"Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#2276 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by McGradySA »

problemnatravunu wrote: 19/03/2023 07:16 Uočljivo je da po nekim manjim "Mercator" prodavnicama već mjesecima vidim da trebaju radnike...
Takođe u zadnje vrijeme vidim slične oglase po prodavnicama "Brojlera"!
Isto tako , lanac ribarnica u Sarajevu , mjesecima traži radnike !

Ili stvarno neće niko to da radi,ili nema tko , ili su uslovi bijedni....
Da pogodim, nude rad na crno 7 dana "da se dokažeš", onda te šutnu na ulicu bez love kao kera. Mada me čudi da to Mercator radi jer su i njihovim radnicma plate oko hiljadarke bez toplog.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#2277 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by emotivac »

belfy wrote: 18/03/2023 22:28 ja se sada samo pitam cemu glumljenje advokata i zasto vi odgovorate u njegovo ime?

P.S. hrana u Zeljezari je uvijek vise-manje bila ok, sada od kako su preuzeli privatni je vjerovatno jos i bolja, jer se manje krade... (govorim o onome sa slika iznad od Jimmy-a)
Neću da ih citiram uopšte, nisu vrijedni spomena :lol: :lol:

Naravno da sam mislio 3 izbora, ne 3 obroka, pogrešno sam se izrazio, ne živim ja u firmi :lol: :lol:
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2278 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by fortaleza »

Hakiz wrote: 18/03/2023 21:27
ShnjaZZZ wrote: 18/03/2023 21:26

Nije zatvor ali jesmo ograđeni ogradom i žicom. :D Topli nam je 5 maraka po danu plus obrok u kantini.


Image
Image

Bude i pita, uštipaka, ćevapa, hamburgera. Kome ni to ne odgovara može uzeti paštetu, salamu, narezak. Većina ipak preferira kuhanje.
Ovo već liči na nešto.
Šta radite s ovolikim količinama kruha? Toliko ga pojedem za mjesec dana.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#2279 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

fortaleza wrote: 19/03/2023 15:31
Hakiz wrote: 18/03/2023 21:27

Ovo već liči na nešto.
Šta radite s ovolikim količinama kruha? Toliko ga pojedem za mjesec dana.
Kruh daje osjećaj punog stomaka, sitosti. Kruhom se smanjuje potreba da se radniku da veća količina "dobre" hrane.

Jeste da brzo prođe osjećaj sitosti, ali to nije važno. Bitno je da radnika zasiti dok traje pauza za ručak, poslije neka bude gladan.

Ušteda, jednom riječju.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#2280 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by emotivac »

Oj kruh te rodi…. Pa ja i kod kuće jedem kruh uz kuhanje, šta to, majke ti, tebi nije normalno tu ? :? :? :-) :-)
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#2281 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

emotivac wrote: 19/03/2023 15:40 Oj kruh te rodi…. Pa ja i kod kuće jedem kruh uz kuhanje, šta to, majke ti, tebi nije normalno tu ? :? :? :-) :-)
Sve je normalno.
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2282 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by fortaleza »

Hakiz wrote: 19/03/2023 15:36 Kruh daje osjećaj punog stomaka, sitosti. Kruhom se smanjuje potreba da se radniku da veća količina "dobre" hrane.

Jeste da brzo prođe osjećaj sitosti, ali to nije važno. Bitno je da radnika zasiti dok traje pauza za ručak, poslije neka bude gladan.

Ušteda, jednom riječju.
Kontam to, čista ušteda poslodavca plus loše hranidbene navike dovedu do ovog.

Mada je sad kruh postao neisplativ pored boljih ugljikohidrata, riže, krompira.
emotivac wrote: 19/03/2023 15:40 Oj kruh te rodi…. Pa ja i kod kuće jedem kruh uz kuhanje, šta to, majke ti, tebi nije normalno tu ? :? :? :-) :-)
Količina. Ovo dođe barem 4-5 šnita po obroku, meni toliko može minimalno tjedan dana, i to onog s cjelovitim ražovim žitaricama, skroz crnog, zapakiranog i to ne uz svaki obrok, samo kad se maže nešto, kao kajmak ili maslac.

Današnja čorba uz par telećih komadića ide sa krumpirom, slanutkom, lećom, kupusom, rotkvicom, lukom, mrkvom i začinima sama po sebi zasitna i puna kvalitetnih ugljikohidrata i proteina. Još ugusto napravljena.

