IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by karanana »

mirsek wrote: 12/01/2022 22:13
karanana wrote: 12/01/2022 22:09 pa dobro, symphony jeste veliki marketinski partner (musterija) kix portala tako da nije cudo da su izbrisali (fina plavkica).

citam kako je stvar zakuho i ispolitiziro neki menadzer infodoma koji je reko da ce u buduce u ugovor o zaposljavanju stavljati da se uposlenik potpise da je bio genocid u srebrenici i da se kao ogradjuje od ratnih zlocinaca. pa se javljaju svakojaki. cudi me da je to uradio, zbog poslovnih relacija i ugovora, ali mozda nemaju klijente u srpskoj.
Mogu ti poslati ako hoces SS njegovog posta na PP ili ovdje ako moderatori dozvole..
vidio sam, poslo mi neko vec. meni su komentari i prepirke bili bolji.
mislim, naravno da sam na njegovoj strani, ali isto mislim da je pretjero i da linked in nije mjesto za ovakve objave. i stvarno me cudi da je smio nesto ispolitizirati jer ipak i on odgovara nekome. hrvatska firma ako se ne varam.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#27 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

karanana wrote: 12/01/2022 22:17
mirsek wrote: 12/01/2022 22:13
Mogu ti poslati ako hoces SS njegovog posta na PP ili ovdje ako moderatori dozvole..
vidio sam, poslo mi neko vec. meni su komentari i prepirke bili bolji.
mislim, naravno da sam na njegovoj strani, ali isto mislim da je pretjero i da linked in nije mjesto za ovakve objave. i stvarno me cudi da je smio nesto ispolitizirati jer ipak i on odgovara nekome. hrvatska firma ako se ne varam.
Pa covjeku preko glave nacionalista, fasista, javnog onanisanja, provokacija, vrijedjanja i prijetnji.
A bio jos zrtva slicnog sistema u proslosti.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#28 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

testni_akaunt wrote: 12/01/2022 22:17 Čekaj.
Stani

Symphony nije radio 09 januara? Slavili?
Nije potvrdjeno 100%, jedni kazu da nisu radili, drugi kazu da jesu.
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#29 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by sale07 »

karanana wrote: 12/01/2022 22:17
mirsek wrote: 12/01/2022 22:13
Mogu ti poslati ako hoces SS njegovog posta na PP ili ovdje ako moderatori dozvole..
vidio sam, poslo mi neko vec. meni su komentari i prepirke bili bolji.
mislim, naravno da sam na njegovoj strani, ali isto mislim da je pretjero i da linked in nije mjesto za ovakve objave. i stvarno me cudi da je smio nesto ispolitizirati jer ipak i on odgovara nekome. hrvatska firma ako se ne varam.
I mene čudi njegov potez, jer infodom Sarajevo dosta radi tenderske poslove i jako ima uticaja politika tu. U proslosti je imao nekoliko klijenata iz rs-a
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#30 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

sale07 wrote: 12/01/2022 22:49
karanana wrote: 12/01/2022 22:17

vidio sam, poslo mi neko vec. meni su komentari i prepirke bili bolji.
mislim, naravno da sam na njegovoj strani, ali isto mislim da je pretjero i da linked in nije mjesto za ovakve objave. i stvarno me cudi da je smio nesto ispolitizirati jer ipak i on odgovara nekome. hrvatska firma ako se ne varam.
I mene čudi njegov potez, jer infodom Sarajevo dosta radi tenderske poslove i jako ima uticaja politika tu. U proslosti je imao nekoliko klijenata iz rs-a
Covjeku prekipilo a ima i muda da kaze sta misli o mraki od 9 januara.
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#31 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by nekome »

testni_akaunt wrote: 12/01/2022 22:17 Čekaj.
Stani

Symphony nije radio 09 januara? Slavili?
9. je bio nedjelja, nisu radili 10. jer se praznik prenosi
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#32 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by drag_gost »

nekome wrote: 12/01/2022 23:05
testni_akaunt wrote: 12/01/2022 22:17 Čekaj.
Stani

