MERE , ruski trgovinski lanac

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#26 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Bodkin »

E cuj ponizavajuce. Jesmo puni kompleksa u pm
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3578
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#27 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by anex »

Vratimo se naslovu teme.
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#28 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by elcaliente »

Ni lidl ne izlazale artikle po komadu nego ovako u kartonima. Radnik samo odstrani gornji dio kartona.
Razlika je jedino u vanjskom izgledu zgrade i da rafe nisu visoke. Lidl uredi enterijer ali princip je isti, na tome prave ustede.
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#29 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by tap3ah75 »

NecuVise wrote: 22/05/2022 08:17
problemnatravunu wrote: 22/05/2022 07:18 Dakle jučer oko podne otišao da vidim taj Mere , iskreno, očekivao sam gužvu , ali ukupno u radnji možda desetak ljudi , parking je bio prilično popunjen , ali skontah da je na spratu svadbeni salon i da su to većinom auti od svatova :lol:

Radnja je nivo skladišta , a posebno je "zeznut" dio sa suhomesanatim i mliječnim proizvodima , jajima,
dakle zasebna prostorija koja se hladi, i ako se mislite imalo duže zadržati, trebaće vam jakna :lol:
Htjedoh detaljnije pregledati šta i kako, tko su proizvođači, ali nema šanse, jučer bilo 30 stepeni, ja došao samo u kratkoj majici , a unutra Sibir :lol:
Uglavnom, ne vidjeh da u ponudi imaju brašno, mlijeko, ulje, šećer....
Ima tu čak i nekih knjiga, te nešto cipela , tena , papuča... ima i nešto elektrike , vidio neka kuhala za vodu ...
Sve su to neka velika , čudna pakovanja svega i svačega , pakovano samo u najlon , bez prave etikete u bojama
Kupio neke kroasane proizvedeno u Jelahu-Tešnju, sredstvo za čišćenje stakla, neka firma iz Zenice , gotovi puding sa šlagom iz Njemačke...
Vino vidjeh neko u dvolitrama , crno i bijelo, Srbija , Swisslion Takovo , i čak skontam votku i pelinkovac od Dalmacijavina

Nastavite dalje...
Takav make et postoji već godinama u Zenici, Maxi u Lukovom polju. Ko god je prolazio magistralnom mogao ga je vidjeti sa desne strane u smjeru od Doboja prema Sarajevu, nešto poslije petlje u Radakovu. Baš tako kako je opisan i Mere. Ovaj Maxi u Zenici ubi posao, posebno srijedom i subotom kad je buvlja pijaca aktivna.
Maxi je odličan
Riter čokoladice 1.5 KM
Barila tjestenina 1.45 KM
Podravkine 4 paštete bile 3 KM ... sad su digli na 3.5
Kinder jaje (mjesec pred istek roka) 0.75 KM
Dove sapun 1 KM
Čips Domaćinski 2.20 KM
Zna extra dobrih slatkiša naletiti ... kad je bila bounti dark čokoladica po pola marke - dva
paketa smo uzeli :lol:

I nikad ... ali baš nikad nije bilo jedna cijena na artiklu a druga na kasi
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#30 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by So What! »

Ovakav koncept je poznat po cijelom Zapadu, pogotovo SAD-u, ali koliko toliko skladniji, ruski koncept je i samom tom nesređenom konceptu dao jednu novu dimenziju haosa.

Ne treba naravno nikoga ponižavati, penzioneri koliko znam nisu umirali od gladi dok se MERE nije pojavio i obično je to dostojanstvena skupina ljudi, koja generalno i nema neke prohtjeve osim egzistencijalnih.

Ovakvi marketi nisu budućnost jer imali smo ŠKAFA i još neke na taj fazon i svi su redom propali, a što se tiče MAXI-ja u Zenici, stvarno nisam bio i ne mogu komentarisati, ali vidim da raja hvali ovdje da ne prodaju škart.

MERE je svakako prisutan diljem Evrope i neka ga i ovdje, ali sumnjam da će imati neku aman klijentelu. Većina ovih prodavnica mora imati koncept kako da privuče sve slojeve društva, ne samo određeni, kako se jedan sloj ne bi osjećao nepozvanim negdje ili u krajnju ruku neugodno.

Ja na primjer jako volim Azel France, ne samo zbog cijena, već zbog brojeva, široke ponude, i dok ovi Inditex i Cortefiel lanci nude sve na isti kalup, kod Azela se može naći zaista šira paleta stvari. S druge strane odbije me, kada uđem u tu radnju i tamo stoji pet random žena, koje usput na glas vode neke izrazito privatne razgovore s prodavačicom i slično i to mi se dešavalo više puta, kada uđem da pogledam nešto, tako da sam od Azela jednostavno odustao.

Tako da nemam problem lično sa mjestima koje će mi uštediti novac, ali imam sa onim gdje se osjećam neugodno i baš kao što je neko gore naveo bijedno, a taj vibe upravo MERE šalje.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#31 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by NecuVise »

Na parkingu Maxija u Zenici sam viđao i skupljih auta, ako je to pokazatelj nečega, nisu bila samo auta do dvije tri hiljade :D
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#32 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by kasnas »

NecuVise wrote: 22/05/2022 13:18 Na parkingu Maxija u Zenici sam viđao i skupljih auta, ako je to pokazatelj nečega, nisu bila samo auta do dvije tri hiljade :D
Ima skupih auta na kojima je ugrađen plin. To je pokazatelj da je ušljo uvijek ušljo i da ne pomaže nikakva maska. :mrgreen:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#33 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by laik1981 »

Ima li u ovoj radnji ulja, brasna, secera, mlijeka? Kakve su cijene tih osnovnih potrepstina u odnosu na ove ostale?

