Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#1726 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Jazzy.ba »

DON_eARL wrote:Image

Evo ga tek sad status Pending, kada je novac automatski povučen na karticu. Koliko inače traje taj proces?
Par dana.
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#1727 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by GriFoN »

Static-X wrote:
GriFoN wrote:
Static-X wrote:Jel to moguce slati novac iz inostranstva u BiH preko paypal?
Da
Predpostavljam to ide u fazonu - sa internac. paypal-a na paypal u BiH, pa onda transfer sa paypala na kredit/debit karticu?
Kolika je provizija na kraju?
Da, na taj način.
Mislim da je oko 5% provizija koju može, a ne mora (mislim, onda mora primatelj), platiti onaj ko šalje novac. Također, kad novac "legne" na PayPal račun, može se odmah povući (ali tek nakon dana bude na kartici) novac za $5, ili se može čekati prvi dan u sljedećem mjesecu, kada besplatno sav iznos na PayPal računu prebacuje na karticu.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#1728 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

Jazzy.ba wrote:
DON_eARL wrote:Image

Evo ga tek sad status Pending, kada je novac automatski povučen na karticu. Koliko inače traje taj proces?
Par dana.
Leglo je danas konačno. :-D
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#1729 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Static-X »

GriFoN wrote: Da, na taj način.
Mislim da je oko 5% provizija koju može, a ne mora (mislim, onda mora primatelj), platiti onaj ko šalje novac. Također, kad novac "legne" na PayPal račun, može se odmah povući (ali tek nakon dana bude na kartici) novac za $5, ili se može čekati prvi dan u sljedećem mjesecu, kada besplatno sav iznos na PayPal računu prebacuje na karticu.
Hvala na info-u. Zvuci isplatnije od drugih nacina.
Krajisnik1994
Posts: 1
Joined: 08/04/2013 22:23

#1730 Problem sa pay pal karticom i deviznim r...

Post by Krajisnik1994 »

Lijep pozdrav .

Problem sa Pay Pall plaćanjem . Naime nedavno sam povezao racun i sad kad hocu da platim oduzima mi sa devizne kartice , a ne sa pay pall racuna :D

Da li bi mi netko mozda znao pomoći . Unaprijed Hvala
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#1731 Re: Problem sa pay pal karticom i deviznim r...

Post by GriFoN »

Krajisnik1994 wrote:Lijep pozdrav .

Problem sa Pay Pall plaćanjem . Naime nedavno sam povezao racun i sad kad hocu da platim oduzima mi sa devizne kartice , a ne sa pay pall racuna :D

Da li bi mi netko mozda znao pomoći . Unaprijed Hvala
Za BiH PayPal račune nije moguće koristiti novac s računa - pri svakoj transakciji mora se koristiti kartica.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#1732 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Jazzy.ba »

Krajisnik1994 wrote:Lijep pozdrav .

Problem sa Pay Pall plaćanjem . Naime nedavno sam povezao racun i sad kad hocu da platim oduzima mi sa devizne kartice , a ne sa pay pall racuna :D

Da li bi mi netko mozda znao pomoći . Unaprijed Hvala
Tako to ide.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1733 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by shiljak »

evo paypal i u Srbiji proradio..
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#1734 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by remark »

Pitanjce. Hocu da otvorim account i sad gledam postoji individual i business sign-up, pa da pitam koji da odaberem tj. hocu li sa individualnim moci primati uplate i uvezati Raiffeisen karticu(spominju samo kupovinu on-line) il' ipak moram na business account?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1735 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Mozes s personalnim to raditi.
dek
Posts: 539
Joined: 28/02/2005 23:53

#1736 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by dek »

Pozdrav, možda je bilo već pitanje (ne mogunaći).
Mogu li se vršiti uplate preko Paypal-a sa Maestro debitnim karticama? U banci mi rekoše da bi trebalo moći jer ''novije'' maestro kartice su podržane na paypal-u tj. imaju na poleđini onaj trocifreni broj koji se traži.
User avatar
Pisistratus
Posts: 861
Joined: 07/09/2012 12:10
Location: Bistue Nova

#1737 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Pisistratus »

Jel' ti baš treba Paypal? Ja sam otvorio račun zato što radim za jednu stranu firmu, ali su me odmah na početku zamolili da Paypal zamijenim moneybookers-om. Uglavnom, moja maestro kartica nije baš "nova". :-D Otvorio sam račun u Unicredit banci prije 4-5 godina i tada dobio karticu i sve je radilo na Paypal-u bez problema. Nikad doduše nisam upload-ovao novac sa svog računa, ali sam primao neke sitnije uplate. Ja mislim da ne bi trebalo da uopće bude problema s tim i da možeš primati uplate i isto upload-ovati novac sa svoga računa. eh, sad i tu ima kvaka. Kad budeš primao novac na Paypal, elektronski ide brz znaš i sam(a) vjerovatno, ali kad sebi prebacuješ uzimaju naše banke popriličan porez, plus treba nekoliko dana da ti pare "legnu" na račun. E sad, ako je isto toliko kad prebacuješ s računa na Paypal, onda ti preporučujem moneybookers. Samo za svaki slučaj otiđi u banku i traži IBAN i možda budeš morap otvoriti poseban račun za uplate iz inostranstva. Zavisi od banke do banke.
dek
Posts: 539
Joined: 28/02/2005 23:53

#1738 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by dek »

