Iseljavanje iz BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#76 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

Nije njemacka odron
Mozda su odron svrseni studenti medicine i stomatologije koji su te zapali
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#77 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Ozimician wrote: 17/08/2022 23:09
giannibelif wrote: 17/08/2022 17:02 Reći ću jednu stvar, naša primarna zdravstvena zaštita, službe hitne pomoći, stomatologija pa i u jednoj mjeri interna medicina, kardiologija pri kliničkim centrima (Sarajevo i Tuzla) je kvalitetnija od talijanske.
+1

Kod nas npr. doktori u primarnoj zdrav. zastiti u nekim ambulantama znaju dnevno obraditi i do 80 pacijenata xD (ma koliko to ludo zvučalo) - dobro, dobar dio su tu samo uputnice i recepti. Usluga naravno ne može biti top, ali je pružena. Na Zapadu je doktorima u prim. zdrav. zaštiti ograničen broj pacijenata - pa se onda desi situacija kao u Sloveniji, da 60% stanovništva nema svog porodičnog ljekara, jer su svi davno dostigli predviđeni broj pacijenata.

Što se tiče Hitne pomoći, to vam zavisi od toga gdje živite - ali u velikim gradovima u BiH je TOP. Sarajevska SHMP je dobila sve moguće nagrade svjetske za kvalitet rada. Računajte da HMP ima punkt u svakom naselju u Sarajevu (radi brže intervencije) i računajte da u sarajevskoj hitnoj pomoći doktor ide sa vozilom na teren (često je taj doktor specijalista urgentne medicine) - što na Zapadu možete sanjati da doktor dođe s kolima hitne odmah na lice mjesta.

Stomatološka služba - nemam previše iskustva, ali su mi ljudi sa Zapada na pitanja - zašto rade zube u BIH, frizuru i servise auta? - rekli: Jeste jeftinije, ali cijena nije glavni razlog. (za frizera i mehaničara sam se i sam uvjerio)

Za internu i kardiologiju nemam iskustva na obje strane pa ne mogu komentarisati.
Desilo mi se u hitnoj da nakon dolaska sa mora, noga mi natekla.. Odem u hitnu na socijalnom kad udje doktorica sa vrata, nije ni prisla da mi vidi nogu, "ma to te nesto ujelo" i dadose mi neku inijekciju i haj kuci. 4 dana poslije meni noga otekla ne mogu hodati.. i kad je sazrilo istisno gnoj i vidio da je urasla dlaka..
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#78 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

zposao wrote: 18/08/2022 09:20
Ozimician wrote: 17/08/2022 23:09 ...
Stomatološka služba - nemam previše iskustva, ali su mi ljudi sa Zapada na pitanja - zašto rade zube u BIH, frizuru i servise auta? - rekli: Jeste jeftinije, ali cijena nije glavni razlog. (za frizera i mehaničara sam se i sam uvjerio)
...

U BiH bolji frizeri, automehaničari i zubari nego na Zapadu? :shock:
Lupa frajer..
User avatar
anelsol
Posts: 3081
Joined: 10/05/2017 22:41

#79 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by anelsol »

1. Želiteli napustiti BiH i koji su razlozi ?

Ne. Previše sam uložio u sebe i porodicu da bih počeo negdje od nule, a inače imam stav da je čaša do pola puna. Pored stanja u državi takvo kakvo je, mislim da čovjek može pronaći mnogo stvari koje ga mogu ispuniti. Uživam u prirodnim ljepotama ove zemlje. Volim da obilazim planine,volim njene rijeke jezera. Moje lično mišljenje je da živimo u prirodnom raju. Čovjek ako može sebi ovdje osigurati normalnu egzistenciju, mislim da ovo podneblje pruža pristojne uslove za pristojan život.

2. Kako vidite BiH za 10,20,30 godina po stanju demograske slike stanovništva.
Procesi starenja stanovništva, iseljavanja su već odavno aktuelni tako da ne očekujem da će se stanje u skorije vrijeme poboljšati. Predpostavljam da će val za nekih 10,20 godina biti nešto blaži, ali to je teško predviedjeti.

