Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4176 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

ja sam samo dodao karticu, nikakva verifikacija nije trazena, doduse jos nisam pokusao platiti sa njom
medjutim koliko se sjecam ni prije toga nije trazena verifikacija kada je dodavana druga kartica

samo sam prvi put morao verfiikovati
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4177 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

Ja novu karticu nisam mogao postaviti kao primary dok je nisam verifikovao.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4178 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

pardon, sada vidim da je moram potvrditi, do mene...

hm... ne da mi da uklonim staru karticu
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#4179 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dinooh »

almir90 wrote:
dinooh wrote: Jesam jos davno, 100% verifikovan account, ali ne mogu izbrisati. Slao mail prije 2 dana pa jos nema odgovora...
Moraš verifikovati i tu novu karticu. Ja sam pred novu godinu mijenjao karticu. Ukucao broj od nove i čekao par dana da mi dođe kod u banku, kad sam unio kod koji sam dobio, bez problema sam postavio tu karticu za primary, a onu staru obrisao.
Verifikovao ali ne mogu izbrisati staru ili postaviti novu kao primarnu. Kako postaviti koja je primarna?
Morat cu ponovo slati mail paypalu ako danas ne odgovore
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4180 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

dinooh wrote: Verifikovao ali ne mogu izbrisati staru ili postaviti novu kao primarnu. Kako postaviti koja je primarna?
Morat cu ponovo slati mail paypalu ako danas ne odgovore
Jesi li probao kad odeš gore na Waller, klikni na karticu tu novu, i imaš opciju Edit, otvori taj dio pa vidi da li ima opcija za Primary. Ja ne vidim jer imam samo jednu karticu.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#4181 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dinooh »

almir90 wrote:
dinooh wrote: Verifikovao ali ne mogu izbrisati staru ili postaviti novu kao primarnu. Kako postaviti koja je primarna?
Morat cu ponovo slati mail paypalu ako danas ne odgovore
Jesi li probao kad odeš gore na Waller, klikni na karticu tu novu, i imaš opciju Edit, otvori taj dio pa vidi da li ima opcija za Primary. Ja ne vidim jer imam samo jednu karticu.
Jesam, evo slika kada udem u edit. Isto je i za novu i staru karticu.
Image

A evo sta se pojavi kakda kliknem Remove na staroj kartici..
Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4182 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

isto je i meni
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#4183 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by adincebic »

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4184 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by quarterback »

ko bi rekao da su tako poslovni
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#4185 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by adincebic »

quarterback wrote:ko bi rekao da su tako poslovni
Eto


Sent from my iPhone using Tapatalk
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#4186 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

https://raiffeisenbank.ba/templates/def ... ypal_u.pdf

Naravno da će biti poslovni, kada u slučaju konverzije od strane PayPala dobiju .!. :D
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#4187 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kako_kad »

poz,

zelio bih nesto kupiti sa ebaya, imam novca na PP balansu, da li je moguce da vrsim isplatu sa svog PP stanja a ne preko bankovnog racuna? Da li je to moguce ili ce mi morati preko kartice skidati novac? Prvi put koristim online trgovinu. Hvala
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4188 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

kako_kad wrote:poz,

zelio bih nesto kupiti sa ebaya, imam novca na PP balansu, da li je moguce da vrsim isplatu sa svog PP stanja a ne preko bankovnog racuna? Da li je to moguce ili ce mi morati preko kartice skidati novac? Prvi put koristim online trgovinu. Hvala
Samo sa bankovnog stanja se skida kad kupuješ. Ako imaš pare na PP prebaci ih na banku, i onda kupuješ.
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#4189 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kako_kad »

almir90 wrote:
kako_kad wrote:poz,

zelio bih nesto kupiti sa ebaya, imam novca na PP balansu, da li je moguce da vrsim isplatu sa svog PP stanja a ne preko bankovnog racuna? Da li je to moguce ili ce mi morati preko kartice skidati novac? Prvi put koristim online trgovinu. Hvala
Samo sa bankovnog stanja se skida kad kupuješ. Ako imaš pare na PP prebaci ih na banku, i onda kupuješ.
hvala Almire :)
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#4190 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kako_kad »

almir90 wrote:
kako_kad wrote:poz,

zelio bih nesto kupiti sa ebaya, imam novca na PP balansu, da li je moguce da vrsim isplatu sa svog PP stanja a ne preko bankovnog racuna? Da li je to moguce ili ce mi morati preko kartice skidati novac? Prvi put koristim online trgovinu. Hvala
Samo sa bankovnog stanja se skida kad kupuješ. Ako imaš pare na PP prebaci ih na banku, i onda kupuješ.
Dakle, dzaba im ona tamo opcija na PP (metoda da odmah skida sa balansa novac) ili to kod nas u BiH ne vrijedi?!
Image
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4191 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Ne vrijedi to u BiH, mi nemamo tu opciju. Hrvati su dobili tu opciju korištenja paypal balance-a ulaskom u EU, ali su izgubili automatski transfer bez provizija, već moraju platiti proviziju ako žele prebaciti pare sa paypala na karticu.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#4192 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by goibos »

