BINGO trgovački lanac - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#351 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by high_volume »

DinoTK wrote: 16/05/2021 20:23
high_volume wrote: 16/05/2021 20:21
costacurta wrote: 16/05/2021 20:10
Bingu se davala podrška, barem ja i moji svi smo preferirali Bingo.
Nosio se sa Merkatorom i Konzumom dok ovi nisu doživjeli krah. Kupio Interex i zatvorio ga samo kako ne bi imao konkurenciju.
Otvorio farme, ovce, krave, pilići, mlijeko, pakuje sve živo, čak ima i ajvar Bingo, pileći program, zološki vrt, kamioni, magacini, hale, tržni centri visoke klase......
Malo li je.
I nikakav problem da nije posta bahat. Pitaj ove male obrtnike, poljoprivrednike kad dođe vrijeme otkupa jagode, maline kako izgleda trgovati sa Bingom. Obzirom da nikome drugom skoro da i nemaju prodati svoj proizvod prisiljeni su raditi samo sa njim. Isto tako ove komercijale, 90% malih radnji se zatvorilo jer ih je ubio Bingo, ovi sad imaju mogućnost prodati skoro isključivo Bingu i to pod uslovima koje on odredi, odgođeno plaćanje je onoliko koliko Bingu odgovara.
Monopol mrtvi.
Opet ok, kapitalizam jbga.
ali de budi insan i barem ovih 7500 ljudi nagradi i ipuštuj a ne ko posljednji papak objavljuješ vijest da radnici Binga imaju slobodan dan za Bajram. WoW :shock:
Otkad ja ovo pišem :-) I još je s pravom uvoza, tako da trgovac koji se bavi vanjskom trgovinom i želi prodati "svoje"proizvode Bingu, npr. mora to učiniti po min. provizijom, mora avansno platiti dobavljaču, a Bingo plaća 60 dana

Bingo uništava domaću poljoprivredu i guši male trgovce
nek ga zajebu
pa prodaju Konzumu, Merkatoru, Robotu...
To je ta skorojevićka bahatost :-) Jadu i bijedi daš podršku, kupuješ patriotski kod njega, da se razvija "domaća proizvodnja", a papak kad ojača postane drzak i ohol...
DinoTK

#352 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

costacurta wrote: 16/05/2021 20:26
DinoTK wrote: 16/05/2021 20:17
costacurta wrote: 16/05/2021 20:10

Bingu se davala podrška, barem ja i moji svi smo preferirali Bingo.
Nosio se sa Merkatorom i Konzumom dok ovi nisu doživjeli krah. Kupio Interex i zatvorio ga samo kako ne bi imao konkurenciju.
Otvorio farme, ovce, krave, pilići, mlijeko, pakuje sve živo, čak ima i ajvar Bingo, pileći program, zološki vrt, kamioni, magacini, hale, tržni centri visoke klase......
Malo li je.
I nikakav problem da nije posta bahat. Pitaj ove male obrtnike, poljoprivrednike kad dođe vrijeme otkupa jagode, maline kako izgleda trgovati sa Bingom. Obzirom da nikome drugom skoro da i nemaju prodati svoj proizvod prisiljeni su raditi samo sa njim. Isto tako ove komercijale, 90% malih radnji se zatvorilo jer ih je ubio Bingo, ovi sad imaju mogućnost prodati skoro isključivo Bingu i to pod uslovima koje on odredi, odgođeno plaćanje je onoliko koliko Bingu odgovara.
Monopol mrtvi.
Opet ok, kapitalizam jbga.
ali de budi insan i barem ovih 7500 ljudi nagradi i ipuštuj a ne ko posljednji papak objavljuješ vijest da radnici Binga imaju slobodan dan za Bajram. WoW :shock:
nisi li sam sebi kontradiktoran
kažes nemaju kome drugom prodat?
zar ne trebaju bit sretni što i Bingo hoće uopšte da otkupi

mislis da ne moze uvesti po znatno nižim cijenama sve živo ... pa i to što od njih otkupljuje, ali vjerovatno iz "samilosti" i otkupljuje
Uvozi on i više nego možemo zamisliti. Sva ona pakovanja graška, suhih šljiva, orašastog voća "marke" Bingo su odakle?
Odakle mu je junetina, teletina, svinjetina?
Itd
De da završim na ovu temu,
Bingo već odavno nije fer igrač na tržištu. Nema zdrave konkurencije. Ono što ima je smiješno. Postavlja uslove, igra po pravilima koje sam određuje.
Njegovo poslovanje i ova dobit i profit nisu plod zdrave tržišne ekonomije i njegove menadžerske visprenosti već spoj ko zna kakvog tala.
Kad čujem izvršnog direktora da da intervju bilo kome, bilo kokoj medijskoj kući ja ću ti se klečeći izvinuti.

