Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
skrobce
Posts: 19
Joined: 21/12/2013 16:37

#3601 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by skrobce »

skrobce wrote:Pozdrav svima

Malo je tesko prelistati cijeli ovaj post pa vas zato pitam, interesuje me koje je vrijeme potrebno da prodje od povlacenja novca sa upworka na paypal da bi on bio aktivan odnosno da bih ga mogao povuci na moj bankovni racun, posto sam procitao negdje na paypalu da nakon povlacenja novac ide u Pending listu koja se ceka oko 30 dana da bi taj novac bio aktivan pa me interesuje je li to istina i za upwork.

Hvala

P.S. Nadam se da sam bio jasan

Iko ista ??????
User avatar
mullersmichael
Posts: 227
Joined: 13/11/2012 03:01

#3602 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mullersmichael »

ima li neko jos problema kod podizanja sa paypal-a?

Ja dobijem ovu poruku "You cannot complete this transaction at this time."
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#3603 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by maida95 »

Uđi u Request Money i vidi je li ti i tu povezana kartica, ako nije poveži je i moći ćeš prebaciti.
User avatar
mullersmichael
Posts: 227
Joined: 13/11/2012 03:01

#3604 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mullersmichael »

maida95 wrote:Uđi u Request Money i vidi je li ti i tu povezana kartica, ako nije poveži je i moći ćeš prebaciti.

Povezana je kartica i do sad je sve bilo ok, ne znam u cemu je problem...
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#3605 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Quaresma »

da se i ja upisem u ovu temu

dakle isao sam danas otvoriti racun, i nisam iz nekih razloga mogao izabrati visa electronic, vec master card, i sad cujem da se kod nas jos ne moze novac primati na master cardu, je li to istina?
niho92
Posts: 527
Joined: 05/09/2012 14:29

#3606 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by niho92 »

Quaresma wrote:da se i ja upisem u ovu temu

dakle isao sam danas otvoriti racun, i nisam iz nekih razloga mogao izabrati visa electronic, vec master card, i sad cujem da se kod nas jos ne moze novac primati na master cardu, je li to istina?
Istina
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#3607 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Quaresma wrote:da se i ja upisem u ovu temu

dakle isao sam danas otvoriti racun, i nisam iz nekih razloga mogao izabrati visa electronic, vec master card, i sad cujem da se kod nas jos ne moze novac primati na master cardu, je li to istina?
Jeste istina i desetine puta ponovljeno.
Iz kojih razloga nisi mogao izabrati VISA electron (ne electronic) i u kojoj banci?
Zar nije logičnije reći hvala, doviđenja, idem u banku gdje može nego stalno dolaziti na forum i pitati što ne može Master card?
Last edited by Saka on 17/12/2015 09:22, edited 1 time in total.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#3608 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zemomak »

Imam na paypal balansu 1,95$, kako da ih povučem na karticu?? išao sam na onu opciju withdraw, ali tamo stoji, da je naknada za tu transakciju 5$, po tome se ne isplati ni povlčiti taj balans?? zanima me jš da li se balans može koristiti kod plaćanja nekih naružbi npr. ako narucim nesto od 20 $ da platim od tih 1,95 $ sa balansa i ostatak nek povuce sa kartice??? nadam se da me je neko razumio hehe
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#3609 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _turpija_ »

Pozdrav, Istekla mi visa electron kartica, i dobijem mastercard probam na pay pal ono ne mogu da je verifikujem, onda tek vidim da ne moze mastercard.. :-) :-) Eh pitanje je, dok ne otvorim negdje visa carticu a ovu master ukinem, zanima me mogu li prebaciti lovu recimo na rodicin pay pal ( uzimaju li proviziju) pa nek ide njoj na racun ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3610 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Balance iz BiH ne možeš koristiti, samo ga možeš povući na karticu, ništa drugo
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#3611 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Quaresma »

