Iseljavanje iz BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#51 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

moonca wrote: 16/08/2022 14:35
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:18 u BiH sam otiso u bolnicu i rekli mi "ma malo meniskus zezno, trebas mozda magnetnu i operaciju al ako mozes hodat i ne boli te puno ne moras nista"

Dosao u njemackoj, dobio termin za magnetnu odma drugi dan, otiso odradio sutra po nalaze i odma doktoru covjek mi odma posavjetovao sta da radim dao mi neke tablete osjecam se kao novo rodjence, trzim, vozim biciklo bez problema..
da, uz pomoch ..tableta...... bez njih . ti je isti savjet, kao i od dr u Bosni.. :-)
Koje su tablete u pitanju? Obzirom da tableta za obnovu meniskusa nema, vjerovatno si dobio neki lijek protiv bolova (koje u Njemackoj daju sakom i kapom), a koji dugorocno pravi vise stete nego koristi, na kraju svi ti pacijenti za 10-20 god. zavrse sa umjetnim zglobom (i zive dobro tako). Ne kazem da je to pogresno, samo medicina ima razlicit pristup. U Njemackoj je filozofija - ne smije da te boli, u BIH - guraj dok ide. Nema znanje veze s tim, samo razlicita "filozofija".
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#52 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

moonca wrote: 16/08/2022 14:35
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:18 u BiH sam otiso u bolnicu i rekli mi "ma malo meniskus zezno, trebas mozda magnetnu i operaciju al ako mozes hodat i ne boli te puno ne moras nista"

Dosao u njemackoj, dobio termin za magnetnu odma drugi dan, otiso odradio sutra po nalaze i odma doktoru covjek mi odma posavjetovao sta da radim dao mi neke tablete osjecam se kao novo rodjence, trzim, vozim biciklo bez problema..
da, uz pomoch ..tableta...... bez njih . ti je isti savjet, kao i od dr u Bosni.. :-)
ne kontam? Pa ocito u Bosni ili nema tih tableta ili ne znaju za njih da mi Doktor kaze? Nista se ne mijenja sa mojom izjavom da je zdrastvo uzasno u BIH. Nece me lijecit crnom magijom ili ko u nas "ma nije tebi nista stavi oblogu"
User avatar
dr_Evil
Posts: 12328
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#53 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by dr_Evil »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:58
moonca wrote: 16/08/2022 14:35

da, uz pomoch ..tableta...... bez njih . ti je isti savjet, kao i od dr u Bosni.. :-)
ne kontam? Pa ocito u Bosni ili nema tih tableta ili ne znaju za njih da mi Doktor kaze? Nista se ne mijenja sa mojom izjavom da je zdrastvo uzasno u BIH. Nece me lijecit crnom magijom.
Pa covjek te pita jel tableta protiv bolova, ili je tableta od koje su ti kosti zarasle!?, tj. da si cudesno od njih ozdravio. DAkle pitanje je na mjestu

A da je zdravstvo u qrcu u BiH, to je svakako.
Tango556
Posts: 196
Joined: 02/09/2021 16:27

#54 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Tango556 »

Pretjeruje se sa Njemackim zdravstvom kao da je predobro a u sustini mnogo problema ima. Ja na primjer tesko dolazim do termina za porodicnog ljekara, nekada sve popunjeno po mjesec unaprijed, a cekanja za snimanja su isto po 6mjeseci.

Bolje je nego kod nas to i nije tesko ali nije sve crno i bijelo Bgmi.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#55 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

dr_Evil wrote: 16/08/2022 15:00
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:58

ne kontam? Pa ocito u Bosni ili nema tih tableta ili ne znaju za njih da mi Doktor kaze? Nista se ne mijenja sa mojom izjavom da je zdrastvo uzasno u BIH. Nece me lijecit crnom magijom.
Pa covjek te pita jel tableta protiv bolova, ili je tableta od koje su ti kosti zarasle!?, tj. da si cudesno od njih ozdravio. DAkle pitanje je na mjestu

A da je zdravstvo u qrcu u BiH, to je svakako.
on je napisao "da, uz pomoch ..tableta...... bez njih . ti je isti savjet" nisam bas tako razumio..

A tablete su neke za koljeno ne sjecam se sta tacno bilo je prije par mjeseci.. nisu za bolove ugl
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#56 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Tango556 wrote: 16/08/2022 15:09 Pretjeruje se sa Njemackim zdravstvom kao da je predobro a u sustini mnogo problema ima. Ja na primjer tesko dolazim do termina za porodicnog ljekara, nekada sve popunjeno po mjesec unaprijed, a cekanja za snimanja su isto po 6mjeseci.

