BINGO trgovački lanac - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#501 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

dulekrele wrote: 11/12/2021 20:52
skafiskafsnjak wrote: 11/12/2021 20:48

Jebiga, tako se racuna prosjek. Ako cemo kako treba, treba racunati prosjek obicnih radnika. Isto kao sto u drzavi ne treba uzimati u obzir parlamentarce....
Da si pazljivije slusao ne bi ovo pisao.Rekla je da oni koji tek zagaze u Bingo znaci tek zaposleni imaju platu sa toplim obrokom i kartom od 700-800 KM. Ovi sto duze rade i imaju vise staza oko 930 KM a ne da im je prosjek 930 KM.
Rekla je da imaju najbolje plate u trgovinama.
Rekla je prosjek 930 KM a pocetnik 720 KM plus prevoz, znaci sa prevozom 770 KM pocetnik. I da ne daju bonove umjesto plate kao druge firme nego sve ide na racun.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#502 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:06 Zna li iko pouzdano kolike su plate u DM?
Ok, vjerujem da su bolje nego u Bingo, Konzumu, Amku. Ali koliko je to? Kako ljudi pricaju kao da govore o Telekomu, Elektroprivredi.
1500 KM sefovi i menadzercici u pojedinacnim trgovinama.
ibizza
Posts: 4551
Joined: 05/06/2008 00:46

#503 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ibizza »

:
mirsek wrote: 11/12/2021 20:19 720 KM minimum plata, prosjek skoro 1000 KM. Svim radnicima 500 KM Bonusa. Koja od nasih firmi ima bolje uslove. Robot, Amko, Hose, Best ?
Penny.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15873
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#504 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sime_cipol »

mirsek wrote: 11/12/2021 21:10
sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:06 Zna li iko pouzdano kolike su plate u DM?
Ok, vjerujem da su bolje nego u Bingo, Konzumu, Amku. Ali koliko je to? Kako ljudi pricaju kao da govore o Telekomu, Elektroprivredi.
1500 KM sefovi i menadzercici u pojedinacnim trgovinama.
Iskreno, znam konobare koji sa baksisem izlaze vise od toga.
Koliko ima obicna radnica koja puni rafe, radi na kasi.
Last edited by sime_cipol on 11/12/2021 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#505 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:15
mirsek wrote: 11/12/2021 21:10
1500 KM sefovi i menadzercici u pojedinacnim trgovinama.
Iskreno, znam konobare koji sa baksisem izlaze vise od toga.
Koliko ima obicna radnica koja puni rade, radi na kasi.
To ne znam.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15873
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#506 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sime_cipol »

ibizza wrote: 11/12/2021 21:11 :
mirsek wrote: 11/12/2021 20:19 720 KM minimum plata, prosjek skoro 1000 KM. Svim radnicima 500 KM Bonusa. Koja od nasih firmi ima bolje uslove. Robot, Amko, Hose, Best ?
Penny.
Znam 2 ljudi u Penny, ne bi me lagali, ali za Bingo su Auto Ceste Federacije :D odlicne plate. Odlicne. I svima bi preporucio da se slobodno prijave za poslove u Penny
Last edited by sime_cipol on 11/12/2021 21:17, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#507 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

ibizza wrote: 11/12/2021 21:11 :
mirsek wrote: 11/12/2021 20:19 720 KM minimum plata, prosjek skoro 1000 KM. Svim radnicima 500 KM Bonusa. Koja od nasih firmi ima bolje uslove. Robot, Amko, Hose, Best ?
Penny.
Koliko je pocetna u Pennyju ?
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#508 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 19:45 Ko je ova "gospoDŽa" iz BiMga ?

Boze sacuvaj ,vidi je hahahah

Edit:
Ovo mu izvrsna direktorica hahhaha pa nije cudo sto je firma toliko jadna
Ti to imas bolju firmu, koja zaposljava 9K radnika, i bolju izvrsnju direktoricu. Kako ti se zovu? :?:
izvrsni direktor
Posts: 9029
Joined: 20/12/2018 16:11

