Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8176 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

tri_poloski wrote: 30/05/2022 10:12
pusac wrote: 30/05/2022 07:12 Pozdrav,

u ovom postu gore sam vidio opciju da se doda nova kartica, ja tražim tu opciju danima nije valjda da je samo u varijanti plačanja??
Zapravo, dobio sam devizni račun u eurima i dodao bih tu karticu (VISA gold SBERBANK) za direktno poreuzimanje valute, da li bi to bilo
moguće?
Moguce je dodati karticu odabirom opcije 'Wallet' u naslovnoj traci, zatim klikom na 'Link a card' (ili prateci vezu: https://www.paypal.com/myaccount/money/cards/new/manual). Ako nakon dodavanja kartice valuta ne bude u EUR, moguce je i to naknadno izmijeniti u postavkama kartice.
Hvala !
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#8177 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

ado_n wrote: 19/05/2022 23:43
-Chesterfield- wrote: 19/05/2022 23:32

Ja kliknem ovdje gdje piše, pogledajte opcije valute.
Izaberem valutu u kojoj je proizvod a ne BAM.

Image
Hvala puno.
Jbt,kako ovo zakamlufiraju,ovo je totalno drugačije od načina na koji sam prije vršio tu konverziju
Nemoj se u ovo pouzdati 100%
Evo sada su mi klepili oko 2 Eura, bez obzira što je kartica u Eurima. Prije se to nije dešavalo. Možda jednom da se desilo ali tada nisam bio promijenio valutu.

Image

Danas sam promijenio u postavkama iz Dolara u Euro, pa ću vidjeti hoće li opet PayPal vršiti konverziju?

Image

Ja ne koristim aplikaciju PayPal nego uđem preko pretraživača.
Možda je bolje koristiti aplikaciju?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#8178 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

Ja znam da podesim kada primam pare da izbjegnem njihovu konverziju. Ali isto se uvijek nesto zeznem kod kupovina. U zadnje vrijeme pokusavam gdje je god to moguce da kupujem direktno karticom i da uopste ne idem preko PayPal-a, nabijem ih.
Kliknes li na to View conversion options? Tu treba da izaberes da ce tvoja banka da vrsi konverziju, a ne oni. To bi trebalo da ima efekta, ma da mi se i tu desavao zajeb.
ado_n
Posts: 64
Joined: 15/10/2021 13:24

#8179 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_n »

-Chesterfield- wrote: 31/05/2022 22:36
ado_n wrote: 19/05/2022 23:43
Hvala puno.
Jbt,kako ovo zakamlufiraju,ovo je totalno drugačije od načina na koji sam prije vršio tu konverziju
Nemoj se u ovo pouzdati 100%
Evo sada su mi klepili oko 2 Eura, bez obzira što je kartica u Eurima. Prije se to nije dešavalo. Možda jednom da se desilo ali tada nisam bio promijenio valutu.

Image

Danas sam promijenio u postavkama iz Dolara u Euro, pa ću vidjeti hoće li opet PayPal vršiti konverziju?

Image

Ja ne koristim aplikaciju PayPal nego uđem preko pretraživača.
Možda je bolje koristiti aplikaciju?
Haha,klepe oni kako god okreneš.
Doduše, nisam se na ovo ni obazirao.
Tražio ovo ali ga nisam uspio naći.
Ko zna, možda su te postavke gdje mi banka vrši konverziju ostale i nakon reinstalacije windowsa.
Nisam ulazio uopšte u PayPal nakon plaćanja pa i ne znam šta se dešava.
Koristim isto tako PayPal na pretraživaču.
Probao i na aplikaciji ali je isto bilo
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#8180 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

ado_n wrote: 31/05/2022 23:23
Haha,klepe oni kako god okreneš.
Doduše, nisam se na ovo ni obazirao.
Tražio ovo ali ga nisam uspio naći.
Ko zna, možda su te postavke gdje mi banka vrši konverziju ostale i nakon reinstalacije windowsa.
Nisam ulazio uopšte u PayPal nakon plaćanja pa i ne znam šta se dešava.
Koristim isto tako PayPal na pretraživaču.
Probao i na aplikaciji ali je isto bilo
I ja sam bio požurio, nisam ni obraćao pažnju. Mada mi je pisalo koliko će biti u KM. Samo ja nisam obraćao pažnju.
Izgleda sve zavisi sa koje stranice naručuješ? Sa Ebay uradim onako kako sam tebi bio napisao.