3. Moželi opstati penzioni sistem u BiH ?

Penzioni sistem će opstati, s tim da će i dalje penzije ostai male, kao što su i do sada bile.

4. Hoceli doći do urušavanje ekonomije zbog nedostatka radne snage.

Ne. Doći će ljudi sa istoka koju Bosnu i Hercegovinu gledaju i doživljavaju potpuno drugačije od njenih stanovnika.

5. Iskustva forumaša koji su već napustili BiH i planovi za budućnost.
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#80 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by sabanss »

Jašta radi... Pa ne bi džabe sva dijaspora dolazila ovdje da se pregleda i popravlja zube :D

Postoji medicinski turizam i Švabe također putuju. U Bosnu ne dolaze ne zato što nemaju hotele već... Probajte pogoditi :D
BiBi911
Posts: 2913
Joined: 09/12/2018 17:47

#81 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by BiBi911 »

mk ultra wrote: 18/08/2022 09:35 vallahi ta njemačka odron :-?
Jesi to krank prijavio
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#82 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

ProgramskiJezik wrote: 18/08/2022 09:57
zposao wrote: 18/08/2022 09:20


U BiH bolji frizeri, automehaničari i zubari nego na Zapadu? :shock:
Lupa frajer..
Jedini koji na ovoj temi lupa si ti - brate evo sad si isao i u hitnu radi urasle dlake? Pa stvarno...

Zivi bili pa vidjeli - problem je u tome sto uzimaju lopatom.
Automehanicar (i to ne u ovlastenom servisu) ce ti uzeti najmanje 150-200€ samo da utvrdi u cemu je kvar - ako ti se neka lampica upalila.
Zubar - samo novac, odes kod 3 zubara, 3 dijagnoze, raspon cijene od jednog do treceg - od 300 do 3000€.
Frizer - koliko god da platis i kako god kazes da te osisa - on te osisa po svom... itd. (ja sam promjenio 4 frizera i skonto da ne vrijedi, sad idem kod najjeftinijeg)

Jesil ti ikad zivio ili duze boravio u Njemackoj i koristio navedene usluge pa mozes tvrditi da nije ovako?

E sad OK je ako ja naletim na losu uslugu, ali ako 10 ljudi sretnes s istim pricama, onda to vec nije slucajnost.

Takodjer morate skontati da su "stari radisni pedantni" Njemci ili pred penzijom ili u penziji. Te poslove obavljaju stranci iz kojekakvih svjetskih zabiti (ex-yu prostor je zlatan) ili Njemci koji se nisu snasli i rade to jer moraju, samim tim rade te poslove preko neke stvari....
BiBi911
Posts: 2913
Joined: 09/12/2018 17:47

#83 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by BiBi911 »

Ozimician wrote: 18/08/2022 14:45
ProgramskiJezik wrote: 18/08/2022 09:57

Lupa frajer..
Jedini koji na ovoj temi lupa si ti - brate evo sad si isao i u hitnu radi urasle dlake? Pa stvarno...

Zivi bili pa vidjeli - problem je u tome sto uzimaju lopatom.
Automehanicar (i to ne u ovlastenom servisu) ce ti uzeti najmanje 150-200€ samo da utvrdi u cemu je kvar - ako ti se neka lampica upalila.
Zubar - samo novac, odes kod 3 zubara, 3 dijagnoze, raspon cijene od jednog do treceg - od 300 do 3000€.
Frizer - koliko god da platis i kako god kazes da te osisa - on te osisa po svom... itd. (ja sam promjenio 4 frizera i skonto da ne vrijedi, sad idem kod najjeftinijeg)

Jesil ti ikad zivio ili duze boravio u Njemackoj i koristio navedene usluge pa mozes tvrditi da nije ovako?

E sad OK je ako ja naletim na losu uslugu, ali ako 10 ljudi sretnes s istim pricama, onda to vec nije slucajnost.

