BANKE ALL ABOUT!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1076 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by shalla »

Halalite što ću ovo ovako napisati, ali mnoge gluposti su ispisane na proteklih nekoliko stranica 🙄
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1077 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 00:43
maha_xy wrote: 02/03/2022 00:38 Imas isplatne redove, naplatili bi se svakako ali iz stecajne mase jer je zdrava banka , i to za par godina, naravno za iznose preko 50.000 KM. Kako ostati neisplacen vidjeti pod Banka Srpske, Bobar banka, imas tamo povjerioca koliko hoces, i drzavnih firmi, fizickih lica, lokalnih samouprava. Tako ne lupetaj. Za preuzimanje vidjeti pod Prevemnt. Ne lupetaj kad nemas blage veze.
Za par godina kažeš :D

Čuj vidi pod Banka Srpske nešto što se treba desiti Sberbanci :lol: To je isto kao da kažeš zanima me utakmica Tottenham - Everton, a neko ti kaže vidi pod Travnik - Iskra :lol:

Pazi, ja lupetam, a ti tvrdiš da je ASA kupila Sberbank BH mimo zakona, veliš "oteli Rusima imovinu" :lol: Pa kakva dileja čovjek mora biti da povjeruje da je tako nešto moguće. I ono nešto vazi o bankama. E živote pokvareni džojstiku :D
Naravno kad ne mozes isplatiti depozite ides u likvidaciju a kasnije u stecaj, nema veze imas li 100 mil KM aktive ili 2 milijarde.AOD te isplacuje sa racuna Sber banke a ne svojih, zato oni najbrze i zavrse jer banke taj novac imaju na racunima. Naravno da su svi iskoristili situaciju, kako je ASA banka dosla do dionica, kad sam tvrdis da Sber moze isplatiti sve. Evo i ja se slazem, moze ispaltiti sve i da im nakon likvidacije ostane preko 200 mil KM, Sto bi vlasnik dao tu lovu ASA banci, objasni mi pa mozes nastaviti dalje. Ako deponenti i nakon ponedjeljka budu dolazili Po lovu, banka bude nelikvidna kome ces visak likvidacione mase isplatiti, Mahmuzicu.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1078 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by pinkman »

Leverage wrote: 02/03/2022 00:43
maha_xy wrote: 02/03/2022 00:38 Imas isplatne redove, naplatili bi se svakako ali iz stecajne mase jer je zdrava banka , i to za par godina, naravno za iznose preko 50.000 KM. Kako ostati neisplacen vidjeti pod Banka Srpske, Bobar banka, imas tamo povjerioca koliko hoces, i drzavnih firmi, fizickih lica, lokalnih samouprava. Tako ne lupetaj. Za preuzimanje vidjeti pod Prevemnt. Ne lupetaj kad nemas blage veze.
Za par godina kažeš :D

Čuj vidi pod Banka Srpske nešto što se treba desiti Sberbanci :lol: To je isto kao da kažeš zanima me utakmica Tottenham - Everton, a neko ti kaže vidi pod Travnik - Iskra :lol:

Pazi, ja lupetam, a ti tvrdiš da je ASA kupila Sberbank BH mimo zakona, veliš "oteli Rusima imovinu" :lol: Pa kakva dileja čovjek mora biti da povjeruje da je tako nešto moguće. I ono nešto vazi o bankama. E živote pokvareni džojstiku :D
Sta ce biti oteto kad direktor Agencije kaze da je otislo po cijeni koja je navedena u ugovoru prije rata. To znaci koliko je AIK trebao da plati, toliko je ASA platila.

To je fer deal. :D

Osim ako AIK nije bio neki protocni bojler pa dali za manji iznos. :D
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1079 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 00:46
Hakiz wrote: 02/03/2022 00:45

U BiH?

Sve je moguće.
Ne na tom nivou i ne sa stranim kapitalom.

Osim toga, ne prodaje direktno Sberbank Rusija nego Sberbank Europe AG.
Opet valjas gluposti, ne prodaju ljudi, nema ih nigdje. FBA prenosi dionice na ASA banku
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1080 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

maha_xy wrote: 02/03/2022 00:52 Naravno kad ne mozes isplatiti depozite ides u likvidaciju a kasnije u stecaj, nema veze imas li 100 mil KM aktive ili 2 milijarde.AOD te isplacuje sa racuna Sber banke a ne svojih, zato oni najbrze i zavrse jer banke taj novac imaju na racunima. Naravno da su svi iskoristili situaciju, kako je ASA banka dosla do dionica, kad sam tvrdis da Sber moze isplatiti sve. Evo i ja se slazem, moze ispaltiti sve i da im nakon likvidacije ostane preko 200 mil KM, Sto bi vlasnik dao tu lovu ASA banci, objasni mi pa mozes nastaviti dalje. Ako deponenti i nakon ponedjeljka budu dolazili Po lovu, banka bude nelikvidna kome ces visak likvidacione mase isplatiti, Mahmuzicu.
A što bi, pa zato što je banka zbog sankcija izgubila povjerenje klijenata u perspektivi. Te bi se pare istopile vrlo brzo, nema posla više, shvataš.