Evo sada sam ušao u PayPal i vidim da je skinulo tačno onoliko koliko je trebalo.

Image

A na izvodu m-ba više. Naplatili konverziju iz Eura u Euro. :D
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8181 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

ja sad ..
ispade da je svejedno imati devizni račun na koji će direkt ići euri ili
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#8182 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

pusac wrote: 03/06/2022 07:22 ja sad ..
ispade da je svejedno imati devizni račun na koji će direkt ići euri ili
Ja ne vidim razliku, cak mi je bolje sa KM racunom sve dok mi moja banka povoljno vrsi konverziju. Dakle, ko ti povoljnije konvertuje, tvoja banka ili neko tamo bilo da je PayPal ili online trgovina ili sta vec. Tu ti je odgovor. S obzirom da je kod nas marka vezana za evro i da su donji, srednji i gornji kurs evra jednaki, sto nije slucaj nigdje drugo, ne moze povoljnije nego kod nas da bude drzanje domace valute u poredjenju sa sa nekim drugim drzavama.
NikolaKZ91
Posts: 203
Joined: 30/01/2018 12:03

#8183 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by NikolaKZ91 »

Pozz, izvinjavam se sto nisam u toku, dugo nisam koristio pp pa mije opet zatrebao. Jel postoji i dalje auto withdraw? Dobio sam neke sitne pare i fee za povlacenje na visa card je 9 KM. dA LI postoji opcija auto withdrawa i dalje? Hvala puno. Btw pejpal balans je u usd i dobio sam usd a visa card je postavljena u BAM.
elq
Posts: 378
Joined: 25/06/2017 08:26

#8184 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elq »

Svakog 1og u mj, znaci za 20 dana
NikolaKZ91
Posts: 203
Joined: 30/01/2018 12:03

#8185 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by NikolaKZ91 »

elq wrote: 10/06/2022 13:22 Svakog 1og u mj, znaci za 20 dana
e hvala ti puno drug
isx
Posts: 3577
Joined: 24/05/2014 19:12

#8186 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by isx »

Dodao novu karticu na Paypal, nisam je verifikovao (trebam li, kakva su uopšte ograničenja, budući da ni prošlu nisam verifikovao, a plaćam godinama bez problema), stavio na currency BAM (da li je to ispravno, ili da idem na EUR). Zaboravio sam sve.
User avatar
HarunKovac
Posts: 559
Joined: 07/02/2015 12:42

#8187 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by HarunKovac »

Diverse wrote: 31/05/2022 23:07 Ja znam da podesim kada primam pare da izbjegnem njihovu konverziju. Ali isto se uvijek nesto zeznem kod kupovina. U zadnje vrijeme pokusavam gdje je god to moguce da kupujem direktno karticom i da uopste ne idem preko PayPal-a, nabijem ih.
Kliknes li na to View conversion options? Tu treba da izaberes da ce tvoja banka da vrsi konverziju, a ne oni. To bi trebalo da ima efekta, ma da mi se i tu desavao zajeb.
A kako podesiti da izbjegnes njihovu konverziju prilikom primanja para?
Hvala unaprijed
tri_poloski
Posts: 58
Joined: 13/03/2018 13:41

#8188 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tri_poloski »

HarunKovac wrote: 12/06/2022 11:28 A kako podesiti da izbjegnes njihovu konverziju prilikom primanja para?
Hvala unaprijed
Odgovor od prije:
Obavezno podesiti valutu kartice na onu u kojoj primate novac. U tom slucaju konverziju ne vrsi PayPal, nego banka ili izdavac kartice sto je, po mom iskustvu, povoljnije. Za privatni racun, izabrati sekciju 'Wallet' na naslovnoj traci (ili posjetiti https://www.paypal.com/myaccount/money), zatim odabrati karticu i u opcijama 'Currency' -> 'Change'. Za biznis racun, na naslovnoj traci odabrati 'Pay & Get Paid' -> 'Banks & Cards' (ili posjetiti https://www.paypal.com/businesswallet/m ... ks-section) te odabrati karticu i izvrsiti promjenu na isti nacin kao kod privatnog racuna. I ja sam sasvim slucajno saznao da postoji ova opcija, a do tada sam se natezao sa njihovom podrskom.
User avatar
HarunKovac
Posts: 559
Joined: 07/02/2015 12:42