Takodjer morate skontati da su "stari radisni pedantni" Njemci ili pred penzijom ili u penziji. Te poslove obavljaju stranci iz kojekakvih svjetskih zabiti (ex-yu prostor je zlatan) ili Njemci koji se nisu snasli i rade to jer moraju, samim tim rade te poslove preko neke stvari....
Kojem ti majstoru za auto ides kada te uzima 150e za dijagnozu.. VW mi to vec 7 godina radi za DZ, ford pošalje mail pa ako hoću da platim.

Haveru kaka ti je glOwa pa ti 4frizera ne valjaju

Sta ti je u ustima sunce ti pa 3000e sve ti struhlo ili nemas zubi.
Cijene za sve su iste do 70e vađenje(zavisi od osiguranje)
plomba 20-50e hoces crnu ili bijelu
Izbjegavanje 400e do 700e ako su ti struhli kao kod tebe
Ono poliranje 500e ugradnja zuba na šaraf id 700e pa do 1500e sve zavisi kakav materijal hoces.

Naravno da ćeš dobiti lošu uslugu kada od njemačkog znas samo beknut . Odi mojoj zubarki na Dobrinju pa joj pokušaj objasnit sa 3 riječi Bosanskog sta te boli...
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#84 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

BiBi911 wrote: 18/08/2022 15:26
Ozimician wrote: 18/08/2022 14:45

Jedini koji na ovoj temi lupa si ti - brate evo sad si isao i u hitnu radi urasle dlake? Pa stvarno...

Zivi bili pa vidjeli - problem je u tome sto uzimaju lopatom.
Automehanicar (i to ne u ovlastenom servisu) ce ti uzeti najmanje 150-200€ samo da utvrdi u cemu je kvar - ako ti se neka lampica upalila.
Zubar - samo novac, odes kod 3 zubara, 3 dijagnoze, raspon cijene od jednog do treceg - od 300 do 3000€.
Frizer - koliko god da platis i kako god kazes da te osisa - on te osisa po svom... itd. (ja sam promjenio 4 frizera i skonto da ne vrijedi, sad idem kod najjeftinijeg)

Jesil ti ikad zivio ili duze boravio u Njemackoj i koristio navedene usluge pa mozes tvrditi da nije ovako?

E sad OK je ako ja naletim na losu uslugu, ali ako 10 ljudi sretnes s istim pricama, onda to vec nije slucajnost.

Takodjer morate skontati da su "stari radisni pedantni" Njemci ili pred penzijom ili u penziji. Te poslove obavljaju stranci iz kojekakvih svjetskih zabiti (ex-yu prostor je zlatan) ili Njemci koji se nisu snasli i rade to jer moraju, samim tim rade te poslove preko neke stvari....
Kojem ti majstoru za auto ides kada te uzima 150e za dijagnozu.. VW mi to vec 7 godina radi za DZ, ford pošalje mail pa ako hoću da platim.

Haveru kaka ti je glOwa pa ti 4frizera ne valjaju

Sta ti je u ustima sunce ti pa 3000e sve ti struhlo ili nemas zubi.
Cijene za sve su iste do 70e vađenje(zavisi od osiguranje)
plomba 20-50e hoces crnu ili bijelu
Izbjegavanje 400e do 700e ako su ti struhli kao kod tebe
Ono poliranje 500e ugradnja zuba na šaraf id 700e pa do 1500e sve zavisi kakav materijal hoces.

Naravno da ćeš dobiti lošu uslugu kada od njemačkog znas samo beknut . Odi mojoj zubarki na Dobrinju pa joj pokušaj objasnit sa 3 riječi Bosanskog sta te boli...
ATU lanac servisa - daj mi web adrese tih tvojih gdje rade za DZ, pa da i ja odem i da platim - ako hocu. (ne kazem da nemaju neke pogodnosti ako si kod njih kupio auto ili ako ti je auto jos u garanciji, ali za DZ sigurno nema).

