BANKE ALL ABOUT!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#1 ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Upozorenje...

Prije par dana dobio sam poruku na mobilni iz rajfajzen banke kako treba da uplatim za vodjenje računa 22,5 KM.
Kontam, nisam klijent te banke ima dvije i po godine sta je sad ovo??. Nazovem kad tamo teta mi kaže prije dvije i po godine otvoren je račun na koji sam ja primao stipendiju i pošto više nema stipendije oni meni nakon DVIJE I PO GODINE javljaju da mi još uvijek vode račun. VEĆE LIHVARENJE U ŽIVOTU NISAM VIDIO OD OVIH BANAKA. Još mi reće da je sve do početka 2010 vođenje računa bilo besplatno a da se sada plaća 1.95 KM za mjesec. KOJI KRETENIZAM...nista mi ne salju dvije i po godine ni postom ni nicim i onda pufff plati 22,5 KM...
LJUDI DA VAM SE NE BI DESILO ISTO SVE RAČUNE KOJE NE KORISTITE OBAVEZNO ZATVORITE ODMAH...
jer vam neće sigurno javiti na vrijeme da to uradite....
rimano
Posts: 728
Joined: 28/12/2009 00:05

#2 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by rimano »

Da li je u pitanju obicni tekuci racun ili neka od kartica?
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#3 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by ri0 »

Ja u Hypo banci imam racun koji sam otvorio prije 6-7 godina a ne koristim ga vec 3-4 godine. Da li mi se ovo moze isto desiti ? :)
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#4 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

U pitanju je debitna kartica tzv. maesto kard koju su mi dali na moj zahtejv da mogu uzimati stipendiju od 150 KM sa bankomata...

Provjeri za hypo banko ja ti savjetujem, jer njima je u cilju da ti ne javljaju dok ti se ne nakupi određeni iznos tako da ti mogu zaračunavati i godišnju kamatu na to. Opet sve zavisi od banke do banke...MOJ SAVJET je da zatvorite račun na koji vam ne liježe novac...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#5 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mrtva kokoš »

lopovi samo takvi...
izvadio sam karticu(debitnu) prije mozda godinu zbog jedne uplate i haj kad sam htio da je odjavim kaze mi ona
10 KM, ili mozes cekati 3mjeseca ako ne bude ni jedna transakcija kartica ce se zalediti...
i haj ja ti nju poslusam medjutim nakon 3 mj. i dalje su nastavili da salju obracun za koristenje kartice :-) :-)
nisam je jos odjavio jer pred kraj godine trebam da mi pristigne jedna uplata, iako se nakupilo skoro 30KM u minusu...
tako da nakon toga adio raifaissen za sva vremena...
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#6 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Ja shvatam da za vodjenje računa svaka banka naplačuje uslugu...Ali da mi ne javljaju dvije i po godine ništa, nikakav izvještaj ne šalju...i onda samo pošalju uplati to nema smisla...Ja ovdje konkretno govorim o računima na koji vam neće više ići uplata (koje više nećete koristiti) da ih zatvorite...
pharaoh
Posts: 3
Joined: 29/05/2008 14:43

#7 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by pharaoh »

A ti lijepo prijavu Agenciji za bankarstvo i eventualno Udruženju za zaštitu potrošača. Mislim da oni jedino imaju razumijevanja za ovakve probleme korisnika bankarskih usluga. Osim toga, pri otvaranju tekućeg računa dobro čitajte šta piše u Ugovoru!
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#8 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

