Hipotekarni kredit u doba korone

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#126 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

ljubicasti limun wrote: 06/01/2022 22:41
vanjki wrote: 06/01/2022 21:48

Pokusaj pritisnuti agenciju.Ne mozes ih sada cekati 6mjeseci.Ako nisu dobili kredit za dva mjeseca nesto tu smrdi. Pa sredili smo i roku mjeseca dana kredit
Hvala ti! Rok rezervacije je 3 mjeseca bio. Dakle, do 2. mj. Mozda ih je jedna banka odbila, mozda traze drugu, ne znam. Samo mi je bitno da znam za koliko se realizira stamb. kredit.
Zavisi i od bankara koliko preceg posla ima
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#127 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

Evo, danas sam se cula sa agencijom. Kazu da su se kupci pocetkom januara odlucili promijeniti banku zbog povoljnijih kreditnih uslova. Dakle, nakon dvomjesecne kreditne procedure u jednoj banci. Je li to normalno ili ipak da ce biti da su ih odbili u toj prvoj banci?

Kako god, imaju jos 3 sedmice za rijesiti to, ali kako stvari stoje, nisam bas sigurna ds ce uspjeti.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#128 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by akcija007 »

Sve je moguce.
1. Da ih je banka 2 mjeseca zavlacila pa oni sada otisli u drugu banku
2. Da im je banka odbila dati kredit i otisli u drugu banku u novu proceduru
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#129 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

I ja to mislim, mada ova gospodja iz agencije je dosta ljuta na njih jer su ih upozoravali da to ne cine.

Kolika je realna sansa da se sad taj kredit realizira u drugoj banci, vidjet cemo. Daj Boze da uspiju.
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#130 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 14:21 I ja to mislim, mada ova gospodja iz agencije je dosta ljuta na njih jer su ih upozoravali da to ne cine.

Kolika je realna sansa da se sad taj kredit realizira u drugoj banci, vidjet cemo. Daj Boze da uspiju.
Krenuo ja da kupim stan, hipotekarni kredit od 55k na stan i garazu od 95k, sto svaka banka jedva doceka. Firma mi extra, nemam ni limita a kamo li kreditne kartice, prijasnji kredit uredno vratio.
Odjebase me iz intese samo tako. Nisam ni usao u proceduru. Kaze mi teta preko nas sad ide prodaja stanova u novoj otoci, sad imam sest hipoteka da radim u iznosima preko 100k. Otisao u unicredit banku, vjerovala ili ne primio me direktor regije, pozvao direktoricu poslovnice, lafo poseban tretman i te suplje njihove.
Znaci dva razlicita pristupa totalna suprotnost.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#131 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

nepass1 wrote: 15/01/2022 12:18
ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 14:21 I ja to mislim, mada ova gospodja iz agencije je dosta ljuta na njih jer su ih upozoravali da to ne cine.

Kolika je realna sansa da se sad taj kredit realizira u drugoj banci, vidjet cemo. Daj Boze da uspiju.
Krenuo ja da kupim stan, hipotekarni kredit od 55k na stan i garazu od 95k, sto svaka banka jedva doceka. Firma mi extra, nemam ni limita a kamo li kreditne kartice, prijasnji kredit uredno vratio.
Odjebase me iz intese samo tako. Nisam ni usao u proceduru. Kaze mi teta preko nas sad ide prodaja stanova u novoj otoci, sad imam sest hipoteka da radim u iznosima preko 100k. Otisao u unicredit banku, vjerovala ili ne primio me direktor regije, pozvao direktoricu poslovnice, lafo poseban tretman i te suplje njihove.
Znaci dva razlicita pristupa totalna suprotnost.
A vjerovatno ih i jesu izmaltretirali. Mogu ih razumjeti, cak i ako su presli "samo" zbog povoljnijih uslova. I kod njih se radilo prvobitno o Intesi, kako su mi rekli.
rimano
Posts: 734
Joined: 28/12/2009 00:05

#132 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by rimano »

Kod mene je proteklo 45 dana od iskazivanja namjere banci za hipotekarnim kreditom i jos nije odobren. Par dana sam ja zakocio proceduru jer nisam mogao dostaviti neki dokument. Uglavnom zna se otegnut, dok se se skupi sva dokumentacija, angazuje procjenitelj, ceka se da procjenitelj dodje, on zavrsi procjenu, dostavi banci, banka odobri to itd itd
Plus ako je kraj godine kreditni sluzbenici mogu namjerno odugovlaciti ako su ispunili plan za tu godinu pa prebace kredit za narednu godinu.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#133 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by konektovan »

Sve je to do sluzbenika, koji rade s kreditima. Evo meni i zeni prave problem zbog hebenih 7 milja..
Mogu misliti kako onda maltretiraju druge koji traze vece iznose. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#134 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by Truba »

nepass1 wrote: 15/01/2022 12:18
ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 14:21 I ja to mislim, mada ova gospodja iz agencije je dosta ljuta na njih jer su ih upozoravali da to ne cine.

