energoinvest!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#226 KUHANJE

Post by mire_1980 »

Probaj ti gospodine kuhati sam...pa ces vidjeti da ces na kraju izaci na isto jer struja + namirnice = RUCAK U VF-u

pozdrav

ps. U Vf ili u ostalim restoranima brze prehrane imas mogucnost biranja izmedzu vise vrsta hrane tako da je to jednostavnije i brze, nego kada dodzes kuci u 4:30 gladan, opet pripremati rucak nekih sat do 2 vremena da bi tek tada jeo....slazem se da se subotom i nedeljom moze kuhati kod kuce....

samo jos nesto djevojke, to jeste zene pripremaju hranu sebi i kuhaju, samo onda tu razliku koju ustede moraju trositi na druge stvari jer su njihove potrebe za higijenom vece nego kod muskaraca i ja to razumijem.....
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#227 Re: e moj ejube

Post by ejub »

milano wrote:
ejub wrote:
mire_1980 wrote:E moj Ejube, ti mislis da je 400KM puno za hranu.... vidi se da ti roditelji kupuju hranu i da si na njihovoj grbaci.....uzmi jedan mjesec iznajmi san i zivi sam, pa ces vidjeti koliki ce ti troskovi biti....pokusaj otici ujutru na posao u 8 izaci iz "E" do VF ili sici u Restoran "E" pa platiti taj dorucak izmedzu 3-5KM, onda treba na poslu popiti kafu uzmimo da je ta kafa (po danu) 1 KM, onda poslije posla, onako umoran i sam, neces doci kuci da pravis sebi kobasice i to jedes nego ces svratiti do VF ili Merkatora i pojesti nesto "NA KASIKU" i to ce te kostati 5 KM....kupit ces svaki 2 dan flasu coca-cole 2,5KM eto to je 12,5KM X 30 dana...

Mislim jadan si ako zivis sam a stedis na hrani, ako mi se jede ili pije nesto zadnju pi paru dao na to......

Veliki pozdrav i pokusaj razmisljati o sutrasnjici kada nebudes vise sa roditeljima......

PS. NEMOJ SE NACI UVRIJEDZEN ALI TAKO TI JE......
Onda po toj logici svako onaj ko ima ispod 1600-1700 km je socijalni slucaj.
Kako onda objasnjavas onolike redove u prodavnicama tipa VF i sl. ,onolike guzve po kafanama u sred radnog dana,onolike guzve u saobracaju,onolike guzve na granicnim prelazima(evo ide 1 maj pa cemo se uvjeriti u to)
I na kraju pitanje koliko to raje zive sami(350 km je 1 1/2 stan) i da li je neko pokusao da kuha ili nesto slicno
pa i jeste socijalni slucaj ko nema vise od 2000 maruna. Sta mozes da kupis sebi nesto luksuzno majke ti? Tebi je luxuz obicna normalna stvar. Hajde idi naodmor u švajcarsku. Nemoze nema se para. Veze ti nemas.
Jesi ti meni dobro pasa moj?Pozuri ti u tu fabriku zakasnices.A kasnije pokusaj izaci igra Milan veceras(trazi od sefa da te pusti :roll: )
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#228

Post by ibrik »

slazem se ja da bi idealno bilo imati platu preko 2.000,00 KM da covjek sebi moze priustiti sve sto pozeli i da moze voditi skroz lagodan zivot, ali pricamo o Energoinvestu i platama od oko 1000 - 1100 KM i smatram da je ta plata, hajmo reci solidna, i da se moze pristojno zivjeti sa takvom platom...to sto neki spominju hranjenje po restoranima mi je pomalo smijesno...hajde mi nadji bilo gdje u svijetu pripadnike te neke srednje klase koji se hrane po restoranima...po meni to onda nisu pripadnici srednje klase, nego ljudi koji zive na visokoj nozi...naravno da je potrebno nekada izaci i u restoran na rucak ili veceru, ali to nije svakodnevnica i to se u BiH sa platom od 1000 - 1100 KM moze priustiti...
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#229 Re: nekontam

Post by ejub »

mire_1980 wrote:Nekontam o cemu sada ti pricas....normalno da ce raja ici za prvi maj i ja idem...

a sto se tice stana moze se naci jeftinije jer ja placam 250KM stan od 52kvadrata na Cengic Vili.....tako da se na tome moze ustediti ako potrazis i naletis, a na hrani nemoze i nesmije moj Ejube...

