Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#51 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by vanjki »

Pandakonda wrote: 16/05/2021 20:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 15:51
Pandakonda wrote: 16/05/2021 14:56

Neki od tih brendova imaju jako specificne zahtjeve vezano za prostor i trenutno samo SCC ispunjava te zahtjeve ali je taj prostor izdat Zari. Mogu oni napraviti standalone prodavnicu u gradu ali kao sto kolega gore rece rente su dosta skuplje u Sarajevu i više im se isplati ovako u sklopu nekog centra otvoriti. I prije par mjeseci je neko također spominjao da je Delta imala ekskluzivan dogovor sa H&Mom da samo u njihovim centrima moze biti u BiH, samo ne znam na koliki period je to islo.
ma nema jednostavno slobodnog prostora u centru grada za h&m ne znam koji su vrag odustali od prostora novog uz holiday hotel gdje je i kino , nijedan trzni centar nema slobodnog mjesta za njih jer je sve vec zakupljeno

a sto se tice Calvin Klein i TH imaju u BBI i to jedan ispod drugog i u lulu gold u scc-u ostale jace marke drzi xyz

a h&m i ugovor sa deltom to je suplja jer sad u Tuzli se otvara u BCC h&m u prosirenom dijelu bas prosle sedmice je izasla najava za njih tamo
Ne znam da li je suplja ali se vrtila ta prica i da Zara vjerovatno funkcionise po istom principu. Jer objektivno osim prostora ili ekskluziviteta, nema drugog razloga zasto se H&M ne bi otvorio u sarajevu ili mostaru. Mada i ja primarno mislim da je zbog mjesta jer ne znam po kojoj drugoj logici se isplati u Tuzli otvoriti prije nego u Sarajevu :-)
Zar im ne bi trebala biti logika vecine trzista tj.Sarajevu je veca.kupovna moc nego npr. u Tuzli.Cudno je to svakako
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#52 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by sarajevsko_pivo »

Jedini razlog zašto još H&M nije došao u Sarajevo je lokacija. Možda bude u Alti ili pored Cineplexa. Najbolja bi lokacija bila gdje Azel trenutno u Titovoj.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#53 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by konektovan »

heal wrote: 16/05/2021 20:46
Drugclanbiblioteke wrote: 16/05/2021 15:38 Bezvezne scrolam, i naletim na ovaj dragulj klix foruma.
Čitam i ne vjerujem.

Nivo površnosti i potrebe da svoje poznavanje "bendova" pokažete kao neko korisno znanje je za jednu dobru doktorsku disertaciju.

Dance, Šveđane, Japance boli k za brendove jer znaju da je brendirana majica od 50€ nastala kao majca made in Bangladeš od 2€+ marketing brand cost (10€) + corporate profit. Oni to ne plaćaju jer ih uče u osnovnim školama da nije poenta plaćati corporate branding tax, nego živjeti, putovati svijetom, prakticirati hobije...

Ali to je taj kmetski SDA mentalitet Bošnjaka Sarajlije koji prati brendove, ko šta nosi, ko šta vozi I kad umre ako ima para Bare, ako nema Vlakaovo style.

Pratim vas i tefterim zapažanja. :bih:
Sto se prosipas sa opazanjima lol. Bolan Japan ima MILION brandova visoke kvalitete, poznati su po modnoj industriji, tamo za svaki lifestyle imas brand, za hebene ribare imas brand, ameri putuju u Tokio da bi zbavili stvari koje se ne prodaju preko bare zbog poreskih teskoca.
Danci i Svedjani isto tako sasvim modno osvjesteni ljudi, bruku brendova.
Kojih bruku brandova??
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#54 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Romeo 80 »

Drugclanbiblioteke wrote: 16/05/2021 15:38 Bezvezne scrolam, i naletim na ovaj dragulj klix foruma.
Čitam i ne vjerujem.

Nivo površnosti i potrebe da svoje poznavanje "bendova" pokažete kao neko korisno znanje je za jednu dobru doktorsku disertaciju.

Dance, Šveđane, Japance boli k za brendove jer znaju da je brendirana majica od 50€ nastala kao majca made in Bangladeš od 2€+ marketing brand cost (10€) + corporate profit. Oni to ne plaćaju jer ih uče u osnovnim školama da nije poenta plaćati corporate branding tax, nego živjeti, putovati svijetom, prakticirati hobije...

Ali to je taj kmetski SDA mentalitet Bošnjaka Sarajlije koji prati brendove, ko šta nosi, ko šta vozi I kad umre ako ima para Bare, ako nema Vlakaovo style.

