Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6576 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Trebaš probati prebaciti da konverziju vrši banka i vidiš šta će ti biti povoljnije, kako će se više dobiti i tako ostaviš.
User avatar
Rootboi
Posts: 20589
Joined: 07/06/2011 17:14

#6577 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Rootboi »

pukli su totalno, meni stigo onaj mail da su mi pare poslane na karticu automatski transfer
a ovaj mjesec nisam ni imo šta na paypalu za poslat :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6578 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

siimee wrote:Zvao sam ja Paypal support, rekli su da je global-issue i da je čitava država manje-više affected sa uplatama i povlačenjem na karticu.

Jedan klijent mi je krenuo uplatiti i dobio je ovu poruku:
"Unfortunately, this transaction has been declined after we found a risk associated with your payment. We are therefore not able to complete this particular transaction."

Drugi mi je uplatio bez ikakvih problema.

Isplate na karticu ni sa USD ni sa EUR računa na Paypalu ne prolaze.

Prije par dana sam povukao 500$ i došlo mi je 883.35KM, danas kada sam krenuo da povučem isto, obračunati iznos na Paypalu je bio ~860KM, dakle vjerovatno su skontali da ne zarađuju dovoljno na nama pa će biti skuplje, tj. konverziju će nam raditi po još gorim rateovima nego što su radili.

Otom potom, vidjećemo.

Je li i kod tebe ne da povlacenje na karticu vec trazi da se linka tj. doda bank account? Meni se to od danas pojavljuje premda je uredno dodana kartica jednostavno kod povlacenja je ne nudi kao opciju, par prijatelja imaju to vec od prije par dana.

I kad dodam ponovo karticu dobijem na kraju We linked your card, but your bank doesn’t currently support Instant Transfers.
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6579 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by siimee »

SanskiBiser wrote:
siimee wrote:Zvao sam ja Paypal support, rekli su da je global-issue i da je čitava država manje-više affected sa uplatama i povlačenjem na karticu.

Jedan klijent mi je krenuo uplatiti i dobio je ovu poruku:
"Unfortunately, this transaction has been declined after we found a risk associated with your payment. We are therefore not able to complete this particular transaction."

Drugi mi je uplatio bez ikakvih problema.

Isplate na karticu ni sa USD ni sa EUR računa na Paypalu ne prolaze.

Prije par dana sam povukao 500$ i došlo mi je 883.35KM, danas kada sam krenuo da povučem isto, obračunati iznos na Paypalu je bio ~860KM, dakle vjerovatno su skontali da ne zarađuju dovoljno na nama pa će biti skuplje, tj. konverziju će nam raditi po još gorim rateovima nego što su radili.

Otom potom, vidjećemo.

Je li i kod tebe ne da povlacenje na karticu vec trazi da se linka tj. doda bank account? Meni se to od danas pojavljuje premda je uredno dodana kartica jednostavno kod povlacenja je ne nudi kao opciju, par prijatelja imaju to vec od prije par dana.

I kad dodam ponovo karticu dobijem na kraju We linked your card, but your bank doesn’t currently support Instant Transfers.

Da da, to je taj problem.

Image
Image


https://downdetector.com/status/paypal
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6580 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

siimee wrote:
SanskiBiser wrote:
siimee wrote:Zvao sam ja Paypal support, rekli su da je global-issue i da je čitava država manje-više affected sa uplatama i povlačenjem na karticu.

Jedan klijent mi je krenuo uplatiti i dobio je ovu poruku:
"Unfortunately, this transaction has been declined after we found a risk associated with your payment. We are therefore not able to complete this particular transaction."

Drugi mi je uplatio bez ikakvih problema.

Isplate na karticu ni sa USD ni sa EUR računa na Paypalu ne prolaze.

Prije par dana sam povukao 500$ i došlo mi je 883.35KM, danas kada sam krenuo da povučem isto, obračunati iznos na Paypalu je bio ~860KM, dakle vjerovatno su skontali da ne zarađuju dovoljno na nama pa će biti skuplje, tj. konverziju će nam raditi po još gorim rateovima nego što su radili.

Otom potom, vidjećemo.