kako_kad wrote:poz,

zelio bih nesto kupiti sa ebaya, imam novca na PP balansu, da li je moguce da vrsim isplatu sa svog PP stanja a ne preko bankovnog racuna? Da li je to moguce ili ce mi morati preko kartice skidati novac? Prvi put koristim online trgovinu. Hvala
i ja to čitavo jutro čačkam, čak sam ih i kontaktirao da vidim zašto mi ne može :) čekam odgovor u roku 24 sata.

ako je ovako što mehemed kaže onda je bolje da imamo besplatni automatski transfer nego to


evo i odgovor od paypal-a:
Can I use my balance to make a payment?

On the first day of every month, your available balance is transferred automatically to the Visa card or US bank account that you selected. This is the only way in which funds received to your PayPal account can be used.

Due to financial regulations, money cannot be held in your PayPal account and your PayPal account balance cannot be used to fund payments. Therefore, all your received payments must be regularly withdrawn from your PayPal account.

Please note that all your automatic withdrawals are free.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#4193 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by almir90 »

kako_kad wrote:
hvala Almire :)
Nema na čemu drug, moraš te pare prebaciti ručno na banku i onda u šoping. 5$ PayPal će ti uzeti, ili možeš čekati prvi, nakon što podneseš zahtjev trebaš čekati 2-3 dana ja mislim da ti prebace pare na banku.
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4194 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj »

Pozdrav ljudi.

Jutros sam novac poslao na svoju Visa Karticu i od tada je u cudnom "pending" statusu.

Nikad do sada nisam imao Withdraw u statusu cekanja?! Nista mi nije jasno. Poslao sam im pitanje, ali njima ce po obicaju trebati neko vrijeme da odgovore, pa me interesuje da li se neko imao ovaj problem i kada je transakcija prosla?

Novac redovno saljem sa Paypal-a vec godinama, juce sam uplatio prvi dio novaca i kao i uvijek, prosli su bez ikakvih problema, za par sekundi su bili na mojoj Raiffeisen Visa Kartici. Jutro na zalost nije bilo tako...

Image
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#4195 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

rangoj wrote:Pozdrav ljudi.

Jutros sam novac poslao na svoju Visa Karticu i od tada je u cudnom "pending" statusu.

Nikad do sada nisam imao Withdraw u statusu cekanja?! Nista mi nije jasno. Poslao sam im pitanje, ali njima ce po obicaju trebati neko vrijeme da odgovore, pa me interesuje da li se neko imao ovaj problem i kada je transakcija prosla?

Novac redovno saljem sa Paypal-a vec godinama, juce sam uplatio prvi dio novaca i kao i uvijek, prosli su bez ikakvih problema, za par sekundi su bili na mojoj Raiffeisen Visa Kartici. Jutro na zalost nije bilo tako...

Image
ne brini nista, ti si u RF banci kao i ja?

Inace automatski transfer odmah prodje, manuelni bude jedno 24h-48h u pendingu, negdje oko 30h bar meni i onda predje iz pendinga u complete. Bez sikiracije , dodje to najkasnije za 48h, ja slao 3 4 puta manuelno u proteklim mjesecima i uvijek je pending prvo (a npr dok sam bio u UC odmah je bilo complete ali sam ipak novac cekao 48h -.-), ovamo u RF cim predje u complete i novac je legao ako ne odmah onda kroz par sati
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4196 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by rangoj »

free_too wrote:
rangoj wrote:Pozdrav ljudi.

Jutros sam novac poslao na svoju Visa Karticu i od tada je u cudnom "pending" statusu.

Nikad do sada nisam imao Withdraw u statusu cekanja?! Nista mi nije jasno. Poslao sam im pitanje, ali njima ce po obicaju trebati neko vrijeme da odgovore, pa me interesuje da li se neko imao ovaj problem i kada je transakcija prosla?

Novac redovno saljem sa Paypal-a vec godinama, juce sam uplatio prvi dio novaca i kao i uvijek, prosli su bez ikakvih problema, za par sekundi su bili na mojoj Raiffeisen Visa Kartici. Jutro na zalost nije bilo tako...

Image
ne brini nista, ti si u RF banci kao i ja?

