BINGO trgovački lanac - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#251 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Scopio »

mO k3 wrote: 13/05/2021 08:55
Scopio wrote: 12/05/2021 22:28 U mom kraju ima firma gdje vlasnik ima mega jahtu na Jadranu... Nikad nitko nije pljunuo protiv njega jer početna plaća radnika je 800km i svakom godinom staža plaća se povećava za 100Km tako da najstariji radnici trenutno imaju 1400KM, što je za provinciju u BiH odlična plaća...
Takav vlasnik zaslužuje samo respekt.

Protiv govana iz Binga, Besta, mislim sve najgore
Koliko je stara ta firma !?
6-7 godina ako se ne varam...
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#252 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by madner »

Ne mogu svi otici. Ne primaju kasirke, koje i tamo sve to isto rade, kao deficitarnu radni snagu.
DinoTK

#253 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

costacurta wrote: 13/05/2021 10:09
DinoTK wrote: 13/05/2021 08:54 imal gdje ratnih profitera UZPovaca HDZovaca koji su se u ratu obogatili otimajući pljačkajući humanitarne i sve ostale konvoje, švercajući robu i prodajući po 10 puta većim cijenama stanovništvu pod kontrolom Armije RBIH

jesu li ti " bizmismeni" kome trn u oku
spominjel ko Boreas i Staniće iz kurcojebine Kreševa koji je na ovoj listi 5.

jok, samo je Bingo trn u oku
samo on smeta

ne smeta ni Konzum i lopovski dokazani Agrokor čiji su oni vlasnik

i ONO naslo da palamudi kako neko vara kretensku državu punu budžetskih uhljupa, uhljeba i parazita KOJE I TREBA VARAT i to na svakom koraku
Momak, ti si zaluto izgleda.
Po tvojoj logici Bakir nije ništa od onog što mu se spočitava jer eno jutros dijeli bajramluka pred Begovom.
Napravio "gazda" munaru i taj čin HAMAN je dovoljan da se iskupi za svu lovinu koju su digli.
Ko je omogućio Boreasu, Staniću, FeAlu, Aluminiju, Williamsu da klepaju? Ko je u vladti 25 godina?
Ako im ne mogu ništa na teritoriji HZHB što im se pustilo da uzimaju na "našem" teritoriju? Ko im je dozvolio? Nana moja?!
Ko je dozvolio "našim" gazdama da klepaju, zavrću, varaju? Kakve veze imaju Boreas i Čaušević Pandora?
Dok je dobrih ljudi da opravdavaju kriminalce samo zato što su "naši" nećemo mi na zelenu granu još duuuuugo dugo.
momčino ti si izgleda odavno zalutao
dok politika i ima veze sa Aluminijumom jer je državna kurčeva kompanija gdje menadžment jeste postavljala politika i zaposljavala partija tj.HDZ svije uhljebe, sa privatnim kompanijama tipa Boreasaom i Stanićima i inim škutorskim Stanićima nema nista
jel ti znas sta sve ljudi disrribuiraju?
ko to kože zabranit?
nit ima veze s mozgom da se zabrani prodaja ili tih artikala ili samoj firmi distribucija

nego je momčino do tebe i takvih da gleda na policima i po deklaracijama proizvoda ko je distributer i proizvođac i te proizvode kupuje ili ne kuouje
kapiš ?


Boreas d.o.o.Kreševo (osnovani 1993. danas članica Stanić grupacije) boreas.ba/programi/
ukupni prihodi
478 miliona KM u 2020.g. 5. mjrsto na top listi
550 miliona KM u 2019.g. - 5. mjesto na top listi kompanija u FBH za 2018.g.
489 miliona KM u 2018.g. - 9. mjesto na top listi kompanija u FBH za 2018.g.