Bolje je nego kod nas to i nije tesko ali nije sve crno i bijelo Bgmi.
zavisi gdje zivis dosta, ima mjesta gdje ima puno ljudi a malo doktroa pa je haos, al opet ima mjesta gdje nema puno ljudi pa je mnogo lakse zakazati termine i otici na preglede.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#57 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:36
Tango556 wrote: 16/08/2022 15:09 Pretjeruje se sa Njemackim zdravstvom kao da je predobro a u sustini mnogo problema ima. Ja na primjer tesko dolazim do termina za porodicnog ljekara, nekada sve popunjeno po mjesec unaprijed, a cekanja za snimanja su isto po 6mjeseci.

Bolje je nego kod nas to i nije tesko ali nije sve crno i bijelo Bgmi.
zavisi gdje zivis dosta, ima mjesta gdje ima puno ljudi a malo doktroa pa je haos, al opet ima mjesta gdje nema puno ljudi pa je mnogo lakse zakazati termine i otici na preglede.
Iz iskustva, mogu vam reci da je u BiH zdravstvo katastrofalno, ali i da je u Njemackoj krenulo silaznom putanjom. Razlog, kao i svugdje - novac.
Nije sve crno-bijelo i te hvalospjeve o njemackom zdravstvu govore oni kojima nikada stvarno nije ni zatrebalo zdravstvo ni u BiH ni u DE, nego eto iz medija se informisu.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#58 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Ozimician wrote: 16/08/2022 15:49
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:36

zavisi gdje zivis dosta, ima mjesta gdje ima puno ljudi a malo doktroa pa je haos, al opet ima mjesta gdje nema puno ljudi pa je mnogo lakse zakazati termine i otici na preglede.
Iz iskustva, mogu vam reci da je u BiH zdravstvo katastrofalno, ali i da je u Njemackoj krenulo silaznom putanjom. Razlog, kao i svugdje - novac.
Nije sve crno-bijelo i te hvalospjeve o njemackom zdravstvu govore oni kojima nikada stvarno nije ni zatrebalo zdravstvo ni u BiH ni u DE, nego eto iz medija se informisu.
Evo ja sam primjer kako je zdrastvo puno bolje nego u BiH, kao prvo sto se tice koljena vec spomenuto, svake godine idem na sistematske bez problema sve mi ljudi odrade i provjere, uvijek ima neki specijalista u blizini za ono sto mi treba, zadnji put sam isao jer imam zujanje u usimai ustanovili da je Tinitus imam jos par pregleda sto se tog tice da se vidi sta je uzrok al opcenito sam zadovoljan brzinom i nacinom zdravstva.

U bih sam, prije par godina dok sam isao iz Zenice u Sarajevo svako malo, imao problem da niko ne zna sta je ili niko nece da se bavi sa mnom. Ne razumijem kako doktor ne zeli da radi svoj posao dok ga ne platis iako prima platu.. ne ide mi u glavu
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by moonca »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:58
moonca wrote: 16/08/2022 14:35

da, uz pomoch ..tableta...... bez njih . ti je isti savjet, kao i od dr u Bosni.. :-)
ne kontam? Pa ocito u Bosni ili nema tih tableta ili ne znaju za njih da mi Doktor kaze? Nista se ne mijenja sa mojom izjavom da je zdrastvo uzasno u BIH. Nece me lijecit crnom magijom ili ko u nas "ma nije tebi nista stavi oblogu"
Da, jeste ozbiljan problem. kompletno zdravstvo ..
ali za osobe s manjim poteshkochama. sasvim dovoljno...
Ima tableta.. ali ih preporuchuju, za vrlo bolne situacije... ako je mala upala. dobro ti je dr u Bosni rekao. pokushaj hodati ako je mali bol.( i u NJemachkoj ti je trebao preporuchiti tople obloge< a ne odmah ovisnichke tablete .) ako ne prodje . i ako mu opet dodjesh. ide treapija itd.


.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#60 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

moonca wrote: 16/08/2022 15:56
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 14:58

ne kontam? Pa ocito u Bosni ili nema tih tableta ili ne znaju za njih da mi Doktor kaze? Nista se ne mijenja sa mojom izjavom da je zdrastvo uzasno u BIH. Nece me lijecit crnom magijom ili ko u nas "ma nije tebi nista stavi oblogu"
Da, jeste ozbiljan problem. kompletno zdravstvo ..
ali za osobe s manjim poteshkochama. sasvim dovoljno...
Ima tableta.. ali ih preporuchuju, za vrlo bolne situacije... ako je mala upala. dobro ti je dr u Bosni rekao. pokushaj hodati ako je mali bol.( i u NJemachkoj ti je trebao preporuchiti tople obloge< a ne odmah ovisnichke tablete .) ako ne prodje . i ako mu opet dodjesh. ide treapija itd.


