BiH energija (elektro-solarna-ostalo)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1351 Re: Energija u BIH

Post by sime_cipol »

Ci-Nick wrote: 30/11/2021 10:27 Ne znam,.. imam osjećaj da je sve ovo blef Vlade i Elektroprivrede.
Kupili su vrijeme do maja, do tad se mogu prebaciti na druge dobavljače uglja a onda slijedi zatvaranje jamskih kopova i privatizacija Kreke.
A onda u maju ili poslije izbora ide jos jedno poskupljenje struje jer ce tada kupovati skuplji čumur. :bih:
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#1352 Re: Energija u BIH

Post by zigzag »

Pa švabo traži da ulažemo u vjetroelektrane i zatvaramo termoelektrane. Valjda i elektroprivreda mora imati nešto dobiti da može uložiti u obnovljive izvore. Zato se mora dodatno poskupiti.
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#1353 Re: Energija u BIH

Post by Leverage »

Vjerujem da panelaši trljaju ruke.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1354 Re: Energija u BIH

Post by ZyzzSar »

Leverage wrote: 30/11/2021 10:52
ZyzzSar wrote: 30/11/2021 10:47

lose si informisan, povjerovao si u suplju rudara sa protesta
plate radnika nisu bile planirane da se imalo znacajnije mijenjaju
elektroprivreda nema nikakav minus, nego je imaju rudnici, a jasno je i zasto (previse uhljeba)
Eto, ti si informisan, tebi ćemo vjerovati, nećemo Andelijinom papiru sa učincima, ti znaš da to nije tako :lol:

Pa bolan, ne treba ti Sinan Husić da ti tumači pravilnik, uzmi i sam pročitaj pa skontaj.

Rudnici imaju minus koji mora namiriti EP inače nema struje. I ko onda ima minus?
nemam ja sta biti informisan, nego su to javno objavljeni podaci
pricas gluposti
rudnici imaju visak zaposlenih, tu se trebalo fokusirati... al ne moze niko uhljebe da otpusti
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1355 Re: Energija u BIH

Post by sime_cipol »

zigzag wrote: 30/11/2021 10:58 Pa švabo traži da ulažemo u vjetroelektrane i zatvaramo termoelektrane. Valjda i elektroprivreda mora imati nešto dobiti da može uložiti u obnovljive izvore. Zato se mora dodatno poskupiti.
Kroz 5 godina ce biti 100% skuplja nego danas.
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#1356 Re: Energija u BIH

Post by Leverage »

ZyzzSar wrote: 30/11/2021 10:59
Leverage wrote: 30/11/2021 10:52
Eto, ti si informisan, tebi ćemo vjerovati, nećemo Andelijinom papiru sa učincima, ti znaš da to nije tako :lol:

Pa bolan, ne treba ti Sinan Husić da ti tumači pravilnik, uzmi i sam pročitaj pa skontaj.

Rudnici imaju minus koji mora namiriti EP inače nema struje. I ko onda ima minus?
nemam ja sta biti informisan, nego su to javno objavljeni podaci
pricas gluposti
rudnici imaju visak zaposlenih, tu se trebalo fokusirati... al ne moze niko uhljebe da otpusti
Jesu, javno su objavljeni, samo što ih ti ne kontaš, komplikovano ti je za razumjeti.

Ne može, jer će ih sud vratiti. To se mora uraditi na zakonit način inače se pravi samo dodatni trošak.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#1357 Re: Energija u BIH

Post by zigzag »

sime_cipol wrote: 30/11/2021 11:00
zigzag wrote: 30/11/2021 10:58 Pa švabo traži da ulažemo u vjetroelektrane i zatvaramo termoelektrane. Valjda i elektroprivreda mora imati nešto dobiti da može uložiti u obnovljive izvore. Zato se mora dodatno poskupiti.
Kroz 5 godina ce biti 100% skuplja nego danas.


