2022 09:17 Pozz svima.intesa kao i sve banke ukinula uplate na paypal..zna li iko ako je u pitanju refund za nesto kupljeno preko paypala da li ce biti realizovan? Hvala
Poz! Pa ja sam prije par sedmica kupio neki program i to pogrešnu verziju. Trazio refund i poslije par dana pare su mi vracene na racun. Intesa banka je u pitanju, jos ovaj sam mjesec kod njih i prelazim negdje drugo samo zbog PayPal-a. Katastrofa su.
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#7993 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kenan77 »

Cashville wrote: 16/01/2022 15:08
kenan77 wrote: 15/01/2022 09:17 Pozz svima.intesa kao i sve banke ukinula uplate na paypal..zna li iko ako je u pitanju refund za nesto kupljeno preko paypala da li ce biti realizovan? Hvala
Poz! Pa ja sam prije par sedmica kupio neki program i to pogrešnu verziju. Trazio refund i poslije par dana pare su mi vracene na racun. Intesa banka je u pitanju, jos ovaj sam mjesec kod njih i prelazim negdje drugo samo zbog PayPal-a. Katastrofa su.
Nećes naci srecu ni u drugoj banci,vjerum mi,ja mislim,koliko sam cuo od drugih,sve su banke ukinule uplate na paypal jer je to naredba "odozgo"..mnogi "peru pare" preko paypala pa su to ukinuli do daljnjeg..meni je drago nek ide makar refund a inace intesa me veze kreditom stambenim a i imam brojeve od svojih "bankara" tako da su mi dostupni svi odgovori na pitanja koje me muce
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#7994 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kenan77 »

Cashville wrote: 16/01/2022 15:08
kenan77 wrote: 15/01/2022 09:17 Pozz svima.intesa kao i sve banke ukinula uplate na paypal..zna li iko ako je u pitanju refund za nesto kupljeno preko paypala da li ce biti realizovan? Hvala
Poz! Pa ja sam prije par sedmica kupio neki program i to pogrešnu verziju. Trazio refund i poslije par dana pare su mi vracene na racun. Intesa banka je u pitanju, jos ovaj sam mjesec kod njih i prelazim negdje drugo samo zbog PayPal-a. Katastrofa su.
Zasto napustati intesu..pa jel ti uspio refund ii nije?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7995 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

kenan77 wrote: 16/01/2022 19:00
Cashville wrote: 16/01/2022 15:08

Poz! Pa ja sam prije par sedmica kupio neki program i to pogrešnu verziju. Trazio refund i poslije par dana pare su mi vracene na racun. Intesa banka je u pitanju, jos ovaj sam mjesec kod njih i prelazim negdje drugo samo zbog PayPal-a. Katastrofa su.
Nećes naci srecu ni u drugoj banci,vjerum mi,ja mislim,koliko sam cuo od drugih,sve su banke ukinule uplate na paypal jer je to naredba "odozgo"..mnogi "peru pare" preko paypala pa su to ukinuli do daljnjeg..meni je drago nek ide makar refund a inace intesa me veze kreditom stambenim a i imam brojeve od svojih "bankara" tako da su mi dostupni svi odgovori na pitanja koje me muce
Kako mislis sve banke ukinule paypal? Ne koristim neko vrijeme za primanje novca ali koliko vidim na prosloj stranici ljudi nabrojase 3-4 banke minimum koje koriste trenutno za paypal uplate?
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#7996 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kenan77 »

soha96 wrote: 16/01/2022 21:00
kenan77 wrote: 16/01/2022 19:00

Nećes naci srecu ni u drugoj banci,vjerum mi,ja mislim,koliko sam cuo od drugih,sve su banke ukinule uplate na paypal jer je to naredba "odozgo"..mnogi "peru pare" preko paypala pa su to ukinuli do daljnjeg..meni je drago nek ide makar refund a inace intesa me veze kreditom stambenim a i imam brojeve od svojih "bankara" tako da su mi dostupni svi odgovori na pitanja koje me muce
Kako mislis sve banke ukinule paypal? Ne koristim neko vrijeme za primanje novca ali koliko vidim na prosloj stranici ljudi nabrojase 3-4 banke minimum koje koriste trenutno za paypal uplate?
Uposlenik intese mi reće da se moze na paypal racun primati al ne sa paypala na tekuci racun,karticu koja je registrovana na paypal. I reće mi da ako ijedna druga banka to dozvoljava onda mora traziti porijeklo tih sredstava..najbolje obići banke i pitati a ima ovdje na forumu sigurno ljudi koji znaju ..ćudno je kako puno uposlenika tih banaka ne zna nista o tome ili ako zna onda ne zna objasniti
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7997 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