Saka wrote:
Quaresma wrote:da se i ja upisem u ovu temu

dakle isao sam danas otvoriti racun, i nisam iz nekih razloga mogao izabrati visa electronic, vec master card, i sad cujem da se kod nas jos ne moze novac primati na master cardu, je li to istina?
Jeste istina i desetine puta ponovljeno.
Iz kojih razloga nisi mogao izabrati VISA electron (ne electronic) i u kojoj banci?
Zar nije logičnije reći hvala, doviđenja, idem u banku gdje može nego stalno dolaziti na forum i pitati što ne može Master card?
ma usao samo jednom na ovu temu, nisam sve upratio, a banka je raiffeisen, i ja sam se zacudio sto nisam mogao, a nisam upratio ovu situaciju sa master cardom pa zato sam je i izabrao

rekao je nesto sto ne mogu, spominjao je neke pakete sto oni nude, mislim kao da im se sad nesto ne uklapa u buducnost,
ja sam upitao meni je bitno da mi paypal djeluje kako treba, da mogu primati novac na njemu i van njega, on je rekao da cu moci iskoristiti sve mogucnosti sto banka nudi.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#3612 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by maida95 »

Ja milion puta napisala da odete u NLB i tražite da otvorite račun i tražite Visa karticu. Ja bez problema uzela Visu tamo, imala već račun koji uopšte nisam koristila prije tj. nije bilo prometa nikako i opet sam dobila karticu bez problema :)
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#3613 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Ma moze i u Raiffeisen i u Unicredit Visa nego im Master izgleda povoljniji ili daje sluzbenicima neke provizije ako je uvale klijentima. Lijepo vrati tu karticu i reci mu nek je zabije sebi u dupe a da ti hoces Visu, znaci 4 slova: V-I-S-A. Ako ne moze mrs u pm i pravac druga banka.
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#3614 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zetareticula »

Ajde ako neko izvadi Visu neka javi odvije i ja sam ganja sve zivo i nemoze nigdje vise Visa kao :-) ali znaci da je ne zaposlen i da je devizni racun samo u pitanju :D
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#3615 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by maida95 »

Ja sam nezaposlena, otvorila prvo obični tekući račun u NLB, nekoliko mjeseci nakon toga otišla da podnesem zahtjev za Visu i dobila sam je bez problema.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#3616 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Quaresma »

Saka wrote:Ma moze i u Raiffeisen i u Unicredit Visa nego im Master izgleda povoljniji ili daje sluzbenicima neke provizije ako je uvale klijentima. Lijepo vrati tu karticu i reci mu nek je zabije sebi u dupe a da ti hoces Visu, znaci 4 slova: V-I-S-A. Ako ne moze mrs u pm i pravac druga banka.
kad odem ponovo u banku po karticu, pa cu ga opet upitati u cemu je zapravo problem.
niho92
Posts: 527
Joined: 05/09/2012 14:29

#3617 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by niho92 »

Ne znam jel ima vise poslovnica u vasim gradovima RF i UC ili inace izbjegavate Sparkasse banku ...ili vam je pak zao dat jos pola marke više za odrzavanje racuna, posto je 2,50 KM mjesecno. Uđes, nasmijana mlada lica, transakcije idu bez ikakvih problema ...lijepo i čuju kad im kažes da hoces VISA karticu ne prave se gluhi,... al eto

P.S. čisto nako razmisljanje, čitajuci postove :-D
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#3618 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Oxygenn »

Saka wrote:Ma moze i u Raiffeisen i u Unicredit Visa nego im Master izgleda povoljniji ili daje sluzbenicima neke provizije ako je uvale klijentima. Lijepo vrati tu karticu i reci mu nek je zabije sebi u dupe a da ti hoces Visu, znaci 4 slova: V-I-S-A. Ako ne moze mrs u pm i pravac druga banka.
Kolegi s posla istekla visa i kada je otisao u svoju poslovnicu, u Sarajevu, po novu karticu uvalise mu master i kazu da nema vise visa kartica :-)

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... rd+kartica

Jel iko bio ovih dana u unicreeditu vezano za zamjenu visa kartice
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#3619 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Oxygenn wrote:
Saka wrote:Ma moze i u Raiffeisen i u Unicredit Visa nego im Master izgleda povoljniji ili daje sluzbenicima neke provizije ako je uvale klijentima. Lijepo vrati tu karticu i reci mu nek je zabije sebi u dupe a da ti hoces Visu, znaci 4 slova: V-I-S-A. Ako ne moze mrs u pm i pravac druga banka.
Kolegi s posla istekla visa i kada je otisao u svoju poslovnicu, u Sarajevu, po novu karticu uvalise mu master i kazu da nema vise visa kartica :-)

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... rd+kartica

Jel iko bio ovih dana u unicreeditu vezano za zamjenu visa kartice
A svasta. Ovo je tipican primjer kako banke kod nas, pogotovo ove najvece, uopste ne interesuje sta korisnici traze, oni namecu usluge korisnicima, ne pitaju sta im treba.