edit: vidim da je vec neko napisao da to nemaju u ponudi.. Bolje onda da nisu ni otvarali..
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#34 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by -Chesterfield- »

Sydnor wrote: 22/05/2022 10:52
citroen xm wrote: 22/05/2022 10:48 Vidi cijene ispisane flomasterom. Ovo i na pijaci jedva više ima. :lol:
Ne želim da vrijeđam nikog (a ni sebe) jer sam znao kupovat tu i nikad ne znaš šta život nosi ali otići u taj Maxi je doživljaj jarane. Čega se sve nagledaš...od klijentele do cijena i svega, marki nekakvih ima ja garantujem da u životu nisi čuo za to, jednom sam bukvalno kupio pačju paštetu za 80 feninga i nije bila loša. :D
...
Last edited by -Chesterfield- on 22/05/2022 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro, jesu li slike na prvoj stranici iz Mere ili Maksi Zenica
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#36 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by NecuVise »

Slike su iz Maxi Zenica, valjda bi to ZeniĆani trebali znati :lol:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#37 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by laik1981 »

Iz Maksi.. Ne kontam sto su ovakvi tipovi prodavnica nekom neko ponizenje.. Izgledaju kao vecina veleprodaja.. Interex nekadasnji je bio slican na pocetku.. Ono sto kupujete u lokalnim granapima i samoposlugama trgovci su kupili u slicnim objektima poput ovih na koje se neki zgrazaju.. Sad hoces li ti direktno otici u te objekte i ustediti nesto ili ces biti treca-cetvrta ruka u lancu prodaje to je do licnog izbora..
Last edited by laik1981 on 22/05/2022 14:21, edited 1 time in total.
DebelinJoe
Posts: 1615
Joined: 03/03/2021 20:06

#38 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by DebelinJoe »

citroen xm wrote: 22/05/2022 10:48 Vidi cijene ispisane flomasterom. Ovo i na pijaci jedva više ima. :lol:
Like it
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#40 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by -Chesterfield- »

_BataZiv_0809 wrote: 22/05/2022 14:13 Dobro, jesu li slike na prvoj stranici iz Mere ili Maksi Zenica
Maxi. Ovaj postavljač teme se žali. Trebalo bi obrisati sve osim prva tri posta.
DebelinJoe
Posts: 1615
Joined: 03/03/2021 20:06

#41 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by DebelinJoe »

Bio upravo u zeničkom Maxiju...

Cijene su negdje niže, negdje više, ali u prosjeku sa Bingom. Eto kupio sam maslinovo ulje za 5.95. Mislim da ga u državi nema jeftinijeg.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#42 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Leverage »

Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Baš sam htio napisat, isto Maxi. Dosta mojih kolega tu kupuje jer se može naći svašta jeftino, a realno kad u prodavnicu uđeš kao da si ušao u neko skladište, samo gledaš gdje hodaš da ne naletiš na stahora. Ali eto, ljudi ubiše posao.

Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Image
Image
Image
Šta je ba ovo, kakav je ovo magacin? Kako je moguće da ovo prođe bilo kakav inspekcijski nadzor?

Ne bih ovdje ušao ni u HTZ opremi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13608
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#43 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by JohnnyS »

Vjerojatno nema nigdje ni s manje maslina u njemu :D
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#44 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by TheWatcher »

kao sto neko vec rece dosta slican Interexu gdje su mnogi od vas sigurno dosta puta bili a sad odjednom ovaj je fujjj :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#45 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Leverage »

TheWatcher wrote: 22/05/2022 14:44 kao sto neko vec rece dosta slican Interexu gdje su mnogi od vas sigurno dosta puta bili a sad odjednom ovaj je fujjj :lol:
Bio sam naravno u tuzlanskom Interexu, nije bio neki raskoš ali su barem postojale police, printane cijene i slično.

Ovo je skladište.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#46 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by dale cooper »

Da, Interex je bio urednija verzija ovog Merea. Isto tako mnogi sa TK koji su volili (ili još vole) svratiti do Mađarske se sjećaju popularnog
Metroa koji je isto na fazon skladišta, ali opet mnogo ljepše i skladnije uređen.
DebelinJoe
Posts: 1615
Joined: 03/03/2021 20:06

#47 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by DebelinJoe »

JohnnyS wrote: 22/05/2022 14:41 Vjerojatno nema nigdje ni s manje maslina u njemu :D
Važno je da pomasti tavu. Sve su ostalo nijanse.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#48 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Naslovnica »

Za ove što koje je blam ovdje kupiti nešto, cijene napisane flomasterom, naslagano, palete...imate Mercator Ložionička, sve pod konac, išao-pišao, namontirajte se i uživajte.
Ako ćete se stidjeti mjesta gdje kupujete, onda nije do mjesta nego do vas i kompleksa, jbjga.
Na stranu ruski atribut ove rupčage, meni je fakat moj šlajpek najvažniji, pogotovu u ovim jebenim vremenima.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#49 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Bodkin »

Kakva elita da im je ispod casti sto su cijene pisane flomasterom i sto nema polica :D
Last edited by Bodkin on 22/05/2022 15:00, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#50 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by tap3ah75 »

DebelinJoe wrote: 22/05/2022 14:33 Bio upravo u zeničkom Maxiju...

Cijene su negdje niže, negdje više, ali u prosjeku sa Bingom. Eto kupio sam maslinovo ulje za 5.95. Mislim da ga u državi nema jeftinijeg.
To ti je ulje od komine masline.
Ne valja to.

Ako već uzimaš treba uzimati djevičansko ili extra djevičansko.

To tvoje je izjebano.
:lol:
Post Reply