IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kabadahija30
Posts: 114
Joined: 15/02/2022 22:58

#326 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by kabadahija30 »

cassius wrote: 23/03/2022 06:15
kabadahija30 wrote: 22/03/2022 23:11
Samo remote za strance jebe mi se za domaće firme. To sam pročitao. Haman pa 100k eura uzmem godišnje a radim manje sa više poštovanja od poslodavca.
Posteno, ali sto nikad nisi volio atlant ?
Zato sto sam pročitao da ima neka stalna ekipa koja izoluje nekog ko im se ne uklapa ili ne dodvori. To je po meni trauma. Jbg ja sam bio slabog materijalnog stanja u zivotu i bio sam cesto odbijan, sto od grupica sto od žena. Inače moji su izbjegli u ratu, tj izbjeglice. Radio sam bauštel. I dan danas imam traume od nekih klasifikacija i babinih sinova i šćeri... Imam osjećaj da se nebi uklopio nikad, posrbno ako bi naletio na tqkvu nepravdu prema drugom. Generalno sam sit tih gluposti u IT i razmaženih devova nekih timskih sranja. To nema u drugim poslovima. Jesič došao da radiš ili da glumiš starletu. Radi druže, šuti i ne izvolijevaj. Kažem ti radio sam bauštel nikad nisam naletio na nrkog da je govno. Rade ljudi, poslije se razbiju u kafani i gas.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#327 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Horcrux »

arman1 wrote: 24/03/2022 10:54 Ako šta sjebaje IT sektor i IT firme u BiH to su famozne face iz HR-a. Uglavnom promašeni nafurani likovi koji su završili zubotehničku i treću gimnaziju i odslušali par pradavanja na TEDx ufurali su se da ocjenjuju kandidate za svemirsku misiju.
Uglavnom jedni druge kopiraju i to LOŠE.
Napredniji pokušavaju da kopiraju APPLE, GOOLE i sl i to rade katastrofalno.
I na kraju kad se neki jadnik uvali i nakon par godina dođe do senioriteta otjeraju ju ga nepotrebnim glupostima.
Počnu sa teambuildinzima kreiranim za idiote, Internim ocjenjivanjem kolega kao da su SS ili Gestapo odjel i završe s nekim iritirajućim crazy friday, call-me i sličnim idiotizmima i očekuju sretne face.
Intern i junior će i nabacit kez jer mu je stalo da ostane tu ali medior i senior će sve odjebati i otići frilansati ili otići vani.
I dolazimo do toga da neke firme više ne mogu prihvatiti nove klijente jer nema ko da radi.
Juniori bi da rade ali uglavnom i ne znaju. Seniori znaju ali neće dok im budala diše za vratom.
Vjerovatno je super raditi s tobom... :run:
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#328 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

Horcrux wrote: 24/03/2022 14:34
arman1 wrote: 24/03/2022 10:54 Ako šta sjebaje IT sektor i IT firme u BiH to su famozne face iz HR-a. Uglavnom promašeni nafurani likovi koji su završili zubotehničku i treću gimnaziju i odslušali par pradavanja na TEDx ufurali su se da ocjenjuju kandidate za svemirsku misiju.
Uglavnom jedni druge kopiraju i to LOŠE.
Napredniji pokušavaju da kopiraju APPLE, GOOLE i sl i to rade katastrofalno.
I na kraju kad se neki jadnik uvali i nakon par godina dođe do senioriteta otjeraju ju ga nepotrebnim glupostima.
Počnu sa teambuildinzima kreiranim za idiote, Internim ocjenjivanjem kolega kao da su SS ili Gestapo odjel i završe s nekim iritirajućim crazy friday, call-me i sličnim idiotizmima i očekuju sretne face.
Intern i junior će i nabacit kez jer mu je stalo da ostane tu ali medior i senior će sve odjebati i otići frilansati ili otići vani.
I dolazimo do toga da neke firme više ne mogu prihvatiti nove klijente jer nema ko da radi.
Juniori bi da rade ali uglavnom i ne znaju. Seniori znaju ali neće dok im budala diše za vratom.
Vjerovatno je super raditi s tobom... :run:
Ja sam u načelu solo igrač. Povremno radim s jednim timom iz Novog Sada. Full time sam u drugoj profesiji ali povremeno frilansam kad naleti prilika i vremena.
Dosta raje mi je u IT-u.
Imao sam šemu da pređem u jednu IT firmu i tokom razgovora s osobom iz HR-a samo sam ustao i rekao ne gledao te ja svaki dan.
Ne poznajem ni jednu osobu iz IT osim ovih iz HR da fino pričaju o HR-u.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#329 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Guadalajara »

