MERE , ruski trgovinski lanac

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1 MERE , ruski trgovinski lanac

Post by problemnatravunu »

Zašto ne otvoriti zasebnu temu ?

A molim moderaciju foruma @anex neka ovdje prebace postove sa dojmovima i očiste temu

aldi-i-lidl-u-bih-t64152s2050.html .
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by problemnatravunu »

Dakle jučer oko podne otišao da vidim taj Mere , iskreno, očekivao sam gužvu , ali ukupno u radnji možda desetak ljudi , parking je bio prilično popunjen , ali skontah da je na spratu svadbeni salon i da su to većinom auti od svatova :lol:

Radnja je nivo skladišta , a posebno je "zeznut" dio sa suhomesanatim i mliječnim proizvodima , jajima,
dakle zasebna prostorija koja se hladi, i ako se mislite imalo duže zadržati, trebaće vam jakna :lol:
Htjedoh detaljnije pregledati šta i kako, tko su proizvođači, ali nema šanse, jučer bilo 30 stepeni, ja došao samo u kratkoj majici , a unutra Sibir :lol:
Uglavnom, ne vidjeh da u ponudi imaju brašno, mlijeko, ulje, šećer....
Ima tu čak i nekih knjiga, te nešto cipela , tena , papuča... ima i nešto elektrike , vidio neka kuhala za vodu ...
Sve su to neka velika , čudna pakovanja svega i svačega , pakovano samo u najlon , bez prave etikete u bojama
Kupio neke kroasane proizvedeno u Jelahu-Tešnju, sredstvo za čišćenje stakla, neka firma iz Zenice , gotovi puding sa šlagom iz Njemačke...
Vino vidjeh neko u dvolitrama , crno i bijelo, Srbija , Swisslion Takovo , i čak skontam votku i pelinkovac od Dalmacijavina

Nastavite dalje...
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by mayab »

Bio popodne juče, nikakva gužva,
očekivao sam da je to sve veće!
Od "brendova", vidjeh da imaju WD40 , one tekućine za auto šajbe su Belif Tešanj , Finish nešto u flaši za perilice posuđa...
One salame i "parizeri" u sibirskom odjeljenju uglavnom u onim pakovanjima ali bez odštampanoga na plastici, nego deklaracija zaljepljena
Vidio sam i neke bijele porculanske tanjire, ne znam jesu li šta povoljni, čašice i čokanjčići za rakiju 8-)
I da, skontah kantu sa miješanom marmeladom 2,5 kg Fana Srebrenik , u Bingu je skoro 2 KM jeftinija (redovno kupujem punici , pa znam :mrgreen: )
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#4 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by NecuVise »

problemnatravunu wrote: 22/05/2022 07:18 Dakle jučer oko podne otišao da vidim taj Mere , iskreno, očekivao sam gužvu , ali ukupno u radnji možda desetak ljudi , parking je bio prilično popunjen , ali skontah da je na spratu svadbeni salon i da su to većinom auti od svatova :lol:

Radnja je nivo skladišta , a posebno je "zeznut" dio sa suhomesanatim i mliječnim proizvodima , jajima,
dakle zasebna prostorija koja se hladi, i ako se mislite imalo duže zadržati, trebaće vam jakna :lol:
Htjedoh detaljnije pregledati šta i kako, tko su proizvođači, ali nema šanse, jučer bilo 30 stepeni, ja došao samo u kratkoj majici , a unutra Sibir :lol:
Uglavnom, ne vidjeh da u ponudi imaju brašno, mlijeko, ulje, šećer....
Ima tu čak i nekih knjiga, te nešto cipela , tena , papuča... ima i nešto elektrike , vidio neka kuhala za vodu ...
Sve su to neka velika , čudna pakovanja svega i svačega , pakovano samo u najlon , bez prave etikete u bojama
Kupio neke kroasane proizvedeno u Jelahu-Tešnju, sredstvo za čišćenje stakla, neka firma iz Zenice , gotovi puding sa šlagom iz Njemačke...
Vino vidjeh neko u dvolitrama , crno i bijelo, Srbija , Swisslion Takovo , i čak skontam votku i pelinkovac od Dalmacijavina

Nastavite dalje...
Takav make et postoji već godinama u Zenici, Maxi u Lukovom polju. Ko god je prolazio magistralnom mogao ga je vidjeti sa desne strane u smjeru od Doboja prema Sarajevu, nešto poslije petlje u Radakovu. Baš tako kako je opisan i Mere. Ovaj Maxi u Zenici ubi posao, posebno srijedom i subotom kad je buvlja pijaca aktivna.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#5 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Sydnor »

Baš sam htio napisat, isto Maxi. Dosta mojih kolega tu kupuje jer se može naći svašta jeftino, a realno kad u prodavnicu uđeš kao da si ušao u neko skladište, samo gledaš gdje hodaš da ne naletiš na stahora. Ali eto, ljudi ubiše posao.

Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Image
Image
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65921
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by _BataZiv_0809 »

Stahora :lol: :lol:
citroen xm
Posts: 18066
Joined: 17/04/2012 22:57

#7 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by citroen xm »

Vidi cijene ispisane flomasterom. Ovo i na pijaci jedva više ima. :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#8 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Sydnor »

citroen xm wrote: 22/05/2022 10:48 Vidi cijene ispisane flomasterom. Ovo i na pijaci jedva više ima. :lol:
Ne želim da vrijeđam nikog (a ni sebe) jer sam znao kupovat tu i nikad ne znaš šta život nosi ali otići u taj Maxi je doživljaj jarane. Čega se sve nagledaš...od klijentele do cijena i svega, marki nekakvih ima ja garantujem da u životu nisi čuo za to, jednom sam bukvalno kupio pačju paštetu za 80 feninga i nije bila loša. :D
citroen xm
Posts: 18066
Joined: 17/04/2012 22:57

#9 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by citroen xm »

Ne želim ni ja da vrijeđam nikoga i ne želim ni reći da nikada tu neću ništa kupiti, ali malo je smiješno i jadno. Ali jbg, to je sve odraz našeg standarda, ali velikim dijelom i mentaliteta jer lično znam da ima veliki postotak ljudi kojima nisu problem prihodi, ali gledaju samo jeftino i samo količine.
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#10 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Naslovnica »

Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Baš sam htio napisat, isto Maxi. Dosta mojih kolega tu kupuje jer se može naći svašta jeftino, a realno kad u prodavnicu uđeš kao da si ušao u neko skladište, samo gledaš gdje hodaš da ne naletiš na stahora. Ali eto, ljudi ubiše posao.

Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Image
Image
Image
Ovo nešto ala one prodavnice na Heci samo veće.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17152
Joined: 31/03/2019 14:56

#11 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by vjeshalica »

Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Sto nazalost? Ti kad imas para da placas pozicije necije na polici,neciju marku ambalazu i ljepotu, bujrum placaj niko ti ne brani, ovdje se ne pridaje previse znacaj nekom redu vec je nabacano ko prnje po krevetu. Ne vidim razloga za neko nipodastavanje ovakve vrste marketa.

Ja sam npr u Palama kupila pasteticu usput u prodavnici Patelina od tune jer je ok stvarno za 1,45KM, a ista takva je u Mercatoru u Sarajevu 2,00 ili 2,10. Pa nisam kreten da placam toliku razliku Mercatoru nizasta.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#12 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Bodkin »

Kakav bolan nas standard. To je koncept aldija po evropi. Nemas sve fino sredjeno nego onako “nabacano” po policama i jos u kartonima u kojima je stiglo. I uglavnom lokalni proizvodjaci i nepoznate marke. Doduse aldi ima jako jebene standarde kvaliteta pa mozes vjerovati tim nekim nepoznatim markama
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#13 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by jarobot »

Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Baš sam htio napisat, isto Maxi. Dosta mojih kolega tu kupuje jer se može naći svašta jeftino, a realno kad u prodavnicu uđeš kao da si ušao u neko skladište, samo gledaš gdje hodaš da ne naletiš na stahora. Ali eto, ljudi ubiše posao.

Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Image
Image
Image
Ako Putin pobjedi čeka nas ovakav "napredak"
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Krokodajl »

Ovaj koncept funkcioniše decenija ma u Americi i Evropi.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#15 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by AtillaS »

Mene bi bilo stid ući ovdje.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#16 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by laserShow »

Cuj stid, wtf?
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#17 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Ironmen »

Kada se sve izracuna penzioner ima u prosjeku između 12 i 14 konvertibilnih maraka dnevno tokom 30 dana i od toga treba platiti rezije i lijekove, a tek onda, ono sto mu ostane, iskoristiti za hranu.

Sve ce biti vise ovakvih objekata u BiH a i sire logicno, nego imali ko kakve cijene konkretno da se usporedi, vidim jos nemaju ni FB stranice za reklamiranje.
NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#18 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by NediM17 »

vjeshalica wrote: 22/05/2022 11:02
Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Sto nazalost? Ti kad imas para da placas pozicije necije na polici,neciju marku ambalazu i ljepotu, bujrum placaj niko ti ne brani, ovdje se ne pridaje previse znacaj nekom redu vec je nabacano ko prnje po krevetu. Ne vidim razloga za neko nipodastavanje ovakve vrste marketa.