Kolika je realna sansa da se sad taj kredit realizira u drugoj banci, vidjet cemo. Daj Boze da uspiju.
Krenuo ja da kupim stan, hipotekarni kredit od 55k na stan i garazu od 95k, sto svaka banka jedva doceka. Firma mi extra, nemam ni limita a kamo li kreditne kartice, prijasnji kredit uredno vratio.
Odjebase me iz intese samo tako. Nisam ni usao u proceduru. Kaze mi teta preko nas sad ide prodaja stanova u novoj otoci, sad imam sest hipoteka da radim u iznosima preko 100k. Otisao u unicredit banku, vjerovala ili ne primio me direktor regije, pozvao direktoricu poslovnice, lafo poseban tretman i te suplje njihove.
Znaci dva razlicita pristupa totalna suprotnost.
Kapitalisto
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#135 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

rimano wrote: 15/01/2022 23:45 Kod mene je proteklo 45 dana od iskazivanja namjere banci za hipotekarnim kreditom i jos nije odobren. Par dana sam ja zakocio proceduru jer nisam mogao dostaviti neki dokument. Uglavnom zna se otegnut, dok se se skupi sva dokumentacija, angazuje procjenitelj, ceka se da procjenitelj dodje, on zavrsi procjenu, dostavi banci, banka odobri to itd itd
Plus ako je kraj godine kreditni sluzbenici mogu namjerno odugovlaciti ako su ispunili plan za tu godinu pa prebace kredit za narednu godinu.
To se gleda iz mjeseca u mjesec i istina je da razvuku da udju u novi "plan"

@ljubicasti limun meni je desetak dana uzelo u intesi hodanje i raspitivanje, svaki put drugi bankar. Sta god upitam oni kazu moze. Uvjek u istu poslovnicu isao.
Eh zadnji put kad sam otisao potrefi se ponovo novo lice. Da je mogla otvoreno pricati rekla bi odjebi sa s ojih 55k nisu nam to nikakve pare :lol:
U unicredit nezz, mozda da sam za par dana sve zavrsio
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#136 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

konektovan wrote: 16/01/2022 00:29 Sve je to do sluzbenika, koji rade s kreditima. Evo meni i zeni prave problem zbog hebenih 7 milja..
Mogu misliti kako onda maltretiraju druge koji traze vece iznose. :-)
Sto manji iznos manje im se radi. Ista procedura a ne doprinosi planu
User avatar
Rockefeller
Posts: 7293
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#137 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by Rockefeller »

konektovan wrote: 16/01/2022 00:29 Sve je to do sluzbenika, koji rade s kreditima. Evo meni i zeni prave problem zbog hebenih 7 milja..
Mogu misliti kako onda maltretiraju druge koji traze vece iznose. :-)
Sad ce Pezo lec 😁
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#138 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

Rockefeller wrote: 16/01/2022 09:13
konektovan wrote: 16/01/2022 00:29 Sve je to do sluzbenika, koji rade s kreditima. Evo meni i zeni prave problem zbog hebenih 7 milja..
Mogu misliti kako onda maltretiraju druge koji traze vece iznose. :-)
Sad ce Pezo lec 😁
Zajebaje nekog bankara za 7k umjesto da digne 50k i kupi novog francuza, npr 3008
User avatar
Rockefeller
Posts: 7293
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#139 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by Rockefeller »

nepass1 wrote: 16/01/2022 09:15
Rockefeller wrote: 16/01/2022 09:13

Sad ce Pezo lec 😁
Zajebaje nekog bankara za 7k umjesto da digne 50k i kupi novog francuza, npr 3008
3008, 1.6 dizel se ubio za njega inz Tuchepa. Ne znam sta ce mu onaj mali gepekcic od 2008.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#140 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 16/01/2022 09:15
Rockefeller wrote: 16/01/2022 09:13

Sad ce Pezo lec 😁
Zajebaje nekog bankara za 7k umjesto da digne 50k i kupi novog francuza, npr 3008
Prošlo ljeto je otplsćen veći kredit u unicreditu..
Istu stvar sam dozivio sa procedurom kao i sad sa raifaisenom sa manjim iznosom...dzaba dugogodišnji klijent, ja u unicreditu, ona u raifaisenu...isto sranje.
moee
Posts: 1389
Joined: 07/06/2011 10:44

#141 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by moee »

Sve je do službenika. Prije 4 god me Sparkasse "vozala" duze od 2 mjeseca za 95k KM iako sam nudio hipoteke vrijednosti 140k KM. Na kraju me odbili debili i umalo mi propao notarski ugovor i kapara.
Otišao u UniCredit i završio sve u 15 dana. Jeste bilo trke na sve strane, ali riješeno u roku :kiss:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#142 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by crveni_makovi »