uvoznik i distributer:
kompanije Heineken [Holandija] sa brendovima:
Heineken, Amstel, Desperados, Edelweiss, Affligem - internacionalni brendovi piva
Karlovačko, Laško, Union, Zaječarsko, Krušovice, MB, Pils Plus - lokalni brendovi piva
Strongbow - cider
Stari lisac - jabukovača
kompanije Diageo [UK] sa brendovima:
Johnnie Walker, Baileys, Winsdor - viski
Smirnoff, Ciroc - vodka
Chipita [Grčka] - dio grčkog konglomerata Vivatri sa proizvodima: 7DAYS (kroasani), Chipicao i Fineti
Stanić beverages - sokovi Juicy
Pivovarna Union Ljubljana - sokovi Sola
Knjaz Miloš [Srbija-Aranđelovac]
Aqua Viva, Knjaz Miloš - vode
Last edited by DinoTK on 13/05/2021 10:32, edited 1 time in total.
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#254 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Karikaturist »

Ovaj lik nipodistava svakoga ko mu odgovori nesto.
Slicno sto Dzambonja radi sa konkurencijom. Seljacka posla.
DinoTK

#255 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:32 Ovaj lik nipodistava svakoga ko mu odgovori nesto.
Slicno sto Dzambonja radi sa konkurencijom. Seljacka posla.
radnik Stanića?
ili neke od distributerskih škutorskih firmi ?

shvatam ja tebe da ti smeta Bingo i Džambići razni

ali za inat vama dušmanima sve smo jači :izet:

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#256 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by tramvajtrojka »

DinoTK wrote: 13/05/2021 10:33
Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:32 Ovaj lik nipodistava svakoga ko mu odgovori nesto.
Slicno sto Dzambonja radi sa konkurencijom. Seljacka posla.
radnik Stanića?
ili neke od distributerskih škutorskih firmi ?

shvatam ja tebe da ti smeta Bingo i Džambići razni

ali za inat vama dušmanima sve smo jači :izet:

Image
he he he violeta najbolja kompanija u bih nadaleko njihov toalet papir je vrhunski al jazuk kad ga ti memo bojkotiras samo nemoj puci kao kokica kao sto si neki dan kad si na pdf politika pisao u bojama gadosti za moderatoricu bloo
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#257 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Karikaturist »

DinoTK wrote: 13/05/2021 10:33
Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:32 Ovaj lik nipodistava svakoga ko mu odgovori nesto.
Slicno sto Dzambonja radi sa konkurencijom. Seljacka posla.
radnik Stanića?
ili neke od distributerskih škutorskih firmi ?

shvatam ja tebe da ti smeta Bingo i Džambići razni

ali za inat vama dušmanima sve smo jači :izet:

Image
Nisi dobar jaro sekunde. :mrgreen:
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#258 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by costacurta »

Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:32 Ovaj lik nipodistava svakoga ko mu odgovori nesto.
Slicno sto Dzambonja radi sa konkurencijom. Seljacka posla.
:lol:
Nije to nipodaštavanje. Fino ti se napiše, obrazloži, argumenti iznesu i onda se lik javi samo npiše "lažeš"
Skoro sam pročitao dobar komentar, kaže dok nije bilo interneta samo su ukućani znali da si idiot, sad zna cijeli svijet.
Isto tako jedne prilike moj prijatelj dobro reče, u jednoj situaciji koju smo komentarisali a vezano za baksuzluk, nešto za gužvu na semaforu i ja kažem kako sam baksuz uvijek upadam u te situacije on reče nije to baksuzluk to je naš fakat. Okružen si masom egoističnih a nepismenih i istovremeno nafuranih da se u sve razumiju, potpisati se ne znaju ali znaju ko i zašto ratuje u Gazi, koji je sastav Pfizerove vakcine, ko je i zašto izvršio Cyber napad na Američki naftovod itd itd itd e takve ne da nipodaštavam, takve prezirem. Seljadiju tipa Sapna Šiljo Alić, Srebrenik Suljkanović, Kukić, Elzina, Bego Bamovići selo, Slađo Ilić Dokanj, Kalesijaner Đevad, koja je nakon 95. sišla u grad i zajahala na funkciju njih pogotovo očima gledati ne mogu. Od svih su mi najodvratniji oni koji ih podržavaju. Jel ovako bolje, jel sad ok?
Čovići me ne interesuju, zanima me zašto je ovdje ovoliko poganluka, ko je to dozvolio i zašto nema interesa da se sredi i u red dovede? 1.7M nas ima, pichkin dim a možemo biti ko Emirati. Trebam ti se pravdati zašto tako mislim i objašnjavati kako sve treba urediti?
Okreni se oko sebe prvo što ćeš se zapitati je toliko pametnih i umnih ljudi na društvenim mrežama a realnost nam je kakva?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#259 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Naslovnica »