#8189 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by HarunKovac »

tri_poloski wrote: 12/06/2022 22:20
HarunKovac wrote: 12/06/2022 11:28 A kako podesiti da izbjegnes njihovu konverziju prilikom primanja para?
Hvala unaprijed
Odgovor od prije:
Obavezno podesiti valutu kartice na onu u kojoj primate novac. U tom slucaju konverziju ne vrsi PayPal, nego banka ili izdavac kartice sto je, po mom iskustvu, povoljnije. Za privatni racun, izabrati sekciju 'Wallet' na naslovnoj traci (ili posjetiti https://www.paypal.com/myaccount/money), zatim odabrati karticu i u opcijama 'Currency' -> 'Change'. Za biznis racun, na naslovnoj traci odabrati 'Pay & Get Paid' -> 'Banks & Cards' (ili posjetiti https://www.paypal.com/businesswallet/m ... ks-section) te odabrati karticu i izvrsiti promjenu na isti nacin kao kod privatnog racuna. I ja sam sasvim slucajno saznao da postoji ova opcija, a do tada sam se natezao sa njihovom podrskom.
Hvala mnogo drug, upravo sam ustedio nekoliko desetina KM na konverziji.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8190 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kakavdanakneiskustvu »

pozdrav,treba mi pomoć,pokušavam otvoriti paypal račun ili kako se to već tačno zove,ukucao sam broj kartice,16-cifreni ,pojavljuje se poruka ,banla koja je izdala karticu je odbila.pokušajte s drugom karticom ili da se obratim izdavatelju kartice s pitanjima.pokušao sam sa drugom karticom,ista stvar se dešava,šta je u pitanju zna li ko?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#8191 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 17:43 pozdrav,treba mi pomoć,pokušavam otvoriti paypal račun ili kako se to već tačno zove,ukucao sam broj kartice,16-cifreni ,pojavljuje se poruka ,banla koja je izdala karticu je odbila.pokušajte s drugom karticom ili da se obratim izdavatelju kartice s pitanjima.pokušao sam sa drugom karticom,ista stvar se dešava,šta je u pitanju zna li ko?
Ako je nova kartica moras da vidis da li je uopste aktivirana i da li ima sredstava na njoj, bar desetak maraka. Obje stvari ces saznati ubacivanjem kartice u bankomat i idenjem na Upit stanja. Najbolje na bankomat svje banke da ne bi druga uzela proviziju slucajno. Ako nije nista od ovoga, obrati se svojoj banci i vidi s njima - tebi treba debitna Visa kartica, za Mastercard ne znam. Reci da ti treba za PayPal. Znaju da daju pogresnu karticu. Mislim da ne mogu one gift bez imena, krediten, ili sta vec sve imaju u ponudi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8192 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diverse wrote: 13/06/2022 18:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 17:43 pozdrav,treba mi pomoć,pokušavam otvoriti paypal račun ili kako se to već tačno zove,ukucao sam broj kartice,16-cifreni ,pojavljuje se poruka ,banla koja je izdala karticu je odbila.pokušajte s drugom karticom ili da se obratim izdavatelju kartice s pitanjima.pokušao sam sa drugom karticom,ista stvar se dešava,šta je u pitanju zna li ko?
Ako je nova kartica moras da vidis da li je uopste aktivirana i da li ima sredstava na njoj, bar desetak maraka. Obje stvari ces saznati ubacivanjem kartice u bankomat i idenjem na Upit stanja. Najbolje na bankomat svje banke da ne bi druga uzela proviziju slucajno. Ako nije nista od ovoga, obrati se svojoj banci i vidi s njima - tebi treba debitna Visa kartica, za Mastercard ne znam. Reci da ti treba za PayPal. Znaju da daju pogresnu karticu. Mislim da ne mogu one gift bez imena, krediten, ili sta vec sve imaju u ponudi.