Pratim vas i tefterim zapažanja. :bih:
Hvala bogu na jedinom normalnom postu na ovoj temi! Ovolika kolicina neke kompleksaske nadmenosti i snobizma moze se skupiti samo na ovakvim temama, gdje kompleksasi prosipaju suplju o superiornoj kvaliteti brendirane krpe made in China. Valjda koriste bezglutenski konac, sto opravdava cijenu :lol:
Najobicniji porez na budale, koje su spremne izbrojati veliku lovu kako bi se osjecali nadmocnije. Izvana gladac, a iznutra jadac 8)
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#55 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Zeleni most »

To je Bosna .... obuce se Hugo Boss odjelo, ali potkosulja je sa pijace.
Vozi se Audi nova linija, ali sa 300.000 kilometara (koje niko ne vidi), bolje to vec neka bolja Skoda.
Bolje se za fejsbuk uslikati u Dubai-ju vec Makarskoj, da narod vidi ..
Mi smo jedno veliko krdo, bez imuniteta na brendove. Na zapadu ljudi uopste nisu sa tim glupostima optereceni.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#56 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by mk ultra »

Kad si prosvjetljen sta te onda briga? :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#57 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by banjaluka078 »

mali_balon wrote: 16/05/2021 13:39
Jos kad tome dodas da si u zg za 2h iz bl....puno veci izbor....mozda je jeftinije u bl ali ne puno
Meni je šega pročitati da je u BL dobar shopping. Mi iz BL idemo u Zagreb, osim sad u doba korone, mlađarija i ko ima porodične veze ide u BG. U Deltu vikendom dolaze shopping ture iz manjih gradova.
Sad se otvara neki veliki outlet centar kod Bosanske Gradiške, biće interesantno vidjeti ko će se tu sve pojaviti.
User avatar
bronhy
Posts: 306
Joined: 01/08/2017 12:24

#58 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by bronhy »

Joj kad mi neko napise samo u Bosni ljudi optereceni brendovima :lol:
Pa gdje ta modna industrija zaradi tolike milijarde ako ne na zapadu. :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#59 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by konektovan »

bronhy wrote: 16/05/2021 23:07 Joj kad mi neko napise samo u Bosni ljudi optereceni brendovima :lol:
Pa gdje ta modna industrija zaradi tolike milijarde ako ne na zapadu. :-)
Niko ne priča o zaradi. Ljudi se moraju oblačiti, ali ovdje ljude pucaju kompleksi više nego nekog Danca ili Finca...
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#60 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by bob_1921 »

jedina pozitivna stvar kod ovog zla zvanog korona je sto sam se prebacio na online kupovinu i prestao gledati nase radnje :-D ... sad samo online cak i sa dostavom od 20 km dodje me jeftinije nego sto je to kod nas u radnjama a da ne pricam o vecem broju modela i slicno ... iskreno nisu realne cijene u ovim radnjama gdje je eto neka brendirana odjeca ....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Chmoljo »

jedna od glupljih tema.

da je barem zabavna ko ona sa mišOvima...
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#62 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Pandakonda »

vanjki wrote: 16/05/2021 20:41
Pandakonda wrote: 16/05/2021 20:39
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 15:51

ma nema jednostavno slobodnog prostora u centru grada za h&m ne znam koji su vrag odustali od prostora novog uz holiday hotel gdje je i kino , nijedan trzni centar nema slobodnog mjesta za njih jer je sve vec zakupljeno

a sto se tice Calvin Klein i TH imaju u BBI i to jedan ispod drugog i u lulu gold u scc-u ostale jace marke drzi xyz

a h&m i ugovor sa deltom to je suplja jer sad u Tuzli se otvara u BCC h&m u prosirenom dijelu bas prosle sedmice je izasla najava za njih tamo
Ne znam da li je suplja ali se vrtila ta prica i da Zara vjerovatno funkcionise po istom principu. Jer objektivno osim prostora ili ekskluziviteta, nema drugog razloga zasto se H&M ne bi otvorio u sarajevu ili mostaru. Mada i ja primarno mislim da je zbog mjesta jer ne znam po kojoj drugoj logici se isplati u Tuzli otvoriti prije nego u Sarajevu :-)
Zar im ne bi trebala biti logika vecine trzista tj.Sarajevu je veca.kupovna moc nego npr. u Tuzli.Cudno je to svakako
Upravo, vjerovatno je problem lokacije jer trenutno na svakom koraku ima sklj brendova koji drze prostor a ovi su zahtjevni sto se tice toga
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#63 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

Pandakonda wrote: 16/05/2021 23:43
vanjki wrote: 16/05/2021 20:41
Pandakonda wrote: 16/05/2021 20:39