Kruh bi samo pokvario to. Još vidim i tjesteninu uz pola štruce. :roll:
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2283 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Kada radis fizicki tezi posao,logicno da se vise i brze potrosis i da ti treba jaci obrok.
Uz kuhanje se uvijek pojede jedan fin okrajak i salate.
Bezveze je da neko sebe poredi i nekog drugog a da ne zna koji posao radi.
Ovi sa slike izgleda rade u zeljezari i obrok odgovara radnom mjestu.
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#2284 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by ElRe »

https://www.klix.ba/biznis/posao/njemac ... /230323129

Ovo je ono što nam je nedostajalo, njemačke investicije. To sa sobom vuče nove tehnologije, avio saovraćaj, njemački uticaj i lobi u Evropi.
User avatar
Truba
Posts: 81660
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2285 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Truba »

novinarski naslovi s upitnikom
nimalo etični ni profesionalni
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2286 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Lajavikrelac »

I ta ulaganja nisu nikakva sreća za radnike. U Laktašima već odavno radi Mahle, pa su plate mrtvi minimalac. Muehlbauer je takođe gola voda, plate nikakve, a sve ostalo ko u Njemačkoj... :|
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#2287 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by luxferre »

ElRe wrote: 24/03/2023 14:43 https://www.klix.ba/biznis/posao/njemac ... /230323129

Ovo je ono što nam je nedostajalo, njemačke investicije. To sa sobom vuče nove tehnologije, avio saovraćaj, njemački uticaj i lobi u Evropi.
A zamisli ovaj projekat : https://seenews.com/news/update-1-jabil ... 500-818287

Al tko bi se prebrojavao, stvarao Asime, Kifle,Trenerke,Rumenke,Doktorante. Gledam neki dan, obilježava se početak mjeseca posta, masu djece, puca se topom, balone puštaju u vazduh. Protiv posta apsulutno nemam ništa kud i kamo i sam sam praktikovao ali ovo kolektivizam oko stvari koje niti su niti trebaju biti prioritet, prave pravo dobre "zatucane" mlade Bošnje, a još kontam vezu između balona i mjeseca posta

Zato su svugjde po zapadu strajkuje za bolje uslove rada, ne protiv kapitala dok kod nas svi kapitalisti umrtvili sindikalne aktivnosti uz podršku lokalnih moćnika.Dugoročno, sa ovakvim liderima i mentalnim sklopom, ne gine nam palestina i 3 usd dnevno donacije za zivot. Volio bih da imamo bolju perspektivu ali mislim da je to nemoguce sa ovakvom "svijesti i savjesti"
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#2288 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by ElRe »

Nikakva veza mjesec posta, Bošnjaci i investicije!
Nije tema, ali ću reći da je to lijep dogadjaj da se djeci približi i lijepi predstavi mjesec posta.

Asim&Co svakako da.
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2289 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Hoce covjek da kaze da se od vjere ne zivi i ne skoluju djeca ,nego od posla i novca.
A vjera je nesto privatno...mozes biti vjernik ili nevjernik ali ako ne radis,biti ces GLADAN i SIROMASAN vjernik ili nevjernik.
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#2290 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by tap3ah75 »

@luxferre

Kod nas su blokirali glavnu cestu kroz grad.
Prošetala djeca i odrasli sa nekim balonima.
I koja budalaština to se na kraju pustili baloni u zrak.
Valjda da zagadimo i ovo malo prirode što još nisu asfaltirali

A za Novu Godinu - prc .... apsolutno ništa .... muk.

E sad jesmo li ti i ja komšije :lol: ili je to počelo biti praksa u svim SDA gradovima.
markopd
Posts: 880
Joined: 01/12/2019 23:08

#2291 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by markopd »

Kako je lijepo slušati ovu robovlasničku bagru kako kukaju za radnike,medijski plasiraju svakakve bljuvotine,ali ni to im ne pomaže.

Bilo bi pametno upotrebiti DodIgokein Zakon o uvredi i kleveti na ovakve stvari,realno jedina korist tog Zakona. :-D
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2292 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

A uslovi u firmi u svakog tog sto kuka gori nego u logorima.
Eno jucer gledam na stranici onog radnickog pokreta...firma neka u BL haman,drvo obradjuju...kisa pada,pola firme prokisnjava a ima krov :lol:
E kada nije sposoban krov napraviti da ne prokisnjava,mozes misliti koliko ga boli K sto radnici ispod kisnu :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#2293 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by vjeshalica »

fortaleza wrote: 19/03/2023 15:31
Hakiz wrote: 18/03/2023 21:27

Ovo već liči na nešto.
Šta radite s ovolikim količinama kruha? Toliko ga pojedem za mjesec dana.
"Kruh" koji se ne pojede uglavnom zavrsi u hrani za stoku.
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#2294 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by luxferre »

ElRe wrote: 24/03/2023 16:21 Nikakva veza mjesec posta, Bošnjaci i investicije!
Nije tema, ali ću reći da je to lijep dogadjaj da se djeci približi i lijepi predstavi mjesec posta.

