pesoto.ba

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#3301 Re: pesoto.ba

Post by PlusSA »

Nažalost ga sami sebi "metnemo"

I onda ce nas lokalni dileri guliti jbg.

Aliexpress sila bio a sad shiping skuplji od proizvoda.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3302 Re: pesoto.ba

Post by Radar71 »

Bolida je vazda bilo :-)
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#3303 Re: pesoto.ba

Post by TwistedX »

Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 19:29
PlusSA wrote: 03/12/2021 18:02 Ma strpi se malo, black friday i cyber monday bio pa gužva.

Maloprije sam dobio od pesota obavijest da je stigao paket.

Subotu narucio ponedeljak mail room skladišta i evo danas registrovano od pesota.

Nadam se da ce ovo ici i dalje uredno :thumbup:
Ma znam sve to , ali jednostavno ja postavio pitanje kada ce biti registrovana posiljka , lik mi kaze dajte mi potpisanu potvrdu da je isporucena u nase skladiste
Ja fino odgovorim i posaljem ono sto sam dobio od Amazona gdje pise da je posiljka isporucna u Pesoto mail room sa datumom i vremenom , on opet insistira na potpisu
Naravno prijavim Amazonu slucaj jer upravo su mi istekla 72 sata od isporuke
A šta bi da su ti kao meni ostavili paket ispred vrata (Staples.com) jer nikoga nije bilo u kancelariji. Moraš se strpiti malo. Ako je Amazon rekao da je isporučeno, vjeruj mi da jeste. Nisam sa Amazon nikada imao problema. Još tačno napišu i tko je preuzeo paket i gdje.
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#3304 Re: pesoto.ba

Post by TwistedX »

rida1976 wrote: 03/12/2021 19:30
Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 17:59 Nemojte se iznenaditi ako Amazon prestane slati ovu Pestoto adresu
Ni nakon tri dana nisu mi registovali posiljku a istice 72 sata od kada su isporucili posiljku tj da mogu prijaviti da istu nistam dobio
Lik iz Pesota mi trazi potpis kao dokaz da je posiljka isporucna, 12 godina kupujem na Amazonu i nikada nisam imao problema sa isporukom na vise razlicitih adresa u US, prijavio sam da nisam dobio posiljku odnosno da je ista ukradena
Iako na Amazonu fino stoji da je posiljka isporucena u Mail room, lik trazi potpis kao dokaz
Prijavo sam Amazonu kradju iz navodne mailroom Pesota i da mi posalju novu posiljku ali da ubuduce traze potpis i slikaju kao dokaz
Ako ne nadju nikoga da ne ostavljaju posiljku
Zbog takvih kao ti necemo se iznenaditi da se Pesoto kancelarija u BIH potpuno zatvori. Lijepo je objasnjeno ranije 100 puta da im treba nekad vise dana da razvrstaju sve i registruju. Ja dosad preko 50 posiljki za ovih godinu i po, od toga najmanje 40 Amazon i nikad na kraju nisam ostecen bio po bilo kom osnovu. A ti odmah nakon 3 dana potrcao da prijavis Amazonu da nisi dobio. Nije ni cudo sto su nas i Kinezi otpeljali na Aliexpresu, vjerovatno si i tu koristio “pogodnosti” i pare i roba
Ja npr. Nikad u životu nisam uspio dobiti paket sa Aliexpress. Naručivao jedno 7-8 puta. Adresa ok ali jednostavno paketa nema. Svaki put sam uradio refund. Tražim da mi pošalju dokaz da je netko preuzeo sa moje strane pa da vidim tko mi je uzimao pakete. Kad naručim u Hrvatsku svaki paket stigne... Sad ne mogu ni u Hrvatsku jer je skuplja pita od tepsije kad su uveli nova pravila u Hrvatskoj
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#3305 Re: pesoto.ba