I onaj ko proizvodi će dobro zarađivati. A eto, sad je dostupno da se može praviti svoj solarni parkić.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1358 Re: Energija u BIH

Post by ZyzzSar »

Leverage wrote: 30/11/2021 11:01
ZyzzSar wrote: 30/11/2021 10:59

nemam ja sta biti informisan, nego su to javno objavljeni podaci
pricas gluposti
rudnici imaju visak zaposlenih, tu se trebalo fokusirati... al ne moze niko uhljebe da otpusti
Jesu, javno su objavljeni, samo što ih ti ne kontaš, komplikovano ti je za razumjeti.

Ne može, jer će ih sud vratiti. To se mora uraditi na zakonit način inače se pravi samo dodatni trošak.
eto ti mi reci, uhljebe :D

Jedna od najvećih dezinformacija koja se čula tokom ova dva dana, prema njegovim riječima, jeste da će plata kopača biti 570 KM. Andelija je naglasio da to apsolutno nije tačno.
"Plata kopača po sadašnjem modelu obračuna plate trenutno iznosi 1.371,4 KM u RMU Kreka, u rudniku Mramor i to je plata za uposlenika koji ima 15-ak godina radnog staža u RMU Kreka. Po novom modelu obračuna plate, taj uposlenik će imati platu od 1.388,5 KM. U jednoj i drugoj varijanti sljeduje naknada za topli obrok koja se isplaćuje u iznosu od 15-ak KM za svaki odrađeni dan, odnosno nešto više od 300 KM na mjesečnom nivou", ilustrirao je direktor EPBiH dodajući da plata kopača iz ovog primjera 'izađe' na oko 1.800 KM.
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#1359 Re: Energija u BIH

Post by Leverage »

Nije niko rekao sa će plata kopača sa 15 godina staža biti tolika, to je Andelija zaspinovao a ti povjerovao.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1360 Re: Energija u BIH

Post by ZyzzSar »

_Reds_ wrote: 30/11/2021 10:35
Leverage wrote: 30/11/2021 10:31
Znaš li koliko ćumura iz Stanara treba spaliti da se dobije isti efekat kao sa Krekinim ili Banovićima? To ću udisat ja, nećeš ti.
Jesi ti pročitao tekst koji ti je čovjek priložio ?
ma ne cita taj nista, ako mu nije po volji :lol:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1361 Re: Energija u BIH

Post by dend »

dr_arsla wrote: 30/11/2021 10:45
dend wrote: 30/11/2021 10:40

Rudari su prevareni, barem ovi sto su bili na strajku.

Ljudi su isli u strajk da se ne smanji plata sto na kraju ispade nije ni bilo planirano. Strajkom je sacuvano par stotina nepotrebnih radnika u rudnicima i na kraju povecanje struje
Plate im neće biti manje, samo će vrijediti manje.
Leverage wrote: 30/11/2021 10:44
dend wrote: 30/11/2021 10:40

Rudari su prevareni, barem ovi sto su bili na strajku.

Ljudi su isli u strajk da se ne smanji plata sto na kraju ispade nije ni bilo planirano. Strajkom je sacuvano par stotina nepotrebnih radnika u rudnicima i na kraju povecanje struje
Bilo je planirano ali nije prošlo. Zato ćemo ti i ja platiti na računu ono što je EP pokušala uzeti od radnika.
Plate bi bile smanjenje žurnalistima, referentima, analitičarima ...

https://www.klix.ba/biznis/rudnik-kreka ... /210812107

Budala je onaj koji misli da u rudnicima ima 3500 rudara, nema rudara u rudnicima ni 1000 ljudi, ovo ostalo je administracija i izmisljeni poslovi
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1362 Re: Energija u BIH

Post by ZyzzSar »

dend wrote: 30/11/2021 11:06
Plate bi bile smanjenje žurnalistima, referentima, analitičarima ...

https://www.klix.ba/biznis/rudnik-kreka ... /210812107

Budala je onaj koji misli da u rudnicima ima 3500 rudara, nema rudara u rudnicima ni 1000 ljudi, ovo ostalo je administracija i izmisljeni poslovi
takvi kao oni, sa izmisljenim radnim mjestima, i jesu digli rudare na proteste da zastite sebe i svoje guzice
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1363 Re: Energija u BIH

