Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#4926 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus »

elvisone wrote:
sinus wrote:
tnt-tunja wrote:Je li neko slučajno obratio pažnju danas, da li je dobio automatski withdrawal na svoju karticu?

Drugo pitanje se odnosi na ovo čekanje od 30dana za novac da bi postao dostupan... korisnik sam PP od 2009.god i ne mogu da vjerujem da i nakon 8godina ja nisam "verifikovan" ili ti ga "trusted" ili kako ga vec nazivaju seller, buyer šta već i da moram čekati tih 30dana na transakciju...
Prosao automatski transfer danas.


Uslovi da ne cekas 30 dana za novac.

U transakcijama moras imati min 10.000 dolara, biti 100% verifikovan i bez ikakvih problema da ti bude racun. Onda im se javis sa zahtjevom da ti ukinu limit i eto ga nema limita vise. Isto to vazi i za podizanje dnevnig withdrawal limita od 500 dolara.

Ovo ti iz iskustva pisem. Ja nemam nikakav limit. Neko mi plati nesto i pare su odmah dostupne za povlacenje.
Drgi prijatelju molim te ako mozes mi reci dali se u tih 10.000 dolara racuna i novac koji se salje preko opcije send money to friends and family posto sam ja vec davno prosao taj iznos ali kad sam im danas pisao oni su rekli da je iznos koji sam ja dobio 4.500 dolara sad mozda je to zato jer sam najvise novca primio preko opcije send money to friends and family. Hvala
E to ti ne bih znao reci, ja sam imao iskljucivo poslovne transakcije...I kada sam presao 10.000 ukinuli su mi blokadu i nemam vise pending kad mi neko izvrsi uplatu za uslugu.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4927 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

@Sinus

Da li si uradio upgrade na Business account?
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#4928 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus »

almir90 wrote:@Sinus

Da li si uradio upgrade na Business account?
Ne nisam, ali ako me paypal bude primorao onda cu vjerovatno, ali za sada nemam problema tako da nisam.

Kod mene je ako se ne varam Premier account.


Personal: Recommended for individuals who shop and pay online, or wish to send or receive personal payments for shared expenses such as splitting of dinner bills or rental charges.
Premier: Recommended for casual sellers or non-businesses who wish to get paid online, and who also make online purchases.
Business: Recommended for merchants who operate under a company/group name. It offers additional features such as allowing up to 200 employees limited access to your account and customer service email alias for customer issues to be routed for faster follow-ups.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4929 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

Hvala za info.
hi-men
Posts: 10
Joined: 27/11/2015 20:48

#4930 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hi-men »

Zvao sam ih zasto je to tako sa pending, i je 10 000 dolara :( a ko nema toliko u historji u buduce ce morati do 40 dana cekati :( to znaci za nas iz Bosne, kada sam ih pitao kako je to do sada sve fino islo kaze tip imali tehnickih problema i to sada rjesili :) Ima jos jedna CAKA kako mi kazemo, ali to moram probati pa cu znati vise uglavno ja sam vratio novac i zatorio pay pal racun jer sam na sve moguce nacin pokusao da mi objasen zasto je to tako, i odgovor je uvjek ist 40 dana STETA
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#4931 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by korisnik.1 »

Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Dobio sam 9 $ na account, novac se sam povlači na karticu nakon 30 dana - bez da moram zatražiti/klikati nešto ? DA - NE ?
2. Nastavak na ovo pitanje, Withdraw funds je brže povlačenje uz onu skuplju naknadu? DA-NE
2. Kada šaljem prijatelju novac da li i on i ja plaćamo Fee, i koliko % ili je fiksno?
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#4932 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

Radi se o 10k komercijalnog novca, znaci u to ne spada ona opcija friends and familie. A 10k je bio limit za podizanje vise od 500, ne znam zbog cega kod nekoga ide u pending a kod nekog ne ide. Mislim da tu ima i malo random stvari, isto kao i sto kod nekog prodje automatski, kod nekog ne.
elvisone
Posts: 19
Joined: 06/01/2015 14:23