POZDRAV tebi i nemoj zivjeti u oblacima....heheheh
Ma ja super zivim i zadovoljan sam sa svojim primanjima(spadam u srednju klasu-koju vi nepriznate) i zadovoljan sam sa svojim zivotom ,mada vazda moze bolje.
Ali vi meni neodgovoriste na moja pitanja????????????
sarajka37
Posts: 94
Joined: 19/01/2007 11:06

#230 Re: nekontam

Post by sarajka37 »

ejub wrote:
mire_1980 wrote:Nekontam o cemu sada ti pricas....normalno da ce raja ici za prvi maj i ja idem...

a sto se tice stana moze se naci jeftinije jer ja placam 250KM stan od 52kvadrata na Cengic Vili.....tako da se na tome moze ustediti ako potrazis i naletis, a na hrani nemoze i nesmije moj Ejube...

POZDRAV tebi i nemoj zivjeti u oblacima....heheheh
Ma ja super zivim i zadovoljan sam sa svojim primanjima(spadam u srednju klasu-koju vi nepriznate) i zadovoljan sam sa svojim zivotom ,mada vazda moze bolje.
Ali vi meni neodgovoriste na moja pitanja????????????

samo se ti tjesi, a zivot prolazi pored tebe kao i pored nas,i ne osjecas ga i ne zivish kao i vecina a tjeshe se da im je super,najgore sto i ne znamo zvijeti zivotom kakvi su nasi roditelji nekad zivjeli i imali ,mi samo lutamo i ne kazem trebamo se tjesiti ali isto tako i biti svjesni cinjenica o tome kakav zivot imamo,imate vi danas i ljude koji kupe stan od 100 m2 i auto od 25ooo hilj pa kad ga vidish ili cujesh rasplakao bi se,to je ta nasha globalna nesreca ,ali da se vratimo na temu ,imas telekom u kojem inzinjer ima 2000km npr platu ,neku privatnu firmu gdje se krece od 1200 pa do 1500 npr a u se krece od 500km do 4000km raspon inzinjerske plate,to je problem u E,nema pravilnika,nema koeficijnetsa vec stimulacije koje prave razlike velike i naravno prouzorokuju nezadovoljstvo i neraspolozenje medju ljudima,to je njihov problem i jedan inzinjer dobije 700km plate npr ili 850km a sutra u novinama procita izjavu generalnog drektora koji kaze da je to divna firma i da je prosjecna plata u E 1200km!!! i treba da bude sretan sta li
sarajka37
Posts: 94
Joined: 19/01/2007 11:06

#231 Re: nekontam

Post by sarajka37 »

a ti pozuri kuci s posla pa pravo u krevet prespavaj noc jer ne znam da li ti je ostalo love za kino ili pozoriste a kamoli neku vecu investiciju a on iz fabrike pa na veliki stadion,sa velikom atmosferom,nasmijanim licima i sretnim ljudima okruzen ,popije kolicu lijepo pa i zaboravi sve probleme jer se osjeca kao super zadovoljan covjek okruzen sretnim licima a ti pogledaj face iz E koje izlaze ,sve su do jedne nasmijane ahaaa ,obrati paznju malo parkiraj se negdje i snimi malo
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#232

Post by _BosanaC »

ibrik wrote:- Ljudi moji pa sta se toliko zalite, ja ne poznajem niti jednu drzavu na svijetu gdje se manje radi, a vise uziva...
- nema te drzave na svijetu u kojoj covjek iz te neke famozne srednje klase, kojoj i sam pripadam, moze u sedmici par puta raspaliti rostilj i sjesti sa rajom, kao sto ja radim...
- nema te drzave na svijetu u kojoj ja mogu svaki dan(kada negdje ne rostiljam :D) izaci na kafu sa djevojkom, prijateljem, rajom...
- nema te drzave na svijetu u cijem glavnom gradu u svako doba dana jedva nadjes mjesto da sjednes negdje na kafu, a ko fol sve sirotinja...
- nema te drazve na svijetu u kojoj se uz ovoliku nezaposlenost vozaju ovakva auta...
- nema te drazve na svijetu u kojoj u sav ovaj luksuz mozes svake godine otici na pristojan odmor od nekih 10tak - 15 dana...
- i to sve postignes radeci u Energoinvestu, bez imalo stele, nekih amidzica i dajdzica
:thumbup:

Mozda samo jos jedna teza: nema te drzave na svijetu gdje se nosaju mobiteli zadnje klase i placaju kesukanom 800-900KM a nema se za 10KM kredita :oops:
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#233 Re: nekontam

Post by ejub »

sarajka37 wrote:
ejub wrote:
mire_1980 wrote:Nekontam o cemu sada ti pricas....normalno da ce raja ici za prvi maj i ja idem...

a sto se tice stana moze se naci jeftinije jer ja placam 250KM stan od 52kvadrata na Cengic Vili.....tako da se na tome moze ustediti ako potrazis i naletis, a na hrani nemoze i nesmije moj Ejube...

POZDRAV tebi i nemoj zivjeti u oblacima....heheheh
Ma ja super zivim i zadovoljan sam sa svojim primanjima(spadam u srednju klasu-koju vi nepriznate) i zadovoljan sam sa svojim zivotom ,mada vazda moze bolje.
Ali vi meni neodgovoriste na moja pitanja????????????

samo se ti tjesi, a zivot prolazi pored tebe kao i pored nas,i ne osjecas ga i ne zivish kao i vecina a tjeshe se da im je super,najgore sto i ne znamo zvijeti zivotom kakvi su nasi roditelji nekad zivjeli i imali ,mi samo lutamo i ne kazem trebamo se tjesiti ali isto tako i biti svjesni cinjenica o tome kakav zivot imamo,imate vi danas i ljude koji kupe stan od 100 m2 i auto od 25ooo hilj pa kad ga vidish ili cujesh rasplakao bi se,to je ta nasha globalna nesreca ,ali da se vratimo na temu ,imas telekom u kojem inzinjer ima 2000km npr platu ,neku privatnu firmu gdje se krece od 1200 pa do 1500 npr a u se krece od 500km do 4000km raspon inzinjerske plate,to je problem u E,nema pravilnika,nema koeficijnetsa vec stimulacije koje prave razlike velike i naravno prouzorokuju nezadovoljstvo i neraspolozenje medju ljudima,to je njihov problem i jedan inzinjer dobije 700km plate npr ili 850km a sutra u novinama procita izjavu generalnog drektora koji kaze da je to divna firma i da je prosjecna plata u E 1200km!!! i treba da bude sretan sta li
E o tome ti ja pricam(drago mi je da si sama dosla na to),o tome da su ljudi u glavi nesretni(to moraju da sami sa sobom rasciste)
Ljudi su navikli da se zale i vazda im je negdje drugo bolje ,i ti stanovi od 100000 ni auta ih neusrecuju.
Iz tog razloga ti kazem da sam ja sretan jer sam zadovoljan sa svojim zivotom i male stvari me mogu usreciti( a ne nerealne stvari)

A za tvoju infiormaciju a vezano je za temu , E je dobio pravilnik koji je sindikat potpisao sa menadjmentom i po tome ce dobijati plate(valjda te ovo bar malo usreci)
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#234 Re: nekontam

Post by ejub »

sarajka37 wrote:a ti pozuri kuci s posla pa pravo u krevet prespavaj noc jer ne znam da li ti je ostalo love za kino ili pozoriste a kamoli neku vecu investiciju a on iz fabrike pa na veliki stadion,sa velikom atmosferom,nasmijanim licima i sretnim ljudima okruzen ,popije kolicu lijepo pa i zaboravi sve probleme jer se osjeca kao super zadovoljan covjek okruzen sretnim licima a ti pogledaj face iz E koje izlaze ,sve su do jedne nasmijane ahaaa ,obrati paznju malo parkiraj se negdje i snimi malo
A ja posle posla odoh na kafu sa rajom i da se spremimo da veceras gledamo tekmu.
A nas kolega iz fabrike "sa pravim mautom" MOZE DA SANJA DA GLEDA UTAKMICU JER JE DRUGA SMJENA(DO JEDNO 23H) pa onda mrtav umoran svojim "pravim autom" kuci u krevet da bi se naspavao sutra da bude odmoran na poslu
E neka mu je sa srecom i njemu i njegovom "pravom autu" ,naravno na kredit
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#235 za Ibrik-a

Post by mire_1980 »

Moj IBRIK....i.....moj Ejube

Ti VF i Brzi restoran u Merkatoru nazivas Restoranima, i LUKSUZOM onda sam ja NAJVECA FACA U GRADU JER SVAKI DAN JEDEM U JEDNOM OD TA DVA :D :P :D :razz:

Moj Ibrik....mene prosjecni rucak kosta izmedzu 3,5 - 5,5 KM u tim restoranima a da sam ja otisao npr. u PIVNICU koja nije neki niti luksuz da prvo kazem mene bi slican rucak kostao 20KM e to je luksuz i to sebi priustim 2x godisnje kada se bas nesto treba proslaviti pa onda izadze vecera za dvoje i po 2x pica 50 KM.....ali opet ti kazem koji sam ja inzinjer elektrotehnike i neka faca ako ja ne mogu izvesti djevojkujednom mjesecno na takvu veceru uz svijece i pokloniti joj malo paznje, a da ne pricam da joj kupim neki malo ljepsi poklon ili je obradujem sa necim vecim.....

ti i dalje zivis u zabludi i u vjerovanju kao i EJUB novinama i izvjestajima PSIHOLOGA, SOCIOLOGA I NOVINARA (ZURNALISTA) koji prenose izvjestaje i koje naravno imaju plate od 1000 i vise (jer su ih mamice i tatice, koje rade u energoinvestu zaposlile, a takvih je najmanje 15, sa fakultetima koji nemaju veze sa energoinvestom i sa poslom koji se on bavi, ali nama trebaju odnosi sa javnoscu i ostalo....i sve dok tako bude mi inzinjeri koji pravimo trafostanice i dalekovode cemo i dalje ispastati i biti na minimalcu kako sam i rekao tj. zivjeti sa platom od 900KM (sve ukljuceno i topli i "stimulacija") dok ce sociolozi i psiholozi morati imati 1000 i vise jer ipak oni su vrlo vazni oni rade u odnosima sa javnoscu tim gospodzicama treba visa plata, da se obuku ljepo da neizgledaju svakakve pred novinarima i pred samim direktorima, zatim na sminku, frizuru i sve ostalo....

mislim nemam rijeci....

samo jos jednom kazem svaka cast i ljudima tj radnicima: INZINJERIMA; EKONOMISTIMA (ali u slucaju sektora - komercijalne sluzbe, dok u finansijama se udaraju guzicama koliko ih ima, a 2-3 vuce posao) i ljudima koji su TEHNICARI ali ljudi od svog zanata....

Samo bi molio jos jednom kako komentirate platu generalnog direktora, koja je izasla u novinama i druga je plata FBiH od drzavnih firmi. odmah poslije plate direktora TElekoma.

Znaci njegova plata (mjesecna) 8.000,00 a moja plata 640,00 znaci meni treba godina dana da zaradim njegovu mjesecnu....jeli to malo previse....hajde da ja imam 1000,00 a on 4.000,00 pa uredu ali ovo je prevelika razlika....ustvari mozda i nije "COVJEK VRIJEDI TOLIKO" ali brate vrijedimo i mi "VISE" od 640.....

Pozdrav
,
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#236

Post by _BosanaC »

@mire, koliko si dugo zaposlen i koliko dugo zivis sam?
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#237 za ejuba

Post by mire_1980 »

STO SE TICE PRAVILNIKA MOGU TI GA POSLATI U PDF VERZIJI JER GA IMAM ....

MENI BI SE PLATA TREBALA POVECATI I TOME SE RADUJEM, ALI O TOME SAM JOS PROSLE SEDMICE GOVORIO, A SADA CU TI IZNJETI KAKO:

DO SADA JE PLATA BILA:
PLATA 490 + STIMULACIJA OD 130 DO 150 = 640 (U NAJBOLJEM SLUCAJU

PRAVILNIKOM BI PLATA (KAKO SAM JA RAZUMIO I MOJE KOLEGE I IZRACUNALI) TREBALA BITI:
703,68 KM ZA VSS
E TO JE ZNACI : 63,68 KM VECA PLATA

BILO BI LOGICNO DA SE POVECA ZA 210 ALI JARANE EVO GLAVA AKO IKO OD NAS MLADIH DOBIJE VISE STIMULACIJE, MA NEMA SANSE ODMA CE NAM JE UKINUTI, A NAKANO NEKOG VREMENA CE NAM I TOPLI SMANJITI JER SU U PRAVILNIKU STAVILI TU MOGUCCNOSTA DA TOPLI MOZE VARIRATI IZMEDZU 4 - 12 A TRENUTNO JE 12 KM ZNACI CIM GA SMANJI MAKAR NA 10 ODO MOJE POVECANJE OD 63,68KM ....