Ja sam prije nekih 10-tak dana dobio novu VISA electron, doduse business, koja izgleda ostaje u ponudi. Privatna mi ističe za godinu i po i ako tad ne bude VISE zatvaram racune i selim u drugu banku.

Ove ostale VISA classik, zlatna itd. izgleda nisu vezane za tekuci racun pa bi povlacenjem s PayPal-a pare visile na kartici a onda te oderu za podizanje keša.

Ništa, lijepo zatvarati račune masovno pa nek se nauče da pružaju usluge koje se traže a ne koje oni žele.
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#3620 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zetareticula »

niho92 wrote:Ne znam jel ima vise poslovnica u vasim gradovima RF i UC ili inace izbjegavate Sparkasse banku ...ili vam je pak zao dat jos pola marke više za odrzavanje racuna, posto je 2,50 KM mjesecno. Uđes, nasmijana mlada lica, transakcije idu bez ikakvih problema ...lijepo i čuju kad im kažes da hoces VISA karticu ne prave se gluhi,... al eto

P.S. čisto nako razmisljanje, čitajuci postove :-D
Ja bio lijepo, nasmjesena sexy tetica i kroz osmijeh kaze ne moze :D Mozda je neko novo sranje uvedeno ali u svim posovnicama i bankama kazu da vise ne izdaju Visa kartice, ne znam koji je razlog ali tako je. Mozda ste vi prije toga dobili Vise sad jednostavno ne daju :evil:
User avatar
begsoon1510
Posts: 1905
Joined: 18/08/2015 00:00

#3621 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by begsoon1510 »

zetareticula wrote:
niho92 wrote:Ne znam jel ima vise poslovnica u vasim gradovima RF i UC ili inace izbjegavate Sparkasse banku ...ili vam je pak zao dat jos pola marke više za odrzavanje racuna, posto je 2,50 KM mjesecno. Uđes, nasmijana mlada lica, transakcije idu bez ikakvih problema ...lijepo i čuju kad im kažes da hoces VISA karticu ne prave se gluhi,... al eto

P.S. čisto nako razmisljanje, čitajuci postove :-D
Ja bio lijepo, nasmjesena sexy tetica i kroz osmijeh kaze ne moze :D Mozda je neko novo sranje uvedeno ali u svim posovnicama i bankama kazu da vise ne izdaju Visa kartice, ne znam koji je razlog ali tako je. Mozda ste vi prije toga dobili Vise sad jednostavno ne daju :evil:
U rajfajzenu izdaju bez problema,prije 2 sedmice drug normalno odradio sve
User avatar
deSTAR5
Posts: 894
Joined: 31/05/2015 15:18

#3622 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by deSTAR5 »

Poz ljudi, jel moze neko da mi objasni kako mogu da promenim valutu na paypalu, tj da namestim da mi bude primarna valuta EUR, a sad je USD?
i prilikom prebacivanja sa nekog sajta na paypal, koliko bi mi skinuli, s'obzirom da na tom sajtu imam dolare, da budem jasniji koliko ce mi skinuti novca za to konvertovanje iz dolara u evre?
YiNiX
Posts: 28
Joined: 21/11/2013 20:16

#3623 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by YiNiX »

Jel moze ova Visa Inspire iz Intese za PayPal?
Pozz!
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#3624 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Dr Arsla »

YiNiX wrote:Jel moze ova Visa Inspire iz Intese za PayPal?
Pozz!
Može naravno, ja koristim već godinama :-D
YiNiX
Posts: 28
Joined: 21/11/2013 20:16

#3625 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by YiNiX »

Dr Arsla wrote:
YiNiX wrote:Jel moze ova Visa Inspire iz Intese za PayPal?
Pozz!
Može naravno, ja koristim već godinama :-D
Hvala oko, zaradio sam neke sice preko minijobs pa kontam svakako otvoriti tu racun, onaj studentski jer sa njim dobijes odmah ovu karticu.
Post Reply