Ljetos sam bila s bratom u Unicredit. On je njihov korisnik godinama i kreditno neopterećen i ima sposobnost zaduživanja. U roku isti dan kad smo bili na tom sastanku rečeno mu je da čim nađe nekretninu koju želi kupiti da će mu sve biti gotovo u par dana.
Istih tih dana, poznanica i njen suprug su u pokušaju da podignu kredit u Unicredit preko koje su oboje primali platu godinama saznali da su na nekoj crnoj listi zbog nekog duga neke njihove tetke u mikrokreditnoj. Oni su koliko sam shvatila bili neka vrsta jemaca pa kad je tetka kasnila s otplatama, navodno su svi stavljeni na neku crnu listu nepouzdanih klijenata iako je dug mikrokreditnoj nekad ranije i isplaćen. Šta je u tome istina nemam pojma.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#143 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by konektovan »

crveni_makovi wrote: 16/01/2022 12:34 Ljetos sam bila s bratom u Unicredit. On je njihov korisnik godinama i kreditno neopterećen i ima sposobnost zaduživanja. U roku isti dan kad smo bili na tom sastanku rečeno mu je da čim nađe nekretninu koju želi kupiti da će mu sve biti gotovo u par dana.
Istih tih dana, poznanica i njen suprug su u pokušaju da podignu kredit u Unicredit preko koje su oboje primali platu godinama saznali da su na nekoj crnoj listi zbog nekog duga neke njihove tetke u mikrokreditnoj. Oni su koliko sam shvatila bili neka vrsta jemaca pa kad je tetka kasnila s otplatama, navodno su svi stavljeni na neku crnu listu nepouzdanih klijenata iako je dug mikrokreditnoj nekad ranije i isplaćen. Šta je u tome istina nemam pojma.
Moje iskustvo je da sam bio sumnjiv,..jer nikad nisam dizao kredite, a bio 12 godina klijent. :mrgreen:
To mi rece sluzbenica,..onako tiho. :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#144 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by Idemedosumom »

Što više imaš uspješno otplaćenih pozajmica/kredita, rejting ti je sve bolji. Neko ko nikada nije imao kredit, je po tom pitanju na nuli i slabije kotira :D
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#145 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

Koliko traje da se isplati kredit prodavcu nekretnine nakon sto je kredit odobren. Nama su dali rok mjesec. Jel moguce u da ranije isplate?

Btw, sve je uredno proslo. Na kraju su kupci dobili kredit u roku.
cccccc
Posts: 240
Joined: 11/04/2013 20:04

#146 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by cccccc »

ljubicasti limun wrote: 02/02/2022 15:25 Koliko traje da se isplati kredit prodavcu nekretnine nakon sto je kredit odobren. Nama su dali rok mjesec. Jel moguce u da ranije isplate?

Btw, sve je uredno proslo. Na kraju su kupci dobili kredit u roku.
Ja sam u Intesi podizao kredit. U ponedjeljak podnio zahtjev, u srijedu odobrili a u cetvrtak pare bile na racunu sada vec bivseg vlasnika. Ne znam za druge banke.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#147 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

cccccc wrote: 02/02/2022 15:28
ljubicasti limun wrote: 02/02/2022 15:25 Koliko traje da se isplati kredit prodavcu nekretnine nakon sto je kredit odobren. Nama su dali rok mjesec. Jel moguce u da ranije isplate?

Btw, sve je uredno proslo. Na kraju su kupci dobili kredit u roku.
Ja sam u Intesi podizao kredit. U ponedjeljak podnio zahtjev, u srijedu odobrili a u cetvrtak pare bile na racunu sada vec bivseg vlasnika. Ne znam za druge banke.
uh, to je bas brzo islo. cestitam.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#148 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by ljubicasti limun »

namiami wrote: 02/02/2022 15:28 Kako provjeriti u kojoj sam "grupi" za kredit? Imao sam samo shopping karticu, nikada kasnio, cak i prije vremena palacao, ali da me nisu gdje zaveli :D
kako pisu drugi forumasi, bices im sumnjiv. :-D
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#149 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by nepass1 »

namiami wrote: 02/02/2022 15:28 Kako provjeriti u kojoj sam "grupi" za kredit? Imao sam samo shopping karticu, nikada kasnio, cak i prije vremena palacao, ali da me nisu gdje zaveli :D
Odes u svoju banku i trazis CRK
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#150 Re: Hipotekarni kredit u doba korone

Post by Truba »

cccccc wrote: 02/02/2022 15:28
ljubicasti limun wrote: 02/02/2022 15:25 Koliko traje da se isplati kredit prodavcu nekretnine nakon sto je kredit odobren. Nama su dali rok mjesec. Jel moguce u da ranije isplate?

Btw, sve je uredno proslo. Na kraju su kupci dobili kredit u roku.
Ja sam u Intesi podizao kredit. U ponedjeljak podnio zahtjev, u srijedu odobrili a u cetvrtak pare bile na racunu sada vec bivseg vlasnika. Ne znam za druge banke.
Mene je jednom intesa 2014 ispeglala za 9500
Da vise nisam ni isao po kredit :mrgreen:
Isao u opcinu ovjera potpisa
Zirant :roll:
Post Reply