Asim&Co svakako da.
Da, baš je top lijep način obilježavanja početka mjeseca posta. Nebitno što je u centru grada 10.000 ljudi a što se time krži zakon o javnom redu i miru (vidjeti zakon o "buci") to nije bitno, bitno je lijepa predstaviti mjesec posta

JA ipak mislim da je garant ove opstanka ovog naroda obrazovanje i veze sa zapadom, ne političke, nego ekonomske i institucijalne, svako potenciranje religije kroz društvene aktivnosti (u ovakvom okruženju) stvara novu "palestinu" a tu posla nema, osim donacija sa lanč paketima.
User avatar
Athlon64
Posts: 2543
Joined: 24/11/2022 17:51

#2295 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Athlon64 »

luxferre wrote: 25/03/2023 00:33
ElRe wrote: 24/03/2023 16:21 Nikakva veza mjesec posta, Bošnjaci i investicije!
Nije tema, ali ću reći da je to lijep dogadjaj da se djeci približi i lijepi predstavi mjesec posta.

Asim&Co svakako da.
Da, baš je top lijep način obilježavanja početka mjeseca posta. Nebitno što je u centru grada 10.000 ljudi a što se time krži zakon o javnom redu i miru (vidjeti zakon o "buci") to nije bitno, bitno je lijepa predstaviti mjesec posta

JA ipak mislim da je garant ove opstanka ovog naroda obrazovanje i veze sa zapadom, ne političke, nego ekonomske i institucijalne, svako potenciranje religije kroz društvene aktivnosti (u ovakvom okruženju) stvara novu "palestinu" a tu posla nema, osim donacija sa lanč paketima.
Izvini druže, ne znam ko si i šta si, ali na pogrešnoj si adresi definitivno.

U ovoj zemlji investicije odbijaju oni koji stavljaju svece na vozila policije, obilježavaju u školama krsne slave, podržavaju Putina, stavljaju križeve u učionice i po brdima.

Ramazanski top je bošnjačka tradicija i čak privlači turiste, s investicijama nema nikakve veze niti krši bilo kakav zakon o buci (jer ne puca poslije 22h). Definitivno nije tema za takvu spiku, promašio si temu. Peace. :bih:

EDIT: I da, ako je cijena da isprosimo koje radno mjesto na minimalcu i usput im damo struju koja je 6x jeftinija nego u zemljama odakle dolaze - to da se odreknemo svoje kulture, vjere i tradicije - onda nam ne trebaju takve investicije. Oni dolaze u našu kuću i ima da poštuju pravila koja domaćin nalaže, kao što i mi poštujemo njihova pravila kad odemo kod njih, ne namećemo svoja.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#2296 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by mali_balon »

Kolika je plata za ovo radno mjesto

HIFA - OIL ZAPOŠLJAVA

RADNO MJESTO: Točioc goriva (dva izvršioca)
LOKACIJA: Sarajevo (Dobrinja i Švrakino Selo)

OPIS POSLOVA:
- Točenje goriva i prodaja proizvoda iz našeg asortimana
- Predlaganje aktivnosti u cilju povećanja prodaje
- Vođenje brige o čistoći, urednosti i izgledu maloprodajnog mjesta te održavanja standarda popunjenosti polica
- Fizički prijem robe, te kvalitativna i kvantitativna provjera
- Kreiranje dnevnih obračuna prodaje

OSNOVNI UVJETI:
- Srednja stručna sprema
- Poznavanje rada na blagajni
- Osnove poznavanja MS office paketa (Outlook, Word, Excel)

NUDIMO VAM:
- Stimulativna mjesečna primanja
- Mjesečne stimulacije na osnovu ostvarenih rezultata
- Osigurana stručna osposobljavanja i razvoj vještina

Prijave možete slati na [email protected] ili na kontakt telefon +387603334373.
User avatar
Truba
Posts: 81660
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2297 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Truba »

Athlon64 wrote: 25/03/2023 01:20
luxferre wrote: 25/03/2023 00:33

Da, baš je top lijep način obilježavanja početka mjeseca posta. Nebitno što je u centru grada 10.000 ljudi a što se time krži zakon o javnom redu i miru (vidjeti zakon o "buci") to nije bitno, bitno je lijepa predstaviti mjesec posta

JA ipak mislim da je garant ove opstanka ovog naroda obrazovanje i veze sa zapadom, ne političke, nego ekonomske i institucijalne, svako potenciranje religije kroz društvene aktivnosti (u ovakvom okruženju) stvara novu "palestinu" a tu posla nema, osim donacija sa lanč paketima.
Izvini druže, ne znam ko si i šta si, ali na pogrešnoj si adresi definitivno.