Pa ima ljudi kojima više odgovaraju manje firme i manji timovi. I to je OK. Svako traži ono što mu odgovara. Imaš firmi koje uopšte nemaju HR već direktno razgovaraš sa Ownerom/CEO-om ili nekim Team Leadom...
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#330 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Horcrux »

arman1 wrote: 24/03/2022 14:42
Horcrux wrote: 24/03/2022 14:34

Vjerovatno je super raditi s tobom... :run:
Ja sam u načelu solo igrač. Povremno radim s jednim timom iz Novog Sada. Full time sam u drugoj profesiji ali povremeno frilansam kad naleti prilika i vremena.
Dosta raje mi je u IT-u.
Imao sam šemu da pređem u jednu IT firmu i tokom razgovora s osobom iz HR-a samo sam ustao i rekao ne gledao te ja svaki dan.
Ne poznajem ni jednu osobu iz IT osim ovih iz HR da fino pričaju o HR-u.
To je tvoj najveci problem. Bas kao sto i programiranje nije kucanje koda za compiler, nego za druge ljude, tako ni software development nije one-man-job, nego timski rad. Kad to shvatis i popravis kod sebe, bit ce ti lakse raditi bilo gdje.
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#331 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by TheRedhead »

Horcrux wrote: 24/03/2022 14:53
arman1 wrote: 24/03/2022 14:42
Ja sam u načelu solo igrač. Povremno radim s jednim timom iz Novog Sada. Full time sam u drugoj profesiji ali povremeno frilansam kad naleti prilika i vremena.
Dosta raje mi je u IT-u.
Imao sam šemu da pređem u jednu IT firmu i tokom razgovora s osobom iz HR-a samo sam ustao i rekao ne gledao te ja svaki dan.
Ne poznajem ni jednu osobu iz IT osim ovih iz HR da fino pričaju o HR-u.
To je tvoj najveci problem. Bas kao sto i programiranje nije kucanje koda za compiler, nego za druge ljude, tako ni software development nije one-man-job, nego timski rad. Kad to shvatis i popravis kod sebe, bit ce ti lakse raditi bilo gdje.
Jedno je biti timski igrac, vezano za projekat i posao a drugo je kad ti HR dodje i kaze danas se igramo igrica da razvijemo soft skills, ili popunite ovih 52352 obrazaca o sebi o kolegi, o desetom kolegi sa kojim nikad nisi radio (a niko od menadzera to ne cita, niti mu je bitan odgovor na pitanja HRa ) i samo ti potrosi vrijeme koje ti treba za posao, a u principu to treba HRu da opravda njihov posao.
Da ne govorimo vise slucajeva gdje HR odlucuje da li je neko "cool" za njihovu firmu a ne strucni dio intervjua gdje pokazujes svoj skill.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#332 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by ChataDodajStaHoces »

Dev community iz licnog iskustva je strasno razmazen i ima apsolutni nedostatak postovanja prema drugim rolama. Nije defaultno, i ovakvi su izuzeci koje obicno nadjete na forumu. Raja je vecinom normala ali vazda ima trulih jabuka
HR, Talent, People person, PM i sve ostale supporting role znaju nekad pretjerati, ali u sustini ljudi rade svoj posao, kao sto dev i qa rade svoj. Treba imati respecta prema svacijoj poziciji i razumjevanja.

Ljudi koji su pakasi brzo dodju na los glas i vjerujte, cuje se po gradu za iste. Treba biti normala lik a ne serator u prazno.
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#333 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