Ostalo vec predstavlja vrijedanje na licnom nivou (tipicno seljacki maniri) - tako da na uvrede ne odgovaram.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#85 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

nas zaustavio drot u austriji s busom
ili popravka odmah 500 eura i nastavak puta
ili isključenje iz prometa i veća kazna te čekanje novog busa

dali svi po 10 eura nas 50

nešto kod vulkanizera :D
zakazivanje termina 50 eura :D (drot preko telefona sredio)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#86 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:41 nas zaustavio drot u austriji s busom
ili popravka odmah 500 eura i nastavak puta
ili isključenje iz prometa i veća kazna te čekanje novog busa

dali svi po 10 eura nas 50

nešto kod vulkanizera :D
zakazivanje termina 50 eura :D (drot preko telefona sredio)
Drot u talu sa vulkanizerom
BiBi911
Posts: 2913
Joined: 09/12/2018 17:47

#87 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by BiBi911 »

Ozimician wrote: 18/08/2022 15:38
BiBi911 wrote: 18/08/2022 15:26

Kojem ti majstoru za auto ides kada te uzima 150e za dijagnozu.. VW mi to vec 7 godina radi za DZ, ford pošalje mail pa ako hoću da platim.

Haveru kaka ti je glOwa pa ti 4frizera ne valjaju

Sta ti je u ustima sunce ti pa 3000e sve ti struhlo ili nemas zubi.
Cijene za sve su iste do 70e vađenje(zavisi od osiguranje)
plomba 20-50e hoces crnu ili bijelu
Izbjegavanje 400e do 700e ako su ti struhli kao kod tebe
Ono poliranje 500e ugradnja zuba na šaraf id 700e pa do 1500e sve zavisi kakav materijal hoces.

Naravno da ćeš dobiti lošu uslugu kada od njemačkog znas samo beknut . Odi mojoj zubarki na Dobrinju pa joj pokušaj objasnit sa 3 riječi Bosanskog sta te boli...
ATU lanac servisa - daj mi web adrese tih tvojih gdje rade za DZ, pa da i ja odem i da platim - ako hocu. (ne kazem da nemaju neke pogodnosti ako si kod njih kupio auto ili ako ti je auto jos u garanciji, ali za DZ sigurno nema).

Ostalo vec predstavlja vrijedanje na licnom nivou (tipicno seljacki maniri) - tak
o da na uvrede ne odgovaram.

Oficijelni VW distributer(koji ti je najblizi)

Ford nakon 3sedmice traženja kvaara naplatio mi 35e jer sam koristio dan duže njihovo auto. Dodaj jos na to da su istu bateriju mijenjali 3 puta i sve ti dz. Ovlašteni Ford distributer.

U atu pronalazak kvara kosta od 20-60e. Kada imaju akciju za klimu tada je sve to 1e, kada je akcija da izmjenu ulja tada sve odakle kapa ulje je 1e, ovaj mjesec je bila akcija kompletan pregled 1e nesto urlaub fazon..


Jos da ti dodam... VW pajke 2god star mi se pokvari u Bukureštu nazovem VW service broj. Pitaju šta je, ja pojma nemam. Dodje taxi po mene neko odvuče kola, sutradan u VW u Bukureštu daju mi golfa 2 dana ga ćero. Kada su popravili moje vratim golfa jedva mi dopustili da im kafu platim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#88 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by moonca »

Rijetkost je vidjeti Njemca/ cu. s dobrim. bijelim zubima.. prirodno je kazu . naj.. :wink:
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#89 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Ozimician »

BiBi911 wrote: 18/08/2022 15:52
Ozimician wrote: 18/08/2022 15:38

ATU lanac servisa - daj mi web adrese tih tvojih gdje rade za DZ, pa da i ja odem i da platim - ako hocu. (ne kazem da nemaju neke pogodnosti ako si kod njih kupio auto ili ako ti je auto jos u garanciji, ali za DZ sigurno nema).

Ostalo vec predstavlja vrijedanje na licnom nivou (tipicno seljacki maniri) - tak
o da na uvrede ne odgovaram.

Oficijelni VW distributer(koji ti je najblizi)

Ford nakon 3sedmice traženja kvaara naplatio mi 35e jer sam koristio dan duže njihovo auto. Dodaj jos na to da su istu bateriju mijenjali 3 puta i sve ti dz. Ovlašteni Ford distributer.