#509 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by izvrsni direktor »

mirsek wrote: 11/12/2021 20:58
Tesla Edison wrote: 11/12/2021 20:49
Dakle, tvoja logika je da radnicima treba još više skinuti plate, da budu na nivou Amka, umjesto da Amko svoje podigne
Ne nego ne treba pljuvati nekoga ko je u vrhu sa uslovima medju domacim firmama u odredjenoj industriji .
Kad Robot i Amko budu imali bolje uslove i plate od Binga onda treba Bingo pljuvati.
Neka se takmice ko ce vise nuditi radniku.
Sindrom bosnje, uvijek ce izabrati najboljeg da mu jeve majku. U svim sferama bosnjo izabere najboljeg da ga ismijava, pljuje...fudbal npr, od salihamidzica preko ibisevica dzeke do sad pjanica.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#510 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zippoo87 »

sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:15
mirsek wrote: 11/12/2021 21:10
1500 KM sefovi i menadzercici u pojedinacnim trgovinama.
Iskreno, znam konobare koji sa baksisem izlaze vise od toga.
Koliko ima obicna radnica koja puni rafe, radi na kasi.
Bilo je price o tome prije ...mislim da je 1200 pocetna ali ipak je to nijemac pa imas tu i regres,vjerovatno poklone za NG,Bozic i tako te praznike...pa izadje prosjek pofino.

A sto se tice ove Bingove plate...pa ovo sto ova gospodja spominje od 720 pocetna sa svim je ustvari manje od 500 KM koje ti ostanu za trositi...jer topli obrok pojedes svaki dan a gorivo tj. prevoz isto potrosis...i to ti je fiksni trosak,ostane ti ovih 500 kM za zivot.

Ne kazem da je samo Bingo kriv sa malim platama,cijeli poslovni ambijent u BiH je u K,samo politika kroz kriminal i kradju zivi dobro i oni naslonjeni na politiku kroz tendere i korupciu,dok svi ostali se muce kako prezivjeti.
Sve u svemu,ovaj potez Binga je za pohvalu,koliko god da su dali,poklonu se ne gleda u zube i da sam ja dobio 500 KM od gazde,bio bih bas bas poziitivno iznendjen...to je ovim iz Binga fakticki jos jedna plata.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#511 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 21:55
sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:15
Iskreno, znam konobare koji sa baksisem izlaze vise od toga.
Koliko ima obicna radnica koja puni rafe, radi na kasi.
Bilo je price o tome prije ...mislim da je 1200 pocetna ali ipak je to nijemac pa imas tu i regres,vjerovatno poklone za NG,Bozic i tako te praznike...pa izadje prosjek pofino.
Jysk ima 13 platu, mislim da su im plate oko 750 KM (ne znam jel to bez TO i prevoza), radno vrijeme 6 sati, ako radis nedjeljom dobijes slobodan jedan radni dan u narednoj sedmici itd...
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#512 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zippoo87 »

mirsek wrote: 11/12/2021 22:00
zippoo87 wrote: 11/12/2021 21:55

Bilo je price o tome prije ...mislim da je 1200 pocetna ali ipak je to nijemac pa imas tu i regres,vjerovatno poklone za NG,Bozic i tako te praznike...pa izadje prosjek pofino.
Jysk ima 13 platu, mislim da su im plate oko 750 KM (ne znam jel to bez TO i prevoza), radno vrijeme 6 sati, ako radis nedjeljom dobijes slobodan jedan radni dan u narednoj sedmici itd...
Jysk ima i bonuse...bilo je skoro clanaka u medijima,gdje su dobili bonuse po par milja KM...to je pola godisnje plate u BiMgu :D
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#513 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mirsek »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 21:55
sime_cipol wrote: 11/12/2021 21:15
Iskreno, znam konobare koji sa baksisem izlaze vise od toga.
Koliko ima obicna radnica koja puni rafe, radi na kasi.
Bilo je price o tome prije ...mislim da je 1200 pocetna ali ipak je to nijemac pa imas tu i regres,vjerovatno poklone za NG,Bozic i tako te praznike...pa izadje prosjek pofino.

A sto se tice ove Bingove plate...pa ovo sto ova gospodja spominje od 720 pocetna sa svim je ustvari manje od 500 KM koje ti ostanu za trositi...jer topli obrok pojedes svaki dan a gorivo tj. prevoz isto potrosis...i to ti je fiksni trosak,ostane ti ovih 500 kM za zivot.

