Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#8151 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Daryl Dixon »

Averus wrote: 30/04/2022 12:52 Znam da nije ta tema, ali valjda mi mozete pomoci

Kako funkcionise slanje preko Western Uniona?
Kakve su provizije, sigurnost itd?
Simple user interface, koristim app stalno. Odaberes iznos koji ces poslati, ja obicno stavim kesh pickup, platim karticom, uzmu 2e fee cini mi se maksimalno po transakciji. Ja zadovoljan, nema peglanja, transakcija zavrsena u 2 minute. Dodje ti obavijest na email kada posaljes novac i dodje ti email kada ga preuzmu. Da bi pokupio novac treba ti code koji dobijes i lična karta. Sigurno-nisam još cuo da se neko zali, ja zadovoljan. :thumbup:
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#8152 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TheRedhead »

Stalno mi se javlja ova poruka kad pokusavam kupiti nesto na Ebayu preko paypala sa 2 kartice (koje sam vec prije koristila za kupovinu), proizvodi su u usa i australia dolarima, ako ista to znaci.

Da li je neko imao taj problem i kako da se rijesi? Sumnjam da je do kartice i banke jer je prije prolazilo, nesto sad paypal zeza :/

PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method.
elq
Posts: 385
Joined: 25/06/2017 08:26

#8153 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elq »

jel koristi ko payoneer? sta je potrebno za otvaranje acc tamo? jel on slican paypalu?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#8154 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fusion_ba »

elq wrote: 01/05/2022 17:48 jel koristi ko payoneer? sta je potrebno za otvaranje acc tamo? jel on slican paypalu?
Devizni račun
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8155 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

Jutro,
dal je nekome prošao automatski prenos ?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#8156 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

pusac wrote: 03/05/2022 08:55 Jutro,
dal je nekome prošao automatski prenos ?
[/quototislo sa PayPal-a, ali nije jos stiglo na banku. danas je prvi radni dan, tako da nije bilo ni za ocekivati da danas legne.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#8157 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fusion_ba »

Meni na Raiffeisen Visa kartici stigne automatski, iste sekunde kad PayPal pusti. Čak i kad povučem usred noći, odmah se pojavi na kartici.
I sad mi je odmah 1.5. oko podne stiglo. Vjerovatno zavisi i od banke.
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8158 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

ja za automatski transfer moram čekati prvi dan u naradnom mjesecu za sve uplate u tekućem, znači pišem o transferu gdje nema nikakvih odbitaka za transakciju izuzev što je kurs 1E=1,897BAM. E jedino je moguće je da sad je problem zbog toga što mi je kartica VISA iz SBERBANK ? To sam možda trebao naglasiti u pitanju znači SBERBANK ili kako se već sad zove !
Ako sam dobro razumio tvoj post, kod tebe automatsko prebacivanje radi u toku cjelog mjesećnog perioda ?? Koliki su odbitci, u tvom slučaju, za ručno povlačenje ?
cb1994
Posts: 86
Joined: 25/01/2020 22:58

#8159 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cb1994 »

pusac wrote: 04/05/2022 07:01 ja za automatski transfer moram čekati prvi dan u naradnom mjesecu za sve uplate u tekućem, znači pišem o transferu gdje nema nikakvih odbitaka za transakciju izuzev što je kurs 1E=1,897BAM. E jedino je moguće je da sad je problem zbog toga što mi je kartica VISA iz SBERBANK ? To sam možda trebao naglasiti u pitanju znači SBERBANK ili kako se već sad zove !
Ako sam dobro razumio tvoj post, kod tebe automatsko prebacivanje radi u toku cjelog mjesećnog perioda ?? Koliki su odbitci, u tvom slučaju, za ručno povlačenje ?
Meni je isto Sberbank i sve isto kao kod kolege iznad, sve prođe u par sekundi. I ne radi automatsko čitav mjesec, radi samo prvog, u ostalim slučajevima plaćaš 5$ za svako manuelno povlačenje.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8160 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Bosanac sa dna kace »

