Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Mehemed

#7026 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed » 27/08/2020 01:08

Kontaktiraš banku i oni ti to riješe. Sigurnosne stvari, moraju ti odobriti

vjesticanametli

#7027 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli » 27/08/2020 06:23

Promijenis banku jer se danas s ovom tehn niko ne zeza osim sugave rbb koja nece u bih da investira nista......oci bi im izbili u at da rade sta rade kod nas......fuj

Ps ko ima sef nek vidi cijene 8) digli su a sute hahahah tipicno za supke :D

Nostromo

#7028 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nostromo » 27/08/2020 10:19

Dakle, nazovem Raiffeisen, kaže baba da su suspendovali sva internet plaćanja iz "sigurnosnih razloga", mogu mi otključati karticu na 10 minuta da poplačam šta imam, pa će je opet blokirati. Pitam kada će riješiti "sigurnosni problem", baba odgovara sa "ne znam", ali do daljnjeg nema internet transakcija. I još mi kaže da trebam biti sretan što štite mene i moju karticu. :-)
Nema druge, nego mijenjati banku.

Šta mi preporučujete, koja banka i koja kartica, onako iz iskustva?
Thx.

vjesticanametli

#7029 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli » 27/08/2020 10:29

😂😂 pa handre vas
Ja sam u intesi i nikada nikakav prob

denis007

#7030 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by denis007 » 27/08/2020 14:00

Nostromo wrote:
27/08/2020 10:19
Dakle, nazovem Raiffeisen, kaže baba da su suspendovali sva internet plaćanja iz "sigurnosnih razloga", mogu mi otključati karticu na 10 minuta da poplačam šta imam, pa će je opet blokirati. Pitam kada će riješiti "sigurnosni problem", baba odgovara sa "ne znam", ali do daljnjeg nema internet transakcija. I još mi kaže da trebam biti sretan što štite mene i moju karticu. :-)

Thx.
Ista stvar. Pocelo je sa Ali, sad je sve blokirano. Vjerovatno se desio problem sa zloupotrebom kartica i to je sad je ogroman problem. Ni ja nisam imao problema sa Raiffeisen, ali mi je ovo uvijek padalo napamet jer su oni jedna od banaka koje ne pruzaju nikakvu zastitu te vrste. Bio sam lijen da mijenjam. Neke banke vec odavno imaju opcije privremenog "otkljucavanja" preko sms+internet bankarstvo ili da mogu prosto logovanjem u moj akaunt preko neta to privremeno odobrim.i sl. sto rijesava problem. Na nekoj drugoj temi procitah kao mozes nesto tamo poptisati, ali to je potpis tipa: pristajem da me neko namagarci ko najgoru budalu, oni nemaju nista s tim tako da je najbolje promjeniti banku ili biti strpljiv da oni omoguce neku normalnu uslugu zastite za sta nisam siguran da moze bas brzo da se uradi.

Nostromo

#7031 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nostromo » 27/08/2020 15:08

denis007 wrote:
27/08/2020 14:00
Nostromo wrote:

Thx.
Ista stvar. Pocelo je sa Ali, sad je sve blokirano. Vjerovatno se desio problem sa zloupotrebom kartica i to je sad je ogroman problem. Ni ja nisam imao problema sa Raiffeisen, ali mi je ovo uvijek padalo napamet jer su oni jedna od banaka koje ne pruzaju nikakvu zastitu te vrste. Bio sam lijen da mijenjam. Neke banke vec odavno imaju opcije privremenog "otkljucavanja" preko sms+internet bankarstvo ili da mogu prosto logovanjem u moj akaunt preko neta to privremeno odobrim.i sl. sto rijesava problem. Na nekoj drugoj temi procitah kao mozes nesto tamo poptisati, ali to je potpis tipa: pristajem da me neko namagarci ko najgoru budalu, oni nemaju nista s tim tako da je najbolje promjeniti banku ili biti strpljiv da oni omoguce neku normalnu uslugu zastite za sta nisam siguran da moze bas brzo da se uradi.
Uparvo tako, iz Raiffeisena su mi poslali formular da popunim i potpišam, ali to ni Hitleru nebih dao da potpiše. :-)
U slučaju kompromitovanja kartice  i nastanka bilo kakve štete preuzimam neograničenu odgovornost ,
te izjavljujem da Banka neće snositi nikakvu odgovornost za navedeno niti će biti obavezna da refundira
otudjena sredstva (odgovornost).