.
nisam znao da si ti doktor izvini, trebao sam tebi odma doci :D

U pitanju je pucanje meniskusa nema tu "hodaj bit ce to dobro" to samo moze napravit stvar gorom..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by moonca »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 16:21
moonca wrote: 16/08/2022 15:56
Da, jeste ozbiljan problem. kompletno zdravstvo ..
ali za osobe s manjim poteshkochama. sasvim dovoljno...
Ima tableta.. ali ih preporuchuju, za vrlo bolne situacije... ako je mala upala. dobro ti je dr u Bosni rekao. pokushaj hodati ako je mali bol.( i u NJemachkoj ti je trebao preporuchiti tople obloge< a ne odmah ovisnichke tablete .) ako ne prodje . i ako mu opet dodjesh. ide treapija itd.


.
nisam znao da si ti doktor izvini, trebao sam tebi odma doci :D

U pitanju je pucanje meniskusa nema tu "hodaj bit ce to dobro" to samo moze napravit stvar gorom..
Nista drastichno ti nije ni dr u Njemackoj preporuchio.. no.. ipak je dobro da si tu.. :thumbup: radi .malo shtedi.. i uspjeh je neminovan..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4218
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#62 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by skrbavi-admin »

cim vidim ovaj nickname vidim da je baljezgeština mrtva u toku :lol:

ugl ko god šta moze prodat a da nije obraz :lol: nek ide vani ostalima je fino i u BIH.....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by _BataZiv_0809 »

skrbavi-admin wrote: 16/08/2022 16:43 cim vidim ovaj nickname vidim da je baljezgeština mrtva u toku :lol:

ugl ko god šta moze prodat a da nije obraz :lol: nek ide vani ostalima je fino i u BIH.....
:lol: :lol:
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#64 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:56
Ozimician wrote: 16/08/2022 15:49

Iz iskustva, mogu vam reci da je u BiH zdravstvo katastrofalno, ali i da je u Njemackoj krenulo silaznom putanjom. Razlog, kao i svugdje - novac.
Nije sve crno-bijelo i te hvalospjeve o njemackom zdravstvu govore oni kojima nikada stvarno nije ni zatrebalo zdravstvo ni u BiH ni u DE, nego eto iz medija se informisu.
Evo ja sam primjer kako je zdrastvo puno bolje nego u BiH, kao prvo sto se tice koljena vec spomenuto, svake godine idem na sistematske bez problema sve mi ljudi odrade i provjere, uvijek ima neki specijalista u blizini za ono sto mi treba, zadnji put sam isao jer imam zujanje u usimai ustanovili da je Tinitus imam jos par pregleda sto se tog tice da se vidi sta je uzrok al opcenito sam zadovoljan brzinom i nacinom zdravstva.

U bih sam, prije par godina dok sam isao iz Zenice u Sarajevo svako malo, imao problem da niko ne zna sta je ili niko nece da se bavi sa mnom. Ne razumijem kako doktor ne zeli da radi svoj posao dok ga ne platis iako prima platu.. ne ide mi u glavu
Izvini druze, ali ti se ocito ovdje s doktorima slabo sporazumjevas, prvo ne znas ni koje si tablete pio, onda ustanovili su Tinitus? Pa Tinitus je bukvalno latinski prevod za "zujanje u usima" i to nije bolest, nego simptom, kod koje se u 80% slucajeva ne otkrije uzrok (ili otkrije, ali nije izljeciv). Ako ti nalazi budu uredni, a ti budes uporan "po doktorima" - poslat ce te na psihoterapiju.

Ako je vec pucanje meniskusa u pitanju, to je onda samo pitanje: Hocemo li operisati ili necemo? - nikakve tablete.

I onda ocekujemo da nam neko prenese kakvo je objektivno stanje, a vidimo na forumu da je sve zapravo - subjektivni osjecaj.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#65 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Ozimician wrote: 16/08/2022 18:05
ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:56

Evo ja sam primjer kako je zdrastvo puno bolje nego u BiH, kao prvo sto se tice koljena vec spomenuto, svake godine idem na sistematske bez problema sve mi ljudi odrade i provjere, uvijek ima neki specijalista u blizini za ono sto mi treba, zadnji put sam isao jer imam zujanje u usimai ustanovili da je Tinitus imam jos par pregleda sto se tog tice da se vidi sta je uzrok al opcenito sam zadovoljan brzinom i nacinom zdravstva.