Horcrux wrote: 24/03/2022 14:53
arman1 wrote: 24/03/2022 14:42
Ja sam u načelu solo igrač. Povremno radim s jednim timom iz Novog Sada. Full time sam u drugoj profesiji ali povremeno frilansam kad naleti prilika i vremena.
Dosta raje mi je u IT-u.
Imao sam šemu da pređem u jednu IT firmu i tokom razgovora s osobom iz HR-a samo sam ustao i rekao ne gledao te ja svaki dan.
Ne poznajem ni jednu osobu iz IT osim ovih iz HR da fino pričaju o HR-u.
To je tvoj najveci problem. Bas kao sto i programiranje nije kucanje koda za compiler, nego za druge ljude, tako ni software development nije one-man-job, nego timski rad. Kad to shvatis i popravis kod sebe, bit ce ti lakse raditi bilo gdje.
Pa i nije mi problem. Volim uzeti zadatak i znati za šta sam odgovoran, a ne da radim ja i još jedna osoba, a 2 sa strane hvataju zjale. I onda što nije gotovo vidi koliko vas je. Volim da se zna raspored i rokovi.
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#334 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Sid the sloth »

gentoo wrote: 24/03/2022 13:31
Sid the sloth wrote: 24/03/2022 11:59

:lol: :lol: koja gomila gluposti. Ako ce ovakva tema biti bolje neka je zakljucaju odma.


Jesi ti iz HR-a nekog ? Jel lik je u pravu 99%
Ako je 10% od ovog sto je napisao tacno evo ja odma dajem otkaz i odoh na gradjevinu.
Da nema pojma o cemu prica pokazuje nacin na koji misli da se u firmama donose odluke. Jel ti i on stvarno mislite da HR odlucuje gdje se ide na teambuilding, da HR ocjenjuje nekoga, da HR odlucuje o crazy Friday i slicnim stvarima?
HR te stvari samo istrazuje i predlaze, a uprava ili vlasnik firme odlucuje sta je od toga dobro za firmu a sta ne. HR nikoga ne moze otjerati iz firme, moze ga otjerati samo njegov tim i njegov nadredjeni, HR samo komunicira te odluke.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#335 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Bullet Tooth Tony »

ChataDodajStaHoces wrote: 24/03/2022 16:46 Dev community iz licnog iskustva je strasno razmazen i ima apsolutni nedostatak postovanja prema drugim rolama. Nije defaultno, i ovakvi su izuzeci koje obicno nadjete na forumu. Raja je vecinom normala ali vazda ima trulih jabuka
HR, Talent, People person, PM i sve ostale supporting role znaju nekad pretjerati, ali u sustini ljudi rade svoj posao, kao sto dev i qa rade svoj. Treba imati respecta prema svacijoj poziciji i razumjevanja.

Ljudi koji su pakasi brzo dodju na los glas i vjerujte, cuje se po gradu za iste. Treba biti normala lik a ne serator u prazno.
:thumbup:

Meni je najjace kad ljudi kazu kao "pokusavaju kopirati Amazon, Google" a ja iz licnog iskustva znam da je masa losih HR persona upravo u tim firmama...
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#336 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by gentoo »

Sid the sloth wrote: 24/03/2022 20:13
gentoo wrote: 24/03/2022 13:31



Jesi ti iz HR-a nekog ? Jel lik je u pravu 99%
Ako je 10% od ovog sto je napisao tacno evo ja odma dajem otkaz i odoh na gradjevinu.
Da nema pojma o cemu prica pokazuje nacin na koji misli da se u firmama donose odluke. Jel ti i on stvarno mislite da HR odlucuje gdje se ide na teambuilding, da HR ocjenjuje nekoga, da HR odlucuje o crazy Friday i slicnim stvarima?
HR te stvari samo istrazuje i predlaze, a uprava ili vlasnik firme odlucuje sta je od toga dobro za firmu a sta ne. HR nikoga ne moze otjerati iz firme, moze ga otjerati samo njegov tim i njegov nadredjeni, HR samo komunicira te odluke.

Naravno da ne odlucuje.. ali sve te gluposti dodju od HR-a kao prijedlog.. kako si i sam napisao. Dakle da nema "takvog" HR-a ne bi bilo ni takvih nonsensa. Nece ni jedan HR reci "ajmo dati ljudima po 100KM umjesto da idemo 3 dana negdje zakurac" jer u tom scenariju nakon 3,6,20 mjeseci ce ispasti da HR nema nikakvih "projekata" i da nista ne radi pa samim tim i da je obsolete. Glavni zagovornici "povratka u office" u IT firmama je HR, culture i ostali timovi.. Jer kad se radi od kuce, developer bude mozda i produktivniji ali HR nema i ne moze organizovati druzenja,ruckove i kafe.. samim tim nema sta da radi.
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#337 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Sid the sloth »

gentoo wrote: 24/03/2022 21:50
Sid the sloth wrote: 24/03/2022 20:13

Ako je 10% od ovog sto je napisao tacno evo ja odma dajem otkaz i odoh na gradjevinu.
Da nema pojma o cemu prica pokazuje nacin na koji misli da se u firmama donose odluke. Jel ti i on stvarno mislite da HR odlucuje gdje se ide na teambuilding, da HR ocjenjuje nekoga, da HR odlucuje o crazy Friday i slicnim stvarima?
HR te stvari samo istrazuje i predlaze, a uprava ili vlasnik firme odlucuje sta je od toga dobro za firmu a sta ne. HR nikoga ne moze otjerati iz firme, moze ga otjerati samo njegov tim i njegov nadredjeni, HR samo komunicira te odluke.