Post by dend »

ZyzzSar wrote: 30/11/2021 11:10
dend wrote: 30/11/2021 11:06
Plate bi bile smanjenje žurnalistima, referentima, analitičarima ...

https://www.klix.ba/biznis/rudnik-kreka ... /210812107

Budala je onaj koji misli da u rudnicima ima 3500 rudara, nema rudara u rudnicima ni 1000 ljudi, ovo ostalo je administracija i izmisljeni poslovi
takvi kao oni, sa izmisljenim radnim mjestima, i jesu digli rudare na proteste da zastite sebe i svoje guzice
Poznajem ogroman broj ljudi sto radi na rudnicima i ja sam 100% ih podrzavao kada su isli na proteste. Međutim tada je bilo protest protiv smanjenje plata, teska situacija rudnika, teski uslovi rudara. Dva dana kasnije ni rijeci o tome vise, samo kroz razgovor se prica kako je EPBIH zlo, kako treba EPBIH direktora otjerati, kako treba EPBIH smanjiti sebi place i otjerati neradnike ,a u rudnicima fizicki trenutno nisu u stanju zaraditi sebi da isplate plate a kamoli da namjere sve troskove. Jos mi je fascinantno da je na proteste otislo vecinom ona masa ljudi koji zapravo donosi zaradu ( bageristi, ljudi u kopu, pretovaru itd odnosno rudari ) dok oni koji su po kancelarijama ostali kuci :-)
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#1364 Re: Energija u BIH

Post by laik1981 »

anex wrote: 30/11/2021 10:48
Ci-Nick wrote: 30/11/2021 10:27 Ne znam,.. imam osjećaj da je sve ovo blef Vlade i Elektroprivrede.
Kupili su vrijeme do maja, do tad se mogu prebaciti na druge dobavljače uglja a onda slijedi zatvaranje jamskih kopova i privatizacija Kreke.
Jedina i prava istina.

Ne slažem sa svakim tvojim komentarom ali ovo što si napisao je jedina istina. Rudnici idu svakako u zatvaranje i to je nama jasno. Ovo što pokušavaju zavaditi narod i rudare prićama o poskupljenju je totalno glupo od njih. A narod ko narod, pada na ovo sve.

Ono što želi svaki rudar je da ne ostane kratkih rukava na birou za zapošljavanje. Meni neka uplati sav staž a imam ga skoro 20 godina, ja odoh sam. Neću čekati da me iko zatvori. A tako bi svako normalan...

A oni su odlučili poskupiti struju davno prije protesta...i to će i uraditi a okrivit će nas rudare i tako zavaditi rudare i narod...

Narode, molim vas, shvatite da nas jebu...kako nas tako i vas...nemoj te padati na politiku.

Hvala.
:thumbup:
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#1365 Re: Energija u BIH

Post by pepeljara »

sime_cipol wrote: 30/11/2021 11:00
zigzag wrote: 30/11/2021 10:58 Pa švabo traži da ulažemo u vjetroelektrane i zatvaramo termoelektrane. Valjda i elektroprivreda mora imati nešto dobiti da može uložiti u obnovljive izvore. Zato se mora dodatno poskupiti.
Kroz 5 godina ce biti 100% skuplja nego danas.

Nije problem u poskupljenju nego u proizvodnji, jerbo ulaganje u obnovljive izvore = 0.

Cjena nam je ko u njemackoj gdje je >70 % energije pokriveno obnovljivim izvorima.
Kao i sve ostalo u drzavi i tu se pokrivaju uhljebi i plate, dividende i sl.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#1366 Re: Energija u BIH

Post by zigzag »

Gotovo je svakako. Ili kupite dionice elektroprivrede ili napravite svoj izvor struje. Sve ostalo će biti skuplja varijanta.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#1367 Re: Energija u BIH

Post by costacurta »

dend wrote: 30/11/2021 10:09
Leverage wrote: 30/11/2021 09:53 Ima tu jedan problem. Ako nećemo poskupljenje struje ok, ali niko neće više rovit ćumur po te pare i struje neće biti nikako. Ili ćemo uvoziti struju i svejedno plaćati skuplje.