Jel se moze primiti novac sa Paypala na mastercard u BiH?
U pitanju je Sparkasse.
https://www.mastercard.com/news/europe/ ... n-markets/
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#8161 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

Bosanac sa dna kace wrote: 05/05/2022 11:01 Jel se moze primiti novac sa Paypala na mastercard u BiH?
U pitanju je Sparkasse.
https://www.mastercard.com/news/europe/ ... n-markets/
Ne moze nikakav Mastercard samo Visa elektron
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8162 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Bosanac sa dna kace »

EliasVeskot wrote: 05/05/2022 11:02
Bosanac sa dna kace wrote: 05/05/2022 11:01 Jel se moze primiti novac sa Paypala na mastercard u BiH?
U pitanju je Sparkasse.
https://www.mastercard.com/news/europe/ ... n-markets/
Ne moze nikakav Mastercard samo Visa elektron
Pa ček. na ovom linku drugačije kažu...
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#8163 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EliasVeskot »

Pa prelistaj temu par stranica unazad i vidjećeš da ne može
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8164 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

[/quote] CB1994
Meni je isto Sberbank i sve isto kao kod kolege iznad, sve prođe u par sekundi. I ne radi automatsko čitav mjesec, radi samo prvog, u ostalim slučajevima plaćaš 5$ za svako manuelno povlačenje.
[/quote]

Molim te imam dva pitanja ako imaš vremena;
izuzev tih 5$ jel ima još kakvih troškova kada se radi manuelno povlačenje
i
kada iz bilo kojeg razloga propadne automatska transakcija da li vračena sredstva ostaju na paypal računu do sljedećeg prvog u mjesecu?
ovo pitam jer sam negdje pročitao da ovaj servis za naše prostore ne dozvoljava zadržavanje sredstava na računu?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#8165 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

pusac wrote: 07/05/2022 19:00
CB1994
Meni je isto Sberbank i sve isto kao kod kolege iznad, sve prođe u par sekundi. I ne radi automatsko čitav mjesec, radi samo prvog, u ostalim slučajevima plaćaš 5$ za svako manuelno povlačenje.
[/quote]

Molim te imam dva pitanja ako imaš vremena;
izuzev tih 5$ jel ima još kakvih troškova kada se radi manuelno povlačenje
i
kada iz bilo kojeg razloga propadne automatska transakcija da li vračena sredstva ostaju na paypal računu do sljedećeg prvog u mjesecu?
ovo pitam jer sam negdje pročitao da ovaj servis za naše prostore ne dozvoljava zadržavanje sredstava na računu?
[/quote]
Da, ostaju na racunu do sljedeceg pokusaja automatskog transfera. Tolerisu zadrzavanje para na racunu sve dok je neuspjela automatska transakcija opravdana. Sta se desi ako mjesecima ne povezes karticu ispravno, to ne znam.
Pored 5 dolara za manuelni transfer racunaj i da nesto ode na konverziju valute u procesu slanja.
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#8166 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by s@mson »

Transfer na Mastercard je išao do prije nekih dva mjeseca, poslije toga ni na jednu Mastercard (u dvije banke, Addiko i Intessanpaolo) ne ide, samo na Visa u Raiffeisen banci... i tu kasni jedan dan...
User avatar
amko100
Posts: 4
Joined: 23/10/2017 13:27

#8167 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by amko100 »

Da li je neko u skorije vrijeme dobio od Raiffeisen banke Visa Electron debitnu karticu, oni kažu da više ne postoji Visa Electron debitnu karticu nego su prešli na Visa Classic karticu.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#8168 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by perfect_guy »

visa classic debitna, prije skoro dvije godine izdata. Nisam ih nikad pitao oko te varijante clasic-electron
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#8169 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fusion_ba »

amko100 wrote: 17/05/2022 09:02 Da li je neko u skorije vrijeme dobio od Raiffeisen banke Visa Electron debitnu karticu, oni kažu da više ne postoji Visa Electron debitnu karticu nego su prešli na Visa Classic karticu.
Imaju samo Visa Classic debitnu karticu (žutu).
Visa Electron je nekad postojala, više ne, ali ova Classic ima iste mogućnosti.
User avatar
amko100
Posts: 4
Joined: 23/10/2017 13:27