TO TI JE TO......

POZDRAV.....I NADAM SE DA SADA NE ZIVIS U ZABLUDI, A UGODNO GLEDANJE TEKME I PAZI NEMOJ KUPOVATI PIVO I SOKOVE ZA RAJU I SEBE, NEGO KOD KUCE STAVI MALO SECERA U VODU, A MOZES I LIMUNA ISCJEDITI I NAPRAVITI LIMUNADU (IAKO JE I ON SKUP 2KM KILOGRAM) I TAKO USTEDI JER SU TEBI HRANA I PICE OD 400KM MJESECNO SKUPI
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#238

Post by mire_1980 »

ZAPOSLEN U "E" - 2 GODINE I 4 MJESECA

ZIV SAM OD SVOJIH 18,5, STIM DA BAS SAM BEZ CIMERA OD KAKO RADIM

A STO PITAS

POZDRAV
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#239

Post by ejub »

_BosanaC wrote:@mire, koliko si dugo zaposlen i koliko dugo zivis sam?
Izgleda da predugo zivi sam............................

Moj prijedlog pod hitno trazi novi posao jer za injzinjere elektrotehnike sa znanjem i iskustvom nije problem naci posao,ALI POD HITNO.
Ako ti je tako lose u E ti vise nemas sta traziti u tom logoru.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#240

Post by _BosanaC »

mire_1980 wrote:ZAPOSLEN U "E" - 2 GODINE I 4 MJESECA

ZIV SAM OD SVOJIH 18,5, STIM DA BAS SAM BEZ CIMERA OD KAKO RADIM

A STO PITAS

POZDRAV
Zato sto zivim sam, bez cimera, vec osam punih godina, i znam vrlo dobro sta znaci zivot kada ovisis sam o sebi i samo o onome sto zaradis. I vjeruj, taman si na granici da ti pozli i od VF-a i od Mercatora, da sebi fino kupis komplet serpi, tanjira, escajga, i naucis da za 15 minuta skuhas ama bas sve sto pozelis. I ustedis 200KM svaki mjesec.

A nece ti trebati ni Coca Cola jer ce ti biti dovoljna i voda i kakav prirodni sok da sve to provaris.
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#241 Re: za ejuba

Post by ejub »

mire_1980 wrote:STO SE TICE PRAVILNIKA MOGU TI GA POSLATI U PDF VERZIJI JER GA IMAM ....

MENI BI SE PLATA TREBALA POVECATI I TOME SE RADUJEM, ALI O TOME SAM JOS PROSLE SEDMICE GOVORIO, A SADA CU TI IZNJETI KAKO:

DO SADA JE PLATA BILA:
PLATA 490 + STIMULACIJA OD 130 DO 150 = 640 (U NAJBOLJEM SLUCAJU

PRAVILNIKOM BI PLATA (KAKO SAM JA RAZUMIO I MOJE KOLEGE I IZRACUNALI) TREBALA BITI:
703,68 KM ZA VSS
E TO JE ZNACI : 63,68 KM VECA PLATA

BILO BI LOGICNO DA SE POVECA ZA 210 ALI JARANE EVO GLAVA AKO IKO OD NAS MLADIH DOBIJE VISE STIMULACIJE, MA NEMA SANSE ODMA CE NAM JE UKINUTI, A NAKANO NEKOG VREMENA CE NAM I TOPLI SMANJITI JER SU U PRAVILNIKU STAVILI TU MOGUCCNOSTA DA TOPLI MOZE VARIRATI IZMEDZU 4 - 12 A TRENUTNO JE 12 KM ZNACI CIM GA SMANJI MAKAR NA 10 ODO MOJE POVECANJE OD 63,68KM ....

TO TI JE TO......

POZDRAV.....I NADAM SE DA SADA NE ZIVIS U ZABLUDI, A UGODNO GLEDANJE TEKME I PAZI NEMOJ KUPOVATI PIVO I SOKOVE ZA RAJU I SEBE, NEGO KOD KUCE STAVI MALO SECERA U VODU, A MOZES I LIMUNA ISCJEDITI I NAPRAVITI LIMUNADU (IAKO JE I ON SKUP 2KM KILOGRAM) I TAKO USTEDI JER SU TEBI HRANA I PICE OD 400KM MJESECNO SKUPI
Eto fina vijest,plata ti se povecala a ti opet nezadovoljan..............