Naravno da ne odlucuje.. ali sve te gluposti dodju od HR-a kao prijedlog.. kako si i sam napisao. Dakle da nema "takvog" HR-a ne bi bilo ni takvih nonsensa. Nece ni jedan HR reci "ajmo dati ljudima po 100KM umjesto da idemo 3 dana negdje zakurac" jer u tom scenariju nakon 3,6,20 mjeseci ce ispasti da HR nema nikakvih "projekata" i da nista ne radi pa samim tim i da je obsolete. Glavni zagovornici "povratka u office" u IT firmama je HR, culture i ostali timovi.. Jer kad se radi od kuce, developer bude mozda i produktivniji ali HR nema i ne moze organizovati druzenja,ruckove i kafe.. samim tim nema sta da radi.
Ali da li je onda krivica HRa ako oni predloze a uprava odobri nesto ili tu uprava ipak ima glavnu rijec i snosi vecinu krivice (HR predlaze ono za sta ima smjernice od uprave)? Posao ljudi u HRu je da predlazu stvari koje ce firmu predstaviti u dobrom svjetlu ali i rad u firmi uciniti sto ugodnijim. Vi smatrate da svaki HR ne bi volio da ima budzet i dozvolu da kaze "ove godine vodimo sviju na Karibe i dajemo svima po 300KM povisice", da se HRa pita to bi radili svake godine, ali imaju i oni ogranicenja i naredjenja. Glupost je njih kriviti za bilo sta.
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#338 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by drag_gost »

gentoo wrote: 24/03/2022 13:31
Sid the sloth wrote: 24/03/2022 11:59

:lol: :lol: koja gomila gluposti. Ako ce ovakva tema biti bolje neka je zakljucaju odma.


Jesi ti iz HR-a nekog ? Jel lik je u pravu 99%
Nije u pravu, a kamo li 99%. Evo ja sam vani i HR-ovi isto rade, to su aktivnosti kompanije. Nema neke razlike, neces - ok, niko te ne tjera, ali uvijek ima nekih pub/beer/team aktivnosti.
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#339 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

drag_gost wrote: 24/03/2022 22:59
gentoo wrote: 24/03/2022 13:31



Jesi ti iz HR-a nekog ? Jel lik je u pravu 99%
Nije u pravu, a kamo li 99%. Evo ja sam vani i HR-ovi isto rade, to su aktivnosti kompanije. Nema neke razlike, neces - ok, niko te ne tjera, ali uvijek ima nekih pub/beer/team aktivnosti.
Da ali sumnjam da vani moraš pisati izjavu zato što nisi htio otići na paintball ili ne želiš učestvovati na karaokama, jer pobogu to kvari timski duh.
Sumnjam da te zvao HR jer nisi profilnoj slici dodao LGBT boje za dan njihovih prava ili odbijaš da staviš jedan od silnih "je suis" statusa.
Pobogu kvariš sliku o firmi koju je PR zamislio, a HR skontao kako da podrži.
Niko ne voli osobenjake (kao i prenametljive ljude ) ali nisu svi za derneka.
Neko voli da odvoji posao o privatnog i baš ne želi to da miješa.
HR ne odlučuje (uglavnom) ali kad firma naraste preko 20 uposlenih prvo dobije administratora, a kad naraste preko 30 - 50 dobije HR i PR i gazda/gazde(i gazdarice) sve više stvari po automatizmu prepuštaju njima.
Dosta ljudi na kraju dobije odgovor "vidi to s njima, njih sam zadužio za taj segment".
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#340 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by drag_gost »