Nema više struje po te pare, nema to veze ni sa Bošnjom ni sa guzicom ni sa primanjem. I ja bih da sipam plin za 0.86 kao prošle godine, al mohune, nema po te pare.

Nećemo hidroelektrane, čuvamo rijeke. Ok, ali onda nema struje. Mi smo navikli da nam je struja Bogom dana i da je jeftina. To nije baš tako u svijetu, struja je skupa zajebancija.
Sa trenutnom proizvodnjom od 5 000 tona dnevno i po cijeni od 45 KM za jednu godinu rudnici Kreke zarade ~ 82 miliona KM

Povecanjem cijene uglja za 25% za otkup, otkupna cijena bi bila 56KM ,a godisnja zarada ~ 102 miliona KM

Trenutni trošak rudnika SAMO na plate iznosi ~ 146 miliona KM

Dodaj na to da trošak el. energije, materijal, oprema ...


Struje će biti i bez rudnika
TE Tuzla godišnje spali oko 5M tona. Po sadašnjoj otkupnoj cijeni uglja imaju prihod od 215M.
Za 4500 rudara Kreke i RMU Banovići ukupni godišnji troškovi za poreze ne prelaze 50M godišnje i plate oko 70M. Samo Kreka ostvaruje suficit od 70ak M KM.
EP 2020. god ostvaruje prihod od 1. milijardu i 50M KM pd prodaje el struje. De ti sad objasni ako je 143 M trošak na plate, 215M za ugalj TE Tuzla + 100M TE Kakanj, neka na održavanje opreme, gorivo i šta sve ne potroše još 200M i za kurave, bunga bunga partije još 100M, 100M za troškove i poreze radnika EP, šta se desi sa još 200M ostvarenih od prihoda EP?
Ovo je priča za djecu u obdaništu.
Ne aboliram ni rudnike. Kakvog je tu ološa zaposleno malo je reći, ali ako pogledate strukturu zaposlenika u EP tek onda se ima jasna slika pogubnosti i nakaradnosti a samim time i ekonomske neodrživosti sistema.
Ajmo žurnalisti, pedagozi, profesori idr VAN iz EP, Telecoma, kliničkih centara, rudničkih uprava a daj ljude kvalifikovane. Željeznice imaju 2000 ljudi viška! Ajmo ili prijevremena penzija, otpremnina i zavod za zapošljavanje. Jel mi žao? NE! Žao mi mog djeteta koje će vraćati kredit koji je uzet da bi uhljeb primio platu.
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1368 Re: Energija u BIH

Post by gidra »

A šta bi bilo da se EP privatizuje? Mogli bi ugasiti državu..
I sa poskupljenjem ćemo opet plaćati manje od cijene proizvedenog kW.

Ovo što mi imamo nema nigdje u svijetu. Pogrešan pristup je napravljen još prije 15 godina. Struju je trebalo subvencionirati kroz državne subvencije za ugrožene katogorije stanovništva a ne jeftinom energijom.
Elektroprivreda je godinama najveća krava muzara i socijalna ustanova u državi i to dolazi na naplatu sada, malo po malo.

Svi ste pljuvali Andeliju, a jedini čovjek unazad 15 godina koji se pojavio i imao muda da reorganizuje rudarski budžeterijat i 100% je bio upravu. Za ovo sada što se dešava sada je isključivi krivac Vahid Hećo, Amer Jerlagić i Haris Silajdžić koji su još 2009 godine gurnuli rudnike u koncern.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1369 Re: Energija u BIH

Post by un1ted »

anex wrote: 30/11/2021 10:48 Ne slažem sa svakim tvojim komentarom ali ovo što si napisao je jedina istina. Rudnici idu svakako u zatvaranje i to je nama jasno. Ovo što pokušavaju zavaditi narod i rudare prićama o poskupljenju je totalno glupo od njih. A narod ko narod, pada na ovo sve.