A ako si zadovoljan sa zivotom tekma se moze gledati i sa limunadom.Zasto da ne?
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#242

Post by mire_1980 »

CIM SE NAPUNE 3 GODINE ISKUSTVA JER BEZ TOGA NEMOGU DA KONKURISEM NA MJESTA KOJA SU ZA MOJU STRUKU I SMJER ...

A STO SE TICE NEKIH KOLEGA ONI NE MOGU JER OTPLACUJU STIPENDIJE I NE MOGU OTICI DOK NE ZAVRSE, USTVARI MOGU ALI ONDA MORAJU VRACATI CASH

IPAK NE KAZEM DA JE TOLIKO CRNO....POSTOJE KOLEGE KOJE SU U LIBIJI ILI ALZIRU I TAMO NADOKNADE MALU PLATU U SARAJEVU, ALI I TO JE ZEZNUTO JER SI ODVOJEN OD PORODICE A I USLOVI ZA STANOVANJE NA POJEDINIM GRADILISTIMA BUDU LOSI (KONTEJNERSKI SMJESTAJ, NEMA VODE.....DA NE NABRAJAM MOZDA NEKO I BOLJE ZNA OD MENE....

POZDRAV
mire_1980
Posts: 16
Joined: 16/04/2007 13:11
Location: Sarajevo

#243

Post by mire_1980 »

NEZNAM SAMO CIJI SI TI IGRAC PA TAKO PRICAS....ALI NADOSCES U VOZNJI....MOJ EJUBE.....
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#244

Post by ejub »

mire_1980 wrote:NEZNAM SAMO CIJI SI TI IGRAC PA TAKO PRICAS....ALI NADOSCES U VOZNJI....MOJ EJUBE.....
Vazda samo svoj!!!!!!!!!!!!

Samo mi je vise puna kapa ljudi koji konstantno kukaju ,te nema se posla,te kad se zaposli male plate ,te lose vrijeme ,te ovo te ono..........
Vazda im nesta smeta i vazda kukaju.
Nekazem da je sjajno(ni blizu toga,pogotovo kao kod nekih gdje se voze"prava kola") ali daj se potrudi da se nesto promjeni.
Daj budi zadovoljan sa malim stvarima
Kazes imas povecanje plate,pa daj se bar ,malo obraduj.
Mozda ti za koji mjesec jos povecaju,a mozda bude kataklizma
E akio ces ti razmisljati o ovom drugom nema buducnosti
Samo to govorim daj malo optimizma.
Imas toliku platu a sta bi rekao za moga oca koji ima 250 km penzije(on se trebao davno roknuti i sl.)

Daj se malo raduj zivotu
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#245

Post by Svemirski_Jebach »

samo da se nadovezem na ibrikov post...

onako, objektivno hajdemo pogledati...koliko ljudi ode na godisnji od 10-15 dana? Puno ljudi koje ja znam nisu bili na moru ima vec godinama ni 5 dana...jednom ili dva puta su uhvatili neki bus koji vozi dnevno do neuma i to je to. I to ne zato sto ne vole more nego jer se nema.

Ali meni se cini da si ti neki babin sincic koji ima posao od 7-3 a babo gura jos uvijek pa se moze kako hoce...a ima se jer ne mislis hoces li babi morati dati, kao sto mnogi drugi misle.

koliko to ljudi rostilja? U kojem to svijetu ljudi rostiljaju 3-4 puta sedmicno?

Mislim da si ti u velikoj zabludi...al bas u velikoj zabludi.

A po tebe je sav kvalitet zivota u rostiljanju svakodnevnom,a?

Osim toga, puno ljudi u Sarajevu ili drugim gradovima nema vremena za takve zajebancije jer radi do 6 i onda su ljudi umorni i zele doci sebi i nije im do rostiljanja.