Inace automatski transfer odmah prodje, manuelni bude jedno 24h-48h u pendingu, negdje oko 30h bar meni i onda predje iz pendinga u complete. Bez sikiracije , dodje to najkasnije za 48h, ja slao 3 4 puta manuelno u proteklim mjesecima i uvijek je pending prvo (a npr dok sam bio u UC odmah je bilo complete ali sam ipak novac cekao 48h -.-), ovamo u RF cim predje u complete i novac je legao ako ne odmah onda kroz par sati
Definitivno si me malo umirio! :)

Iako mi i dalje nije jasno zasto se to do sada nije desavalo. Juce prebacio novac normalno, za par sekundi prodje transakcija, prije mjesec dana isto oko prvog, mjesec prije tog itd... vec dugo nije bilo nikakvih problema... :/

Ne znam zasto nas jebu oko svega zivog!
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#4197 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by adincebic »

Ljudi, jednostavno ne mogu da prebacim konverziju na banku. Kada odem u pre-approved payments tamo nema opcije za funding source.
Pokusao sam i direkt na ebay kad nesto kupujem i kada odaberem bill me in the currency... dobijem error da ne mogu koristiti tu karticu.

Koristim RF Visa debit karticu koja je naravno verifikovana na PP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#4198 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hava123 »

adincebic wrote:Ljudi, jednostavno ne mogu da prebacim konverziju na banku. Kada odem u pre-approved payments tamo nema opcije za funding source.
Pokusao sam i direkt na ebay kad nesto kupujem i kada odaberem bill me in the currency... dobijem error da ne mogu koristiti tu karticu.

Koristim RF Visa debit karticu koja je naravno verifikovana na PP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Provaj sa Chrome. Ako radis u Mozilli zna štekat.


Ja danas narucih neku glupost i vec mi je nekad prije mjesec - dva bilo namjesteno da banka vrši konveziju (mada me svaki put prilikom narudzbe preko e bay-a paypal "pitao" koji nacin zelim tj. prebacilo sa e bay-a na stranicu PayPala-a) al danas nije bilo tako.
Prilikom potvrde narudzbe automatski je bilo placeno, bez odabira odnosno "prebacivanja" na stranicu od Pay Pala i naravno PayPal je izvrsio konverziju prema svom kursu. Ne mogu da vjerujem koji zohari.

I sad mi dođe da prekinem tj. odustanem od narudzbe al ne znam kako.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#4199 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by free_too »

rangoj wrote:
free_too wrote:
rangoj wrote:Pozdrav ljudi.

Jutros sam novac poslao na svoju Visa Karticu i od tada je u cudnom "pending" statusu.

Nikad do sada nisam imao Withdraw u statusu cekanja?! Nista mi nije jasno. Poslao sam im pitanje, ali njima ce po obicaju trebati neko vrijeme da odgovore, pa me interesuje da li se neko imao ovaj problem i kada je transakcija prosla?

Novac redovno saljem sa Paypal-a vec godinama, juce sam uplatio prvi dio novaca i kao i uvijek, prosli su bez ikakvih problema, za par sekundi su bili na mojoj Raiffeisen Visa Kartici. Jutro na zalost nije bilo tako...

Image
ne brini nista, ti si u RF banci kao i ja?

Inace automatski transfer odmah prodje, manuelni bude jedno 24h-48h u pendingu, negdje oko 30h bar meni i onda predje iz pendinga u complete. Bez sikiracije , dodje to najkasnije za 48h, ja slao 3 4 puta manuelno u proteklim mjesecima i uvijek je pending prvo (a npr dok sam bio u UC odmah je bilo complete ali sam ipak novac cekao 48h -.-), ovamo u RF cim predje u complete i novac je legao ako ne odmah onda kroz par sati
Definitivno si me malo umirio! :)

Iako mi i dalje nije jasno zasto se to do sada nije desavalo. Juce prebacio novac normalno, za par sekundi prodje transakcija, prije mjesec dana isto oko prvog, mjesec prije tog itd... vec dugo nije bilo nikakvih problema... :/

Ne znam zasto nas jebu oko svega zivog!

I ranojg, je li proslo sve kako treba, koliko je vremenski trebalo da prodje? :D
User avatar
e><pert
Posts: 73
Joined: 07/10/2011 14:21

#4200 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by e><pert »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano za PayPal pa ukoliko neko zna i ima iskustva molim za odgovor.
Naime jedan Slovenac želi kupiti od mene jedan proizvod u vrijednosti $360 i za taj proizvod platiti PayPal-om, nakon uplate bi slao kurira da isti proizvod preuzme i dostavi ga njemu.
Ono što me zanima postoji li neki rizik za mene ovom metodom plaćanja jer znam da se može refundirati preko PayPal-a, da li postoji mogućnost zloupotrebe tog sistema u smisli da nakon primitka proizvoda zatraži refund i na taj način ošteti mene?
Post Reply