Ono što želi svaki rudar je da ne ostane kratkih rukava na birou za zapošljavanje. Meni neka uplati sav staž a imam ga skoro 20 godina, ja odoh sam. Neću čekati da me iko zatvori. A tako bi svako normalan...

A oni su odlučili poskupiti struju davno prije protesta...i to će i uraditi a okrivit će nas rudare i tako zavaditi rudare i narod...

Narode, molim vas, shvatite da nas jebu...kako nas tako i vas...nemoj te padati na politiku.

Hvala.

Koliko puta da vam se citira ovo da bi shvatili šta je u pozadini? Je li dovoljno na svaku strancu jednom?

Koliko sam upratio, anex je rudar.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1370 Re: Energija u BIH

Post by dend »

Leverage wrote: 30/11/2021 11:05 Nije niko rekao sa će plata kopača sa 15 godina staža biti tolika, to je Andelija zaspinovao a ti povjerovao.
Početna plata, SS u rudniku Kreka za poziciju radnika na trasirki ( traka za prenos uglja ) je 1100KM plus topli plus treća smjena i prekovremeni rad.

Obaveza je da javlja preko motorole ako uoči da je traka oštećena, ako uoči da je valjak oštećen ili ako ugalj padne sa trake ili ako zaglavi i tjt. Osoba na drugoj strani motorole zaustavi traku i pošalje radnike da otklone smetnju.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1371 Re: Energija u BIH

Post by dend »

costacurta wrote: 30/11/2021 11:25
dend wrote: 30/11/2021 10:09

Sa trenutnom proizvodnjom od 5 000 tona dnevno i po cijeni od 45 KM za jednu godinu rudnici Kreke zarade ~ 82 miliona KM

Povecanjem cijene uglja za 25% za otkup, otkupna cijena bi bila 56KM ,a godisnja zarada ~ 102 miliona KM

Trenutni trošak rudnika SAMO na plate iznosi ~ 146 miliona KM

Dodaj na to da trošak el. energije, materijal, oprema ...


Struje će biti i bez rudnika
TE Tuzla godišnje spali oko 5M tona. Po sadašnjoj otkupnoj cijeni uglja imaju prihod od 215M.
Za 4500 rudara Kreke i RMU Banovići ukupni godišnji troškovi za poreze ne prelaze 50M godišnje i plate oko 70M. Samo Kreka ostvaruje suficit od 70ak M KM.
EP 2020. god ostvaruje prihod od 1. milijardu i 50M KM pd prodaje el struje. De ti sad objasni ako je 143 M trošak na plate, 215M za ugalj TE Tuzla + 100M TE Kakanj, neka na održavanje opreme, gorivo i šta sve ne potroše još 200M i za kurave, bunga bunga partije još 100M, 100M za troškove i poreze radnika EP, šta se desi sa još 200M ostvarenih od prihoda EP?
Ovo je priča za djecu u obdaništu.
Ne aboliram ni rudnike. Kakvog je tu ološa zaposleno malo je reći, ali ako pogledate strukturu zaposlenika u EP tek onda se ima jasna slika pogubnosti i nakaradnosti a samim time i ekonomske neodrživosti sistema.
Ajmo žurnalisti, pedagozi, profesori idr VAN iz EP, Telecoma, kliničkih centara, rudničkih uprava a daj ljude kvalifikovane. Željeznice imaju 2000 ljudi viška! Ajmo ili prijevremena penzija, otpremnina i zavod za zapošljavanje. Jel mi žao? NE! Žao mi mog djeteta koje će vraćati kredit koji je uzet da bi uhljeb primio platu.
Cuj gdje potrose pare

Evo ti finansijski izvjestaj
https://www.epbih.ba/stranica/izvjestaj ... poslovanju

Ukupna ulaganje EPBIH u zavisna drustva ( rudnike ) krajem 2020 je iznosilo preko 400 miliona KM ! Rudnici danas dužni milijardu KM čak sa tim ulaganjem od 400 miliona KM

