Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Rioda
Posts: 15
Joined: 08/03/2021 21:09

#1 Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Rioda »

Možda će nekom biti zanimljivo i korisno.

Radi se o projektu Idena (www.idena.io). Projekat je open-source i internacionalan.

Jako je teško na jednostavan način objasniti generalnoj publici ovako nešto. Postavlja se pitanje, koliko se već razumjete u blokčejn tehnologije?

Šta je Idena?

Idena je prvi blokčejn gdje svaka osoba dokazuje da je čovjek i gdje je svaki nod povezan sa jednim unikatnim kriptoidentitetom - jednom jedinicom sa jednakom glasačkom snagom u Idena mreži. Idena je jedna od najdecentralizovanijih blokčejn mreža.

Ako ste čuli za bitkoin ili ethereum, njihovo kopanje, sigurno ste saznali do sad da bi počeli da učestvujete u tako nečemu, potrebna vam je određena investicija. Najčešće se radi o ulaganju novca u skupu opremu, najčešće, grafičke kartice, koje se koriste da vrše matematičke operacije za koje vi dobijate nagradu.
Dakle tu je potrebno da uložite neki novac u opremu, održavate te mašine dok rade, plaćate struju, čekajući par meseci da vam se isplati uložena investicija ako se sve zvezde poklope.

U ovakvim sistemima dolazi do ne-fer koncentracije moći. Iz razloga što vam je potrebna investicija da bi počeli sa kopanjem, ljudi koji imaju više para od vas su u prilici da kupe više opreme i dobijaju više nagrada od vas do momenta kada ta trka, ko ima više opreme, dostigne nivo gdje običan čovjek ne može da se priključi toj ne-fer trci.

Na stranu što takvi sistemi, blokčejn mreže koriste suludo velike količine električne energije, koja je protraćena uludo. Ništa tu nije pametno izračunato, uglavnom traže nasumičan hash koji će da počinje sa određenim brojem nula na početku u zavisnosti od težine kopanja. Suludo.

Idena ima totalno originalan i drugačiji pristup. Kako bi postao deo Idena mreže, potrebno je da dokažeš da si čovjek na Idena validacijama koje se održavaju, trenutno, jednom u 17 dana.

Nakon što se validirate rešavajući jednostavan logički zadatak, dobijate mogućnost da pokrenete idena program na svom računaru. Držanjem upaljenog Idena programa učestvujete u održavanju Idena mreže i zauzvrat dobijate nagradu u vidu Idena novčića.

Potrebni su vam (za kopanje):
- Flat rate internet (neograničen protok)
- Računar sa najmanje 4 GB ram memorije

Bez kopanja (nagrade od validacija):
- Mobilni telefon sa internetom
- Ili računar koji može da pokrene neki moderan browser

Kopanje ne zavisi od jačine procesora ili grafičke kartice. Kopanje ne troši struju preterano više, najlakše ga je uporediti sa p2p torrent djeljenjem podataka.

Napisao sam poduži tekst koji dodatno objašnjava zasebne aspekte Idena mreže, možete da pročitate na sledećem linku:
https://idena.site/uvod-u-idenu/
https://idena.site/napravi-idena-nalog/
https://idena.site/idena-validacija/
https://idena.site/idena-kopanje/

Sljedeća validacija je 12. marta, tačno u 14:30, ko želi da proba, ima dosta vremena da se informiše, pripremi i nabavi pozivnicu od već postojećih Idena članova.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#2 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by zigzag »

'ta je ovo? Neki matrix. Ko hoće da bude deo?
User avatar
Rioda
Posts: 15
Joined: 08/03/2021 21:09

#3 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Rioda »

Šta je to Idena mreža?