Ja sam npr u Palama kupila pasteticu usput u prodavnici Patelina od tune jer je ok stvarno za 1,45KM, a ista takva je u Mercatoru u Sarajevu 2,00 ili 2,10. Pa nisam kreten da placam toliku razliku Mercatoru nizasta.
E cuj "u Palama", sto ti je visegodisnje pranje "mozaka", vazda bilo na Palama. :run:
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#19 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Ironmen »

vjeshalica wrote: 22/05/2022 11:02
Sydnor wrote: 22/05/2022 10:39 Nažalost, ovakav tip marketa će sve više i više radit
Sto nazalost? Ti kad imas para da placas pozicije necije na polici,neciju marku ambalazu i ljepotu, bujrum placaj niko ti ne brani, ovdje se ne pridaje previse znacaj nekom redu vec je nabacano ko prnje po krevetu. Ne vidim razloga za neko nipodastavanje ovakve vrste marketa.

Ja sam npr u Palama kupila pasteticu usput u prodavnici Patelina od tune jer je ok stvarno za 1,45KM, a ista takva je u Mercatoru u Sarajevu 2,00 ili 2,10. Pa nisam kreten da placam toliku razliku Mercatoru nizasta.
Jos jedan dokaz koliko zivimo preko svojih mogucnosti, zar ne vjesalice ?
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#20 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by AtillaS »

laserShow wrote: 22/05/2022 11:21 Cuj stid, wtf?
Da, jer je ponižavajuće i nehigijenski.

Da se radi o građevinskim materijalima ili poljoprivrednim potrepštinama bilo bi mi u redu.

Trgovina koja nije u stanju kupiti rafe za robu i platiti radnike koji će je propisno slagati i obilježavati ne zaslužuje ni da postoji.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#21 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by Ironmen »

AtillaS wrote: 22/05/2022 11:52
laserShow wrote: 22/05/2022 11:21 Cuj stid, wtf?
Da, jer je ponižavajuće i nehigijenski.

Da se radi o građevinskim materijalima ili poljoprivrednim potrepštinama bilo bi mi u redu.

Trgovina koja nije u stanju kupiti rafe za robu i platiti radnike koji će je propisno slagati i obilježavati ne zaslužuje ni da postoji.
Reci to penzioneru sa 400 km penzije, sve ce imati svoje kupce pa makar hranu kupovali sa poda a ne sa polica.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by JoseMujica »

neka konkurencije...za naš potrošače što ih je više to bolje
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#23 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by laserShow »

AtillaS wrote: 22/05/2022 11:52 Da, jer je ponižavajuće i nehigijenski.
Kako mislis nehigijenski? Ne kupis brasno iz vrece, vec uzmes cijelu vrecu? Ne kontam?

Radnike treba platiti, a placanje radnika povecava cijenu artikal. Malo se informisi koji je ovo tip trgovine i zasto nema smisla porediti s klasicnim trznim centrima.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#24 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by AtillaS »

Ironmen wrote: 22/05/2022 11:53
AtillaS wrote: 22/05/2022 11:52
Da, jer je ponižavajuće i nehigijenski.

Da se radi o građevinskim materijalima ili poljoprivrednim potrepštinama bilo bi mi u redu.

Trgovina koja nije u stanju kupiti rafe za robu i platiti radnike koji će je propisno slagati i obilježavati ne zaslužuje ni da postoji.
Reci to penzioneru sa 400 km penzije, sve ce imati svoje kupce pa makar hranu kupovali sa poda a ne sa polica.
Ja sam rekao za sebe, a penzioneri nek govore za sebe.

Uzimajući u obzir komentare s ove teme, narod ovdje apsolutno ima vlast kakvu zaslužuje.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#25 Re: MERE , ruski trgovinski lanac

Post by AtillaS »

laserShow wrote: 22/05/2022 11:55
AtillaS wrote: 22/05/2022 11:52 Da, jer je ponižavajuće i nehigijenski.
Kako mislis nehigijenski? Ne kupis brasno iz vrece, vec uzmes cijelu vrecu? Ne kontam?

Radnike treba platiti, a placanje radnika povecava cijenu artikal. Malo se informisi koji je ovo tip trgovine i zasto nema smisla porediti s klasicnim trznim centrima.
Ovo je tip trgovine za udaljena sela, gdje su glavne potrepštine ulje, šećer i stočna hrana.
Post Reply