Leverage

#7032 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage » 27/08/2020 18:59

Jedan od sretnijih dana u mom životu je kad sam zatvorio račun u Raiffeisen banci, rado se sjećam tog 16. augusta 2016. godine.

taba34212

#7033 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by taba34212 » 28/08/2020 22:13

_Reds_ wrote:
31/03/2020 20:11
RedBey wrote:
31/03/2020 19:05
Nešto se očito dešava s PayPalom. Pisao sam im 3 puta da mi sender ne može poslati novac zbog nekih regulation compliance problema (error 14764), a oni mene uvjeravaju da nema problema s uplatama korisnicima u Bosni i Hercegovini. Ne znam više šta da radim, a ni Payoneer ni Skrill nisu ništa bolji, čak štaviše gule na provizijama.
I ja im slao, odovaraju mi nekim glupostima teskim.
Jesi li uspio dobiti odgovor ili pronašao rješenje? Upravo imam isti problem, ne može mi poslati novac sa business accounta na moj private account iz US. Dobije poruku: to comply with government regulations this transaction has been declined

taba34212

#7034 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by taba34212 » 28/08/2020 23:06

taba34212 wrote:
28/08/2020 22:13
_Reds_ wrote:
RedBey wrote:
Nešto se očito dešava s PayPalom. Pisao sam im 3 puta da mi sender ne može poslati novac zbog nekih regulation compliance problema (error 14764), a oni mene uvjeravaju da nema problema s uplatama korisnicima u Bosni i Hercegovini. Ne znam više šta da radim, a ni Payoneer ni Skrill nisu ništa bolji, čak štaviše gule na provizijama.
Jesi li uspio dobiti odgovor ili pronašao rješenje? Upravo imam isti problem, ne može mi poslati novac sa business accounta na moj private account iz US. Dobije poruku: to comply with government regulations this transaction has been declined

Evo ja sam uspio. Zbog nekog razloga auto-withdraw je bio isključen, ponovo sam ga uključio, sender je pokušao opet poslati novac i prošlo je.

_Reds_

#7035 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ » 29/08/2020 08:00

taba34212 wrote:
28/08/2020 22:13
_Reds_ wrote:
RedBey wrote:
Jesam, moras biti uporan u pisanju i tvrditi da je do njih.

TouringBiker

#7036 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker » 30/08/2020 15:18

Mehemed wrote:
16/06/2020 09:14
Ako nije na računu odna nije ni poslan, transfer novca na paypalu je instant, odnosno u roku nekoliko sekundi nakon što pošiljaoc klikne send u tebe je na računu. SAMO sa VISA karticom možeš primati novac, ako ti je Master card ili neka druga nećeš moći povući novac na karticu a možda ga ni primiti nikako na account.
Ovo više ne važi, ja sam prije koristio PayPal uz Raiffeisen Visa Electron (a imao sam i Raiffeisen Maestro tj Mastercard debit i ona nije radila sa PP), sad imam Unicredit Mastercard debit karticu i sa njom najnormalnije i plaćam i na nju mi ležu pare sa PP

TouringBiker

#7037 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker » 30/08/2020 15:33

Nostromo wrote:

Thx.
Meni se taj problem javio i sa Mastercard debit karticom i Visa Classic Unicredit banke. Kontaktirao sam banku i dobio od njih slijedeci odgovor:

"S ciljem sprječavanja eventualnih zloupotreba platnih kartica prilikom korištenja na internetu, UniCredit Bank koristi sistem za nadzor kartičnih transakcija, koji na osnovu niza zadanih parametara, u stvarnom vremenu prepoznaje rizičnost transakcije te usmjerava korisnika da telefonskim pozivom Banci kroz dodatnu identifikaciju potvrdi autentičnost transakcije.