Post by MarkoIvkovic »

zbog ovakvih kao ovaj gore sto trci prijaviti na kraju cemo ostat bez Pesoto i ostat ce nam da molimo tetke iz Njemacke da nam donesu neke stvari... niko na ovom forumu nije bio ostecen i sad ces ti kao biti... licno imao 4 narudbe sa amazona i svaki put mailroom i svaki put registrovana, mimo amazona imao jos 9 narudbi
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#3306 Re: pesoto.ba

Post by PlusSA »

Što je najgore koliko je njih dobilo paket i refund pa se hvale kako su zeznuli amazon i na kraju crne ovce smo.
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3307 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

rida1976 wrote: 03/12/2021 19:30 Zbog takvih kao ti necemo se iznenaditi da se Pesoto kancelarija u BIH potpuno zatvori. Lijepo je objasnjeno ranije 100 puta da im treba nekad vise dana da razvrstaju sve i registruju. Ja dosad preko 50 posiljki za ovih godinu i po, od toga najmanje 40 Amazon i nikad na kraju nisam ostecen bio po bilo kom osnovu. A ti odmah nakon 3 dana potrcao da prijavis Amazonu da nisi dobio. Nije ni cudo sto su nas i Kinezi otpeljali na Aliexpresu, vjerovatno si i tu koristio “pogodnosti” i pare i roba
Fino se vrati i citaj sta sam napisao, ali ovaj put polako da probas skontati
Aliexpres nikada nisam koristio iz puno razloga , vidim da ti imas iskustvo u tome :-)
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3308 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Radar71 wrote: 03/12/2021 19:51 Bolida je vazda bilo :-)
Ne moras otikvati svoje porodicne tajne
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3309 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

TwistedX wrote: 03/12/2021 20:35
A šta bi da su ti kao meni ostavili paket ispred vrata (Staples.com) jer nikoga nije bilo u kancelariji. Moraš se strpiti malo. Ako je Amazon rekao da je isporučeno, vjeruj mi da jeste. Nisam sa Amazon nikada imao problema. Još tačno napišu i tko je preuzeo paket i gdje.
Amazon koristim od 2010 godine i nikada nisam imao problema, postavio sam jednostavno pitanje uposleniku Pesota mogu li potvrditi da su primli moju posiljku jer sam dobio obavjest od Amazona da je isporucena u njiovo skladiste a on pomalo bezobrazno daj mi dokaz sa potpisom da su predali posiljku.
Napisem email gdje pitam mogu li potvrditi sa su primili posiljku a oni odgovore nesto sto nisam uopste pitao:

Image
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3310 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 21:32
TwistedX wrote: 03/12/2021 20:35
A šta bi da su ti kao meni ostavili paket ispred vrata (Staples.com) jer nikoga nije bilo u kancelariji. Moraš se strpiti malo. Ako je Amazon rekao da je isporučeno, vjeruj mi da jeste. Nisam sa Amazon nikada imao problema. Još tačno napišu i tko je preuzeo paket i gdje.
Amazon koristim od 2010 godine i nikada nisam imao problema, postavio sam jednostavno pitanje uposleniku Pesota mogu li potvrditi da su primli moju posiljku jer sam dobio obavjest od Amazona da je isporucena u njiovo skladiste a on pomalo bezobrazno daj mi dokaz sa potpisom da su predali posiljku.
Napisem email gdje pitam mogu li potvrditi sa su primili posiljku a oni odgovore nesto sto nisam uopste pitao:
Procitaj odgovor:
Ako mislite da Vaš paket nije dostavljen na adresu................. cuj ako mislite da vas paket nije dostavljen :roll:

Image
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3311 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Pardon dupli post
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3312 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Uglavnom da sam dobio potvdan odgovor da je posiljka isporucna nije problem sacekati znam a je guzva ali odgovore koje sam dobio su neprofesionalni i navode na sumlju da mi je paket nestao , a nemam vremena cekati 10 dana da prijavim Amazonu da posiljka nije isporucena
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#3313 Re: pesoto.ba

Post by mirza13 »

Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 21:39 Uglavnom da sam dobio potvdan odgovor da je posiljka isporucna nije problem sacekati znam a je guzva ali odgovore koje sam dobio su neprofesionalni i navode na sumlju da mi je paket nestao , a nemam vremena cekati 10 dana da prijavim Amazonu da posiljka nije isporucena
druze panicis bez potrebe...ljudima paketi nisu registrovani od proslog petka pa cekaju i ne drame a ti dizes paniku zbog jednog paketa koji si narucio na BLACK FRIDAY...ako nemas strpljenja da sacekas ko i svi mi da se paket unese u sistem onda online shopping nije za tebe...a ako pise da je delivered in mailroom garantujem ti ja evo da ce biti unesen jer sam isto cekao 8 dana da registruju paket i registrovase ga danas...
MiniJumbo
Posts: 3
Joined: 01/12/2021 21:27

#3314 Re: pesoto.ba

Post by MiniJumbo »

Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 21:39 Uglavnom da sam dobio potvdan odgovor da je posiljka isporucna nije problem sacekati znam a je guzva ali odgovore koje sam dobio su neprofesionalni i navode na sumlju da mi je paket nestao , a nemam vremena cekati 10 dana da prijavim Amazonu da posiljka nije isporucena
Iskreno ja ovdje jedino vidim s tvoje strane sumnju da je nestao paket. Kako očekujes da ti neko garantuje nešto u što nije siguran jer je previše usporeno sve da bi u slučaju nestanka ti to iskoristio, meni samo na to lici nista drugo. Pozdrav
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3315 Re: pesoto.ba

Post by _Reds_ »

Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 21:32
TwistedX wrote: 03/12/2021 20:35
A šta bi da su ti kao meni ostavili paket ispred vrata (Staples.com) jer nikoga nije bilo u kancelariji. Moraš se strpiti malo. Ako je Amazon rekao da je isporučeno, vjeruj mi da jeste. Nisam sa Amazon nikada imao problema. Još tačno napišu i tko je preuzeo paket i gdje.
Amazon koristim od 2010 godine i nikada nisam imao problema, postavio sam jednostavno pitanje uposleniku Pesota mogu li potvrditi da su primli moju posiljku jer sam dobio obavjest od Amazona da je isporucena u njiovo skladiste a on pomalo bezobrazno daj mi dokaz sa potpisom da su predali posiljku.
Napisem email gdje pitam mogu li potvrditi sa su primili posiljku a oni odgovore nesto sto nisam uopste pitao:

Image
Kurenuo sam da te nazovme svakavim imenima, ali nisam. Da sam na mjestu Pesota, licno bih te banovao.
Momak ti je lijepo napisao, da je paket vjerovatno u skladistu i da oni ne mogu ti to potvrditi dok sve pakete ne obrade. Sve jasno ko d., samo tebi nije jasno i ti kao sada prijavljujes. Evo imam imam posiljka koja 7 dana nije jos prijavljena i cekam, jer sam preko njih dobio 20, svaku uredno. Neka se malo vise cekala, ali sam svaku dobio.
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3316 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

rida1976 wrote: 03/12/2021 19:30
Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 17:59 Nemojte se iznenaditi ako Amazon prestane slati ovu Pestoto adresu
Ni nakon tri dana nisu mi registovali posiljku a istice 72 sata od kada su isporucili posiljku tj da mogu prijaviti da istu nistam dobio
Lik iz Pesota mi trazi potpis kao dokaz da je posiljka isporucna, 12 godina kupujem na Amazonu i nikada nisam imao problema sa isporukom na vise razlicitih adresa u US, prijavio sam da nisam dobio posiljku odnosno da je ista ukradena
Iako na Amazonu fino stoji da je posiljka isporucena u Mail room, lik trazi potpis kao dokaz
Prijavo sam Amazonu kradju iz navodne mailroom Pesota i da mi posalju novu posiljku ali da ubuduce traze potpis i slikaju kao dokaz
Ako ne nadju nikoga da ne ostavljaju posiljku
Zbog takvih kao ti necemo se iznenaditi da se Pesoto kancelarija u BIH potpuno zatvori. Lijepo je objasnjeno ranije 100 puta da im treba nekad vise dana da razvrstaju sve i registruju. Ja dosad preko 50 posiljki za ovih godinu i po, od toga najmanje 40 Amazon i nikad na kraju nisam ostecen bio po bilo kom osnovu. A ti odmah nakon 3 dana potrcao da prijavis Amazonu da nisi dobio. Nije ni cudo sto su nas i Kinezi otpeljali na Aliexpresu, vjerovatno si i tu koristio “pogodnosti” i pare i roba
Taman tako. Još nam lik ovdje napisa kao upozorenje da će nas Amazon banovati zbog Pesota, a ne zbog njega i njemu sličnih. Nevjerovatno.