Ako deponenti budu dolazili po lovu u bilo koju banku na svijetu ona će propasti. Razlog zbog kojeg su deponenti dolazili uklonjen je i deponenti više nemaju razloga da dolaze, stvar će se smiriti vrlo brzo.

Jest, ja sam Mahmuzić sa Aliexpressa :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1081 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

maha_xy wrote: 02/03/2022 00:54
Leverage wrote: 02/03/2022 00:46
Ne na tom nivou i ne sa stranim kapitalom.

Osim toga, ne prodaje direktno Sberbank Rusija nego Sberbank Europe AG.
Opet valjas gluposti, ne prodaju ljudi, nema ih nigdje. FBA prenosi dionice na ASA banku
Ko je spominjao ljude :lol:

Šta, hoćeš reći da ASA neće platiti za dionice i da te pare neće završiti kod Sberbank Europe AG?

Hoće i hoće.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1082 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 00:59
maha_xy wrote: 02/03/2022 00:54
Opet valjas gluposti, ne prodaju ljudi, nema ih nigdje. FBA prenosi dionice na ASA banku
Ko je spominjao ljude :lol:

Šta, hoćeš reći da ASA neće platiti za dionice i da te pare neće završiti kod Sberbank Europe AG?

Hoće i hoće.
Nece, pogledaj Sber Hrvatska, HPB i HNB. Pricitaj malo i ZOB, sto su imenovali privremene upravnike, najlakse je lupetati po forumu i misliti da si plaho pametan.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1083 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 00:58
maha_xy wrote: 02/03/2022 00:52 Naravno kad ne mozes isplatiti depozite ides u likvidaciju a kasnije u stecaj, nema veze imas li 100 mil KM aktive ili 2 milijarde.AOD te isplacuje sa racuna Sber banke a ne svojih, zato oni najbrze i zavrse jer banke taj novac imaju na racunima. Naravno da su svi iskoristili situaciju, kako je ASA banka dosla do dionica, kad sam tvrdis da Sber moze isplatiti sve. Evo i ja se slazem, moze ispaltiti sve i da im nakon likvidacije ostane preko 200 mil KM, Sto bi vlasnik dao tu lovu ASA banci, objasni mi pa mozes nastaviti dalje. Ako deponenti i nakon ponedjeljka budu dolazili Po lovu, banka bude nelikvidna kome ces visak likvidacione mase isplatiti, Mahmuzicu.
A što bi, pa zato što je banka zbog sankcija izgubila povjerenje klijenata u perspektivi. Te bi se pare istopile vrlo brzo, nema posla više, shvataš.

Ako deponenti budu dolazili po lovu u bilo koju banku na svijetu ona će propasti. Razlog zbog kojeg su deponenti dolazili uklonjen je i deponenti više nemaju razloga da dolaze, stvar će se smiriti vrlo brzo.

Jest, ja sam Mahmuzić sa Aliexpressa :lol:
Ako nisi radio s stedisama, onda mozes vjerovati u ovo. Pukne problem s poslovanjem jedne kcerke u Moldaviji, on dodje po svoju lovu.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1084 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

Pogledaj, pročitaj, vidi pod :lol: Svaki post se svodi na iste fraze.

Takvi poput tebe su ovdje danima dizali paniku, govorili ako ne digneš do petka pare propadaju ti, dušek majka, drži ne daj, a ja sam govorio ovo što i danas govorim, da su pare sigurne i da ne treba stajati čitav dan po redovima ko zadnji levat.

I gdje su sad ti stručnjaci? Pokrili se ponjavom, dakako.

Tako ćeš i ti za koji dan prestati sa trolanjem po forumu, kad ti gazda odredi neki novi zadatak.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1085 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:08 Pogledaj, pročitaj, vidi pod :lol: Svaki post se svodi na iste fraze.

Takvi poput tebe su ovdje danima dizali paniku, govorili ako ne digneš do petka pare propadaju ti, dušek majka, drži ne daj, a ja sam govorio ovo što i danas govorim, da su apre sigurne i da ne treba stajati čitav dan po redovima ko zadnji levat.

I gdje su sad ti stručnjaci? Pokrili se ponjavom, dakako.