U atu pronalazak kvara kosta od 20-60e. Kada imaju akciju za klimu tada je sve to 1e, kada je akcija da izmjenu ulja tada sve odakle kapa ulje je 1e, ovaj mjesec je bila akcija kompletan pregled 1e nesto urlaub fazon..


Jos da ti dodam... VW pajke 2god star mi se pokvari u Bukureštu nazovem VW service broj. Pitaju šta je, ja pojma nemam. Dodje taxi po mene neko odvuče kola, sutradan u VW u Bukureštu daju mi golfa 2 dana ga ćero. Kada su popravili moje vratim golfa jedva mi dopustili da im kafu platim.
Ako je auto staro samo 2 god - onda OK, u garanciji je jos uvijek. Da li je Ford isto tako u garanciji, pretpostavljam da jeste, onda je druga prica.
A ako su istu bateriju 3x mijenjali u garanciji - onda je to ocito do Forda i kvaliteta.

Evo bas gledam trenutno u ATU je 27,99€ samo kopcanje na dijagnostiku i ocitavanje zute lampice "Fehlerspeicher auslesen" sto i nije od neke koristi, a trazenje tacnog kvara, tj. sta je tacno stradalo - 149,99 €

P.S. U oficijelnom servisu VW nisam mogao dobiti termin pozadugo jer kao nisam njihov kupac i klijent, tako da sam morao u ATU.
BiBi911
Posts: 2913
Joined: 09/12/2018 17:47

#90 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by BiBi911 »

Ozimician wrote: 18/08/2022 16:09
BiBi911 wrote: 18/08/2022 15:52


Oficijelni VW distributer(koji ti je najblizi)

Ford nakon 3sedmice traženja kvaara naplatio mi 35e jer sam koristio dan duže njihovo auto. Dodaj jos na to da su istu bateriju mijenjali 3 puta i sve ti dz. Ovlašteni Ford distributer.

U atu pronalazak kvara kosta od 20-60e. Kada imaju akciju za klimu tada je sve to 1e, kada je akcija da izmjenu ulja tada sve odakle kapa ulje je 1e, ovaj mjesec je bila akcija kompletan pregled 1e nesto urlaub fazon..


Jos da ti dodam... VW pajke 2god star mi se pokvari u Bukureštu nazovem VW service broj. Pitaju šta je, ja pojma nemam. Dodje taxi po mene neko odvuče kola, sutradan u VW u Bukureštu daju mi golfa 2 dana ga ćero. Kada su popravili moje vratim golfa jedva mi dopustili da im kafu platim.
Ako je auto staro samo 2 god - onda OK, u garanciji je jos uvijek. Da li je Ford isto tako u garanciji, pretpostavljam da jeste, onda je druga prica.
A ako su istu bateriju 3x mijenjali u garanciji - onda je to ocito do Forda i kvaliteta.

Evo bas gledam trenutno u ATU je 27,99€ samo kopcanje na dijagnostiku i ocitavanje zute lampice "Fehlerspeicher auslesen" sto i nije od neke koristi, a trazenje tacnog kvara, tj. sta je tacno stradalo - 149,99 €

P.S. U oficijelnom servisu VW nisam mogao dobiti termin pozadugo jer kao nisam njihov kupac i klijent, tako da sam morao u ATU.
Za VW i Ford imas servisnu karticu. To kod njih mozes pitati kako do nje, ja sam je dobio uz auto ali krajem godine imas raznih gluposti daju, što nisu rasprodali.

Za atu kada ti skopcaju auto na dijagnostiku izbaci ti greske i to je tih 27e dobijes ispis sta je pokvareno, sta nema signala, sta ne radi. Primjer dobićeš grešku alternator izlazni napon 4,5v sto znaci da moras mijenjat alternator(jer 100 je lezaj rikno ali lezaj kosta 50e i da ga skines to ti je 2h posla i to je oko 300e sa rukama i na kraju imas opet polovan alternator koji je otvaran) . To ti je sasvim dovoljno da znaš šta ne valja na autu. Ako izbaci gresku začepljen dpf to znači da je dpf začepljen ne da su gume slabo napuhane.