U bih sam, prije par godina dok sam isao iz Zenice u Sarajevo svako malo, imao problem da niko ne zna sta je ili niko nece da se bavi sa mnom. Ne razumijem kako doktor ne zeli da radi svoj posao dok ga ne platis iako prima platu.. ne ide mi u glavu
Izvini druze, ali ti se ocito ovdje s doktorima slabo sporazumjevas, prvo ne znas ni koje si tablete pio, onda ustanovili su Tinitus? Pa Tinitus je bukvalno latinski prevod za "zujanje u usima" i to nije bolest, nego simptom, kod koje se u 80% slucajeva ne otkrije uzrok (ili otkrije, ali nije izljeciv). Ako ti nalazi budu uredni, a ti budes uporan "po doktorima" - poslat ce te na psihoterapiju.

Ako je vec pucanje meniskusa u pitanju, to je onda samo pitanje: Hocemo li operisati ili necemo? - nikakve tablete.

I onda ocekujemo da nam neko prenese kakvo je objektivno stanje, a vidimo na forumu da je sve zapravo - subjektivni osjecaj.
Jesi ikad cekao u BiH Magnetnu rezonancu? Koliko ti je trebalo? ( a da nisi morao platit )

Uostalom, ako ti mislis da je dobro zdravstvo u BiH, ne mogu i ne zelim ti mijenjat misljenje. Naravno da je subjektivno moje misljenje i iskustva. Ako zelis objektivno pogledaj onda koliko se ulaze u medicinu i razvoj u Njemackoj a koliko u BiH. Koliko ima specijalista tamo i koliko vamo. I rijesen problem.
akcija007
Posts: 2846
Joined: 17/05/2008 23:50

#66 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by akcija007 »

Da li poznajete dovoljno dobro jezik kada idete kod dr u Njemacku npr. ? Da li se medjusobno razumijete i sl... ?
sabanss
Posts: 4576
Joined: 13/08/2006 11:20

#67 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by sabanss »

akcija007 wrote: 17/08/2022 14:15 Da li poznajete dovoljno dobro jezik kada idete kod dr u Njemacku npr. ? Da li se medjusobno razumijete i sl... ?
Pitanje je da li se Nijemci mogu sporazumjeti. Izbor doktora našeg govornog područja je velik.
giannibelif
Posts: 1964
Joined: 28/01/2017 22:11

#68 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by giannibelif »

Reći ću jednu stvar, naša primarna zdravstvena zaštita, službe hitne pomoći, stomatologija pa i u jednoj mjeri interna medicina, kardiologija pri kliničkim centrima (Sarajevo i Tuzla) je kvalitetnija od talijanske.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#69 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by babanovac »

ProgramskiJezik wrote: 16/08/2022 15:56
Ozimician wrote: 16/08/2022 15:49

Iz iskustva, mogu vam reci da je u BiH zdravstvo katastrofalno, ali i da je u Njemackoj krenulo silaznom putanjom. Razlog, kao i svugdje - novac.
Nije sve crno-bijelo i te hvalospjeve o njemackom zdravstvu govore oni kojima nikada stvarno nije ni zatrebalo zdravstvo ni u BiH ni u DE, nego eto iz medija se informisu.
Evo ja sam primjer kako je zdrastvo puno bolje nego u BiH, kao prvo sto se tice koljena vec spomenuto, svake godine idem na sistematske bez problema sve mi ljudi odrade i provjere, uvijek ima neki specijalista u blizini za ono sto mi treba, zadnji put sam isao jer imam zujanje u usimai ustanovili da je Tinitus imam jos par pregleda sto se tog tice da se vidi sta je uzrok al opcenito sam zadovoljan brzinom i nacinom zdravstva.