Idena je nova tehnologija, između ostalog to je mreža za plaćanje koja radi pomoću interneta. Da bi Idena mreža radila, potrebni su joj ljudi koji čine tu mrežu i koji joj pomažu u njenom radu.
kvaju
Posts: 35
Joined: 20/04/2009 22:08

#4 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by kvaju »

Mislim da je super projekat, originalan, a može se fino i zaraditi, još da se vrati cijena u satsima gdje je bila nedavno, extra :)
Samo HODL!
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Blixen »

Rioda wrote: 09/03/2021 13:00 Da bi Idena mreža radila, potrebni su joj ljudi koji čine tu mrežu i koji joj pomažu u njenom radu.
znaci daj pare :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rioda
Posts: 15
Joined: 08/03/2021 21:09

#6 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Rioda »

Sada možete da posetite Idena Explorer i da tačno vidite koliko se dobija od nagrada
https://scan.idena.io

Image

Nagrade od kopanja
14.7$ - za 18 dana kopanja

Nagrade za validaciju flipove i pozivnice
$1.7 - $79.9 - nagrada na početku i najveća nagrada vremenom kada postanete stalni čan
eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#7 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

Blixen wrote: 10/03/2021 11:36
Rioda wrote: 09/03/2021 13:00 Da bi Idena mreža radila, potrebni su joj ljudi koji čine tu mrežu i koji joj pomažu u njenom radu.
znaci daj pare :lol: :lol: :lol:
Ne trebaju nikakve pare samo treba računar ili laptop za mining i validaciju.U projektu sam već par mjeseci i napominjem da nije nikakav scam niti je potreban novac da uđete u projekat.Nikad nisam ni marke uložio u crypto osim što potrošim struje na laptopu ili računaru koji svakako rade 24 h.A potrošenu struju platim prodajom crypta.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#8 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

ja kopam nos. jel i to kriptovaluta?
eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#10 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

un1ted wrote: 11/03/2021 01:08Scam
Na osnovu čega tvrdiš da je scam ?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#11 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

eniacc wrote: 11/03/2021 01:10
un1ted wrote: 11/03/2021 01:08Scam
Na osnovu čega tvrdiš da je scam ?
na osnovu toga sto bi ti to sve sam radio i ne bi dijelio ni sa kim.
kao sto ja sam kopam nos.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by un1ted »

Cuj sto, pa pogledaj stranicu. Ovaj scam rxc ima about us nabacan glupostima a ovaj tvoj nema ni to. BTW Total supply is not limited.

:-) :-)
eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#13 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

Tempo wrote: 11/03/2021 01:13
eniacc wrote: 11/03/2021 01:10
un1ted wrote: 11/03/2021 01:08Scam
Na osnovu čega tvrdiš da je scam ?
na osnovu toga sto bi ti to sve sam radio i ne bi dijelio ni sa kim.
kao sto ja sam kopam nos.
Nije cilj da sve sam radiš .Prvo malo pročitaj o projektu pa onda razgovaraj o njemu.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#14 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

eniacc wrote: 11/03/2021 01:33
Tempo wrote: 11/03/2021 01:13
eniacc wrote: 11/03/2021 01:10
Na osnovu čega tvrdiš da je scam ?
na osnovu toga sto bi ti to sve sam radio i ne bi dijelio ni sa kim.
kao sto ja sam kopam nos.
Nije cilj da sve sam radiš .Prvo malo pročitaj o projektu pa onda razgovaraj o njemu.
aj ne palamudi.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#15 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by MehmedPasaMoric »

Radije bih ulozio pare kod sibicara na auto pijaci nadao se najboljem ishodu, hvala
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by un1ted »

Ovakvi "projekti" zagađuju pravi i kvalitetni kirpito. Bitconect verzija.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#17 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

dje ste koke, evo zoke
doso zoka da vas koka
User avatar
Rioda
Posts: 15
Joined: 08/03/2021 21:09

#18 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Rioda »

Oho, znači ima kripto znalaca i ovdje. Cijenim dobar troll ali više cijenim kvalitetnu diskusiju sa ljudima koji se zaista razumeju u kripto. Nadam se da ima ljudi koji će biti zainteresovani za kvalitetnu diskusiju, da uporedimo Idenu sa nekim vašim omiljenim kripto projektom, da vidimo, za i protiv.
eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#19 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

Džaba ti njima govoriš Rioda oni misle da si došao da im uzmeš pare.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#20 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

eniacc wrote: 11/03/2021 13:36 Džaba ti njima govoriš Rioda oni misle da si došao da im uzmeš pare.
a ti u stvari dosao da nam das.
User avatar
Rioda
Posts: 15
Joined: 08/03/2021 21:09

#21 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Rioda »

To je sasvim normalno. Navikli smo na svakakve prevare i izgubili smo poverenje jedni u druge.
Kako ti sad nekom da objasniš da mu želiš dobro, i da ne želiš od njega ništa? Pa to je nepojmljivo u današnje vrjeme.

