Revolut iskustva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

simik
Posts: 11
Joined: 01/10/2015 14:51

#26 Re: Revolut iskustva

Post by simik »

rida1976 wrote: 24/08/2022 16:19 Ma kakav crni Revolut, vidite da nijedna domaća banka nije u stanju da uvede ni apple pay ni google pay. Srbija je za nas svjetlosnu godinu ispred u tehnologijama i servisima recimo
Razumijem vašu skepsu i vidim osnovu zašto tako mislite, no ovdje je bilo pitanje o čemu se sada tačno u slučaju Revolut beta testiranja. Nešto se ipak dešava ...... možda provjeravaju zainteresovanost ljudi za njihove usluge iz naše zemlje ...... teško je reći šta je posrijedi. U svakom slučaju ipak se može prijaviti na listu čekanja šta god da to bilo. Ispod je slika o potvrdi pristupa listi čekanja.

https://postimg.cc/NKpKWDb5
User avatar
gentoo
Posts: 3275
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#27 Re: Revolut iskustva

Post by gentoo »

simik wrote: 24/08/2022 21:56
rida1976 wrote: 24/08/2022 16:19 Ma kakav crni Revolut, vidite da nijedna domaća banka nije u stanju da uvede ni apple pay ni google pay. Srbija je za nas svjetlosnu godinu ispred u tehnologijama i servisima recimo
Razumijem vašu skepsu i vidim osnovu zašto tako mislite, no ovdje je bilo pitanje o čemu se sada tačno u slučaju Revolut beta testiranja. Nešto se ipak dešava ...... možda provjeravaju zainteresovanost ljudi za njihove usluge iz naše zemlje ...... teško je reći šta je posrijedi. U svakom slučaju ipak se može prijaviti na listu čekanja šta god da to bilo. Ispod je slika o potvrdi pristupa listi čekanja.

https://postimg.cc/NKpKWDb5
Molim te pogledaj par postova iza moje screenshotove njihovog odgovora. Dakle ne radi se ni o kakvim planovima da udju na trziste B&H, niti se "nesto desava" nego se jednostavno radi "nismo jos tu, ne znamo hocemo li ikad biti i boli nas qrac za vama ali ipak hvala sto se interesujete" formi.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#28 Re: Revolut iskustva

Post by tramvajtrojka »

gentoo wrote: 24/08/2022 22:19
simik wrote: 24/08/2022 21:56

Razumijem vašu skepsu i vidim osnovu zašto tako mislite, no ovdje je bilo pitanje o čemu se sada tačno u slučaju Revolut beta testiranja. Nešto se ipak dešava ...... možda provjeravaju zainteresovanost ljudi za njihove usluge iz naše zemlje ...... teško je reći šta je posrijedi. U svakom slučaju ipak se može prijaviti na listu čekanja šta god da to bilo. Ispod je slika o potvrdi pristupa listi čekanja.

https://postimg.cc/NKpKWDb5
Molim te pogledaj par postova iza moje screenshotove njihovog odgovora. Dakle ne radi se ni o kakvim planovima da udju na trziste B&H, niti se "nesto desava" nego se jednostavno radi "nismo jos tu, ne znamo hocemo li ikad biti i boli nas qrac za vama ali ipak hvala sto se interesujete" formi.
a i tebi je odg neko Indijac sa generickim copy paste odgovorom da si ga upitao za vremensku prognozu pored bankomata isto bi ti odg :mrgreen: :mrgreen: :skoljka:
User avatar
gentoo
Posts: 3275
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#29 Re: Revolut iskustva

Post by gentoo »

OK, super, cekajte. Ustvari evo upravo mi jaran koji radi pripravnicki kod nas javlja da planiraju 7. Oktobra da krenu sa ra radom u BIH. Cekaju da izbori prodju :roll:
simik
Posts: 11
Joined: 01/10/2015 14:51

#30 Re: Revolut iskustva

Post by simik »

gentoo wrote: 24/08/2022 22:48 OK, super, cekajte. Ustvari evo upravo mi jaran koji radi pripravnicki kod nas javlja da planiraju 7. Oktobra da krenu sa ra radom u BIH. Cekaju da izbori prodju :roll:
Razumijem da je veoma mala mogućnost da bude bilo šta od Revoluta u BiH, bar na duge staze. Ono što ste naveli potpuno je u skladu sa navodima koji se nalaze na Revolutovoj stranici gdje kažu da u Evropi pokrivaju samo prostor Evropske ekonomske unije.
https://www.revolut.com/en-DE/help/prof ... -supported

No, znate kako je ....... ne treba puno da iz čovjeka proviri nada.
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#31 Re: Revolut iskustva

