Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

tnt-tunja

#4926 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja » 01/03/2017 14:45

sinus wrote:
tnt-tunja wrote:Je li neko slučajno obratio pažnju danas, da li je dobio automatski withdrawal na svoju karticu?

Drugo pitanje se odnosi na ovo čekanje od 30dana za novac da bi postao dostupan... korisnik sam PP od 2009.god i ne mogu da vjerujem da i nakon 8godina ja nisam "verifikovan" ili ti ga "trusted" ili kako ga vec nazivaju seller, buyer šta već i da moram čekati tih 30dana na transakciju...
Prosao automatski transfer danas.

Uslovi da ne cekas 30 dana za novac.

U transakcijama moras imati min 10.000 dolara, biti 100% verifikovan i bez ikakvih problema da ti bude racun. Onda im se javis sa zahtjevom da ti ukinu limit i eto ga nema limita vise. Isto to vazi i za podizanje dnevnig withdrawal limita od 500 dolara.

Ovo ti iz iskustva pisem. Ja nemam nikakav limit. Neko mi plati nesto i pare su odmah dostupne za povlacenje.
Ok, hvala na informaciji, ajde mi samo reci gdje mogu provjeriti koliko sam obrnuo novca u transakcijama, gdje to piše, ili moram sabirati sve "pješice"?

sinus

#4927 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus » 01/03/2017 14:52

tnt-tunja wrote:
sinus wrote:
tnt-tunja wrote:Je li neko slučajno obratio pažnju danas, da li je dobio automatski withdrawal na svoju karticu?

Drugo pitanje se odnosi na ovo čekanje od 30dana za novac da bi postao dostupan... korisnik sam PP od 2009.god i ne mogu da vjerujem da i nakon 8godina ja nisam "verifikovan" ili ti ga "trusted" ili kako ga vec nazivaju seller, buyer šta već i da moram čekati tih 30dana na transakciju...

U transakcijama moras imati min 10.000 dolara, biti 100% verifikovan i bez ikakvih problema da ti bude racun. Onda im se javis sa zahtjevom da ti ukinu limit i eto ga nema limita vise. Isto to vazi i za podizanje dnevnig withdrawal limita od 500 dolara.

Ovo ti iz iskustva pisem. Ja nemam nikakav limit. Neko mi plati nesto i pare su odmah dostupne za povlacenje.
Ok, hvala na informaciji, ajde mi samo reci gdje mogu provjeriti koliko sam obrnuo novca u transakcijama, gdje to piše, ili moram sabirati sve "pješice"?
Kada se logujes na Paypal odes na Activity i tu imas filtere pa onda sebi odredis sta da ti izbaci i od kojeg datuma i sabiraj RUCNO. Ja sam barem rucno sabirao :)

A 10.000 dolara vazi samo za primljenih 10.000, ne pika se ono sto si placao nekome :)

tnt-tunja

#4928 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja » 01/03/2017 14:56

Ne mogu se vratiti u 2009.u ali kako god znam da nemam 10 000 primljenog novca...
Hvala

perfect_guy

#4929 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by perfect_guy » 01/03/2017 16:10

e eto, tri mjeseca nije prolazilo, i prođe sad kad je stajao samo fee koji su vratili

ajrolina

#4930 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ajrolina » 01/03/2017 21:46

sinus wrote:

Ja neman 10k u transakcijama pa mi redovno prolazi automatski, koristim PayPal tek od prosle godine i mislim da samo prva tri mjeseca nije prolazio i da sam morala rucno povlaciti, tako da tih 10k sigurno nije uslov, sredstva prebacujem na PayPal uvijek zadnji dan u mjesecu tako da na PayPal-u budu samo jedan dan

sinus

#4931 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus » 02/03/2017 09:01

ajrolina wrote:
sinus wrote:

Ja neman 10k u transakcijama pa mi redovno prolazi automatski, koristim PayPal tek od prosle godine i mislim da samo prva tri mjeseca nije prolazio i da sam morala rucno povlaciti, tako da tih 10k sigurno nije uslov, sredstva prebacujem na PayPal uvijek zadnji dan u mjesecu tako da na PayPal-u budu samo jedan dan

:-) :-) :-) :-) :-) :? :? :? :? :? :? :? :? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:

Jebem ti zivot ja bih se sad SAMORANIO, HARAKIRI izvrsio, VADIO SEBI ZDRAVE ZUBE I CUPAO NOKTE.