Je li i kod tebe ne da povlacenje na karticu vec trazi da se linka tj. doda bank account? Meni se to od danas pojavljuje premda je uredno dodana kartica jednostavno kod povlacenja je ne nudi kao opciju, par prijatelja imaju to vec od prije par dana.

I kad dodam ponovo karticu dobijem na kraju We linked your card, but your bank doesn’t currently support Instant Transfers.

Da da, to je taj problem.

Image
Image


https://downdetector.com/status/paypal

Evo kod mene sad proradilo sve ponovo kao da nista nije bilo, a nisam mogao ni placati nista na Ebay ni povuci novac niti su mi ljudi mogli slati uplate veceras isli ono da testiramo radi li... kino zivo... :-)
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6581 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by siimee »

Povukao sam jednu isplatu, proradilo, krenuo još jednu, ne radi. Baš ih ne ide ovih dana :shock:
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#6582 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prelivoda »

adiam wrote:
Hvala za link usješno prebacio koštalo 4 eura ali bar je rjeseno

lp
Meni nisu naplatili ništa. Fee 0$
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#6583 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by iOS dev »

https://prnt.sc/pilzzl
Ja danima pokysavam al nece...
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#6584 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zubi »

Radi li vama danas paypal?
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#6585 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zemomak »

Casual's wrote:
Casual's wrote:Ekipa, imam problem sa PayPal (ovo je sigurno peti put u posljednih 2 mjeseca da nešto ne štima). Uglavnom, istekla mi Visa u UniCreditu i napravio sam Visu u Intesa Sanpaolo. Međutim, jučer je automatski prebaceno samo jedan dio (200€) available sredstava. Kontaktirao sam support, kazu da ne znaju zbog cega je to i da ce istraziti. Je l' se neko do sada susretao sa slicnim?
Intesa ima limit od 500 KM po transakciji. Bjezim iz ove banke... :D
jel ovo istina za ovaj limit od 500 KM? za intesinu karticu i limit po transakciji
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#6586 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

Nije istina
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6587 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

zemomak wrote:
Casual's wrote:
Casual's wrote:Ekipa, imam problem sa PayPal (ovo je sigurno peti put u posljednih 2 mjeseca da nešto ne štima). Uglavnom, istekla mi Visa u UniCreditu i napravio sam Visu u Intesa Sanpaolo. Međutim, jučer je automatski prebaceno samo jedan dio (200€) available sredstava. Kontaktirao sam support, kazu da ne znaju zbog cega je to i da ce istraziti. Je l' se neko do sada susretao sa slicnim?
Intesa ima limit od 500 KM po transakciji. Bjezim iz ove banke... :D
jel ovo istina za ovaj limit od 500 KM? za intesinu karticu i limit po transakciji
Slobodno pozovi ili im mail pošalji. Da, moraš skidati po 500 KM, a imaš pravo na 5 takvih transakcija u toku dana.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#6588 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

Ja sam spustao xx puta preko 500 KM na Intesa Visu karticu bez ikakvih problema.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#6589 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus »

zemomak wrote:
Casual's wrote:
Casual's wrote:Ekipa, imam problem sa PayPal (ovo je sigurno peti put u posljednih 2 mjeseca da nešto ne štima). Uglavnom, istekla mi Visa u UniCreditu i napravio sam Visu u Intesa Sanpaolo. Međutim, jučer je automatski prebaceno samo jedan dio (200€) available sredstava. Kontaktirao sam support, kazu da ne znaju zbog cega je to i da ce istraziti. Je l' se neko do sada susretao sa slicnim?
Intesa ima limit od 500 KM po transakciji. Bjezim iz ove banke... :D
jel ovo istina za ovaj limit od 500 KM? za intesinu karticu i limit po transakciji
Nije istina.