Baš mi treba paypal i to isključivo radi uplata tj upload novca sa kartice...maloprije sam pokušao i dolazi poruka ''card denied'' :(
User avatar
Pisistratus
Posts: 861
Joined: 07/09/2012 12:10
Location: Bistue Nova

#1739 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Pisistratus »

dek wrote:Baš mi treba paypal i to isključivo radi uplata tj upload novca sa kartice...maloprije sam pokušao i dolazi poruka ''card denied'' :(

Pa imaš li keša na kartici, jesi li registrovao račun, jer treba ono platiti 1$ kad se registruješ?
dek
Posts: 539
Joined: 28/02/2005 23:53

#1740 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by dek »

ma ima keša...uglavnom evo sad vidim neke postove od prije da maestro ipak ne ide na paypal
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#1741 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by Jazzy.ba »

A sto ce ti maestro kad svaka banka manje vise besplatno izdaje visa electron uz tekuci racun koja radi na pp.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1742 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

dek wrote:Pozdrav, možda je bilo već pitanje (ne mogunaći).
Mogu li se vršiti uplate preko Paypal-a sa Maestro debitnim karticama? U banci mi rekoše da bi trebalo moći jer ''novije'' maestro kartice su podržane na paypal-u tj. imaju na poleđini onaj trocifreni broj koji se traži.
ne znam za novije, znam da prije 4/5 godina kada sam krenuo sa paypalom nije moglo, uzmi visa electron i postedi se sekiracije
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1743 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

Jazzy.ba wrote:A sto ce ti maestro kad svaka banka manje vise besplatno izdaje visa electron uz tekuci racun koja radi na pp.
ja sam je besplatno dobio u unicreditu prije par godina nevezano za tekuci
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#1744 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ledeni_caj »

I jel k'o skonto kako da rijesim ovo sa dodavanjem nove kartice umjesto ove sto je istekla. Stoji mi ovo i nisam siguran sta da mu cinim, pise i dalje da je verified...

You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account, because previous transfers to your preferred card or bank account failed.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1745 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by holowey »

ledeni_caj wrote:I jel k'o skonto kako da rijesim ovo sa dodavanjem nove kartice umjesto ove sto je istekla. Stoji mi ovo i nisam siguran sta da mu cinim, pise i dalje da je verified...

You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account, because previous transfers to your preferred card or bank account failed.
pridruzio bih se pitanju... kod mene je rzb visa kartica, ostao isti broj samo se ccv promijenio... pokusao uraditi update, kazu vec ima ta kartica, obrisao karticu i opet je upisao ali nisam dobio nista za verifikaciju... i dalje mi stoji ovo obavjestenje
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#1746 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by burgundy »

Pozdrav.Pitanje glasi:Koliko je potrebno iz Engleske da standardnom postarinom proizvod dodje u BiH?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1747 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by holowey »

burgundy wrote:Pozdrav.Pitanje glasi:Koliko je potrebno iz Engleske da standardnom postarinom proizvod dodje u BiH?
zavisi o toga da li je placeno paypalom ili na neki drugi nacin
User avatar
kokodaa
Posts: 55
Joined: 25/04/2013 19:52

#1748 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by kokodaa »

burgundy wrote:Pozdrav.Pitanje glasi:Koliko je potrebno iz Engleske da standardnom postarinom proizvod dodje u BiH?
Ako ti ista pomaze, meni je sa thehut.com doslo za 10-11 dana.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#1749 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by ledeni_caj »

holowey wrote:
ledeni_caj wrote:I jel k'o skonto kako da rijesim ovo sa dodavanjem nove kartice umjesto ove sto je istekla. Stoji mi ovo i nisam siguran sta da mu cinim, pise i dalje da je verified...

You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account, because previous transfers to your preferred card or bank account failed.
pridruzio bih se pitanju... kod mene je rzb visa kartica, ostao isti broj samo se ccv promijenio... pokusao uraditi update, kazu vec ima ta kartica, obrisao karticu i opet je upisao ali nisam dobio nista za verifikaciju... i dalje mi stoji ovo obavjestenje
Kada kartica istekne i trebaju se unijeti ti novi podatci nesto se poremeti oko onog automatskog povlacenja novca na racunu i zato ne radi. Salji im mailove da ti oni to ukljuce ponovo i onda ce raditi. Evo meni jutros popravise. :razz:
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1750 Re: Paypal poceo sa radom u Bosni i Hercegovini

Post by holowey »

ledeni_caj wrote:
holowey wrote:
ledeni_caj wrote:I jel k'o skonto kako da rijesim ovo sa dodavanjem nove kartice umjesto ove sto je istekla. Stoji mi ovo i nisam siguran sta da mu cinim, pise i dalje da je verified...

You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account, because previous transfers to your preferred card or bank account failed.
pridruzio bih se pitanju... kod mene je rzb visa kartica, ostao isti broj samo se ccv promijenio... pokusao uraditi update, kazu vec ima ta kartica, obrisao karticu i opet je upisao ali nisam dobio nista za verifikaciju... i dalje mi stoji ovo obavjestenje
Kada kartica istekne i trebaju se unijeti ti novi podatci nesto se poremeti oko onog automatskog povlacenja novca na racunu i zato ne radi. Salji im mailove da ti oni to ukljuce ponovo i onda ce raditi. Evo meni jutros popravise. :razz:
tnx....probacu ih kontakirati... jutros sam prebacio da mi na debitnu idu automatski transferi ali bi mi vise odgovaralo da to ide na kreditnu, zbog balansa i kamata
Post Reply