kenan77 wrote: 16/01/2022 21:27
soha96 wrote: 16/01/2022 21:00

Kako mislis sve banke ukinule paypal? Ne koristim neko vrijeme za primanje novca ali koliko vidim na prosloj stranici ljudi nabrojase 3-4 banke minimum koje koriste trenutno za paypal uplate?
Uposlenik intese mi reće da se moze na paypal racun primati al ne sa paypala na tekuci racun,karticu koja je registrovana na paypal. I reće mi da ako ijedna druga banka to dozvoljava onda mora traziti porijeklo tih sredstava..najbolje obići banke i pitati a ima ovdje na forumu sigurno ljudi koji znaju ..ćudno je kako puno uposlenika tih banaka ne zna nista o tome ili ako zna onda ne zna objasniti
Naravno, ti mozes pare primati na paypal bez ikakvih problema. Stvar je u tome da ih onda spustis na karticu. Intesa je to ukinula odavno, a nabrojane su na prosloj stranici BBI Banka, Sparkase, Sberbank i Raifaisen kao banke cije kartice mogu primati novac sa paypala. Pretpostavljam da traze neki ugovor sa firmom ili poslodavcem koji ti salje pare, to je Raifaisen trazio.
Cashville
Posts: 58
Joined: 07/06/2009 09:14

#7998 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Cashville »

kenan77 wrote: 16/01/2022 19:02
Cashville wrote: 16/01/2022 15:08

Poz! Pa ja sam prije par sedmica kupio neki program i to pogrešnu verziju. Trazio refund i poslije par dana pare su mi vracene na racun. Intesa banka je u pitanju, jos ovaj sam mjesec kod njih i prelazim negdje drugo samo zbog PayPal-a. Katastrofa su.
Zasto napustati intesu..pa jel ti uspio refund ii nije?
Refund je uspio, ali zbog PayPal-a. Ne mogu primati uplate i ne mogu povuci pare sa PayPal-a. Kazu da je privremeno, a evo vuce se vec godinu dana. Nikakvih informacija, nista. Doduse, nikad prije nisam imao problema s Intesom.

A sto se tice novih banaka, mislim da nisu ukinuli. Imas na njihovoj web stranici sve. Cini mi se da su Sberbank i Nova Banka najbolje opcije, najjednostavnije.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1030
Joined: 30/09/2020 14:34

#7999 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by xPaco1337 »

Đaba natezanje sa Intesom,ja sam bio njihov korisnik godinama i nisam imao nikad problema imam samo rijeci hvale,i ono fizicki mi je banka bila 100 metara od zgrade.Ali kad su sjebali to sa PayPalom otiso sam u banku rekli da ne mogu nista,ja sam zatvorio racun i prebacio se u Sparkasse (gdje radi PayPal),posto radim sezonski imam racun i u Hrvatskoj u PBZ-u (Intesa je vlasnik PBZ-a i tu radi PayPal bez problema)
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#8000 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kenan77 »

xPaco1337 wrote: 16/01/2022 23:32 Đaba natezanje sa Intesom,ja sam bio njihov korisnik godinama i nisam imao nikad problema imam samo rijeci hvale,i ono fizicki mi je banka bila 100 metara od zgrade.Ali kad su sjebali to sa PayPalom otiso sam u banku rekli da ne mogu nista,ja sam zatvorio racun i prebacio se u Sparkasse (gdje radi PayPal),posto radim sezonski imam racun i u Hrvatskoj u PBZ-u (Intesa je vlasnik PBZ-a i tu radi PayPal bez problema)
Da,iskreno paypal koristim iskljucivo za kupovinu i sigurnost,kad bi mi trebale neke uplate preko njega sigurno bi i ja promjeno banku zbog toga iako sam kreditom vezan za njih..
Post Reply