Direktor jos uvijek nije banovan?! :lol: :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#260 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by zrakomlat »

DinoTK wrote: 13/05/2021 10:48
Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:43
DinoTK wrote: 13/05/2021 10:33

radnik Stanića?
ili neke od distributerskih škutorskih firmi ?

shvatam ja tebe da ti smeta Bingo i Džambići razni

ali za inat vama dušmanima sve smo jači :izet:

Image
Nisi dobar jaro sekunde. :mrgreen:
hajd bolan priznaj da radis za nekog od škutorkskih distributera Ataco, Planet, Daru, MCI, Dzajić commerce, Union Foods, Bili brig, Biminvest...
Prijatelj radi za Ataco, naplati 1600 KM + auto 24 sata. Želja mu je velika da radi za Bingo i platu 6-7 stoja ali nema štelu.
DinoTK

#261 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

zrakomlat wrote: 13/05/2021 10:59
DinoTK wrote: 13/05/2021 10:48
Karikaturist wrote: 13/05/2021 10:43

Nisi dobar jaro sekunde. :mrgreen:
hajd bolan priznaj da radis za nekog od škutorkskih distributera Ataco, Planet, Daru, MCI, Dzajić commerce, Union Foods, Bili brig, Biminvest...
Prijatelj radi za Ataco, naplati 1600 KM + auto 24 sata. Želja mu je velika da radi za Bingo i platu 6-7 stoja ali nema štelu.
super, nek i tebe zaposli
u bhtelekomu imaju svi prosječno 1700 KM
u elektroprivredi 1800
u TE Tuzla 2000 KM (kurconalčelnik garda Tizle Džasmin Imamović kćerku uvalio u TE Tuzla na 3 milje plate, naravno fakultetlija)
i šta ćemo sad?
ne mogu svi u bhtelekom ili EP
to je rezervisano za partijske crvene drugove ili zelene jarane i njihove famelije
mora neko i u Bingo
Last edited by DinoTK on 13/05/2021 11:14, edited 1 time in total.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#262 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by zrakomlat »

DinoTK wrote: 13/05/2021 11:06
zrakomlat wrote: 13/05/2021 10:59
DinoTK wrote: 13/05/2021 10:48

hajd bolan priznaj da radis za nekog od škutorkskih distributera Ataco, Planet, Daru, MCI, Dzajić commerce, Union Foods, Bili brig, Biminvest...
Prijatelj radi za Ataco, naplati 1600 KM + auto 24 sata. Želja mu je velika da radi za Bingo i platu 6-7 stoja ali nema štelu.
super, nek i tebe zaposli
u bhelekomu imaju svi prosječno 1700 KM
u elektroprivredi 1800
u TE Tuzla 2000 KM
i šra ćemo sad
ne mogu svi u bhtelekom ili EP
to je rezervisano za partijske crvene drugove ili zelene jarane i njihove famelije
mora neko i u Bingo
Ne treba mene, imam ja fine uslove na poslu. Nije, državna, stranačka a ni skutorska, sjedište u Sarajevu, ako je to bitno.

Naravno da mora neko i u Bingo, pa i ja kupujem u Bingu. Nema potrebe da na te gore firme pišeš ovako ili onako, jer daju uglavnom top uslove i dosta "naše" raje radi u njima s velikim primanjima u odnosu na prosjek.

Bingo je usporediv recimo s Namexom. U Namexu su veće plate dosta nego u Bingu. Isti tip firme.