Ne kazem da je samo Bingo kriv sa malim platama,cijeli poslovni ambijent u BiH je u K,samo politika kroz kriminal i kradju zivi dobro i oni naslonjeni na politiku kroz tendere i korupciu,dok svi ostali se muce kako prezivjeti.
Sve u svemu,ovaj potez Binga je za pohvalu,koliko god da su dali,poklonu se ne gleda u zube i da sam ja dobio 500 KM od gazde,bio bih bas bas poziitivno iznendjen...to je ovim iz Binga fakticki jos jedna plata.
Robot ljudima u centrali u Rajlovcu sa VSS davao ukupno 800 KM primanja, od toga 200 KM bonovi za robotove trgovine.
Za njih je Bingo svemirski brod..
Mislim ne hvalim Bingo, treba biti to i bolje, samo poredim sa ostalim trgovcima.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#514 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dulekrele »

Mislim da je gostovanje Vuka znatno bitnije od ove iz Binga.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#515 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zippoo87 »

Zato Robot i jeste najgori maloprodajni lanac u BiH...ono kada udjes,kao da je trzni centar iz Sjeverne Koreje :D
Bingo ulaze,gradi moderne centre,privlaci robne marke i brendove,kupuje posrnule domace firme i zaposljava...imaju ideju vodilju i to se vidi.
Naravno da moze i bolje ali za bolje moras imati i bolje ljude na rukovodecim poslovima a ne kao sto je ova direktorica od veceras...samo hvali gazdu i to joj je referenca za posao i ostanak na poziciji.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#516 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zippoo87 »

dulekrele wrote: 11/12/2021 22:10 Mislim da je gostovanje Vuka znatno bitnije od ove iz Binga.
Ne pise nam se dobro ovdje.
Meni je najgore to sto sadasnja bosnjacka politika nema odgovor niti na jedno jedino pitanje ili prijetnju po drzavu,narod i sve ostalo.
Sve sto znaju je traziti pomoc od medjunarodne zajednice i kmecati i to je najporaznije i to upravo iskoristava velikosrpska politika i politicari.
Ovi sada ogrezli u kriminalu,ne znaju nista i ne znaima ih nista,osim kriminal.
Pa pogledajte samo intervju Bakira od prije 2 dana kod Zukica...lik nije normalan sekunde ,ono sto on prica u svakom intervjuu je da bas ono tako jadno laze i da ne trepne i sto god ga neko pita,on nije kriv za to i veze sa tim nema...kao vecera sa Mulahusicem...kaze prvi put ga vidio :lol:

Hoda nas Bake po vecerama po EU i slucajno se susrece sa "patriJotama" koji su slucajno pod istragama i brane njegovu politiku.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#517 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dulekrele »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 22:16
dulekrele wrote: 11/12/2021 22:10 Mislim da je gostovanje Vuka znatno bitnije od ove iz Binga.
Ne pise nam se dobro ovdje.
Meni je najgore to sto sadasnja bosnjacka politika nema odgovor niti na jedno jedino pitanje ili prijetnju po drzavu,narod i sve ostalo.
Sve sto znaju je traziti pomoc od medjunarodne zajednice i kmecati i to je najporaznije i to upravo iskoristava velikosrpska politika i politicari.
Ovi sada ogrezli u kriminalu,ne znaju nista i ne znaima ih nista,osim kriminal.
Pa pogledajte samo intervju Bakira od prije 2 dana kod Zukica...lik nije normalan sekunde ,ono sto on prica u svakom intervjuu je da bas ono tako jadno laze i da ne trepne i sto god ga neko pita,on nije kriv za to i veze sa tim nema...kao vecera sa Mulahusicem...kaze prvi put ga vidio :lol:

Hoda nas Bake po vecerama po EU i slucajno se susrece sa "patriJotama" koji su slucajno pod istragama i brane njegovu politiku.
Sve si u pravo ali isto ne vjerujem da ce se bas pricati u javnosti sta se radi u ilegali. Barem se nadam.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#518 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Dr. Kuca »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 22:16
dulekrele wrote: 11/12/2021 22:10 Mislim da je gostovanje Vuka znatno bitnije od ove iz Binga.
Ne pise nam se dobro ovdje.
Meni je najgore to sto sadasnja bosnjacka politika nema odgovor niti na jedno jedino pitanje ili prijetnju po drzavu,narod i sve ostalo.
Sve sto znaju je traziti pomoc od medjunarodne zajednice i kmecati i to je najporaznije i to upravo iskoristava velikosrpska politika i politicari.
Ovi sada ogrezli u kriminalu,ne znaju nista i ne znaima ih nista,osim kriminal.
Pa pogledajte samo intervju Bakira od prije 2 dana kod Zukica...lik nije normalan sekunde ,ono sto on prica u svakom intervjuu je da bas ono tako jadno laze i da ne trepne i sto god ga neko pita,on nije kriv za to i veze sa tim nema...kao vecera sa Mulahusicem...kaze prvi put ga vidio :lol:

Hoda nas Bake po vecerama po EU i slucajno se susrece sa "patriJotama" koji su slucajno pod istragama i brane njegovu politiku.
Normalno da nema kad se bave opstinskim politikama. Bave se nebitnim stvarima. Bave se kcusom, helikopterima, tenderima, ko ce koga zajebat, naguzit. E sad preslikas KS, na ostatak federacije dobijes politiku meni i mojima.
nekome
Posts: 2863
Joined: 17/05/2011 10:41

#519 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

zippoo87 wrote: 11/12/2021 22:16
dulekrele wrote: 11/12/2021 22:10 Mislim da je gostovanje Vuka znatno bitnije od ove iz Binga.
Ne pise nam se dobro ovdje.
Meni je najgore to sto sadasnja bosnjacka politika nema odgovor niti na jedno jedino pitanje ili prijetnju po drzavu,narod i sve ostalo.
Sve sto znaju je traziti pomoc od medjunarodne zajednice i kmecati i to je najporaznije i to upravo iskoristava velikosrpska politika i politicari.
Ovi sada ogrezli u kriminalu,ne znaju nista i ne znaima ih nista,osim kriminal.
Pa pogledajte samo intervju Bakira od prije 2 dana kod Zukica...lik nije normalan sekunde ,ono sto on prica u svakom intervjuu je da bas ono tako jadno laze i da ne trepne i sto god ga neko pita,on nije kriv za to i veze sa tim nema...kao vecera sa Mulahusicem...kaze prvi put ga vidio :lol:

Hoda nas Bake po vecerama po EU i slucajno se susrece sa "patriJotama" koji su slucajno pod istragama i brane njegovu politiku.
realno, da stavi checkpointe kao sto je i govorio prije 5 godina,
i ogranici kretanje ne bi 90% ljudi mrdnulo a niti i ovi iz eu, bilo bi samo "ne mogu oni tako"
ali nepovoljna im je geopoliticka i ekonomska situacija, pogotov srbiji
bili bi nesto kao kosovo ili Transnistria u moldaviji
ovo je vecinom trzanje amerike ne bi li nato odustao od ukrajine, to rusi nece tolerisati
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#520 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Joj ove iz Binga. Džambić vizionar jadan u kreditu.

Hoćemo li mu skupiti jednu forumsku sergiju?
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18982
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#521 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by teskeredzic_22 »

:-x
ExNihilo wrote: 11/12/2021 22:52 Joj ove iz Binga. Džambić vizionar jadan u kreditu.

Hoćemo li mu skupiti jednu forumsku sergiju?
Odron ali baš odron.
Nije čudo da mladi i obrazovani trajno odoše kad vidiš direktore.
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#522 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by made_in_sarajevo »

Ma sve super 9000 zaposlenih, gradi, ulaze, nabija cijene, u par kilometara dva binga razlicite cijene svih proizvoda, ko je odbio preci u novi bingo dobio je godinu manje ugovor kao kaznu, uvale pokvareno, uvale razlicite cijene na polici i na kasi, naplacivali uveli 5pf kese sa reklamom binga kad je to zabranjeno bilo, jos se posvadjamo na mrtvo ime oko toga pa je poslan poziv inspekciji i to sam prvi put u zivotu uradio. Sve super i.plate ali eto covjeka kojeg znam zena mu 20 godina radi prvo tamo i izasla je plafon 820km i to sa minulim radom. Mani se suplje price da su najbolje plate jer za DM znam trebaju stele, merkator sam cuo da je pozeljno da znas nekoga, za bingo sam cuo dobar je dok ne nadjes nesto drugo. Ima gorih ali ne seri da si zlatan i najbolji kad nisi.ni blizi toga

Licno misljenje prpa guzici radi Lidla i Mere koji se otvaraju. Odjednom 500KM, odjednom najbolji, odjednom brzi su na kasama...