Ko ovdje prica o automatskom transferu? Hajd procitaj malo pazljivije sta sam ja napisao, a ne samo prvu recenicu? Zato nam i jeste drzava u Qrcu jer niko ne zeli da procita par redova teksta kako treba i da ih shvati, a o kompleksnijim i bitnijim stvarima da ni ne pricamo.

Ovo su uslovi (10.000 dolara, 100% verifikovan, da nema nikakvih problema itd) da ti novac ne ide u pending, nego da bude odmah dostupan cim ti neko plati. Npr. Ti otpjevas pjesmu nekom amerikancu u mikrofon i on ti treba platiti $234 za tvoju uslugu. On plati ali ti novac nije dostupan odmah nego je u pendingu 21 ili 30 dana (kako kome), na kraju krajeva nevazno, bitno je da je u pendingu, sto znaci da ne mozes nista sa njim dok taj period ne prodje. E kada ti se ukine ta "blokada" onda cim ti neko plati bilo koji iznos, bez ikakvog daljnjeg klikanja i cimanja novac je odmah dostupan za upotrebu ili povlacenje na karticu.

Isto tako Npr. Imas na stanju 7250 dolara. Ne mozes ih povuci za jedan dan jer imas 500 dolara dnevni limit ( a neces ih dobiti ni automatski sigurno), i tako ti te pare moras povlaciti 15 dana po 500 dolara umjesto sto bi ih za jedan dan uzeo. E isto tako ti uslovi su i za skidanje tog limita tako da za jedan dan mozes povuci komplet iznos koji imas na stanju.

Naravno ovdje dolazimo do nasih Banaka i Visa kartice na koju u toku dana mozes povuci 5x500 dolara, a ne u komadu 2500 dolara. S toga i ako imas npr na stanju 2500 dolara i nemas limit dnevni od 500 dolara, moci ces te pare povuci na karticu u jednom danu ali parcijalno 5 puta po 500 dolara. I ovo iz iskustva pisem, jer sam zvao gospodu u vezi Visa kartice i ovo je njihov odgovor meni.

I ja kazem fino da pisem iz iskustva ( slao mailove, pricao na telefon sa paypalom dok mi nisu sve odobrili sto mi je trebalo i dok nisam uslove ispunio koje su oni rekli da se moraju ispuniti) i onda ti neko dodje prosipati pamet a nije se potrudio da samo malo pazljivije procita sta je neko napisao.

ajrolina

#4932 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ajrolina » 02/03/2017 11:05

sinus wrote: :-) :-) :-) :-) :? :? :? :? :? :? :? :? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:

Jebem ti zivot ja bih se sad SAMORANIO, HARAKIRI izvrsio, VADIO SEBI ZDRAVE ZUBE I CUPAO NOKTE.

Ko ovdje prica o automatskom transferu? Hajd procitaj malo pazljivije sta sam ja napisao, a ne samo prvu recenicu? Zato nam i jeste drzava u Qrcu jer niko ne zeli da procita par redova teksta kako treba i da ih shvati, a o kompleksnijim i bitnijim stvarima da ni ne pricamo.

Ovo su uslovi (10.000 dolara, 100% verifikovan, da nema nikakvih problema itd) da ti novac ne ide u pending, nego da bude odmah dostupan cim ti neko plati. Npr. Ti otpjevas pjesmu nekom amerikancu u mikrofon i on ti treba platiti $234 za tvoju uslugu. On plati ali ti novac nije dostupan odmah nego je u pendingu 21 ili 30 dana (kako kome), na kraju krajeva nevazno, bitno je da je u pendingu, sto znaci da ne mozes nista sa njim dok taj period ne prodje. E kada ti se ukine ta "blokada" onda cim ti neko plati bilo koji iznos, bez ikakvog daljnjeg klikanja i cimanja novac je odmah dostupan za upotrebu ili povlacenje na karticu.

Isto tako Npr. Imas na stanju 7250 dolara. Ne mozes ih povuci za jedan dan jer imas 500 dolara dnevni limit ( a neces ih dobiti ni automatski sigurno), i tako ti te pare moras povlaciti 15 dana po 500 dolara umjesto sto bi ih za jedan dan uzeo. E isto tako ti uslovi su i za skidanje tog limita tako da za jedan dan mozes povuci komplet iznos koji imas na stanju.