Nema veze i na drugim forumima gde sam pokrenuo temu, da bi informisao ljude, takođe je bilo skeptika na početku.
faze su:
- ovo mora da je prevara (mnogim ljudima će delovati previše komplikovano pa se neće ni udubiti da pročitaju ili shvate)
- čemu to uopšte (prelazimo na filozofsku raspravu, zašto uopšte postoji bitcoin, ko je to smislio)
- a koliko si ti zaradio i ako se toliko zaradjuje od toga, to bi se već pročulo

Možda je lakše ako se objasni kroz video klip

eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#22 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

Tempo wrote: 11/03/2021 15:54
eniacc wrote: 11/03/2021 13:36 Džaba ti njima govoriš Rioda oni misle da si došao da im uzmeš pare.
a ti u stvari dosao da nam das.
Druže prođi me se, ako nemaš šta pametno reći zaobiđi moje komentare ! Nisam postavio nikakav referal link ,niti kome govorim da ulaže svoj novac nego govorim iz vlastitog iskustva o ideni.
Last edited by eniacc on 11/03/2021 20:22, edited 1 time in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#23 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

eniacc wrote: 11/03/2021 19:25
Tempo wrote: 11/03/2021 15:54
eniacc wrote: 11/03/2021 13:36 Džaba ti njima govoriš Rioda oni misle da si došao da im uzmeš pare.
a ti u stvari dosao da nam das.
Druže prođi me se, ako nemaš šta pametno reći zaobiđi moje komentare ! Nisam postavio nikakav referal link ,niti kome govorim da ulaže svoj novac nego govorim iz vlastitog iskustva o ideni.

Druze, to je modus operandi svih piramidalnih sema i ostalih prevara, ne tražiš pare.
eniacc
Posts: 208
Joined: 07/11/2014 23:54

#24 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by eniacc »

Tempo wrote: 11/03/2021 20:06 Druze, to je modus operandi svih piramidalnih sema i ostalih prevara, ne tražiš pare.
Ok. poštujem to je tvoje mišljenje. Svako neka misli kako hoće. U kriptu sam više godina ,rudarim,trejdam, istražujem zanimljive projekte i veliki sam borac protiv svake vrste scama kojih imaš na stotine. Neko će reći da je i bitcoin i ostali poznati altovi scam .Svi smo svjesni da sutra možda neće vrijediti ni koliko za kifle a možda će neki od njih biti novo platežno sredstvo.Sve dok mogu da izvučem nešto para uz pomoć računara za mene nije scam. Šta potrošim to je struja nekih 10-15km mjesečno i slobodnog vremena da se posvetim onom što je zanimljivo. Eto ako imaš neki zanimljivi projekt da mi predložiš rado ću učestvovati .
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#25 Re: Idena - Pridružite se kopanju prve kripto valute u kojoj je osnova čovjek

Post by Tempo »

eniacc wrote: 11/03/2021 20:21
Tempo wrote: 11/03/2021 20:06 Druze, to je modus operandi svih piramidalnih sema i ostalih prevara, ne tražiš pare.
Ok. poštujem to je tvoje mišljenje. Svako neka misli kako hoće. U kriptu sam više godina ,rudarim,trejdam, istražujem zanimljive projekte i veliki sam borac protiv svake vrste scama kojih imaš na stotine. Neko će reći da je i bitcoin i ostali poznati altovi scam .Svi smo svjesni da sutra možda neće vrijediti ni koliko za kifle a možda će neki od njih biti novo platežno sredstvo.Sve dok mogu da izvučem nešto para uz pomoć računara za mene nije scam. Šta potrošim to je struja nekih 10-15km mjesečno i slobodnog vremena da se posvetim onom što je zanimljivo. Eto ako imaš neki zanimljivi projekt da mi predložiš rado ću učestvovati .
Jesi li ti zensko?
Post Reply