arman1 wrote: 25/03/2022 11:07
drag_gost wrote: 24/03/2022 22:59

Nije u pravu, a kamo li 99%. Evo ja sam vani i HR-ovi isto rade, to su aktivnosti kompanije. Nema neke razlike, neces - ok, niko te ne tjera, ali uvijek ima nekih pub/beer/team aktivnosti.
Da ali sumnjam da vani moraš pisati izjavu zato što nisi htio otići na paintball ili ne želiš učestvovati na karaokama, jer pobogu to kvari timski duh.
Sumnjam da te zvao HR jer nisi profilnoj slici dodao LGBT boje za dan njihovih prava ili odbijaš da staviš jedan od silnih "je suis" statusa.
Pobogu kvariš sliku o firmi koju je PR zamislio, a HR skontao kako da podrži.
Niko ne voli osobenjake (kao i prenametljive ljude ) ali nisu svi za derneka.
Neko voli da odvoji posao o privatnog i baš ne želi to da miješa.
HR ne odlučuje (uglavnom) ali kad firma naraste preko 20 uposlenih prvo dobije administratora, a kad naraste preko 30 - 50 dobije HR i PR i gazda/gazde(i gazdarice) sve više stvari po automatizmu prepuštaju njima.
Dosta ljudi na kraju dobije odgovor "vidi to s njima, njih sam zadužio za taj segment".
Ima svega vani i gorih situacija od tih koje si napisao, samo je jako mnogo ljudi koji se ovim bave u odnosu na BiH i generalno Balkan, ali ima bas svega.

A uostalom, gdje se to u BiH morala pisati takva izjava? Prvi put cujem za to najiskrenije.
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#341 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

drag_gost wrote: 25/03/2022 11:31
arman1 wrote: 25/03/2022 11:07
Da ali sumnjam da vani moraš pisati izjavu zato što nisi htio otići na paintball ili ne želiš učestvovati na karaokama, jer pobogu to kvari timski duh.
Sumnjam da te zvao HR jer nisi profilnoj slici dodao LGBT boje za dan njihovih prava ili odbijaš da staviš jedan od silnih "je suis" statusa.
Pobogu kvariš sliku o firmi koju je PR zamislio, a HR skontao kako da podrži.
Niko ne voli osobenjake (kao i prenametljive ljude ) ali nisu svi za derneka.
Neko voli da odvoji posao o privatnog i baš ne želi to da miješa.
HR ne odlučuje (uglavnom) ali kad firma naraste preko 20 uposlenih prvo dobije administratora, a kad naraste preko 30 - 50 dobije HR i PR i gazda/gazde(i gazdarice) sve više stvari po automatizmu prepuštaju njima.
Dosta ljudi na kraju dobije odgovor "vidi to s njima, njih sam zadužio za taj segment".
Ima svega vani i gorih situacija od tih koje si napisao, samo je jako mnogo ljudi koji se ovim bave u odnosu na BiH i generalno Balkan, ali ima bas svega.

A uostalom, gdje se to u BiH morala pisati takva izjava? Prvi put cujem za to najiskrenije.
Da nisam vidio svojim očima mail ne bi ni ja vjerovao.
Ima onih koji rade u HR i likova koji stvarno dobro odrađuju posao, imaju njuh za te stvari i vrijede svake pare ali ima dosta i onih koji nisu za taj posao.
Nije lako za kratko vrijeme skontati ko je team member/player , a ko dijagnoza, a ni skontati nešto da kod radnika koji je relativno tražena roba podigneš osječaj pripadnosti i zadovoljstva jer pripada firmi(kako kažu naša mala porodica).
Svi su dijelili boce za vodu, vunene priglavke, pletene kape, kačkete, dukseve i korpe s voćem za oboljele od COVIDa. Izleti u Konjic, Vlašić i na Brač su standard, kao i f*****n paintball i posjeta eko selima.

U sloveniji u WC u jednoj firmi imaju aparat s besplatnim kondomima (pakovanje s logom firme), par firmi razvija u svojoj kulturi osječaj socijalne odgovornosti, učestvuje se u humanitarnim akcijama i sl, ali to treba znati voditi. Kod rođaka u Austriji povremeno skupljaju novac u humanitarne svrhe i koliko goć skupe radnici na svaki €, gazde daju € od sebe i firma daje po €. Za 3 mjeseca su skupili da su izgradili seosku školu u nekoj vukojebini u Africi(roditelji jednog od radnika su otamo), a onda su otišli da je obiđu.