Meni 4 paketa od petka i subote stoje neregistrovana i tek danas registrovaše 3 paketa, a jedan još uvijek nije registrovan. Jeste dugo čekati 7-8 dana, ali jbg bio je BF i CM. Nije mi palo na pamet paničiti i praviti frku, jer sam dosad svaki svoj paket uredno dobio. Ali eto, jbg ima nas svakakvih...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#3317 Re: pesoto.ba

Post by Jack Be Nimble »

Nece Amazon prestati stati na tu adresu. Ako recimo 100 paketa se "izgubi" sa te adrese, onda posalju posalju tim da vide u cemu je problem, kako rijesiti problem itd. Za sve ima solucija, ukinuti posiljke na adresu koja im donosi veliku lovu (mada za amazon to je sitnica), nije nacin na koji bi rijesili problem.
User avatar
Big Ben
Posts: 167
Joined: 17/12/2010 23:44

#3318 Re: pesoto.ba

Post by Big Ben »

PlusSA wrote: 03/12/2021 21:09 Što je najgore koliko je njih dobilo paket i refund pa se hvale kako su zeznuli amazon i na kraju crne ovce smo.
Ima i levata koji uredno dobiju paket preko Pesota, a na Amazonu i dalje pise "Package may be lost", jer kurir USPS-a nije skenirao paket (a Pesoto jeste), pa se uljudno jave Amazonu i kažu da je sve uredu i da je paket isporučen. Pozdrav od levata. :skoljka: :D
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3319 Re: pesoto.ba

Post by Radar71 »

Meni evo pošiljka od srijede registrovana
Last edited by Radar71 on 04/12/2021 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#3320 Re: pesoto.ba

Post by PlusSA »

ABD let da bude u utorak pa da krene dalje :bih:
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#3321 Re: pesoto.ba

Post by mirza13 »

PlusSA wrote: 04/12/2021 14:26 ABD let da bude u utorak pa da krene dalje :bih:
ma ide nije ni stalo samo malo sporije :D ...evo meni treci paket deklarisali sad :thumbup: a nema nam onog kolege sto se uspanicio da kaze da je i njemu stigao :kiss: :roll:
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#3322 Re: pesoto.ba

Post by kazo »

Kako se racuna kad je vrijednost robe preko 300 KM? 10% carina, 17% PDV + otvaranje paketa 10-tak Kam. Jesam li u pravu?
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#3323 Re: pesoto.ba

Post by STR69 »

kazo wrote: 04/12/2021 18:28 Kako se racuna kad je vrijednost robe preko 300 KM? 10% carina, 17% PDV + otvaranje paketa 10-tak Kam. Jesam li u pravu?
+ troškovi špedicije.
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3324 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

mirza13 wrote: 04/12/2021 16:32
PlusSA wrote: 04/12/2021 14:26 ABD let da bude u utorak pa da krene dalje :bih:
ma ide nije ni stalo samo malo sporije :D ...evo meni treci paket deklarisali sad :thumbup: a nema nam onog kolege sto se uspanicio da kaze da je i njemu stigao :kiss: :roll:
Pa vjerovatno su mu registrovali paket, pa skontao da je pretjerao s reakcijom. Ima on taj običaj reagovati pretjerano, nije mu prvi put :-)
Adi-g
Posts: 668
Joined: 26/02/2004 00:00

#3325 Re: pesoto.ba

Post by Adi-g »

Da li postoji opcija na amazonu da jednu narudzbu ne djeli na vise posiljki?
Post Reply