Ende
nema veće konkurencije
Merkator, Konzum, Robot, Amko, FIS, Belamionix, Piemonte, Namex, Megadiskont...
DinoTK

#353 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

high_volume wrote: 16/05/2021 20:27
DinoTK wrote: 16/05/2021 20:23
high_volume wrote: 16/05/2021 20:21

Otkad ja ovo pišem :-) I još je s pravom uvoza, tako da trgovac koji se bavi vanjskom trgovinom i želi prodati "svoje"proizvode Bingu, npr. mora to učiniti po min. provizijom, mora avansno platiti dobavljaču, a Bingo plaća 60 dana

Bingo uništava domaću poljoprivredu i guši male trgovce
nek ga zajebu
pa prodaju Konzumu, Merkatoru, Robotu...
To je ta skorojevićka bahatost :-) Jadu i bijedi daš podršku, kupuješ patriotski kod njega, da se razvija "domaća proizvodnja", a papak kad ojača postane drzak i ohol...
zajebi "papka" i prodaji
Merkatoru, Konzumu, Robotu, Amku, FISu, Belamionixu, Piemontu, Namexu, Megadiskontu...
vidi koji su
Last edited by DinoTK on 16/05/2021 20:47, edited 1 time in total.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#354 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by costacurta »

high_volume wrote: 16/05/2021 20:27
DinoTK wrote: 16/05/2021 20:23
high_volume wrote: 16/05/2021 20:21

Otkad ja ovo pišem :-) I još je s pravom uvoza, tako da trgovac koji se bavi vanjskom trgovinom i želi prodati "svoje"proizvode Bingu, npr. mora to učiniti po min. provizijom, mora avansno platiti dobavljaču, a Bingo plaća 60 dana

Bingo uništava domaću poljoprivredu i guši male trgovce
nek ga zajebu
pa prodaju Konzumu, Merkatoru, Robotu...
To je ta skorojevićka bahatost :-) Jadu i bijedi daš podršku, kupuješ patriotski kod njega, da se razvija "domaća proizvodnja", a papak kad ojača postane drzak i ohol...
:thumbup:
Bravo majstore. Sve rečeno u jednoj rečenici.
Nema veze sa ljubomorom niti mojoj zavisti na nečijem uspijehu, dapače pa ja i dan danas kupujem u Bingu i to ono BAŠ, radi se o bahatosti i ovo je još samo jedna u nizu "uspiješnih" priča bošnjaka tipa Budnjo, Ćesir, Kukić, Branković, Zukić, Katica,...... nastavi niz
DinoTK

#355 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

prije 2 sata
https://www.klix.ba/biznis/autoceste-ko ... ook+status

Autoceste Federacije BiH kompanija su s najvećim profitom u 2020. godini, zvanični su podaci nakon objava finansijskih izvještaja za prošlu godinu u ovom entitetu. Javna kompanija za upravljanje autocestama prijavila je skoro dvostruko veći profit od najbližih pratitelja.

Zanimljivo je kako je profit Autocesta na istom nivo kao i godinu ranije, dok su drugi pretrpili značajan pandemijski udar. Autoceste u 2020. godini imale su 132 miliona KM neto profita.
Na drugom mjestu je trgovački gingant Bingo sa 68 miliona prijavljenog profita što je 25 miliona manje nego godinu ranije. Slijedi BH Telecom koji ima 40 miliona profita, sedam manje nego godinu ranije.

10 kompanija s najvećim neto profitom u FBiH za 2020:

Autoceste FBiH doo 131,67 miliona KM
Bingo doo Tuzla 68,17
BH Telecom 40,54
Violeta doo Grude 36,50
Prevent CEE Visoko 35,97
Premere World Sport 35,37
SSL doo Lukavac 26,64
Tvornica cementa Kakanj 25,54
CC HBC B-H doo Sarajevo 22,16
Atlantic Argeta 18,25

koji su ovo lopovi i uhljebii iz Auto cesta
nas klepaju akcizama a oni extra profite

smetaju li oni kome

ili kladionica Premier
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#356 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by ScoobyDooby »

Koji trol majko mila.
Senad mu haman bacio za hamburgera. Nikad necu zaboravit... 31. decembar. Slave ko nesto dole na poljani, tz, dolazi Senad i poce da kuka kako mu je tesko... A krezubi bosnjo dobio malo stoka i pocne da skandira Baba Baba Baba.😂😂😂
I Baba ode meckom a krezubi tupko osta da pije i doso je mahmuran da radi 1. januara
DinoTK

#357 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

kako je na budžetskim parazitskim jaslama?
ima li se milja i po a glade se muda i prdeka protiv realnig sektora i lafo "sažaljeva" a preduzet pravi korak, smanjit najveća izdvajanja u svijetu za te iste bzdžetske parazite... e to ništa... ne smiju se dirati partijski uhljebi
Na zapadu 8 radnika u realnom sektoru hrani 2 u javnom, u BiH je suprotno

Javni sektor na plate godišnje potroši više od 3,3 milijarde KM,
ali iako "pojede" najviše, u ova krizna vremena jedino je plata u javnom sektoru sigurna i postojana. Sve najave političara o potrebi "stezanja kaiša" i smanjenju trošenja javnih sredstava na plate ostale su bez konkretne reakcije.