Istina je 500$ po transakciji. Možeš u toku jednog dana da prebaciš sa Paypala na VISA karticu 5x po 500$ ( 500,500,500,500,500)

Ovo je barem kod Intesa banke, a vjerujem da je i kod drugih isto.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#6590 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zemomak »

nije istina, juce sam povukao oko 900 KM u jednoj transakciji i proslo je bez problema
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6591 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

Jel ovo Paypal nas siluje sa svojom forced konverzijom Eura u BAM po kursu 1 Euro je 1.89 BAM (pitanje jel to uopste legalno s njihove strane zbog povezanosti Eura i BAM ) . Ne pomaze vise "set funding sources" da nasa banka radi konverzije a vidim ukinuli su fee za povlacenje 4 Eura sad, ali kroz exchange rate uzmu sebi 16 Eura umjesto 4. Jel primjetio ovo jos neko? :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6592 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Meni sad 4 eura uzo
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6593 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

vjesticanametli wrote:Meni sad 4 eura uzo
Transfer amount 948,57 BAM

Converted from 500,00 EUR

Conversion rate: 1,00 EUR = 1,897135 BAM

Fee Free

You’ll get 948,57 BAM
I dole ispod da klikem da odmah bude transfer 948 BAM :lol:

Znaci ono FEE FREE ne treba nam 4 Eura ali cemo te kroz kurs oderati 16 Eura. Sad objasnjavam nekom Indijcu iz Supporta, da je nasa valuta Pegged za Euro i da je upitno koliko je legalno ovo sto rade sa ovim kursom. Objasnjavam mu da mi je podeseno da mi izdavac kartice radi konverziju a ne oni a on baca tamo neke canned responses copy/ paste. :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6594 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Znaci iako je podesena konverzija oni rade po svom....a to copy paste im je nacionalni sport ja smaram dok se odgovore ....1x sam pitala jesul glupi i da procitaju opet pitanje i mail....stoka
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6595 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

vjesticanametli wrote:Znaci iako je podesena konverzija oni rade po svom....a to copy paste im je nacionalni sport ja smaram dok se odgovore ....1x sam pitala jesul glupi i da procitaju opet pitanje i mail....stoka

Da, rade po svom, to sto si odabrao da izdavac kartice tj. tvoja banka radi konverziju ne igra nikakvu ulogu - kod povlacenja samo mozes povuci BAM i to nakon PayPal Konverzije, vidim zale se jos neki ljudi iz Bosne po grupama na FB na isti problem pa razmatraju opcije kako da povlace u Eurima i da vezu za devizni racun da na taj nacin izbjegnu tu konverziju, a do prije par dana kod mene je uredno islo standardno, naplate 4 Eura i povucem pare a banka uradi konverziju tako da izgleda da ovo postepeno pustaju sad ovako. Uglavnom na 500 Eura prije si povlacio 496 nakon 4 eura naknade a sad povlacis 484 i to be naknade koju su kao ukinuli ali zato kurs 1 Euro : 1.89 BAM...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6596 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Hvala za info od sad na devizni :-D
lepi1
Posts: 15
Joined: 09/12/2012 12:09

#6597 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by lepi1 »

Danas je 1. Jel neko dobio novac na karticu s paypala? Ja nisam ni danas ni prošlog mjeseca.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#6598 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Revolucionar ★ »

lepi1 wrote:Danas je 1. Jel neko dobio novac na karticu s paypala? Ja nisam ni danas ni prošlog mjeseca.
Meni legle, dosao mail da je proslo.

This is to confirm that PayPal has automatically transferred funds from your PayPal account to your bank account ending in on Nov 1, 2019.

Yours sincerely,
PayPal
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6599 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Koja banka ima visu vezanu za devizni? Ima li Intesa ?

I ovaj paypal fakat vise, samo gledaju kako ce prevariti, 1 mi radi automatski, pa ne radi 3 mjeseca.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#6600 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mega_mashcine »

lepi1 wrote:Danas je 1. Jel neko dobio novac na karticu s paypala? Ja nisam ni danas ni prošlog mjeseca.
Također nisam dobio ni danas, ni prošli mjesec.
Uredno mi je uključen automatic transfer, kartica je validna, i do prošlog mjeseca mi je uredno svaki mjesec automatski prebacivalo. Nisam ništa dirao, baš rijetko ulazim na paypal, tako da nisam mogao slučajno nešto poremetiti i tek sredinom oktobra sam shvatio da mi nije prebačen novac. Ne znam šta da se radi ? Ručno da prebacim ?
Post Reply