Symphony nije radio 09 januara? Slavili?
9. je bio nedjelja, nisu radili 10. jer se praznik prenosi
Ako je istina, neka im je cestit dan rs-a sa zakasnjenjem. :D
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#33 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by morelSeLezat »

nekome wrote: 12/01/2022 23:05
testni_akaunt wrote: 12/01/2022 22:17 Čekaj.
Stani

Symphony nije radio 09 januara? Slavili?
9. je bio nedjelja, nisu radili 10. jer se praznik prenosi
Ko ti je to slagao?
Excello
Posts: 40
Joined: 02/12/2016 14:46

#34 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Excello »

IT firme koje su otisle u RS ili se tamo sire ne zele da im to ugrozi politicka situacija...hence, desilo se par slucajnih klikova :D Znaci Reddit...
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#35 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Sid the sloth »

A realno osim par javljanja od strane ljudi iz odredjenih firma ostatak postova na onoj temi je bio obicno sranje i nagadjanje.
Vecina informacija za koje sam siguran i koje provjereno znam ovdje su bile pogresno iznesene i iznose ih obicno ljudi koji nemaju pojma o odredjenoj firmi pa nagadjaju.
Tako da i nije neka steta sto je tema otisla, evo ova nova je ista ko i ona prethodna - 1 koristan post pa 99 laprdanja.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#36 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

Sid the sloth wrote: 13/01/2022 10:33 A realno osim par javljanja od strane ljudi iz odredjenih firma ostatak postova na onoj temi je bio obicno sranje i nagadjanje.
Vecina informacija za koje sam siguran i koje provjereno znam ovdje su bile pogresno iznesene i iznose ih obicno ljudi koji nemaju pojma o odredjenoj firmi pa nagadjaju.
Tako da i nije neka steta sto je tema otisla, evo ova nova je ista ko i ona prethodna - 1 koristan post pa 99 laprdanja.
Nisi u pravu sto se tice nacina kako gledas na temu.
Tema jednostavno ne moze biti kao neki statisticki i naucni dokument gdje ce se samo iznositi cinjenice i 100% provjerene informacije. BIt teme je da se sto vise iskustava navede, sto vise podataka napise i ako na kraju kroz diskusiju ljudi na temi se dokaze da je vecina toga bilo tacno tema je posluzila svojoj svrsi.
Vrlo je tesko motivisati ljude na se otvore i napise neke svoje informacije i iskustva , svuda je cenzura, pritajeni ili otvoreni pritisci zato je svaka tacna informacija visestruko vrijednija od jedne pogresne. Dovoljno je da ti svi ti podaci daju neke smjernice,nista vise..
Nije to naucni plan djelovanja i skup zvanicnih statistickih podataka pa imas tacno navedene korak 1, korak 2, korak 3 i plate su tacno tolike i tolike u toj i toj firmi i onda je tema dobra.
Ja sam se na pocetku pomirio sa tim da dosta informacija nece biti tacno ali ako od 10 informacija 6 bude tacno a 4 netacno, tema je i vise nego uspjela jer se nigdje drugo ne pise toliko otvoreno o IT poslodavcima, negdje se mora i led probiti.
furajMali
Posts: 17
Joined: 08/11/2021 11:02

#37 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by furajMali »

Chmoljo wrote: 12/01/2022 23:36 ili ste čitali arhivske postove tema koje imaju stotine stranica? jašta ste.
Bome ja kad sam "otkrio temu", čitao sam sve stare postove. To što je post napisan prije 2 godine, ne znači da je irelevantan. Pa ova prepiska vezana za NSoft je suho zlato. A bilo je tu još hrpa dobrih informacija.