Naravno da smatram da svima treba smanjiti plate, kazao je još u martu, kad je ekonomski kolaps zbog pandemije tek bio na obzorju, federalni premijer Fadil Novalić.

"Ako treba početi od najviših zvaničnika, nemam problem s time. Neke odluke treba donijeti Parlament, neke Vlada FBiH. Plate treba smanjiti počev od mene", najavio je Fadil Novalić.

Ipak, rebalans budžeta nije donio smanjenje plata, a precizne analize tog dokumenta utvrdile su da se rezanje troškova radne snage prvenstveno na planirana zapošljavanja, a ne na one silne kadrove koji popunjavaju platne spiskove naših nebrojenih javnih institucija.

Dženan Kulović s Ekonomskog fakulteta u Zenici za naš portal kaže kako svaka stavka u strukturi javnih rashoda, koja se odnosi na finansiranje javne administracije, podliježe ozbiljnom preispitivanju razloga svog nastanka.

"Nažalost, nikad nismo sačinili analizu potrebnog nivoa i kvalifikacione strukture zaposlenih koji upravljaju državnom administracijom, što dovodi do toga da javni sektor postaje nefer konkurencija privatnom sektoru. Mnogi, zapravo, smatraju da se tamo radi manje nego u privatnom sektoru, što im je dodatni motiv da tragaju za takvim zaposlenjem. To stvara pritisak na javni sektor za novim radnim mjestima što se zapravo i dešava, pa on postaje glomazniji, a što, ionako nedovoljno uređenom privatnom sektoru postaje dodatno opterećenje", kaže on.

Sve to dovodi do toga da privatni poduzetnici nastoje što je moguće više izbjeći davanja državi, dodaje, a takvu poduzetničku akrobatiku najviše na kraju osjete zaposlenici koji primaju iznos minimalne plaće.

Birokratija djeluje po principu nekih svojih zakonitosti i širi se beskonačno prema načelu 'administracija rađa administraciju'. Nažalost, nama je Dejtonski sporazum nametnuo ovakvu preglomaznu birokratsku kompleksnost kao datost koja stvara veliki pritisak budžetu. Međutim, za preglomazan bosanskohercegovački administrativni aparat ne možemo kriviti vlast koliko god je voljeli ili ne, ali ih možemo kriviti zbog neefikasnosti tog aparata koji dodatno komplicira ionako složene administrativne procedure", smatra Kulović.

Možemo i obrnuti situaciju, nastavlja on, možda ovo nisu preveliki troškovi, nego je nizak nivo efikasnosti državne administracije.

"Međutim, prije provođenja detaljne analize samo možemo nagađati. Uporedimo li naše podatke s prosjekom razvijenih zemalja, možemo dobiti poprilično jasnu dijagnozu trenutnog stanja. Ukoliko, primjera radi, želimo dosegnuti prosječni nivo razvijenih zemalja, potrebno je da osmorica koji rade u privatnom, izdržavaju dvojicu u javnom sektoru, a ne obrnuto kakav slučaj imamo kod nas", zaključio je za Klix.ba Dženan Kulović.

https://www.klix.ba/biznis/kako-stegnut ... ook+status
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#358 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Truba »

Kad se uvalis ko mi u javni sektor promijenit ces plocu
DinoTK

#359 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

fala bogu nemam potrebe
imam vlastiti biznis
DinoTK

#360 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

bravo za Bingać :thumbup: :bih:
dao se i u uvoz i distribuciju roba široke potrošnje
(industrija robe široke potrošnje, također poznata i kao FMCG industrija, jedna je od onih s najvišom zaradom. Obuhvaća sve proizvode koji su potrebni potrošačima svakoga dana:
hranu,
artikle za osobnu higijenu,
proizvode za čišćenje i deterdžente)

pa nije to bogom dato samo škutorima

Image
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#361 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Truba »

:thumbup:
DinoTK wrote: 17/05/2021 14:24 fala bogu nemam potrebe
imam vlastiti biznis
Kao i svi na forumu
Pretci begovi
Partizani u drugom sv.ratu
Privatne firme
Mogli vani al nisu htjeli
:thumbup:
DinoTK