Tako ćeš i ti za koji dan prestati sa trolanjem po forumu, kad ti gazda odredi neki novi zadatak.
Nemam gazde, objasni mi ako je sve OK, zasto danas nije radio platni promet u Sber BL, samo cash do 1.000 KM. Ti imas 500 KM na racunu i mlatis ovdje i dalje praznu slamu, komitenti placaju po nekoliko desetina hiljada svaki dan, nazalost danas ne mozete ali je sve OK. Ovi zatvorili do ponedjeljka kao da preuzmu, a Vakufsku banku dvije godine pruzimali, od ponedjeljka ASA. Ono sto rade je kupovina vremena i mole se da red za isplatu u ponedjeljak ne bude.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1086 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

maha_xy wrote: 02/03/2022 01:16
Leverage wrote: 02/03/2022 01:08 Pogledaj, pročitaj, vidi pod :lol: Svaki post se svodi na iste fraze.

Takvi poput tebe su ovdje danima dizali paniku, govorili ako ne digneš do petka pare propadaju ti, dušek majka, drži ne daj, a ja sam govorio ovo što i danas govorim, da su apre sigurne i da ne treba stajati čitav dan po redovima ko zadnji levat.

I gdje su sad ti stručnjaci? Pokrili se ponjavom, dakako.

Tako ćeš i ti za koji dan prestati sa trolanjem po forumu, kad ti gazda odredi neki novi zadatak.
Nemam gazde, objasni mi ako je sve OK, zasto danas nije radio platni promet u Sber BL, samo cash do 1.000 KM. Ti imas 500 KM na racunu i mlatis ovdje i dalje praznu slamu, komitenti placaju po nekoliko desetina hiljada svaki dan, nazalost danas ne mozete ali je sve OK. Ovi zatvorili do ponedjeljka kao da preuzmu, a Vakufsku banku dvije godine pruzimali, od ponedjeljka ASA. Ono sto rade je kupovina vremena i mole se da red za isplatu u ponedjeljak ne bude.
Haj se ti odluči jesam li ja Mahmuzić ili imam 500 maraka na računu :D

Imaš ti gazdu i tvoj gazda nije sretan što je ASA Banka večeras postala treća banka u BiH. Proći će ga, a i tebe, malo osaburite :D
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1087 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:19
maha_xy wrote: 02/03/2022 01:16
Nemam gazde, objasni mi ako je sve OK, zasto danas nije radio platni promet u Sber BL, samo cash do 1.000 KM. Ti imas 500 KM na racunu i mlatis ovdje i dalje praznu slamu, komitenti placaju po nekoliko desetina hiljada svaki dan, nazalost danas ne mozete ali je sve OK. Ovi zatvorili do ponedjeljka kao da preuzmu, a Vakufsku banku dvije godine pruzimali, od ponedjeljka ASA. Ono sto rade je kupovina vremena i mole se da red za isplatu u ponedjeljak ne bude.
Haj se ti odluči jesam li ja Mahmuzić ili imam 500 maraka na računu :D

Imaš ti gazdu i tvoj gazda nije sretan što je ASA Banka večeras postala treća banka u BiH. Proći će ga, a i tebe, malo osaburite :D
Nit' si smijesan niti citas sta pisem, Mahmuzicem te nisam nazvao nigdje, da imas na racunu nesto vise od 500 KM, sumnjam, mozda kad plata legne.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1088 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

maha_xy wrote: 02/03/2022 01:23 Nit' si smijesan niti citas sta pisem, Mahmuzicem te nisam nazvao nigdje, da imas na racunu nesto vise od 500 KM, sumnjam, mozda kad plata legne.
To se slažem, smiješan si ti. Hajde nazad na padobran kojim si doletio.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1089 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:27
maha_xy wrote: 02/03/2022 01:23 Nit' si smijesan niti citas sta pisem, Mahmuzicem te nisam nazvao nigdje, da imas na racunu nesto vise od 500 KM, sumnjam, mozda kad plata legne.
To se slažem, smiješan si ti. Hajde nazad na padobran kojim si doletio.
Trujes ljude ovdje da ne dizu svoju lovu od par hiljada, oni svakako ne mogu doci do novca za 30 dana niti ce ugroziti likvidnost banke. Otidji u Upravu Sber banke pa pitaj sto su im osiguranja odmah povukla sredstva, i ugrozila likvidnost Banke, bezobraznice placeni. Nema rokova ni ponedjeljak ni utorak, odmah zahtjev za razrocenje. Sram te bilo, njihove pare nek rade s njima sta hoce, banka svakako tesko da odrzi likvidnost i pored ovog supljaka od ASA banke koja svoja preduzeca ne moze konsolidovati.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1090 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