Razumijemo da određeni broj klijenata, nije u mogućnosti ili ne želi verifikaciju izvršiti putem telefona. Banka je svjesna ovog ograničenja, te trenutno radimo na razvoju mogućnosti dodatne autentifikacije eCommerce plaćanja putem slanja jednokratnog passworda klijentu putem SMS-a ili e-mail-a. Planiramo ovu funkcionalnost imati aktivnu do kraja godine, te se iskreno nadamo da će to olakšati klijentima poslovanje sa Bankom.

Jako nam je žao ukoliko Vam je proces verifikacije izazvao neugodnosti, ali iskreno se nadamo da razumijete namjeru i obavezu Banke da zaštiti račune klijenata od potencijalnih zloupotreba.

Ukoliko u narednom periodu namjeravate kupovati preko interneta i ne želite da radite dodatnu verifikaciju transakcije prije njenog konačnog izvršenja, stoji Vam na raspolaganju da pronađemo rješenje za Vas, te sugerišemo da popunite zahtjev u prilogu.

Predlažemo Vam sljedeće mogućnosti:

 da upišete određeni vremenski period u okviru kojeg će se sve internet transakcije procesirati bez zahtjeva za dodatnu provjeru
 da navedete trgovce kod kojih najčešće kupujete preko interneta, te da izuzmemo transakcije kod istih od zahtjeva za provjeru
 da navedete IP adresu računara sa kojeg ćete vršiti kupovinu, te da transakcije sa tog računara budu oslobođene provjere.

Naravno, možete i kombinovati ponuđene mogućnosti, odnosno odabrati više ponuđenih opcija koje Vam odgovaraju. Nakon što nam potpisan zahtjev dostavite na ovu e-mail adresu, Vaše buduće transakcije putem interneta ćete moći obaviti bez dodatne provjere s Bankom."

Ja sam im nakon toga uputio ispunjen formular sa tri IP adrese, kucnom, kod roditelja i na poslu, i trazio da sa te tri adrese omoguce transakcije bez provjere trajno.

Nakon toga mi se ISTO javilo kad sam pokusao platiti preko PayPal-a Raiffeisen Mastercard shopping karticom. Otisao sam na njihov sajt, onlajn formular za prituzbe, i napisao da zahtjevam isto kao sto je Unicredit napravila, i za Visa Electron debit i za Shopping, da se omoguci placanje bez provjera sa tih IP adresa. Sad cekam da mi se jave...

Vezirbh

#7038 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Vezirbh » 30/08/2020 15:44

TouringBiker wrote:
30/08/2020 15:33
Nostromo wrote:

Thx.
Meni se taj problem javio i sa Mastercard debit karticom i Visa Classic Unicredit banke. Kontaktirao sam banku i dobio od njih slijedeci odgovor:

"S ciljem sprječavanja eventualnih zloupotreba platnih kartica prilikom korištenja na internetu, UniCredit Bank koristi sistem za nadzor kartičnih transakcija, koji na osnovu niza zadanih parametara, u stvarnom vremenu prepoznaje rizičnost transakcije te usmjerava korisnika da telefonskim pozivom Banci kroz dodatnu identifikaciju potvrdi autentičnost transakcije.

Razumijemo da određeni broj klijenata, nije u mogućnosti ili ne želi verifikaciju izvršiti putem telefona. Banka je svjesna ovog ograničenja, te trenutno radimo na razvoju mogućnosti dodatne autentifikacije eCommerce plaćanja putem slanja jednokratnog passworda klijentu putem SMS-a ili e-mail-a. Planiramo ovu funkcionalnost imati aktivnu do kraja godine, te se iskreno nadamo da će to olakšati klijentima poslovanje sa Bankom.

Jako nam je žao ukoliko Vam je proces verifikacije izazvao neugodnosti, ali iskreno se nadamo da razumijete namjeru i obavezu Banke da zaštiti račune klijenata od potencijalnih zloupotreba.