Ovu temu treba ostaviti, i svako malo lijepiti link na reddit, ako netko slučajno zaluta ovdje. :)
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#38 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Sid the sloth »

mirsek wrote: 13/01/2022 10:46
Sid the sloth wrote: 13/01/2022 10:33 A realno osim par javljanja od strane ljudi iz odredjenih firma ostatak postova na onoj temi je bio obicno sranje i nagadjanje.
Vecina informacija za koje sam siguran i koje provjereno znam ovdje su bile pogresno iznesene i iznose ih obicno ljudi koji nemaju pojma o odredjenoj firmi pa nagadjaju.
Tako da i nije neka steta sto je tema otisla, evo ova nova je ista ko i ona prethodna - 1 koristan post pa 99 laprdanja.
Nisi u pravu sto se tice nacina kako gledas na temu.
Tema jednostavno ne moze biti kao neki statisticki i naucni dokument gdje ce se samo iznositi cinjenice i 100% provjerene informacije. BIt teme je da se sto vise iskustava navede, sto vise podataka napise i ako na kraju kroz diskusiju ljudi na temi se dokaze da je vecina toga bilo tacno tema je posluzila svojoj svrsi.
Vrlo je tesko motivisati ljude na se otvore i napise neke svoje informacije i iskustva , svuda je cenzura, pritajeni ili otvoreni pritisci zato je svaka tacna informacija visestruko vrijednija od jedne pogresne. Dovoljno je da ti svi ti podaci daju neke smjernice,nista vise..
Nije to naucni plan djelovanja i skup zvanicnih statistickih podataka pa imas tacno navedene korak 1, korak 2, korak 3 i plate su tacno tolike i tolike u toj i toj firmi i onda je tema dobra.
Ja sam se na pocetku pomirio sa tim da dosta informacija nece biti tacno ali ako od 10 informacija 6 bude tacno a 4 netacno, tema je i vise nego uspjela jer se nigdje drugo ne pise toliko otvoreno o IT poslodavcima, negdje se mora i led probiti.
Upravo to i jeste problem sto 90% ljudi ne iznosi svoja iskustva nego svoja pretpostavljanja i mahalanja sto je ustvari kontra efekat i te informacije ne da su beskorisne nego su stetne. Kako ces ti od tih 10 informacija znati kojih 6 je tacno a koje 4 nisu? Ponavljam, sve ono sto ja znam o firmama iz svog licnog iskustva ovdje je navedeno skoro pa suprotno ali ne pada mi na pamet da se ja raspravljam i ispravljam nekoga ko ovdje dodje da lijeci svoje frustracije.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#39 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

Sid the sloth wrote: 13/01/2022 11:03
mirsek wrote: 13/01/2022 10:46
Nisi u pravu sto se tice nacina kako gledas na temu.
Tema jednostavno ne moze biti kao neki statisticki i naucni dokument gdje ce se samo iznositi cinjenice i 100% provjerene informacije. BIt teme je da se sto vise iskustava navede, sto vise podataka napise i ako na kraju kroz diskusiju ljudi na temi se dokaze da je vecina toga bilo tacno tema je posluzila svojoj svrsi.
Vrlo je tesko motivisati ljude na se otvore i napise neke svoje informacije i iskustva , svuda je cenzura, pritajeni ili otvoreni pritisci zato je svaka tacna informacija visestruko vrijednija od jedne pogresne. Dovoljno je da ti svi ti podaci daju neke smjernice,nista vise..
Nije to naucni plan djelovanja i skup zvanicnih statistickih podataka pa imas tacno navedene korak 1, korak 2, korak 3 i plate su tacno tolike i tolike u toj i toj firmi i onda je tema dobra.
Ja sam se na pocetku pomirio sa tim da dosta informacija nece biti tacno ali ako od 10 informacija 6 bude tacno a 4 netacno, tema je i vise nego uspjela jer se nigdje drugo ne pise toliko otvoreno o IT poslodavcima, negdje se mora i led probiti.
Upravo to i jeste problem sto 90% ljudi ne iznosi svoja iskustva nego svoja pretpostavljanja i mahalanja sto je ustvari kontra efekat i te informacije ne da su beskorisne nego su stetne. Kako ces ti od tih 10 informacija znati kojih 6 je tacno a koje 4 nisu? Ponavljam, sve ono sto ja znam o firmama iz svog licnog iskustva ovdje je navedeno skoro pa suprotno ali ne pada mi na pamet da se ja raspravljam i ispravljam nekoga ko ovdje dodje da lijeci svoje frustracije.
Saznaces tako sto ce se u diskusiji ukljuciti jos 5-6 ljudi koji znaju kakvo je stvarno stanje u toj nekoj firmi ili mozda kakvo je stanje u drugom odjelu i koji ce dopuniti ili ispraviti krive informacije neke osobe.
Zamka je sto mislis da iz svog mikrookruzenja znas sve o nekoj firmi, mozda znas za svoj tim, tvoj projekat, tvog managera ili ako je manja firma, npr. ispod 50 ljudi onda mozes znati za citavu firmu, ali za vece firme, preko 100 ljudi, to je vrlo tesko ako nisi u kontaktu sa drugim kolegama i razmjenjujete informacije.
Bas bi extra korisno bilo da se ukljucis u svaku diskusiju gdje imas svoje informacija, tako pomazes da se pogresne informacije ne sire i poboljsavas temu svojim ucescem. Pisi sve sto znas, tema i jeste zbog toga napravljena.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#40 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Bullet Tooth Tony »

