Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#3476 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

mir5 wrote:
SONY_91 wrote:
mir5 wrote:haj nece vam jos dugo ni trebati :D od Nove godine BiH ispada iz Paypal sistema zbog ove "sposobne" vlasti. :roll:
Jel ti ovo ozbiljno ili...

uskoro ce i ovi novinari eksperti to da prepisu odnekud , nemam vremena da objasnjavam, uglavnom dobro su nam zabiberili ovi begovi,, sreca ima jos ostalih nacina tipa Payoneer

Opet on trola ljude :lol:
fantasy7
Posts: 24
Joined: 19/11/2013 16:37

#3477 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fantasy7 »

sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#3478 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by toure123 »

fantasy7 wrote:sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
Meni je prosao ovaj mjesec, ali prosli mjesec mi uopste nije htjelo prebaciti na karticu. Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
niho92
Posts: 532
Joined: 05/09/2012 14:29

#3479 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by niho92 »

toure123 wrote:
fantasy7 wrote:sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
Meni je prosao ovaj mjesec, ali prosli mjesec mi uopste nije htjelo prebaciti na karticu. Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
To su tebi vjerovatno prve isplate, moras imati jedno 3-4 transakcije na racun i ako se ne bude niko zalio kasnije ce ti odmah biti dostupno ;)
Jedino u slucaju da ti posalje neko recimo iz USA ili Kanada sa neverifikovanog racuna onda ces opet morati cekati taj određeni period :)
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#3480 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sizifinho »

A čovječe- pitam nešto što ne piše nigdje, on me napade ko eto sve piše. Pitam može li bilo koja visa kartica, tj može li kartica iz vakufske banke. Ništa više..
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#3481 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by madesa »

toure123 wrote:
fantasy7 wrote:sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
Meni je prosao ovaj mjesec, ali prosli mjesec mi uopste nije htjelo prebaciti na karticu. Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
i meni nije, sta sad da radim ako mi automatski nije proslo. ovo mi se prvi put desilo
cortez
Posts: 20
Joined: 16/08/2013 00:51

#3482 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cortez »

prilikom registracije na paypal upišem da sam 97-mo godište, a ono mi izbacuje "You must be at least 18-years-old to open a PayPal account" u čemu je problem ?
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#3483 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ja nisam ja »

Kod promjene prezimena oni traze da se posalje mailom skenirana licna. koliko je sigurno tamo slati kopiju licne
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#3484 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by toure123 »

niho92 wrote:
toure123 wrote:
fantasy7 wrote:sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
Meni je prosao ovaj mjesec, ali prosli mjesec mi uopste nije htjelo prebaciti na karticu. Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
To su tebi vjerovatno prve isplate, moras imati jedno 3-4 transakcije na racun i ako se ne bude niko zalio kasnije ce ti odmah biti dostupno ;)
Jedino u slucaju da ti posalje neko recimo iz USA ili Kanada sa neverifikovanog racuna onda ces opet morati cekati taj određeni period :)
Da je bar to pa bih znao o cemu se radi. Imam skoro 400 transakcija na paypalu od kojih su neke po nekoliko hiljada $.... I ove sa verifikovanih a i sa neverifikovanih mi bivaju zadrzane 21 dan... Ja sam sad slao mail i rekli su da je takva politika za BiH :( :-) Sad ocekujem jos jednu veliku , Boze dragi moram cekati skoro 1 mjesec na novac radi njihovog sranja :twisted:
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#3485 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

toure123 wrote:
niho92 wrote:
toure123 wrote:Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
To su tebi vjerovatno prve isplate, moras imati jedno 3-4 transakcije na racun i ako se ne bude niko zalio kasnije ce ti odmah biti dostupno ;)
Jedino u slucaju da ti posalje neko recimo iz USA ili Kanada sa neverifikovanog racuna onda ces opet morati cekati taj određeni period :)
Da je bar to pa bih znao o cemu se radi. Imam skoro 400 transakcija na paypalu od kojih su neke po nekoliko hiljada $.... I ove sa verifikovanih a i sa neverifikovanih mi bivaju zadrzane 21 dan... Ja sam sad slao mail i rekli su da je takva politika za BiH :( :-) Sad ocekujem jos jednu veliku , Boze dragi moram cekati skoro 1 mjesec na novac radi njihovog sranja :twisted:
Pisano je o tome već na ovoj temi. Ako zamoliš onog ko ti je poslao pare da klikne na "Confirm receipt" nakon uplate pare će ti biti dostupne odmah.
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#3486 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by toure123 »

Jel to vazi i kada saljem fakturu? Jer sve ovo ja sto radim fakturisem preko paypala, i onda taj koji primi tu fakturu placa... Jel ima ta opcija i prilikom slanja faktura i placanja istih?
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#3487 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by NeKi_LiK »

toure123 wrote:Jel to vazi i kada saljem fakturu? Jer sve ovo ja sto radim fakturisem preko paypala, i onda taj koji primi tu fakturu placa... Jel ima ta opcija i prilikom slanja faktura i placanja istih?
Ja sam im slao mail i napisao da bi mi za posao mnogo značilo kada bi mi pare bile dostupne odmah, pozvao se da nemam otvorenih case-ova protiv mene. da ću sve rješavati u duhu dobre poslovne saradnje i tako to :D

Dobio odgovor da se javim kada mi promet pređe 20.000$. Javio im se nakon toga i od tada su mi pare dostupne čim mi neko uplati.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#3488 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

toure123 wrote:Jel to vazi i kada saljem fakturu? Jer sve ovo ja sto radim fakturisem preko paypala, i onda taj koji primi tu fakturu placa... Jel ima ta opcija i prilikom slanja faktura i placanja istih?
Nema nikakve veze šta plaća, online kupovina, faktura, slanje, donacija, ko god ti šalje pare ima ta opcija i treba mu samo reći da to klikne nakon plaćanja.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3489 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nisrin »