#8170 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by amko100 »

Sa Visa Classic debitnom karticom se na paypalu mogu primati pare.
ado_n
Posts: 64
Joined: 15/10/2021 13:24

#8171 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_n »

Jedno pitanje za znalce:
Pošto nisam odavno kupovao preko ebay i koristio PayPal,zanima me kako sad ide ono da konverzija ide preko banke a ne preko PayPal.
Imao sam ja to sve nekad davno namješteno ali kako nisam odavno kupovao preko ebay a i reinstalirao Windows totalno sam van tih šema.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#8172 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -Chesterfield- »

ado_n wrote: 19/05/2022 22:50 Jedno pitanje za znalce:
Pošto nisam odavno kupovao preko ebay i koristio PayPal,zanima me kako sad ide ono da konverzija ide preko banke a ne preko PayPal.
Imao sam ja to sve nekad davno namješteno ali kako nisam odavno kupovao preko ebay a i reinstalirao Windows totalno sam van tih šema.
Ja kliknem ovdje gdje piše, pogledajte opcije valute.
Izaberem valutu u kojoj je proizvod a ne BAM.

Image
ado_n
Posts: 64
Joined: 15/10/2021 13:24

#8173 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_n »

-Chesterfield- wrote: 19/05/2022 23:32
ado_n wrote: 19/05/2022 22:50 Jedno pitanje za znalce:
Pošto nisam odavno kupovao preko ebay i koristio PayPal,zanima me kako sad ide ono da konverzija ide preko banke a ne preko PayPal.
Imao sam ja to sve nekad davno namješteno ali kako nisam odavno kupovao preko ebay a i reinstalirao Windows totalno sam van tih šema.
Ja kliknem ovdje gdje piše, pogledajte opcije valute.
Izaberem valutu u kojoj je proizvod a ne BAM.

Image
Hvala puno.
Jbt,kako ovo zakamlufiraju,ovo je totalno drugačije od načina na koji sam prije vršio tu konverziju
pusac
Posts: 6
Joined: 02/01/2017 10:15

#8174 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pusac »

ado_n wrote: 19/05/2022 23:43
-Chesterfield- wrote: 19/05/2022 23:32

Ja kliknem ovdje gdje piše, pogledajte opcije valute.
Izaberem valutu u kojoj je proizvod a ne BAM.

Image
Hvala puno.
Jbt,kako ovo zakamlufiraju,ovo je totalno drugačije od načina na koji sam prije vršio tu konverziju
Pozdrav,

u ovom postu gore sam vidio opciju da se doda nova kartica, ja tražim tu opciju danima nije valjda da je samo u varijanti plačanja??
Zapravo, dobio sam devizni račun u eurima i dodao bih tu karticu (VISA gold SBERBANK) za direktno poreuzimanje valute, da li bi to bilo
moguće?
tri_poloski
Posts: 59
Joined: 13/03/2018 13:41

#8175 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tri_poloski »

pusac wrote: 30/05/2022 07:12 Pozdrav,

u ovom postu gore sam vidio opciju da se doda nova kartica, ja tražim tu opciju danima nije valjda da je samo u varijanti plačanja??
Zapravo, dobio sam devizni račun u eurima i dodao bih tu karticu (VISA gold SBERBANK) za direktno poreuzimanje valute, da li bi to bilo
moguće?
Moguce je dodati karticu odabirom opcije 'Wallet' u naslovnoj traci, zatim klikom na 'Link a card' (ili prateci vezu: https://www.paypal.com/myaccount/money/cards/new/manual). Ako nakon dodavanja kartice valuta ne bude u EUR, moguce je i to naknadno izmijeniti u postavkama kartice.
Post Reply