Post by Rstrator »

Do sada sam koristio revolut i baš mi se sviđao. Prije nekoliko dana su uveli neku naknadu na uplate novca s kartice, otprilike 2%, plus 1% uzme i banka. Meni je to bilo idalje ok.
Danas idem nadopuniti racun i odbijena transakcija nekoliko puta. Nazovem banku i kazu da je blokirano jer sam kupovao kriptovalute. Objasnim im da nema to nikakve veze s kriptovalutama i oni kazu zao nam je, nama u sistemu stoji da je to kripto trgovac, u zakonu BiH nije definirano nista s kriptovalutama i mi to automatski blokiramo. Ne mozemo vam odobriti transakciju.
Sve i da je rijec o kriptovalutama, ako nije definirano ne znaci da je zabranjeno, a kreteni te blokiraju momentalno.
Tako da od sada vjerojatno nema nista od koristenja revoluta s bih bankovnom karticom.
twomad
Posts: 181
Joined: 26/10/2021 10:14

#32 Re: Revolut iskustva

Post by twomad »

Rstrator wrote: 07/12/2022 09:59 Do sada sam koristio revolut i baš mi se sviđao. Prije nekoliko dana su uveli neku naknadu na uplate novca s kartice, otprilike 2%, plus 1% uzme i banka. Meni je to bilo idalje ok.
Danas idem nadopuniti racun i odbijena transakcija nekoliko puta. Nazovem banku i kazu da je blokirano jer sam kupovao kriptovalute. Objasnim im da nema to nikakve veze s kriptovalutama i oni kazu zao nam je, nama u sistemu stoji da je to kripto trgovac, u zakonu BiH nije definirano nista s kriptovalutama i mi to automatski blokiramo. Ne mozemo vam odobriti transakciju.
Sve i da je rijec o kriptovalutama, ako nije definirano ne znaci da je zabranjeno, a kreteni te blokiraju momentalno.
Tako da od sada vjerojatno nema nista od koristenja revoluta s bih bankovnom karticom.
BIlo koja od ovih digitalnih banaka cim namirise bilo sta da ima veze sa kriptom automatski blokiraju racun, ali me to bas cudi za Revolut oni su navodno bili crypto friendly.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#33 Re: Revolut iskustva

Post by n+1 »

Rstrator wrote: 07/12/2022 09:59 Do sada sam koristio revolut i baš mi se sviđao. Prije nekoliko dana su uveli neku naknadu na uplate novca s kartice, otprilike 2%, plus 1% uzme i banka. Meni je to bilo idalje ok.
Danas idem nadopuniti racun i odbijena transakcija nekoliko puta. Nazovem banku i kazu da je blokirano jer sam kupovao kriptovalute. Objasnim im da nema to nikakve veze s kriptovalutama i oni kazu zao nam je, nama u sistemu stoji da je to kripto trgovac, u zakonu BiH nije definirano nista s kriptovalutama i mi to automatski blokiramo. Ne mozemo vam odobriti transakciju.
Sve i da je rijec o kriptovalutama, ako nije definirano ne znaci da je zabranjeno, a kreteni te blokiraju momentalno.
Tako da od sada vjerojatno nema nista od koristenja revoluta s bih bankovnom karticom.
Koja je banka?
markmark
Posts: 85
Joined: 14/09/2020 11:17

#34 Re: Revolut iskustva

Post by markmark »

Rstrator wrote: 07/12/2022 09:59 Prije nekoliko dana su uveli neku naknadu na uplate novca s kartice, otprilike 2%, plus 1% uzme i banka. Meni je to bilo idalje ok.
Ovo je pogresna informacija. Revolut nista ne uzima. Ta naknada koja ti je uzela je uzeta od banke koja ti je izdala karticu, a ne od revoluta.
-Ekser-
Posts: 218
Joined: 14/07/2009 14:10

#35 Re: Revolut iskustva

Post by -Ekser- »

Dopunjavas Revolut racun preko kartice? Ako recimo prebacujes 2000 KM, preko BBI banke, izadje te 0.50 odsto, preko SWIFT doznake.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#36 Re: Revolut iskustva

Post by Astrix »

Novi sam sa Revolutom i istražujem malo. U Sloveniji sam i trebam da otvorim račun ovdje i poslije da ga povežem sa Revolutom. Ali kad idem na povezivanje kartice već mi tamo stoji Unicredit Bank Slovenija i preusmjerava me na njihovu stranicu. Jel to znači da mogu samo Unicredit karticu povezati? Je li moguće i sa drugim karticama da radi i na koji način?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#37 Re: Revolut iskustva