Ukoliko u narednom periodu namjeravate kupovati preko interneta i ne želite da radite dodatnu verifikaciju transakcije prije njenog konačnog izvršenja, stoji Vam na raspolaganju da pronađemo rješenje za Vas, te sugerišemo da popunite zahtjev u prilogu.

 da upišete određeni vremenski period u okviru kojeg će se sve internet transakcije procesirati bez zahtjeva za dodatnu provjeru
 da navedete trgovce kod kojih najčešće kupujete preko interneta, te da izuzmemo transakcije kod istih od zahtjeva za provjeru
 da navedete IP adresu računara sa kojeg ćete vršiti kupovinu, te da transakcije sa tog računara budu oslobođene provjere.

Naravno, možete i kombinovati ponuđene mogućnosti, odnosno odabrati više ponuđenih opcija koje Vam odgovaraju. Nakon što nam potpisan zahtjev dostavite na ovu e-mail adresu, Vaše buduće transakcije putem interneta ćete moći obaviti bez dodatne provjere s Bankom."

Ja sam im nakon toga uputio ispunjen formular sa tri IP adrese, kucnom, kod roditelja i na poslu, i trazio da sa te tri adrese omoguce transakcije bez provjere trajno.

Nakon toga mi se ISTO javilo kad sam pokusao platiti preko PayPal-a Raiffeisen Mastercard shopping karticom. Otisao sam na njihov sajt, onlajn formular za prituzbe, i napisao da zahtjevam isto kao sto je Unicredit napravila, i za Visa Electron debit i za Shopping, da se omoguci placanje bez provjera sa tih IP adresa. Sad cekam da mi se jave...
Uskoro cemo im morati javljati kad idemo u shopping i u koje shopping centre i u koje gradove te na koje bankomate cemo podizati novac i u koje vrijeme radi mogucih zloupotreba. Koje su to nebuloze

boshniak

#7039 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak » 31/08/2020 14:15

Da li se može promijeniti valuta u kojoj paypal naplaćuje tročkove povlačenja novca. Prije je bilo 5USD, sad mi prikazuje 9KM, i takođe mi prikazuje iznos koji će se prebaciti na račun u KM-ovima a ne u USD. Podešeno mi je da plaćanja budu po kursu banke, može li podesiti da i isplate budu po kursu moje banke.

dorkcic

#7040 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dorkcic » 31/08/2020 19:09

TouringBiker wrote:
30/08/2020 15:33
Nostromo wrote:

Thx.

Koji govnari jebote, ima li i jedna banka da je normalna, kakve su sad ovo gluposti

zemomak

#7041 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zemomak » 01/09/2020 09:14

Jesu kome legle automatski?!

vjesticanametli

#7042 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli » 01/09/2020 14:19

Ev meni sad doso mail....biJo automaCki

Mehemed

#7043 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed » 01/09/2020 15:56

Jesu, imao nešto sitno par dolara cashbacka na balanceu i prošlo.

Damiro

#7044 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Damiro » 02/09/2020 03:38

Ljudi vidim da je forum i diskusija na ovu temu aktivna to me raduje.
Da predjem odmah na stvar. Naime, imam Visa intesa karticu PayPal mi je preko nje. Limit novca koji mogu da prebacim je 500$ plus ono što odbijaju, onih 9km, daju da se prebaci 504$. Nego imao sam problem, prvo što sam updateovao automatski transfer novca gdje mi je PayPal rekao da to nije moguće i da će mi kartica biti važeća do 29 septembra i da u međuvremenu prijavim drugu račun kao primarni.
Sad bih ja da se osiguram i izvadim na vrijeme drugi račun i karticu. Pa ne znam u koju banku da idem i koju karticu da tražim. Bio sam u SBERBANCI i pitao. Rekli mi da ne može, da ne mogu da primam novac preko pp. Jedino ako sam klijent banke, šta god im to značilo. Kao moguće je ako ste klijent banke i te transakcije se prate, sve transakcije se prate, to mi je naglasila i bukvalno me odbijala.
Ima li neko kakav predlog, u koju banku da odem koji račun da tražim da mugu na njega da prebacujem novac sa pp?