Naravno ovdje dolazimo do nasih Banaka i Visa kartice na koju u toku dana mozes povuci 5x500 dolara, a ne u komadu 2500 dolara. S toga i ako imas npr na stanju 2500 dolara i nemas limit dnevni od 500 dolara, moci ces te pare povuci na karticu u jednom danu ali parcijalno 5 puta po 500 dolara. I ovo iz iskustva pisem, jer sam zvao gospodu u vezi Visa kartice i ovo je njihov odgovor meni.

I ja kazem fino da pisem iz iskustva ( slao mailove, pricao na telefon sa paypalom dok mi nisu sve odobrili sto mi je trebalo i dok nisam uslove ispunio koje su oni rekli da se moraju ispuniti) i onda ti neko dodje prosipati pamet a nije se potrudio da samo malo pazljivije procita sta je neko napisao.
Sasvim nepotrebno nerviranje. Niko ovdje ne prosipa pamet, tu smo da razmijenimo iskustva i pomognemo jedni drugima ako je to moguce.

Vjerujem da je to tvoje iskustvo ali isto tako i ja iznosim svoje koje je ocigledno drugacije, i kao sto rekoh (nevezano za automatski transfer) novac mi na PayPal-u bude samo jedan dan, znaci nema pendinga a nemam 10k transfera, sto se tice ukidanja dnevnog limita od 500 USD zaista ne znam, imam karticu Sberbank a njihov limit je 500 KM tako da nisam ni pokusala povuci iznos veci od njihovog limita.

Zao mi je zbog nesporazuma, a jedan od razloga zasto nam je drzava tu gdje jeste je i nacin na koji reagujemo na drugo i drugacije. ;-)

sinus

#4933 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus » 02/03/2017 11:21

ajrolina wrote:
sinus wrote: :-) :-) :-) :-) :? :? :? :? :? :? :? :? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:

Sasvim nepotrebno nerviranje. Niko ovdje ne prosipa pamet, tu smo da razmijenimo iskustva i pomognemo jedni drugima ako je to moguce.

Vjerujem da je to tvoje iskustvo ali isto tako i ja iznosim svoje koje je ocigledno drugacije, i kao sto rekoh (nevezano za automatski transfer) novac mi na PayPal-u bude samo jedan dan, znaci nema pendinga a nemam 10k transfera, sto se tice ukidanja dnevnog limita od 500 USD zaista ne znam, imam karticu Sberbank a njihov limit je 500 KM tako da nisam ni pokusala povuci iznos veci od njihovog limita.

Zao mi je zbog nesporazuma, a jedan od razloga zasto nam je drzava tu gdje jeste je i nacin na koji reagujemo na drugo i drugacije. ;-)
Od koga primas novac ( samo nemoj petljati sa odgovorom)? Privatni klijent neki tamo Npr. John Doe iz npr bilo koje zemlje ili primas novac sa neke crowdsourcing web stranice?

Sa vecine crowdsourcing web stranica kada primis novac nema zadrzavanja odmah je dostupan, dok ako ti neko privatno plati nesto kao sto sam naveo u primjeru sa pjevanjem ako imas limit onda ti pare idu u pending.

rangoj

#4934 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj » 02/03/2017 11:34

hi-men wrote:
Jeste Primjetili da ove opcije vise nema na pay pal da onja koji ti posalje novac nebitno kako na pay pal nemoze vise potvrditi transakciju, evo ja sam na vise nacina probao novac dobiti na svoj pay pal i uvjek stoji pending, nesto nije ok ovo ovako nije prije bilo a dugo dobijam novac na pay pal i normanlo prebacujem na karticu, dali ko ima isti problem i zna li rjesenje, kod mene je pending vec 4 dana i nista se ne desaje,jako cudno :(
Imaš i dalje opciju, napravi Invoice, i kada ti plate ideš u detalje transakcije, oznacis "order proceeded" I kod pošiljaoca se pojavi dugme za potvrđivanje.
Radi 100% jer ja svaki mjesec ovako primam platu i nikada ne čekam. Ali radi samo ako si poslao Invoice, opcija nije dostupna kod standardnog plaćanja - bar koliko je meni poznato - ja uvijek prvo šaljem Invoice.

elvisone

#4935 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elvisone » 02/03/2017 13:38

sinus wrote:

Drgi prijatelju molim te ako mozes mi reci dali se u tih 10.000 dolara racuna i novac koji se salje preko opcije send money to friends and family posto sam ja vec davno prosao taj iznos ali kad sam im danas pisao oni su rekli da je iznos koji sam ja dobio 4.500 dolara sad mozda je to zato jer sam najvise novca primio preko opcije send money to friends and family. Hvala

sinus

#4936 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus » 02/03/2017 13:42

elvisone wrote:
sinus wrote:

Drgi prijatelju molim te ako mozes mi reci dali se u tih 10.000 dolara racuna i novac koji se salje preko opcije send money to friends and family posto sam ja vec davno prosao taj iznos ali kad sam im danas pisao oni su rekli da je iznos koji sam ja dobio 4.500 dolara sad mozda je to zato jer sam najvise novca primio preko opcije send money to friends and family. Hvala
E to ti ne bih znao reci, ja sam imao iskljucivo poslovne transakcije...I kada sam presao 10.000 ukinuli su mi blokadu i nemam vise pending kad mi neko izvrsi uplatu za uslugu.

almir90

#4937 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 » 02/03/2017 13:43

@Sinus

Da li si uradio upgrade na Business account?

sinus

#4938 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sinus » 02/03/2017 13:49

almir90 wrote:@Sinus

Da li si uradio upgrade na Business account?
Ne nisam, ali ako me paypal bude primorao onda cu vjerovatno, ali za sada nemam problema tako da nisam.

Kod mene je ako se ne varam Premier account.

Personal: Recommended for individuals who shop and pay online, or wish to send or receive personal payments for shared expenses such as splitting of dinner bills or rental charges.
Premier: Recommended for casual sellers or non-businesses who wish to get paid online, and who also make online purchases.
Business: Recommended for merchants who operate under a company/group name. It offers additional features such as allowing up to 200 employees limited access to your account and customer service email alias for customer issues to be routed for faster follow-ups.

almir90

#4939 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 » 02/03/2017 13:53

Hvala za info.

hi-men

#4940 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hi-men » 02/03/2017 15:22

Zvao sam ih zasto je to tako sa pending, i je 10 000 dolara :( a ko nema toliko u historji u buduce ce morati do 40 dana cekati :( to znaci za nas iz Bosne, kada sam ih pitao kako je to do sada sve fino islo kaze tip imali tehnickih problema i to sada rjesili :) Ima jos jedna CAKA kako mi kazemo, ali to moram probati pa cu znati vise uglavno ja sam vratio novac i zatorio pay pal racun jer sam na sve moguce nacin pokusao da mi objasen zasto je to tako, i odgovor je uvjek ist 40 dana STETA

korisnik.1

#4941 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by korisnik.1 » 02/03/2017 19:29

Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Dobio sam 9 $ na account, novac se sam povlači na karticu nakon 30 dana - bez da moram zatražiti/klikati nešto ? DA - NE ?
2. Nastavak na ovo pitanje, Withdraw funds je brže povlačenje uz onu skuplju naknadu? DA-NE
2. Kada šaljem prijatelju novac da li i on i ja plaćamo Fee, i koliko % ili je fiksno?

free_too

#4942 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too » 02/03/2017 19:38

Radi se o 10k komercijalnog novca, znaci u to ne spada ona opcija friends and familie. A 10k je bio limit za podizanje vise od 500, ne znam zbog cega kod nekoga ide u pending a kod nekog ne ide. Mislim da tu ima i malo random stvari, isto kao i sto kod nekog prodje automatski, kod nekog ne.

elvisone

#4943 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by elvisone » 02/03/2017 19:40

rangoj wrote:
hi-men wrote:
Jeste Primjetili da ove opcije vise nema na pay pal da onja koji ti posalje novac nebitno kako na pay pal nemoze vise potvrditi transakciju, evo ja sam na vise nacina probao novac dobiti na svoj pay pal i uvjek stoji pending, nesto nije ok ovo ovako nije prije bilo a dugo dobijam novac na pay pal i normanlo prebacujem na karticu, dali ko ima isti problem i zna li rjesenje, kod mene je pending vec 4 dana i nista se ne desaje,jako cudno :(
Imaš i dalje opciju, napravi Invoice, i kada ti plate ideš u detalje transakcije, oznacis "order proceeded" I kod pošiljaoca se pojavi dugme za potvrđivanje.
Radi 100% jer ja svaki mjesec ovako primam platu i nikada ne čekam. Ali radi samo ako si poslao Invoice, opcija nije dostupna kod standardnog plaćanja - bar koliko je meni poznato - ja uvijek prvo šaljem Invoice.
Drug uradio sam kako si ovdje napisao napravio sam inovice i dobio uplatu ali kad udjem u detalje uplate nemam nigdje order proceeded :(