Uh, gadno je, šef je baš van sebe, ako ne napraviš paniku u ova dva dana mog'o bi te i više nagrdit' :D

Taman mu počeli dolaziti novi klijenti da otvaraju račune kad ono prc :izet:
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1091 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:45 Uh, gadno je, šef je baš van sebe, ako ne napraviš paniku u ova dva dana mog'o bi te i više nagrdit' :D

Taman mu počeli dolaziti novi klijenti da otvaraju račune kad ono prc :izet:
Nikom depoziti ne trebaju, 13 banaka je prelikvidno samo ste vi u belaju. Jbg zamolite ovih 13 da vama prebaci po 50 miliona, nemojte ljude gnjaviti kad vam ocito ne vjeruju.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1092 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

Evo ga, odao se da radi za banku i da botuje po nalogu šefa :lol:

Navučen na tanak led koji lagano puca :D
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1093 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:45 Uh, gadno je, šef je baš van sebe, ako ne napraviš paniku u ova dva dana mog'o bi te i više nagrdit' :D

Taman mu počeli dolaziti novi klijenti da otvaraju račune kad ono prc :izet:
Imam spor s vama i zelim da propadnete. Sta ces sad:)
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1094 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 01:55 Evo ga, odao se da radi za banku i da botuje po nalogu šefa :lol:

Navučen na tanak led koji lagano puca :D
Kad stedise navale ja trljam ruke, likvidacija pa stecaj. Jedno 3-4 godine ne zna se ni ko pije ni ko placa. Citav zivot samo svoje interese zastupam, kakav sef, dok sam sefa zastupao imao Sam kao i to 500 KM kad plata legne.
Last edited by maha_xy on 02/03/2022 02:01, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1095 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

Što je gazdi milo, to mu se i snilo :D
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1096 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 02:00 Što je gazdi milo, to mu se i snilo :D
Nek sam tebe provalio da si i Sbera, koga boli ona stvar sta ce ko raditi s depozitima, ti kao brines o sistemu, a ne o banci:)
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1097 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by Leverage »

maha_xy wrote: 02/03/2022 02:04
Leverage wrote: 02/03/2022 02:00 Što je gazdi milo, to mu se i snilo :D
Nek sam tebe provalio da si i Sbera, koga boli ona stvar sta ce ko raditi s depozitima, ti kao brines o sistemu, a ne o banci:)
Cijeli forum zna da sam prosvjetni radnik, a ne zaposlenik banke :D

Upravo to, konačno si nadošao, govorim o finansijskom sistemu i cinično komentarišem bespotrebno paničarenje koje se ovih dana ogleda u podizanju gotovine sa bankovnih računa i kupovini brašna.
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#1098 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by bumerangss »

Sad u vecini banaka, nova oročenja ne možeš baš tek tako razročiti odnosno u zahtjevu za prekid oročenja moraš navesti debeo opravdan razlog i to dokumentovati (teška bolez, razvod, ženidba, odlazak iz zemlje....) i čekati da banka odobri prekid oročenja :run:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1099 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by drndalo »

Iz donjeg dijela teksta o preuzimanju Sber-a:
"Sve Sberbanke u EU su proglašene nesolventnim I supervizori su preuzeli upravljanje, pa je banka ili likvidirana ili prodana nekim drugim bankama", rečeno je.
Dakle radi se o automatizmu nakon uvedenih sankcija.

Jednog dana kada bude to na redu, pare za te banke u EU i ostalim zemljama koje to prate ce doci na red za poravnanje sa dotadasnjim vlasnikom...
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1100 Re: BANKE ALL ABOUT!!!

Post by maha_xy »

Leverage wrote: 02/03/2022 02:12
maha_xy wrote: 02/03/2022 02:04
Nek sam tebe provalio da si i Sbera, koga boli ona stvar sta ce ko raditi s depozitima, ti kao brines o sistemu, a ne o banci:)
Cijeli forum zna da sam prosvjetni radnik, a ne zaposlenik banke :D

Upravo to, konačno si nadošao, govorim o finansijskom sistemu i cinično komentarišem bespotrebno paničarenje koje se ovih dana ogleda u podizanju gotovine sa bankovnih računa i kupovini brašna.
Super za tebe, drzi se profesije. Nas finansijski sektor nikad se nije susreo s ovim, citava banka u panici kako da odrzi likvidnost, ti ovdje ljude uvjeravas da je sve OK. Da imas milion da ti ovisi poslovanje sutra, kako ces platiti dobavljace, pitao bih te kako bi se ponasao. Oni su i dalje u ogromnom riziku, samo ako krene lose, neki ce povuci svoju lovu odmah da ih se na ugrozi a Hamo iz Banovica ce malo cekati za svoju milju ustedjevine.
Post Reply