U bih sam, prije par godina dok sam isao iz Zenice u Sarajevo svako malo, imao problem da niko ne zna sta je ili niko nece da se bavi sa mnom. Ne razumijem kako doktor ne zeli da radi svoj posao dok ga ne platis iako prima platu.. ne ide mi u glavu
tinitus = zujanje u usima

To ti je simptom i nisu oni ustanovili da je tinitus, nego si ti ustanovio da je tinitus, tj. da ti zuji u usima, zbog cega si i otisao ljekaru.
Kvaka je u tih "jos par pregleda".
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#70 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

sabanss wrote: 17/08/2022 16:20
akcija007 wrote: 17/08/2022 14:15 Da li poznajete dovoljno dobro jezik kada idete kod dr u Njemacku npr. ? Da li se medjusobno razumijete i sl... ?
Pitanje je da li se Nijemci mogu sporazumjeti. Izbor doktora našeg govornog područja je velik.
Zavisi u kojem ste dijelu Njemačke, ali najveća šansa je da se na arapskom možete sporazumjeti. :-D
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#71 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

giannibelif wrote: 17/08/2022 17:02 Reći ću jednu stvar, naša primarna zdravstvena zaštita, službe hitne pomoći, stomatologija pa i u jednoj mjeri interna medicina, kardiologija pri kliničkim centrima (Sarajevo i Tuzla) je kvalitetnija od talijanske.
+1

Kod nas npr. doktori u primarnoj zdrav. zastiti u nekim ambulantama znaju dnevno obraditi i do 80 pacijenata xD (ma koliko to ludo zvučalo) - dobro, dobar dio su tu samo uputnice i recepti. Usluga naravno ne može biti top, ali je pružena. Na Zapadu je doktorima u prim. zdrav. zaštiti ograničen broj pacijenata - pa se onda desi situacija kao u Sloveniji, da 60% stanovništva nema svog porodičnog ljekara, jer su svi davno dostigli predviđeni broj pacijenata.

Što se tiče Hitne pomoći, to vam zavisi od toga gdje živite - ali u velikim gradovima u BiH je TOP. Sarajevska SHMP je dobila sve moguće nagrade svjetske za kvalitet rada. Računajte da HMP ima punkt u svakom naselju u Sarajevu (radi brže intervencije) i računajte da u sarajevskoj hitnoj pomoći doktor ide sa vozilom na teren (često je taj doktor specijalista urgentne medicine) - što na Zapadu možete sanjati da doktor dođe s kolima hitne odmah na lice mjesta.

Stomatološka služba - nemam previše iskustva, ali su mi ljudi sa Zapada na pitanja - zašto rade zube u BIH, frizuru i servise auta? - rekli: Jeste jeftinije, ali cijena nije glavni razlog. (za frizera i mehaničara sam se i sam uvjerio)

Za internu i kardiologiju nemam iskustva na obje strane pa ne mogu komentarisati.
zposao
Posts: 2578
Joined: 22/03/2019 09:27

#72 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by zposao »

Ozimician wrote: 17/08/2022 23:09 ...
Stomatološka služba - nemam previše iskustva, ali su mi ljudi sa Zapada na pitanja - zašto rade zube u BIH, frizuru i servise auta? - rekli: Jeste jeftinije, ali cijena nije glavni razlog. (za frizera i mehaničara sam se i sam uvjerio)
...

U BiH bolji frizeri, automehaničari i zubari nego na Zapadu? :shock:
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#73 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

ja otišao državnom u dolac maltu izvaditi osmicu nije se radilo očito privatniku (moram državnom zbog injekcije ako se ne zaustavi krvarenje)

ženska i nije moj zubar kaže nema potrebe vaditi idemo popraviti

dakle mogla me odjebat da čekam svoga
mogla je izvaditi
ipak je popravila
eeeej državni

čekanje 0 minuta
za razliku od ilidžanca nekog lika koji se i ne javlja na telefon u 10.10 a radno vrijeme u 10 počinje niđe nikog

prije se išlo privatniku da ne čekaš
a sada?
državnom kad god sam otišao odmah usluga
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#74 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Suzie Q »

tesko je vjerovati ali u BiH su zubari i frizeri bolji. U Njemackoj oklijevam otici zubaru ne radi cijena nego radi kvalitete rada. Dvije zubarke su mi doslovno unistile dva zuba, na kraju sam nasla jednog starog Nijemca zubara koji ne gleda na novac i zaradu, nego na pacijenta i zdrave zube.

Frizere bolje da ne spominjem, ista stvar. Nije ni to sto kosta koliko sto jednostavno ne znaju sisati kako mi zelimo. Medjutim u medjuvremenu ima dovoljno nasih frizera koji su doselili pa ne fali ni toga. Nase zubare ne bih preporucila, vecinom koriste situaciju i izvlace pare od jugovica koji radi neznanja jezika nemaju kud drugo.

Sto se zdravstva tice, da nasi doktori imaju njemacke standarde i mogucnosti ne bi im na svijetu bilo ravnih.
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#75 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by mk ultra »

vallahi ta njemačka odron :-?
Post Reply