Nego, znaš da su plate u Bingu Međugorje veće nego u ostalim njihovim poslovnicama?
DinoTK

#263 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#264 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by costacurta »

DinoTK wrote: 13/05/2021 11:20 spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
Te dvije firme koje spominješ i nisu dobra komparacija, pogotovo EP, bolan nebio, oni se bave PROIZVODNJOM i dobrim dijelom i IZVOZOM što je dirEktna dobit, stvaranje kapitala i daje život budžetu.
BHTelecom bi mogao biti isto kao i EP ali ima problem jer su pogrešni ljudi u menadžmentu, ljudi koji nemaju veze sa osjećajem za biznis.
I pored toga Bingo je jači od njih prema dobiti, ALI nije jači zato jer ima sposobne menadžere, proizvodi i izvozi neki proizvod već zato jer je uvezan sa određenim političkim subjektima koji mu omogućavaju subvencije, "kredite" u Bankama, obezbjeđuju dozvole ekspresno brzo, što nas dovodi na početak priče. Nije niko ljubomoran jer je čovjek sposoban (kad si ga čuo gdje intervju da daje) već ogorčenost na sistem koji je omogućio nekome iz nekog razloga da obrće milijarde, dok istovremeno masa drugih sastavlja kraj s krajem, bori se sa birokratijom, inspekcijama.
Last edited by costacurta on 13/05/2021 11:38, edited 1 time in total.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#265 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by zrakomlat »

DinoTK wrote: 13/05/2021 11:20 spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
Vidi, Bingo ima OK plate za taj sektor. Što neko napisa, problem je što kod nas ljudi gledaju svako zaposlenje da bude do penzije, navika valjda iz prošle države, pa im onda te plate zvuče izrabljivački.

Međutim, Bingo može dati i nešto veće plate ali neće jer ljudi pristaju raditi za tu cifru. A ima onih koji ne žele, a to su Hrvati iz Hercegovine.

Kad se Bingo otvarao na Tromeđi kod Međugorja, nisu mogli naći radnike za 500 maraka. I onda ti stručnjaci dođu na ideju da nađe raje po Mostaru za te plate i da im organizuju autobus za prevoz na posao. Ali načelnik nije htio izdati dozvolu za rad ako plate neće biti 7-8 stoja, ne znam sad tačno, i tako ti je i bilo. Znači, sve se može kad se hoće.
DinoTK

#266 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

costacurta wrote: 13/05/2021 11:36
DinoTK wrote: 13/05/2021 11:20 spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
Te dvije firme koje spominješ i nisu dobra komparacija, pogotovo EP, bolan nebio, oni se bave PROIZVODNJOM i dobrim dijelom i IZVOZOM što je dirEktna dobit, stvaranje kapitala i daje život budžetu.
čisti mnopolisti kojima jebemi FERK po nalogu tih uhljeba i njihovih partija određuje cijene A NE TRŽIŠTE
što moraju imati tolike izdatke za plate i što ih ima 5.000 zapsolenih, vjerujem da ih realno ne treba ni 3.000 ali valja uhljebit partijsku bandu

što ne puste da mogu sebi izabrat distributera
hoće kurac, jer znaju da bi ih svako odjebo
ko sto ljudi odjebaju bhtelekom i moja tv i prelaze na telemah i mtel
DinoTK

#267 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

zrakomlat wrote: 13/05/2021 11:37
DinoTK wrote: 13/05/2021 11:20 spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
Vidi, Bingo ima OK plate za taj sektor. Što neko napisa, problem je što kod nas ljudi gledaju svako zaposlenje da bude do penzije, navika valjda iz prošle države, pa im onda te plate zvuče izrabljivački.

Međutim, Bingo može dati i nešto veće plate ali neće jer ljudi pristaju raditi za tu cifru. A ima onih koji ne žele, a to su Hrvati iz Hercegovine.