Damiro

#7045 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Damiro » 02/09/2020 03:44

dobojlija81 wrote:
10/07/2020 17:01
Image

gle stoke oce da mi uzmu 9 km za ovu siću
sta se dešava?
To je provizija, lopovluk xd
Koliko god da prebacuješ uzimaju 9km dal 20 il 500km svejedno im je.
Preko koje banke je to?

dobojlija81

#7046 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 » 02/09/2020 09:50

Raifaisen

zeks23

#7047 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zeks23 » 05/09/2020 11:48

Cudne stvari se desavaju sa paypalom! Nema polafunkcija! Nemoguce ostvariti kontakt! A novac stoji on hold!

ma_zdra'o

#7048 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o » 16/09/2020 12:14

Da li je moguce da se ukine cekanje od 30 dana on hold? Da novci budu odmah dostupni?
Je li ikom odobreno tako nesto?

Ja sam im pisala al su mi odbili zahtjev bez konkretnog objasnjenja ...

SanskiBiser

#7049 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser » 16/09/2020 15:52

ma_zdra'o wrote:
16/09/2020 12:14
Da li je moguce da se ukine cekanje od 30 dana on hold? Da novci budu odmah dostupni?
Je li ikom odobreno tako nesto?

Ja sam im pisala al su mi odbili zahtjev bez konkretnog objasnjenja ...
Ne moze, samo kad nakupis odredjenu kumulativnu kolicinu prometa tj. primanja novca ne znam tacno kolika je sad iznos i to bez problema da ti nije Flagovan account do tog iznosa onda ti ukinu to...kod mene vec 5 godina nema on hold 30 dana odmah je novac dostupan...

SanskiBiser

#7050 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser » 16/09/2020 16:04

Damiro wrote:
02/09/2020 03:38
Ljudi vidim da je forum i diskusija na ovu temu aktivna to me raduje.
Da predjem odmah na stvar. Naime, imam Visa intesa karticu PayPal mi je preko nje. Limit novca koji mogu da prebacim je 500$ plus ono što odbijaju, onih 9km, daju da se prebaci 504$. Nego imao sam problem, prvo što sam updateovao automatski transfer novca gdje mi je PayPal rekao da to nije moguće i da će mi kartica biti važeća do 29 septembra i da u međuvremenu prijavim drugu račun kao primarni.
Sad bih ja da se osiguram i izvadim na vrijeme drugi račun i karticu. Pa ne znam u koju banku da idem i koju karticu da tražim. Bio sam u SBERBANCI i pitao. Rekli mi da ne može, da ne mogu da primam novac preko pp. Jedino ako sam klijent banke, šta god im to značilo. Kao moguće je ako ste klijent banke i te transakcije se prate, sve transakcije se prate, to mi je naglasila i bukvalno me odbijala.
Ima li neko kakav predlog, u koju banku da odem koji račun da tražim da mugu na njega da prebacujem novac sa pp?
Prijem novca preko PayPal se prati preko sve i jedne banke, prate se i prilivi preko Western Union i moneygram. Pa šta je sad problem :-) Naravno ako odes u Sberbanku ili bilo koju drugu banku koja radi sa PPal moras biti klijent banke, tj. otvoriti racun tekuci ili stedni i dobiti kreditnu karticu koju mozes koristiti na PayPal. Kako ces koristiti PayPal preko Sberbanke ako nemas njihovu karticu a da bi je dobio moras imati racun otvoren i ugovor sa bankom...mislim bezveze... to naglasavanje pracenja transkacija je smijesno sve se prati danas. Problem je samo ako su veliki iznosi pa te po zakonu mogu teretiti s tim da dokazes porijeklo novca, ko salje i za sta i slicno...

Od Intese si trebao vec dobiti novu zamjensku karticu koja ti je ista kao ta sad samo ima drugi CVC kod na poledjini, inace trenutno dobar dio novih tj. zamjenskih kartica Visa kod intese ne radi tj. ne moze se aktivirati uopste ni koristiti na PayPal ni na bankomatima zbog nekog tehnickog problema kod njih u banci i rade na tome trenutno da poprave taj problem do kraja mjeseca bi trebalo biti regulisano.

Post Reply