Ne znam da li je suplja ali se vrtila ta prica i da Zara vjerovatno funkcionise po istom principu. Jer objektivno osim prostora ili ekskluziviteta, nema drugog razloga zasto se H&M ne bi otvorio u sarajevu ili mostaru. Mada i ja primarno mislim da je zbog mjesta jer ne znam po kojoj drugoj logici se isplati u Tuzli otvoriti prije nego u Sarajevu :-)
Zar im ne bi trebala biti logika vecine trzista tj.Sarajevu je veca.kupovna moc nego npr. u Tuzli.Cudno je to svakako
Upravo, vjerovatno je problem lokacije jer trenutno na svakom koraku ima sklj brendova koji drze prostor a ovi su zahtjevni sto se tice toga
najveci problem je velicina prostora njima treba minimalno kao u scc-u sto ima zenska zara na dva sprata osim azela u titovoj i prostora pored cineplexxa nema nekretnine koja zadovoljava njihov apetit i jos su za Sarajevo planirali flagship radnju a ne obicnu kao u bl i tuzli
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#64 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Zeleni most »

bronhy wrote: 16/05/2021 23:07 Joj kad mi neko napise samo u Bosni ljudi optereceni brendovima :lol:
Pa gdje ta modna industrija zaradi tolike milijarde ako ne na zapadu. :-)

Ne zarade oni od Bosne nista, jer mi pola te brendirane robe iz Turske uvozimo.
A zapadnjaci nisu optereceni brendovima, kupuju odjecu jer im treba, kao ti i ja.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#65 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by vanjki »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 23:58
Pandakonda wrote: 16/05/2021 23:43
vanjki wrote: 16/05/2021 20:41

Zar im ne bi trebala biti logika vecine trzista tj.Sarajevu je veca.kupovna moc nego npr. u Tuzli.Cudno je to svakako
Upravo, vjerovatno je problem lokacije jer trenutno na svakom koraku ima sklj brendova koji drze prostor a ovi su zahtjevni sto se tice toga
najveci problem je velicina prostora njima treba minimalno kao u scc-u sto ima zenska zara na dva sprata osim azela u titovoj i prostora pored cineplexxa nema nekretnine koja zadovoljava njihov apetit i jos su za Sarajevo planirali flagship radnju a ne obicnu kao u bl i tuzli
Jel Tuzla sigurno za HM potvrdjena?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#66 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by tramvajtrojka »

vanjki wrote: 17/05/2021 08:53
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 23:58
Pandakonda wrote: 16/05/2021 23:43

Upravo, vjerovatno je problem lokacije jer trenutno na svakom koraku ima sklj brendova koji drze prostor a ovi su zahtjevni sto se tice toga
najveci problem je velicina prostora njima treba minimalno kao u scc-u sto ima zenska zara na dva sprata osim azela u titovoj i prostora pored cineplexxa nema nekretnine koja zadovoljava njihov apetit i jos su za Sarajevo planirali flagship radnju a ne obicnu kao u bl i tuzli
Jel Tuzla sigurno za HM potvrdjena?
Image

https://tuzlanski.ba/carsija/lidija-zul ... umbo-i-hm/

jumbo je vec otvoren a evo na gornjoj slici prostora koji h&m priprema za otvaranje
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#67 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by vanjki »

tramvajtrojka wrote: 17/05/2021 09:29
vanjki wrote: 17/05/2021 08:53
tramvajtrojka wrote: 16/05/2021 23:58

najveci problem je velicina prostora njima treba minimalno kao u scc-u sto ima zenska zara na dva sprata osim azela u titovoj i prostora pored cineplexxa nema nekretnine koja zadovoljava njihov apetit i jos su za Sarajevo planirali flagship radnju a ne obicnu kao u bl i tuzli
Jel Tuzla sigurno za HM potvrdjena?
Image

https://tuzlanski.ba/carsija/lidija-zul ... umbo-i-hm/

jumbo je vec otvoren a evo na gornjoj slici prostora koji h&m priprema za otvaranje
Super..Sarajevo opet zadnje
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Truba »

Ja kupujem u vaikikiju
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#69 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by vanjki »

Black swan wrote: 17/05/2021 10:56 Ja kupujem u vaikikiju
Kiki je pravi brend :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Truba »

Da nema vaikikija gologuzi bismo hodali
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#71 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by mali_balon »

Dajte molim vas, brat (brada) otovrio radnju Brothers and Sisters anti slimfit...trenerke, sorcevi , majce, duksevi......sve ekstra i materijali dobri.....
Dom zdravlja vojnicko, kada se ide prema Dobrinji, prva ljubicasta kuca, na spratu vrtic prvi koraci i spod u priozemlju radnja......
Trenerka pamuk ekstra 40KM, sorcevi 30KM.....
Prakticno za bracu vjernike ali prakticno je i za nas nevjernike...ima i za zene vjernice