Kad se Bingo otvarao na Tromeđi kod Međugorja, nisu mogli naći radnike za 500 maraka. I onda ti stručnjaci dođu na ideju da nađe raje po Mostaru za te plate i da im organizuju autobus za prevoz na posao. Ali načelnik nije htio izdati dozvolu za rad ako plate neće biti 7-8 stoja, ne znam sad tačno, i tako ti je i bilo. Znači, sve se može kad se hoće.
hajmo reći da si jedan od rijetkih koji napisa smisleni i pristojan post sa kojim se u većini mogu složit
ali je Bingo podizao lagano platu zadnjih godina
što nije iskljuceno da će i dalje to raditi
ali onaj ko očekuje da ona bude na nivou prosječne u BH gdje ni u jednoj drzavi na svjetu kompanije iz branše trgovine to nemaju, nije sav svoj
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#268 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by zrakomlat »

DinoTK wrote: 13/05/2021 11:47
zrakomlat wrote: 13/05/2021 11:37
DinoTK wrote: 13/05/2021 11:20 spominjem ih jer upravo su ti koji imaju nešto protiv Binga, kao eto bolje plate imaju, što i ti potvrdi sa svojim navođenjrm jarosa
uz standardne budžetske parazite na državnoj sisi i zaposlenke javnh kuća tipa bhtelekoma ili Elektoprivrede, koji žive kraj nas ali u nekom svom paralenom svijetu i GLEDAJU SA NEKE.JEBENE VISINE, i pljuju po onima ispod, kao oni su nešto i neko, ko biva nekim svojem znanjem, radom ili sposobnošću su tu gdje jesu... a debili koje je uhljebila partija, nesposobni dvije ovce da čuvaju kad bi im bile date
Vidi, Bingo ima OK plate za taj sektor. Što neko napisa, problem je što kod nas ljudi gledaju svako zaposlenje da bude do penzije, navika valjda iz prošle države, pa im onda te plate zvuče izrabljivački.

Međutim, Bingo može dati i nešto veće plate ali neće jer ljudi pristaju raditi za tu cifru. A ima onih koji ne žele, a to su Hrvati iz Hercegovine.

Kad se Bingo otvarao na Tromeđi kod Međugorja, nisu mogli naći radnike za 500 maraka. I onda ti stručnjaci dođu na ideju da nađe raje po Mostaru za te plate i da im organizuju autobus za prevoz na posao. Ali načelnik nije htio izdati dozvolu za rad ako plate neće biti 7-8 stoja, ne znam sad tačno, i tako ti je i bilo. Znači, sve se može kad se hoće.
hajmo reći da si jedan od rijetkih koji napisa smisleni i pristojan post sa kojim se u većini mogu složit
ali je Bingo podizao lagano platu zadnjih godina
što nije iskljuceno da će i dalje to raditi
ali onaj ko očekuje da ona bude na nivou prosječne u BH gdje ni u jednoj drzavi na svjetu kompanije iz branše trgovine to nemaju, nije sav svoj
Jeste, povećavane su plate. Znam ljudi što rade. S 530-600 KM, otišle su na 680-850 KM, zavisno šta radi, govorim o običnim pozicijama, menadzerske su vjerovatno veće. Npr oni što rade na odjelu namještaja ili tehnike i vrše dostave i montaže mislim da imaju te veće plate u odnosu na npr.radnice što pune robu ili rade na kasi.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#269 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Bobi »

Naslovnica wrote: 13/05/2021 10:57 Direktor jos uvijek nije banovan?! :lol: :thumbup:
Bajram, ništa danas :D .
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#270 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by Naslovnica »