#362 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

ma jašta ti si baba Vanga, Milan Tarot i vidovita Džemila
3 u jedan :lol:
sve vidiš, sve znaš
il dottore
Posts: 1443
Joined: 12/04/2014 20:35

#363 Re: Bingo konačno najjjača kompanija u BH

Post by il dottore »

dakle, radnik u trgovini zarađuje 70% prosječne plate u Njemačkoj
baš kako i Bingo plaća 70% prosječne plate u BH

[/quote]

Prosjecna plata u BiH koja se spominje se iskazuje u netto iznosu a ti poredis sa Njemackom gdje navodis 70% od brutto plate
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#364 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Truba »

DinoTK wrote: 17/05/2021 18:54 ma jašta ti si baba Vanga, Milan Tarot i vidovita Džemila
3 u jedan :lol:
sve vidiš, sve znaš
Zaboravio sam dodati jos mnogo stvari

Ali cinjenica je da upoalenici binga govore dobar dan
Sto je super
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#365 Re: Bingo konačno najjjača kompanija u BH

Post by probook »

il dottore wrote: 19/05/2021 17:43 dakle, radnik u trgovini zarađuje 70% prosječne plate u Njemačkoj
baš kako i Bingo plaća 70% prosječne plate u BH
Prosjecna plata u BiH koja se spominje se iskazuje u netto iznosu a ti poredis sa Njemackom gdje navodis 70% od brutto plate
[/quote]

Pusti hajvana mlati gluposti samo.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#366 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by van Basten »

Bingo otvorio još jednu trgovinu u Olovu
http://www.klix.ba/clanak/210528108

Jesam ja ovo dobro shvatio da nema vise outlet Alma Ras?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#367 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Truba »

Ev me u teslicu
Ima bingo :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#368 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by konektovan »

van Basten wrote: 28/05/2021 15:53 Bingo otvorio još jednu trgovinu u Olovu
http://www.klix.ba/clanak/210528108

Jesam ja ovo dobro shvatio da nema vise outlet Alma Ras?
Alma ras je smeće zesce...kako su krenuli neće imati ništa..
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#369 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by detroit-mercy »

van Basten wrote: 28/05/2021 15:53 Bingo otvorio još jednu trgovinu u Olovu
http://www.klix.ba/clanak/210528108

Jesam ja ovo dobro shvatio da nema vise outlet Alma Ras?
NIsi, drzali su i neke prodavnice (prehrana) ali posto im to nije kore business odustaju od toga, nista cudno.
DinoTK

#370 Re: Bingo konačno najjjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

il dottore wrote: 19/05/2021 17:43
DinoTK wrote: 17/05/2021 18:54 dakle, radnik u trgovini zarađuje 70% prosječne plate u Njemačkoj
baš kako i Bingo plaća 70% prosječne plate u BH
Prosjecna plata u BiH koja se spominje se iskazuje u netto iznosu a ti poredis sa Njemackom gdje navodis 70% od brutto plate
u čemu je tvoj problem ? namjerno kažem "tvoj", jer problem ne postoji,
odnosi su isti, izrazi ako hočes i u BH bruto plate ili u Njemačkoj neto... isto će davati 70 %

a konkretno sam tako iskazao jer se u Njemačkoj više barata sa bruto platama a u BH više sa neto platama
DinoTK

#371 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

DinoTK wrote: 17/05/2021 18:07 bravo za Bingać :thumbup: :bih:
dao se i u uvoz i distribuciju roba široke potrošnje
(industrija robe široke potrošnje, također poznata i kao FMCG industrija, jedna je od onih s najvišom zaradom. Obuhvaća sve proizvode koji su potrebni potrošačima svakoga dana:
hranu,
artikle za osobnu higijenu,
proizvode za čišćenje i deterdžente)

pa nije to bogom dato samo škutorima
bravo za Bingać

nastavlja dalje sa uvozom i distribucijom

Image
Image
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#372 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by jednonogi_Jack »

...
Last edited by jednonogi_Jack on 12/06/2021 11:12, edited 1 time in total.
DinoTK

#373 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

a koji je to domaći proizvođač hrane za mačke i pse ?
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#374 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by jednonogi_Jack »

DinoTK wrote: 12/06/2021 11:11 a koji je to domaći proizvođač hrane za mačke i pse ?
Agrinatura iz Hadžića.
https://agrinatura.ba/

Ali da se ispravim, bio sam brzoplet. Oni rade robnu marku za Bingo. To nisam znao. Moja greška.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#375 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by konektovan »

Bingo se priprema za gubitak 30% prihoda po dolasku lidla.... :mrgreen:
Post Reply