Jebli vas brendovi.....odem u kiki hm ca koton..... ne mogu navuc pantole preko lista.......nismo odavno o uskim tolama :evil:
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#72 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by the_stick »

H&m, kao i zara, je brend koji je idealan za nove shopping centre jer privlaci musterije. Takvi brendovi od centara traze znacajne povlastice u vidu najboljih prostora i znacajno smanjene rente na period od minimalno 5 godina. U Sarajevu niti jednom centru, koji bi h&m-u bio zanimljiv, u ovom trenutku ne treba h&m jer imaju dobru popunjenost i dobre ugovore. Da bi zadovoljili zahtjeve h&m-a, bbi bi trebao izbaciti cordobu i sta god je sprat iznad, scc bi trebao izbaciti zaru, a alta bi trebala izbaciti new yorker. Za ove centre to jednostavno nema logike. Drugi centri h&m-u nisu zanimljivi, a u centru grada takodjer nema prostora za njih (osim ako opcina ne napenali azel, sto bih bas volio vidjeti jer je prosto suludo da u najboljem objektu u gradu, a vjerovatno i drzavi, imas jbn outlet).

Bilo kako bilo, to je primarni razlog zasto nisu u Sa.

A sto se tice teme i delte u bl... meni je licno bezveze centar... ne kontam ko im je smislio centar bez food court...
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#73 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by konektovan »

the_stick wrote: 17/05/2021 23:39 H&m, kao i zara, je brend koji je idealan za nove shopping centre jer privlaci musterije. Takvi brendovi od centara traze znacajne povlastice u vidu najboljih prostora i znacajno smanjene rente na period od minimalno 5 godina. U Sarajevu niti jednom centru, koji bi h&m-u bio zanimljiv, u ovom trenutku ne treba h&m jer imaju dobru popunjenost i dobre ugovore. Da bi zadovoljili zahtjeve h&m-a, bbi bi trebao izbaciti cordobu i sta god je sprat iznad, scc bi trebao izbaciti zaru, a alta bi trebala izbaciti new yorker. Za ove centre to jednostavno nema logike. Drugi centri h&m-u nisu zanimljivi, a u centru grada takodjer nema prostora za njih (osim ako opcina ne napenali azel, sto bih bas volio vidjeti jer je prosto suludo da u najboljem objektu u gradu, a vjerovatno i drzavi, imas jbn outlet).

Bilo kako bilo, to je primarni razlog zasto nisu u Sa.

A sto se tice teme i delte u bl... meni je licno bezveze centar... ne kontam ko im je smislio centar bez food court...
Moze se izbaciti onaj de facto iz BBI, on je na dvije etaze, a i vala ubjedljivo najgori brand što postoji... :mrgreen:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#74 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by Gray »

Ili možda waikiki iz Alte, tamo imaju dva sprata a ima waikiki svakako u SCC,-u. Jedino ako nije uslov HMa da bude na prizemlju.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#75 Re: Banja Luka broj 1 u BiH po brendiranoj odjeci

Post by the_stick »

konektovan wrote: 17/05/2021 23:42
the_stick wrote: 17/05/2021 23:39 H&m, kao i zara, je brend koji je idealan za nove shopping centre jer privlaci musterije. Takvi brendovi od centara traze znacajne povlastice u vidu najboljih prostora i znacajno smanjene rente na period od minimalno 5 godina. U Sarajevu niti jednom centru, koji bi h&m-u bio zanimljiv, u ovom trenutku ne treba h&m jer imaju dobru popunjenost i dobre ugovore. Da bi zadovoljili zahtjeve h&m-a, bbi bi trebao izbaciti cordobu i sta god je sprat iznad, scc bi trebao izbaciti zaru, a alta bi trebala izbaciti new yorker. Za ove centre to jednostavno nema logike. Drugi centri h&m-u nisu zanimljivi, a u centru grada takodjer nema prostora za njih (osim ako opcina ne napenali azel, sto bih bas volio vidjeti jer je prosto suludo da u najboljem objektu u gradu, a vjerovatno i drzavi, imas jbn outlet).

Bilo kako bilo, to je primarni razlog zasto nisu u Sa.

A sto se tice teme i delte u bl... meni je licno bezveze centar... ne kontam ko im je smislio centar bez food court...
Moze se izbaciti onaj de facto iz BBI, on je na dvije etaze, a i vala ubjedljivo najgori brand što postoji... :mrgreen:
To stoji, ali je zato i smjesten u najgorem dijelu bbi, zar ne? Ok, vjerovatno nije gori dio od 5. sprata, koji je bas potpuna fula... Mozda grijesim, ali mislim da hm ne bi zelio taj prostor. Iako hm uopste nije premium brend, mislim da insistiraju na premium lokacijama unutar centara?
Post Reply