Bobi wrote: 13/05/2021 11:59
Naslovnica wrote: 13/05/2021 10:57 Direktor jos uvijek nije banovan?! :lol: :thumbup:
Bajram, ništa danas :D .
Aferim moderacijo! :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#271 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by detroit-mercy »

costacurta wrote: 13/05/2021 10:22 Kao i kod svih low cost kompanija. Nema ti određenog radnog mjesta, radiš sve živo, istovaraš iz kamiona, slažeš na rafu, brišeš prašinu, kontrolišeš datume, rokove, sjedaš za kasu. Sve za 650, 700 ili 850KM.
Najniža Plata u Bingu NE BI SMJELA biti ispod 1000KM koliko se ljudi oguliše od posla i koliko prometa ima. Pa niti jedan objekat ne da nije zatvoren nego svaki radi ko doksa.
Ali eto, sve dok ljudi pristaju da rade za tu siću n8je ni gazda budala da išta mijenja.
Meni nije jasno zašto sad kad imaju svi mogućnost otići u Njemačku, imaju izbora ljudi pristaju da rade ovdje za 350€?! :roll:
Pa sad, a sta rade kasirke u Aldiju I Lidlu u Svapskoj :mrgreen:. Kad je spica svi su na kasama a kada nije spica onda je jedna, dvije na kasama ostale guraju one palete, slazu robu, vracaju robu na rafove.
Ne razumijem, sta bi trebali da rade kada je downtime, da sjede u stolici sa dignutim nogama.
I pravo da ti kazem i u Bingo kada odes ne vidim da se nesto slamaju od posla ko Japanci, sve polako :mrgreen:
DinoTK

#272 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

:lol:
taj post legende sam profulo
sta kae legenda, trebaju imat platu 1000 KM
a.prosječna 950 :lol:
sta kae dalje, imaju izbor otić u Njemačku
imaju... ako bude sreće umjesto pranja huzica po staračkom domu, da se zaposli u Lidlu OPET će radit z 1300-1400 ojra a stan 800-1000
a prosječna plata Švaba 2100
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#273 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by detroit-mercy »

DinoTK wrote: 13/05/2021 14:21 :lol:
taj post legende sam profulo
sta kae legenda, trebaju imat platu 1000 KM
a.prosječna 950 :lol:
sta kae dalje, imaju izbor otić u Njemačku
imaju... ako bude sreće umjesto pranja huzica po staračkom domu, da se zaposli u Lidlu OPET će radit z 1300-1400 ojra a stan 800-1000
a prosječna plata Švaba 2100
Je li to ti hoces da kazes da je bolje biti radnik u BiH nego u Njemackoj :mrgreen: .
De jarane, povezi se malo, uzmi baklave, casu vode, Bajram je.
Moj osvrt je bio da i Aldiju ili Lidlu u Svpaskoj radnice rade iste poslove kao i u Bingu i da nistu nista drugaciji. Mozda sto se tice uslova rada i kolektivnih/pojedinacni prava radnika. Mada je i Lidl u Svapskoj bio na tapetu zbog monogih stvari koje se ovjde spocitavjau Bingu.
DinoTK

#274 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by DinoTK »

dal je bolje u BH ili Njemačkoj je drugi par opanaka, sasvim nova tema o standardu, kupovnoj moći, bla bla

u kontekstu ove priče jel isto biti radnik trgovačkog lanca u BH ili Njemačkoj a u okviru standarda date države, jeste... isto
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#275 Re: Bingo konačno najjača kompanija u BH

Post by detroit-mercy »

Slusaj, ne mijesaj babe i zabe. Ovo je jedan argument koji cesto vidim ovdje na forumu gdje se pokusava predstaviti da smo eto po zivotu/kvalitetu u par deka sa Njemackom. Vec sam ti rekao, cinjenica da radnik u Bingu ima 70% prosjecne plate u BiH ad Radnik u Lidlu ima 48% prosjecne plate u Njemackoj ne pokazuje da samim time radniku u Bingu ima bolji standard nego radniku u Lidlu vec kao sto sam rekao, koliko su zarade u BiH fucked up i niske kao i kakva je struktura nase privrede.
Onda da se odvojimo do komparacije BiH/Njemacka, pa da se bacimo na BiH/Somalija, nacin na koji ti intrepretiras podatke bi vjerovatno pokazao da radnik u somalijskom Bingu zivi ko lord i ima standard kao niko drugi u svijetu :mrgreen:.
Post Reply