Sviđa mi se dizajn i znam ponešto o alatima ali kad sam par puta pokušao da napravim nešto da lijepo izgleda i izgleadalo je lijepo, dok neko ko zna znanje ne uradi to kako treba i onda skontam kako nisam za pilota nisam ni za dizajnera mada znam puno o User experience, bojama, user friendly dizajnu, vizuelnim komunikacijama itd.
E tako da nije dovoljno znati ponešto o HR da bi bio dobar. Treba imati, što stari kažu , šlifa za te stvari.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#343 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Guadalajara »

arman1 wrote: 25/03/2022 11:07
drag_gost wrote: 24/03/2022 22:59

Nije u pravu, a kamo li 99%. Evo ja sam vani i HR-ovi isto rade, to su aktivnosti kompanije. Nema neke razlike, neces - ok, niko te ne tjera, ali uvijek ima nekih pub/beer/team aktivnosti.
Da ali sumnjam da vani moraš pisati izjavu zato što nisi htio otići na paintball ili ne želiš učestvovati na karaokama, jer pobogu to kvari timski duh.
Sumnjam da te zvao HR jer nisi profilnoj slici dodao LGBT boje za dan njihovih prava ili odbijaš da staviš jedan od silnih "je suis" statusa.
Pobogu kvariš sliku o firmi koju je PR zamislio, a HR skontao kako da podrži.
Niko ne voli osobenjake (kao i prenametljive ljude ) ali nisu svi za derneka.
Neko voli da odvoji posao o privatnog i baš ne želi to da miješa.
HR ne odlučuje (uglavnom) ali kad firma naraste preko 20 uposlenih prvo dobije administratora, a kad naraste preko 30 - 50 dobije HR i PR i gazda/gazde(i gazdarice) sve više stvari po automatizmu prepuštaju njima.
Dosta ljudi na kraju dobije odgovor "vidi to s njima, njih sam zadužio za taj segment".
Ako je neka zgodna što da ne armane 😂🤭
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#344 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

Guadalajara wrote: 25/03/2022 19:32
arman1 wrote: 25/03/2022 11:07
Da ali sumnjam da vani moraš pisati izjavu zato što nisi htio otići na paintball ili ne želiš učestvovati na karaokama, jer pobogu to kvari timski duh.
Sumnjam da te zvao HR jer nisi profilnoj slici dodao LGBT boje za dan njihovih prava ili odbijaš da staviš jedan od silnih "je suis" statusa.
Pobogu kvariš sliku o firmi koju je PR zamislio, a HR skontao kako da podrži.
Niko ne voli osobenjake (kao i prenametljive ljude ) ali nisu svi za derneka.
Neko voli da odvoji posao o privatnog i baš ne želi to da miješa.
HR ne odlučuje (uglavnom) ali kad firma naraste preko 20 uposlenih prvo dobije administratora, a kad naraste preko 30 - 50 dobije HR i PR i gazda/gazde(i gazdarice) sve više stvari po automatizmu prepuštaju njima.
Dosta ljudi na kraju dobije odgovor "vidi to s njima, njih sam zadužio za taj segment".
Ako je neka zgodna što da ne armane 😂🤭
Ništa protiv zgodne gazdarice. :izet: :izet: :izet: :D
User avatar
Paper_girl
Posts: 183
Joined: 25/01/2015 13:41

#346 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by Paper_girl »

Je li istina da virgin pulse radi samo drugu smjenu?
User avatar
arman1
Posts: 5336
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#347 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by arman1 »

Paper_girl wrote: 30/03/2022 12:07 Je li istina da virgin pulse radi samo drugu smjenu?
Pekara?
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#348 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by drag_gost »

arman1 wrote: 30/03/2022 13:02
Paper_girl wrote: 30/03/2022 12:07 Je li istina da virgin pulse radi samo drugu smjenu?
Pekara?
E cuj "pekara"... nigdje veze.

Rade ljudi vecinom drugu smjenu, ali ima ovih sto rade i u prvoj.
TLOP
Posts: 296
Joined: 23/01/2020 11:12

#349 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by TLOP »

Paper_girl wrote: 30/03/2022 12:07 Je li istina da virgin pulse radi samo drugu smjenu?
ne rade svi al vecina timova radi od pola 2, ovi ostali od 10 pola 11 tako nekako
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#350 Re: IT poslodavci u BiH, informacije, iskustva, prijedlozi, mišljenja itd..

Post by pepeljara »

Raja, kakvo vam je iskustvo sa BicomSystems ?
Post Reply