:)) u tome i jest fazon sto u ugovoru stoji da se NE NAPLACUJE i kao što mi reće njihova radnica da su to počeli od početka 2010 da naplaćuju 1.95 KM. Razgovarao sam i sa svojim advokatom, gdje čovjek kaže da je ovo politika banke jer ako bih podizao recimo tužbu zbog ovoga ne isplati se zbog 22,5 KM sto je njima i u cilju. A uzmite da ima 3000 ljudi koji imaju isti slučaj to je ok 66 000 KM koje će banka uzeti onako...to je fazon i tom "ZECU LEŽI GRM"...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#9 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mrtva kokoš »

teatarsnova wrote::)) u tome i jest fazon sto u ugovoru stoji da se NE NAPLACUJE i kao što mi reće njihova radnica da su to počeli od početka 2010 da naplaćuju 1.95 KM. Razgovarao sam i sa svojim advokatom, gdje čovjek kaže da je ovo politika banke jer ako bih podizao recimo tužbu zbog ovoga ne isplati se zbog 22,5 KM sto je njima i u cilju. A uzmite da ima 3000 ljudi koji imaju isti slučaj to je ok 66 000 KM koje će banka uzeti onako...to je fazon i tom "ZECU LEŽI GRM"...
a sta da ti "zaboravis" na to njihovo obracunavanje??
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#10 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Da ja zaboravim na to kao što sam i mislio to bi išlo njima u prilog. Oni bi obračunavali svoje dok ne bi došli u situaciju da im ja dugujem 500 KM ili više gdje bi onda podigli tužbu protiv mene jer se ni njima ne isplati da me "GANJAJU" za 22,5 KM. Kažem posavjetovao sam se sa svojim advokatom gdje mi čovjek savjetuje (na moju žalost :))) da uplatim ovo je kako kaze "ne vrijedi ti se s rogatim bost". Ovo je iskustvo više... koje ja hocu da prenesem ostalim "obićnim smrtnicim".
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Truba »

pa bila je emisija latinice na ovu temu ba

to su vam đavolje institucije

povraća mi se kad moram ući unutra
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#12 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Ja bih samo volio da vidim iskustva u ostalim bankama...Inaće ova rajfajzen mi se gadi...njihova usluga i njihov odnos prema ljudima fuuujj...ne kazem da su ostali nesto puno bolji. Govorim iz iskustva s njima jer mi se desilo ovo kod njih...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#13 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Gospoda Ministarka »

Ja uplatila iznos od 22 KM za racun koji takoder nisam koristila, trebala sam ranije misliti na to, sama sam kriva.
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#14 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Jel ti dolazio poštom izvještaj za taj račun?? Tako da imaš evidenciju...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#15 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Gospoda Ministarka »

teatarsnova wrote:Jel ti dolazio poštom izvještaj za taj račun?? Tako da imaš evidenciju...
Da, svaki mjesec... jbg znam, sama sam kriva, ko nema u glavi ima u novcaniku :D
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#16 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by uvijek dobar post »

ja sam sve svoje račune u rba zatvorio.
u tom procesu zatvaranja sam se suočio sa tkavim lihvarenje i bezobrazlukom ali sam naucio i njihova pravila.
ti stipendista ne plaćaš vođenje običnog računa nego kartice i to se u rba naplaćuje. vođenje računa se u rba još uvijek ne naplaćuje. vođenje kartice za bankomat se naplaćuje svugdje u svijetu!
za zatvaranja računa u rba traže 10 KM po računu, lihvari samo takvi.
ovo o zamrzavanju kartica i računa nakon 6 mjeseci je čista šuplja!
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#17 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by kakav nered »

Gospoda Ministarka wrote:
teatarsnova wrote:Jel ti dolazio poštom izvještaj za taj račun?? Tako da imaš evidenciju...
Da, svaki mjesec... jbg znam, sama sam kriva, ko nema u glavi ima u novcaniku :D

i ja sam ista...dolazi mi svaki mjesec a nikako da odem da ga zatvorim...sve nekako sutra ću...
baš moram otići... :sad:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#18 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Gospoda Ministarka »

kakav nered wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
teatarsnova wrote:Jel ti dolazio poštom izvještaj za taj račun?? Tako da imaš evidenciju...
Da, svaki mjesec... jbg znam, sama sam kriva, ko nema u glavi ima u novcaniku :D

i ja sam ista...dolazi mi svaki mjesec a nikako da odem da ga zatvorim...sve nekako sutra ću...
baš moram otići... :sad:
Pa nemoras osim ako nemas viska novca :D
Odi obavezno, samo je pitanje dana kada ce 12KM skociti na 22 pa onda te terete, znam za slucajeve kad ljudi nisu mogli dobiti vizu radi takvih dugovanja.
sa obzirom na...
Posts: 277
Joined: 26/06/2010 20:16

