Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#7676 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

soha96 wrote: 16/04/2021 12:05
enrique83 wrote: 16/04/2021 12:03 Šta je FBA?
Valjda nesto tipa federalna bankarska agencija.
Problem je sto i mnoge banke prelaze na Mastercard. Intesin problem je specifican, nisu neke uslove ispunili nas vrijeme, rijesice oni to. Ali od nekih bankara sam cuo da bjeze od PayPala i slicnih uplata jer moraju puno papirologije da odrade zbog poreske, agencije za pranje novca isl., a nemaju dovoljnoi ljudi za to, a i relativno su to sitne pare za toliki posao. Pa fino predju da Mastecard, ukinu Visu i rijese se muke.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#7677 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by probook »

Ima li kakva fora kad se povlace pare na karticu da ne vrsi odmah paypal konverziju. Ono im je kriminal. Uzmu proviziju za povlacenje sredstava to je ok i onda dole konvertuje u marke gdje je 1 eur = 1,89 KM :run:
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#7678 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

probook wrote: 19/04/2021 09:27 Ima li kakva fora kad se povlace pare na karticu da ne vrsi odmah paypal konverziju. Ono im je kriminal. Uzmu proviziju za povlacenje sredstava to je ok i onda dole konvertuje u marke gdje je 1 eur = 1,89 KM :run:
Nisam siguran u kojoj banci moze, niti detalje, ali u Srbiji i Hrvatskoj ljudi vezuju karticu za euro racun devizni, tako da dobije evre, pa nema konverzije. raspitaj se u banci da ti postojecu karticu vezu za devizni racun, a ne za km.
tri_poloski
Posts: 58
Joined: 13/03/2018 13:41

#7679 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tri_poloski »

probook wrote: 19/04/2021 09:27 Ima li kakva fora kad se povlace pare na karticu da ne vrsi odmah paypal konverziju. Ono im je kriminal. Uzmu proviziju za povlacenje sredstava to je ok i onda dole konvertuje u marke gdje je 1 eur = 1,89 KM :run:
Ima, javis se agentu za podrsku i kazes mu da ti podesi valutu kartice na EUR. U tom slucaju PayPal nece vrsiti konverziju. Kartica mora biti VISA da bi se mogla promijeniti valuta.
harden13
Posts: 10
Joined: 04/01/2021 00:03

#7680 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by harden13 »

Pozz,

odlučio sam otvoriti Paypal račun i zatražio sam u Sberbanci isključivo visa electron karticu kako bih otvorio Paypal. Danas kad sam došao u banku poslodavac mi je dao dvije kartice (Mastercard i Visa Electron) i rekao da obje moram imati. Koji je razlog za to? Pitao sam njega a on govori da za paypal trebaju obje. Zanima me jeli se skida dodatnih 2-3 KM na Mastercardu svaki mjesec zbog održavanja kao što se i događa s Visa Electron? I zanima me jeli meni treba uopće ta Mastercard kartica? Jeli mogu zatražiti da je ugase i da samo koristim Visu Electron jer mi je ona samo potrebna za otvaranje Paypal računa?

Mimo svega toga, morao sam uplatiti 20 KM (10 KM na Mastercard i 10 KM na Visu) i rečeno mi je da će kartica bit aktivirana za sat dva (od toga je prošlo otprilike 4h). Kada sam pokušao sada povezati karticu s paypalom (Visu Electron), došao mi je ovaj error Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions. Jeli možda da probam sutra ponovno jer kartica očigledno nije aktivirana ili je nešto drugo? Čak su mi pogriješili i poštanski broj i grad na papiru koji sam dobio uz karticu, totalno nekorektno i nefer od njih.
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#7681 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Whatever[] »

harden13 wrote: 19/04/2021 16:08 Pozz,

odlučio sam otvoriti Paypal račun i zatražio sam u Sberbanci isključivo visa electron karticu kako bih otvorio Paypal. Danas kad sam došao u banku poslodavac mi je dao dvije kartice (Mastercard i Visa Electron) i rekao da obje moram imati. Koji je razlog za to? Pitao sam njega a on govori da za paypal trebaju obje. Zanima me jeli se skida dodatnih 2-3 KM na Mastercardu svaki mjesec zbog održavanja kao što se i događa s Visa Electron? I zanima me jeli meni treba uopće ta Mastercard kartica? Jeli mogu zatražiti da je ugase i da samo koristim Visu Electron jer mi je ona samo potrebna za otvaranje Paypal računa?