FreakyStyley

#4944 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by FreakyStyley » 04/03/2017 21:31

korisnik.1 wrote:Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Dobio sam 9 $ na account, novac se sam povlači na karticu nakon 30 dana - bez da moram zatražiti/klikati nešto ? DA - NE ?
2. Nastavak na ovo pitanje, Withdraw funds je brže povlačenje uz onu skuplju naknadu? DA-NE
2. Kada šaljem prijatelju novac da li i on i ja plaćamo Fee, i koliko % ili je fiksno?
1. Da

2. Ne. Isto je sto se tice brzine.

3. Nisam siguran koliki i kakav je fee (ne sjecam se kad sam zadnji put primio/poslao tako pare) ali postoji i mislim da sender bira ko ce snositi te troskove

korisnik.1

#4945 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by korisnik.1 » 05/03/2017 18:20

FreakyStyley wrote:
korisnik.1 wrote:Može mala pomoć za novog korisnika paypala :-D pročitao sam dosta teksta, al i dalje nisam siguran za neke stvari.

1. Da

2. Ne. Isto je sto se tice brzine.

3. Nisam siguran koliki i kakav je fee (ne sjecam se kad sam zadnji put primio/poslao tako pare) ali postoji i mislim da sender bira ko ce snositi te troskove
Iskreno zahvaljujem na odgovorima. :thumbup: :sax:

pringless

#4946 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by pringless » 06/03/2017 12:40

Ko je na Raiffeisenu, da li je imao problema da doda ili verifikuje karticu? izbacuje mi "This card is not accepted. Please use a different card.". Imam sredstava na kartici, VISA electron je.

tnt-tunja

#4947 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tnt-tunja » 06/03/2017 19:19

hi-men wrote:Zvao sam ih zasto je to tako sa pending, i je 10 000 dolara :( a ko nema toliko u historji u buduce ce morati do 40 dana cekati :( to znaci za nas iz Bosne, kada sam ih pitao kako je to do sada sve fino islo kaze tip imali tehnickih problema i to sada rjesili :) Ima jos jedna CAKA kako mi kazemo, ali to moram probati pa cu znati vise uglavno ja sam vratio novac i zatorio pay pal racun jer sam na sve moguce nacin pokusao da mi objasen zasto je to tako, i odgovor je uvjek ist 40 dana STETA
Moze kratko objasnjenje na koji si ih broj zvao i kako (sa svog fixnog, ili) ??? Iskreno previše mi je tih 10000$, ali rado ću ih pozvati da mi pojasne to također.
LP

rangoj

#4948 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj » 07/03/2017 12:24

Ja godinama redovno povlačim lovu sa paypal-a i sad su me skenjali pravo. Ostavio sam dio plate da se automatski povuče, 911$ - taj automatski withdraw je otišao u Pending - i onda su ga nakon moje žalbe vratili, prekinuli su withdraw, vratili novac i dodali od sebe 10$ za ručno prebacivanje.
Nažalost, od tada imam problem - dobijam "internal server error" bez obzira koji iznos pokušam prebaciti, a kad probam preko starog linka izbaci mi "We're sorry. There's been an intermittent communication problem. Please try again later.".

Paypal otpuzuje banku, a iz raiffaisen-a tvrde da je sve uredu, da na kartici nema limita za primanje novaca i da bi trebalo da sve radi :/ Jebeni govnari! Tako već nekoliko dana...

Ima li jos neko problema sa raiffaisen Visa Electron karticom - neko ko ju redovno koristi i prebacuje više novaca na nju?! Kontam da nisu uveli neke mjere "opreza" ili nešto slično?!

rangoj

#4949 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj » 07/03/2017 12:39

elvisone wrote: Drug uradio sam kako si ovdje napisao napravio sam inovice i dobio uplatu ali kad udjem u detalje uplate nemam nigdje order proceeded :(

Probaj kliknuti na "See details on old account view"

Image

Ovako izgleda 'old account details".

Ako to nemas ovaj link, traži link ili dugme vezano za shipping. To ćeš označiti da je stvar procesuirana.

underground

#4950 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by underground » 09/03/2017 01:14

Ja sam poslao racun za nesto sto sam radio, covjek mi je platio, ja otisao na detalje transakcije, Mark as processed

E sada, obicno je onaj ko salje imao opciju da klikne Confirm recepiet , i tako je to funkcionisalo do sada, klikne to Confirm i lova bude odma dostupna

Ali sada kaze da nema tog Confirm vise, tj ne pojavljuje mu se

Sta je fazon, ima li neko tih problema?

Post Reply