#19 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by sa obzirom na... »

Moje dosadasnje iskustvo (unicredit) je bilo da ako imas kakvog prometa u mjesecu na tekucem naplacuje se 1,65 km vodjenje racuna, ako nisi imao onda nista.
Je li to znaci da se odsada naplacuje vodjenje racuna cak i ako nisi imao prometa ?
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#20 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

A svi smo takvi...zato oni zive ko hadzije od nasih para...fazon je sto svako od nas konta ma hajde 5 ili 10 km platicu nije to nista a ondaisto tako razmislja 5000 L(J)UDI a oni lijepo trljaju ruke...stid me je reći ali tek sad sam vidio zasto imamo toliko banaka i zasto ni jedna od njih nikad nece propasti...dok je "ovaca" biće vune...
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#21 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

sa obzirom na... wrote:Moje dosadasnje iskustvo (unicredit) je bilo da ako imas kakvog prometa u mjesecu na tekucem naplacuje se 1,65 km vodjenje racuna, ako nisi imao onda nista.
Je li to znaci da se odsada naplacuje vodjenje racuna cak i ako nisi imao prometa ?

Upravo je u tome fazon sto naplacuju u RFB i ako nemas prometa na racunu...oni svoje vode...imam racun u drugoj banci gdje mi ide plata ok ljudi naplacuju to sto mi ide plata preko banke...ali ovo kad naplacuje i još ti ne javlja izmjene koje su nastale da se plaća...onda fakat mi dodje da odem i ubijem nekog...bezobrazluk...
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#22 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by kakav nered »

sa obzirom na... wrote:Moje dosadasnje iskustvo (unicredit) je bilo da ako imas kakvog prometa u mjesecu na tekucem naplacuje se 1,65 km vodjenje racuna, ako nisi imao onda nista.
Je li to znaci da se odsada naplacuje vodjenje racuna cak i ako nisi imao prometa ?
tako je bilo ranije i u Raiffeisen banci, ali od nove godine su počeli naplaćivati i ako nema promjena na računu :-)
računali su valjda na ovakve kao ja, da nećemo odmah zatvoriti račune i da će uzeti lovu...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#23 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by atko »

Imao sam nekad prije 5-6 godina otvren i deviznii tekuci racun u RF, tada je bilo besplatno vodjenje ... nakon nekog vremena sam ih presto koristiti i tako par godina ... prije pol godine bas odemu u RF da vidim sta je sa tim racunima, da nisu sta promjenili ... i ona teta mi rece da su automatski deaktivirani ti racuni jer se nisu koristili .

Znaci supci su sad malo zavirili u bazu i skontali da se moze po 10-20 KM od ljudi oteti na ime nekoristenih racuna ... velika je to suma :x

Fakat cu opet otici da jos jedno provjerim i da trazim potvrdu da ih nema vise... nek se hebu

Po tom pitanju mislm da je BBI najposteniji... da bi racun bio aktivan na njemu mora biti 10 KM ... ako zatvaras, zatvaranje se placa 10KM ...
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#24 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by drama »

je l' vrijedi ovo i za ziro racun?
treb'o sam dobit' neke pare pa otvorih ziro racun a ne karticu. ne dolaze nikakvi izvjestaji.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#25 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mrtva kokoš »

drama wrote:je l' vrijedi ovo i za ziro racun?
treb'o sam dobit' neke pare pa otvorih ziro racun a ne karticu. ne dolaze nikakvi izvjestaji.
ne vrijedi!!
Post Reply