Post by Puf »

Ja nista ovo ne kontam. Moze li mi neko onako tesko laiku objasniti sta je to Revolut?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#38 Re: Revolut iskustva

Post by n+1 »

Internet banka
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#39 Re: Revolut iskustva

Post by akcija007 »

@Astrix
Mozes povezati samo kartocu izdatu od banke iz EU. Unicredit bank slovenija to jeste . I mozes u jednom trenutku imati samo 1 kartocu povezanu sa Revolutom.
Ako zelis promjeniti karticu kliknes na "promjeni" i izbrises unicredit bank slovenija i dodas karticu od NLB.
Kada radis dopunu/top up moze se s revoluta presumjeriti na banku da ukucas otp kod iz sigurnosnih razloga
Kada na Revolutu odes na "+" pa dodaj novac stoji ti unicredit bank slovenija sto je ok. Trebas imati lovu da toj kartici da bi prebacivao na Revolut
Sa Revoluta mozes.splati novac samo na IBAN racune u sklopu EU
Last edited by akcija007 on 12/12/2022 23:17, edited 1 time in total.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#40 Re: Revolut iskustva

Post by Puf »

akcija007 wrote: 12/12/2022 23:16 @Astrix
Mozes povezati samo kartocu izdatu od banke iz EU. Unicredit bank slovenija to jeste . I mozes u jednom trenutku imati samo 1 kartocu povezanu sa Revolutom.
Kada na Revolutu odes na "+" pa dodaj novac stoji ti unicredit bank slovenija sto je ok. Trebas imati lovu da toj kartici da bi prebacivao na Revolut
Sa Revoluta mozes.splati novac samo na IBAN racune u sklopu EU
Aha malo jasnije, ali i dalje ne kontam kakva je prednost u odnosu na obicnu banku. Jer kako vidim ne daju svoju karticu, nego moras povezati postojecu karticu?

Na sta vi ovo najvise koristite?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#41 Re: Revolut iskustva

Post by n+1 »

Puf wrote: 12/12/2022 23:17
akcija007 wrote: 12/12/2022 23:16 @Astrix
Mozes povezati samo kartocu izdatu od banke iz EU. Unicredit bank slovenija to jeste . I mozes u jednom trenutku imati samo 1 kartocu povezanu sa Revolutom.
Kada na Revolutu odes na "+" pa dodaj novac stoji ti unicredit bank slovenija sto je ok. Trebas imati lovu da toj kartici da bi prebacivao na Revolut
Sa Revoluta mozes.splati novac samo na IBAN racune u sklopu EU
Aha malo jasnije, ali i dalje ne kontam kakva je prednost u odnosu na obicnu banku. Jer kako vidim ne daju svoju karticu, nego moras povezati postojecu karticu?

Na sta vi ovo najvise koristite?
Imaju svoje kartice. Nije nužno povezivati kartice drugih banaka.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#42 Re: Revolut iskustva

Post by akcija007 »

@Puf ptednost je sto nema nikakvoh troskova vodjenja racuna i kartice. Internet/virtuelna je banka to
Izdaju oni svoju karticu Visa ili Mastercard i dolazi postom iskljucivo na adresu u EU.
Mozes podizati do 300 eur mjesecno bez provizije na svim bankomatima u svijetu
Radis sam konverzije valuta po povoljnijim kursevima nego u banci. Npr imas 500 eur na revolutu i ides u Svicu , konvertujes te eur u chf i imas 475 chf i u Svici sve sto potrosis ti skida od ovih franaka.
Punis Revolut iskljucivo bezgotovinski/top up s prave kartice koju je izdala banka
U nekim eu zemljama je moguce primati.platu na revolut
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43 Re: Revolut iskustva

Post by n+1 »

akcija007 wrote: 12/12/2022 23:23 @Puf ptednost je sto nema nikakvoh troskova vodjenja racuna i kartice. Internet/virtuelna je banka to
Izdaju oni svoju karticu Visa ili Mastercard i dolazi postom iskljucivo na adresu u EU.
Mozes podizati do 300 eur mjesecno bez provizije na svim bankomatima u svijetu
Radis sam konverzije valuta po povoljnijim kursevima nego u banci. Npr imas 500 eur na revolutu i ides u Svicu , konvertujes te eur u chf i imas 475 chf i u Svici sve sto potrosis ti skida od ovih franaka.
Punis Revolut iskljucivo bezgotovinski/top up s prave kartice koju je izdala banka
U nekim eu zemljama je moguce primati.platu na revolut
Top up je moguć i bankovnim transferom ili preko Google Pay.