-
Last edited by Nisrin on 09/11/2015 19:11, edited 1 time in total.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#3490 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

Nisrin wrote:Cancelovala sam neku narudzbu pa me zanima za koliko paypal vrati novac na karticu? :D
Odma!
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3491 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Mozda paypal posalje pare na karticu "odmah", ali one na kartici budu kroz par radnih dana (1-3 dana).
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3492 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nisrin »

-
Last edited by Nisrin on 09/11/2015 19:11, edited 1 time in total.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#3493 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by the_stick »

pitanje... kako se podesi automatski transfer novca na karticu? imam nekih 5.85 dolara koji su ostali od aktivacije 3 kartice i stoje na paypal-u vec godinu-dvije... nije da je do 6 dolara, ali bezveze se tamo "kisele", a ne mogu ih ni za sta iskoristiti... gledao sam "withdraw" opciju, ali bi malo glupo bilo platiti naknadu od 5 dolara da na racun dobijem 85 centi.. :D

btw, bas dugo nisam koristio pp... zadnji put kad sam koristio, sredstva na PP account se nisu mogla koristiti za kupovinu npr. na ebay.. jel jos uvijek vazi to pravilo za BiH?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#3494 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

the_stick wrote:pitanje... kako se podesi automatski transfer novca na karticu? imam nekih 5.85 dolara koji su ostali od aktivacije 3 kartice i stoje na paypal-u vec godinu-dvije... nije da je do 6 dolara, ali bezveze se tamo "kisele", a ne mogu ih ni za sta iskoristiti... gledao sam "withdraw" opciju, ali bi malo glupo bilo platiti naknadu od 5 dolara da na racun dobijem 85 centi.. :D

btw, bas dugo nisam koristio pp... zadnji put kad sam koristio, sredstva na PP account se nisu mogla koristiti za kupovinu npr. na ebay.. jel jos uvijek vazi to pravilo za BiH?
Ne podesi se nikako vec je sam podesen.
Mislim da se nece povuci manje od minimalnog iznosa za povlacenje a to je 10 USD cini mi se.
encony
Posts: 75
Joined: 06/11/2015 15:51

#3495 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by encony »

Pozdrav svima
Prije par dana sam povezao Visa karticu sa paypal-om i juce sam je potvrdio pomocu koda koji sam dobio u banci. Sad mi je status Verified.
Onda sam htio podesti paypal tako da mogu primati uplate, medjutim kada odem na Request money dobijem sljedecu poruku: Your Account May Only Be Used to Send Money.As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders. Your account cannot receive payments. To receive payments, set up your account.

Kada odem na "set up your account imam mogucnost da izaberem karticu koju sam vec verifikovao ali tada dobijem istu poruku kao pri povezivanju kartice: (After you click Continue, we'll charge the card (or equivalent in other currency) to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card (check your card history, find the charge, log in to your PayPal account and enter the 4-digit code that appears next to the charge).

Sto znaci ako bi isao na "continue" opet bi sa racuna skinuli onih 1.95$ i opet bi poslali novi kod i tako u krug.
Citao sam na ovom forumu da je neko vec imao ovakav problem pa me zanima jeste li uspjeli to rijesiti.
User avatar
cyanm
Posts: 228
Joined: 20/06/2013 00:47

#3496 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cyanm »

može li mi neko pomoći u vezi zamjene kartice na paypalu (stara istekla, dobio novu od iste banke), na paypalu sam dodao novu karticu, izbrisao staru, pokrenuo postupak verifikacije i nakon par dana sam dobio kod od banke, aktivirao i sve izgleda super i uredu. jedino što mi paypal nije vratio onih 1.95 dolara (ako ih je uopce i povukao ovaj put) kao kad sam prvi put dodavao visa karticu.

Jel ima neko da je prošao ovu proceduru, ili da zna nešto više o ovome, hvala
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#3497 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

cyanm wrote:može li mi neko pomoći u vezi zamjene kartice na paypalu (stara istekla, dobio novu od iste banke), na paypalu sam dodao novu karticu, izbrisao staru, pokrenuo postupak verifikacije i nakon par dana sam dobio kod od banke, aktivirao i sve izgleda super i uredu. jedino što mi paypal nije vratio onih 1.95 dolara (ako ih je uopce i povukao ovaj put) kao kad sam prvi put dodavao visa karticu.

Jel ima neko da je prošao ovu proceduru, ili da zna nešto više o ovome, hvala
Vidi u transakcijama na PayPalu da li ti je ponovo skidalo iznos, i ako jeste, da li je vraćen novac...
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#3498 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BadSanta »

madesa wrote:
toure123 wrote:
fantasy7 wrote:sta je za automatskim transferom za ovaj mjesec ?????
Meni je prosao ovaj mjesec, ali prosli mjesec mi uopste nije htjelo prebaciti na karticu. Mene vise zanima zna li neko postoji li nacin da se skine onaj limit sa paypala, u vidu da moras cekati 21 dan da mozes podici novac nakon sto se isti dobije na paypal...? Jako je iritirajuce... :-)
i meni nije, sta sad da radim ako mi automatski nije proslo. ovo mi se prvi put desilo
Meni jos nikad nisu prebacili, vama? Do sada je sve bilo oke :sad:
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#3499 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by toure123 »

Meni je ovaj zadnji mjesec prebacilo novac automatski...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3500 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by un1ted »

Do njih je. Nisu vecini prebacili. Kontaktirajte ih i dati ce vam 5$ da rucno vi povucete.
Post Reply