Mimo svega toga, morao sam uplatiti 20 KM (10 KM na Mastercard i 10 KM na Visu) i rečeno mi je da će kartica bit aktivirana za sat dva (od toga je prošlo otprilike 4h). Kada sam pokušao sada povezati karticu s paypalom (Visu Electron), došao mi je ovaj error Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions. Jeli možda da probam sutra ponovno jer kartica očigledno nije aktivirana ili je nešto drugo? Čak su mi pogriješili i poštanski broj i grad na papiru koji sam dobio uz karticu, totalno nekorektno i nefer od njih.
Sačekaj koji dan pa opet probaj.
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 451
Joined: 07/03/2018 18:22

#7682 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sefket_ramadani »

kako prebaciti novac sa paypal-a na racun? ili to ide automatski
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#7683 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

sefket_ramadani wrote: 27/04/2021 14:02 kako prebaciti novac sa paypal-a na racun? ili to ide automatski
Moze automatski prvog, a moze i kada ti hoces uz neku proviziju. Na linkovanu Visa karticu u oba slucaja.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#7684 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prof. »

Pozdrav raja, jučer sam probao da povežem PayPal account sa svojim računom u Raiffeisen banci ali iz nekog razloga nikako neće da prihvati tj. traži mi račun iz US banke? Iako je adresa iz BiH i stoji uredno naša zastavica 🇧🇦😁 može li se uopšte linkovati račun iz BiH ili moram karticu? I ako ima neko iz ličnog iskustva da li da uradim novu karticu ili da koristim postojeću, je li to pametno zbog sigurnosti, ulaska u crveno i tako to 🙄
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7685 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

prof. wrote: 28/04/2021 17:27 Pozdrav raja, jučer sam probao da povežem PayPal account sa svojim računom u Raiffeisen banci ali iz nekog razloga nikako neće da prihvati tj. traži mi račun iz US banke? Iako je adresa iz BiH i stoji uredno naša zastavica 🇧🇦😁 može li se uopšte linkovati račun iz BiH ili moram karticu? I ako ima neko iz ličnog iskustva da li da uradim novu karticu ili da koristim postojeću, je li to pametno zbog sigurnosti, ulaska u crveno i tako to 🙄
Ne, računi se mogu linkovati isključivo iz US-a, ne može niti iz jedne druge države. Za sve ostale države je tu opcija kartice.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7686 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Mehemed wrote: 28/04/2021 18:16 Ne, računi se mogu linkovati isključivo iz US-a, ne može niti iz jedne druge države. Za sve ostale države je tu opcija kartice.
Može i iz drugih država, ali ne može iz BiH. Ja sam u Švedskoj imao račun njihove banke normalno povezan.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#7687 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prof. »

Mehemed wrote: 28/04/2021 18:16
prof. wrote: 28/04/2021 17:27 Pozdrav raja, jučer sam probao da povežem PayPal account sa svojim računom u Raiffeisen banci ali iz nekog razloga nikako neće da prihvati tj. traži mi račun iz US banke? Iako je adresa iz BiH i stoji uredno naša zastavica 🇧🇦😁 može li se uopšte linkovati račun iz BiH ili moram karticu? I ako ima neko iz ličnog iskustva da li da uradim novu karticu ili da koristim postojeću, je li to pametno zbog sigurnosti, ulaska u crveno i tako to 🙄
Ne, računi se mogu linkovati isključivo iz US-a, ne može niti iz jedne druge države. Za sve ostale države je tu opcija kartice.
Hvala za brzi odgovor 👍
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#7688 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