#4933 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elvisone »

rangoj wrote:
hi-men wrote:
Jeste Primjetili da ove opcije vise nema na pay pal da onja koji ti posalje novac nebitno kako na pay pal nemoze vise potvrditi transakciju, evo ja sam na vise nacina probao novac dobiti na svoj pay pal i uvjek stoji pending, nesto nije ok ovo ovako nije prije bilo a dugo dobijam novac na pay pal i normanlo prebacujem na karticu, dali ko ima isti problem i zna li rjesenje, kod mene je pending vec 4 dana i nista se ne desaje,jako cudno :(
Imaš i dalje opciju, napravi Invoice, i kada ti plate ideš u detalje transakcije, oznacis "order proceeded" I kod pošiljaoca se pojavi dugme za potvrđivanje.
Radi 100% jer ja svaki mjesec ovako primam platu i nikada ne čekam. Ali radi samo ako si poslao Invoice, opcija nije dostupna kod standardnog plaćanja - bar koliko je meni poznato - ja uvijek prvo šaljem Invoice.
Drug uradio sam kako si ovdje napisao napravio sam inovice i dobio uplatu ali kad udjem u detalje uplate nemam nigdje order proceeded :(
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#4934 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by FreakyStyley »

korisnik.1 wrote:Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Dobio sam 9 $ na account, novac se sam povlači na karticu nakon 30 dana - bez da moram zatražiti/klikati nešto ? DA - NE ?
2. Nastavak na ovo pitanje, Withdraw funds je brže povlačenje uz onu skuplju naknadu? DA-NE
2. Kada šaljem prijatelju novac da li i on i ja plaćamo Fee, i koliko % ili je fiksno?
1. Da

2. Ne. Isto je sto se tice brzine.

3. Nisam siguran koliki i kakav je fee (ne sjecam se kad sam zadnji put primio/poslao tako pare) ali postoji i mislim da sender bira ko ce snositi te troskove
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#4935 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by korisnik.1 »

FreakyStyley wrote:
korisnik.1 wrote:Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Dobio sam 9 $ na account, novac se sam povlači na karticu nakon 30 dana - bez da moram zatražiti/klikati nešto ? DA - NE ?
2. Nastavak na ovo pitanje, Withdraw funds je brže povlačenje uz onu skuplju naknadu? DA-NE
2. Kada šaljem prijatelju novac da li i on i ja plaćamo Fee, i koliko % ili je fiksno?
1. Da

2. Ne. Isto je sto se tice brzine.

3. Nisam siguran koliki i kakav je fee (ne sjecam se kad sam zadnji put primio/poslao tako pare) ali postoji i mislim da sender bira ko ce snositi te troskove
Iskreno zahvaljujem na odgovorima. :thumbup: :sax:
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#4936 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pringless »

Ko je na Raiffeisenu, da li je imao problema da doda ili verifikuje karticu? izbacuje mi "This card is not accepted. Please use a different card.". Imam sredstava na kartici, VISA electron je.
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#4937 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

hi-men wrote:Zvao sam ih zasto je to tako sa pending, i je 10 000 dolara :( a ko nema toliko u historji u buduce ce morati do 40 dana cekati :( to znaci za nas iz Bosne, kada sam ih pitao kako je to do sada sve fino islo kaze tip imali tehnickih problema i to sada rjesili :) Ima jos jedna CAKA kako mi kazemo, ali to moram probati pa cu znati vise uglavno ja sam vratio novac i zatorio pay pal racun jer sam na sve moguce nacin pokusao da mi objasen zasto je to tako, i odgovor je uvjek ist 40 dana STETA
Moze kratko objasnjenje na koji si ih broj zvao i kako (sa svog fixnog, ili) ??? Iskreno previše mi je tih 10000$, ali rado ću ih pozvati da mi pojasne to također.
LP
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4938 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj »

Ja godinama redovno povlačim lovu sa paypal-a i sad su me skenjali pravo. Ostavio sam dio plate da se automatski povuče, 911$ - taj automatski withdraw je otišao u Pending - i onda su ga nakon moje žalbe vratili, prekinuli su withdraw, vratili novac i dodali od sebe 10$ za ručno prebacivanje.
Nažalost, od tada imam problem - dobijam "internal server error" bez obzira koji iznos pokušam prebaciti, a kad probam preko starog linka izbaci mi "We're sorry. There's been an intermittent communication problem. Please try again later.".