Sta je misevi jedni ... smije li neko napisati nesto protiv Softray Solutions jedne od najuspjesnijih firmi gdje vlada topla atmosfera, prijateljski odnosi, mladi ljudi s osmijesima na licu :lol: :lol: :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#41 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by mirsek »

Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2022 11:54 Sta je misevi jedni ... smije li neko napisati nesto protiv Softray Solutions jedne od najuspjesnijih firmi gdje vlada topla atmosfera, prijateljski odnosi, mladi ljudi s osmijesima na licu :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#42 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by ProgramskiJezik »

Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2022 11:54 Sta je misevi jedni ... smije li neko napisati nesto protiv Softray Solutions jedne od najuspjesnijih firmi gdje vlada topla atmosfera, prijateljski odnosi, mladi ljudi s osmijesima na licu :lol: :lol: :lol:
Cek jesu to oni gdje moras potpisat da se odrices regresa? :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#43 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Bullet Tooth Tony »

ProgramskiJezik wrote: 13/01/2022 12:10
Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2022 11:54 Sta je misevi jedni ... smije li neko napisati nesto protiv Softray Solutions jedne od najuspjesnijih firmi gdje vlada topla atmosfera, prijateljski odnosi, mladi ljudi s osmijesima na licu :lol: :lol: :lol:
Cek jesu to oni gdje moras potpisat da se odrices regresa? :D
Kako cu znat kad je stara tema obrisana :( :D :D :D Mozda je to onaj Softhouse ... za regres .. ne znam
Last edited by Bullet Tooth Tony on 13/01/2022 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#45 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Dr Kova »

Svaka Ćas za Softrei Solušns
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#46 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Bullet Tooth Tony »

Buckethead wrote: 13/01/2022 12:29 Svaka Ćas za Softrei Solušns
Decko u sredini na sliKi ima facu kao da nosi citav projekt :lol: :lol: tacno se vidi da razmislja sta mu je ostalo jos na JIRI.. ponio i tablet da moze pratit :lol:

Image

I zasto su sve case prazne ... naspite ljudima svejze cjedjeni dzus od madagaskarskih klementina

Image

Image
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#47 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by gentoo »

Svih 70 ljudi na temi :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#48 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Guadalajara »

i ova nešto oko tableta...zagledala se.... :hm:

Image
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#49 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Casual's »

Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2022 12:30
Image
Žuta bluza :thumbup: :thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#50 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by cassius »

Dolaze moderna vremena i kod nas, gdje zena mora biti zastitno lice firme ili bar jedno od njih :D
Post Reply