Inace koliko vizionar nema dodira sa poltikom da je preko noci postao drugi dionicar bhtelecoma. Ma nudili su meni pa ja reko dajte bingu, to je jedan vizionar iz 93 dok se hljeba nije imalo on trgovo i viziju gradio
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#523 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by skafiskafsnjak »

made_in_sarajevo wrote: 12/12/2021 07:43 Ma sve super 9000 zaposlenih, gradi, ulaze, nabija cijene, u par kilometara dva binga razlicite cijene svih proizvoda, ko je odbio preci u novi bingo dobio je godinu manje ugovor kao kaznu, uvale pokvareno, uvale razlicite cijene na polici i na kasi, naplacivali uveli 5pf kese sa reklamom binga kad je to zabranjeno bilo, jos se posvadjamo na mrtvo ime oko toga pa je poslan poziv inspekciji i to sam prvi put u zivotu uradio. Sve super i.plate ali eto covjeka kojeg znam zena mu 20 godina radi prvo tamo i izasla je plafon 820km i to sa minulim radom. Mani se suplje price da su najbolje plate jer za DM znam trebaju stele, merkator sam cuo da je pozeljno da znas nekoga, za bingo sam cuo dobar je dok ne nadjes nesto drugo. Ima gorih ali ne seri da si zlatan i najbolji kad nisi.ni blizi toga

Licno misljenje prpa guzici radi Lidla i Mere koji se otvaraju. Odjednom 500KM, odjednom najbolji, odjednom brzi su na kasama...

Inace koliko vizionar nema dodira sa poltikom da je preko noci postao drugi dionicar bhtelecoma. Ma nudili su meni pa ja reko dajte bingu, to je jedan vizionar iz 93 dok se hljeba nije imalo on trgovo i viziju gradio
Haahahah nase "gazde" . Sta reci :skoljka:
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#524 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

made_in_sarajevo wrote: 12/12/2021 07:43 Ma sve super 9000 zaposlenih, gradi, ulaze, nabija cijene, u par kilometara dva binga razlicite cijene svih proizvoda, ko je odbio preci u novi bingo dobio je godinu manje ugovor kao kaznu, uvale pokvareno, uvale razlicite cijene na polici i na kasi, naplacivali uveli 5pf kese sa reklamom binga kad je to zabranjeno bilo, jos se posvadjamo na mrtvo ime oko toga pa je poslan poziv inspekciji i to sam prvi put u zivotu uradio. Sve super i.plate ali eto covjeka kojeg znam zena mu 20 godina radi prvo tamo i izasla je plafon 820km i to sa minulim radom. Mani se suplje price da su najbolje plate jer za DM znam trebaju stele, merkator sam cuo da je pozeljno da znas nekoga, za bingo sam cuo dobar je dok ne nadjes nesto drugo. Ima gorih ali ne seri da si zlatan i najbolji kad nisi.ni blizi toga

Licno misljenje prpa guzici radi Lidla i Mere koji se otvaraju. Odjednom 500KM, odjednom najbolji, odjednom brzi su na kasama...

Inace koliko vizionar nema dodira sa poltikom da je preko noci postao drugi dionicar bhtelecoma. Ma nudili su meni pa ja reko dajte bingu, to je jedan vizionar iz 93 dok se hljeba nije imalo on trgovo i viziju gradio
I sta je tvoj prijedlog? Da vizionar zatvori bingo i da svi pređu u mere i lidl? Misliš da ce radnici u tom mereu i lidlu imati dvije milje platu? Nema nama haira dok nam je glavni kriterij "hamo vidi mu glave". 820KM jeste jadno i malo, ali vjerujem i da ima i većih plata , i mislim da danas nije lako voditi uspjesno firmu sa cca 9000 radnika. Po meni je postenije tih 800 KM na ruke preko banke, nego 4 stoje preko banke i jos 5 stoja u koverti sto je praksa većine privatnika u BiH
Olaf1
Posts: 282
Joined: 29/10/2020 10:18

#525 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Olaf1 »

Odmah da se ogradim, gade mi se naši poslodavci i generalno ta atmosfera u društvu kad je u pitanju ponuda poslova na tržištu, ali zašto bi taj Bingo ili bilo ko drugi nudio veće cijene rada?
Glavni i osnovi problem je nedostatak uloge države, minimalna cijena rada je godinama ista, porezi su ogromni i neopravdani i još masa drugih problema koji su posljedica ove situacije. Još nešto, kod nas imamo i situaciju kadija te tuži, kadija ti sudi, pa tako sve velike kompanije ujedno su i najveći finansijeri vlasti, političkih partija, tako da baš i ne možemo očekivati da će se nešto u dogledno vrijeme desiti što bi poboljšalo status prosječnog radnika.
Post Reply