Kvalitet zivota se ogleda u necemu drugom - ne nuzno u kupovini stvari - ali u tome da se ne brines hoces li sljedeci mjesec imati da platis rezije, da mozes jednom godisnje priustiti neki odmor na kojem neces gledati hoces li ovdje ustediti 3 KM ili ne, da ne moras strahovati hoce li ti se auto pokvariti jer nemas love za popravak, da mozes pomoci roditelje i sl...
sarajka37
Posts: 94
Joined: 19/01/2007 11:06

#246 Re: nekontam

Post by sarajka37 »

ejub wrote:
sarajka37 wrote:
ejub wrote: Ma ja super zivim i zadovoljan sam sa svojim primanjima(spadam u srednju klasu-koju vi nepriznate) i zadovoljan sam sa svojim zivotom ,mada vazda moze bolje.
Ali vi meni neodgovoriste na moja pitanja????????????

samo se ti tjesi, a zivot prolazi pored tebe kao i pored nas,i ne osjecas ga i ne zivish kao i vecina a tjeshe se da im je super,najgore sto i ne znamo zvijeti zivotom kakvi su nasi roditelji nekad zivjeli i imali ,mi samo lutamo i ne kazem trebamo se tjesiti ali isto tako i biti svjesni cinjenica o tome kakav zivot imamo,imate vi danas i ljude koji kupe stan od 100 m2 i auto od 25ooo hilj pa kad ga vidish ili cujesh rasplakao bi se,to je ta nasha globalna nesreca ,ali da se vratimo na temu ,imas telekom u kojem inzinjer ima 2000km npr platu ,neku privatnu firmu gdje se krece od 1200 pa do 1500 npr a u se krece od 500km do 4000km raspon inzinjerske plate,to je problem u E,nema pravilnika,nema koeficijnetsa vec stimulacije koje prave razlike velike i naravno prouzorokuju nezadovoljstvo i neraspolozenje medju ljudima,to je njihov problem i jedan inzinjer dobije 700km plate npr ili 850km a sutra u novinama procita izjavu generalnog drektora koji kaze da je to divna firma i da je prosjecna plata u E 1200km!!! i treba da bude sretan sta li
E o tome ti ja pricam(drago mi je da si sama dosla na to),o tome da su ljudi u glavi nesretni(to moraju da sami sa sobom rasciste)
Ljudi su navikli da se zale i vazda im je negdje drugo bolje ,i ti stanovi od 100000 ni auta ih neusrecuju.
Iz tog razloga ti kazem da sam ja sretan jer sam zadovoljan sa svojim zivotom i male stvari me mogu usreciti( a ne nerealne stvari)

A za tvoju infiormaciju a vezano je za temu , E je dobio pravilnik koji je sindikat potpisao sa menadjmentom i po tome ce dobijati plate(valjda te ovo bar malo usreci)
to bi bilo super kad bi bilo isitinito ali ja licno ne vjerujem da nisu ostavili zackoljicu neku u ugovoru ppo kojoj ce opet moci manipulistai platama kao i do sad,jer ako su dali jedan nivo plate inzinjera ,kako li ce oni koji su vec do sad imali duplo toliko sada pasti na duplo manje?nikako?opet ce im se stiumlacijom nadoknaditi garant al hajd ,to se nikad tamo nece ispraviti to je garant
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#247

Post by _BosanaC »

Prenesoh s jedne druge teme...
_BosanaC wrote:
Svemirski_Jebach wrote:vjerujem da je stanje lose...al onda vidim one po bastama vikendom, revija cvika prosjecne cijene 300KM...

al eto, taman da ima ostane 200KM, pored onih ipak OSNOVNIH troskova...opet je to slabo, a 1800 je sjajna plata.

jebo te...crnjak, ali zato babini sinoivi i kcerkice vozaju nove audije ili golfove petice ili SEAT-e i slicno, nose cvike od 350KM, stari im je kupio stan od 100 kvadrata...i sav namjesten....i oni se ne sekiraju i njima je odlicno.

zato sam ja (izmedju ostalog) otisao preko bare...
Stari moj, onaj mjesec koji ja uspijem unjeti do 2000KM u kucu niti jedem, niti spavam, niti pijem, radim od jutra do sutra, podocnjacima se hvalim ko Halid Beslic, kada legnem u krevet stavljam obloge na oci jer hoce ispasti od suza i bola, a da ne spominjem da nemam vremena ni na kafu otici u toku dana... Pa ti vidi.
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#248 Re: nekontam