kod mene je mastercard debitna
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#8193 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 17:43 pozdrav,treba mi pomoć,pokušavam otvoriti paypal račun ili kako se to već tačno zove,ukucao sam broj kartice,16-cifreni ,pojavljuje se poruka ,banla koja je izdala karticu je odbila.pokušajte s drugom karticom ili da se obratim izdavatelju kartice s pitanjima.pokušao sam sa drugom karticom,ista stvar se dešava,šta je u pitanju zna li ko?
Može i mastercard ako si planirao samo plaćati. Ali ako ti treba za primanje novca onda ti treba visa.

Kada ukucaš broj kartice traži da verifikuješ. A kod ćeš dobiti u banci. Ako imaš mobilno bankarstvo tada ne moraš ići u banku.
Uglavnom moraš čekati taj kod. Mislim da ti skine 2 dolara.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8194 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kakavdanakneiskustvu »

-Chesterfield- wrote: 13/06/2022 20:26
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 17:43 pozdrav,treba mi pomoć,pokušavam otvoriti paypal račun ili kako se to već tačno zove,ukucao sam broj kartice,16-cifreni ,pojavljuje se poruka ,banla koja je izdala karticu je odbila.pokušajte s drugom karticom ili da se obratim izdavatelju kartice s pitanjima.pokušao sam sa drugom karticom,ista stvar se dešava,šta je u pitanju zna li ko?
Može i mastercard ako si planirao samo plaćati. Ali ako ti treba za primanje novca onda ti treba visa.

Kada ukucaš broj kartice traži da verifikuješ. A kod ćeš dobiti u banci. Ako imaš mobilno bankarstvo tada ne moraš ići u banku.
Uglavnom moraš čekati taj kod. Mislim da ti skine 2 dolara.
treba mi za primanje novca,moze li se to traziti u banci,pošto imam ovu mastercard?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#8195 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 20:28
-Chesterfield- wrote: 13/06/2022 20:26

Može i mastercard ako si planirao samo plaćati. Ali ako ti treba za primanje novca onda ti treba visa.

Kada ukucaš broj kartice traži da verifikuješ. A kod ćeš dobiti u banci. Ako imaš mobilno bankarstvo tada ne moraš ići u banku.
Uglavnom moraš čekati taj kod. Mislim da ti skine 2 dolara.
treba mi za primanje novca,moze li se to traziti u banci,pošto imam ovu mastercard?
Za primanje treba visa. Što se tiče mastercard sa njom možeš plaćati i primiti povrat ako ti artikl nije isporučen, nema na stanju...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8196 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kakavdanakneiskustvu »

Samo mi treba za primanje
Mrljober
Posts: 1
Joined: 14/06/2022 21:24

#8197 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mrljober »

Mogu li napraviti Raiffeisen Visu debitnu i spojiti sa paypalom da primam automatske uplate od paypala na racun? Placao bih porez itd.
Zna li netko funkcionira li to?
Schumann
Posts: 88
Joined: 05/02/2021 20:10

#8198 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Schumann »

Mrljober wrote: 15/06/2022 14:30 Mogu li napraviti Raiffeisen Visu debitnu i spojiti sa paypalom da primam automatske uplate od paypala na racun? Placao bih porez itd.
Zna li netko funkcionira li to?
Teoretski moze al idi na bilo koju drugu banku, raiffeisen maksimalno zagorcava zivot freelancerima. Plus sto su nestrucni i nepismeni
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#8199 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fusion_ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 20:40 Samo mi treba za primanje
Kao što je rečeno, za primanje novca preko Paypala ti treba Visa kartica, ne može Mastercard.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8200 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kakavdanakneiskustvu »

fusion_ba wrote: 15/06/2022 20:02
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/06/2022 20:40 Samo mi treba za primanje
Kao što je rečeno, za primanje novca preko Paypala ti treba Visa kartica, ne može Mastercard.
:thumbup:
Post Reply