Tih 149e ti je skinu ti alternator i kazu evo greske
ovo se pokvarilo kod nas taj dio je 700e. I daju ti dio u ruke.

Ovoliko će ti isto begrameli uzeti očitavanje greske 30marki tačan ukaz sta se pokvarilo snimice video o tebi

Sa tih 30e znas sta ne valja, a da izbjegne tih 30 e imas one skenere sto ocitas preko mobitela. Ja sam imao obd eleven i radio super sa VW

U kojem gradu živiš?
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#91 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by sabanss »

moonca wrote: 18/08/2022 15:57 Rijetkost je vidjeti Njemca/ cu. s dobrim. bijelim zubima.. prirodno je kazu . naj.. :wink:
Bosanci su poznati po zdravim zubima... Bar smo mi nacija kod koje nema djeteta bez karijesa, niti odrasle osobe koja ima makar 80% svojih zuba. Loš pokušaj trolanja.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#92 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Ozimician wrote: 18/08/2022 14:45
ProgramskiJezik wrote: 18/08/2022 09:57

Lupa frajer..
Jedini koji na ovoj temi lupa si ti - brate evo sad si isao i u hitnu radi urasle dlake? Pa stvarno...

Pa ako mi je natekla noga i ako me boli da ne mogu hodat, sta treba uraditi bgt? Amputirat je u haustoru?
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#93 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

to se uvijek radilo sa iglom ili šilom
jbg beze za šta se ide u hintu

da se plaća bil išao u hitnu? :D
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#94 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Karikaturist »

Ovaj Ozimician poceo dobro ali u zadnje vrijeme lupa vala ko maksim.. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

svi se na kraju izdamo :D
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#96 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Suzie Q »

ogrebala sam malo auto na parkingu, otisla kod lakirera u DE kaze ako cemo bez racuna 700€ ima 3 dana posla.
Dosla u BiH kod svog starog majstora, kaze dodji popodne po njega, eto je li ti puno 80KM. Savrseno odradio posao.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#97 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Karikaturist »

I potrosila toliko para da dodjes.. :lol:
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#98 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by ProgramskiJezik »

Black swan wrote: 19/08/2022 10:00 to se uvijek radilo sa iglom ili šilom
jbg beze za šta se ide u hintu

da se plaća bil išao u hitnu? :D
Skupe igle, Hitna dzaba :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#99 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by mk ultra »

Suzie Q wrote: 19/08/2022 10:18 ogrebala sam malo auto na parkingu, otisla kod lakirera u DE kaze ako cemo bez racuna 700€ ima 3 dana posla.
Dosla u BiH kod svog starog majstora, kaze dodji popodne po njega, eto je li ti puno 80KM. Savrseno odradio posao.
pa što se ne vratiš onda, vidiš kako je lijepo :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#100 Re: Iseljavanje iz BiH

Post by Truba »

Suzie Q wrote: 19/08/2022 10:18 ogrebala sam malo auto na parkingu, otisla kod lakirera u DE kaze ako cemo bez racuna 700€ ima 3 dana posla.
Dosla u BiH kod svog starog majstora, kaze dodji popodne po njega, eto je li ti puno 80KM. Savrseno odradio posao.
da... žale mi se ljudi iz pariza da npr kad im se pokvari laptop mjesec dana čekaš popravku a kod nas ti hamin mali susjed to riješi za pola sata
uopće se ne isplati popravljati niti čekati... odmah te forsira novi da kupiš


čudni su ti stranci...sve rade čini mi se bez srkleta...pa novu godinu u redu za hamburger dočekaju ja vidi

ja kad sam čuo u švici 150 franaka samo termin pregleda kola da se popravi...možda sam pogriješio ajde da je 75 franaka...

al zato kod njih nema hodanja 3 dana po majstorima :D ugovoriš termin... ti si na terminu
kod nas dođi sutra ujutro... nikom zapiso termin svima kaže dođi ujutro

cijene svoje vrijeme svoju struku i nisu tersavi
Post Reply