U ovoj zemlji investicije odbijaju oni koji stavljaju svece na vozila policije, obilježavaju u školama krsne slave, podržavaju Putina, stavljaju križeve u učionice i po brdima.

Ramazanski top je bošnjačka tradicija i čak privlači turiste, s investicijama nema nikakve veze niti krši bilo kakav zakon o buci (jer ne puca poslije 22h). Definitivno nije tema za takvu spiku, promašio si temu. Peace. :bih:

EDIT: I da, ako je cijena da isprosimo koje radno mjesto na minimalcu i usput im damo struju koja je 6x jeftinija nego u zemljama odakle dolaze - to da se odreknemo svoje kulture, vjere i tradicije - onda nam ne trebaju takve investicije. Oni dolaze u našu kuću i ima da poštuju pravila koja domaćin nalaže, kao što i mi poštujemo njihova pravila kad odemo kod njih, ne namećemo svoja.
Prejaka suplja i samozavaravanje da si hadzo a isti levat ko slave i krizevi
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#2298 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by baglama »

ShnjaZZZ wrote: 18/03/2023 21:26
Snake Eyes wrote: 18/03/2023 21:05 Da ne radis u zatvoru?
Nije zatvor ali jesmo ograđeni ogradom i žicom. :D Topli nam je 5 maraka po danu plus obrok u kantini.


Image
Image

Bude i pita, uštipaka, ćevapa, hamburgera. Kome ni to ne odgovara može uzeti paštetu, salamu, narezak. Većina ipak preferira kuhanje.
Ako se more odspavat jedno dva sata poslije natrpavanja stomaka,onda jebes Titu i komunizam. :-) :D
dema225
Posts: 107
Joined: 18/11/2012 01:11

#2299 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by dema225 »

Athlon64 wrote: 25/03/2023 01:20
luxferre wrote: 25/03/2023 00:33

Da, baš je top lijep način obilježavanja početka mjeseca posta. Nebitno što je u centru grada 10.000 ljudi a što se time krži zakon o javnom redu i miru (vidjeti zakon o "buci") to nije bitno, bitno je lijepa predstaviti mjesec posta

JA ipak mislim da je garant ove opstanka ovog naroda obrazovanje i veze sa zapadom, ne političke, nego ekonomske i institucijalne, svako potenciranje religije kroz društvene aktivnosti (u ovakvom okruženju) stvara novu "palestinu" a tu posla nema, osim donacija sa lanč paketima.
Izvini druže, ne znam ko si i šta si, ali na pogrešnoj si adresi definitivno.

U ovoj zemlji investicije odbijaju oni koji stavljaju svece na vozila policije, obilježavaju u školama krsne slave, podržavaju Putina, stavljaju križeve u učionice i po brdima.

Ramazanski top je bošnjačka tradicija i čak privlači turiste, s investicijama nema nikakve veze niti krši bilo kakav zakon o buci (jer ne puca poslije 22h). Definitivno nije tema za takvu spiku, promašio si temu. Peace. :bih:

EDIT: I da, ako je cijena da isprosimo koje radno mjesto na minimalcu i usput im damo struju koja je 6x jeftinija nego u zemljama odakle dolaze - to da se odreknemo svoje kulture, vjere i tradicije - onda nam ne trebaju takve investicije. Oni dolaze u našu kuću i ima da poštuju pravila koja domaćin nalaže, kao što i mi poštujemo njihova pravila kad odemo kod njih, ne namećemo svoja.
:thumbup:
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 802
Joined: 29/11/2022 19:46

#2300 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by ShnjaZZZ »

mali_balon wrote: 25/03/2023 02:46 Kolika je plata za ovo radno mjesto

HIFA - OIL ZAPOŠLJAVA

RADNO MJESTO: Točioc goriva (dva izvršioca)
LOKACIJA: Sarajevo (Dobrinja i Švrakino Selo)

OPIS POSLOVA:
- Točenje goriva i prodaja proizvoda iz našeg asortimana
- Predlaganje aktivnosti u cilju povećanja prodaje
- Vođenje brige o čistoći, urednosti i izgledu maloprodajnog mjesta te održavanja standarda popunjenosti polica
- Fizički prijem robe, te kvalitativna i kvantitativna provjera
- Kreiranje dnevnih obračuna prodaje

OSNOVNI UVJETI:
- Srednja stručna sprema
- Poznavanje rada na blagajni
- Osnove poznavanja MS office paketa (Outlook, Word, Excel)

NUDIMO VAM:
- Stimulativna mjesečna primanja
- Mjesečne stimulacije na osnovu ostvarenih rezultata
- Osigurana stručna osposobljavanja i razvoj vještina

Prijave možete slati na [email protected] ili na kontakt telefon +387603334373.
900
Post Reply