Paypal otpuzuje banku, a iz raiffaisen-a tvrde da je sve uredu, da na kartici nema limita za primanje novaca i da bi trebalo da sve radi :/ Jebeni govnari! Tako već nekoliko dana...


Ima li jos neko problema sa raiffaisen Visa Electron karticom - neko ko ju redovno koristi i prebacuje više novaca na nju?! Kontam da nisu uveli neke mjere "opreza" ili nešto slično?!
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4939 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj »

elvisone wrote: Drug uradio sam kako si ovdje napisao napravio sam inovice i dobio uplatu ali kad udjem u detalje uplate nemam nigdje order proceeded :(

Probaj kliknuti na "See details on old account view"

Image

Ovako izgleda 'old account details".

Ako to nemas ovaj link, traži link ili dugme vezano za shipping. To ćeš označiti da je stvar procesuirana.
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#4940 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by underground »

Ja sam poslao racun za nesto sto sam radio, covjek mi je platio, ja otisao na detalje transakcije, Mark as processed

E sada, obicno je onaj ko salje imao opciju da klikne Confirm recepiet , i tako je to funkcionisalo do sada, klikne to Confirm i lova bude odma dostupna

Ali sada kaze da nema tog Confirm vise, tj ne pojavljuje mu se

Sta je fazon, ima li neko tih problema?
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#4941 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prelivoda »

rangoj wrote:
elvisone wrote: Drug uradio sam kako si ovdje napisao napravio sam inovice i dobio uplatu ali kad udjem u detalje uplate nemam nigdje order proceeded :(

Probaj kliknuti na "See details on old account view"

Image

Ovako izgleda 'old account details".

Ako to nemas ovaj link, traži link ili dugme vezano za shipping. To ćeš označiti da je stvar procesuirana.
Primio oko 700$ drugoga marta. Visa electron RFB
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#4942 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja »

Pozdrav svima!

Ovako danas dobijem uplatu od nekih 350$ i gle čuda cijelokupan iznos je momentalno otišao u available balance. Bude to meni malo čudno, jer sam prije 10-ak dana dobio od istog korisnika neki novac i novac je otišao u pending balance.
Nazovem ja njih fino lijepo preko skype (besplatno je, samo morate sačekati da kompjuter ispriča svoje, pa vas spoji sa agentom), ukoliko vam predlože da zovete neki drugi department, samo ih zamolite da vas oni povežu, jer je moguće da nećete moći ostvariti poziv.

Uglavnom, bit priče je taj da mi gospodjica govori da je novac otišao u available balance radi njihove tehničke greške te da sam jako sretna osoba...
BiH spada u kategoriju država koji imaju 30day pending. Nakon toga sam joj rekao kako sam njihov korisnik od 2009.godine kako nisam imao niti jednu negativnu transakciju niti jedan slučaj otvoren protiv mene, gospodjica je rekla da će podnijeti zahtjev za ukidanjem tog 30day pendinga i da ću biti naknadno obaviješten putem maila.

Eto, ukoliko neko želi pokušati, slobodno, ne košta ga ništa.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#4943 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

tnt-tunja wrote:Pozdrav svima!

Ovako danas dobijem uplatu od nekih 350$ i gle čuda cijelokupan iznos je momentalno otišao u available balance. Bude to meni malo čudno, jer sam prije 10-ak dana dobio od istog korisnika neki novac i novac je otišao u pending balance.
Nazovem ja njih fino lijepo preko skype (besplatno je, samo morate sačekati da kompjuter ispriča svoje, pa vas spoji sa agentom), ukoliko vam predlože da zovete neki drugi department, samo ih zamolite da vas oni povežu, jer je moguće da nećete moći ostvariti poziv.