Post by ejub »

sarajka37 wrote:
ejub wrote:
sarajka37 wrote:
samo se ti tjesi, a zivot prolazi pored tebe kao i pored nas,i ne osjecas ga i ne zivish kao i vecina a tjeshe se da im je super,najgore sto i ne znamo zvijeti zivotom kakvi su nasi roditelji nekad zivjeli i imali ,mi samo lutamo i ne kazem trebamo se tjesiti ali isto tako i biti svjesni cinjenica o tome kakav zivot imamo,imate vi danas i ljude koji kupe stan od 100 m2 i auto od 25ooo hilj pa kad ga vidish ili cujesh rasplakao bi se,to je ta nasha globalna nesreca ,ali da se vratimo na temu ,imas telekom u kojem inzinjer ima 2000km npr platu ,neku privatnu firmu gdje se krece od 1200 pa do 1500 npr a u se krece od 500km do 4000km raspon inzinjerske plate,to je problem u E,nema pravilnika,nema koeficijnetsa vec stimulacije koje prave razlike velike i naravno prouzorokuju nezadovoljstvo i neraspolozenje medju ljudima,to je njihov problem i jedan inzinjer dobije 700km plate npr ili 850km a sutra u novinama procita izjavu generalnog drektora koji kaze da je to divna firma i da je prosjecna plata u E 1200km!!! i treba da bude sretan sta li
E o tome ti ja pricam(drago mi je da si sama dosla na to),o tome da su ljudi u glavi nesretni(to moraju da sami sa sobom rasciste)
Ljudi su navikli da se zale i vazda im je negdje drugo bolje ,i ti stanovi od 100000 ni auta ih neusrecuju.
Iz tog razloga ti kazem da sam ja sretan jer sam zadovoljan sa svojim zivotom i male stvari me mogu usreciti( a ne nerealne stvari)

A za tvoju infiormaciju a vezano je za temu , E je dobio pravilnik koji je sindikat potpisao sa menadjmentom i po tome ce dobijati plate(valjda te ovo bar malo usreci)
to bi bilo super kad bi bilo isitinito ali ja licno ne vjerujem da nisu ostavili zackoljicu neku u ugovoru ppo kojoj ce opet moci manipulistai platama kao i do sad,jer ako su dali jedan nivo plate inzinjera ,kako li ce oni koji su vec do sad imali duplo toliko sada pasti na duplo manje?nikako?opet ce im se stiumlacijom nadoknaditi garant al hajd ,to se nikad tamo nece ispraviti to je garant
E evo o cemu ja pricam.Opet pesimizam.Nisi ni vidjela sta je u pitanju a vec je prica" oni ce nas zajebati kuku nama"
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#249

Post by _BosanaC »

...al' ce zato biti sve bolje i ljepse jednom kada se E privatizuje :oops:
sarajka37
Posts: 94
Joined: 19/01/2007 11:06

#250 Re: nekontam

Post by sarajka37 »

ejub wrote:
sarajka37 wrote:
ejub wrote: E o tome ti ja pricam(drago mi je da si sama dosla na to),o tome da su ljudi u glavi nesretni(to moraju da sami sa sobom rasciste)
Ljudi su navikli da se zale i vazda im je negdje drugo bolje ,i ti stanovi od 100000 ni auta ih neusrecuju.
Iz tog razloga ti kazem da sam ja sretan jer sam zadovoljan sa svojim zivotom i male stvari me mogu usreciti( a ne nerealne stvari)

A za tvoju infiormaciju a vezano je za temu , E je dobio pravilnik koji je sindikat potpisao sa menadjmentom i po tome ce dobijati plate(valjda te ovo bar malo usreci)
to bi bilo super kad bi bilo isitinito ali ja licno ne vjerujem da nisu ostavili zackoljicu neku u ugovoru ppo kojoj ce opet moci manipulistai platama kao i do sad,jer ako su dali jedan nivo plate inzinjera ,kako li ce oni koji su vec do sad imali duplo toliko sada pasti na duplo manje?nikako?opet ce im se stiumlacijom nadoknaditi garant al hajd ,to se nikad tamo nece ispraviti to je garant
E evo o cemu ja pricam.Opet pesimizam.Nisi ni vidjela sta je u pitanju a vec je prica" oni ce nas zajebati kuku nama"

jok eto ti si vidio pravilnik,pa mislish ja malo izmisljam ovdje jel??sve sam vidjela i procitala i sracunala i to je tako kako sam napisala i ne pravi se vidhe pametan o stavrima o kojima pojma nemash .idi gledaj tekmu ba i pij limunadu ,ustedi malo
Post Reply