Prije par dana sam dodao raiffesein karticu na PP i.kliknuo da mi dodje onaj kod. Koliko se sjecam to je dolazilo putem izvoda. Kako da sada dobijem taj kod?
Hoce li RF i PP funkcionisati bez problema? Obzirom da ne mogu nista online platiti sa RF karticom.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#7689 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by holowey »

kazo wrote: 28/04/2021 22:13 Prije par dana sam dodao raiffesein karticu na PP i.kliknuo da mi dodje onaj kod. Koliko se sjecam to je dolazilo putem izvoda. Kako da sada dobijem taj kod?
Hoce li RF i PP funkcionisati bez problema? Obzirom da ne mogu nista online platiti sa RF karticom.
na bankomatu uradi ispis mini izvoda, nazovi telefonom ili otidji na salter da ti procitaju...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7690 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

kazo wrote: 28/04/2021 22:13 Prije par dana sam dodao raiffesein karticu na PP i.kliknuo da mi dodje onaj kod. Koliko se sjecam to je dolazilo putem izvoda. Kako da sada dobijem taj kod?
Hoce li RF i PP funkcionisati bez problema? Obzirom da ne mogu nista online platiti sa RF karticom.
Hoće, raditi će. I sada isto dolazi na izvodu, s tim da ne znam da li ti je skinulo tih 1.95$(ili tako nekako), ako je banka blokirala sve online transakcije(dok ne nazoveš i kažeš im da odblokiraju, pa ti odblokiraju na određeno vrijeme) onda vjerovatno neće skinuti i neće ti doći ta transakcija na izvod jer mora skinuti taj neki mali iznos da bi dobio kod za verifikaciju na izvod. U mene radi plaćanje preko paypala, ali kada hoću platiti direktno karticom(na aliexpressu) moram nazvati (Raiffeisen) banku da to odblokiraju.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7691 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Nisam odavno koristio paypal, pa sam zaboravio ovaj dio skroz.

Primio sam sinoć uplatu na Paypal, ali sa obzirom da sam na Intesi trenutno ne mogu te pare prebaciti na karticu, pa probavam poslati supruzi te pare (na Raiffaisenu je, verifikovana kartica uredno), međutim dobijam poruku da je odbijeno od strane card issuera (ne piše čijeg).

Je l' se neko susretao sa ovom situacijom ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7692 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

liaar wrote: 29/04/2021 10:43 Nisam odavno koristio paypal, pa sam zaboravio ovaj dio skroz.

Primio sam sinoć uplatu na Paypal, ali sa obzirom da sam na Intesi trenutno ne mogu te pare prebaciti na karticu, pa probavam poslati supruzi te pare (na Raiffaisenu je, verifikovana kartica uredno), međutim dobijam poruku da je odbijeno od strane card issuera (ne piše čijeg).

Je l' se neko susretao sa ovom situacijom ?
Ti ne možeš prebaciti paypal balance iz BiH, možeš ga samo refundati. Kada pokušaš poslati pare preko paypala to paypal ustvari skida sa kartice, ne sa balance-a, zato izbaci tu poruku jer nije moglo da povuče pare sa (tvoje) kartice.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7693 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Mehemed wrote: 29/04/2021 11:02
liaar wrote: 29/04/2021 10:43 Nisam odavno koristio paypal, pa sam zaboravio ovaj dio skroz.

Primio sam sinoć uplatu na Paypal, ali sa obzirom da sam na Intesi trenutno ne mogu te pare prebaciti na karticu, pa probavam poslati supruzi te pare (na Raiffaisenu je, verifikovana kartica uredno), međutim dobijam poruku da je odbijeno od strane card issuera (ne piše čijeg).