Još jedan benefit Revoluta su i virtuelne kartice.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#44 Re: Revolut iskustva

Post by Puf »

akcija007 wrote: 12/12/2022 23:23 @Puf ptednost je sto nema nikakvoh troskova vodjenja racuna i kartice. Internet/virtuelna je banka to
Izdaju oni svoju karticu Visa ili Mastercard i dolazi postom iskljucivo na adresu u EU.
Mozes podizati do 300 eur mjesecno bez provizije na svim bankomatima u svijetu
Radis sam konverzije valuta po povoljnijim kursevima nego u banci. Npr imas 500 eur na revolutu i ides u Svicu , konvertujes te eur u chf i imas 475 chf i u Svici sve sto potrosis ti skida od ovih franaka.
Punis Revolut iskljucivo bezgotovinski/top up s prave kartice koju je izdala banka
U nekim eu zemljama je moguce primati.platu na revolut
Hvala na detaljnom objasnjenju, zanima me jos da li prilikom registracije traze verifikaciju adrese ili mogu naruciti karticu na neciju adresu (od prijatelja) bez da saljem neke slike racuna ili potvrde da zivim na toj adresi

I kolika bi bila provizija za podizanje gotovi e preko tih 200-300eura
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#45 Re: Revolut iskustva

Post by Astrix »

akcija007 wrote: 12/12/2022 23:16 @Astrix
Mozes povezati samo kartocu izdatu od banke iz EU. Unicredit bank slovenija to jeste . I mozes u jednom trenutku imati samo 1 kartocu povezanu sa Revolutom.
Ako zelis promjeniti karticu kliknes na "promjeni" i izbrises unicredit bank slovenija i dodas karticu od NLB.
Kada radis dopunu/top up moze se s revoluta presumjeriti na banku da ukucas otp kod iz sigurnosnih razloga
Kada na Revolutu odes na "+" pa dodaj novac stoji ti unicredit bank slovenija sto je ok. Trebas imati lovu da toj kartici da bi prebacivao na Revolut
Sa Revoluta mozes.splati novac samo na IBAN racune u sklopu EU
Mene zanima kako da ja zaobiđem Unicredit i odmah dodam npr. NLB. Nisam mislio u unicreditu otvarati račun jer mi firma traži NLB, a zašto onda otvarati i drugi račun samo da bi ga povezao sa Revolutom.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#46 Re: Revolut iskustva

Post by akcija007 »

@astrix
Ako si koliko shvatam tek instalirao Revolit odakle ti unutra kartica Unicredit SLO ?
Ako je zaista tako a zelis da povezes s NLB kada dobijes karticu od NLB ides na + dodajte novac i vidjet ces sliku kartice i unicredit bank slovenija i s desne strane "promjeni" i na to promjeni klikni i dodaj nlb karticu
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#47 Re: Revolut iskustva

Post by akcija007 »

@Puf nije 300 eur vec 230 eur je bez provizije . Pogrijesio sam u kucanju. Preko toga je 2% provizija.
Moras uplodovati EU pasos/ID ili dozvolu za boravak u EU . Ne treba dokaz da ti zaista zivis na toj adresi. Moze ti stici na prijateljevu adresu ali na tvoje ime i prezime.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#48 Re: Revolut iskustva

Post by Puf »

akcija007 wrote: 13/12/2022 21:54 @Puf nije 300 eur vec 230 eur je bez provizije . Pogrijesio sam u kucanju. Preko toga je 2% provizija.
Moras uplodovati EU pasos/ID ili dozvolu za boravak u EU . Ne treba dokaz da ti zaista zivis na toj adresi. Moze ti stici na prijateljevu adresu ali na tvoje ime i prezime.
Ma nazalost nista od tog, nit imam EU pasos nit dozvolu za boravak, jbg
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#49 Re: Revolut iskustva

Post by Astrix »

akcija007 wrote: 13/12/2022 21:47 @astrix
Ako si koliko shvatam tek instalirao Revolit odakle ti unutra kartica Unicredit SLO ?
Ako je zaista tako a zelis da povezes s NLB kada dobijes karticu od NLB ides na + dodajte novac i vidjet ces sliku kartice i unicredit bank slovenija i s desne strane "promjeni" i na to promjeni klikni i dodaj nlb karticu
Nemam nikakvu karticu dodanu, nego kad idem na opciju da povežem račun ili da dodam novac, sljedeća stranica mi je da odaberem unicredit. Imam search opciju ali tu ne mogu nijednu drugu banku naći.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#50 Re: Revolut iskustva

Post by n+1 »

Možda su u SLO ekskluzivno vezani za UniCredit.
Post Reply