Uglavnom, bit priče je taj da mi gospodjica govori da je novac otišao u available balance radi njihove tehničke greške te da sam jako sretna osoba...
BiH spada u kategoriju država koji imaju 30day pending. Nakon toga sam joj rekao kako sam njihov korisnik od 2009.godine kako nisam imao niti jednu negativnu transakciju niti jedan slučaj otvoren protiv mene, gospodjica je rekla da će podnijeti zahtjev za ukidanjem tog 30day pendinga i da ću biti naknadno obaviješten putem maila.

Eto, ukoliko neko želi pokušati, slobodno, ne košta ga ništa.
Mislim da tu ima jos faktor ko salje itd, ima tu jos nejasnoca i svaki put druga prica, zavisno s kim pricas iz pp. ja imam 2 kolege s 2 friska accounta od ove godine(ja im pomagao oko namjestanja) primili su do sad 2 3 uplate i ni jedna nije otisla u pending sto je i mene zacudilo, ista im je firma slala koja vec dugo posluje s pp tako da moguce da je i to faktor. Malo tu i pp mulja i s automatskim itd uglavnom ko ima problem nazvati pa ako treba i svadjati se , a ko je dobar s posiljaocem moze i njega zamolit da naazove i da urgira jer taj pending je kao protekcija za posiljaoca
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#4944 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ke_ma »

Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#4945 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by IstinitaPoruka »

ke_ma wrote:Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
Kako sad ti znaš da je to refurbished?
Lijepo ti je pisalo tamo da je refurbished
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#4946 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prelivoda »

ke_ma wrote:Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
Najbolje da se javiš prodavaču i prijetiš da ćeš ostaviti loš feedback. Možda ti ponudi neku odštetu, ili pošalje novu stvar.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#4947 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ke_ma »

IstinitaPoruka wrote:
ke_ma wrote:Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
Kako sad ti znaš da je to refurbished?
Lijepo ti je pisalo tamo da je refurbished
radi se o hard disku koji je izgleda sastavljan iz djelova
poslao sam slike prodavcu gdje sam mu ukazao da se ne radi o novoj stvari i on se složio da sam u pravu..
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#4948 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ke_ma »

prelivoda wrote:
ke_ma wrote:Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
Najbolje da se javiš prodavaču i prijetiš da ćeš ostaviti loš feedback. Možda ti ponudi neku odštetu, ili pošalje novu stvar.
kinez je nestao sa ebaya na par dana nakon što mi je prodao disk tako da mogu zaboraviti feedback..
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#4949 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by emirolini »

S obzirom da sam ja njihov korisnik godinama skoro sam imao problem oko zamjene kartice visa i mastercard i poslao sam im jedan bas dugi msg u resolve centru i nakon toga mi svaka uplata momentalno spada u available balance odnosno mogu to oni uraditi rucno da se ne ceka pending proces, odnosno da se zaobidje.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#4950 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Bluemore »

ke_ma wrote:
prelivoda wrote:
ke_ma wrote:Pozdrav
imam jedno kratko pitanje pa ako neko zna,ima vremena
radi se o tome da sam ja platio stvar pod novu a kinez je poslao kao seller ili manufactory refrubished.
trebao bih da otvorim dispute case u paypalu ali me brine ova stavka gdje kupac snosi troškove shippinga..
da li je iko otvarao ovaj dispute case,kako to ide,na šta bih trebao obratiti pažnju itd itd

Hvala
Najbolje da se javiš prodavaču i prijetiš da ćeš ostaviti loš feedback. Možda ti ponudi neku odštetu, ili pošalje novu stvar.
kinez je nestao sa ebaya na par dana nakon što mi je prodao disk tako da mogu zaboraviti feedback..
tim bolje, nemas kome slati item
Post Reply