Je l' se neko susretao sa ovom situacijom ?
Ti ne možeš prebaciti paypal balance iz BiH, možeš ga samo refundati. Kada pokušaš poslati pare preko paypala to paypal ustvari skida sa kartice, ne sa balance-a, zato izbaci tu poruku jer nije moglo da povuče pare sa (tvoje) kartice.
Faktički će mi stajati ovih 55-6$ dok ne profercera Intesa sa paypalom ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7694 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Upravo. Ili možeš izvaditi drugu karticu u drugoj banci i nju dodati da ti se na nju prebaci, i treća opcija naravno refund.
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#7695 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nane81 »

Zašto paypal euro računa 1.89 ?
Je li im iko pisao u vrzi toga i smiju li uopšte koristiti taj kurs?
Takođe, primijetio sam da mi se nekad desi ljudi pošalju pare u eurima i paypal mi pretvori u dolare, naravno po nepovoljnom kursu, pa onda opet te dolare u KM pretvaraju po kursu 1.56
Evo konkretno poslato mi je 150eur (plus su ljudi platili proviziju za slanje), sto su pretvorili u 172usd, od cega ja dobijam 268KM. 25KM izgubljeno bezveze. Kako tome stati u kraj? Sad western ispade povoljniji.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7696 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

nane81 wrote: 30/04/2021 13:41 Zašto paypal euro računa 1.89 ?
Je li im iko pisao u vrzi toga i smiju li uopšte koristiti taj kurs?
Takođe, primijetio sam da mi se nekad desi ljudi pošalju pare u eurima i paypal mi pretvori u dolare, naravno po nepovoljnom kursu, pa onda opet te dolare u KM pretvaraju po kursu 1.56
Evo konkretno poslato mi je 150eur (plus su ljudi platili proviziju za slanje), sto su pretvorili u 172usd, od cega ja dobijam 268KM. 25KM izgubljeno bezveze. Kako tome stati u kraj? Sad western ispade povoljniji.
Prvo, kontaktiraš paypal i kažeš im da ti je račun u € i nek ti prebacuju pare u € a ne da konvertuju u KM i šalju tako.
Drugo, default valuta na paypalu ti je dolar, zato ti pretvara u dolare, moraš postaviti € kao zadanu valutu na svom paypalu.
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#7697 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Soldier0209 »

TouringBiker wrote: 15/02/2021 15:45 Ima li ko iskustva sa placanjima preko Paxum-a?
I mene isto zanima ali izgleda niko ništa :?
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#7698 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nane81 »

Mehemed wrote: 30/04/2021 18:12
nane81 wrote: 30/04/2021 13:41 Zašto paypal euro računa 1.89 ?
Je li im iko pisao u vrzi toga i smiju li uopšte koristiti taj kurs?
Takođe, primijetio sam da mi se nekad desi ljudi pošalju pare u eurima i paypal mi pretvori u dolare, naravno po nepovoljnom kursu, pa onda opet te dolare u KM pretvaraju po kursu 1.56
Evo konkretno poslato mi je 150eur (plus su ljudi platili proviziju za slanje), sto su pretvorili u 172usd, od cega ja dobijam 268KM. 25KM izgubljeno bezveze. Kako tome stati u kraj? Sad western ispade povoljniji.
Prvo, kontaktiraš paypal i kažeš im da ti je račun u € i nek ti prebacuju pare u € a ne da konvertuju u KM i šalju tako.
Drugo, default valuta na paypalu ti je dolar, zato ti pretvara u dolare, moraš postaviti € kao zadanu valutu na svom paypalu.
Hvala
Kasno sam skontao da mi je primary u dolarima.
Bukvalno 50KM izgubljeno na konverzije. 🙄
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#7699 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nane81 »

Prosao automatski withdrawal i iz nekog razloga mi je paypal vrsio konverziju, iako dosad to nije bio slucaj. Zasto se to odjednom promijenilo?
I sad sam jos i na tome izgubio 25KM..
Oni nisu normalni, tacno ih necu vise ni koristiti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#7700 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Boli njih ona stvar hoćeš li ili nećeš. Vjerovatno hoćeš jer ako si do sada korisiti, nemaš alternative.

Zašto mijenjaju stvari? Pa upravo da bi hajrovali na proviziji.
Post Reply