Željeznice su najgore sto se tice ovog problema ,a nakon njih rudnici. I dan danas zeljeznice imaju citaonice i radnike svoje u istim :-)

Evo jos jedan podatak koji se moze pronaci kroz finansijske izvjestaje
EPBIH ima 4 313 radnika i na plate se potrosi 173 miliona KM
Kreka ima 3 000 radnika i na plate se potrosi 149 miliona KM
bhTelecoma ima 3 242 radnika i na plate se potrosi 115 miliona KM
Last edited by dend on 30/11/2021 11:59, edited 2 times in total.
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#1372 Re: Energija u BIH

Post by Ci-Nick »

anex wrote: 30/11/2021 10:48
Ci-Nick wrote: 30/11/2021 10:27 Ne znam,.. imam osjećaj da je sve ovo blef Vlade i Elektroprivrede.
Kupili su vrijeme do maja, do tad se mogu prebaciti na druge dobavljače uglja a onda slijedi zatvaranje jamskih kopova i privatizacija Kreke.
Jedina i prava istina.

Ne slažem sa svakim tvojim komentarom ali ovo što si napisao je jedina istina. Rudnici idu svakako u zatvaranje i to je nama jasno. Ovo što pokušavaju zavaditi narod i rudare prićama o poskupljenju je totalno glupo od njih. A narod ko narod, pada na ovo sve.

Ono što želi svaki rudar je da ne ostane kratkih rukava na birou za zapošljavanje. Meni neka uplati sav staž a imam ga skoro 20 godina, ja odoh sam. Neću čekati da me iko zatvori. A tako bi svako normalan...

A oni su odlučili poskupiti struju davno prije protesta...i to će i uraditi a okrivit će nas rudare i tako zavaditi rudare i narod...

Narode, molim vas, shvatite da nas jebu...kako nas tako i vas...nemoj te padati na politiku.

Hvala.
Ja sam možda bio grub u komentarima prema sindikatu rudara, prema rudarima koji zloupotrebljavaju zvanje " Rudar" ali sam isto tako napominjao da ste još davno trebali tražiti da se vaši zaostali doprinosi rješe plaćanjem iz budžeta jer su dosadašnje SDA Vlade tolerisale neplaćanje doprinosa zarad socijalnog mira i jeftine struje za domaćinstva.
Elektroprivredi je 2008. uvaljen vruć kesten. Koncern postoji samo formalno, jer ne može se u jedno dioničarsko društvo u kojem Vlada nije 100% vlasnik uvaljivati 7 društava sa gubicima i dugovima.
Sad nek vlada nađe 100 miliona KM godišnje kao što je našla za tunel Hranjen i neki u narednih 5 godina izmiri doprinose.
Sa računa Elektroprivrede niti je zakonito niti to Elkektroprivreda može podnijeti.
Spominjao sam već da je u Njemačkoj jamski rudar sve do zatvaranja jamskih kopova bio subvencionisan čak i do 80,000 eura.
Kako ima subvencija za poljoprivrednika tako može biti i za rudara.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1373 Re: Energija u BIH

Post by drndalo »

Haris.ba wrote: 30/11/2021 10:50
nosara wrote: 30/11/2021 10:48 Ima smeca. Hajcaj! :bih:
Forto vizionar.

https://balkangreenenergynews.com/rs/sp ... jer-forto/
Spalionica bi dugoročno rešila problem odlaganja otpada u Kantonu Sarajevo – premijer Forto
E jest tesko biti ovdje vizionar... U drustvu slijepaca, i onaj s 1 okom je Kralj...!

Ako moze Bec imati spalionicu/energanu u centru, sto je mi ne bismo mogli imati, kupimo je povoljno na 30 godina od istog dobavljaca i zdravo...

Ili mislis da mi vise volimo sebe nego Beclije sebe...?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1374 Re: Energija u BIH

Post by _BataZiv_0809 »

Sad ce ti Hare rec da ne da narod :P
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1375 Re: Energija u BIH

Post by drndalo »

Jah, Narod ZNOOOOO...
Post Reply